PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Standart (VE) Clio Rs Dyno Sheet 186 HP

Cliosportve
06-02-2011, 19:37
Aracın specleri

-71 mm boğumsuz eksozt

-Otto son

-HKS hava filtresi

- Motorunda herhangi bir oynama yoktur

Çoğu kişiye göre Stock tabir edilen versiyon (chipsiz olunca) :)

Baya bir kalabalık dyno günüydü
520 -530 HP type r ların yanında pekte ilgimi çekmeyen dyno verilerim.(onlarada kocaman maşallah)
Bu arada standart bir arabanın bakımlı olduğunda güzel eksozt ve hava filtresi seçiminde neler yapabilceğini göstermiş olduk
Çoğu kişi şaşırdı ama ben pekte şaşırmadım
2 kere ölçüm yaptık pekte fark olmayan iki değer çıktı

http://img25.imageshack.us/img25/8286/image714c.jpg (http://img25.imageshack.us/i/image714c.jpg/)

http://img51.imageshack.us/img51/5869/image715t.jpg (http://img51.imageshack.us/i/image715t.jpg/)

Videolar

1.video

YouTube - VE RS Dyno 1 (http://www.youtube.com/watch?v=Zr_THeNjk2Y)
Zr_THeNjk2Y

2.video

YouTube - Ve Rs Dyno 2 (http://www.youtube.com/watch?v=yvPreT3oDWE)

yvPreT3oDWE

seko
06-02-2011, 19:40
Maşallah ..

JDM VTİ
06-02-2011, 19:42
Maşallah.. Fakat bende diğer arkadaşlar gibi şaşırdım. Kazasız belasız inşallah. otoban dynosu da lazım bu hp'lere :)

-HAKTAN-
06-02-2011, 19:43
Çok başarılı maaşallah

Cliosportve
06-02-2011, 19:45
Maşallah.. Fakat bende diğer arkadaşlar gibi şaşırdım. Kazasız belasız inşallah. otoban dynosu da lazım bu hp'lere :)

Otobandada aynı ölçümleri yaptık RS tuner ölçüm cihazımızla
185 HP - 213 tork olarak aynı değerleri yol üzerindeki şartlara görede almıştık
Neredeyse bire bir çıktı :)

Tekere ölçüm miktarı RS tuner eğrisi ve değeri

http://img404.imageshack.us/img404/8586/sel2g.jpg (http://img404.imageshack.us/i/sel2g.jpg/)

JDM VTİ
06-02-2011, 19:47

maşallah tekrardan :)

seko
06-02-2011, 19:48
header chip 200 beygir olurmu bu degerler acaba 2,75" ara borulardan dolayımı bu kadar fark ediyor zira tum rs ciler 2,25 ceker ara boruyu diye biliyorum ?

coyete
06-02-2011, 19:49
maşallah :)

JDM VTİ
06-02-2011, 19:49
header chip 200 beygir olurmu bu degerler acaba 2,75" ara borulardan dolayımı bu kadar fark ediyor zira tum rs ciler 2,25 ceker ara boruyu diye biliyorum ?

bence en ideali 63lük.

ben kendi aracımda hedırs dahil 2.5'' kullanıyorum ve tepkiler çok güzel :)

Cliosportve
06-02-2011, 19:51

Çoğu kişi 61mm - 63mm kullanıyor Clio Rs lerde dediğin gibi
Ben 71 mm nin zararını pek görmedim
Alt devirler ölüyor tork düşüyor denildi 213 tork çıkıyor (orjinal 200 tork)
Denenmesinde fayda var diye bakıyorum 71mm diğer clio rs çilerinde ...

Ufuk
06-02-2011, 19:53
Maşallah gerçekten başarılı yani boş bir araç ama güçlü :)

tuFAN
06-02-2011, 19:54
maşallah güzel değer dyno neresi acaba? tam adres varmı

seko
06-02-2011, 19:55
Çoğu kişi 61mm - 63mm kullanıyor Clio Rs lerde dediğin gibi
Ben 71 mm nin zararını pek görmedim
Alt devirler ölüyor tork düşüyor denildi 213 tork çıkıyor (orjinal 200 tork)
Denenmesinde fayda var diye bakıyorum 71mm diğer clio rs çilerinde ...

yazılımdan sonra alt devirle işinde kalmıyor denemek icin bir yazılım attır dene derim arac kalıcı ise ..

