PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sikayet ve ceza uygulamasi

Ozan Özer
23-01-2011, 12:46
Trafikte hareket halindeyken bir araci polise sikayet ettiginizde cezayi isleme koyarlar mi?
Ondeki arac sole yapti sikayetciyim derseniz,polis cezayi yazabiliyor mu?
Yoksa birsey yapamam mi deniyor

Bülent76
23-01-2011, 12:52
Trafikte hareket halindeyken bir araci polise sikayet ettiginizde cezayi isleme koyarlar mi?
Ondeki arac sole yapti sikayetciyim derseniz,polis cezayi yazabiliyor mu?
Yoksa birsey yapamam mi deniyor

Ben bilmem kimin tanıdığıyım diye şikayete başlamazsanız polisler kaale almıyor, peki ilgileniyoruz diyorlar, ama yolda kaç tane polis olmasına rağmen şikayet ettiğiniz araç makaslar ata ata, tehlikeli bir şekilde yoluna devam ediyor, siz de sinir olduğunuzla kalıyorsunuz.

jdm039
23-01-2011, 12:55
olay ne peki? :) ben ce ilgilenebilirler aslında tekirdağda ışıklarda ki kontrol ekibine bi oto şikayet etti diğer aracı hemen ışıklarda çevirmişlerdi :D

kadir jdm civic
23-01-2011, 12:55
benım arkadaşın başına geldi. kamyon sıkıştırmış kaza yapıcakmış nerdeyse sonra kamyonun kasasından taşlar fırlıyormuş zor durmuş. hemen polise şikayet etmış polisler hemen plaka ile ileride bulunan ekipe ananos geçip durdurulmuş kamyon tabi bizim arkadaşıda onların yanına yollamışlar şikeyatçiyim demiş arkadaşım ifade vermiş kamyon baglanmış ceza kesilmişti. bu yol eskisehir ankara yola arasında oluyor.

Dragger
23-01-2011, 12:59
155i aradıgında ekiplere plaka bilgisi gecilir, eger yakalarlarsa ceza keserler.

Ama öyle oturdugu yerden plakaya kafasına göre ceza yazıp gönderemez.

Ozan Özer
23-01-2011, 13:00
O an yakalanirsa ceza kesilebilir buna eyvallah peki durdurulmadiysa.

Ozan Özer
23-01-2011, 13:02
155i aradıgında ekiplere plaka bilgisi gecilir, eger yakalarlarsa ceza keserler.

Anlasilmistir ustat cok tesekkurler.
;);)

S.Mert
23-01-2011, 13:04
plaka verip adrese ceza olayı olsaydı , bizim insanımız sokakta gördüğü her modifiyeli araca bunun egzozu ötüyor, bu araba kasisten zor geçti diye ceza yazdırırdı :)

emir91
23-01-2011, 13:06
Basıma gelmişti sehirlerarası yolda sollamaya cıkıp giremeyince bizi sıkıstırıp nerdeyse tarlaya atıcaktı aradık polisi söyledik ilk çevirme noktasında aldılar adamı. Ama istanbulda sehir içinde biraz zor her makas atanı sikayet etsen o kalabalıkta polis kimi nerden bulucakta...

Alper_
23-01-2011, 13:16
polisi aradığınızda sizinde plakanızı istiyor ve işleme alıyor :)

sanctuary35
23-01-2011, 13:18
bikeresinde uzun yolda iken yolcu otobüsünden muavin çöp poşetini hareket halindeki otobüsten kapıyı açıp attı babam hemen aradı jandarmaı sora ilerde çevirip ceza kestiler

ruudvan
23-01-2011, 13:36
sımdı yolda adam ustume kırdı dıe bı sıkayette bulunursan hıcbısekılde ılgılenmezler neden cunku belkıde sen adamın ustune kırdın bunu kımse bılemez.ama 155 i arayıp tehlıkelı arac kullanılıyor dersen 155 e yaptıgın sıkayet butun telsızlerde anons olarak gecerdolayısıyla herkesın bıldıgı bıseyıde kımse amann ılgılenırız dıyemez...
gecenlerde serıt cızgısının ustunden gecerken hıyarın teı arkadan sellektor vs vs yaptı ılerde trafık durdu kostu camıma yumruk atmaya basladı ardından kapıma tekme attı polıs vardı ılerde sıkayet ettım trafık polısıne bu ustume kırdı desede trafık polısı bız nerden bılıcez snn dogru dusgun gıttıgını dedıkı haklıydı denyo tır gecıcek yerden gecemedı.sucluymusu hayatını rıske atmısım kı yok ole bısey.karakola gıttık bnm kapımı yptırmak zorunda kaldı gecenın sonunda.cunku elle tutulur bı olay bnm arabamdakı tekme ızıydı.

Evrenoz
23-01-2011, 15:20

Peki bu ceza kesimi neye göre?

Ben sana kılım ceza alasın diye yalan ihbarda bulundum

veya

Trafikte gerçekten tehlikeli araç kullanıyordun, gördüm şikayette bulundum.

Her 2 durumda da 10 km sonra yakalandın varsayalım.

Bunun ayrımı nasıl yapılıyor da şikayet üzerine ceza yazılabiliyor?

Kadyr
23-01-2011, 15:36
2 sene once arkadas camlicada l300 minibsle yanlaya yanlaya inioduk bi kac kere yaptik sikayet etmislet tam mahalleye geldik polis pesimizdeymis durmustuk ztn tehlikeli arac kullanmaktan 60 tl cvari yemistik:)

mrtngn
23-01-2011, 16:14
Daha gecen gün basıma geldi..Sehiriçi hattında calısan bi otobüs yola bakmadan cıktı önüme atladı..Sonra el kol yaptı in asagıya falan gibilerinden onca yolcu arasında bagrınıp duruyo haklı gibi,aldım elime sopayı tam iniyodum kız arkadasım yanımdaydı zor zaptettim kendimi.

Aradım hemen 155'i tehlikeli araç kullanmaktan işlem yapılacak dedi ekiplere anons geçiyorum suan dedi...Ama ne oldu ne bitti bilemiyorum.

Bi ihbar veya sikayette bulundugunuzda sonuclanınca bilgilendirirmisiniz dediğinizde mutlaka geri dönüyorlar ve bilgi veriyorlar aklınızda bulunsun;)