PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RX8 Sahipleri yardımınız lazım!!!!

s2k
06-03-2011, 19:18
Evet arkadaşlar başlıkta dediğim gibi sadece rx8 sahipleri yada rx8 sahibi olup satmış olanlar ( tercihim şu anda olanlar ), rx8 hakkında bilgi lazım bana özellikleee yakıt tüketimi :D:D:D şu efsaneye bir son getirelim gefçekten 20 litre yakıt tüketiyormu yoksa hurafemi :D ok s2000 kadar gidemiyor onu biliyorum konforu vs vs tartışılmaz o konuda üstün tek merak ettiğim yakıt ve tabi eğer varsa eksileri ve artıları ama en önemlisi YAKIT!!

Evet beyler rx8 sahipleri sizi dinliyorum :D:D:D

ps: LÜTFEN BİR ARKADAŞININ RX8INI KULLANMIS 1 HAFTA ONDA KALMIS KIRALAMIS VS VS OLANLAR YAZMASIN...

COOLFEAR
06-03-2011, 20:02
dostum rx8 cok ykıyor denılıyor evet yakıyor ama kıme gore neye gore
efendı gıbı kullanımda yanı normal kullanımda basmaz ısen 14 lt de filan gezersin 100km sehir içi basarsan evet 20 lt gorursun paso 9 bin cevirirsen:D zaten sen diğer seyleri bilioyrsun yakın s2ksı olan arkadasım var gece dısarı cıkınca assa yukarıa aynı yakıyoruz 1 lt falza eksık

s2k
06-03-2011, 20:07
dostum rx8 cok ykıyor denılıyor evet yakıyor ama kıme gore neye gore
efendı gıbı kullanımda yanı normal kullanımda basmaz ısen 14 lt de filan gezersin 100km sehir içi basarsan evet 20 lt gorursun paso 9 bin cevirirsen:D zaten sen diğer seyleri bilioyrsun yakın s2ksı olan arkadasım var gece dısarı cıkınca assa yukarıa aynı yakıyoruz 1 lt falza eksık

Hmmm aşağı yukarı birşeyler oluşması lazım kafamda pekı bana en cok begendıgın ve nefret ettıgın seylerı soyleyebılırmısın aracın ahkkında madem s2000ı olan arkadasında varmıs bende s2000le kıyaslamak ıstıyorum zaten :D:D:D ama dedıgım gıbı ılk onemlı olan yakıt şu efsaneyi bi açığa çıkartmam lazım normal kullanımda 15-20 lıtre basarsan 25lerde gezer olayı ne kadar gercek onu ogrenmem lazım eger kı bu kadar cok yakıyorsa arac sahıplerı mutlaka buna dıkkat etmıstır :) s2000 ınanılmaz az yakan bır araba o guclere gore o yuzden onunla yakıtı pek kıyaslamamak lazım :)

Hasan USTA
06-03-2011, 20:10
Gidişi s2000 ni aratmaz Yakıtı çokk bizimki minimum 600 700 yakıyordu =))

Kadyr
06-03-2011, 20:11
bu rx8lerı motoru cabuk bıtıyor mu ne diye bişi duymuştum nekadar doğru bilmiyorum arkadaş bılıyordur bunuda açıklarsa iyi olur tabi
(hatırlatma olması açısından soledım)

A K N
06-03-2011, 20:15
s2000'den yavaş ve s2000'e yıkasla çok yakıyor Doctor :)

s2k
06-03-2011, 20:19
s2000'den yavaş ve s2000'e yıkasla çok yakıyor Doctor :)

s2000e kıyasla baya yavas onu zamanında bende denemıstım orası duzeltılebılır ama yakıtı cıddı anlamda fazla ıse gercekten o zaman fıkırlerım degısecek :) ama s2000 12lıtre bu 15 yakıyorsa konforu ıcın goz ardı edılebılır ;)