Ferhat
06-02-2011, 19:59
Maşallah..

hüsor
06-02-2011, 20:01
maşallah VE RS'e :)

Melih-Ö
06-02-2011, 20:03
Stock araca göre çok güzel değerler harbi ciğerli maşallah :)

can_ksk
06-02-2011, 20:11
63mm dönemi sona mı eriyor:P

Cliosportve
06-02-2011, 20:12
Yorumlar için herkeze teşekkürler Clio Rs ler yürümüyor deniliyordu bakımsız deniliyordu baktık oldu :)

yazılımdan sonra alt devirle işinde kalmıyor denemek icin bir yazılım attır dene derim arac kalıcı ise ..

Yazılım cihazımız var istesem yazılım attırabilirim fakat 8000 çevirmek bana pek mantıklı gelmiyor
Yazılımlı Clio Rs lerlen denemelerimde önde olan taraf ben olduğum için pek gerek görmedim açıkcası.Standart olarak 7000 devir bana yetiyor
Daha yüklemeye motora zarar vermeye gerek yok diye düşünüyorum

Cliosportve
06-02-2011, 20:13
maşallah güzel değer dyno neresi acaba? tam adres varmı

Maslak Atatürk oto sanayi 2. kısım Fastecu garage Özgün ...Dr. Ecu :)

chiefkadir
06-02-2011, 20:16
Maşallah Rs lerimize :)
White,Tıc,EE,VE gidişine paralel güzel değerler çıkardı bu kış döneminde..Yazın bu güzelliği bulamayız :D

Cliosportve
06-02-2011, 20:24
White,Tıc,EE,VE gidişine paralel güzel değerler çıkardı bu kış döneminde..Yazın bu güzelliği bulamayız :D

Bir İstanbul macerası yalan oldu
Beklemedeyim White Rs ve İyn Rs i :)

GokhanRS
06-02-2011, 20:26
güzel değer çıkardı orda 10kişi şaşırdı ölçüm sırasında izleyen. bu kadar nasıl verdi diye düşündü herkes. bu 182 likmi diyen bile oldu. çünkü 172 clio rslerde böyle egzos filtreyle güç almak o kadarda kolay olan şeyler değil yani.

CLIORS
06-02-2011, 20:47

Tekere ölçüm miktarı RS tuner eğrisi ve değeri

http://img404.imageshack.us/img404/8586/sel2g.jpg (http://img404.imageshack.us/i/sel2g.jpg/)

eskiden bunları foruma ekleyince hemen tartısma baslıyordu :D RStunerin dogru kullanımda ne derece hassas olduguna guzel kanıt olmus, masallah VE'ye.

chiefkadir
06-02-2011, 20:50
Bir İstanbul macerası yalan oldu
Beklemedeyim White Rs ve İyn Rs i :)Bro White gelecek sınıfında bazı arabalarla deneyecek :) Sen iyn Rs gelene kadar SS le denemeye devam:hahaha:

SONE-R
06-02-2011, 20:52
demek ki orjinal egzoz baya bi kısıtlıyo RS'leri.. 71 likle böyle değer alınacağına ben de inanmazdım..

Cliosportve
06-02-2011, 20:52
Bro White gelecek sınıfında bazı arabalarla deneyecek :) Sen iyn Rs gelene kadar SS le denemeye devam:hahaha:

White a kulaklarımız eğik haaşaa emmi , dileğim tanışıklık olması yönünde :)
He basalım dersen 10 boy yiyişimi tekrar tekrar videoları açarak zevk ile izler vodkamı yudumlarım :)

morgy_drag
06-02-2011, 20:53
Maşallah..
Rabbim kazadan nazardan saklasın:)

chiefkadir
06-02-2011, 20:54
He basalım dersen 10 boy yiyişimi tekrar tekrar videoları açarak zevk ile vodkamı yudumlarım :)Estafurullah combo , cihazımız geldi ayarlarımız yapılsın stage balata yolda, egsoz vs biraz işleri var ..geldiğim zaman fit durumda olmalı, rakipler hızlı aşşa kalmasın dimi:hahaha:

BoraRS
06-02-2011, 20:55
He basalım dersen 10 boy yiyişimi tekrar tekrar videoları açarak zevk ile vodkamı yudumlarım :)

Ne vodkası? Alkolik mi oldun başımıza? Tövbe tövbeee...

