PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko ve Renk değişimi sorusu.

GokhanRS
14-12-2010, 23:20
Şimdi arkadaşlar aracımın sağ arka çamurluğunda park halinde oluşan ezik ve sağ tarafta bazı çizikler var. baktığınız zaman dikkat bile çekmiyor ama en az 500-600 tl tutar çizikleri yok etmek için boya şart ezik içinde kaporta işçiliği gerekiyor. ve aracımda kaskolu. yani kaskodan bunu yaptırabiliyorum.

ancak yetkili servisten komple araç renk değişimi için 1800 lira fiyat aldım. ne renk istersem isteyim metalik opak mat v.s renk sınırlaması yok 1800 liraya komple araç rengini renault yetkilisinde yaptırabiliyorum. şu kaporta işçiliği filan dahil yani o ezikler filan farketmiyor.

şimdi diyorumki kasko tutanağımla şu kazanın tutarını faturalasalar bende farkını ödesem yapmaları mümkünmü. sonuçta renk değişim fiyat farkını ben karşılıcam.

yoksa kasko bunu çakallık zannedip kazayı bilerek yapıldı zannedip o tür bi muamele yaparmı kasko dan o hasarın bedelini tahsil edersek?

yani kaskodan hakkımı alayımmı, yoksa direk paranın tamamını bayılıp, hasar tutarını kaskodan almadan o şekildemi yapmalıyım?

Xenomorph
15-12-2010, 00:30
Ben Aynı Şekilde Araç Boyatmıştım...Eksper Geldi Söyledim Buraları Hasar Gördü Ben Bunları Istıyorum Ama Aracı Komple Boyatıcam Yanı Gerı Kalan Yerlerı Ben Karşılıcam..Adam Gayet Hoşgörüyle Karşılamıştı Sadece Hatırladıgım Bizim İçin Hasar Bölgesinin Faturası Lazım Komple Boya Faturası Degıl Demıstı Hıcbır Problem Yaşamamıştım

GokhanRS
15-12-2010, 00:37
thank you very much. bende o zaman eksperi çağırtayım reno hedeflede bi konuşayım dimi. yıllardır kaskoya para bayılıyoruz bi çivi bile çaktırmadık. artık arada sırada kullanmak lazım kaskoyu. indirim muhabbetleri canımı sıkmaya başladı. hiç kazam yok. 5 senedir hasarsızlık indirimim var 1600 lira kasko bedeli ödedik gene bari bizde kullanalım.

Xenomorph
15-12-2010, 00:40
renk değişimi deme kıllanabılır bilgine sadece boyası kotu oldu artık eskıdı falan de

Low-Rider
15-12-2010, 00:41
hedef komple boyaya iyi fiyat çekmiş.

ufak bir sürtmeden dolayı
1kapı bandı değişti,kapı boyandı çamurluk lokal boya 910tl,kasko sağolsun:Dbelkide kaskoya geçirdiler bilemicem.

Aracını aldıktan sonra iyi kontrol et , ben aldktan 1hafta sonra vernik atması oldu bir kısımda tekrar götürücem

GokhanRS
15-12-2010, 00:44
hedef komple boyaya iyi fiyat çekmiş.

1kapı bandı değişti,kapı boyandı çamurluk lokal boya 910tl,kasko sağolsun:Dbelkide kaskoya geçirdiler bilemicem.

Aracını aldıktan sonra iyi kontrol et , ben aldktan 1hafta sonra vernik atması oldu bir kısımda tekrar götürücem

cotech arkadaşımız. parayla yaptırdıklarımı nerdeyse beleş gibi yapıyor. o hatanın nedeninide söylediler nadiren boyada sorun olabilir oda yoğunluk zamanı hızlı yapılan iş dediler.

benim aracım 3 hafta kalıcak. yani rahat rahat istedikleri gibi çalışıcaklar. beğenmedimmi tekrar boyama garantiside veriyorlar.
ben sınırsız süre veriyorum isterseniz 40 gün sürsün yeterki güzel olsun dedim. o zaman süper işçilik çıkarırız aracın boyandığını bile farkedemezler sen bana o kadar süre verirsen dedi boyacısı.

ayrıca aracın içindeki komple torpidonun çıkan parçaları ve kapı kolları kapı tutamaklarının boyasız yerlerinide piano black yapıcaklar. araç cam tavan olduğu için tavan hariç boyanıcak işte üstüne ekstra ıvır zıvır herşeyi yapıcaklar.

fiyat mükemmel ama normalde renk değişimine 3-4 milyar istiyorlar. yetkili renaultda işlem yaptırmak isten beni bulsun.

yedek parçacıları ve cotech leri arkadaşım.

aslında aracımda değişen bile yok. sadece ön arka tampon boyalı ama beni boya takıntım yok satmayı düşünmüyorum boyanmadan önce etrafının videosunu ve boyama aşamasının videosunuda çeker saklarım artık.

