PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 64 pre Masraflar,sorunlar,para,mantık vsvs??

Selim.Y
14-11-2010, 11:23
Antalyada bır tanıdıkta beyaz 64 pre var 2500 tl'ye verecek...Araç cook orjınal yalnız boya kaporta yuruyen aksamının elden gecmesı gerekıyor...suan yuruyor ama durusu guzel degıl...Ayrıca motoru sıfır ve 2 tane motoru var onlarıda bırlıkte verecek....

Simdi bu aracı alsak..Kaporta,boya,ozellıklede yuruyen aksam (lastıklerın yamuk yumuk durması hosuma gıtmiyor)...Toplam nekadar masraf cıkar Max,Min olarak tahmını bır rakam...??

Vites topuzu,dıreksıyon,torpıdo gıbı kucuk parçaları nerden bulabılırım...Modifiye parcaları bol mudur?

Bu aracı alıp toplamak mantıklı mıdır?? İnsanı yorar mı??

Hedefım soyle bı arac yapmak...

<script src='http://img149.imageshack.us/shareable/?i=muwtgp.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>http://img149.imageshack.us/img149/7131/muwtgp.jpg (http://img149.imageshack.us/i/muwtgp.jpg/)</noscript>

onur_S
14-11-2010, 11:27
pre nedir?

Selim.Y
14-11-2010, 11:31
pre nedir?

Vosvos'ların 62 68 arası cıkan modeli... (galıba fazla bır bılgım yok)

Pre dıye adlandırılıyor .... Farklarını açıkcası bılmıyorum....

SErhat.
14-11-2010, 11:32
Pre önce demek.Genellikle 1967 model öncesi VW Käfer'ler için kullanılır.Pre67 olarak geçerler.

Konuyu açan arkadaşım;bu tamamen zevkinle alâkalı bir durum.Ne kadar orijinal olmasını istersen o kadar masraf edilir.Forumda Oğuzhan arkadaşımızda vardı bunlardan.Kendisi sana yardımcı olur.VW çıkmacıları hakkında da bilgisi olanlar vardı.

Ama bu tip araçlarda ufak tefek aksesuarlara inanılmaz paralar isteyebiliyorlar bazen..

Hayırlı olsun der;kolay gelsin şimdiden..

Selim.Y
14-11-2010, 11:44
Pre önce demek.Genellikle 1967 model öncesi VW Käfer'ler için kullanılır.Pre67 olarak geçerler.

Konuyu açan arkadaşım;bu tamamen zevkinle alâkalı bir durum.Ne kadar orijinal olmasını istersen o kadar masraf edilir.Forumda Oğuzhan arkadaşımızda vardı bunlardan.Kendisi sana yardımcı olur.VW çıkmacıları hakkında da bilgisi olanlar vardı.

Ama bu tip araçlarda ufak tefek aksesuarlara inanılmaz paralar isteyebiliyorlar bazen..

Hayırlı olsun der;kolay gelsin şimdiden..

Dış kaportası yuruyen aksamı tertemız olsun ılk onları yaparım alırsam..Ama kararsızım...

SErhat.
14-11-2010, 11:54
Klasik bir bakıma da zevk.Aslında otomobil başlı başına bir zevk.Kendi adıma konuşayım aklımda bir Mercedes-Benz W115 alıp;haftasonları binme niyetim var birkaç yıl içinde.Ve öyle de uğraşılacak bir araba değil;tertemiz bir araba almak istiyorum.Çünkü araçtan alacağım zevki parça toplayarak harcamak istemiyorum.Çoğu arkadaşımız bu fikrime katılmayabilir;onun zevki orada der;hak veririm ama ben öyle düşünmüyorum.
Fakat klasik olayı ciddi bir iştir.Araca gerçekten yoğunlaşman gerekir;adam etmen gerekir.Bu da masraf demek.
Şimdi kaporta hakkında birşey dememişsin.Muhtemelen çürükler başlamıştır.Motor sıfır ama iç kısım nasıl acaba?Direksiyon filan alacağım diyorsun;pre model olduğundan kemik direksiyon alınacak.Daha 1-2 aksesuarı eksik kafadan..Yürür aksam gerekirse yenilenecek..Bunlar hep vakit+nakit demek.
Yani arabayı almakla bitmiyor.Keşke öyle olsa;ama asıl alınca başlıyor..

