PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yerinden Kaldırılmıyan Araç

Ghostr
28-01-2011, 15:50
Konunun yeri burasımıdır pek bilgim yok ama dükkanımın önünde 2 haftadır yatan araç var işlek bi caddede dükkanım bulunmaktadır ve duyarsız bir adam 92 renosunu koymuş ve gitmiş cama not bırakmama rağmen iletişime geçmedi bununla ilgili napılabilir normalde park edilmesi yasak bir değil fakat dükkanımın önünü işgal eiyor ben bile kendi aracımı arka sokaklara koyarken bu vatandaş dükkanımın önünü tercih etmiş belediye yada trafiğe başvursam sonuç alabilirmiyim??

Tunacan
28-01-2011, 15:51
Denemesi bedava. Bir arayın bence...

TaGo
28-01-2011, 15:53
Bennce tanıdık bir çekiciye 25 tl ye falan bir yerden alıp bir arka sokağa falan koydurabilirsin.

ruudvan
28-01-2011, 15:54
ara trafıgı ceksınler.bıtsın gıtsın.2 haftadır arac mı dururmus yolda.

Meco
uzun süre kaldığı için sonuç alabilirsiniz belki

uerbas
park yeri yasak bir yer değil yazmışsınız araç sahibini gördüğünüz de tatli bir dille rica edin belediyenin yasak olmayan bi yerle ilgili bir şey yapacağını sanmıyorum

edit:2 hafta olmuş çekiciyle çektirin bencede :D

Mikrop_Ali
28-01-2011, 15:59
bence gece 5-6 kişi el birliğiyle önunu veya arkasını yola dogru atın. sonra trafıge haber verın yanlıs park edılmıs 2 hadtadır boyle dıyın ceksınler.

306TT
28-01-2011, 16:00
araç çalıntı veya terk edilmiş olabilir. bence trafik ile irtibata geçmelisin

Ghostr
28-01-2011, 16:00
adamı görebilsem tatlı dille olmadı tatlı yumruklarımla ikaz edicemde adamı göremiyorum... araç sahibi yok piyasada :) çektirirsem bu işin hukuk yönüde var...

Anecdote
28-01-2011, 16:01
Önce araç sahibi ile irtibata geçmeyi deneyin
Çünkü habersiz çekildiğinde herkes şok olur yani aracı yerinde bulamayınca :D
İrtibat konusunda sonuç alınamassa yetkililere başvurulabilir

Diğer görüş araç ya çalıntıysa :D

Ghostr
28-01-2011, 16:02
bence gece 5-6 kişi el birliğiyle önunu veya arkasını yola dogru atın. sonra trafıge haber verın yanlıs park edılmıs 2 hadtadır boyle dıyın ceksınler.

güzel fikir...saol :icon_tup:

_driver_
28-01-2011, 16:03
trafigi arayın terk edilmiş arac oldugunu soyleyin yardımcı olurlar.

taytay
28-01-2011, 16:16
denizlinin neresinde duruyor arac çınara falanmı park etmiş :D aynı olay basımıza gelmişti polise şikayet ettik basına bişiymi geldi falan die sahibine ulaştılar yurt dısına cıkmıs bizde çektirdik :)

Ufuk
28-01-2011, 16:18

Mantıklı ben olsam denerdim bunu :)

hasan çağri
28-01-2011, 16:19
Bizim evin önünde vardı öyle 20 gün falan durdu aradık şüpheli araç olarak plakasını verik sonra 2 saate adam geldi çekti arabasını :D

Ghostr
28-01-2011, 16:24
ben aracın aynalarını ters çevirip silgeçlerini kaldırıyorum birde koli bandıyla yazı yapıştırıyorum aracı kaldır burdan arkaya park et die ama sabah geldiğimde not alınmış silgeçler düzelmiş aynalar kapanmış görüyorum yani adam burda umursamıyor en iyisi aracın görünü dışarı fırlatmak yada olmadı indircem lastiklerini hiç kalkmasın bukadarda duyarsızlık olmaz ya..

