PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e 39 m5 ?

Bartu_evo
09-11-2010, 01:23
Merhabalar e 39 m5 almak istiyorum.Vanos problemleri gibi ekstra olarak kronik bir arızası olurmu? Tavsiye edebileceğiniz satılık var mı? her türlü bilgiye ihtiyacım var aslında kullananlardan :)

Bartu_evo
09-11-2010, 14:50
Bir fikrin olan yokmu?

TurboM3
09-11-2010, 15:27
Zor bir motor. Aluminyum blok. Aşıntı fazla ise, rektifiye ister.

Çıkma parçası az var, yoka yakın.

OEM parçalar pahallı.

Hırpalanmamış M5 bulabilirsen ne mutlu sana. Ancak M5 alan adamlar 520 mantığı ile kullanmayıp, araçlarını zorladılar.

Bir dönem üretilen E39 M5 lerin vanos sorunları oldu.

Akış metre sorunu, adaptasyon kodlarının silinmesi...

Yol tutuşu yok, yol tutmayışı var. Gemi gibidir.

5000 cc bol bol yakar.

Armageddon
09-11-2010, 15:50
Ben E39 M5 kullandım yaklaşık 1 yıl. Benimki 2003 model, çok temiz ve bakımlıydı. Hiç bir problem çıkartmadığı gibi körfez pistini 56 saniyede dönerek aslında hiç de fena bir performans aracı olmadığını kanıtlamıştı benim için. Basmayınca da fazla yakmaz... Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim, hala çok özlerim M5imi...

devil_berk22
09-11-2010, 16:08
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-bmw-m-serisi-m5-tv-navigasyon-34450458/detay

şu araç eğer km si orj ise tavsiye ederim çok güzel çok sağlam araç m5 ler e39 kasalar özllikle yaşına rağmen güzelliğinden hiçbirşey kaybetmeyen nadir araçlardan

alphan
09-11-2010, 16:18
Bende E39 kasa M5 hastasıyım fakat almadan önce kasko fiyatlarınıda bir ögrenin deriM

BoraRS
09-11-2010, 17:17
Bende E39 kasa M5 hastasıyım fakat almadan önce kasko fiyatlarınıda bir ögrenin deriM

Bir de yıllık vergisini :) Bu arada yok vergisi yok benzini yok vanosu derken adamı daha almadan soğuttuk güzelim arabadan :p

ReßeL
09-11-2010, 18:13
Yedigi ictigi her lokma helaldir :) Surus zevki konusunda tam kivaminda bir aractir. Akismetre sorunlari olabiliyor ve vanoslarinda genellikle selenoid problemleri oluyor. Bakimli ve temizse buyuk problem cikarmaz.

Eray Yümsel
09-11-2010, 18:14
bence hiç alma gelir bi typer geçer bunalıma girersin :)

Bartu_evo
09-11-2010, 18:24
arkadaşlar bu aracı tanıyan varmıdır ? 34 gg plaka

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-m-serisi-sahibinden-e39-m5-interlagos-mavi/detay

fatiii
09-11-2010, 18:30
cebinde nakit min. bi 10 bin tl bulundur aldıktan sonra..o konuda sıkıntı yoksa dusunmeden al cok guzel zevkli bir aractır,her ne kadar goruntu olarak biraz eskisede bana gore temizi hala çok şık ve guzel duruyor

Bartu_evo
09-11-2010, 18:32
Zor bir motor. Aluminyum blok. Aşıntı fazla ise, rektifiye ister.

Çıkma parçası az var, yoka yakın.

OEM parçalar pahallı.

Hırpalanmamış M5 bulabilirsen ne mutlu sana. Ancak M5 alan adamlar 520 mantığı ile kullanmayıp, araçlarını zorladılar.

Bir dönem üretilen E39 M5 lerin vanos sorunları oldu.

Akış metre sorunu, adaptasyon kodlarının silinmesi...

Yol tutuşu yok, yol tutmayışı var. Gemi gibidir.