Düzgünlerine de bu arada 8-10.000 Euro fiyatlar çekiyorlar;muhtemelen öyle birşey istiyorsun sen de..

Vakit+nakit varsa;gerçekten de istiyorsan durma derim..

Selim.Y
14-11-2010, 11:58
Klasik bir bakıma da zevk.Aslında otomobil başlı başına bir zevk.Kendi adıma konuşayım aklımda bir Mercedes-Benz W115 alıp;haftasonları binme niyetim var birkaç yıl içinde.Ve öyle de uğraşılacak bir araba değil;tertemiz bir araba almak istiyorum.Çünkü araçtan alacağım zevki parça toplayarak harcamak istemiyorum.Çoğu arkadaşımız bu fikrime katılmayabilir;onun zevki orada der;hak veririm ama ben öyle düşünmüyorum.
Fakat klasik olayı ciddi bir iştir.Araca gerçekten yoğunlaşman gerekir;adam etmen gerekir.Bu da masraf demek.
Şimdi kaporta hakkında birşey dememişsin.Muhtemelen çürükler başlamıştır.Motor sıfır ama iç kısım nasıl acaba?Direksiyon filan alacağım diyorsun;pre model olduğundan kemik direksiyon alınacak.Daha 1-2 aksesuarı eksik kafadan..Yürür aksam gerekirse yenilenecek..Bunlar hep vakit+nakit demek.
Yani arabayı almakla bitmiyor.Keşke öyle olsa;ama asıl alınca başlıyor..

Düzgünlerine de bu arada 8-10.000 Euro fiyatlar çekiyorlar;muhtemelen öyle birşey istiyorsun sen de..

Vakit+nakit varsa;gerçekten de istiyorsan durma derim..

Vakit var nakit'te dıs aksam ve yuruyene rahat yeter

SErhat.
14-11-2010, 12:03
O zaman al diyelim.Sonuçta sana fazladan 2 motor da verecekmiş sahibi;onları da değerlenirirsin bir şekilde.İç aksama da dış kısımı bitirdikten;yürüttükten sonra geçersin..

GuNeS
14-11-2010, 13:12
gösterdiğin resimdeki aracın bir eşi ist. var ..oda buresimden yola çıkarak yaptı aracını ..

vakitten sıkıntı yok demişsin kolay gelsin yorucu ve güzel zaman geçrirsin uğraşarak zevkte alrsın (: uğraşırım diosan hayırlı uğurlu olsun (:

Turk-Look
15-11-2010, 19:17
Vosvos'ların 62 68 arası cıkan modeli... (galıba fazla bır bılgım yok)

Pre dıye adlandırılıyor .... Farklarını açıkcası bılmıyorum....

Pre : Previos (önceki) 'un kısaltılmış hali.

Pre tek başına kullanılamaz..! Sonunda bir model yılı olmalı.

Ör: Pre67 (67 öncesi model anlamında )

67'den başlamasının sebebi de 68'de farklı karoser ve dik far'a geçiştir.

Varsa fotoğraflarını paylaş değer deeğmez bir fikir yürütelim.

Ama naçizane tavsiyem bu kadar tecrübeyle bence hiç bulaşma ...

Ben sana ortalama maliyetini de söyliyeyim min.10.000 TL.

Selim.Y
04-12-2011, 13:23
konuyu bılerek hortlatıyorum.