SOMEONESPECIAL
28-01-2011, 16:25
Polise ihbarda bulunun.. Çalıntı filansa...

berkred
28-01-2011, 16:35
en iyisi polise bildirmek

aqustic
28-01-2011, 16:35
İşyerinizin önüyse eger arac ordan kaldırıldıktan sonra duba satın alıp koymanızı öneririm.
Üzerine yazı yazılabilen dubalar var.Onların üstüne işyerinizin adını yazıp dükkan önüne koyarsanız kimse de gelip park etmez ve böyle bi sorun bi daha yaşamazsınız.

barisy
28-01-2011, 16:38
Normal koşullarda her ne kadar bu durum sizi mağdur ediyor olsa dahi park yasağı olmayan bir noktada park etmiş aracı çekici çekemez. Çünkü yasak değil , bundan dolayı riski almaz , adam geldiğinde hesap sorabilir ki haklıdır.

Diğer taraftan 3-5 verip arka sokağa çektirildiğinde ise , hepimizin başına gelmiştir, gidersin araba yerinde yok , belediyeyi ararsın araba çalınmadıysa mutlaka çekilmiştir diye düşünürsün. Arka sokağa alınınca mecburen belediyede de çıkmayacağından çalınmış zannedilir. Gerçi adam gelip arabayı yerinde bulamayınca direk sizin mağazaya girer , benim bir reno vardı burada derkeeeen , siz tezgah altından haydara uzanıyor olursunuz.

barisy
28-01-2011, 16:40
İşyerinizin önüyse eger arac ordan kaldırıldıktan sonra duba satın alıp koymanızı öneririm.
Üzerine yazı yazılabilen dubalar var.Onların üstüne işyerinizin adını yazıp dükkan önüne koyarsanız kimse de gelip park etmez ve böyle bi sorun bi daha yaşamazsınız.

Bunu yapmak yasak ama , biri belediyeye şikayet ederse ceza olur. Herkese açık alanı işgal etmek suç.

iynn-RS
28-01-2011, 16:41
park yasagı yoksa ısteyen ıstedıgı yere park eder bence.

Evrenoz
28-01-2011, 16:47

Arkadaşın iş yerinin şeklini şemalini bilmiyorum ama,

Kaldırım üzerinde konumlanmış iş yerleri mevcut. Buraların sahipleri " dükkanın önü kapanmasın " diye kamu malı olan yani her vatandaşın kullanımına açık olan ve park etme yasağı bulunmayan "yol" üzerine belirttiğin dubaları koyuyor.

Bildiğim kadarıyla bir işyerinin "dükkanının önü" dahi olsa kamuya ait bir alanı şahsi kullanımı için ayırması, duba koyması yasak ve suç.

Aynı durum iş merkezimin yanındaki binanın altındaki işyeri için mevcuttu. 4-5 defa şikayet ettim ama sonucunu, polisin gelip gelmediğini ve birşey yapıp yapmadığını takip edemedim.. Tek gördüğüm uzun süredir ortada en ufak bir duba mevcut değil.

Ghostr
28-01-2011, 16:50
aslında park yasağı olan bir yer die tahmin ediyorum çünkü yol yeni yapıldı ve düzenleme henüz gerçekleşmedi park cepleri var ama benim tarafta yok sonuçta ben vergi veriyorum tabela vs vs bu aracın burda gözümün önünde umarsızca durmasıda pek iyi değil görsel işimiz vitrinim kapanıyor trafiği aradım bu arada napılabilir dedim belediyeye başvurup tespit yapılıp daha sonra cezai yada diğer işlemler uygulanır dediler trafik belediyeden gelen yazıya göre hareket ederlermiş..

zekky
28-01-2011, 16:50
park yasagı yoksa ısteyen ıstedıgı yere park eder bence.

Bencede.. Herkez dükkanının önüne arac koydurmazsa nereye koyucaz arabalarımızı? Tamam adamda haklı demiyorum 2 hafta koyulmaz ama duba işine bende ayar oluyorum.. Ben herzaman bi dükkanın önüne koyucağımda önce esnafa sorarım abicim biraz dursa seni rahatsız edermi yoksa çekiimi.. Yok cnm kalsın sorun olmaz derler ben gittikten sonrada gözleri gibi bakarlar arabama giderkende teşekkürümü eder devam ederim..

aliozel
28-01-2011, 16:52

Bizim başımızada gelmişti.Aynen bunu yaptık.Babalar gibi çekip gittiler.Adam tam 1 hafta sonra gelip "arabam nerde?" diye bağrınıp gitti :D

