PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıp Ehliyetin Yerine Yenisini Çıkarmak

Evrenoz
23-02-2011, 09:34
Kaybettiğimiz ehliyetin yerine yenisini çıkarmak için neler yapmamız gerekiyor? Prosedür nedir?

Eskiden gazeteye ilan vermek gerekiyordu, biraz araştırdım ama bu gerekliliği göremedim. Kalktı mı bu zorunluluk?

Gerekli olan diğer evrak/belge'ler nelerdir?

ibooo
23-02-2011, 09:37
2918 Sayılı Trafik Kanununa bağlı yönetmeliğin 83.maddesinde; "Zayi edilen ve yıpranmış olan sürücü belgeleri, sahibinin beyanı esas alınarak bir dilekçe ile müracaatı üzerine, yenisi verilerek değiştirilir" denilmektedir.

Zayiinden Sürücü Belgesi Çıkarmak İçin İstenilen Belgeler:

1- Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne hitaben dilekçe.

2- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (2Adet)

3- 2 Adet vesikalık fotoğraf.

4- Sürücü Belgesi ücreti.

ben bunu buldum ilan olayı falan kalktı galiba

Rstmania
23-02-2011, 09:38
Bildiğim kadarıyla gidip karakoldan yazı alıyordun. Gene de daha iyi bilen biri açıklar...

Edit: Açıklanmış bile..

Evrenoz
23-02-2011, 09:40
İlan kalktıysa çok güzel, hemen gidip başvurayım. Sağolasın ibo. :)

Mutu
23-02-2011, 09:41
Peki benim de sorum olacak. Yeni bir konu açmaya gerek yok. Yenilime ve kayıp olayını, ehliyetin tekrar çıkarılma mevzusunu yani, herhangi bir emniyet şubesinden karşılayabilir miyiz, yoksa ehliyeti aldığımız şube mi olmak zorunda ?

ibooo
23-02-2011, 09:42
İlan kalktıysa çok güzel, hemen gidip başvurayım. Sağolasın ibo. :)

bişey deil :)

Günkut
23-02-2011, 09:43
Evren abi gazeteye ilan vermen gerekiyormu bilmiyorum ama burası türkiye diyerek ben vermiştim gazeteyide halen saklarım abi heran herşey olabilir ben kaybedeli baya oldu abi ama hatırladıklarım nufuz cuzdanı fotokopısı kan grubunu gosteren bır belge vardı unuttum adını birde subede dilekce dolduruyorduk abi he birde ücreti vardı 40 lira filan vermiştim ben abi.

EREN34
23-02-2011, 10:35
2005 yılında kaybetmiştim ben.

2 vesikalık kimlik aslı ehliyet sahibinin kendisi başvurması yeterliydi.Dilekçe yazmadım ilan vs vermedim.Dosyanın kolay bulunabilmesi açısından ehliyet nosunu söyleminiz daha az beklemenize yarar

yaşar
23-02-2011, 10:35
Ikamet ettıgınız yere en yakın karakola gıdıp muracat edın oradan alacagınız belge ıle ehlıyetınızı daha once nerden aldıysanız muracat edın ,unutmadan kan grubu kartınızı mutlaka alın yoksa cıkartmıyorlar ,evraklar verıldıgınde bır kac gun ıcınde verılıyor.baska bırı ıle ısım benzerlıgınız olupda yakalama emrınız yoksa ısınız 4 ıs gunu ıcınde bıter ya da tanıdık bır polıs varsa ogleden sonra verır ehlıyetınızı :)

İlana gerek yok,kimlik fotokopisi,vesikalık foto,kan grubu kartı işlem tamadır ALLAH ın izni ile .

hasan çağri
23-02-2011, 10:38
Hacı aybaşında bende kaybettim.
Gazeteye ilan veriyorsun

Sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü - Halk İçin Emniyet, Adalet İçin Hizmet (http://www.iem.gov.tr) ye giriyorsun ordan e randevu alıyorsun randevu almadan işlem yapmıyorlar.

Bu arada ehliyetini ilk çıkarttığın şubeden randevu alman gerekiyormuş.

Ben hala randevu denk getirmeye çalışıyorum bir türlü boş yakalayamadım... Zaten randevu alırken bütün gerekli evrakları falan liste halinde veriyor sana... Bu arada 67 lira da cezası var ama hemen ödersen indirimli oluyor oda.

En geç 10 gün içerisinde gidip teslim alıyorsunuz.

