PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Masaüstü FRP oynamış olan varmı aranızda

Ranthor
30-12-2010, 11:16
Ad&d , d&d (dragonlance, forgotten realms,ravenloft)

whitewolf ( Mage, Vampire The Masq, Hunter the Reckoning vb.)

Star Wars, Middle Earth....

hic farketmez, o islerle ugrasmis olan var mi aramizda...

Evrenoz
30-12-2010, 11:22
Gençliğimde epey oynamıştım,

Paladindim...

Bir sahnede benimle aynı dine mensub bir cleric'i handa gördüğümde

Vaaay din kardeşim diye haldır huldur koşup ( ***** zırh ile ) adama sarıldığımda kıçımda sağlam bir yıldırım hissettirmişti DM.

Eh paladin dediğin adam bildiğin ağır başlı şövalye :) Böyle hareketin sonu elbette kıçta yıldırım olur :)

Zevkliydi baya :D

Cimmeria
30-12-2010, 13:35
d&d çok oynadımda oynattımda

DERAN_TUYNER
30-12-2010, 13:39
Bende üniversitedeyken oynamıştım Altay diye bi DM vardı 97 de falan sonra adam NY ka gidince birdahada oynayamadık...

Ranthor
03-01-2011, 12:37
ben de 90 lı yıllarda bol bol oynadım, hatta sihir tayfasından birileri varsa hala üç tane canlı oyun (live) yaptım.
D&D den en cok dragonlance i severim. Whitewolf'dan sadece Hunter oynattım. Doğaüstü herşeye otomatik tüfekle ateş etmeye meyilim var.

Onun dışında Sci&Fci çok sevdiğim için, özellikte post-apocalypse, kendi campaignimi yazmıştım.
Mad-Max benzeri bir settingdi. sistem olarak Alternity kullanıyordum, aynı sistem fallout 1 & 2 'de kullanılmıştır.

Fallout ve Elder Scrolls ( Daggerfall, Morrowind, Oblivion) en sevdiğim pc serileridir

Cimmeria
03-01-2011, 13:32
sihiri bilen birileri ile burda karşılaşmak enteresan :)

dragonlance yıllarca oynadık bizde hatta 1,5 yıl süregelen campaignimiz bile olmuştu... güzel günlerdi

Ranthor
03-01-2011, 13:35
Ranthor karakterini sanırım 5-6 sene aktif olarak oynadım.
Ne kadar dragonlance romanı varsa okudum heralde gençken:)

aliozel
03-01-2011, 13:52
Tüm warcraft kitaplarını okumusumdur.Oyunlarını warcraft 1 den beridir oyunamısımdır.Ayrıca table game olarakta hala arkadaşımla oynarız :) Fallout'u oyun olarak tüm serisini oynamısımdır. :) Aktif bir world of warcraft kullanıcısıyımdır ayrıca :)

Ranthor
03-01-2011, 14:11
imzan kurallara aykırı:)

warcraft mi,dune II mi diye kavga vardı eskiden, duneII ciydim yalanım yok

aliozel
03-01-2011, 14:22
Fark etmemiştim :)

Dune II bilmiyorum ama warcraft ın hikayesi harikaydı.Şu an world of warcraftta devam ediyorum ama yenisi çıktı çıkalı hikayeninde b*ku çıktı :)

Evrenoz
03-01-2011, 14:37
Sihir güzeldi,

Alttaki odada bi oyunda misafir oyuncu olarak Joe Black'i oynamıştım. :)

Cimmeria
03-01-2011, 14:42
dune dünyası muhteşem bir dünyadır ya, hala kütüphanemde durur mesela bütün kitapları :)

ÇAĞAN
03-01-2011, 18:10
iyi oynadım zamanında arada dm likte yapmışlığım vardır....zarları , kitapları hala gözüm gibi sakınırım.televizyon , bilgisayar fln derken o günler unutuldu....eskiden ne güzeldi bilgisayardı , tv di çok da fifi...akşam olur herkez toplanır mumlar yakılır ışıklar söner gizli dünyanın kapıları açılır , ahh sabahlar olmasın !!!! (d&d):icon_tup:

flexamin
03-01-2011, 19:04
eski bir ultimacı olarak :D ultima yı tek geçerim :D Nebula Power :D

Enes-x
03-01-2011, 19:09
eski bir ultimacı olarak :D ultima yı tek geçerim :D Nebula Power :D

bende 4 sene oynadım ultima..Bunların hepsi hastalık ya uyuşturucudan daha tehlikeli :) Bırakması ayrı dert,oynadığın süre zarfında hayatından alıp götürdükleri ayrı dert,Bir süre sonra vakit geçirmek için oyun oynamak yerine tam tersi oluyor vakit geçirmek için normal hayat yaşıyorsun :D

RottingChrist
03-01-2011, 22:50
hiç uzun süreli oyun oynma fırsatım olmadı. hep sıkıldım veya çeşitli nedenlerle bidaha oynamadım. bazen öyle bir hevesle oturuyorum pc nin başına ama bir iki denemeden sonra sıkılıyorum. yorumlara bakılırsa kazancım var kayıp yok :D

Eriador
03-01-2011, 23:25
ah ah frp ...