Xenomorph
15-12-2010, 00:45
herşeye rağmen gül gibi arabada renk değişimi için boyatmak yazıktır :D..(boya takıntım varya o yuzden soyledım) :D:D

Low-Rider
15-12-2010, 00:49
Aynen bayram öncesine denk gelmişti benim ki , ismi ne arkadaşıının?

GokhanRS
15-12-2010, 00:52
florya serviste soner var. yedek parçada genç bi arkadaşımız senle yaşıt.
zeyntinburnunda da cotech ömer abimiz iyidir işiniz düşerse haberim olsun.

Low-Rider
15-12-2010, 00:53
Garanti spec devam şuanda :D ama ihtiyaç olursa geçerim irtibata

hddsheriff
15-12-2010, 00:55
1800 tl fiyata kaput içi dahil mi ?

S.Özeren
15-12-2010, 00:58
ben boydan boya çizerim arabayı memnuniyetle :D

GokhanRS
15-12-2010, 00:58
1800 tl fiyata kaput içi dahil mi ?

normalde evet ama ben motor içinin boyanmasını ve motorun sökülmesini istemiyorum dedim.

indirim yerinede araç içindeki plastik parçalar piano black yapılacak.

GokhanRS
15-12-2010, 00:59
samet ne adamsın layn. o kadarda değil. haram yiyemiyorum nedense. yoksa çok aklıma geldiydi.

hddsheriff
15-12-2010, 01:00
normalde evet ama ben motor içinin boyanmasını ve motorun sökülmesini istemiyorum dedim.

indirim yerinede araç içindeki plastik parçalar piano black yapılacak.

o zaman gayet süper bir fiyat :)

Xenomorph
15-12-2010, 01:01
samet ne adamsın layn. o kadarda değil. haram yiyemiyorum nedense. yoksa çok aklıma geldiydi.

yeme abı boşver töbe de

S.Özeren
15-12-2010, 01:02

sen tamam de ben zevkine çizerim :D

GokhanRS
15-12-2010, 01:04
o zaman gayet süper bir fiyat :)

fiyat süper olmasına süperde tercih etmemin sebebi fiyat değil.

tercih sebebim renault yetkili servisinde parçaların nasıl sökülüp takılacağı konusunda uzmanlar. segman kaybetmezler kaybolsa bile ellerinde var eksik montaj yapmazlar.

parçaların ayakları v.s kırılmaz. biyeri sökerken başka biyere zarar vermezler. bide araç RS oluncda dahada iyi ilgileniyorlar hemde arkadaşımda orda çalıştığı için günde 3-5 kere gider başlarında dikilir kontrol ederim hatasız kusursuz iş olur dediği için tercih ediyorum.

sanayi kaportacılarında en korktuğum olay parça sökerken takarken aracı kirletmeleri ve segmanların kırılması ve sonra yerine sallama segmanlar yada silikon kullanmaları. milletin başına gelenleri okudukca yetkili serviste böyle bi fiyatı alınca sanayinin en güvenilirine bile gitmem. zaten sanayide bi kaç öküz 2 2.5 milyarlardan bahsettiler hiç işim olmaz. cam tavan araç tavan boyanmıcak olmasına rağmen.

hddsheriff
15-12-2010, 01:16
fiyat süper olmasına süperde tercih etmemin sebebi fiyat değil.

tercih sebebim renault yetkili servisinde parçaların nasıl sökülüp takılacağı konusunda uzmanlar. segman kaybetmezler kaybolsa bile ellerinde var eksik montaj yapmazlar.

