PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yaptım fikirlerinize ihtiyacım var

aron76
28-12-2010, 22:42
dün akşam üzeri ankara sincan da ufak bir kaza yaptım 308 dizel 110 hp ile
soldan sokaktan hızla önüme çıkan volvo xc60 ortadan bodoslama girdim
yaklaşık 30-40 metre savruldu görünen hasarı ön arka kapılar orta direk
benim aracı sormayın ön dağıldı servisin verdiği fiyat 18500 tl hasar
sizlerden yardım istediğim konu aracı 2010 şubatta aldım kasko bedeli 39000 tl
fatura bedeli 38500
aracımı perte çıkarırlar mı çıkarırsa kasko araca ne kadar fiyat verir
ikinci el değeri üzerinden mi fatura bedeli üzerinden mi kasko bedeli üzerinden mi
değer biçerler
ayrıca arabam banka kredili bu iş nasıl olacak şaşırdım doğrusu :confused::confused::confused:

uerbas
28-12-2010, 22:46
geçmiş olsun benzer durum yaşadım airbagler açılmadı motorda sorun yoktu ama ön kaporta hasarım çoktu iki çamurluk kaput farlar ön panel radyatör tampon vs aracımı perte çıkarmadılar eğer böyle bir durumsa çıkma ihtimali az

aron76
28-12-2010, 22:50
teşekkür ederim
benimde airbaglar açılmadı sağ sol çamurluk ön kaput tampon klima motoru radyatör turbo sol kapı hafiften kasıyor görebildiğim hasarlar parça listesini daha almadım servisten

fatihtemizer
28-12-2010, 22:52
kaskon varsa düşünme..ama pert olursa bence bu senin için daha iyi olur.banka kredili olması önemli değil diye düşünüyorum bu arada çok gecmiş olsun

Xenomorph
28-12-2010, 22:55
çıkarmaz kasko aracınızı perte...ama poliçede %40 ibaresi varsa çıkartır poliçeyi bi kontrol edin

ruudvan
28-12-2010, 23:10
yuzde 70 sanırım policenın yuzde 70 ı kadar masraf cıkarsa pert olur.

_Burak_
28-12-2010, 23:13
anlaşmalı sigorta firmasına göre değişiyor
%40 ta doğrudur
ama genel firmaların ortalaması %60-70

aron76
28-12-2010, 23:21
teşekkürler arkadaşlar
yanıma hiç evrak almamışım herşey serviste kalmış sabah ilk işim onları kontrol etmek

vkarayel
29-12-2010, 07:48
Pert çıkarsa 30-35 arası bi para alırsın ..

XoR
29-12-2010, 07:50
Aracı sıfır aldıysan ve 1 sene içersinde pert edersen sigorta sana aracın sıfır değeri neyse onu vermekle yükümlüdür. Bunu sakın atlama ve üstüne git.

Harunde
29-12-2010, 07:59
Aracı sıfır aldıysan ve 1 sene içersinde pert edersen sigorta sana aracın sıfır değeri neyse onu vermekle yükümlüdür. Bunu sakın atlama ve üstüne git.

abimizin dediği gibi 1 yıl içerisinde 0 km verme zorunluluğu var ancak... sigorta poliçende bu ibarenin geçmesi lazım...
ama büyük ihtimalle %47 gibi bir hasar var perte çıkmayabilir poliçeyi incelemek lazım...
sigortacı tanıdık ve biraz nüfuzlu ise yüksek miktar alabilirsiniz...
ben 27.000 tl olan kasko değerinden 26.250 almıştım...
çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın...

mmustu
29-12-2010, 08:03
airbag açsaydı kesin pert ti

BosphorusBoys
29-12-2010, 09:00
Öncelikle Geçmişh olsun..
Aracınız Eğer perte çıkarsa 2 el rayiş bedelli üzerinden Fiyat alırsınız Kasko bedeli Üzerinden diil..
Sigorta Acentelerinin bazıları %40 Bazıları da %60,%70 Gibi rakamlarda perte Çıkarıyor..
aslında en önemli etken burada experle sürekli irtibat halinde olmanız..
Arac için exper gerekli araştırmayı yapar tedarikler vs vs eğer sigorta şirketi kaybedecek derecedeyse aracınızı perte çıkarabilir..
Eğer poliçenizde Yeni Değer Klozu var ise Sıfır Araç Fyatı üzerinden size ödeme yapılacakdır..
Teminatlar önemli.. Sigorta Şirketi Önemli..

BosphorusBoys
29-12-2010, 09:06
Bence Aracındaki teminatlar düzgünse ve hatta yeni değer Klozu warsa hiç düşünme pert etmek için elinden geleni yaptır..

aron76
29-12-2010, 12:23
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
kaskoda yeni değer klozu varmış
perte çıkarmaya pek yanaşmıyorlar üstüne üstlük aracı servise çektirmiştim servisinde %20 işçilik iskontosu varmış iş sigortacıdan gelecek sonucu beklemeye kaldı

uerbas
29-12-2010, 12:51
istesen %20 yi yakalayamazsın kasko firmasının işine yaramış bu olay hayırlısı yaptırıp bin bence servis düzgün topluyor çünkü

boosted_pug
29-12-2010, 21:28
sincanın trafiğinden nefret ediyorum insanları çok anlayışsız kullanıyo arabayı geçmiş olsun inş. pert ederler arabanı sende temiz bi arabaya binersin

Kadyr
29-12-2010, 21:49
Kasko degerine gore belirliolar sanirm bnce experle pazarlk et cikarttir bi sekilde ilerde satmak zor olur

ef186
29-12-2010, 21:55

aynen ole ...

Ayrica expertizin duzgun yapilip yapilmadigini kontrol et .
Bundan demem sudur ki

Ornegin sag camurluk duzltme sol bilmemne plastigi tamir vb. seylere girilmesin asla aracinda daha once kaza olmadigini ve otomobilinin macunla yada kirik parca onarimi ile degil yeni parcalarla toplanmasini iste ...

Usta burayi tamir ederiz burayi duzeltir macunlariz vb. gibi dusunebilir ancak sen sifira yakin otomobilinle kaza yapmis biri olarak duzeltme tamir gibi olaylari kesinlikle ama kesinlikle onaylama ...

Eksper lede bunu gorus ole olmaz bole olur a getirirse ara kasko firmani experi red ediyorum baska exper istiyorum de vs..vs..

Sanirim hasar miktari biraz daha yukselirse perte cikacak aracin bence buyuk bir kazada pert edilmesi daha dogru olacaktir sifir otomobil parani geri alabilecegin bir sigorta sozlesmen var ise ...

Bu arada bildigim kadariyla sifir araba 1 sene icinde pert olmasi durumunda bugunku sifir satis fiyatini oder sana yani faturadaki fiyatin onemsizdir .
Tabi kasko policende ne yazdigi en onemlisi ...