orta okul 1 . sınıftaydım . türkçe dönem ödevi olarak sınıfta bi kitap anlatıyordum adı yüzüklerin efendisi . sölediğimde herkes baya gülmüştü oo efendi yüzük falan cart curt diye makara yapmışlardı ... Yıllar sonra film i çıktı o gülenlerin nickleri msn de Legolas , Gandalf , Aragorn vs vs vs :)

Bu arda DragonLance ın da film ini yapmaya başlıcaklarmış etrafta artık bol bol Raistlin , Fizban Caramon , Tanis vs vs nickleri görmeye başlıyabilirz :)

nick im Eriador da : yüzüklerin efendisinde orta dünya da bi bölge ... yanlız diyar eskiden kralların mekanıymış öle kalmış :)

pc de battle for middle earth 2 yi oynamadıysanız tavsiye ederim ciddi sarıyor

Yiğit Ş.
03-01-2011, 23:29
uo oynamışlığım var :)

Onurkk06
03-01-2011, 23:35
uo oynadım ben de acaip bir oyun hele ki 4 5 arkadaşınızla birleşince baya tehlikeli bi oyun oluyor :D

Dou
03-01-2011, 23:35
bende 4 sene oynadım ultima..Bunların hepsi hastalık ya uyuşturucudan daha tehlikeli :) Bırakması ayrı dert,oynadığın süre zarfında hayatından alıp götürdükleri ayrı dert,Bir süre sonra vakit geçirmek için oyun oynamak yerine tam tersi oluyor vakit geçirmek için normal hayat yaşıyorsun :D

Aynen 4 sene oynadım

Nebulada az oynamıstım

Sonra sylveria

Sonra slayertr de uzun dönem oynadım

En son slayer kapanınca ıvır zıvır servarlarda oynadım baktım iş yok mecburen bıraktık

Eriador
03-01-2011, 23:37
bu tarz eskilerden bi oyun vardır

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/9b/Homm3boxart.jpg/256px-Homm3boxart.jpg

Heroes of might and magic ... özellikle 3. serisi ve ek paketleri çok sağlamdır zamanında pentium 150 lerle oynardık basit bi oyun hertürlü pc kaldırır kesin oynayın oynamadıysanız.
Ama sölim çok feci bağımlılık yapıyor hayatınız pc başında geçer :)

bir makinadan aynı anda 8 kişi bile oynıyaniliyor , ciddi olarak oynamayı bilen 3-4 kişi bi araya geldiğinde kafadan 5-6 saatinizi pc başında tüketmenize neden olucak bir oyun

TheAce
03-01-2011, 23:59
uo yu geçen bi kurayım dedm, kurdum 8 ay bulaştım tekrar, gece gündüz herşeyimi sevdi attı.

sonunda yine bıraktım zaman kaybı oldu unuttum gitti...

ÇAĞAN
04-01-2011, 01:29
uo darkvenue de oynanırdı yıllarımı çaldı ama gene olsun gene oynarım öyle bir server da. yıl 2001-2002 fln 64mb ile bağlanıyor internetcafemiz (scream) 3 kişi eh işte 4. kişi girdimi lag başlardı....bizde 10 kişi shampion kasardık geceleri :D....o zamanlar 128 mb nerde bizim cafede olmuştuda çarşı karışmıştı :D şerefine parti vermiştik.

ÇAĞAN
04-01-2011, 01:35
ölümüne PK :icon_tup:

Buğra A.
04-01-2011, 01:56
Ultima Online'ın kitabını yazdım desem çok mu büyük konuşmuş olurum :) Sphere forever ;)

Evrenoz
04-01-2011, 08:21
Bilgisayarda oynanan FRP'leri sevmiyorum ben.. Gerçek FRP masa başında oynanandır

Cimmeria
04-01-2011, 08:37
biz uo'ı rp için oynardık, hobbit shardının adminlerindendim uzun süre :)

ama gerçekten hiç biri gece oturup içkini alıp masaüstünde oynamanın yerini tutamaz...

Ranthor
04-01-2011, 08:58
Masaüstü gerçekten çok güzeldi, bu kadar çok eğlendiren ve zararsız birşey yoktur.

Bir kere dışarı çıkmaktan ucuz, sakıncası yok, 5-6 kişi süper eğlenceli zaman geçiriyorsun.
----
Ben masaüstü oynadığım için online (mmorph) oyunları hiç tatmin edici bulamadım. WoW filan yapmacık geldi, onun yerine konusu iyi single player oyunları tercih ettim.

Dragon's Age diye bir oyun varmış iyiyimiş mesela, Mass Effect süper ötesiydi vb.

McS_R53
04-01-2011, 09:25
masa üstü olarak çok kısa süre oynamıştım.

ardından gelen ultima online sevdası ile herbişeyi bıraktığımız gibi onuda bıraktık:)

Nebula
Sylveria
Quaxis

fln derken baya sene olmuştu.

Kakus
05-01-2011, 18:32
Bende masada 1-2 kere oynadım. İstenirse bir DM ayarlama ihtimalim olabilir.

Caesar
05-01-2011, 19:01
Gelin WOW dünyasına katılın.
http://img808.imageshack.us/img808/992/wowqu.jpg

Ranthor
05-01-2011, 20:09
Dungeon Master filan bir sürü var da
artık zaman yok..

Schumi
05-01-2011, 23:24
Aha müptelalılar toplanmış. :D Valla bu tarz oyunlarda ne buluyor oynayanlar hiç anlayamadım. :)