senna
06-03-2011, 20:22
s2000e kıyasla baya yavas onu zamanında bende denemıstım orası duzeltılebılır ama yakıtı cıddı anlamda fazla ıse gercekten o zaman fıkırlerım degısecek :) ama s2000 12lıtre bu 15 yakıyorsa konforu ıcın goz ardı edılebılır ;)

valla bilemiyorum ama konfor bile olsa s2kyı rx8e değişmezdim ben olsam:)

s2k
06-03-2011, 20:24

Uretımı bıtmıs olan 2 kısılık ve cıddı anlamda dar olan bır arac ıcın emın ol degısırdın :D:D:D

mehzent
06-03-2011, 20:28
Peki her depoda 1 lt yag yakiyor muhabbetide gercekmidirki? Ben en cok bunu duyuyorum?

COOLFEAR
06-03-2011, 20:29
Bu konularda pek konusmak istemiorum nedesem araba ovuluyor denılecek vs neyse soyle solim ben20 lt ustu yaktırmayı beceremedım s2k dan yawas evet ama neden yavas arasında kac kılo farkvar bı ona bakalım isterseniz aracın sevdiğim tarafı içindei konfor ve ben onun için aldım koltuk ısıtma bose müzik sistemi vs sevmediğim tarafı aktarma ortadan gectıği için yazın klimasız kulllanmaz pek mumkun degil içerisi sıcak oluyor kışın iyi oluyor gerçi:D ama s2kdan dediğim gibii extrem fazla bir yakışı yok ama s2k varsa birde rx8 gereksiz olur

cem
06-03-2011, 20:30
mazda rx8 lpg conversion [Archive] - RX8Club.com (http://www.rx8club.com/archive/index.php/t-73060.html)

Mazda RX-8 e LPG montojı mümkünmüdür? (http://forum.donanimhaber.com/m_28830844/tm.htm)

LPG convesion - Nopistons Mazda RX7, RX-7, RX8, RX-8 Forums! (http://www.nopistons.com/forums/topic/8209-lpg-convesion/)

is it possible to convert a mazda rx8 to lpg (http://www.fixya.com/cars/t4189283-convert_mazda_rx8_lpg)

:hahaha:

Bu rx8 TRde kac adet satti acaba...

s2k
06-03-2011, 20:33
Bu konularda pek konusmak istemiorum nedesem araba ovuluyor denılecek vs neyse soyle solim ben20 lt ustu yaktırmayı beceremedım s2k dan yawas evet ama neden yavas arasında kac kılo farkvar bı ona bakalım isterseniz aracın sevdiğim tarafı içindei konfor ve ben onun için aldım koltuk ısıtma bose müzik sistemi vs sevmediğim tarafı aktarma ortadan gectıği için yazın klimasız kulllanmaz pek mumkun degil içerisi sıcak oluyor kışın iyi oluyor gerçi:D ama s2kdan dediğim gibii extrem fazla bir yakışı yok ama s2k varsa birde rx8 gereksiz olur

İşte bu yuzden araç sahipleri yorum yapsın dedım s2000 yok sattım zaten o yuzden tamda senın o aracı alma sebebın nedenı ıle almayı dusunuyorum ama cıddı dedıklerı kadar yakıt tuketıyorsa m3 tarafına kaymayı dusunuyorum :D:D:D

bana almayı dusunduren konforu ıc dızaynı kadran vs vs akesuarları ve 4 kısılık olması :D tabı vergı avantajını unutmamak lazım :) son olarak garantı suresı ne kadar bu aracların ?

doush
06-03-2011, 20:48
Araç sahibi olmadım ama yakıt hakkında da konuşmayacağım :)

Peki her depoda 1 lt yag yakiyor muhabbetide gercekmidirki? Ben en cok bunu duyuyorum?

