PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor mu Ameliyat mi?

McS_R53
27-02-2011, 03:29
Herkese iyi geceler,
Yeditepe universitesi amerikan futbol takiminda oynuyorum fakat bundan 3ay once ayak bilegim cok ters bir sekilde burkulmustu. Morarmis ve sismisti. Fakat ben cok onemsemedim agriyi rhemon sprey sayesinde azaltip ayakkabimi veya kramponumu *****a baglayip sikiyordum ve antremanlarda , maclarda sorun olmuyordu. Fakat son donemlerde artan agri yuzunden avrupa hastanesi ortapedi bolumune gittim.burdaki prof bana daha onceden ust tarak kemigindeki baglar ve bilek dis baglarinin yirtildigini fakat simdi kaynamis oldugunu soyledi. Bu kaynama sirasinda herhangi bir cerrahi mudahile yapilmamasi yuzunden ayrica antremanlaradevam ettigim icin baglarin yanlis kaynadigini ve arada bosluk oldugunu soyledi. Ve onume soyle 2secenek sundu ya ameliyat olucaksin yada sporu birakicaksin siz olsaniz hangisini secerdiniz? Zaten bu sezon bitti simdi ameliyat olursam yazin work and travel la amerikaya gidip lifeguardlik yapicam bu sirada bilek gucsuz oldugu icin sikinti cikartabilirmis.

Siz olsaniz ne yapardiniz ameliyatmi olurdunuz yoksa sporumu birakirdiniz?

Ronin_
27-02-2011, 03:33
durumun daha kötüye gitmesindense ameliyat olmayı tercih ederdim.Sezon bitti ama antremanlar devam ediyordur heralde?

McS_R53
27-02-2011, 03:37
Evet ediyor doktorun onerisiyle bi. Sure ara verdim. Doktor en fazla kireclenme olur dedi ama spor yapmazsan ilerleme olmaz dedi:/

Ronin_
27-02-2011, 03:40
sağlığından önemli hiçbirşey olmamalı, aynı durumda olsam ameliyat olmayı tercih ederdim.Daha sonra zaten gerekli vitamin vs ile en kısa sürede toparlanmaya bakardım.Diğer türlü sporu bırakmayıp ilerlersen antremanda sakatlanır veya başka bişey olursa sonucların ne olucağını kestiremezsin.

34btr1907
27-02-2011, 04:34
ameliyat ol bencede şimdi sporu bıraksan o ağrılar geçmiş olsa bile yaş biraz ilerleyince başlar canını yakmaya

levent
27-02-2011, 04:38
sağlık öncelikli bence de, ameliyat olursanda denildiği gibi vitamin vs takviyesi ile normalden daha hızlı şekilde toparlayabilirsin, yazın da çıkaracağı sıkıntıyı indirgemiş olursun.

geçmiş olsun bu arada

PNR05
27-02-2011, 04:49
Ve onume soyle 2secenek sundu ya ameliyat olucaksin yada sporu birakicaksin siz olsaniz hangisini secerdiniz?

Öncelikle geçmiş olsun, benim anlamadığım sporu bıraksan dahi olan olmuş ve sonuçta ameliyat olmak zorunda kalmayacakmısınız yani kopan bağlarla alakalı ağrı devam etmeyecekmi?

S.Özeren
27-02-2011, 05:10
bence sonunda yine ameliyat olman gerekicek ne biliyim bunu futbolculardan görüyoruz ameliyat olmuyor sezon ortasında bi sakatlık hop güm yoklar , ameliyat olup spora devam etmelisin bence

ArMy
27-02-2011, 07:46
Geçmiş olsun...Öncelikle sporcu adamsın..Bileğindeki ağrıyı önemsemeyip her seferinde spreyle nası geçiştirebildin şaşırıyorum gerçekten.Baya bi ihmalin olmuş..Ameliyat olmalısın bence de.Hadi amerikan futbolunu bıraktın diyelim..Yarın bigün hiç mi amatör olarak bir spor yapmayacaksın..Çözümü varken bence olmalısın ameliyat..Tekrar geçmiş olsun..

Kadyr
27-02-2011, 08:00
Spor birakilmaz ameliyAt ol toparlanmaya bak

Günkut
27-02-2011, 08:19
Geçmiş olsun bende 6 yıl boyunca amator futbol oynadım 3 sene once yan baglarım koptu o zaman bu zamandır futbol oynamıyorum keske amelıyat olma sansım olsaydı ..

Bence en kısa sürede ameliyat ol eski saglıgına kavustuktan sonra amerıkan futbolu olmasada baska bır spora yonelebılırsın yuızme vs ..