@Turk-look

Abi Suan ünideyim.Resimleri var aracın fakat evdekı pc'de uygun zamanda resımlerı burada paylasırım.

Buarada bukadar tecrubeyle bulasma demişsin,Abi denemeden tecrube sahıbı olamam kı. Ayrıca arastıracagım,arastırıyorum . Buradanda yardımcı olacak abılerım cıkacaktır zaten kaporta-boya konusunda olsun,yedek parça konusunda olsun.

Tayfun-E30
04-12-2011, 18:27
Dostum biraz vos tecrubem oldu mekanigi vs basit imkan olduktan sonra yapilmayacak bisey yok ama once kaporta boyasini yapicak boyaci bul ondan sonra al derim..

ÜSTÜNERC
04-12-2011, 19:43
eskı araba olması dusunduruyor tabıkı ınsanı alıp yaparsın hertürlü aracı ama zevklı olmasının dısında zorluklarıda olacaktır illaki

mrtysn
04-12-2011, 19:51
o aracdaki fotodaki adam kım? süleyman demirele benziyor :D

bu arada vosvos toplaması zevklidir parçalarını ebay.de den bulabilirsin kolayca

Al Capone :) Araba ne durumda bilmiyorum fakat, toplayacak kadar nakit ve vakit varsa hiic dusunme bence al .

ALPER-VNS
05-12-2011, 03:52
valla 2500e bu şartlar altında bi dakka düşünmezdim alırdım..

Yiğit G.
05-12-2011, 09:42
sanırım bu , zaten yapılmış bence daha değişik bir tarz bul :)

http://img213.imageshack.us/img213/2614/6a057bee7b10338031f2f56.jpg

oguzhan999
05-12-2011, 10:47
hayatında hiç vosvos topladınmı , öncelikle ? 5 vos sahibi bunun 2 sini toplayan biri olarak soruyorum :) eğer toplamadıysan onun sıkıntısına girmeğe değmez ilanlarda 8-10 liraya alabileceğin 67 öncesi modeller var onlara bak , daha uyguna geliyor emin ol , son avatartaki aracım ilk vosvosum ve 6 yıldır tam anlamıyla bitmiş değil

Selim.Y
05-12-2011, 11:38
Öncelikle öneriler için herkeze tesekkurler.

Açıkcası hazır yapılmış değilde kendım alıp toplamak ıstıyorum. Hemen aracı alıp kaporta boya vsvs gırme dusuncemde yok zaten .Arac suan yurur vazıyette.İlk olarak kaportaya sokup,kaportada araç yapılırken parçaları bırıktırırım.Zaman sıkıntım yok yavastan toplansım amacım o keyfı almak.Hee zor olacak mı evet artık deneyıp gorecegız.Aracın fotolarını detaylıca cekıp burada paylasacagım.

Buarada Vos parçaları satan sıte,yer arıyorum parça fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için?

Selim.Y
05-12-2011, 11:46
hayatında hiç vosvos topladınmı , öncelikle ? 5 vos sahibi bunun 2 sini toplayan biri olarak soruyorum :) eğer toplamadıysan onun sıkıntısına girmeğe değmez ilanlarda 8-10 liraya alabileceğin 67 öncesi modeller var onlara bak , daha uyguna geliyor emin ol , son avatartaki aracım ilk vosvosum ve 6 yıldır tam anlamıyla bitmiş değil

Oguzhan hiç vos tecrubem yok. Dogru belkıde tahmın ettıgımden zordur.Suan araştırma kısmındayım zaten.Bakınıyorum sıtelere,yorumları okuyorum falan,sizin gibi tecrubelı Abi-kardeşlerle fikir alışverişi yapıyorum. Suan için zaman sıkıntım yok.Benı zorlayacak boya-kaporta gibi gorunuyor onun içinde Antalya'da Vos toplayan garajlar var onlarlada gorusecegım.En sonunda da bı karar verecegız artık.

Çok sagol buarada.