Hemen bana yolla o şişeyi bakayım senin eline yakışmıyor :D:D:D

Eğri süper güçler süper Maşallah kardeşim:icon_tup:

iynn-RS
06-02-2011, 20:56
maaşallah selcuk 183.6 guzel deger.:icon_tup:

yaza belki gelirim hacı:D olmadı baharda gene bı bolu bulusması yaparız:)

Cliosportve
06-02-2011, 20:56
Ne vodkası? Alkolik mi oldun başımıza? Tövbe tövbeee...

Hemen bana yolla o şişeyi bakayım senin eline yakışmıyor :D:D:D

Eğri süper güçler süper Maşallah kardeşim:icon_tup:

Tekel vodkası içiyorum bu ara çulsuz kaldım :D

Eyvallah Bora emmi sizin gibi yaşlı kurt diye tabir edilen kişilerden böyle sözler duymak pek hoş :)

iynn-RS
06-02-2011, 20:58

white ın yanında bızımkılerı lafı olmaz kadır abi ama genede plakamızın whıte ın yanında olması bıle seref verır:D

BoraRS
06-02-2011, 21:00
Tekel vodkası içiyorum bu ara çulsuz kaldım :D

Eyvallah Bora emmi sizin gibi yaşlı kurt diye tabir edilen kişilerden böyle sözler duymak pek hoş :)

Estağfurullah kardeşim. Bizim zamanımızdaki RS ler şimdi sizin RS lerin yanında çok sade kalıyor.

Ben Kadir üstattan sonra sizlerde de bekliyorum ufaktan ufaktan RS in motoruna girmenizi. Bütün parçaları artık mevcut. 2-3 milyar gibi bir rakama 200hp üstü değerler çok rahat alınır ve çok araba üzülür;) Yurtdışından parça tedariğinde yardımcı olurum kardeşlerime :icon_tup:

chiefkadir
06-02-2011, 21:04
Estağfurullah kardeşim. Bizim zamanımızdaki RS ler şimdi sizin RS lerin yanında çok sade kalıyor.

Ben Kadir üstattan sonra sizlerde de bekliyorum ufaktan ufaktan RS in motoruna girmenizi. Bütün parçaları artık mevcut. 2-3 milyar gibi bir rakama 200hp üstü değerler çok rahat alınır ve çok araba üzülür;) Yurtdışından parça tedariğinde yardımcı olurum kardeşlerime :icon_tup:Bro parça konusunda white için yaptıklarına paralel s2k mız içinde o kadar uğraşmana ne diyem bilmiyem:hahaha:

BoraRS
06-02-2011, 21:08
Bro parça konusunda white için yaptıklarına paralel s2k mız içinde o kadar uğraşmana ne diyem bilmiyem:hahaha:

Ben biliyorum ne diyeceğini :D Nerde benim arı sütüüüüüüüüümmmmmm :hehe:

Cliosportve
06-02-2011, 21:08

Ben Kadir üstattan sonra sizlerde de bekliyorum ufaktan ufaktan RS in motoruna girmenizi. Bütün parçaları artık mevcut. 2-3 milyar gibi bir rakama 200hp üstü değerler çok rahat alınır ve çok araba üzülür;) Yurtdışından parça tedariğinde yardımcı olurum kardeşlerime :icon_tup:

Parça konusunda desteklerinizi verdiğiniz için teşekkür ederim
Pekte yüklemek istemiyorum
RS tuner olmasına rağmen Chip bile atmadık biliyorsun abi
Ama yapıldı mı tam olması açısından İTB li osu busu gene 5-6 milyarlar gözüküyor

