PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ne alsam?

Ahmet Saraçoğlu
14-11-2010, 22:07
c2 vtr alındı , memnunum , mutluyum huzurluyum:D

-----------------------------------------------------------------
arkadaşlar bildiğiniz üzre aracımı sattım.Yarın sabahtan teslim edip vekatetle birlikte paramı alıyorum inşallah.

Halihazırda mercedes var , problemleri halloldu , dün akşam teslim adlık.Gerçi şu an çok yeni , sürüş ile ilgili çok fazla bi tecrübem olmadı.Maslak tan beylikdüüzüne geldim.Biraz da içeri de gezdim.Yolda bırakacak bi problem yok , sesiyle gidişiyle yürüyeniyle canavar gibi allaha şükür.Onu dert etmiyorum ama sahibi gibi biraz irice namussuz:D , ve tüketim konusu biraz problem olacak gibi ön görüyorum :D

Şimdilik tüketim ölçmedim ama belimi kıracak cinsten olacaksa çok düşük bi meblaya gidip gelmeye ayağımı yerden kesecek bişey bakayım diyorum.Mercedes te tüketim gaza dokunmadığım anlarda çok yüksek olmayacaksa gerek kalmayacak ama yine de aklımda bikaç model beliyleyeyim.

Şimdi size durumumu anlatayım ,Bu sene okulun son senesi olması sebebiyle dersler hafifledi... haftada 2 kere okula gidiyorum (günde 70 km) haftalık mazotu benzini tüpü metanol ü artık ne olursa ; aynı mahallede oturup aynı bölümde okuduğum arkadaşımla paylaştığımdan haftada bi gün gidiyorum diyebiliriz.Hele ikinci dönem iyice hafifleyecek dersler , toplamda 4-5 kere anca giderim dönem boyu.

Buraya kadar 560sel bizim konsepte uyuyor ama işin bi de ankara boyutu var.Sektirmeden ayda üç dört gün oradayım ve şehir içi hiç bişey yapmasam günde 60 70km gidiyo.Yani 560 sel çok yakarsa yazık günah o kadar paraya.Gider başka bi araba alırım benzine vereceğim paraya.

Her zamanki gibi yine kafam çok karışık:D , bi ihtimal max 7 ye falan bi golf dizel alayım diyorum.
Bi ihtimal Palio van falan... , tüp hiç istemiyorum.Nefret ettim mercedeste.Tüpü söküp sağlıklı hale getiricez diye canım çıktı.Onun için ya dizel olcak ya da 1.4 altı 900-1000 kg beniznli...
clio rsi kasa normal clio olabilir , vosvos olabilir , yada ef civic...ama az yakarmı ondan da emin değilim işte.560SEL in basmadığım anından 100 150 krş daha ekonomik olursa hiç değmez.

Yada bu düşüncelerin tamamen haricinde çok farklı bi olay var.
Forumda bikaç kere bi arkadaş için konu açmıştım.Smart almayla , ehliyetle falan ilgili.İşte o arkadaş benim ilkokuldan bu yana şu an da aynı bölümde okuduğum mahalle arkadaşım , ehliyeti olmadığı halde accayip derecede smart istiyo.Onunla konuştum , 4 ben ;6lira sen ayarla.10 milyara bi smart alalım.Ehliyetini al o sırada dedim.Zati sürekli aynı yerlere beraber gidiyoruz ayrıca okul bittikten sonra ortak açacağımız içmimarlık şirketinin arabası olmuş olur:D, bi tek ben ankaraya istediim zaman giderim , sen başının çaresine bakarsın dedim.Onunda aklına yattı , hem o hayal ettiği arabaya kavuşacak , hem ben az yakan ikinci bi arabaya çok para bağlamadan sahip olucam , hemde küçük müçük en azından 30 yaşında bi araba değilde , birazdaha yeni tenkoloji bi arabaya binicem.Çok komik bi rakam bağlayarak şu süreci geçirdikten sonra da istediğim zaman istediğim arabayı alırım.Hiç değilse smartın satılmasını beklemem.Stılmazsa da biblo niyetine dursun bi köşede:D:D nasılsa 4 milyara aldım derim:D

Arkadaş problem yaşayacağım , sıkıntı olacak bi arkadaş değil , arabasız kalma gibi bi durum da olmaz.Nasılsa acil durumlarda ve hakikaten normal bi arabaya binmek istediğim anlarda mercedes var.

Onun için smart daha mantıklı gelmek kaydıyla böyle bi düşüncem var.Siz ne der ne önerirsiniz?

