PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karayollarından gelen ceza

CKN
12-11-2010, 11:46
05.01.2010 saat:17:07 de F.S.M koprusunden gecmısım.. ve bu geçişimde Sınıf Uyumsuluğu varmıs.. ben o tarihte o kopruden gecmedım.. ki o gun arabam trafıgıde bıle cıkmadı.. ayrıca boyle bırsey olsa bıle bnm arabam otomobıl sınıfında.. nasıl olur da S. Uyumsuzluk Farkı cezası gelıyor ? mıktarı 12 TL olsada itiraz etmek ıstıyorum. kıme nasıl ederım ? belkı de benım plakamda baska bı arac gezıyor.. kafam karıstı.. yada bi zamanlar emniyetin yaptıgı gibi karayolları da kafasına gore cezalar kesıp mıllete gonderıyor.

mert_leon
12-11-2010, 11:55
olabilir ne hikmetse bu abuk subuk cezalarda yılbaşına doğru geliyor. ama benim bildiğim ceza makbuzu kesildiği tarihten 1 hafta sonra elinize gelmemişse itiraz edip ödemiyorsunuz..

punto_multijet
12-11-2010, 11:57
aracımın plakasına kayıtlı OGS de yasadım aynı muhabbeti gecerken sınıf uyumsuzlugu diyor ama daha ceza gelmedi demekki hemen halletmek lazım ki plakayı aracı giren memurun hatasını biz neden cekiyosak :mad:

fatihtemizer
12-11-2010, 12:26
cezayı ödedikten sonra cezaya itiraz ediyorsunuz..

Dragger
12-11-2010, 15:49
Muhtemelen sahte plaka ile baska sınıf bir arac gecti ve o plaka size kayıtlı oldugu icin size dönüyorlar.

Gidin FSM köprüsüne orda durumu anlatın, yardımcı olurlar.

YavuzNaz
12-11-2010, 15:57
coşkunum benzer bir olay başıma geldi işbankasından kgs kartı aldık kapalı kasa berlingo araca ruhsatta kamyonet yazdıgı için sınıf 2 verdiler köprüden her geçişimde kaçak geçmişim gibi sirenler ötüyor köprü girişindeki ofise gidip sordum her kamyonet 2 sınıfa dahil değil şasiden kısa sınıf 1 olmalı dediler alarmlar çaldı ceza yedikmi diye soruncada kullandıgın araca üst sınıf kart kullanırsan siren çalar ceza yemezsin ama aracın büyük kart sınıfı küçük olursa ceza yersin diye cevap verdiler muhtemel sahte plaka olayı olabilir ben gecmedim dersen bile belgesi varmı diye soruyorlar.

NerdenS
12-11-2010, 18:19
Hiçbir şekilde hiçbir yere para ödemene gerek yok öncelikle o durumlar eskidendi..
yapman gereken tek şey mesai saatleri içerisinde FSM köprüsündeki avrupa-anadolu istikametindeki karayollarınınyerine gidip "bana ceza makbuzu yollamışsınız ve bunu kabul etmiyorum bu durumun ispatı için bana kaçak geçişin yapıldığı fotoğrafı gösterin" diyorsun çıkan fotonun durumuna göre bakarsın gerisine..

ok sevdiğim bir abimin başına gelmişti aynısı aynı yöntemi denediği zaman tek tutar tarafı iki aracında mercedes olmasıydı ama bir farkla bizim araç 500 sec di ama fotoğraflardaki araç mercedes axor kamyon olunca bütün cezaları iptal ettiler..