BoraRS
06-02-2011, 21:13
Parça konusunda desteklerinizi verdiğiniz için teşekkür ederim
Pekte yüklemek istemiyorum
RS tuner olmasına rağmen Chip bile atmadık biliyorsun abi
Ama yapıldı mı tam olması açısından İTB li osu busu gene 5-6 milyarlar gözüküyor

Selçuk ne ITB si Allah aşkına. Boşgeç ITB yi sen. ITB ye gelene kadar o arabayı 220 hp yapacak neler var neler ;) İnsanların aklına ITB girmiş birtek. Bugün Kadir abi yaptığı bu setup ile stock RS üzerine 50-55 hp net güç aldı üstelik yazılımsız;) Kprolu typeR ları geçiyor bu setup ı ile ki bu çok ciddi bir başarı. Harcayacağın paraya göre alacağın güçler gerçekten çok güzel RS te.

Düşünün derim.

Cliosportve
06-02-2011, 21:16
Selçuk ne ITB si Allah aşkına. Boşgeç ITB yi sen. ITB ye gelene kadar o arabayı 220 hp yapacak neler var neler ;) İnsanların aklına ITB girmiş birtek. Bugün Kadir abi yaptığı bu setup ile stock RS üzerine 50-55 hp net güç aldı üstelik yazılımsız;) Kprolu typeR ları geçiyor bu setup ı ile ki bu çok ciddi bir başarı. Harcayacağın paraya göre alacağın güçler gerçekten çok güzel RS te.

Düşünün derim.

Motor kıranları gördükten sonra yüklemekten açıkcası korkuyorum
STD olarak maliyetlerde çok düşüyor
O kazan. ve harcancak emek havada boş gezen bir paramın olması lazım ki white RS setuplarını yapabileyim
Ne söylesem boş nakit yastık altı style hep :)

BoraRS
06-02-2011, 21:20
Motor kıranları gördükten sonra yüklemekten açıkcası korkuyorum
STD olarak maliyetlerde çok düşüyor
O kazan. ve harcancak emek havada boş gezen bir paramın olması lazım ki white RS setuplarını yapabileyim
Ne söylesem boş nakit yastık altı style hep :)

O kıranların neden kırdıkları aslında çok basit. Zamanında yapılan yanlış işçilik, 98 oktana göre ayarlanmış yazılımla aşırı kötü benzin alarak gazlama, bakımsızlık ve motoru kırma.

Dediğin çok doğru. Olay tamamen bütçe meselesi. Bütçe ayırman gerek. Ama bu hali ile bile çok zevk verdiğine eminim RS in. RS gerçekten fiyatına göre çok keyifli bir hothatch.

Cliosportve
06-02-2011, 21:29
4000 devirden sonra aşırı bir patlama oluyor motorda
Haydar Dümene sorarlar
Neden böyle :)

GokhanErol
06-02-2011, 21:35

Düşünün derim.
öncelikle dynoya maşAllah...

pardon hangi kprolu ctryi geçiyo bu setup yada ne kadar konuya hakimsin...

BoraRS
06-02-2011, 21:42

pardon hangi kprolu ctryi geçiyo bu setup yada ne kadar konuya hakimsin...

Ankarada SKN senin sanırım. Onu geçtiğini biliyorum 220 ye kadar. Yanlışım varsa düzelt.

Konuya hakim olma olayına gelince hangi konudan nekadar hakimiyet istiyorsan söyle ona göre yazayım.

chiefkadir
06-02-2011, 21:44

pardon hangi kprolu ctryi geçiyo bu setup yada ne kadar konuya hakimsin...OOOF ulen amma herşeye takıyonuz kafayı haa yanlışmı yazmış adam sen enyakından bilen adamsın nasıl gittiğini nasıl soruyosun bu soruyu allah aşkına ..

Şu konuyu benim arabanın üzerinden başka konulara zıplatmadan VE rs Dyno muhabbeti devam :icon_tup:

GokhanErol
06-02-2011, 21:51
Ankarada SKN senin sanırım. Onu geçtiğini biliyorum 220 ye kadar. Yanlışım varsa düzelt.