OnurÖzden
27-02-2011, 08:20
Ameliyat olurdum:)

onursumer
27-02-2011, 09:44
ameliyat olduktan sonra spora devam edebiliceksin dimi ?

bu durumda sporu bırakmak çok saçma geldi bana ;) ben olsam ameliyatımı biranonce olup iyileşmeye bakardım ;)

senna
27-02-2011, 09:53
ileride anlarsın eğer kötüye giderse durumun

12 13 yıl önce sol bileğime tekme yedim şu an sağa sola oynatamıyorum kireçlenmeden dolayı

utkuselamoglu
27-02-2011, 10:04
sporu şimdi bırakıp ağrıdan kurtulsan da ilerde yaşlannca ağrılar çok arta bilir. bu yüzden şimdi ameliyat olup gelecekte sıkıntı çekmemek daha anlamlı olur hemde ameliyat olduktan sonra spor yapmaya devam da edebilirsin. ama ameliyatın bi tehlikesi vs yoksa tabi. geçmiş olsun şimdiden. spor yapmadan hayat geçmez.

BAŞAR
27-02-2011, 10:05
ameliyat olmak daha mantıklı geliyor bana ;)

gorke
27-02-2011, 10:15
Dacka ve bjkde pro basket oynadm yanls tedavden bilegm duzelmedi. Biraktm mecburen, hovardalkta vardi tabi. Sinancan gulerle fln ayni antremana ckydm odonem. Keske dvm etseydm. 10 sene gecti ustunden keske ameliyat olsaydm. Hala duzelmedi dis bilek baglarim tenis topu kadar sislikle yasamima dvm edyrm. Sakin bnm yaptgm hatalari yapma. Cok pismanim. Fizik tedavi fln oldm ise yaramadi. Dzgn spor doktoru bul kendne ortapedst fln dgl. Drek sadece bu isi yapan drler var. Mr cektr ve en iyi tedAviyi uygulat.

SifirinciMurat
27-02-2011, 10:17
45 yaşında olsan neyse de, bir şeyleri bırakmak için daha yaşın gençmiş. Ameliyat ol, toparlarsın.

Tunç
27-02-2011, 10:20
ameliyat ol ve kendını bır an önce toparlamaya bak pes etme yasın daha genc

utkuselamoglu
27-02-2011, 10:25
allah kiimseye sakatlık vermesin. bazı insalar der abi ben sakatlıgım var yapamıyorum falan. ya dersin nasıl olur falan. hakkatten sakatlık yaşamayan bilemez nasıl bişi oldugunu. adamın sabrını zorlayan bişi bu. öğle bi arıyorki kopmalar yırtılmalar.

McS_R53
27-02-2011, 11:06
Dacka ve bjkde pro basket oynadm yanls tedavden bilegm duzelmedi. Biraktm mecburen, hovardalkta vardi tabi. Sinancan gulerle fln ayni antremana ckydm odonem. Keske dvm etseydm. 10 sene gecti ustunden keske ameliyat olsaydm. Hala duzelmedi dis bilek baglarim tenis topu kadar sislikle yasamima dvm edyrm. Sakin bnm yaptgm hatalari yapma. Cok pismanim. Fizik tedavi fln oldm ise yaramadi. Dzgn spor doktoru bul kendne ortapedst fln dgl. Drek sadece bu isi yapan drler var. Mr cektr ve en iyi tedAviyi uygulat.

Evet sporcu doktorlari varmis fakat hangi hastanede var bilmiyorum prof sadece fiZik tedavi dedi ama mrsiz ve rontgensiz tedaviyle daha once basindan boyle ameliyat gecen varsa nkdr surede toparlamis ogrenmem cok onemli

Murat Özcan
27-02-2011, 11:27
bencede ameliyat olmalısın arkadaşım arkadasım cunku spor yapmasan bile yaş ilerledikten sonra bilek sana sorun yaratabilir doğru bir doktor bularak ameliyat olmanı söylemeliyim

Alicanrs
27-02-2011, 11:31
Evet ediyor doktorun onerisiyle bi. Sure ara verdim. Doktor en fazla kireclenme olur dedi ama spor yapmazsan ilerleme olmaz dedi:/

banada onun gibi benzer bişe oldu paf takım maçında arkadan biri kaydı sol bileğim ters döndü çatırt die ses çatladı bilek kireçlenme filan alçıda dolaştm 40 gün sora hafif tek başıma idmanlara çıkıodm özel ama ağrı çok fena sızlıodu çatlak kırıktan beter her gün terapi görüodum özel ilaçlarla 2 aya kendime geldim :) kireçlenmişti çnkü adım attığm anda yürüodu parmak ucunda koşmalar filan yaptırıodu güçlensin die ama doktara çok tşk ediorm o özel sıvılarla ilaçlarla kreçi çözdü elleriyle masaj yapa yapa :D acıtıodu sıkarak bağrıodum ama geçirtti :D