Ghostr
28-01-2011, 16:54
daha önceden dubalarımız vardı fakat zabıtalarımız burayı istila etmiş durumda kaldırımda yada başka birşey gördüklerinde alıyorlar yani duba koymuyoruz...Sonuçta park eden aracın sahibine soruyoruz ne zaman geliceksiniz die 5-10 dk durşlara müsade ediyoruz bizde insanız işimiz oluyor sonuçta ama bu adam gece park etmiş gitmiş..

barisy
28-01-2011, 16:55
Yani tabiiki burada karşılıklı saygı çok önemli ,bende yasak olmasa dahi kısa bir işim olduğunda ve dükkan önüne park ediyorsam nezaketen rica ederim , görgü ile ilgili durum , ama tanımadığım bir yerde bilmediğim sokakta arabamı 2 hafta kesinlikle bırakmam.

Ailem H alanına yakın oturuyor ve bir sürü kişi gelip onların otoparkına arabalarını bırakıyor oradan taksi ile h alanına gidiyor , 2 -3 hafta duran arabalar var maalesef. Müdehale şansı yok otoparkın girişlerine tamtam koymak gerek aslında.

HondatugraL
28-01-2011, 16:56
en ıyısı polıs bnce ara baksnlar etsnler cekerler belkı.

Time-R
28-01-2011, 17:06
Bennce tanıdık bir çekiciye 25 tl ye falan bir yerden alıp bir arka sokağa falan koydurabilirsin.

hahaha en yerinde yorum bu olmus :D

SekoLive
28-01-2011, 17:08
polise bildirdiğinde savcılığa yazı yazıcaksn öyle çekicez demişlerdi bir yakınıma aynısı oldugunda onlarda vazgeçmişti :D

Rstmania
28-01-2011, 17:16
O aracın sahibi ben olsam aracın çekilmesi halinde çeken şahıslar hakkında işlem başlatılmasını isterim. Sonuçta park yasağı olmayan herhangi uyarısı olmayan bir yer. Eğer benim dükkanım senin evin önü diye bir durumla birşeyler çekilmesini yada yapılması istenecekse kimse arabasını bir yere koyamaz. Ödediğiniz vergi tabela vergisi ödediğiniz kira dükkan kirası yada ev kirası... Dükkan yada ev önü için bir ödeme yapılmıyor.

Konu sahibi yanlış anlamasın genel bir yazı...

coyete
28-01-2011, 17:21
gece kır camını sabah çalıntı araç dersin ihbar edersin aracı alırlar 7 emine cekerler ben öyle yapmıştım :D

ygtkrmdnz
28-01-2011, 17:25
fikirler güzel ama gerçekten yasak olmayan bir yer ise polisn pek müdahele edeceğini sanmıyorum

çevirin yönünü arayın polisi :)

aqustic
28-01-2011, 17:25
Elektronikçi oto teyp montajı ve tamiri bir arkadaşım var.
İşyeri ise çok kalabalık işlek bir caddeye baglı dar bir sokagın 2 metre içeriye girişinde.
Haliyle kapısının önüne park edenler oluyordu.Kapının önüne başka bir araç gelip saatlerce park ederse bu sefer teyp taktıracak müşterisi geldiginde arabasını koyacak yer bulamıcak taktırmadan gidip başka yere taktırıcak ve iş yapamıcak.
Bu nedenle mecburen duba koyuyor..Ama belediyeden şurdan burdan izini varmı yok mu bilmiyorum.
Peki bu duba koyma olayı illegalse ne yapacak?Oraya her gelene kaç dk arabasını koyacagını her dakika soramaz.Gelen adam 5dk durcam deyip belki 2 saat gelmez kimbilir..

coyete
28-01-2011, 17:27
kır camı devam :D

Eriador
28-01-2011, 17:28
Belkide araç sahibe bişi olmuştur öle düşünmekte lazım.Sonuçta adam yasak bi yere park etmemiş , adamın arabasına zarar vermeye hakkınız yok ... Sen arabasına sabotaj yaparsan oda gelir akşam dükkanını taşlar vs vs vs bunlar olabilir bunlarıda düşünmek lazım ama sizde hakılısınız 2 hafta önünüzün aynı araçın işgal etmesi güzel bi durum değil