Yağı yakma olayı nasıl kullandığınıza bağlı.. 6 litrelik mi ne yağ deposu var tam hatırlamıyorum.. Ama bildiğiniz yağlardan değil.. Organik gibi bir şey.. Meyve kabuklarından falan yapıyorlar o tarz :D Seal (bıçak ortada dönen) ların yağlanması için motorun içine bu yağ verilir, ve yağlama tamamlanınca da yakılır.. Ama bu yağdan geriye hiç bir kurum vs. kalmaz.. Segman olmadığı için böyle bir şey düşünülmüştür.. Siz normal yağ koyarsanız, onu da yakar yağlama da sağlanır, ama kurum bağlar, seal lar aşınır, kompresyon düşer ve doğal olarak bitmiş olur.. 25 km de bir kesiciye sokun yazıyordu manuelde.. Yakıtın oluşturabileceği kurumu falan temizlemek için..

bu rx8lerı motoru cabuk bıtıyor mu ne diye bişi duymuştum nekadar doğru bilmiyorum arkadaş bılıyordur bunuda açıklarsa iyi olur tabi
(hatırlatma olması açısından soledım)

Yukarıda yazdığım galiba cevap olur size de :)

s2k
06-03-2011, 20:51
Araç sahibi olmadım ama yakıt hakkında da konuşmayacağım :)

Yağı yakma olayı nasıl kullandığınıza bağlı.. 6 litrelik mi ne yağ deposu var tam hatırlamıyorum.. Ama bildiğiniz yağlardan değil.. Organik gibi bir şey.. Meyve kabuklarından falan yapıyorlar o tarz :D Seal (bıçak ortada dönen) ların yağlanması için motorun içine bu yağ verilir, ve yağlama tamamlanınca da yakılır.. Ama bu yağdan geriye hiç bir kurum vs. kalmaz.. Segman olmadığı için böyle bir şey düşünülmüştür.. Siz normal yağ koyarsanız, onu da yakar yağlama da sağlanır, ama kurum bağlar, seal lar aşınır, kompresyon düşer ve doğal olarak bitmiş olur.. 25 km de bir kesiciye sokun yazıyordu manuelde.. Yakıtın oluşturabileceği kurumu falan temizlemek için..

Yukarıda yazdığım galiba cevap olur size de :)

25kmde 1 kesıcıye sokunmu yazıyor manuelınde ????

o zaman yakıt tuketımını hesaplamak cok zor degıl :D:D:D

GökhanO
06-03-2011, 21:31

abi adam baya bi bindi s2k ya degisecek reddeye gelmis belli :D

bu arada doktor hani sahibi olmadım ama bindim ben baya beğendim konforunu içini falan ve sesini :)

doush
06-03-2011, 21:37
25kmde 1 kesıcıye sokunmu yazıyor manuelınde ????

o zaman yakıt tuketımını hesaplamak cok zor degıl :D:D:D

Öneriyor sadece :D Kesicide gez demiyor zaten :D 1-2 kere vurdur yeter heralde :D :D 25 km de 1 sinirlensen zaten sokarsın :hahaha:

s2k
06-03-2011, 21:40
abi adam baya bi bindi s2k ya degisecek reddeye gelmis belli :D

bu arada doktor hani sahibi olmadım ama bindim ben baya beğendim konforunu içini falan ve sesini :)

s2000 demeyın 5 sene bındım gına geldı artık bınmem :D:D:D

valla heralde bı rx8 belası alıcaz basımıza gıbı gozukuyor :icon_tup:

ama daha fazla bılgı lazım ya baska arac sahıbı yokmu cesaretlı gercegı anlatacak :D:D:D

kado
06-03-2011, 21:49
rx8 top gear'ın pistinde m3le aynı tur zamanını yapmıştı

doush
06-03-2011, 21:50
Bindiğim için söylüyorum, bana çok çirkin görünen araba yanına gidince çok hoş göründü.. İçi çok güzel arkası da sıkışık diye düşünüyorsanız, çok rahat :D Bir de 6000 gibi güç geliyor vtec gibi bir anda geliyor.. Yabancılık çekmezsiniz yani :D Sesi gayet tatmin edici.. 3 e attığında hala yokuş yukarı 3 kişiyle tüm yardımlar açık kıçı başı geziyordu :D Bindiğim 2011 modeldi ve beyazdı.. Beyazın tonu çok hoş sıfır alacaksanız :)

