PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 206 cc hakkında düşündükleriniz ?

speed
23-12-2010, 07:27
evet arkadaşlar...çok yakın bir dostum 206 cc almak için programını yapmış durumda...ama benim kafamda bazı soru işaretleri var o modelle ilgili....bilen arkadaşlar cc konusunda bilgi verebilirlerse sevinirim....alınırmı alınmazmı ? kronik sorunları...masrafları ?

tüm yorum yapan arkadaşlarıma peşinen teşekkürler :icon_tup:

Günkut
23-12-2010, 07:29
alım satımı diger araclara göre zor oldgunu düşünüyorum..

RIDVAN
23-12-2010, 08:03
Jantı Harici Kendisini Sevmem.
Ama Bildiğim Kadarıylada. Çift Kapı Veya 4 Kapı Bir 206 Kadar Piyasası Yoktur.

ulasoztas1
23-12-2010, 09:19
açılır tavanın genelde sorun çıkarttığını duydum

speed
23-12-2010, 10:13
piyasasını çok umursamıyoruz aslında....uzun yıllar binmeyi planlıyor arkadaşım...satarken üç beş zarar etmek çok üzmez...ama kullanırken ciddi üzecek probklemler çıkartıcak bir araba almakta istemiyoruz...özellikle açılırla ilgili sıkıntısı varmıdır...motor ve türüyen zaten diğer 206 larla aynıdır diye düşünüyorum....ama açılır tavanla ilgili su girermi mekanizme bozulurmu...parçalar pahalımıdır ?

BosphorusBoys
23-12-2010, 10:23
aÇILIR Tavanda yıllar sonra kronik haline gelen parçalar mevcud ve brz tuzlu...
Cok gereksiz sorunlar çıkartanilir motor açısından ve motor parçalarıda pejoda olduğu gibi tuzlu..
neden arka koltuk yapmışlar anlam veremediğim bir donanım..
Çünkü Arakaya bir kisi bacakları uzatarak oturabilir..
İkinci el piyasaları çok ucuz görünebilir.
ama aldığında nikahına almış gibi düşünmekde faryda war
asla aldığı fiyata satacağını yada 1-2 zarar edeceğini düşünmesin müş. potansiyeli bile nerdeyse olmayan bir araç (tabii bu durum Akdeniz tarafı için geçerli)

tolgakaynak
23-12-2010, 10:25
bi arkadaşımda vardı bende bu tip sorunlar oluyormu diye sordum. tavanla ilgili hiç bi problem yaşamadım dedi.. ayrıca açılır tavanlı araçlarda çok şiddetli yağmurda içeri su alma olabiliyor. ona karşılık bi sorun yaşamadım dedi

Eworen
23-12-2010, 10:55
açılır tavanla ilgili sorun olabilir özellikle tavan tıkırdama gacırdama tarzında ses yapabilir
motoru 1.6 16v versiyondan seçecekseniz gayet sağlamdır hiç bişey olmaz
parçaları pahalıdır lafına güldüm aslen :)
ben 5-6 sene aynı motorlu bir araç kullandım tüm bakım parçaları yedek parçaları çok ucuzdur
yürüyen aksam uzun vadede el atılmak istenebilir nedir oda rot lar değişebilir tanesi 30 tl dir
en kötü ihtimalle viraj askı kolu değişir oda 60-70 TL idi çok çok kötüi ihtimalle salıncak değişir oda 150 TL dir
şehir efsanaleri..

JDM VTİ
23-12-2010, 10:57
206CC'leri sevemedim hiç.

Tutulmadı da.

Daha farklı altarnetiflere yönelmek daha mantıklı gelioyr bana.

RIDVAN
23-12-2010, 14:41
206CC'leri sevemedim hiç.

Tutulmadı da.

Daha farklı altarnetiflere yönelmek daha mantıklı gelioyr bana.
Katılıyorum. Bu Piyasada Nice Temiz Peynir Ekmek Gibi Satılıcak Arabalar Duruyor. Kaldiki. 206CC Alsın Bir 206GTİ Takılsın Kafasına Göre :)

Shadow_Dancer
23-12-2010, 15:19
Tavan fitillerine dikkat edin alırken.. Hatta mümkünse arabayı alıp bi yıkmacıya gidin, üzerine su tutturun. Eger sızıntı varsa problem demektir çünkü fitil çürüyünce komple degiştirmek zorunda kalıyorsunuz. oldukçada pahalı..

Ufuk
23-12-2010, 15:28
Gtı bence daha mantıklı olur tavan büyük ihtimal sorun çıkartır..

speed
23-12-2010, 15:43
içimizde kullanan yok herhalde...bide kullanıcı yorumu alsaydık aslında....bende gti söyledim.......tek kapı dedim oda cc ye takılmış... hani tavanla yandım allah türküsü söylemiycekse alıcaz.....özellikle açılır tavanla ilgili kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsem süper olucak...

tunceR
23-12-2010, 16:10
bende vardı abı turuncu renk.. :) arkası dar 2 kişilik gibi görün aracı. tavan mandalları ses yapıyor çok gevşersede su alıyor ben 2 ayda bır serviste vidaları sıktırıyodum 30 lira ödüyodum sonra ne ses nede su alıyodu.. güzel,şık bi araç yazında çok keyifli ben hiç bi sorunla karşılaşmadım o paralara alınabilecek en güzel cabrio bence. parçaları 206 ile aynı zaten çıkmasıda bolca mevcuttu.

hasan çağri
23-12-2010, 16:23
2-3 senede bir tavan fitilleri ömrünü dolduruyor oda 1500-1750tl gibi bit fiyatta... Motor yürüyen falan zaten herkesin bildiği gibi.

Shadow_Dancer
23-12-2010, 17:48
içimizde kullanan yok herhalde...bide kullanıcı yorumu alsaydık aslında....bende gti söyledim.......tek kapı dedim oda cc ye takılmış... hani tavanla yandım allah türküsü söylemiycekse alıcaz.....özellikle açılır tavanla ilgili kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsem süper olucak...

ben 1.6 110luk versiyonunu kullandım bir muddet. bayan bi arkadaşımın arabasıydı. yani standart 206 işte, ama hareketli parçası çok oldugu için trimden çok fazla ses geliyor. donanımı vs. tatminkar. çok güzel hafta sonu arabası olur.

ocean0636
23-12-2010, 22:43
Genel anlamda biraz sorunlu bir araç olduğunu ve 2. elinin bayaa zayıf olduğunu biliyorum..

<<buğra>>
23-12-2010, 22:57
3 yıl tek kapı kullandım, jant+yay olursa 6-7 ayda bir ön takımdan ses geliyor.
Parçasının pahalı olduğunda kesinlikle katılmıyorum, cc'lerin piyasası yok.
Aracın arka tarafı da oldukça dar, açılır tavan olması daha sık masraf açarmış gibime geliyor...
GTİ ya da XS'lerde en azından arkaya 3 kişi binebilir.

speed
24-12-2010, 07:07
çok teşekkür erkadaşlar...karar verildi alınıyor....bakalım artık kullanırken görsün ...güle güle iyi günlerde kulansın inşallah....yardımlarınız için teşekkürler...

onursumer
24-12-2010, 09:03
tavanının ses yapması,su alması ve tavanın birçok parçasının pahalı olması dışında bi sorununu gormedim :D

bu arada arkada koltuk var gibi duruyo ama yok aslında poşet koymalık :D