5000 cc bol bol yakar.

yakıtı problem değil yeterki ağız tadıyla binelim.

Ben E39 M5 kullandım yaklaşık 1 yıl. Benimki 2003 model, çok temiz ve bakımlıydı. Hiç bir problem çıkartmadığı gibi körfez pistini 56 saniyede dönerek aslında hiç de fena bir performans aracı olmadığını kanıtlamıştı benim için. Basmayınca da fazla yakmaz... Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim, hala çok özlerim M5imi...

Hatırlıyorum senin m5 i gerçekten çok güzeldi.Ama bir arkadaşım ağız tadıyla binemessin sürekli arıza çıkarır düyorlar baya bir gözüm korktu.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-bmw-m-serisi-m5-tv-navigasyon-34450458/detay

şu araç eğer km si orj ise tavsiye ederim çok güzel çok sağlam araç m5 ler e39 kasalar özllikle yaşına rağmen güzelliğinden hiçbirşey kaybetmeyen nadir araçlardan

bu araç 2 kere komple boyanmış yoksa güzel duruyor evet :)

Yedigi ictigi her lokma helaldir :) Surus zevki konusunda tam kivaminda bir aractir. Akismetre sorunlari olabiliyor ve vanoslarinda genellikle selenoid problemleri oluyor. Bakimli ve temizse buyuk problem cikarmaz.

Duyduğum bir arıza ise bakımlı olsa bile yağ pompası çalışmadığı zamanlar oluyomuş ve tabiki arabanın motorunu at çöpe gelsin masraflar :) bir bilgin var mı bu konuda?

bence hiç alma gelir bi typer geçer bunalıma girersin :)

olsun type r da bu konfor yok :D

redbaron
09-11-2010, 18:49
yakin bir tanidigim almisti 1 sene once. oncelikle harika bir sesi var.o cok temiz bir tane buldu ve ciddi para verdi 75ti sanirsam,ic dosemeleri fabrikadan ciktigi gibiydi. 100-120 arasi cok az yakiyor yol bilgisayarinda 6.7 yi gorduk,basinca iciyor tabiki.orantili bir gucu var.vanos problemi simdiye kadar yasamadi, benim bir arkadasimdada var 220binde o da cok buyuk bir problem yasamadi,ustelik baya sert kullanildi.yani motordan o kadar korkmaya gerek yok sadece alirken iyi baktirilmali,fakat parca sorunu var ve ciddi pahali.vanos sorunu cikarsa gercekten ugrastiriyor ama konfor olsun guc olsun harika bir arac.kullanmasi zor bir arac degil

VteC_MaNiaC
09-11-2010, 18:54
ölüceksek "M" de ölelim dedirten güzel araç :)

kaan_cupra
09-11-2010, 19:02
bi ara bende çok niyetlenmiştim..
yakıtı,vergisi,kaskosu hiçbiseyi umrumda değildi..istanbuldaki bir çok M5 e baktım..armageddon arkadaşın eski arabasına karar vermiştik..gerçekten çok güzeldi..gerek kasa gerekse motor/vanos gerekse temizlik açısından en güzeli oydu diyebilirim..34 EIC plaka olması lazım..1 kuruş masrafı yoktu..bakıcaksanız ona bakın derim

Bartu_evo
09-11-2010, 20:17
yakin bir tanidigim almisti 1 sene once. oncelikle harika bir sesi var.o cok temiz bir tane buldu ve ciddi para verdi 75ti sanirsam,ic dosemeleri fabrikadan ciktigi gibiydi. 100-120 arasi cok az yakiyor yol bilgisayarinda 6.7 yi gorduk,basinca iciyor tabiki.orantili bir gucu var.vanos problemi simdiye kadar yasamadi, benim bir arkadasimdada var 220binde o da cok buyuk bir problem yasamadi,ustelik baya sert kullanildi.yani motordan o kadar korkmaya gerek yok sadece alirken iyi baktirilmali,fakat parca sorunu var ve ciddi pahali.vanos sorunu cikarsa gercekten ugrastiriyor ama konfor olsun guc olsun harika bir arac.kullanmasi zor bir arac degil

evet parçalar biraz sıkıntılı.Artık aldıktan sonra komple motoru parçalatıp baktıracam.

