PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Şubat Günübirlik Kartepe Turu....

yavuz364
17-01-2011, 20:47
Merhaba, Arkadaşlar bu sene istanbulda kar ihtiyacımızı gideremediğimiz için kar arayışına başladık ve başlangıç olarak 6 şubatta günübirlik kartepe gezisi yapmayı düşündük...
Bu gezi çok fazla Kayak olayını barındırmıyor çünkü pazar günü kartepe aşırı kalabalık oluyor ve fiyatı da yüksek oluyor...
Kayak için daha sonraki günlerde haftaiçi 2-3 günlüğüne genelde 4 çekiş araçalarla kartalkaya kampı düşünüyoruz :) bunu da daha sonra duyururuz...

Tavsiyelerinize göre organizasyonu şekillendirebiliriz, Seçenekler arasında;
uygun bi yerde beraber bi mangal yapma,
kartepenin Tepesinde sucuk ekmek yeme
Kartepe civarlarında bi yürüyüş
Kartepe de kayak
olabilir...

Facebookta etkinliği takip edebilirsiniz,
Anmelden | Facebook (http://www.facebook.com/event.php?eid=177498458951179)

Her türlü kar aktivitesi ve İrtibat için benimle de görüşebilirsiniz : yavuz364@hotmail.com - 0537 595 1608

BurakCengizhanoğlu
17-01-2011, 20:53
Çok güzel geçiceği kanaatindeyiz :) Kalabalık olursak daha bi güzel olur :)

Anecdote
17-01-2011, 21:05
Geçen kış bizde böle bir organizasyon yapmıştık Green Park'da konakladık
Uludağ'a göre çok sakin ve kafa dinlemelik bi yer
Sakin olmasının avantajı ise Pistler Uludağ gibi ana - baba günü olmuyor kaymanın keyfine varılıyor :)
Snowboard - Kayak tanıdıgınızdan ödünç alın yada Tepeye tırmanısa gecmeden son köydeki yerlerden kiralayın hotellerde kayak:50TL,snowboard:60TL o köydekı kiralayanlar ise yarı fıyatına kiralıyorlarmıs sonradan haberımız olmustu :) 3-4 gunlu kıralamalarda cep yoruyor hiç yoktan :D
Biz yandık siz yanmayın :D

yavuz364
17-01-2011, 21:11
Haftasonu olduğu zaman kalabalık olayı kartepede de çok farklı olmuyor ;)
Evet kayakları dediğiniz gibi aşağıdan kiralamayı düşünüyoruz, benim hep kiraladığım yerlerde var 25tl civarına alırız gibi geliyor..

Green Park güzel aslında, fiyat açısından da çok uçuk değil bende genelde 2-3 günlük gittiğimde kalıyorum..

Geçen kış bizde böle bir organizasyon yapmıştık Green Park'da konakladık
Uludağ'a göre çok sakin ve kafa dinlemelik bi yer
Sakin olmasının avantajı ise Pistler Uludağ gibi ana - baba günü olmuyor kaymanın keyfine varılıyor :)
Snowboard - Kayak tanıdıgınızdan ödünç alın yada Tepeye tırmanısa gecmeden son köydeki yerlerden kiralayın hotellerde kayak:50TL,snowboard:60TL o köydekı kiralayanlar ise yarı fıyatına kiralıyorlarmıs sonradan haberımız olmustu :) 3-4 gunlu kıralamalarda cep yoruyor hiç yoktan :D
Biz yandık siz yanmayın :D

Ufuk
17-01-2011, 21:12
Dönüşte ; Alabalığı mantarsız yiyin üzülürsünüz oraya kadar gelip mantarsız alabalık yemeden dönmek olmaz 15 dakika falan maşukiye :)alabalığın yanına salata söyleyin :D ( ne kadar aç insanım ya)

yavuz364
17-01-2011, 21:15
Yemeyin , yapmayın .. derken ??? buyrun siz de mantarlı alabalık yiyin :)
Maşukiyesiz kartepe olmaz zaten :)

Dönüşte ; Alabalığı mantarsız yemeyin üzülürsünüz oraya kadar gelip mantarsız alabalık yemeden dönmek olmaz 15 dakika falan maşukiye :)alabalığın yanına salata söyleyin :D ( ne kadar aç insanım ya)

morgy_drag
17-01-2011, 21:20
kanka davet gondermısınde:D
benım araba cıkmaz bılıorsun oraya..
egerkı Quattro nun tadına yaz lastıklerıyle bakıcaksak:D:D
bır de pazar gunu olursa,kayak mayak anlamam ama geyiğe gelırım:D

Ufuk
17-01-2011, 21:21
Yemeyin , yapmayın .. derken ??? buyrun siz de mantarlı alabalık yiyin :)
Maşukiyesiz kartepe olmaz zaten :)

ya hay allah kusura bakmayın kafam allak bullak ya :D

yavuz364
17-01-2011, 21:22
Sana soran olmadı zaten gördüğün üzere :D hehe...
Oranın yolu hep açık oluyo :) ama arkalarda eğlenceli yollar bulursak arabada yer olur merak etme ;)

kanka davet gondermısınde:D
benım araba cıkmaz bılıorsun oraya..
egerkı Quattro nun tadına yaz lastıklerıyle bakıcaksak:D:D
bır de pazar gunu olursa,kayak mayak anlamam ama geyiğe gelırım:D

kolaylı
17-01-2011, 21:26
Cok guzel olur musayit olursam o gun bende katilmak isterim sizlere izmitten :))

morgy_drag
17-01-2011, 21:29
Sana soran olmadı zaten gördüğün üzere :D hehe...
Oranın yolu hep açık oluyo :) ama arkalarda eğlenceli yollar bulursak arabada yer olur merak etme ;)

