PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ps3 jailbreak hakkında

M.A.D
27-12-2010, 17:49
playstation3ümüz var ama oynayacak oyunumuz yok, oyun fiyatları acayip derecede yüksek, ps2 varken chip yaptırmıştık 50ye yakın oyunumuz vardı, ordaki 50 oyuna eşit fiyata ps3te sadece 1 oyun alabiliyoruz :) jailbreak yapılıyormuş sanırım ps3lere, fiyatlar uçmuş gitmiş, ama internette 40 liraya 50 liraya yapan da var , usb satın alıp bizim yapabileceğimiz şekil de var, merak ettiğim konu şu, makinayı açıp lehim falan yapılması gerekiyormuş diye okudum ama kesin hiçbir bilgi yok , usb jailbreak aldığımızda direkt takıp kullanıyormuyuz yani ne şekilde kırılıyor, ve oyunları nereden buluyoruz köprüde satılmıyor heralde ? aydınlatırsanız sevinirim

hddsheriff
27-12-2010, 17:52
ps3 ün versiyonu kaç ?

M.A.D
27-12-2010, 17:53
versiyon derken ? nereden öğreniyoruz onu ? , ilk çıktığı zamanlarda almıştık, fiyatı tavandı tabi , kalın olanı.. slim değil

hddsheriff
27-12-2010, 17:56
versiyon derken ? nereden öğreniyoruz onu ? , ilk çıktığı zamanlarda almıştık, fiyatı tavandı tabi , kalın olanı.. slim değil

yazılım olarak versiyonu önemli 3.41 e kadar kırılıyor diye biliyorum sonra taşınabilir HDD ye oyunları yükleyip oynuyorsun. güncelleme yaptıysan yakın zamanda orjinal oyun harici oynayamazsın. versiyonuda ps3 menüsünden görebilirisn herhalde hatırlamıyorum şuan nereden bakıldığını.

WeLeT
27-12-2010, 18:57
Sürüme bakmak için

Setting > System Settings > System Information'dan bakabilirsiniz..

Ahmet_28
27-12-2010, 20:31
online oynanmıyor sanırım bu aletten sonra?

mcy
27-12-2010, 20:46
online oynanmıyor sanırım bu aletten sonra?

evet. kırdıktan sonra online oynayamıyorsun.

3rk4n
27-12-2010, 21:14
3.50 den downgrade oluyor diye biliyorum ben adanadan birinden 50 tl ye aldım

M.A.D
28-12-2010, 08:27
3.55miş versiyon

M.A.D
28-12-2010, 15:05
güncel diyelim az çok demeyelim yardım edelim

BurakCengizhanoğlu
28-12-2010, 15:08
Sırf gt5 oynadığım için kırdırmıyorum makinayı .

hddsheriff
28-12-2010, 15:12
PS JailBreak Türkiye (http://www.psjailbreaktr.com/)

Day Walker
28-12-2010, 15:12
bende hafta sonu yeni aldım jailbreaklı aldım bende yeni öğrendim online oyananamadığını yanında usb verdiler dün aradım online oynamak istiyorum diye laptop hardiski var yenisi al getir yaparız dediler

Kakus
28-12-2010, 15:14
Jailbreak + 5 oyun = 70 - 100tl
Makinenin update görmemiş olması lazım. Eğer gördüyse versiyon düşürülebiliyor mu bilmiyorum. Oyun başı 5 liraya atıyorlar makinenin hafızasına. Sen senin elindeki oyunları takıp, menüye gelen gaiga manager programından hdd'ne kopyalıyabiliyosun. Bizde gt5p'i kopyalamak 10 dk falan sürdü... Cihazı çalıştırdığında jailbreak'den başlamıyo, jailbreakden başlamak için bi kere power , 2 kere eject tuşuna seri şekilde basman gerekiyor.

Makine güncelleme aldığı zaman jailbreak'i iptal ediyor. Ban falan olmuyor...

VoodooRush
28-12-2010, 22:10
3.55miş versiyon

Malesef 3.41'den güncellemişsiniz. Jailbreak şu an yapmanız mümkün değil.

individual
28-12-2010, 22:39
Sırf gt5 oynadığım için kırdırmıyorum makinayı .

GT5 ve PES 2 Oyun oyandığım için kırma gereği duymadım bende :D

M.A.D
29-12-2010, 08:25
o kadar para ver oyun oynayama çok kötü bi durum, onlineı bozması da ayrı bi iş miş, ps storeda varmı gt5 ben bulamadım dün akşam

B!Rtan
29-12-2010, 11:55
valla online oynamak o kadar zevkliki kırdırmayı bende düşünmüyorum.
ayrıca yeni çıkan oyunların fiyatı uçuk oluyo. d&r dan almaya kalkarsan 170-180tl lere varan fiyatlar söz konusu. ama kadıköyde yazıcıoğlunda yeni çıkan oyunları max:80tl den bulabilirsiniz.
ayrıca bende benim şişman kasa ps3 ü ilk çıktığı zaman 160gb lık olanı 1200tl den almıştım.
şimdi evdeki orjinal oyunlarımı,ps3 aksesuarlarımı satsam hem yeni bi ps3 slim rahat alırım:)

M.A.D
29-12-2010, 12:08
bir sorum daha olacak playstation storedan oyun aldık diyelim, indirdik ps3e, sonra format atığımızda bi daha mı satın almamız gerekiyor oyunu ?