parçaların ayakları v.s kırılmaz. biyeri sökerken başka biyere zarar vermezler. bide araç RS oluncda dahada iyi ilgileniyorlar hemde arkadaşımda orda çalıştığı için günde 3-5 kere gider başlarında dikilir kontrol ederim hatasız kusursuz iş olur dediği için tercih ediyorum.

sanayi kaportacılarında en korktuğum olay parça sökerken takarken aracı kirletmeleri ve segmanların kırılması ve sonra yerine sallama segmanlar yada silikon kullanmaları. milletin başına gelenleri okudukca yetkili serviste böyle bi fiyatı alınca sanayinin en güvenilirine bile gitmem. zaten sanayide bi kaç öküz 2 2.5 milyarlardan bahsettiler hiç işim olmaz. cam tavan araç tavan boyanmıcak olmasına rağmen.

Şubat ayında benimde komple boya işim olacak bende kara kara düşünüyorum kime ve nereye boyatacağımı :(

GokhanRS
15-12-2010, 01:19
Şubat ayında benimde komple boya işim olacak bende kara kara düşünüyorum kime ve nereye boyatacağımı :(

benim aracı görürsün 1nci ayda. o na göre karar verirsin fiyat süper zaten.

hddsheriff
15-12-2010, 01:19
benim aracı görürsün 1nci ayda. o na göre karar verirsin fiyat süper zaten.

Benim araba renault değil işte sorunda burda :D

GokhanRS
15-12-2010, 01:20
farketmez. başka marka araç olsada boyarlarmış sordum ben onu. neyse hayırlısı. şu ufak tefek ezikleri kaskodan talep edeyimde fiyat dahada ucuza gelsin :D

S.Özeren
15-12-2010, 01:21
bi çiziyim

GokhanRS
15-12-2010, 01:22
bi çiziyim

taktı bu da kafayı benim aracı çizmeye :D kanka cok istiyorsan bi kaç ay değişelim araçları. km de 50 60 kuruş yakta aklın başına gelsin RS e sulanıyormusun bi daha :D

hddsheriff
15-12-2010, 01:23
farketmez. başka marka araç olsada boyarlarmış sordum ben onu. neyse hayırlısı. şu ufak tefek ezikleri kaskodan talep edeyimde fiyat dahada ucuza gelsin :D

bütün evreleri fotoğraflaryıp paylaşırsan süper olur :)

S.Özeren
15-12-2010, 01:24
ozaman çizmekle kalmam :D o değilde değişirsek sen bidaha rs e binmezsin kanka ahahha

GokhanRS
15-12-2010, 01:26
bütün evreleri fotoğraflaryıp paylaşırsan süper olur :)
söyledim sonere aracı bıraktığımda her gün her işlemde vakti oldukça fotoğraflıyacak.

ozaman çizmekle kalmam :D o değilde değişirsek sen bidaha rs e binmezsin kanka ahahha

evet roll den rolle gelir alırım onun dışında ben gezerim corsa sport unla. :D

S.Özeren
15-12-2010, 01:28
rollere kiralik RS :D

SifirinciMurat
15-12-2010, 08:57

Uğur güzel bir fiyat al da birlikte boyatalım :)

hddsheriff
15-12-2010, 09:44
Uğur güzel bir fiyat al da birlikte boyatalım :)

Renk degistiricekmisin ? Detaylari konusalim arastiriyorum ben. Ben renk degistirmiycem ama saca kadar kazinacak boya :)

SifirinciMurat
15-12-2010, 09:47
Beyaz yapacağım ben. İçini kendim de sökerim de motoru çıkaramam tabi :)

hddsheriff
15-12-2010, 09:53
Tamam ben fiyat alicam senin icin :)

ahmet3425
15-12-2010, 10:56
kanka benim boyacıyla konusayım mı bi fiyat versin adamın işciliği guzel biliyorsun ztn...

Time-R
15-12-2010, 11:15
gokhan abi hayirli olsun bence kullan kaskodan hallet bi kismini, kim ne diyecek sana.

ayrica su reno servisinde honda boyuyorlar mi? benimkinide bi elden cikarsinlar...

CLIORS
15-12-2010, 11:20
beyaz yapma gokhan, cok var baska renk dusun sıvı sarı falan olabılır

KVB
15-12-2010, 12:42
Beyaz yapacağım ben. İçini kendim de sökerim de motoru çıkaramam tabi :)

Ben çıkarırım Uras :D