ölüceksek "M" de ölelim dedirten güzel araç :)

yapıcaz bir çılgınlık heralde :)

bi ara bende çok niyetlenmiştim..
yakıtı,vergisi,kaskosu hiçbiseyi umrumda değildi..istanbuldaki bir çok M5 e baktım..armageddon arkadaşın eski arabasına karar vermiştik..gerçekten çok güzeldi..gerek kasa gerekse motor/vanos gerekse temizlik açısından en güzeli oydu diyebilirim..34 EIC plaka olması lazım..1 kuruş masrafı yoktu..bakıcaksanız ona bakın derim

evet o aracı bende biliyorum ama fiyat olarak yüksek kalıyor :)

ReßeL
09-11-2010, 20:23
Yag pompasi sorunu yeni M'leri bilemem ama e34 M5 harici her eski kasa M modellerinde vardi. Bu araclarda da olabiliyor. Yag pompasi nedenini bilmiyorum ama arizalaniyor bazen. Ve bu da dediginiz sonuca getiriyor durumu. Alir almaz Her M modelinin motor yagi ve pompasi, şanziman ve diferansiyel yaglari ve degistirilmeli bence garanti olmasi acisindan. daha sonra gostergelerle izlenebilir durum surekli olarak.

Yağ konusu cok cok onemli M modellerde. M modelleri yag konusunda iştahlidirlar diger BMW modellerine gore. bundan evhamlanmaya gerek yok, insanlar genelde bunu da abartiyor. aklinizda olsun...

Bir diger husus da ariza kodlari. Bu araclarin DML sistemi biraz karisik oldugu icin ariza kayitlarini genelde silmeyip, ayni versiyonla yollara suruyor ustalar. Bu cok yanlis. Elektronigini de es gecmemek gerekir, muhakkak ki bunlarin gozden gecirilmesi gerekir.

CTG
09-11-2010, 20:28
Nasyonel yada onun gibi luks bi galeride 100 bin altinda vardi sanki sahibindende

Bence dunyanin en iyi arabasi hem manuel hem sedan hem hizli hem e39 hem M hem hem hem :)

alp1903
09-11-2010, 21:02

Gerçekten senin M5 farklıydı abi, halısaha maçından sonra incelemiştim içini falanda kullanılmamış gibiydi çok şaşırmıştım :)

Bartu_evo
09-11-2010, 21:58
Yag pompasi sorunu yeni M'leri bilemem ama e34 M5 harici her eski kasa M modellerinde vardi. Bu araclarda da olabiliyor. Yag pompasi nedenini bilmiyorum ama arizalaniyor bazen. Ve bu da dediginiz sonuca getiriyor durumu. Alir almaz Her M modelinin motor yagi ve pompasi, şanziman ve diferansiyel yaglari ve degistirilmeli bence garanti olmasi acisindan. daha sonra gostergelerle izlenebilir durum surekli olarak.

Yağ konusu cok cok onemli M modellerde. M modelleri yag konusunda iştahlidirlar diger BMW modellerine gore. bundan evhamlanmaya gerek yok, insanlar genelde bunu da abartiyor. aklinizda olsun...

Bir diger husus da ariza kodlari. Bu araclarin DML sistemi biraz karisik oldugu icin ariza kayitlarini genelde silmeyip, ayni versiyonla yollara suruyor ustalar. Bu cok yanlis. Elektronigini de es gecmemek gerekir, muhakkak ki bunlarin gozden gecirilmesi gerekir.