FaBeRgE
28-01-2011, 17:30
peki ben birşey sorabilirmiyim :)

Dükkan sahiplerinin böle bir hakkı var mı ? Dükkan önü diye o yeri işgal etme,park ederken dükkan önü park edemezsiniz gibi hakları var mı ? Buradaki esnaflar öle davranıyor sürekli gıcık oluyorumda !

ulasoztas1
28-01-2011, 17:30
park yasağı yoksa park etmesine normalde birşey diyemeyiz ama eğer 2 haftadır araç orda duruyor ve arkadaş aracın sileceklerini kaldırıp üzerine not bıraktığı halde adam da bunu görüp aracını çekmiyorsa o zaman bi mudahale etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Meco
28-01-2011, 17:31
kimse kusura bakmasın park yasağı yoksa eğer isteyen istediği yere koyar gider.
şahsen bu durumda benim arabam olsa ve çekilse vs bi zarar gelse ilgili tüm şahıslar hakkında hertürlü ne işlem yaptırabiliyorsam yaptırırım.

Eriador
28-01-2011, 17:33
park yasağı yoksa park etmesine normalde birşey diyemeyiz ama eğer 2 haftadır araç orda duruyor ve arkadaş aracın sileceklerini kaldırıp üzerine not bıraktığı halde adam da bunu görüp aracını çekmiyorsa o zaman bi mudahale etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

gördüğü ne ***** , belki adam kalp krizi geçirdi hastanede ? yada bi tanıdğı kötü durumda onun yanında insalık hali.

Hea hiç bi sıkıntı sorun yokken keyfine sizin dükkanızın önünde duruyorsa o çok ayıp ...

aqustic
28-01-2011, 17:38
peki ben birşey sorabilirmiyim :)

Dükkan sahiplerinin böle bir hakkı var mı ? Dükkan önü diye o yeri işgal etme,park ederken dükkan önü park edemezsiniz gibi hakları var mı ? Buradaki esnaflar öle davranıyor sürekli gıcık oluyorumda !

Normal şartlarda tabiki olmaması lazım.
Fakat onlar da haklı.Oraya gelip biz aracımızı park ettik diyelim.Dükkana o sırada bi kamyon mal getirebilir veya dükkandan mal götürmek için yanaşması gerekebilir.
Ben o nedenle dükkan önlerine park etmemeye çalışıyorum.

onursumer
28-01-2011, 17:58
2haftadır durduğundan supheli araç olarak bildirilebilir ozaman ilgileniyorlar ;)

Günkut
28-01-2011, 18:01
ilk bunu denemenız lazım ben olsam denerdım...

araç çalıntı veya terk edilmiş olabilir. bence trafik ile irtibata geçmelisin
Buda olabilir 1. secenegi yaparken eldiven kullanın :D

:icon_tup::icon_tup:

ulasoztas1
28-01-2011, 18:09
gördüğü ne ***** , belki adam kalp krizi geçirdi hastanede ? yada bi tanıdğı kötü durumda onun yanında insalık hali.

Hea hiç bi sıkıntı sorun yokken keyfine sizin dükkanızın önünde duruyorsa o çok ayıp ...

'ben aracın aynalarını ters çevirip silgeçlerini kaldırıyorum birde koli bandıyla yazı yapıştırıyorum aracı kaldır burdan arkaya park et die ama sabah geldiğimde not alınmış silgeçler düzelmiş aynalar kapanmış görüyorum yani adam burda umursamıyor en iyisi aracın görünü dışarı fırlatmak yada olmadı indircem lastiklerini hiç kalkmasın bukadarda duyarsızlık olmaz ya.. '

gördüğünü burdan anlıyorum, kimse başkasının aracına yapıştırılmış notu almaz. İnsanlık hali birisine gelmiş olabilir ama arkadaşın o tepkilerine karşılık dükkana girip durumu izah etmesi gerekir

Evrenoz
28-01-2011, 18:11
Elektronikçi oto teyp montajı ve tamiri bir arkadaşım var.
İşyeri ise çok kalabalık işlek bir caddeye baglı dar bir sokagın 2 metre içeriye girişinde.
Haliyle kapısının önüne park edenler oluyordu.Kapının önüne başka bir araç gelip saatlerce park ederse bu sefer teyp taktıracak müşterisi geldiginde arabasını koyacak yer bulamıcak taktırmadan gidip başka yere taktırıcak ve iş yapamıcak.
Bu nedenle mecburen duba koyuyor..Ama belediyeden şurdan burdan izini varmı yok mu bilmiyorum.
Peki bu duba koyma olayı illegalse ne yapacak?Oraya her gelene kaç dk arabasını koyacagını her dakika soramaz.Gelen adam 5dk durcam deyip belki 2 saat gelmez kimbilir..