Konuya hakim olma olayına gelince hangi konudan nekadar hakimiyet istiyorsan söyle ona göre yazayım.

evet benim ve eğer bi aracı kesicisinden önce geçiyosam geçilmiş sayılmam, hayır biz denerken yanımdamıydın bilmediğin konu hakkında yazmanı doğru bulmadım yada madem hakimsin konuya doğrudur nerde nasıl gidiyoruz biliyosundur şimdi white rs in suanki speci kpro ctrden hızlımı...

GokhanErol
06-02-2011, 21:54
OOOF ulen amma herşeye takıyonuz kafayı haa yanlışmı yazmış adam sen enyakından bilen adamsın nasıl gittiğini nasıl soruyosun bu soruyu allah aşkına ..

Şu konuyu benim arabanın üzerinden başka konulara zıplatmadan VE rs Dyno muhabbeti devam :icon_tup:

abi dyno konusuna senin benim denenmem yazılıyo ben buna takılıyorum sen beni geçtinmi veya geçemedinmi sen arabanı biliyosun bende arabamı biliyorum öyle bi yazmışki senin spec kpro ctr geçiyo oluyor ne akdar doğru...

BoraRS
06-02-2011, 21:57
evet benim ve eğer bi aracı kesicisinden önce geçiyosam geçilmiş sayılmam, hayır biz denerken yanımdamıydın bilmediğin konu hakkında yazmanı doğru bulmadım yada madem hakimsin konuya doğrudur nerde nasıl gidiyoruz biliyosundur şimdi white rs in suanki speci kpro ctrden hızlımı...

Hayır çok yavaş. Hatta o kadar yavaş ki ben aşağıdaki videolarda halisünasyon mudur ne zıkkımdır ondan görüyorum. Hanım da kaç defa dedi akşam vakti içme şu bitki çayını diye halüsinasyon gördürüyormuş.

s2000-typer-white clio rs downhill rolling - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/s2000typerwhite-clio-rs-downhill-rolling_2184933.htm)

White RS vs Skn TypeR - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/white-rs-vs-skn-typer_2182738.htm)

skn typr vs white clio rs - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/skn-typr-vs-white-clio-rs_2087468.htm)

Bu arada ben Kadir üstadın 220 den sonra iddialıyım dediğini hiç duymadım. Sen daha yakınındasın belki sen duymuşsundur:soru:

MeRtCaN
06-02-2011, 21:58
Hayır çok yavaş. Hatta o kadar yavaş ki ben aşağıdaki videolarda halisünasyon mudur ne zıkkımdır ondan görüyorum. Hanım da kaç defa dedi akşam vakti içme şu bitki çayını diye halüsinasyon gördürüyormuş.

s2000-typer-white clio rs downhill rolling - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/s2000typerwhite-clio-rs-downhill-rolling_2184933.htm)

White RS vs Skn TypeR - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/white-rs-vs-skn-typer_2182738.htm)

skn typr vs white clio rs - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/skn-typr-vs-white-clio-rs_2087468.htm)

Bu arada ben Kadir üstadın 220 den sonra iddialıyım dediğini hiç duymadım. Sen daha yakınındasın belki sen duymuşsundur:soru:

Neyin dünyasını yaşıyorsunuzki anlamadım
boşuna konuyu alewlendırıyorsunuz.
Yakında SKN TypeR ın gitmesi gittigi gibi yurudugunu vıdeolardan ızlıyeceksınız.

chiefkadir
06-02-2011, 21:59
abi dyno konusuna senin benim denenmem yazılıyo ben buna takılıyorum sen beni geçtinmi veya geçemedinmi sen arabanı biliyosun bende arabamı biliyorum öyle bi yazmışki senin spec kpro ctr geçiyo oluyor ne akdar doğru...Senin veya başkasının arabasını yazmamış dikkat edersen kpro ctr yi demiş.. ki geçebildiğini dünya alem biliyor benimde iddam karşı tarafın kesicisine kadar geçerim tarzında değil..Sen her yazılanı üzerine alma ..EE Rs te piston dahi olmamasına rağmen denedin nasıl gittiğini gördün o yüzden ben çok eminim kpro ctr yi hatta daha yüklüsünüde geçebileceğine o yüzden sorun yok...

BoraRS
06-02-2011, 22:03
Yakında SKN TypeR ın gitmesi gittigi gibi yurudugunu vıdeolardan ızlıyeceksınız.