kado
06-03-2011, 21:52
yağ tüketimi fazla Mazda kendi dexelia yağlarını öneriyor(kesinlikle sentetik yağ önermiyorlar)

cem
06-03-2011, 21:53
s2000 demeyın 5 sene bındım gına geldı artık bınmem :D:D:D

valla heralde bı rx8 belası alıcaz basımıza gıbı gozukuyor :icon_tup:

ama daha fazla bılgı lazım ya baska arac sahıbı yokmu cesaretlı gercegı anlatacak :D:D:D

yardımım dokunsun haraket gelsin :) baska bi platformda rx8 sahibinin mesaji ;

24 Ocak 2010, 21:39:48 »
Bor koyduktan sonra RX8 kabaca şehir içi 600 kuruş yakıyor. (Shell 97 oktan benzin son zamlı fiyattan) 135 TL lik benzinle tam 225 km gittim. Hem şehir içi hem performans(basarak) kullandım.
Performansta ise ben fark hissedemedim.
BOR konusunda hata olup olmadığını motor yanmadan anlayamam. Yanınca bakarız.
Ancak ya bakımdan ya başka bir şeyden (Bor olabilir mi bilmem) araç daha rahat çalışıyor(sabah ilk çalışması bu soğuklara rağmen) ve 10000 devire daha sorunsuz çıkıyor.
Ha bor koymadan önce kaç yakıyordu derseniz bilemiyorum ölçmemiştim.
Bu konuda diğer rx8 sahipleri fikir verirse sevinirim.

Ozan'S
06-03-2011, 21:58
doktor ısınmı yok canınmı sıkılıyor gel verım sana sti ı mısss 4 kısılık hemde rx8 e 32424242342 boy atar

kado
06-03-2011, 22:06
YouTube - Top Gear : Mazda RX-8 vs Audi TT vs Alfa Brera (Part 1 of 2) (http://www.youtube.com/watch?v=FC0hUgGnNP4&feature=related)

dixi
06-03-2011, 22:07
walla benim tek bildigim surekli bi kapak yağ eklendiği

fastchild
06-03-2011, 22:38
abı bırak rx8 i düşünsene almışsın şunu yazmışsın arkasına 3.20i diye ne dalga geçilir ama değilmi

BMW / M Serisi / BORUSAN. İZMİRDE EŞİ YOK. EMSALSİZ. 0- 100 5. 0 saniye, 0- 200 1 sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-modifiye-araclar-otomobil-bmw-borusan-izmirde-esi-yok-emsalsiz-0-100-5-0-saniye-0-200-1/detay/?source=directSearch)

BoraRS
06-03-2011, 23:06
Eğer yanlış okumadıysam bir forumda RX8 sahibi olan ve bu konuda ciddi bilgi sahibi olan birisi, RX8 lerin motor çalışma prensibinde yağ yakması gerekir o nedenle yağ yakar ki bu da segman kaçırıyor veya pistonlarda çizik var anlamına gelmez demişti.

Haa bir de eğer alacaksanız yeni modellerine bakın, şanzumanı ve rotary motoru daha iyileştirilmiş demişti. Sanırım daha sorunsuz bir makina yapmışlar bu sefer. Ama nasıl daha iyi yürütülür, en azından S2K ayarına nasıl çıkartılır orasını bilmiyorum.

BoraRS
06-03-2011, 23:07
Bu da başka bir rx8 sahibinin ilginç ve dikkate alınması gereken bir yorumu;