Herşeyi kolaylaştırmış devletimiz sağolsun da 1 aydır mı randevular dolu olur kardeşim Maltepe şubede... Yok mu bir tanıdığı falan olan orda ya :D Halledeyim şu işi :)

yaşar
23-02-2011, 10:50
Hacı aybaşında bende kaybettim.
Gazeteye ilan veriyorsun

Sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü - Halk İçin Emniyet, Adalet İçin Hizmet (http://www.iem.gov.tr) ye giriyorsun ordan e randevu alıyorsun randevu almadan işlem yapmıyorlar.

Bu arada ehliyetini ilk çıkarttığın şubeden randevu alman gerekiyormuş.

Ben hala randevu denk getirmeye çalışıyorum bir türlü boş yakalayamadım... Zaten randevu alırken bütün gerekli evrakları falan liste halinde veriyor sana... Bu arada 67 lira da cezası var ama hemen ödersen indirimli oluyor oda.

En geç 10 gün içerisinde gidip teslim alıyorsunuz.

Herşeyi kolaylaştırmış devletimiz sağolsun da 1 aydır mı randevular dolu olur kardeşim Maltepe şubede... Yok mu bir tanıdığı falan olan orda ya :D Halledeyim şu işi :)
Ben 5 yıl once cıkarmıstım kaybettım sandıgım ehlıyetımı buldum artık 2 ehkıyetım var :)

mmustu
23-02-2011, 10:55
peki bu TCK numarası uygulaması nedeniyle ehliyetimi değiştirmek istersem ne oluyor :)

yine randevumu istiyorlar birde kaç para acaba

Mutu
23-02-2011, 11:45
Peki benim de sorum olacak. Yeni bir konu açmaya gerek yok. Yenilime ve kayıp olayını, ehliyetin tekrar çıkarılma mevzusunu yani, herhangi bir emniyet şubesinden karşılayabilir miyiz, yoksa ehliyeti aldığımız şube mi olmak zorunda ?

Güncel.......................

hasan çağri
23-02-2011, 12:00

Tabiki başka ilden de çıkacaktır... Ankarada ehliyet aldınız İstanbula taşındınız ve kayboldu ise Ankaraya gitmeye gerek olmamalı..

Ama Şubeden şubeye teslim süreleri değişebiliyormuş

oğuzk
23-02-2011, 14:19
+ 60-80TL veriyoruz birde.

coyete
23-02-2011, 14:28
benimde bir sorum olucak
ehliyetim 3 parca bantladım öyle geziyorum yenilemek istesem ne yapmam gerekiyor ?

Evrenoz
23-02-2011, 14:33
40-67-80 kaç lira yahu bu meretin masrafı :)

hasan çağri
23-02-2011, 14:37
Valla emniyette 67tl yazıyordu... Başka var mı bilmiyorum ama kayıp işi çok fena giriyor ya... Kimlik içinde ceza alıyorlar :(

Ozan Özer
23-02-2011, 14:39
Benimki ortadan 2'ye bölündü,yapıştırdım..Sonra köpek köşesini yedi;değiştireceğim dedim ama 5sene oldu halen öle kullanıyorum :) Ucuzsa değiştirilebilir aslında

BLuEBoY
23-02-2011, 14:55
valla benimde çıkartmam gerekıyo geçenlerde bakmıştım 62tl yazıyodu bide arkadaşların dediği gibi parmak izi için randevu almak gerekıyomuş zorlaştırmak için ellerınden geleni yapmışlar yani :)

hasan çağri
23-02-2011, 14:58
valla benimde çıkartmam gerekıyo geçenlerde bakmıştım 62tl yazıyodu bide arkadaşların dediği gibi parmak izi için randevu almak gerekıyomuş zorlaştırmak için ellerınden geleni yapmışlar yani :)

Randevu parmak izi için değil işlem yapmak için parmak izi ayrı bişey...

İyi ki pasaport için vermiştim onuda ordan yırttık.

yaşar
23-02-2011, 15:41

Semt olarak aynı yerde ikamet ediyorsan yine ehliyeti aldıgın şubeden alman gerekecek eger il değiştirdiysen herhangi bir trafik işlemi yapan karakola gidip müracat edebilirsin ,işlem olarak biraz uzar ilk ehliyetini aldıgın yerden dosyalarının gelmesi olacak dosya gelmezse bile o bilgilerin gelmesi gerekiyor ben yaptırdıgımda öyleydi.