Ben Spartaküsün dünyasını yaşıyorum. Bir garip dünya bu...

SONE-R
06-02-2011, 22:03

ah o dünyayı ben de yaşasam :D :D threesome 2+1 :D :p

GokhanErol
06-02-2011, 22:04

gördüğün halisünasyondur değildir beni ilgilendirmez video seçmeden koy diğerlerinide izlemişsindir seninle tartışmak istemiyorum haz etmem böyle şeylerden bak adam dyno sheet atmış ha sormak öğrenmek istediğin bişey varsa pm at ok...

MeRtCaN
06-02-2011, 22:04

Aynen ne guzl
dunya garıp tabı :)

bu arada
dyno su olan RS e maşallah
bu speclerde cok guzl guç çıkarmıs
:icon_tup:

BoraRS
06-02-2011, 22:05
gördüğün halisünasyondur değildir beni ilgilendirmez video seçmeden koy diğerlerinide izlemişsindir seninle tartışmak istemiyorum haz etmem böyle şeylerden bak adam dyno sheet atmış ha sormak öğrenmek istediğin bişey varsa pm at ok...

Tamam öğrenmek istediğim bişey olursa piyem atarım :icon_tup:

chiefkadir
06-02-2011, 22:06
Yakında SKN TypeR ın gitmesi gittigi gibi yurudugunu vıdeolardan ızlıyeceksınız.Mertcan Bora konuyu alevlendirmedi güzelce kpro typerı geçebileceğini yazdı ..Buna inanmayan varsa kendini kandırır burda setup konusu geçmiş.. Skn ye yürüyo yürümüyo dememiş..White RS kpro typerı geçemeyecek kadar gidiyomu gitmiyomu ..Haa siz inanmıyosanız ben s2k olur typer olur başkası olur denemelere devam eder videolarını koyarım abicim:icon_tup:

MeRtCaN
06-02-2011, 22:08
Abi ben Senin RS gitmi demedimki
Bence Ankara nın en hızlı atosferiklerinden tartışmaya gerek yok.
Ama bi gerçek var bence gökhan ın arabası yürümesi gerekenden daha az gidiyor afr si belli :)
guzl hızlı arabalar olsunda gerısı onemlı degıl :)

BoraRS
06-02-2011, 22:10
Ama bi gerçek var bence gökhan ın arabası yürümesi gerekenden daha az gidiyor afr si belli :)
guzl hızlı arabalar olsunda gerısı onemlı degıl :)

Kadir üstat söyleyince tık yok. Biz yazınca hemen tepki. Kalbimi kırıyorsunuz Mertcan ve Ege dostlarım... Üzüyorsunuz beni...

MeRtCaN
06-02-2011, 22:11
Kadir üstat söyleyince tık yok. Biz yazınca hemen tepki. Kalbimi kırıyorsunuz Mertcan ve Ege dostlarım... Üzüyorsunuz beni...

Sende bizim abimizsin
saygılar
ben bisi yazmıyım
yanlış anlaşılıyor sonra
iyi aksamlar :)

chiefkadir
06-02-2011, 22:13
guzl hızlı arabalar olsunda gerısı onemlı degıl :)BRo Skn sadece kprolumu ? Bi dünya parça var illaki sadece kproludan hızlı gitmeli ..Ki şimdi bile gidiyo bence ..Gökhanda biliyo kendi arabasının nasıl gittiğini hal böyleyken white rs in kpro typerı dahi geçemeyeciğini düşünmek safdillik olur ..

BoraRS
06-02-2011, 22:21
BRo Skn sadece kprolumu ? Bi dünya parça var illaki sadece kproludan hızlı gitmeli ..Ki şimdi bile gidiyo bence ..Gökhanda biliyo kendi arabasının nasıl gittiğini hal böyleyken white rs in kpro typerı dahi geçemeyeciğini düşünmek safdillik olur ..