Masukıye koylulerı tanıdık kardesım..3 5 traktor kar attırırım yola senın ıcın:D:D
İlla taktırcaksınız ''zencir'' leri palyo yaa:D:Dahehahe:D
neyse kanka konuyu kırletmıyım..
konusuruk:)

XSi
24-02-2011, 08:51
pazar günübirlik gitmeyi düşünüyorum? kalabalık oluyor mu? skipass fiyatları ne alemde bilen var mı?

yavuz364
24-02-2011, 10:18
Pazar günü aşırı kalabalık oluyor, 15 tatil olmamasından dolayı bi nebze daha iyidir ama yinede pek ii olacağını sanmıyorum..
Skipassler haftaiçi 70tl sınırsız, haftasonu 100tl sınırsız die biliyorum...
Daha yeni otel fiyatlarına baktım, haftaiçi olursa suit odada kişi başı 87 TL (skipass dahil) fiyatı çok cazip :)
Biz de gitmeyi düşünüyoruz ama haftaiçi 2-3 günlük..

pazar günübirlik gitmeyi düşünüyorum? kalabalık oluyor mu? skipass fiyatları ne alemde bilen var mı?

<<buğra>>
24-02-2011, 10:22
Skipass haftaiçi sınırsız 50, haftasonu 75 TL.
Dün kartepede idim, yoğun değildi ama pisti 16:00'da hava şartlarından dolayı kapatıp, hava düzelse de açmadılar...

Otel fiyatlarından emin olun, bu fiyata olması bence zor. Yollarda kar yok ama sisten görüş mesafesi 4-5 metreye kadar düşüyor.
Haftaya Pazartesi tekrar gideceğim.

coyete
24-02-2011, 10:26
gecen hafta sonu kartetepede guzel kar var dedi dayım bakalım daha sezon açmadım ** abu sefer açmaya gidicem

Sierra Rs
24-02-2011, 10:51
Bende h.sonu gitmek istiyorum günübirlik yada bir gece kalarak fakat green park'ın oldugu yere cıkmam mümkün mu cok kar oluyor mu gidenler net bisey söylese makbule gecer :)

sword
24-02-2011, 11:02
yollar tertemiz pıstte yeterınce kar var ama kapalı havada gıtmeyın hıc bıse göremıyorsunuz zevklı olumuyor ski 75 hafta sonu, aşağıdan alırsan 60tl kayak takımı kırası 20tl otopark 5tl kızakla kaymak ıcın ufak bı yokuş var 10tlde kızakla gırmek ıcın alıolar kızak kırası 10tl ayrıca yoldakı kahvaltı mekanları cok kazık 18tl aşağıda kahvaltı yapın. akşam 5 te kapanıo pıst hava guzese bırde cok sıra beklıosun kaymak ıcın tepeye cıkış sırası 15-20dk kuyruktasın her bınışte. galıba 2yada 3 tepe vardı

Sierra Rs
24-02-2011, 11:07
yollar tertemiz pıstte yeterınce kar var ama kapalı havada gıtmeyın hıc bıse göremıyorsunuz zevklı olumuyor ski 75 hafta sonu, aşağıdan alırsan 60tl kayak takımı kırası 20tl otopark 5tl kızakla kaymak ıcın ufak bı yokuş var 10tlde kızakla gırmek ıcın alıolar kızak kırası 10tl ayrıca yoldakı kahvaltı mekanları cok kazık 18tl aşağıda kahvaltı yapın. akşam 5 te kapanıo pıst hava guzese bırde cok sıra beklıosun kaymak ıcın tepeye cıkış sırası 15-20dk kuyruktasın her bınışte. galıba 2yada 3 tepe vardı

Sağolasın abi iyi oldu bu bilgiler..

yavuz364
24-02-2011, 11:21
Otel fiyatına geçen hafta baktım, zaten daha önce de hep otelde kalmıştım kartepede o yüzden skipass fiyatını da bilmiyorum :)
3 öğün yemek + kayak + yol derken ortalama günlük fiyat 150tl ye geliyor :)

Skipass haftaiçi sınırsız 50, haftasonu 75 TL.
Dün kartepede idim, yoğun değildi ama pisti 16:00'da hava şartlarından dolayı kapatıp, hava düzelse de açmadılar...

Otel fiyatlarından emin olun, bu fiyata olması bence zor. Yollarda kar yok ama sisten görüş mesafesi 4-5 metreye kadar düşüyor.
Haftaya Pazartesi tekrar gideceğim.

XSi
24-02-2011, 12:20
bi deneme yapalım o zaman..

bekleme işi can sıkıyor tabi ama, sabah ve geri dönüşte araba kullanıyor olmak hiç işime gelmediğinden kartalkayaya ve uludağa bilenemiyorum..

skipass fiyatı galiba kartalkaya da da pahalı, en uygun uludağ da heralde..