Mutu
26-02-2011, 11:47
Semt olarak aynı yerde ikamet ediyorsan yine ehliyeti aldıgın şubeden alman gerekecek eger il değiştirdiysen herhangi bir trafik işlemi yapan karakola gidip müracat edebilirsin ,işlem olarak biraz uzar ilk ehliyetini aldıgın yerden dosyalarının gelmesi olacak dosya gelmezse bile o bilgilerin gelmesi gerekiyor ben yaptırdıgımda öyleydi.

Peki teşekkürler :)

clioGT
26-02-2011, 11:52
ben silivriden almıştım ehliyeti, kaybettim, bostancıdan çıkarttım sonra. sadece parmak izi verdim sonra beklemeye geçtim 4 5 gün içinde gidip aldım

Evrenoz
26-02-2011, 12:25
Cuma günü gittim, randevu almak lazım dediler. Girdim internete salı gününe aldım.

Eskiden ne güzeldi gider anında yapardık başvuruyu, karakol bomboş ama randevusuz alamayız diyorlar..

SekoLive
26-02-2011, 12:28
Cuma günü gittim, randevu almak lazım dediler. Girdim internete salı gününe aldım.

Eskiden ne güzeldi gider anında yapardık başvuruyu, karakol bomboş ama randevusuz alamayız diyorlar..

artık suçluluarı bile randevu ile alıyorlar randevusu gelmeyen suçlular dışarıda rahatca gezebiliyor... ehliyet olayında randevu normal olsa gerek... :)

GuNeS
26-02-2011, 12:31
bende 3buçuk sene önce filan alkolden verdim altı ay cezası filan hepsi ödendide hala gidip almadım..araba alınca gidip alırım dedim 2 araba aldım gene gitmedim..numara veriyorum polise geçiyorum ..ehliyetin gidip almassam belli bi süre sonra filan bişi olmuyor değilmi ?

onursumer
26-02-2011, 15:34

yenileme içindemi randevu almak gerekli ?

benimki çok eskidi birde tc no yazmıyor yenilemek istiyorum kimlik yenilemek gibi kolaysa pazartesi uğrayacam

Evrenoz
26-02-2011, 17:13
yenileme içindemi randevu almak gerekli ?

benimki çok eskidi birde tc no yazmıyor yenilemek istiyorum kimlik yenilemek gibi kolaysa pazartesi uğrayacam

Sanırım herşey için isteniyor randevu. Alırken zayi-yenileme vb opsiyonları görmüştüm.

spankme
26-02-2011, 20:37
ben 1 hafta önce kayıp için başvurdum yapmanız gereken 2 adet fotograf kımlık fotokopısı bırde aslı ıle gıdın yeter orada beş dakıkada parmak ızı yapıyorlar okadar hangı subeye gıdersenız gıdın oluyor ama 2 gun gec cıkıyor farklı subelerden okadar 67 tl masrafı var randevu almadan gıtmeyın zaten avrupa yakasında nısana kadar boş randevu yok silivri bombos haberınız olsun...

onursumer
26-02-2011, 21:40
off ya boş randevu saati yokki :D yenilemek için aliym diyorum ama imkansız galiba :D

Evrenoz
26-02-2011, 21:45
Bostancı baya boştu?

onursumer
27-02-2011, 11:25
Bostancı baya boştu?

avrupa yakasında olmasam sıkıntı diilde bi ehliyet için kalkıp oraya gelmek istemiyorum :D

Evrenoz
03-03-2011, 10:45
Cuma günü randevusuz gidilemeyeceğini öğrendim. Ofise döndüm randevu aldım, en erken pazartesi sabahına randevu alınabiliyormuş. Pazartesi sabahı toplantım olduğundan salı sabahına randevu aldım.

Karakol karşısındaki fırsatçılardan 5 TL karşılığı 1 form doldurttum, kimlik fotokopimi çektirdim. Karakola girdim yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra parmak izi için çağırdılar. Parmak izi alımından sonra 10 dakika daha bekledim. Memur gerekli evrakları aldı, 3 fotoğraf istedi. 67 TL ücretimi de verdim ve beklemeye başladım.

Cuma günü 15.00-16.30 arası gelin ehliyetinizi alın dediler..