Üstat gerek yok forumdan konuşmaya. Aynı şehirdesiniz. Çıkar denersiniz işte dimi. Hayır millet hala senin RS ' in son limitlerde olduğunu düşünüyor. Halbuki bilmezler ki sen hala eski rezalet afr si olan bir yazılımla yürüyorsun. Ama az kaldı. Cihaz geldi. Sen de son setupına göre yazılımını güncellet ondan sonra tatlı tatlı denemeler yaparsınız sevgili Ege kardeşimle. İsmi Gökhan da olabilir. Karıştırıyorum bu aralar çok yaşlandım...

chiefkadir
06-02-2011, 22:24
Üstat gerek yok forumdan konuşmaya. Aynı şehirdesiniz. Çıkar denersiniz işte dimi. Hayır millet hala senin RS ' in son limitlerde olduğunu düşünüyor. Halbuki bilmezler ki sen hala eski rezalet afr si olan bir yazılımla yürüyorsun. Ama az kaldı. Cihaz geldi. Sen de son setupına göre yazılımını güncellet ondan sonra tatlı tatlı denemeler yaparsınız sevgili Ege kardeşimle. İsmi Gökhan da olabilir. Karıştırıyorum bu aralar çok yaşlandım...İllaki bro herkesin arabası için kafasından geçen yapacakları vardır.Bakarız zamanla :)

VE Rs muhabbetine devam edelim lütfen :icon_tup:

GokhanRS
06-02-2011, 22:24
hepinize atar, hadi deneyek. :)ahahahaha. ortalık kızışmış kömür atayım dedim :)

Ahmet_28
06-02-2011, 22:30
maşallah selçuk güzel değerler

erkin006
06-02-2011, 23:21
ankarada kaçtane typer varki kprolusu olsun kprosuzu olsun...

SKN hala eksik aklı başında olan herkes bunu biliyor...ayarı kayarı yapılınca asıl sağlıklı denenir görülür...

benim asıl garibime giden sürekli alakasız konularda SKN'nin adının geçmesi...

ne sknymiş arkadaş:D

Cliosportve
06-02-2011, 23:27
Bence uzatmaya gerek yok
Çıkılır denenilir ortaya videolar dökülür
En güzel cevap böyle olcaktır

chiefkadir
06-02-2011, 23:29
ankarada kaçtane typer varki kprolusu olsun kprosuzu olsun...

SKN hala eksik aklı başında olan herkes bunu biliyor...ayarı kayarı yapılınca asıl sağlıklı denenir görülür...

benim asıl garibime giden sürekli alakasız konularda SKN'nin adının geçmesi...

ne sknymiş arkadaş:DLa saçmalamayın olm adam skn mi yazmış ..bu ayarla kpro typerı geçiyo geçer demiş ..kendiniz soktunuz skn yi muhabbetin içine daha farklı farklı şekilde girerek konuyu dallandırmayın şunu, White RS bu şekli ile bize yetiyor kısa zamanda yapılacaklar ile çok daha hızlılara yetecek

Cliosportve
06-02-2011, 23:32
Konu çok dağıldı :)
Clio RS olunca hep böyle oluyor :)

erkin006
06-02-2011, 23:35
La saçmalamayın olm adam skn mi yazmış ..bu ayarla kpro typerı geçiyo geçer demiş ..kendiniz soktunuz skn yi muhabbetin içine daha farklı farklı şekilde girerek konuyu dallandırmayın şunu, White RS bu şekli ile bize yetiyor kısa zamanda yapılacaklar ile çok daha hızlılara yetecek

insallah abi yanlız sıkıntı yok kesinlikle aynı camidayız sonuçta:) farklı şeyler düşünmekte çok normal...aynı şeyleri düşünsek söylesek bu kadar zevkli olurmu bu iş:)

Konu çok dağıldı :)
Clio RS olunca hep böyle oluyor :)

aynen kusura bakma:)

iynn-RS
06-02-2011, 23:35
konuya VE RS dışında yazanı BAN larım bak soleyım

Cliosportve
06-02-2011, 23:36
konuya VE RS dışında yazanı BAN larım bak soleyım
:hahaha:
Peki abi :o

GokhanRS
06-02-2011, 23:53
VE ye saplicam :D hemde ARP ahahahah

Cliosportve
06-02-2011, 23:56
VE ye saplicam :D hemde ARP ahahahah

Yedekteki 2 damacana benzinine iddaya girelim :) Üzerim :D:D

GokhanRS
06-02-2011, 23:57
aytuğa ve renositesine şimdi screen yaparım bu gece cıkmanı sağlarım bak :D