SifirinciMurat
27-02-2011, 11:52
arkadan biri kaydı sol bileğim ters döndü

geçmiş olsun :)

dragstar
27-02-2011, 11:58
geçmiş olsun

ameliyat olmak bence daha mantıklı ben öyle yapardım

Cliosportve
27-02-2011, 12:01
Benim arkadaşta Bilgi üniversitesi amerikan futbol takımında oynuyor
Adam her hafta bir yeri eziliyor veya burkuluyor
Oda karar vermişti 1 ay önce bırakıcam diye onunda başına seninki gibi bir olay gelmişti
Net karar senindir ama ameliyat artık günümüzde çok rahat yapılıyor
Eski sistemdeki gibi ağır ve süresi uzun geçmiyor
GEçmiş olsun

BlackEmperor
27-02-2011, 12:36
ameliyat olunca eskisi gibiolacağı kuvvetle muhtemelse ameliyat ol. bu yaşta spor bırakmayı düşünmezdim Kolay toparlarsın ilerde dahada sıkıntı olabilir.

black dragon
27-02-2011, 12:42
bence ameliyat oll ilerde çok büyük problemler yasayacaksın.ben çok sıkıntısını çok çektim.hemen ameliyat ol ve hemen fizik tedaviye git ve adeleni güçlendir sorunun kalmayacak

bahadırtelli
27-02-2011, 12:51
ameliyat ol derim sporsuz hayat olmaz. Benimde halısahada iç çapraz bağlarım kopmustu ameliyat olmadım o ara işler falan yogun diye. 2 yıldır yüzme dışında spor yapmıyorum 10 kilo aldım şimdi ameliyat olmak istiyorum ama zaman ayarlamak dahada güç oluyor. Vaktin varken ol kurtul.

Utku
27-02-2011, 13:15
Hacı en hassas olduğum konu.7 yıl profesyonel basketbol oynadım.Kariyerimin doruk noktasında ki bu gerçek kariyerdir basketbolla yatıp kalkılan 7 yıl dünya çapı kamplar çalışmalar sol ayak bileğimin kırılmasıyla son bulacaktı.2 ay alçı mayısta alçı açıldı tam tamına 3 ay çıplak ayak 40 derece güneş altında basketbol oynadım bileğim güçlensin diye.Minisküsümü saymıyorum.Olaya gel 4 gün sorna lig başlıyo eve mtx bas almışım eğildim masanın altına bağlarken dizimde bi sızı bi kalkarsın 8 dikişlik yırtıık :) çerçevesi tam diz kapağımı kesti bu ekmek kırıntısının elini cam gibi kesmesi gibi bişeydi ve beni buldu.BUrdan nereye gelicem o zaman sinirden evi yıktm yeter ulan benimi bulur eder .ikerler dedim bıraktım gitti.Şimdi napıyorum pişmanım keşke olmicak zorlamamak lazım demeseydim belki başka bi takımla başlardım kırıkdan sonra 1 ay kayıp olmazdı benim için ama bilemezsin sende şimdi ameliyat ol naap et çalış iyi bislen bileği kuvvetlendir yaptığın spora geri dön bak bu kadar gönül vermişsin millet sokağındaki spor salonuna 2 gün gittimi 3.gün üşeniyo sana tavsiyem aynı sorunun çok dha büyüklerini yaşamış biri olarak bırakmaman ağlarsın yani onu söyliyim :)

lnd_samet
27-02-2011, 13:19
yani herkesin dediği gibi
ameliyatını oldu sporu bırakacaksan yine bırak
sağlık bu birşey olmaz demeye gelmiyor.

rapture
27-02-2011, 13:31
mertcan gel ben seni hemen ameliyat edim biseycin kalmaz :D

şaka bir yana önce sağlık bence emeliyat ol sonra kalığın yerden devam edrsin

Ome_RS
27-02-2011, 13:45
Ben ameliyat olmayı tercih ederdim sporu seviyorsanız ve severek yapıyorsanız tedavisi mümkün bi rahatsızlık yüzünden bırakmayın ;)

HondatugraL
27-02-2011, 13:45
valla amelıyattan korkarsan bırak gıtsın sporu :) yok korkmam dersen almelıyat olduktan sora yıne ozgursun. Şahsen ben sporu bırakırdım :D

Bende 7tepeliyim dostum görüşelim ara sıra ;)

efe-E
27-02-2011, 14:37
Rascal selam, bende İzmir Ekonomi Üniversitesi Amerikan Futbolu takımında oynuyorum.