Ramiz
12-11-2010, 18:31
Arkadaşım güzel bir mail yaz ceza iptal oluyor aynısı bana oldu 2 yıldır garajda yatan motora ceza geldi itiraz ettim sildiler

CKN
12-11-2010, 19:00
Hiçbir şekilde hiçbir yere para ödemene gerek yok öncelikle o durumlar eskidendi..
yapman gereken tek şey mesai saatleri içerisinde FSM köprüsündeki avrupa-anadolu istikametindeki karayollarınınyerine gidip "bana ceza makbuzu yollamışsınız ve bunu kabul etmiyorum bu durumun ispatı için bana kaçak geçişin yapıldığı fotoğrafı gösterin" diyorsun çıkan fotonun durumuna göre bakarsın gerisine..

ok sevdiğim bir abimin başına gelmişti aynısı aynı yöntemi denediği zaman tek tutar tarafı iki aracında mercedes olmasıydı ama bir farkla bizim araç 500 sec di ama fotoğraflardaki araç mercedes axor kamyon olunca bütün cezaları iptal ettiler..

peki o kamyon hakkında herhangı bı ıslem yapıldımı.. yakalama vs ?

CKN
01-12-2010, 21:11
mail gönderdim, 3 gün içerisinde dönüş yaptılar, ceza iptal oldu.. başına bu şekilde bi sorun gelen olursa, assagıda bnm gonderdıgım gıbı bır yazıyla arac ruhsatını ogs@kgm.gov.tr adresıne gondersın yada (0212) 263 42 23 numaraya fakslasın.

34UM.... plakalı aracımın, FSM koprusunden Sınıf Uyumsuzluğu sebepli cezası geldi. Ceza makbuzunda ki tarihte FSM köprüsünü kullanmadım.
Fotoğrafların incelenmesini istiyorum.
Tutanak Seri No: UA
Tutanak Sıra No: 247....
Saygılarımla

KARAYOLLARI;

34 UM .... aracınız ile ilgili geçiş resimleri incelnmiş olup plaka net olmadığından dolayı borç üzerinizden kaldırılacaktır.

Bilgilerinize rica ederiz

Yigit-Y
01-12-2010, 21:37
mail gönderdim, 3 gün içerisinde dönüş yaptılar, ceza iptal oldu.. başına bu şekilde bi sorun gelen olursa, assagıda bnm gonderdıgım gıbı bır yazıyla arac ruhsatını ogs@kgm.gov.tr adresıne gondersın yada (0212) 263 42 23 numaraya fakslasın.

34UM.... plakalı aracımın, FSM koprusunden Sınıf Uyumsuzluğu sebepli cezası geldi. Ceza makbuzunda ki tarihte FSM köprüsünü kullanmadım.
Saygılarımla

KARAYOLLARI;

34 UM .... aracınız ile ilgili geçiş resimleri incelnmiş olup plaka net olmadığından dolayı borç üzerinizden kaldırılacaktır.

adamlar resmen YERSEN yapıyorlar vayy bee :)

BlackEmperor
01-12-2010, 21:39

Saygılarımla

KARAYOLLARI;

hakkınızı aradığınız için tebrikler.

recepserkan43
01-12-2010, 21:45
ben yapsam kaçakçı derler devlet yapınca pardon hadi bakalım bi sonraki ne olacak

Frid
01-12-2010, 21:59
plka net degılmış ha vay .. cocukları

TaGo
01-12-2010, 22:19
Beyler yapmayın, adamların kabul etmesi bile büyük gelişme. Eskiden olsa s..s.. öde derlerdi.

vtec powe®
01-12-2010, 22:21
Aracı 2008 te aldım...

2007 senesinin bilmem hangi ayı,hangi günü önce bahçeşehirden kaçak geçmişim sonrada aynı gün 20 dk sonrada fsm den kaçak geçmişim(sıka sıka gitmişim yani) :)

Dilekçe yazdık, trafikten durumu hallettik neyseki.

CKN
02-12-2010, 21:13
aynen öyle.. madem plaka net değil peki neden gonderıyosun.. bnm adımı soyadımı plakamı bıldıgıne gore aracın sınıfını modelını markasınıda bılıyorsundur..

Sh4rk
02-12-2010, 21:55
adamlar resmen ya tutarsa gıbı bırsey yapıyolar bu neya