PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kia ProCeed hakkında fikrinize İhtiyacım Var

kv661
07-11-2010, 03:33
Peder bu sabah eşşeğin aklına karpuz kabuğu soktu.

Olay şöyle ki benim Kia ProCeed'i ne kadar beğendiğimi biliyor. Netten bakmış Ankara'da bi tane bulöuş galeride. Bugün gittim baktım adam 28,000TL istiyor. 2009 dizel düz vites sadece sol ön çamurluk boyalı.

Her neyse konuştuk benim aracımı verip üstüne 15,000TL teklif ettim o da 17,000'den aşağı olmaz dedi. Şimdi eve gelince netten baktım. Aracın sıfırı 35,900TL.

şimdi 55,000-60,000 km'de araca 28,500TL vermek salaklık gibi geldi. Haksızsam haksızsın diyin

fikirlerinize açığım

ahanda araç da bu:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-cee-d-2009-kia-pro-ceed-1-6-crdi-3-kapi-dizel-115bg-34055324/detay

Chatin
07-11-2010, 03:40
direk sıfırını al hoca. yeni yenidir.. ötesi yalandır dolandır noterdir çıkan arıza ile eski sahibe lanettir çünkü kullanılmıştır. bakire kız bulsa evlenecek olan türk gencliği her zaman sıfır arabadan yanadır.

zaten gri rengi olmamış.. siyah al beyaz ama gri alma.. hem de 2011 bu borumu.. kesinlikle 5 bin farka deger ama bu arabayı almayı duşunuyorsan.. ben bu kadar paraya çıkmışken başka markaları düşünürdüm o ayrı.

ygtrn
07-11-2010, 03:40
bana fiyat normal gibi göründü....

SErhat.
07-11-2010, 03:42
Hocam kendin söylemişsin zaten.Sonuçta 1 ya da 1.5 yaşında bir araç.Bir parça boyalı.Üstüne 57.000 km yapmış.Son olarak 29K TL'de etiketi var.Ee;herşeyi sıfır;garantili olanı da 35K TL ise;aracı değiştirme gibi de bir niyetin gerçekten var ise sıfır almak daha mantıklı binici olduğun sürece..

kv661
07-11-2010, 03:43
direk sıfırını al hoca. yeni yenidir.. ötesi yalandır dolandır noterdir çıkan arıza ile eski sahibe lanettir çünkü kullanılmıştır. bakire kız bulsa evlenecek olan türk gencliği her zaman sıfır arabadan yanadır.

zaten gri rengi olmamış.. siyah al beyaz ama gri alma.. hem de 2011 bu borumu.. kesinlikle 5 bin farka deger ama bu arabayı almayı duşunuyorsan.. ben bu kadar paraya çıkmışken başka markaları düşünürdüm o ayrı.

Gücüm yetse zaten kasabın önündeki kedi gibi galericilerde dolanmam ki :D

ya araç 1 ay sonra 2 yasına giriyor makyajlanmış ve sıfırı 35,900 sizce ne kadar iner bu arkadaş? :D

Chatin
07-11-2010, 03:45
illa kia olsun diyorsan allem et gallem et sıfırını al.. bütün bayiileri sor. gerekirse kredi çek ama sıfır al derim ..yeninin tadı cidden farklı.

_driver_
ceedler gercekten güzel araclar Kıvanç
fiyat konusunda yorum yapamıcam ama eğer ki ceed alıcak olsam gri renk son tercihim olurdu sanırım.

SErhat.
Hocam bilmiyorum niyetin var mı ama;geçen hafta autoshow'da Fiat standına Bravo 1.6 Mjet Dualogic 105 ile ilgilendim ve üzerinde 36K TL gibi bir fiyatı vardı ve araç ta cam tavan+metalik renkti.Madem böyle bir niyetin var;bunu da,daha doğrusu diğer seçenekleri de iyice irdele derim.Çünkü şu aralar firmalar güzel kampanyalar yapıyorlar..Fiat'ta direk %16 indirim var tüm modellerde...

kv661
07-11-2010, 03:47
Hocam bilmiyorum niyetin var mı ama;geçen hafta autoshow'da Fiat standına Bravo 1.6 Mjet Dualogic 105 ile ilgilendim ve üzerinde 36K TL gibi bir fiyatı vardı ve araç ta cam tavan+metalik renkti.Madem böyle bir niyetin var;bunu da,daha doğrusu diğer seçenekleri de iyice irdele derim.Çünkü şu aralar firmalar güzel kampanyalar yapıyorlar..Fiat'ta direk %16 indirim var tüm modellerde...