Cliosportve
07-02-2011, 00:00
aytuğa ve renositesine şimdi screen yaparım bu gece cıkmanı sağlarım bak :D

Zaten gece gece Silivriye kadar tıpa gaz gittik
Az daha avlanıyorduk şükürler olsun :D
Eğerki dursaydım fenaydı ortalık kaçmamız iyi oldu :D

Sportline
07-02-2011, 00:43
Yorumlar için herkeze teşekkürler Clio Rs ler yürümüyor deniliyordu bakımsız deniliyordu baktık oldu :)

Yazılım cihazımız var istesem yazılım attırabilirim fakat 8000 çevirmek bana pek mantıklı gelmiyor
Yazılımlı Clio Rs lerlen denemelerimde önde olan taraf ben olduğum için pek gerek görmedim açıkcası.Standart olarak 7000 devir bana yetiyor
Daha yüklemeye motora zarar vermeye gerek yok diye düşünüyorum

Öncelikle maşallah güzel sonuç ...

yalnız yazılım ile yüksek devir çeviricen diye bir şey yok tam tersi yüksek devir çevirirsen zaten yavaşlarsın, bahsi geçen yazılımda 3-4 boy kadar ileri götürüyor aracı ha bazılarındada pek bi etkisi olmuyormuş heralde... 45 yanakta etkili bir işlem ama bence "sağlıklı" iyi giden yazılımlı bi rs i geçmeye yetmez, en iyi ihtimal yakın giderler bu speclerde...

ukku
07-02-2011, 01:00
selçuk hoşaflarla deneyip yazılıma gerek yok yazmışsın o da iyi hehe :D

şaka bir yana, maşallah gayet iyi çıkarmış..

dynonun doğru kullanım amacı eğriyi görmek ve before/after yapmaktır, bunu unutmamak lazım. ne fabrika bunu aracı üretirken bu dynoda ölçtü. ne ankarada modifiye eden bu dynoda ölçtü. ne başkası. hatta arka arkaya 2 çıkışta bile farklı sonuç çıkabilir dediğimde olur mu öyle şey diyenler oluyordu, bu ona da güzel örnek olmuş :)

GokhanRS
07-02-2011, 03:03
Zaten gece gece Silivriye kadar tıpa gaz gittik
Az daha avlanıyorduk şükürler olsun :D
Eğerki dursaydım fenaydı ortalık kaçmamız iyi oldu :D

bana dua et :D

Cliosportve
07-02-2011, 08:30
Öncelikle maşallah güzel sonuç ...

yalnız yazılım ile yüksek devir çeviricen diye bir şey yok tam tersi yüksek devir çevirirsen zaten yavaşlarsın, bahsi geçen yazılımda 3-4 boy kadar ileri götürüyor aracı ha bazılarındada pek bi etkisi olmuyormuş heralde... 45 yanakta etkili bir işlem ama bence "sağlıklı" iyi giden yazılımlı bi rs i geçmeye yetmez, en iyi ihtimal yakın giderler bu speclerde...
Yazılımın net 2 boy ileri götürdüğünü biliyorum ama fantezi yapıyorum
Yazılımsız böyle saf - sade bir şekilde en iyi yürür benim için

selçuk hoşaflarla deneyip yazılıma gerek yok yazmışsın o da iyi hehe :D

şaka bir yana, maşallah gayet iyi çıkarmış..

dynonun doğru kullanım amacı eğriyi görmek ve before/after yapmaktır, bunu unutmamak lazım. ne fabrika bunu aracı üretirken bu dynoda ölçtü. ne ankarada modifiye eden bu dynoda ölçtü. ne başkası. hatta arka arkaya 2 çıkışta bile farklı sonuç çıkabilir dediğimde olur mu öyle şey diyenler oluyordu, bu ona da güzel örnek olmuş :)
Güzel bir örnek dediğin gibi
Çoğu RS çi 163-165 lerde kalırken benimkinin 185 çıkması onur verici oldu :)