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımın dokunucak :)

Nasyonel yada onun gibi luks bi galeride 100 bin altinda vardi sanki sahibindende

Bence dunyanin en iyi arabasi hem manuel hem sedan hem hizli hem e39 hem M hem hem hem :)

Nasyonel de var m5 ama gerkenden çok fazla istiyorlar.Bitane düşündüğüm var yarın baktırıcam umarım yarın bir m5 sahibi olurum :)

by serçe
09-11-2010, 23:05
gerçekten tavsiye edebileceğim bir araç ..............

06 ANIL 38
09-11-2010, 23:48
bende şu an 1999 m5 var.günlük kullanıorum.yakıt ortalama kullanımda 50 kuruş yakıor..vanos sıkıtısı m5 lerin vazgeçilmezi.ama tamiri yapılıo sorun değil.. yol tutuşu çok güzel.ama yol tutmasın 150 ile giderken yanlasın diosan DSC ve SPORT tuşuna basman yeterli..parçaları biraz pahalı ama bulunuyor..motor sıkıntısı pek çıkmıor..tek kötü yanı kasanın normal e39 larla aynı olması yüzünden ve piyasada az olması sebebi ile kimse m5 olduğunu anlamıo ;)tek fark arka difüzör ve 4 eksoz olması..
sesi tartışılmaz mükemmel.hem motor hem eksoz sesi insanı sürekli tahrik ediyor..kesinlikle tork canavarı ;)
400 hp+ 500 tork+muhteşem eksoz+az yakıt= her gazlayışta ORGAZM ;)

Bartu_evo
10-11-2010, 00:59
bende şu an 1999 m5 var.günlük kullanıorum.yakıt ortalama kullanımda 50 kuruş yakıor..vanos sıkıtısı m5 lerin vazgeçilmezi.ama tamiri yapılıo sorun değil.. yol tutuşu çok güzel.ama yol tutmasın 150 ile giderken yanlasın diosan DSC ve SPORT tuşuna basman yeterli..parçaları biraz pahalı ama bulunuyor..motor sıkıntısı pek çıkmıor..tek kötü yanı kasanın normal e39 larla aynı olması yüzünden ve piyasada az olması sebebi ile kimse m5 olduğunu anlamıo ;)tek fark arka difüzör ve 4 eksoz olması..
sesi tartışılmaz mükemmel.hem motor hem eksoz sesi insanı sürekli tahrik ediyor..kesinlikle tork canavarı ;)
400 hp+ 500 tork+muhteşem eksoz+az yakıt= her gazlayışta ORGAZM ;)

parçaları nerden temin ediyosunuz siz sanırım motorun yurt dışındaki parçaları bile pahalı ama artık katlanıcaz gibi gözüküyor :)

06 ANIL 38
10-11-2010, 05:49
tüm parçacılarda mewcut.olmayamlardan yurtdışından istenio 1 haftada teslim gelıo almanyadan..

ReßeL
10-11-2010, 05:57
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-bmw-m-serisi-cok-temiz-e39-m5-31659405/detay

Tavsiye ederim.

http://www.streetfire.net/video/eisenmann-m5_2055298.htm

anıl turan
10-11-2010, 10:43

akışmetre sorunu olmayan bmw modeli var mi??? :)

Bartu_evo
10-11-2010, 11:41
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-bmw-m-serisi-cok-temiz-e39-m5-31659405/detay

Tavsiye ederim.

evet sahibiylede konuştum gerçekten iyi durumdaymış araba bakalım takasa gireceğim başka bir araç var satılıkta olmayan ona bakıcam artık.

ReßeL
11-11-2010, 03:43
akışmetre sorunu olmayan bmw modeli var mi??? :)

Bilmiyorum.

Her mekanik sistem zamanla asinir. Elektromekanik sistemlerdir akismetreler ve mekanik sistemlerden daha cabuk asinir veya daha sık ariza verirler.

Ümit
14-11-2010, 17:17

Tavsiye ederim.

bildigim bi araba kesinlikle tavsiye ediyorum bende..