Hocam yaklaşık 7 seneyi aşkındır bir fiil Fiat kullanıyorum. Evveliyatı da var.

Forumdan banlarmı bilmiyorum ama bir daha Fiat alırsam beni totdan dürtsünler.

TolgaEsentepe
07-11-2010, 03:48
beyazları çok güzel duruyor alınabilir sıfırı mantıklı bence :)

kv661
07-11-2010, 03:49
illa kia olsun diyorsan allem et gallem et sıfırını al.. bütün bayiileri sor. gerekirse kredi çek ama sıfır al derim ..yeninin tadı cidden farklı.

Sıfırın tadı çok farklı bilmezmiyim. Benim aracı da sıfır almıştım. Ancak aldığım maaş ile çok zor. Pedere de yük olmak istemiyorum. Sıfır araç almak lüks oldu gene

ceedler gercekten güzel araclar Kıvanç
fiyat konusunda yorum yapamıcam ama eğer ki ceed alıcak olsam gri renk son tercihim olurdu sanırım.

Gri renk bende hiç sevmiyorum sonuna kadar katılıyorum ancak bu aracın beyazı ve kırmızısı güzel. Şu an ki aracım kırmızı uzun 1 süre kırmızı almam. geriye tek beyaz kalıyor. Ama bu araç zaten çok satılan 1 araç deil. Beyazı ancak sıfırda bulurum herhalde :D

Chatin
07-11-2010, 03:49
galericilerin paraya sıkıştığını bil derim kıvanç 28.500 diyor dimi.. 26 bin den yukarı çıkamam de ve geri çekil. ama elimden gelen cidden bu konuşmasını yap. eğer siz de olur verirseniz bu telefondan aramanızı bekliyor olacağım ama eger alacaksan bu 26 nın üstüne şu kadar koy ve al demeyin de derim :) bi fiyat belirle ve onun üstünde ısrarcı ol. ben olsa 26 binde ısrar eder max 26500 e çıkardım.

SErhat.
07-11-2010, 03:50
Aslında yeni Bravo'lar gerçekten iyi yaptıkları araçlardan birisi ama tercih meselesi sonuçta.Fakat Ceed için alınacaksa bu araç yerine sıfır alınmalı derim ya da bu araç sahibiyle/galeriyle iyi pazarlık edilmeli.

_driver_
07-11-2010, 03:50
Gri renk bende hiç sevmiyorum sonuna kadar katılıyorum ancak bu aracın beyazı ve kırmızısı güzel. Şu an ki aracım kırmızı uzun 1 süre kırmızı almam. geriye tek beyaz kalıyor. Ama bu araç zaten çok satılan 1 araç deil. Beyazı ancak sıfırda bulurum herhalde :D

satılık ilanlarına baktın mı bilmiyorum ama beyaz bi kaç tane mevcut

edit: beyazların fiyatları da sıfarlarla aynıymış neredeyse

kv661
07-11-2010, 03:52
galericilerin paraya sıkıştığını bil derim kıvanç 28.500 diyor dimi.. 26 bin den yukarı çıkamam de ve geri çekil. ama elimden gelen cidden bu konuşmasını yap. eğer siz de olur verirseniz bu telefondan aramanızı bekliyor olacağım ama eger alacaksan bu 26 nın üstüne şu kadar koy ve al demeyin de derim :) bi fiyat belirle ve onun üstünde ısrarcı ol. ben olsa 26 binde ısrar eder max 26500 e çıkardım.

Adamla toplasan 10dk. konuştum. Tam pazarlık etmedim zaten pederle giderim. O konusur zaten sever öyle işleri de. Sıfırının fiyatını görünce duraksadım biraz. Zaten arkadaki delik acılacak. Madem acıyoruz tam acılsın düşüncesi sardıda :D

Aslında yeni Bravo'lar gerçekten iyi yaptıkları araçlardan birisi ama tercih meselesi sonuçta.Fakat Ceed için alınacaksa bu araç yerine sıfır alınmalı derim ya da bu araç sahibiyle/galeriyle iyi pazarlık edilmeli.

Abi valla s.....ler Fiat alırsam 1 daha gına geldi arabadan.