Ome_RS
14-11-2010, 22:11
smart işi güzel ahmet sıkıstıgın durumlarda mersodan dewam :)
diğer turlu alıcagın eski 2.el araclarda yakıt olarak az yaksa bile sorun cıkartma olasılıkları cok yuksek..

EREN34
14-11-2010, 22:12
Smart parça konusunda can yakıcı durumda.Birde motorlarının aşırı hassas olduğunu duydum.RSI kasa clio 560SEL e göre tabiki ekonomik ancak RSI ile aralarında pek bir fark yok sebep ise arabanın karbiratörlü olması ve ağırlığının hemen hemen rsi kadar olması.Ekonomik 1.4 düşünürsek 7ye değilde 8 8.5a ciddi anlamda düzgün 106 xr alınabilir.1.4 68hp diye diye anımsıyorum.He 8 değil 11 verip bir Quiksilver alıp albenili ekonomik bir araba sahibide olunabilir.Bu arada rsi 30 kuruş yakıyor ortalama ş.i. uzunda 90la sakin gidebilirim diyenlerede 20 21 kuruş yakarım der.

xcel
14-11-2010, 22:14
corsa 1.7 dti. alımı uygun. yakıtı uygun. nispeten aynı kmlerdeki aynı paralara satılan dizellere nazaran daha sorunsuz. yürüyorda..

SPORTING
14-11-2010, 22:16
çabuk sattın hayırlı olsun :)

Ahmet Saraçoğlu
10 a 11 e çıksam geçmişte kendi sattığım rakamlara yüksek km de c3 ; yada accent dizel falan da bakılır ama o rakamlara çıkmanın hem gereği yok şu durumda(idareten olacağından) , hem de ilerde onun satılmasını beklemek gibi bi derdim olacak.İdareten gözüyle bakacağım bi arabaya da 5 6 dan yukarısını vermek hiç içime sinmeyecek.

ALPER-VNS
ortak araba alan kim varsa şuan küs.. arkadaşlıktan geçtim kuzen bile var aralarında :D kötü olsun benim olsun ;) palio van iyidir bence

Ahmet Saraçoğlu
14-11-2010, 22:18
ortak araba alan kim varsa şuan küs.. arkadaşlıktan geçtim kuzen bile var aralarında :D kötü olsun benim olsun ;) palio van iyidir bence

normalde öyle tabi ama hakkaten düşük bi meblağ verileceğinden , ve ben onun yarısı kadar dahi benimsemeyeceğimden dolayı sıkıntı olmaz.Az yakalım da istiyosa salonuna koyup içinde uyusun problem yok:D
Ki ilerde istersen ben senden satın alırım diyo.Gerek yok aslında , ortak şirket açacağımız zaman şirketin aracı olmuş olur.Benzine vereceğimiz rakama araba almış olucaz:D

Emir_b16a
14-11-2010, 23:26
10 a 11 e çıksam geçmişte kendi sattığım rakamlara yüksek km de c3 ; yada accent dizel falan da bakılır ama o rakamlara çıkmanın hem gereği yok şu durumda(idareten olacağından) , hem de ilerde onun satılmasını beklemek gibi bi derdim olacak.İdareten gözüyle bakacağım bi arabaya da 5 6 dan yukarısını vermek hiç içime sinmeyecek.

kardeşim mesaj kutun dolmuş onu az bi temizle :)

anlattığın bütçelere sni üzmicek tek araç geliyo aklıma yakıt konusunda inanılmaz cimri olurlar istersen benzinli kullan mazda 323 practica fiyatları uygundur :) lpgli 150 kr 200 kr arası yakar oda max

walla 300 td die beynini yıkayasım war ama fiyatları ciddi uçuk :)

satma derdin olmazsa swift gtı da seçenekler arasına sokulur bnm gözümde :)

Ome_RS
14-11-2010, 23:32
gecen gun suzuki alto gelmişti 2006 model.
adamla bayagı muhabbet ettik
2006 modeldi sanırm 2airbag klima abs vs var.
1.1 motor ve lpg taktırmıs
arac 110-120 yakıo sehir içinde diyo sehir dısı 90krs flanmıs saka gbi valla :)
dun bide benzinli geldi onunlada konustm oda 180-200krs yaktıgını oledi
piyasasıda 10-12 lira :)

SkY
14-11-2010, 23:34
corsa 1.7 dti. alımı uygun. yakıtı uygun. nispeten aynı kmlerdeki aynı paralara satılan dizellere nazaran daha sorunsuz. yürüyorda..

tavsiye ederim hem ekonomik hemde yeterince iyi gidiyor..10bin tl civarına almanız mümkün.