Bence,

Her arabasını park etmek isteyene "kaç dakika duracaksın" diye soru sorma hakkı yok. Yol dükkan sahibinin değil ki hesap sorsun?

Park etme yasağı olmayan bir yer ise istersem 10 dakika dururum, istersem 10 sene. Bildiğim kadarıyla yasalarda beni bundan alı koyan birşey yok. Dükkan sahibinin de benim aracıma legal bir müdahale hakkı yok.

Günkut
28-01-2011, 18:14
kimse kusura bakmasın park yasağı yoksa eğer isteyen istediği yere koyar gider.
şahsen bu durumda benim arabam olsa ve çekilse vs bi zarar gelse ilgili tüm şahıslar hakkında hertürlü ne işlem yaptırabiliyorsam yaptırırım.

Kendini dükkan sahibinin yerine koy..

turbo&quattro
28-01-2011, 18:19
Park yasagi olmayan biryerde dukkanin onunu kapatip yada kapatmamasi tamamen iyi niyetle alakali...Isterse 1 sene birair kimse birsey diyemez ve sizde o araci cektiremezseniz yada zarar veremezsiniz...

aqustic
28-01-2011, 18:21
Bence,

Her arabasını park etmek isteyene "kaç dakika duracaksın" diye soru sorma hakkı yok. Yol dükkan sahibinin değil ki hesap sorsun?

Park etme yasağı olmayan bir yer ise istersem 10 dakika dururum, istersem 10 sene. Bildiğim kadarıyla yasalarda beni bundan alı koyan birşey yok. Dükkan sahibinin de benim aracıma legal bir müdahale hakkı yok.

Sen de başından sonuna kadar haklısın ama bu gibi durumlarda birazcık anlayışlı olmak lazım.

Ayaz_renat
28-01-2011, 18:33
bence lastıklerı tornavıya yardımıyla patlat sonra bır tornavıda yardımıyla boydan boya cız ama derın olsun oyle yuzeysel cızıkler olmasın daha sonrada o tornavıda nın sıvrı tarafıyla on camın kose bır tarafına saglam bır gucle bır delık ac veya catlat zaten gelıp gecıyor dıyorsun sılecek falan kapatıyormus ya bu sefer kesın alır sorarsa sana ne bılım bı sabah geldım boyleydı vay anasını yaa napmıslar tüh de gec :D

gökberk
28-01-2011, 18:36

Aynen öyle aracın bi tarafını yola bırakın...
Sonra zaten bi şey yapmanıza gerek kalmaz çekerler...

Evrenoz
28-01-2011, 18:48
Sen de başından sonuna kadar haklısın ama bu gibi durumlarda birazcık anlayışlı olmak lazım.

Anlayış konusunda hem fikirim. Karşılıklı iyi niyet ve saygı gerekir.

Ben işin hak ve yasal dayanağından bahsettim sadece. Kimi insanlarda "dükkan önü benimdir" gibi bir hak iddia etme düşüncesi mevcut. Ben buna karşıyım.

Ve arabamı bir yere park edttiğimde "huaap parkedemezsin buraya" diyerek duba vb koyanları özellikle şikayet ediyorum son zamanlarda..

Ghostr
28-01-2011, 18:56
Yani park yasağı yokta bizede mal geliyor ıvır zıvır oluyor burası sonuçta bir ticarethane ne mantıkla olursa olsun dükkan önüne 2 hafta süreyle araç koyamaz kimseyle papaz olmak istemem sonuçta prestijde önemli aracı büyük ihtmalle yola koyucaz :) mantıklı geldi uğraşmadan kimseyi üzmeden en güzeli bu...

