PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ep3 Mugen Beyin Tesisatı

LegenD-R
11-02-2011, 19:59
Bundan yaklaşık 1.5 ay önce mugen beyin taktırdım aracıma. Sorum şu, mugen beyini mugen tesisatıyla kullanmakla, orjinal tesisatla kullanmanın farkı nedir? Mugen beyin mugen tesisatı olmadan çalışmaz diyenler içinde beyini Mutluhan da taktırdım ve 20 dk bile sürmedi.

seko
11-02-2011, 20:09
deja vu ..

LegenD-R
11-02-2011, 20:09
deja vu ..

Ne zaman sorulmuştu bu soru? :D

Enes-x
11-02-2011, 20:10
http://www.techturkey.com/forum/isletim-sistemleri/63280-mugen-ecu-for-ep3-type-r.html

Mugen tesisat üretmiyor sadece oem tesisatı kendi ürettigi beyine göre uyarlıyor

Sensorlerde farklılık yok soketlerde farklılık yok tesisatta ince bir olay var sanırsam immobilizer ile alakalı bişi yapmışlar başka da bişi degil

Gelelim mugenin özelliklerine

zengin çalışır 12.4 - 12.8 arası

eger avans algılar ise deviri ceviremessiniz 8000 ne gelmeden kesiklik yapar

gazladınız ve ayagınızı gazdan cektiniz boşa attınız mugen gaz veriri bir miktar daha sonra rolantiyi düşürür hemen yag basıncı düşmesin diye ama bu fazla degildir 1500 deviri gecmez daha sonra yavaş yavaş normal rolantiye döner

Mugen ecu 11.5 cr içindir 12 cr ye kadar sorunsuz kullanılınabilinir

Mugen ecu da 100 oktana kadar yakıt kullanabilirsiniz

RBC ve 70 mm gaz kelebegi kullanabilirsiniz

ITR egzantrik kullanabilirsiniz

AFR niz bu gibi işlemlerden sonra 13.5 14 arasına kadar gelir sorunsuz binersiniz

Eger mugen ecunuz var ve arıza ışıgınız yanıyor ise serviste immobilizeri halletmişlerdir ve bu şekilde de mugen ecuyu takmışlardır yoksa mugen ecuyu söküp serviste immobilizerin yapılmadıgı bir typera takarsanız arac calışır ve bir müddet sonra stop eder

Şayet Mugen tesisat varsa VB gibi yada FB gibi mesela arac arıza ışıgı yakmaz

umarım bilgilendirici olmuştur

LegenD-R
11-02-2011, 20:11
http://www.techturkey.com/forum/isletim-sistemleri/63280-mugen-ecu-for-ep3-type-r.html

Şimdi hatırladım bu yazıyı :) Yani özetle sadece ağrıza ışığı sönüyor mugen tesisatla kullanınca :) Sağol Enes hatırlattığın için ;)

BMK TypeR
11-02-2011, 20:14
Bundan yaklaşık 1.5 ay önce mugen beyin taktırdım aracıma. Sorum şu, mugen beyini mugen tesisatıyla kullanmakla, orjinal tesisatla kullanmanın farkı nedir? Mugen beyin mugen tesisatı olmadan çalışmaz diyenler içinde beyini Mutluhan da taktırdım ve 20 dk bile sürmedi.

tesısatsız taklıyo zaten, mutluhanda taktı cok oyle tesısatlı tesısatsız, ua typerla(tesısatlı) doktor adıl abının araba(tesısatsız) deneyınce cok fark olmuştu,sanırım hdf takmıslardı -2hp vermıstı sökmuslerdı sonra, tesısatta bı tane soket orjınalde boşta duruyo,mugende o soket yok, gecen tartısması olmuştu zaten,farkı o

LegenD-R
11-02-2011, 20:15
tesısatsız taklıyo zaten, mutluhanda taktı cok oyle tesısatlı tesısatsız, ua typerla(tesısatlı) doktor adıl abının araba(tesısatsız) deneyınce cok fark olmuştu,sanırım hdf takmıslardı -2hp vermıstı sökmuslerdı sonra, tesısatta bı tane soket orjınalde boşta duruyo,mugende o soket yok, gecen tartısması olmuştu zaten,farkı o

Yani çalışma prensiplerinde bir farklılık oluşturmuyor. O zaman sorun yok yola devam.. Teşekkürler bilgiler için :)

Cimmeria
11-02-2011, 20:18

tesisatlı ile tesisatsız denediğinde tesisatlı takılan mı daha iyi gitmişti ?

BMK TypeR
11-02-2011, 20:21
Yani çalışma prensiplerinde bir farklılık oluşturmuyor. O zaman sorun yok yola devam.. Teşekkürler bilgiler için :)

vtec kacta acıyo, ona dıkkat edıp yazarsan buraya prsensıplerını çözerız:D

LegenD-R
11-02-2011, 20:26
vtec kacta acıyo, ona dıkkat edıp yazarsan buraya prsensıplerını çözerız:D

5200-5250 o civarda

BMK TypeR
11-02-2011, 20:27
tesisatlı ile tesisatsız denediğinde tesisatlı takılan mı daha iyi gitmişti ?

dr adıl abının arabaydı samsundakı turbo yapıldı sonra, 5boy yakın zekı gecmıstı, ama adıl abı ozamanlar vıtes atışlarıda ıyı degıldı kullanmadan mı gectı bılemem,

Cimmeria
11-02-2011, 20:29
anladım teşekkür ederim

BMK TypeR
11-02-2011, 20:30
5200-5250 o civarda

tmm ozaman mugenın prensıperınde calışiyo:icon_tup: torkun 218-220lerde olması lazım mugen beyınle, (dc heders 60 63mm egsozlu bı typerda)

BMK TypeR
11-02-2011, 20:32
anladım teşekkür ederim

saglıklı bı mugen beyınlı typer, 3-4boy fark edıyodu 5sonu,