Dou
14-11-2010, 17:27
Bilmiyorum.

Her mekanik sistem zamanla asinir. Elektromekanik sistemlerdir akismetreler ve mekanik sistemlerden daha cabuk asinir veya daha sık ariza verirler.

Bmw lerin biraz daha hassas özellikle mercedeslere kıyasla

Gerçi marka olarak kıyaslamak yanlış mercedesin genelde bosch bmw nin siemens oluyor..

başalp
14-11-2010, 17:34
süper bir araç konyadan bi arkadaşım aldı 42 EM 005 km de 70 kuruş yakıyor... sesi gidişi duruşu süper sürekli kullanmada çok yıpranan bir araba garajın olacak atacan garaja lazım olunca çıkartıp sıkacan... bende e 39 525 var ama bende düşünmüyor değilim...

PROMINENT
14-11-2010, 18:48
2003 füme kullandım bende...bastınmı yakar...parçası pahalı m tuşunu kapa rahat rahat gez gayet tatminkardır ozaman yakışı...öyle aşırı aktif bir yol tutuş bekleme ama..kıvrak değil balina gibi mübarek..
kesinlikle bu.

Bartu_evo
15-11-2010, 01:54
süper bir araç konyadan bi arkadaşım aldı 42 EM 005 km de 70 kuruş yakıyor... sesi gidişi duruşu süper sürekli kullanmada çok yıpranan bir araba garajın olacak atacan garaja lazım olunca çıkartıp sıkacan... bende e 39 525 var ama bende düşünmüyor değilim...

Sürekli kullanmada ne gibi yıpranır ? ben 2. araç olarak kullanıcam diye aldım ama heralde uzun bir süre sürekli m5 e binmek isticem :D

2003 füme kullandım bende...bastınmı yakar...parçası pahalı m tuşunu kapa rahat rahat gez gayet tatminkardır ozaman yakışı...öyle aşırı aktif bir yol tutuş bekleme ama..kıvrak değil balina gibi mübarek..
kesinlikle bu.

Dün aldım m5 i bu araçta çok temiz biliyorum , bir tanıdığımın aracını aldım inşallah allah utandırmaz.

ReßeL
15-11-2010, 05:22
Hayirlisi olsun, detayli konu bekliyorum...

turbo&quattro
15-11-2010, 07:49
e39 degil ama az once yardira yardira giden e60 m5 ile isiklarda yanyana durduk ve konustuk..Meisterschaft egzost varmis ve yeri gogu inleterek gidiyordu...Ferrari fln hikaye sese asik oldum..Telefonunu verdi $35k ya satilik istiyorsan yarin ara dedi :D

http://www.youtube.com/watch?v=vRYYe0kLCto

ReßeL
15-11-2010, 08:01
sen nirvanayla karsilasmissin bro :D o sese yuva yikilir yau

Bartu_evo
15-11-2010, 08:24
Hayirlisi olsun, detayli konu bekliyorum...

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için tekrardan.Konuyu açtım bayramdan sonra güzelce temizleyip daha detaylı resimlerinide koyucam.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=68591

PROMINENT
15-11-2010, 10:43
hayırlı olsun bartu güzel günlerde kullan..hiç pişman olmıyacaksın.

MUGENPOWE®
15-11-2010, 13:42
bınceksen benzınını dert etmıcksn m tusun acık dsc en kapalı olcak zewk alıcksn aldın arabanın kullanısına gore degısır yapıcan masraf makıneye ıyı bk gerısı bos

Bartu_evo
15-11-2010, 14:30
hayırlı olsun bartu güzel günlerde kullan..hiç pişman olmıyacaksın.

çok saol teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum.

bınceksen benzınını dert etmıcksn m tusun acık dsc en kapalı olcak zewk alıcksn aldın arabanın kullanısına gore degısır yapıcan masraf makıneye ıyı bk gerısı bos

sport ve dsc ye basınca araba kimlik değiştiriyor gerçekten keyifli :D