SErhat.
07-11-2010, 03:54
Zaten arkadaki delik acılacak. Madem acıyoruz tam acılsın düşüncesi sardıda :D

Genelde insanımızda bilhassa araba alırken oluyor böyle..Şu da olsun;almışken bunu da eklettirelim,şusu da olsun vs. derken..:D

İnşallah gönlünüze göre bir araç alırsınız.Alırsanız da şimdiden hayırlı olsun demek düşer.:icon_tup:

kv661
07-11-2010, 03:57
Genelde insanımızda bilhassa araba alırken oluyor böyle..Şu da olsun;almışken bunu da eklettirelim,şusu da olsun vs. derken..:D

İnşallah gönlünüze göre bir araç alırsınız.Alırsanız da şimdiden hayırlı olsun demek düşer.:icon_tup:

Teşekkür ederim :D

Bizim aile devlet dairesi gibidir. Birşeyi alıcam derseniz 5 ay ancak. Pederden, büyükbabadan onay ondan sonra tekrar düşünülür. Mantıklı gelirse alınmaya karar verilir.

O zamana kadarda borun pazarı geçer biz de eşeği niğdeye süreriz. Ceed satılır. Ben baktıklarımı beğenmem. Sonra gider Fiat alırız gene :D

Tolga Esentepe'nin kuzeni Ali bilir beni. Aracı boyatmaya karar vermem 2 yıl sürdü :D

Frid
07-11-2010, 07:52
28 bin vermektense 35 daha mantıklı + istedigin plakayı alırsın :D + garantisi daha uzun olacak + ellenmemiş olcak :D

Ufuk
07-11-2010, 07:59
Sizin ilanda verdiğiniz araçtan daha km yapmış.25'e kapanırsa çok iyi olur..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-cee-d-aradiginiz-sportif-konfor-33619764/detay

hondaa
07-11-2010, 10:16
tanımamda sahıbıne arabayı ılanlara bende bakmıstım bu arabanın km ve byeazolması fıyatta uygun gıbı gorunyor grıden daha guzel bı bak ıstersen
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-cee-d-9-un-dan-1-i-29803312/detay

bora1311
07-11-2010, 10:28
bana sıfır almak daha mantıklı geliyor, özellikle beyazı cok guzel duruyor...

kv661
07-11-2010, 15:24
tanımamda sahıbıne arabayı ılanlara bende bakmıstım bu arabanın km ve byeazolması fıyatta uygun gıbı gorunyor grıden daha guzel bı bak ıstersen
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-kia-cee-d-9-un-dan-1-i-29803312/detay

benimde aklım beyazında ama calısırken izmire gidip almam büyük sıkıntı halletmek zorda olsa almak istedikten sonra alınır ama benim aracı galeri alıcak işte elimi kolumu baglayan o. satmak ugrasmıyorum

bana sıfır almak daha mantıklı geliyor, özellikle beyazı cok guzel duruyor...

gidip bayii ile konusmak lazım. illaki indirim yaparlar diye tahmin ediyorum.

Berkan
07-11-2010, 16:31
jantları istememeyi denedinmi belki düşer ozaman daha fazla

kv661
07-11-2010, 17:40
jantları istememeyi denedinmi belki düşer ozaman daha fazla

ne ile cıkıcam galeriden orjinal jantına baya para ister servis.
onuda düşündüm ama ilerisini düşünüyorum satmam gerekirse diye

ALPER-VNS
07-11-2010, 17:48
kıvanç bence sıfır alma km düşük zaten bu arabanın durduk yere zarar gibi geliyo bana sıfır araç.. ben olsam 29 liraya yine kendi arabamı alırdım ama zewk meselesi tabi alırsan da bunu renk işi hiç dert değil kaplarız ;)

kv661
07-11-2010, 19:59
kıvanç bence sıfır alma km düşük zaten bu arabanın durduk yere zarar gibi geliyo bana sıfır araç.. ben olsam 29 liraya yine kendi arabamı alırdım ama zewk meselesi tabi alırsan da bunu renk işi hiç dert değil kaplarız ;)

Moruk kaplama nikahı para yaw. Ayrıca ruhsat olayı filan var bi de :S

ALPER-VNS
08-11-2010, 20:28
Moruk kaplama nikahı para yaw. Ayrıca ruhsat olayı filan var bi de :S

hallederiz uygun ;) ruhsat da 100lira civarı

devil_berk22
08-11-2010, 21:00
sıfırı 35bin olan bir aracın 2.eline 29bin vermek pek mantıklı değil 5 lira daha koyar sıfırını alırım sıfır km ve full orj 2011 araca binmek var sonuçta 5 lira için değmez riske girmeye aradaki fark 9-10 bin olmadan 2.el almak pek mantıklı gelmiyor bana