Sercan AKCAN
29-12-2010, 12:50
hayır yeniden satın almıyorsun.senin psn inde duruyor zaten o satın aldıgın oyunlar ordan yükleyebilirsin.

despe
29-12-2010, 13:20
jailbreak kullanabilmen için,

ps3 ün v 3.41 den yukarıda olmaması lazım. versiyon 3.50 den dönüşüm oluyor biliyorum. format atmaklada sorun çözülmez.

v 3.50 jailbreak çıkmadı çıkacağınıda sanmıyorum. bazı 3.42 versiyon oyunlar bir programla versiyonları 3.41 e dönüşüm yapılıyor ve oynanabiliyor.

jail break denen alet modchipten ibaret, yani ufak usb bellek gibi birşey.

ps3 ün içi açılmıyor lehim vs. gibi işlemler uygulanmıyor, garantiyi bozma gibi birşey sözkonusu değil.

artıları : v 3.41 e kadar olan bütün oyunları oynayabilirsin.

eksileri : versiyon 3.42 den güncel oyunları oynayamazsın. gt5 gibi.
ve asla online oynayamazsın banı yersin :D

jailberak 55 tl ye uptade edilebilenleri satılıyor.

oyun istersende harddiskini bana gönder ben sana yaklaşık 40 adet çalışan oyunu çeker geri gönderirim. oyunların topm boyutu bendeki 560 gb. falan. 1 tb harici harddisk alırsan işini görür.

facia
29-12-2010, 13:39
Peki ben 2 yıl önce aldım diyelim ps3'ü ama internet bağlamadım hiç hiç güncellemede yapmadım. GT5 cıktı aldım oynamak istiyorum. İlla internet bulmammı gerekıcek? Yada oyunun içinde bana firmware updateını yolluyormu?

3rk4n
29-12-2010, 15:59
Ps jailbreak sitesi kapandı şuanda update yapamıyoruz buna çözüm bulabilen varmı ?

despe
29-12-2010, 16:16
Peki ben 2 yıl önce aldım diyelim ps3'ü ama internet bağlamadım hiç hiç güncellemede yapmadım. GT5 cıktı aldım oynamak istiyorum. İlla internet bulmammı gerekıcek? Yada oyunun içinde bana firmware updateını yolluyormu?

cd yi taktığında zaten yeni versiyonsa o versiyona geçiyor, yüklüyor yani net e bağlı olmana gerek yok.

HUSNU
29-12-2010, 16:17
GT5 i en son güncellemeyi yapmadan oynayamazsınız. Versiyonun 3.41 olması lazım daha yüksek bir versiyonu yüklediyseniz geri dönüşü yok.

Ayrıca PSN oyunlarınız varsa satın almış olduğunuz hesaptan 5 kere indirme hakkınız var 6. ya indiremezsiniz. Bunun yerine format atmadan önce bir " back up " alın ondan sonra formatı atın. Formattan sonra da restore yaparsanız eskiden ne varsa geri gelir. Hemde PS Storede ki hakkınız da dolmaz .

Hatta bu PS Store den 5 kişi toplanıp oyun alan arkadaşlar da var. 5 liraya falan geliyor oyunlar :) Sisteminize haftada bir " back up" işlemi yaparsanız sorun yaşamazsınız.

lucky Jackal
20-12-2013, 08:09
yeni konu açmıyim dedim, Ps3 ü jailbreak yaptırmak istiyorum, 4 almadan önce ps3 de oynayamadığım oyunları yükleticem.
ps3 ilk çıkan kasalardan,fat model diyorlar sanırım 60 gb lık modelden,sürekli internete bağlı bu yüzden sanırım en son versiyondur.
şimdi biz bunu kadıköyde kime götürelimde yaptıralım,yazıcıoğluna gittim bi ara herkes yapıyor ordaki ama sizin tavsiye edebileceğiniz ben yaptırdım sorun yaşamadım diyeceğiniz birisi var mı?
birde sorduğum yerler yazılım yeni versiyon olduğu için daha çok para istiyorlar, downgrade falan yapıcaz işi uzun diyorlar,var mı gerçekten böyle bir şey?

_Emre_
20-12-2013, 09:48
Yazılım belli bir sürümün üzerindeyse downgrade işlemi gerektiğini biliyorum.
Yazıcıoğlu'nda forumdan bir arkadaş vardı. Yanlış hatırlamıyorsam arsenikli olması lazım nicki, zaten görünce yazar ama siz bir iletişime geçin isterseniz pm ile.

lucky Jackal
20-12-2013, 19:38
yeni konu açmıyim dedim, Ps3 ü jailbreak yaptırmak istiyorum, 4 almadan önce ps3 de oynayamadığım oyunları yükleticem.
ps3 ilk çıkan kasalardan,fat model diyorlar sanırım 60 gb lık modelden,sürekli internete bağlı bu yüzden sanırım en son versiyondur.
şimdi biz bunu kadıköyde kime götürelimde yaptıralım,yazıcıoğluna gittim bi ara herkes yapıyor ordaki ama sizin tavsiye edebileceğiniz ben yaptırdım sorun yaşamadım diyeceğiniz birisi var mı?
birde sorduğum yerler yazılım yeni versiyon olduğu için daha çok para istiyorlar, downgrade falan yapıcaz işi uzun diyorlar,var mı gerçekten böyle bir şey?güncel.... yarına kadar tavsiye lazımmmm

porschemurat
20-12-2013, 20:12
güncel.... yarına kadar tavsiye lazımmmm

Abi aynı fat kasa 60 gb bendede var ben kendim yazılımı kırdım sende yapabilirsin çok kolay aslında nette biraz araştırman yeterli
Burdan yasakmı değili bilmiyorum link veremek isterdim.
Ama ben yapamam dersen SHN İSTANBUL var bu işte uzmanlar.