Çok yakın 2-3 takım arkadaşımda aynı problem oldu, umursamadıkları için (ki bir diğer takım arkadaşımızın babası Karşıyaka Spor Kulübü'nün takım doktoru yani sporcu doktoru olmasına rağmen gitmedikleri için) yaklaşık 3-4 ay spordan uzak kaldılar, antreman yetersizliği ve kondisyon düşüklüğü nedeniyle sezon öncesi sıkıntı yaşadılar.

Yaşımız genç, ileriki yaşlarımızda sıkıntı çekmemen adına ameliyat olmanı tavsiye ederim. Baş, boyun, bel diz ve bilek bu sporda en çok kullandığımız ve en çok sakatlığı aldığımız bölgeler, aynı zamanda insanın temel taşları... 40 yaşıma geldiğimde yürüyememektense, 3-4 ay çok sevdiğim bu spora ara vermeyi tercih ederdim.

Sevgiler,
Efe #89
IEU Halcyons

JDM VTİ
27-02-2011, 14:39
ameliyat olur ve kendimi toparlardım kısa bi sürede.

zaten sporcusunuz normal bir kişiden daha çabuk iyileşme gösterecektir bileğiniz

jdmpoint
27-02-2011, 14:47
dört ay önce futbol oynarken topa basmam yüzünden ayak bilegim burkularak ve dönerek kırıldı baglar yırtıldı kıkırdaklar ezildi ve kemikler arası mesafe acıldı ve yumusak dokuda ödem olustu :) amelyat dendi o dendi bu dendi bastan yanlıs teshis koyuldu bir hafta sonra alcı cıktı on gün alcısız gezdim üzerine basarak degneklerle sonra kırıl oldugu anlasıldı falan filan diye devam etti serüven son olarak yine ameliyat ama öncesinde fizik tedavi dendi durumum cok kötüydü acıkcası cok zorlanıyordum sadece normal yürüyebiliyordum diyim extra her iş eziyet geliyodu ama 15 er günlük iki periot fizik tedaviden sonra suan bomba gibiyim :) bi fizyoterapistle görüsmende kesinlikle ve kesinlikle fayda var diyorum bu olayları yeni gecirmis birisi olarak...

peace
27-02-2011, 14:52
aynı sorun yüzünden bende futbolu bırakmıştım.yalnız benim bileğimde bağ kopması + kırık kemkte vardı ameliyat, platin vs.den tırstığım için bıraktım futbol oynamayı.ayrıca kopan bağların hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağını söylemişti bana doktorum.

ERkut 205
27-02-2011, 19:00
Ameliyat olup olmama kararı senindir...Fakat olucaksan tavsiyem ne kadar çabuk ve vücut gençken müdahale etmen yönünde olurdu...

McS_R53
27-02-2011, 19:20
kararımı verdim ameliyat olucam fakat hangi hastane ve hangi doktor bu konuda iyidir araştırma içerisindeyim önerileriniz varmı acaba ?

Chatin
27-02-2011, 20:15
ben de reddeers da idim.. eninde sonunda kopacaksın.. ha bugün ha yarın.. bir de özel hastaneler dışındaki yerlere git. cerrahpaşaya git marmaraya git. aslında gel hacettepeye görün git derim zamanın varsa. cerrah ise prof hep kesmek ister ki o işin operasyon parası var hastanede yatışı var falan neyse sen bir de diğer hocalara görün.

PPR engineering
27-02-2011, 20:35
ameliyat olabilirsin tabi her kezin bir uzmanlık alanı olduğu gibi onunda uzmanları var sana önerebileceğim yer istanbul ortapedi futbolcularla cok ilgileniyorlar bende orda tedavi olmuştum bir dönem bende sakatlık yüzünden mesleğim olan para kazandığım sporu bıraktım.2009 aralık ayında ama ben 4 defa ameliyat oldum 5 sene içersinde ameliyattan sonra kesinlikle kendine çok iyi bak denilenleri harfiyen uygula çok çok önemli olan bir şey sakın erken yükleme yapma idmanlara başlama erkenden ben bu yüzden çok büyük seyleri teptim..

efe-E
27-02-2011, 22:23
Acıbadem Hastanelerindeki ortopedistleri araştır derim. Futbolcuların tercihi Acıbadem'den yana oluyor genelde.