-batu-
14-11-2010, 23:45
konu dışı ama cuma günü maslak sanayide gürül gürül gezen mavi 560 sel seninmiydi :)

R.I.P
14-11-2010, 23:53
koltuksuz camsız corsa van 1.3 veya 1.7 baksan 10 lira altında bulmak mümkün biraz yüksek kmli falan

Ahmet Saraçoğlu
15-11-2010, 00:02
konu dışı ama cuma günü maslak sanayide gürül gürül gezen mavi 560 sel seninmiydi :)

cuma maslaktaydım.daha konsol takılı bile değildi.kontrol namına bi pedallar bi direksiyon bi vites :D 2. kısımda parçacıya gitmek için aldım ustadan bi ara.v8 in sesinin sarhoşluğuyla gaza dokunup dokunup çekiyodum :D
mekan , renk , kasa bukadar tesadüf değilse bendim :D

hddsheriff
15-11-2010, 00:06
Ahmet sen smartta rahat edemezsin :) mk1 veya 2 golf al kara dizel gez işte :D

Ludacris
15-11-2010, 00:09
Ahmedim 04 palio van var gri 80bin km de cam falan açışmış 9 lira gibi sana biter ;) msn e gel bakalım
edit- renkgi belirtmek için koydum :D gibisinden diyelim yerse :D
http://img819.imageshack.us/img819/5236/bmwsasa.jpg

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 20:41
arayışa devam ama ben bişeyler alana kadar o palio elli kere el değiştirir.
Kara dizel golfler nekadar minimum?Yada yine kara dizel audiler var sedan ama onlar da 560 gibi bela mı olur acep başa??
En güzeli 4 bin lira verip smarta ortak olmak gibi gözüküyo.

Frid
19-11-2010, 20:49
4 bine erenlerin serçeyi al kendi araban olsun ortak iş yaş bence :D

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 20:52
abi herkesin aracı kendine güzel , allah kazasız belasız sürmek nasib etisn tabi ama kuş serisi ve türevlerinden hiç hazzetmiyorum.

Frid
19-11-2010, 20:55
abi herkesin aracı kendine güzel , allah kazasız belasız sürmek nasib etisn tabi ama kuş serisi ve türevlerinden hiç hazzetmiyorum.

elbette doğrudu diyorsun Ahmette smarta ortak olman mantıklı görünsede ortak iş sonuçta dükkan felanda degıl araba huzursuzluk çıkabilir :confused:

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 21:02
iş güç okul aynı olduğundan ve olacağından , ayrıca kısa bi süre için bineceğimden sorun olacağını düşünmüyorum.Ortamımız aynı (daha doğrusu onun pek bi ortamı yok:D ) ve üni1. sınıftan beri aynı saatlerde gidip geldik benim arabamla.4senedir okul gidiş gelişlerinde benim arabaların mazotu ortak ödedik...İş te aynı yerde olacağından ev-iş arası yine aynı arabayla gidicez.Yani başka bi arkadaş olsa tabiki oturur uzun uzun düşünürüm ama sorun olacak bi pozisyon yok yani bu arkadaşla ortak araç almamda.

emir91
19-11-2010, 21:06
Bence eğer dediğin kadar iyi anlaştığın bi arkadaşınsa zaten senin elinin altında kendi arabanda var o olmasa yine sıkıntı olur ona lazım sana lazım falan derken ama böyle olunca smart a ortak girmek mantıklı gözüküyor.

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 21:10
Bence eğer dediğin kadar iyi anlaştığın bi arkadaşınsa zaten senin elinin altında kendi arabanda var o olmasa yine sıkıntı olur ona lazım sana lazım falan derken ama böyle olunca smart a ortak girmek mantıklı gözüküyor.

yani dediğim gibi o konuda tereddüt etmiyorum.Yoksa yüzeysel düşünüldüğünde samimi herhangi bi arkadaşla çevre farklı olur , iş farklı olur , ev mesafesi farklı olur..Derken iç hepten boka sarar ne kadar iyi olunsada.Ki zaten o da kendi başına alabilecek durumda değil şu an (hem maddi olarak , hem de şu an araba sürmeyi hiç bilmediğinden ve ehliyeti olmadığından..., yani o öğrenip ehliyet alana kadar istemesede bende olucak:D ) evlerimiz de yürüme mesafesi max 5 dk..bu teklif üzerine benden çok o istedi zaten.

gorke
19-11-2010, 21:12
ben olsam s13 alırdım stock gazlardım full. :)

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 21:17
ben olsam s13 alırdım stock gazlardım full. :)

dizel ceratodan sonra ;günde fix 70 km + ayda bir ankara gidiş gelişlerinde ekonomi amaçlı araç aradığım noktada o gazlamalar bi ekonomik gelir bi ekonomik gelir ki sorma:D:D

gorke
19-11-2010, 21:30
verdiği japon f16sı zevki paha biçilemez ama :)

emir91
19-11-2010, 21:30
Konu dışı olucak ama iç mimarlıktamı okuyosunuz?

