PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vodafone Blackberry BIS internet paketi kullan var mi ?

R-13239
19-12-2010, 21:00
Arkadaslar arastirdim sitelerinde fiyat yok , telefonla aradim 10dakika telefonda beklettiler acan yok...

Acaba aramizda var mi kullananlar, ya da kullanan tanidigi olan ?

Hizmeti nasil ?

Aylik ne kadar ucret oduyorsunuz ?

Bunlari ogrenmek istedim...

Eger fiyatlari uygun , hizmet guzelse bb'yi satmayacagim dursun kenarda :)

Tesekkurler...

Boost Up
19-12-2010, 21:01
Yanılmıyorsam Enes abide vardı (type-r enes)

Evrenoz
19-12-2010, 22:11
BB 9700 'ü sözleşmeli olarak aldım. Sözleşme bedelinin içinde BIS servisi de ücretsiz olarak geliyor. Ek olarak alınmak istenirse yanlış hatırlamıyorsam 30 TL gibi bir ücreti vardı.

2 ay ciddi sorun yaşadım.

BIS, yani sınırsız internetim olmasına rağmen fatura detayımı incelediğimde gün içerisinde 100'lerce 0,10 kuruştan 0,40 kuruşa kadar ücret kesintisi yapıldığını gördüm. Toplamda faturama ek olarak 100 TL civarı bir yansıma oldu. Ayrıca kesinlikle vodafone live kullanmadım veya içerik indirmedim.

BIS, yani sınırsız internetim var iken telefonumdaki bir uygulama neden BIS harici bir yerden internete çıkış yapıyor, vodafone bunu neden düzeltmiyor anlam veremedim. Hem sınırsız internetim var, hem de internete girdiğim için ek ücret ödüyorum'un kavgasını epey verdim..

Vodafone ile kavgalarım neticesinde hattımın internet ve GPRS'ini kapattım ve bir daha sorun yaşamadım.

Bu olay dışında genel olarak memnunum vodafone'dan. Özellikle limitsiz kampanyasını son 3 aydır sömürüyorum. Her gün en az 4 saat telefon görüşmem oluyor..

R-13239
19-12-2010, 22:14
Anladim , benim alma sebebim sadece BIS servisi acikcasi , oyle bir sorun varsa hic ugrasmaya degmezmis...

erkin006
19-12-2010, 22:17
sınırsız bis ile aynı sorunu hatta daha ciddisini aveada yaşadım...

yok wapdan bağlandın yok gprsden diye toplamda 1000 liralık faturalar çıkarttılar...sorun halloldu ama benide sinir sahibi yaptılar...

ef186
19-12-2010, 23:06
sınırsız bis ile aynı sorunu hatta daha ciddisini aveada yaşadım...

yok wapdan bağlandın yok gprsden diye toplamda 1000 liralık faturalar çıkarttılar...sorun halloldu ama benide sinir sahibi yaptılar...

aynisi aveada basima geldi ayni sekilde sinir sahibi oldum ama fatura duzeltildi ...

by_BuRoCk
19-12-2010, 23:13
bb 9000 kullanıyorum vodafone ile bıs paketim yok ama cepnet sınırsız aldım
hergün ofisimde net olmadıgı için kullanıyorum biraz yavaş ama gayet memnunum

fatihtemizer
20-12-2010, 07:48
vodafone da bu sorun var malesef..apn leri kapatmıyorlar.söylemiyorlarda taabi ki:)sonra faturalarda yüzlerce lira..aylık 8 tl yanılmıyorsam internet paketi sınırsız..ama tabi ki en iyisi bıs aboneliği..

miniks
20-12-2010, 08:28
vallah bu bıs mıs bılmem. ben sehır dısı yazlıga falan gıderrken sadece 1 hafta kullanım oldugu ıcın konturlu ınternet hattı telsımde vardı gıttım aldım. tatıle gıderken 1 haftalıgına gıdıosam 20tl ıkı haftalıgına gıdersem 40tl odeyerek sınırsız ınternet paketı alıodum. anında acılıyor. kontur 1 hafta sonra bıtıyor (kontur dedıklerı cıhaz acıp kapama). sureklı aylık ucret odemıosunuz sadece kullanıcagınız zaman odeme yapıosunuz. yazlık muhabbetı ıcın ben vadofone ınternet sectım (turkcell vın da bu secenek yoktu ozmn suanda da yok sanırım).

gelelım konuya ıgrenc bır ınternet ıgrenc bır baglantı hızı. gıttım edremıt subeye cıhazımın yenısı cıkmıs onunla deıstırdıler. hattımı ona taktılar. gıttım eve aynı rezalet baglantı bı gelıo bı gıdıo. hat cekım gucu super oldugu halde. aldım laptop ı gıttım yanlarına bu arada ayvalıktan gıdıorum baya bı yol. orda en bastan sıldı programı kurdu makına duzeldı. dedım kı her seferınde bunu mu ypıcam ne kadar sacma dedım. bızım drıft ahmet ılk cıktıgında vınn almıstık antalyada kullanırız dıe aylık 45tl mı ne oduyor. sınırsız. adamda hıcbır problem yok. takır takır calısıyor. ben programı sıl bıdaha yukle yapıyorum.

neyse bu sene her tatıl de sıl yukle yaptım. ve ınternet bazen kopuyor. ben bısı anladım Türkiye de Turkcell den başkası yalan.

msm89
20-12-2010, 08:31
9700 ile bis paketi kullanmaktayım, Blackberry'i Bis veya Bes'siz kullanmak pek mantıklı değil açıkçası ;) Kullandığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız, 30 tl aylık bedeli var 4 gb internetiniz var. Bbm ve envai çeşit uygulamayıda kullanabilirsiniz, fakat Turkcell'den Bis paketi almanızı öneririm çünkü diğer operatörlerde çok sıkıntı yaşatıyorlar ...

Enes-x
20-12-2010, 08:39
Vodafone bis 5 aydır kullanıyorum.. 30 tl aylık ücreti..Hiç bi sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.Hattımda konuşma-sms-bis hepsi paket olarak var..1 lira bile fazla fatura gelmedi henüz.

Tavsiye ederim Kaan.

can_ksk
20-12-2010, 13:41
turkcell de bisinizi ,hem cihazdan, hem de modem olarak pcye tanıtıp kullanabiliyorsunuz fakat diğerlerinde modem olarak kullanmak isterseniz extra ücretlendiriliyorsunuz.Turkcell de verilen internet tüm apn ler için geçerli oluyor.

R-13239
22-12-2010, 21:09
Turkcell kullaniyordum zaten bu aya kadar , iphone'a gectim simdi , bb'yi satmayip vodefone'la anlasmali paket mi alsam diye dusuncelerim vardi sadece , ama bakalim gidip bir konusmak lazim vodafone'la ne isteyecekler , taahut vs. olaylarina...