Prosedür bu şekilde işliyormuş..

onursumer
03-03-2011, 11:02
ehliyet yenileme kısmı için randevusuz çozum yokmudur boş yer yok çıldırcam ya :D

http://img29.imageshack.us/img29/9965/rant.jpg

Chatin
03-03-2011, 11:06
bu gibi durumlar için mevcut ehliyetinizin üzerinde bulunan belge no sunu ya cebinize kaydedin cebiniz çalınırsa yani o kadar bahtsız bedevi iseniz kendinize mail atın. herhangi bir çevirmede abi kaybettim falan derseniz yiyek mi panpa diyebilir memur arkadaşlar. işte o an al sana karakan deyip o güzelim numarayı söyleyince inanak mı panpa diyorlar sorguluyorlar sonra olay akıyor..

GuNeS
03-03-2011, 11:10
olay akıyor ama 149liraya akıyor (:

Evrenoz
03-03-2011, 11:38
ehliyet yenileme kısmı için randevusuz çozum yokmudur boş yer yok çıldırcam ya :D

http://img29.imageshack.us/img29/9965/rant.jpg

Bostancıya gel bostancıya :)

Dodoo
03-01-2013, 14:58
Yeni konu açmayayım dedim, buradan sorayım.

31 Aralık günü cüzdanımı kaybettim, içerisinde ehliyet ve okul kimlik belgem vardı önemli olan.

Şimdi bunlar için gazeteye ilan vermek gerekiyor ama internette bir sürü site var, numara bırakın biz sizi arayalım falan diyor, bu gazete ilanı nereden nasıl verilmesi lazım güvenli bir şekilde ?

Bir de e-randevu için sadece 4 aralık gözüküyor ve dolu gözüküyor bana yakın 3 yerde de, ilk aldığım karakol bostancı zaten kapandı, yapabileceğim başka bir yol yok mu acaba ?

KA®ANLIK
03-01-2013, 15:00
Yeni konu açmayayım dedim, buradan sorayım.

31 Aralık günü cüzdanımı kaybettim, içerisinde ehliyet ve okul kimlik belgem vardı önemli olan.

Şimdi bunlar için gazeteye ilan vermek gerekiyor ama internette bir sürü site var, numara bırakın biz sizi arayalım falan diyor, bu gazete ilanı nereden nasıl verilmesi lazım güvenli bir şekilde ?

Bir de e-randevu için sadece 4 aralık gözüküyor ve dolu gözüküyor bana yakın 3 yerde de, ilk aldığım karakol bostancı zaten kapandı, yapabileceğim başka bir yol yok mu acaba ?

Bostancı kapandı, kadıköy yoğurtçu parkının oraya taşındı trafik şube...
oradan gün almayı denediniz mi

Dodoo
03-01-2013, 15:02
Sadece 4 Aralık tarihini gösteriyor tüm şubeler, onlar da dolu gözüküyor bende..

mechanic
03-01-2013, 15:12
ne randevusu ya git dal içeri bir sor :D orda dilekçe veriyorlar. resim lazım fotokkopi lazım nufusun.
sonra ehliyet ücreti zamlı 70-80 artık neyse ha bir de ZORLA SENDEN BAĞIŞ ALIYORLAR. 10-15 tl...

Dodoo
03-01-2013, 15:16
Haydaaa zam da bizi vurdu şimdi :D Ben öğrenciyim abi istemesin bağış mağış :D

Dodoo
03-01-2013, 15:25
Kadıköy şubeyi aradım randevu için, sabah 9-10 arası açılıyormuş e-randevu.

Kayıp ilanı gerekli mi ehliyet ve okul kimliği için ? Emniyeti aradım, oradaki telefona bakan kişilerin de net bir bilgisi yok.

lethaldoze
03-01-2013, 17:55
Benim ehlittede tc nosu yok. Sıkıntı olur diyorlar. Yenilesem aynı prosedür geçerli galiba kayıp olanla. Dilekçe yalnız kayıp değil yenilem olur herhalde

bilalMW
21-10-2013, 11:19
ehliyetimi kaybettim tekrar çıkarma ücreti 101 tl olmuş. :(

individual
21-10-2013, 14:47
Benim ehlittede tc nosu yok. Sıkıntı olur diyorlar. Yenilesem aynı prosedür geçerli galiba kayıp olanla. Dilekçe yalnız kayıp değil yenilem olur herhalde

Benimkinde'de yok bir kaç kez çevirmeye girdim

---eski ehliyet tckimlik no yazmıyor dedi ezbere söyledim he tamam o zaman gerek yok dediler.

Evrenoz
21-10-2013, 14:50
Nasıl bir hort olmuş bu böyle :)