Rstmania
28-01-2011, 19:01
Yani park yasağı yokta bizede mal geliyor ıvır zıvır oluyor burası sonuçta bir ticarethane ne mantıkla olursa olsun dükkan önüne 2 hafta süreyle araç koyamaz kimseyle papaz olmak istemem sonuçta prestijde önemli aracı büyük ihtmalle yola koyucaz :) mantıklı geldi uğraşmadan kimseyi üzmeden en güzeli bu...

Aracı yola koyduğunuzu gören biri olup da o arabanın başına bir şey gelirse büyük ihtimalle herşeyiyle sizi sorumlu tutarlar. kapının önünü açıcam derken kapıdan olmayın..;)

Evrenoz
28-01-2011, 19:05

Park yasağı yoksa yasal olarak koyabilir. Ülkedeki kanunlar ve yasalar açık. Herkesin kafasına göre "şunu yapamazsın", "bunu yapamazsın" diyebileceği ve uygulayabileceği bir ülkede yaşamıyoruz.

Açıkçası o araç benim olsa ve birilerinin aracıma dokunduğunu görsem dokunanların başını çok ağrıtır, uzun soluklu bir mahkeme-tazminat uğraşı içine sokardım.

mrtngn
28-01-2011, 19:06
Bence aracın yönünü falan değiştirmeden bisey yapmadan arayın trafiği bi ihbarda bulunun haftalardır araba yerinden kalkmıyo süpheleniyoruz falan diye..Ordan bi sonuc cıkmazsa diğer secenekleri düşünürsünüz.

Ghostr
28-01-2011, 19:19
PArk yasağı varmış :) hava mulefetinden dolayı tabela ve ve bişey daha dedi telde ama unuttum belediyeden edinilmiş bilgi..karşı tarafta park için cepler var bizim tarafta yok eğer yolun üzerinde cepler varsa harici park edilemez denildi..

Meco
28-01-2011, 19:44
Kendini dükkan sahibinin yerine koy..

dükkan önü olup bir sürü isparka ait otopark var. isparka parasını ödeyip dükkanın önlerini açsınlar bakalım nasıl oluyor.

Rstmania
28-01-2011, 20:03
PArk yasağı varmış :) hava mulefetinden dolayı tabela ve ve bişey daha dedi telde ama unuttum belediyeden edinilmiş bilgi..karşı tarafta park için cepler var bizim tarafta yok eğer yolun üzerinde cepler varsa harici park edilemez denildi..

o zaman koy g.tüne gitsin.Herşey serbest...

Orhan
28-01-2011, 20:48
benzer bi durum başıma geldi arabamı binanın önüne çektiğimde ki aynı zamanda zemin kattaki marketinde önü oluyor market sahibi olan lavuk artis bi şekilde "arabanı çek" deyiverdi bende o an şalter attı "çekmessem nolacak" diye cevap verdim ki binanın önü yol üstü ve park yasağıda yok hemen hemen benzer bi durum sonuç biraz ağız dalaşından sonra kafa göz girdik birbirimize bizi zor ayırdılar tahmin edersin. Eski bir belediye çalışanı olarak kendisine bir miktarda kaldırım işgal cezası da hediye ettim zabıta kanalıyla mosmor suratına çok yakıştı

hazar
28-01-2011, 21:34
park yasağı yoksa kimkime karışabilir? ister bigün koyar ister 3 ay. dükkansa dükkan, heryerde dükkan var adam napcak arabasını? dükkana kira ödüyosunuz, önündeki kaldırıma, yola, park yerine değil. o duba olayıda çok saçma, bi sokağa giriyosun heryerde duba var. nereye sokcaksın arabayı? camını kır, çektir vs diyen arakdaşlar, aynısının başınıza geldiğini düşünün. ben çalışcam, uğraşcam alnımın teriyle para verip araba alcam, adamın biri çizicek, camını kırcak, lastiği indircek. sebep? dükkanın önü kapanıyomuş. bende dükkanın camlarını indiriyim ozaman, arabamın yanını kapatıyo diye.. kan çıkar valla..

barisy
28-01-2011, 22:06
tabi çizmek , camı kırmak sileceği sökmek gibi yorumları şaka espri olarak algılıyorum, geyiğine yazılmış mesajlar onlar . Mutlaka ki öyle insanlarda mevcuttur gerçek hayatta, hatta bir üst rütbe sahibi olanları sokakta vay a.q adam 200 milyara merc almış şerefsiz deyip yanından geçerken boydan boya çizen ezik kesimdir. Ama tabiiki forum üyesi aramızda böyle insanlar mevcut değil.

