PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El-Cep Bilgisayarı, e-book vs.

TaGo
25-01-2011, 13:56
Arkadaşlar eşime hediye niteliğinde bir e-book almak istiyorum. Teknolojiden bayaca uzak kalmış olacağımki son 2 yıldır bu anlamda tonlarca tablet pc çıkmış haberim bile yok. Tablet pc ler 150 tl den başlayıp IPAD e kadar 1600tl lere dek gidiyor. Oysa ben word-excel-pdf tarzı programları açan vede e-book vazifeside görebilecek bir tablet pc arıyorum. Nelere dikkat etmek gerekir.

TaGo
25-01-2011, 14:13
Bu arada 150 tl lik tablet pc ler bile 7" ekrandan başlıyor içinde android işlemci barındırıyor vede dokunmatik ekrana sahip. 150tl nedirki? Bu tip ürün almış kullanmış yada kullananın halini görenlerin görüşlerini bekliyorum :)

onursumer
25-01-2011, 14:21
Bu arada 150 tl lik tablet pc ler bile 7" ekrandan başlıyor içinde android işlemci barındırıyor vede dokunmatik ekrana sahip. 150tl nedirki? Bu tip ürün almış kullanmış yada kullananın halini görenlerin görüşlerini bekliyorum :)

içinde android varsa bence iş gorur ben şuana kadar

samsung galaxy tab ve ipad dışında urun inceleme fırsatı bulamadım ama

android işletim sistemi kesinlikle başarılı diyorum

bu 150tl lik tabletlerle ilgili link varmı ozellik vs ?

TaGo
25-01-2011, 14:23
sahibinden.com sitesinde gırla var dostum. Ben açıkcası çok şaşırdım, bildiğin Ipad taklidi kameralı vs olanlar 250-300tl aralığında.

onursumer
25-01-2011, 14:28
şimdi inceledim birkaçtanesini bazılarının işlemci hızları düşük onun dışında super iş gorur bence

işlemcisi 1000mhz falan olanlar fazlasıyla ve fazlasıyla iş gorucektir zaten android standart bi arayuz ve farklı versiyonlarıda kullanılabiliyor ayrıca app olarak zengin sayılır

işlemcisi yavaş olanlarında tek sıkıntısı arada kasma vs olabilir çalışan uygulamaya gore ama bana gore fiyatları çok iyi ;)

TaGo
25-01-2011, 14:42
256mb ram sence iş görürmü? e-book tarzında sayfa açacak yada word excel dosyası işlemleri

TaGo
25-01-2011, 15:06
yardım yardım...

efe-E
25-01-2011, 15:11
Çin'deki ofisimizden 3 tane getirttik bu e-book dediğimiz çakma ipad'lerden.

Biri 3 saat, biri 1 gün, diğer 1 hafta sonunda ruhlarını teslim ettiler.

Aman abi, alıcaksan Samsung'unkini al. Pahalı olsa da, en azından garantili olsun.

Yengemiz güle güle kullansın şimdiden.

TaGo
25-01-2011, 15:13

Aman abi, alıcaksan Samsung'unkini al. Pahalı olsa da, en azından garantili olsun.

kardeşim sağolasın, bak böyleyse hayatta almam. Birde goldmaster çıkarmış şimdi gördüm pc100 die cep bilgisayarı, oyun konsolu kıvamında 4" ekranlı. Onuda alabilirim 300tl civarı. onda windows var.

redbaron
25-01-2011, 15:14
android google tabanlı hızlı bir işletim sistemi,alt taraftan ıvır zıvır şeyler çalıştırıp pc yi kasmıyor, 256mb ram yeterince iş görüyor,ama çok çok fazlasınıda beklemeyin.Bende getirtiriyorum çinden kameralısını 270 e satıyorum.Özellikle g sensörlüleri tavsiye ederim,aynı ipod gibi,çok güzel,fiyatları birazcık daha pahalı ama kesinlikle değer.İçinde samsung chip var ve iyi çalışıyor

belki fikir verir.
YouTube - Android Tablet Review - aPad Android Tablet PC, MID,Wifi,7 TFT Touch Screen,HDMI output (http://www.youtube.com/watch?v=x1jWokT5d50&feature=player_embedded)

ucuz olarak imito im7 yi tavsiye ederim.Pahalı olarak toshiba as-100 çok iyi

TaGo
25-01-2011, 15:17
kardeşim sölesene
aldım gitt :D bendeki felsefe 3 kuruş fazla olsun, tanıdığımda olsun. yarın bişi çıkarsa başınja ekşiyeyim :D

ef186
25-01-2011, 15:47
Yenge kitap okumak icin kullanicaksa e-book reader lara bakmani oneririm digerleri kitap okurken cok goz yoruyor ...

TaGo
25-01-2011, 15:53
kanka o e-book için istiyor ama ben daha amaçlıda kullanabilsin istiyorum.

ef186
25-01-2011, 16:17
kanka o e-book için istiyor ama ben daha amaçlıda kullanabilsin istiyorum.

valla sole soliyim e-book okumak icin istiyorsa kesinlikle tabletlere bakma ilk kitapta gozler kan kirmizi olur birakir okuyamaz .

Normal ekranlar arkadan isik verdigi icin uzun sure kitap gibi kullanamaz mahvolur gozler ....

O nedenle e-kitap icinse readerlara bak derim ben ...

HaKo
25-01-2011, 16:23

aynen çin malı 100 200 TL lik replikalardan uzak durun ne olursa olsun telefon tv pad ıvır zıvır, hepsi 3 günlük daha senesini doldurmadan elinde kalıyor insanın verilen paraya yazık . Çinden bir çok kez elektronik aldım, getirttim %90 ı elimde patladı hep.

TaGo
25-02-2011, 09:43
redbaron kardeşim (göktuğ) sağ olsun bana tablet pc buldu. İnanılmaz bir cihaz. Eşim yaklaşık 2 haftadır elinden düşürmüyor. Çok fonksyonlu bir cihaz, netbook la karşılaştırmak bile gereksiz olur. Direkt android marketten istediğiniz programı indirebiliyorsunuz, kamerası var hemde oldukça başarılı vs. Mutlaka öneririrm.

Alican
25-02-2011, 09:48
redbaron kardeşim (göktuğ) sağ olsun bana tablet pc buldu. İnanılmaz bir cihaz. Eşim yaklaşık 2 haftadır elinden düşürmüyor. Çok fonksyonlu bir cihaz, netbook la karşılaştırmak bile gereksiz olur. Direkt android marketten istediğiniz programı indirebiliyorsunuz, kamerası var hemde oldukça başarılı vs. Mutlaka öneririrm.

Abi ürün ile ilgili link vs varmı?

tool
25-02-2011, 09:49

marka model?

onursumer
25-02-2011, 10:08
aynen marka model alalım :D android tablette iyidir :D

TaGo
25-02-2011, 11:33
Kutusunun resimlerini çekip eklerim akşama.