PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurtdışından tr yi arama

Ahmet Saraçoğlu
31-01-2011, 00:21
arkadaşlar şubat ortasında bi 10-15 günlüğüne almanyaya gidicem.O süre zarfında türkiyeyi , en azından kız arkadaşımı ararken veya o beni aradığında fatura açısından aşırı sıkıntı yaşamadan nasıl bi paket önerirsiniz?Oradaki vatandaşların ev telefonlarından tr deki ev telefonlarını aradıkları ayyıldız gibi kampanyalar vss değilde ; tr de alabileceğim trksel avea vodafona gibi operatörlerin kampanyaları içerisinden birine ihtiyacım var.
Dışardan tr yi aramak bahsedildiği kadar pahalımı?evetse çözüm adına bişeyler deneyen arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

OmerRS
31-01-2011, 00:23
Çok ucuza arayabilirsiniz, oradan bir hat edinin. Türkiye hatları çok pahalıya gelir.

Ahmet Saraçoğlu
31-01-2011, 00:30
10 15 günlüğüne alıp bidaha kullanılmayacak , iptali , taahütü vss derken hiç bilmediğim ülkenin biçmediğim operatörünün kampanyasında sıkıntı olmasın diye istemedim açıkçası.Turksel avea vodafona üçlüsünden biri olsaydı döndükten sonrada ikinci hattım olarak kullanıcaktım.
Avea öğretmenim var ve kız arkadaşımdada var , zaman kısıtlaması olmadan sınırsız bedava onda.Yurtdışında işlemez sanırsam mevcut kampanyam.

onursumer
31-01-2011, 00:31
babam yakın zamanda hollandaya gitti ozaman biraz araştırmıştım

roaming olayına girdiğin surece tr hattı ile burayı aramak sıkıntı

ordan bi hat temin edip burayı aramak herzaman çok daha ucuz ;)

ef186
31-01-2011, 00:39
vadafone un avrupa icin acayip kampanyalari vardi bir ara inceleyin bence ...

Shadow_Dancer
31-01-2011, 00:41
skype ya da voip neden kullanmıyorsun ? çok avantajlı.. wireless olan her hangi bi yerden arayabilirsin nereyi istiorsan

34btr1907
31-01-2011, 01:15
almanyada varmı bıılmıyorum ama abd de satılan 5$ telefon kartları vardı 2 saate yakın konusabılıyordum ben sabıt numara ile.. cep ilede ne kadar oynar süresi emın değilim
mutlaka orda da vardır bu kartlardan 5£ 2 saatese 10£ 5 saat civarı gidiyordur katlar süreyi kampanya hesabı.

MUTLU RAFİ
31-01-2011, 08:11
2 ay önce almanyaya gitmiştim t.celi aradım ne yapabiliriz diye avrupa paketi var 30 tl karşılığında bunu kullandım hiç sıkıntı olmadı bi ara t.celi

punto_multijet
31-01-2011, 08:49
skype tek gecerim. Irakta bile işime yaramıştı. Almanyada rahat rahat kullanırsın hemde cok ucuza

uerbas
31-01-2011, 10:01
ahmetim gelirken bana bi tk bbs getirirmisin :D

XSi
31-01-2011, 11:09
arkadaşlar şubat ortasında bi 10-15 günlüğüne almanyaya gidicem.O süre zarfında türkiyeyi , en azından kız arkadaşımı ararken veya o beni aradığında fatura açısından aşırı sıkıntı yaşamadan nasıl bi paket önerirsiniz?Oradaki vatandaşların ev telefonlarından tr deki ev telefonlarını aradıkları ayyıldız gibi kampanyalar vss değilde ; tr de alabileceğim trksel avea vodafona gibi operatörlerin kampanyaları içerisinden birine ihtiyacım var.
Dışardan tr yi aramak bahsedildiği kadar pahalımı?evetse çözüm adına bişeyler deneyen arkadaşların tavsiyeleri nelerdir?

biz almanyaya fuara gittiğimizde kontörlü hat aldık, pasaportunla shoplardan birine gir, 15-30 dk arası konuşmaya başlarsın..

XSi
31-01-2011, 11:11

bu arada gittiğin yerde internet olacaksa, bilgisayarın varsa..

veya iphone gibi uyumlu telefonun varsa

turk telekomun wirofon servisini kullanabilirsin..

En son kurban bayramında ispanya ya gitmiştim eşimle, orda bayram tebriklerini wirofon üzerinden yaptık güzel oldu :) otelin lobisinde wireless internet vardı iphone ile wirofon u kullandım..

ücretlendirme: normal ev telefonunu kullanırsan oluşacak ücret..

flexamin
31-01-2011, 14:59
yurt dışında çoğu ülkede hat kiralama olayı var hem ucuz hemde en kolay yolu.

EM-RE
31-01-2011, 15:04
ben iphone da viber yada whatsupla idare edıorum,hatun kısmını o şekilde çözüorum en azından...
buğranında dediği gibi vodafone bas bas bağırıyor bir araştır derim..

Mr.K
31-01-2011, 15:13
viber
nimbuzz

bu prgramların hepsı ısını cozer,wi-fi oldugu sürece;)

yada kız arkadasın telefonuna veya pc'sine skype yuklesın.Kredı kartı ıle skype kredısı alın paypal.10€ 10gunde degıl 1ayda zor bıtırırsınız :) ucretlendırme tarıfesıne bakın skype'ın gıttıgın ulkeye kac €/cent dk. ona gore kredı satın alırsınız.

ondertopcu
31-01-2011, 17:58
wirofon ;)