Bir anımı da paylaşayım. Beyaz eşya mağazamızın önünde 8 araçlık park yerimiz var , cadde üzeri değil, araçlar caddeye dikine giriyor yani. çok kalabalık bir yer olduğundan park yeri bulunamayan bir yer , bazen insanlar dükkanın önüne park ediyor ( sokağa veya caddeye değil direk dükkanın önüne :) ) sonra da tartışıyor . bir defasında havalı bir arkadaş uyarıma rağmen park edip gitti. Bende 3 arabamızı sağına soluna arkasına park ettim. 2 saat sonra geldi , arabayı çekmemi istedi , çekmedim tabi doğal olarak. sonra gidip çekici getirdi. çekici benim arabamı çekemedi tabi yasak yerde olmadığı için :)

Kısaca ertesi günü aldı arabasını.

Xenomorph
28-01-2011, 22:15
park etmek yasak degılse 5 haftada koyar 3 haftada sanane ?

boyle bı sey olamaz yok dukkanımın onuymus bılmemneymıs cektırcekmıs

park edılmesı yasak degılse o adam orda 5 ay dursa arabası kımse bısey dıyemez,

o kadar onemsıosan orayı gıtcen beledıyeden kıralıcan

şahsen benım arabamı elletse bırısı oyle kafasına gore onun kafasını sokarım o dukkana

Xenomorph
28-01-2011, 22:21
kundakla gitsin.

senın aracını kundaklasalar nasıl olur ?_

iynn-RS
28-01-2011, 22:24
ne dukkanı ya burası?

BurakCengizhanoğlu
28-01-2011, 22:26
park etmek yasak degılse 5 haftada koyar 3 haftada sanane ?

boyle bı sey olamaz yok dukkanımın onuymus bılmemneymıs cektırcekmıs

park edılmesı yasak degılse o adam orda 5 ay dursa arabası kımse bısey dıyemez,

o kadar onemsıosan orayı gıtcen beledıyeden kıralıcan

şahsen benım arabamı elletse bırısı oyle kafasına gore onun kafasını sokarım o dukkana

Hak vermemek elde değil.Tamam rica edersiniz çeker çekmez orası sizin probleminiz ama .Dükkanın önündeki kaldırım için verginizi veriyomusunuz? Veya orası size mi ait? Adamın yaptığı doğru bişey değil ama bide bu yönden bakmak lazım.Kundakla diyen arkadaşlar olmuş,düşünmeden yorum yapmayalım lütfen

pashaboy
28-01-2011, 22:33
Geniş Geniş Konuşan Arkadaşların dükkanının önüne götürüp koyacan arabayı 2 hafta baakalım ne yapacaklar adam elalemin arabası yüzünden ekmeğinden mi olacak?

castelli
28-01-2011, 22:34
polisi araman yeterli

Xenomorph
28-01-2011, 22:34
Geniş Geniş Konuşan Arkadaşların dükkanının önüne götürüp koyacan arabayı 2 hafta baakalım ne yapacaklar adam elalemin arabası yüzünden ekmeğinden mi olacak?

yasak degılse oraya coktan dubayı koyup gelıp cekmek ısteyen arkadasa ızah ederdım boyle boyle dıye oda ınsansa anlar gıderdı...

ama öyle bombos bı yere adam cektı dıye arac kundakla vs olursa durum bu guzel kardesım

ekmegınden olmamak ıcın ekmegını kovalıcaksın

pashaboy
28-01-2011, 22:37
kundaklama veya zarar verme konusuna katılmıyorum ne olursa olsun milli servet ama ayı oğlu ayı gidip izin almıyor sinir bozucu bi durum , en güzel yaapılacak iş kıçından 3-4 kişi kaldırıp yola doğru atıp sabah polisi aramak.

Evrenoz
28-01-2011, 23:12

Genişle alakalı değil bu.

Yasa var, kural var, kanun var.