Ahmet Saraçoğlu
19-11-2010, 21:31
evet içmimarlık son sınıf. haliç üni.

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 14:21
vay be , 2 ay geçmiş arayışın üzerinden , smart falan ne enteresan arabalara baktık zamanında:D

Arkadaşla bütçeyi birazdaha yükseltip bi c2 vtr aldık.Kazası falan yok temiz bi araç.C3 ten alışıktım zaten herşeye , tek fark debriyaj olmadan manuel kullanma hissi ve tüketim:D
Birlikte aldığımız arkadaş ta daha ilk gün bi kere anca oturabildi direksiyona garibim , onun harici hep bende.:D Zati sürmeyi bilmediği için şikayetçi de değil , tüketim bi dizelden sonra fazla tabi ama geçici bi süreliğine full stock sakin sakin kullanacağım için yapıcak bişey yok.Hiç değilse araba almış olduk diğer arlternetiflerin yanında(smart , daihatsu yrv.turbo vss), mutluyum huzurluyum:D

MuratGürakan
22-01-2011, 15:21
ahmet sende amma sıkıntılı çıktın arkadaş :)
Al sat al sat her birinde ne yapsam diye sıkıntıya gir..
Bence sen full akbil al aradada mercedese bin. Yoksa bu işin sonu gelmiycek :)

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 15:24
okula başladığımdan beri 5 kere araba değiştirmişim , bi seneden fazla binemiyorum bi arabaya:D Ama mercedeste kararlıyım , çocuğuma bırakıcam:D

ahmetbaha-drs
22-01-2011, 15:25
Jetta TDI DSG al:D

MuratGürakan
22-01-2011, 15:40
okula başladığımdan beri 5 kere araba değiştirmişim , bi seneden fazla binemiyorum bi arabaya:D Ama mercedeste kararlıyım , çocuğuma bırakıcam:D

Olum çocuğuna mercedesi bırakırsan eğer ilerde pek iyi anmazlar seni :D
Benzin bu derece olduğu müddet ben olsam ona bi 1.3cdti swap yaparım hem modifiye olur canın sıkılmaz. :D

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 15:47
Olum çocuğuna mercedesi bırakırsan eğer ilerde pek iyi anmazlar seni :D
Benzin bu derece olduğu müddet ben olsam ona bi 1.3cdti swap yaparım hem modifiye olur canın sıkılmaz. :D

asıl gaza basıp kendini kaldıramadığı zaman söverler dedelerine :D

Ludacris
22-01-2011, 17:19
ahaha :D evladına akvaryum olarakmı birakican :hehe:
dayatsu bi yerde mantıklı az yakar
hem aşırı beslemeli simart tan daha iyi olur :)

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 17:34
ahaha :D evladına akvaryum olarakmı birakican :hehe:
dayatsu bi yerde mantıklı az yakar
hem aşırı beslemeli simart tan daha iyi olur :)

sorma yaa bindik birine niyetlenince , ben böyle dandik bi araba görmedim çok ciddiyim.dıştan fena değil ama herşey binene kadar.

Ludacris
22-01-2011, 18:34
tabi adam comfor'a alıştı :D
şimdi beğenmiyo :) bence en yakışıklı ucuz ve güzel eşşek corsa C
artık dti - cdti bilmem

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 19:07
arkadaşlar , son postu okumamışsınızdır diye ilkinide editledim araç alındı diye , daha hala ortak araç alma , şunu al bunu al diye yorumlar geliyo , nereyi okuyup yorum yapıyorsunuz anlamıyorum ki :D:D

Ludacris
22-01-2011, 19:13
nissan sunny lerde mantıklı :D
biliyoz aldın. niye bencil dusunuyon bu konu başka Ahmetler aliler için :D

Ahmet Saraçoğlu
22-01-2011, 19:16
nissan sunny lerde mantıklı :D
biliyoz aldın. niye bencil dusunuyon bu konu başka Ahmetler aliler için :D

bu güzeldi:D ,,,, ortaklığa dayımları , bakkalı bide başka bi arkadaşı daha dahil edip daihatsu appaluse lara da mı baksak acaba:D

Ludacris
22-01-2011, 19:23
ahaha :hehe:
birlikten kuvvet fışkırır
nerde çokluk orda bereket vs... :D
ben apple aydonum la motor takası yapıcam