Haberdar mısın bunlardan?

pashaboy
28-01-2011, 23:17
valla hangi konuda yasa kanun kural işliyor bu memlekette?

S.Özeren
28-01-2011, 23:19
hiç bişey yapamazsın adam çekene kadar beklemek zorunda kalırsın

Park yasağı yok bişey yok bunu polinsde çekmeye hakkı yok, başka bi çekiciye çektirtirsen ve yakalanırsada fena öperler..

Bana görede dükkanın önü diye parkettirmemek gibi bi hakkı yok dükkan sahibinin dubalar koyanlarda oluyor o dubaları dükkanın alanına atmayı çok seviyorum..

ef186
28-01-2011, 23:21
kundakla gitsin.

bu ne yaa neyin kafasini yasiyosun sen?
sen karsinda senle konu tartisan adama ne katabilirsin bu kafa ile ?

Evrenoz
28-01-2011, 23:21
valla hangi konuda yasa kanun kural işliyor bu memlekette?

Nasıl bir mantıktır bu..

O zaman isteyen isteyene tecavüz etsin, isteyen istediğini kessin, isteyen istediğinin arabasını çizsin, isteyen de elalemin dükkanını taşlasın.

Bu mu yani?

Neyse böyle bir anlayışa "doğruyu, kuralı, yasayı, kanunu" anlatmaya çalışmam boşa zaman kaybı..

pashaboy
28-01-2011, 23:22
adam yazmış okumuyomusunuz? araştırmış dükkanın önündeki yola park etmek yasakmış !

pashaboy
28-01-2011, 23:23
Nasıl bir mantıktır bu..

O zaman isteyen isteyene tecavüz etsin, isteyen istediğini kessin, isteyen istediğinin arabasını çizsin, isteyen de elalemin dükkanını taşlasın.

Bu mu yani?

Neyse böyle bir anlayışa "doğruyu, kuralı, yasayı, kanunu" anlatmaya çalışmam boşa zaman kaybı..

siz yanlış anladınız, arkadaş sonraki entrylerinde yazmış dükkanın önündeki yola park etmek yasakmış, polis çekmiyorsa kaldır arkasını at dışarı koşa koşa gelip çekmek zorundalar..

ef186
28-01-2011, 23:25
adam yazmış okumuyomusunuz? araştırmış dükkanın önündeki yola park etmek yasakmış !

ozaman bu dukkan sahibinin degil belediye yada devletin sorunu bunu cozucek yerde devletin kendisi ....

Ariyacaksin polisi cekecek ama dukkanin onu kapandi diye degil yasak yere parktan ...

Yerin yasak oldugunu arastirip ogrenen polisi aramak icin hangi numaranin gerekli oldugunu ogrenmek istiyorsa onuda verelim ozaman ?

Evrenoz
siz yanlış anladınız, arkadaş sonraki entrylerinde yazmış dükkanın önündeki yola park etmek yasakmış, polis çekmiyorsa kaldır arkasını at dışarı koşa koşa gelip çekmek zorundalar..

Park etmek yasaksa bile bir başkasının malına dokunamazsın. Çekiciye haber verirsin, gelir çekerler.

senna

başkasının arabasına bunu nasıl yapabiliyorsunuz? polis gelir çeker giderde bu holiganlık neden?

S.Özeren

vallamı ! yasaksa bu güne kadar niye ekipler çekmemiş..

Caesar
28-01-2011, 23:30
Park yasak olsa ekipler gelir 1 saat içerisinde çeker. Forumda ne çok maganda varmış bu arada. Yok arabayı atın yok camı kırın.

Park etmenin yasak olmadığı her yere dileyen vatandaş arabasını 1 yıl bile bırakabilir. Demişki ben vergi veriyorum tabela vergisi bilmemne, o arabaya binende ötv kdv + benzine vergi veriyor. Yani senin ödemediğin vergiler yüzünden araba sahiplerinden çıkıyor acısı birde öyle düşün. Lafım sana değil tüm şirketlere.

Konuyu kilitliyorum doğru yol; park yasak ise arayın 155 i durumu bildirin, gelip çeken yoksa demek ki yasak değilmiş. Siz arabanızı arkaya çekiyorsunuz diye herkes arkaya çekmek zorunda değildir.