"rx8 le istanbul ankara arasi gittim geldim arac bana ait. Merak ettiginiz sehirler arasi yakit tuketimiyse acikcasi sehirici ile ilgisi yok 16-19 arasi sehiricinde olan tuketim gerci ben performansli seri kalkisli ve agir trafikli bir istanbul icini kastediyorum. Istanbul ankara arasinda cogunlukla 180 ustu sabit hizla 160lara dustugumde oldu ama 220 ler de oldu 13-14 litreye indi. Kisacasi bu arac yogun dur kalkli istanbul trafiginde 20 de gorur ama ama marka vermiyeyim fabrika verisi 9 litre yazan x markasi da o trafikte 14 goruyordur.
Kisacasi sehirlerarasinda korkutucu bir benzin harcamasi yok. Kullanimi zevkli arkadan itisli konforlu bir arac. Guvenemediginiz umarim aracin kendi degildir cunku rx8 yoltutusu cok iyi bir arac. 2. el alacaksaniz 2008 den bu yana modellere bakin 2007 ler ve daha eskiler ozel yag o zamanlar tr de bulunmamasi nedeniyle motoru zarar gormus olabilir. Sahibindan.com daki 30 bin 40 binlik modellere heves etmeyin onlarin cogu malesef les ordan burdan vuruk pertten toplama elden ele gezip 3 ayda bir tekrar satisa cikan araclar. Turbo takilmis modlanmislari da tavsiye etmem. Ellenmemis ilk gunden dexelia yag ile kullanilmis 2008 ustu boyasiz kazasiz araclara bakin."

Alıntıdır.

doush
06-03-2011, 23:13
Tüm güç tepede olduğundan ötürü alt devirler ölü fazla yakmasının nedeni bu.. Dediğim gibi 6000-7000 civarı güç vtec gibi geliyor :)

s2k
06-03-2011, 23:13
Ozanım 4 ceker sevmıyorum bılıyorsun :D
BU arada sımdıye kadar ogrendıgımız arac cıddı anlamya yakıt tuketıyor onun dısındada yag yakıyor ( calısma prensıbı nedenı ıle) sıfır alınıp bır kac sene garantısı varken bınıp satmak aklımı celıyor hala :D:D:D garantısı kac sene bılen varmı ? bu arada yenı modellerde bır cok degısıklık olmus sanırım motor ve yuruyen aksamda ;)

doush
06-03-2011, 23:19
100.000 km olduğundan eminim ama yıl olarak hatırlamıyorum.. Birisine haber vereceğim abi o buraya üye müsait olunca yazsın :)

BoraRS
06-03-2011, 23:29
Peki makyajşı kasaları yürütebilmek için parçaları var mıdır? Nedir nekadar farkettrir?

BoraRS
06-03-2011, 23:35
Ported engine yaparsanız yani side port daha iyi oluyor headers mid pipe exhaust ignition pulley fln ile ve ultima e-manage ile güzel bir map toplamda bunlardan sonra Na olarak 280 whp Re-amemiya garanti ediyor kendi yazılımlarında..

Bunların yaklaşık maliyeti nedir?

s2k
06-03-2011, 23:43
Sanırım aradıgım kısıyı buldum :D

makyajlı kasa almak ıstıyorum sanırım 2010da baslıyor makyajlı kasa merak ettıgım garantı suresı nedır ve servısınden memnunmusunuz ?

doush
06-03-2011, 23:50
Peripheral Port güzel bir şey :D

YouTube - Alan Balinsky PP Race S5 FC Idling In Pits at MOTM (http://www.youtube.com/watch?v=26VZcRbRukA)

26VZcRbRukA

YouTube - 13B Peripheral Port LOUD!!! (http://www.youtube.com/watch?v=Jebl2pWaiWI)

Jebl2pWaiWI

KIWI-RE (http://www.kiwi-re.com/)

Bu da maliyet, parça vs. merak edenler için :)

Ozan'S
07-03-2011, 00:00
doktor dcdd var benım arabada &70 arkaya verebılıyosun ugrasma bosuna ama dıyosankı
huzur naMAZDA :) AL TABI

teggy
07-03-2011, 00:03
Ben de Berk gibi 2010 r3 sahibiyim, haziran ayından beri biniyorum 9000 km oldu.
- Yakıt tüketimi: Ben hep iş - ev kullanıyorum 1 kere uzun yol yaptım. Önüm açıldımı basarım acımam, onun dışı hep sıkışık tıkışık trafik. Yazın 17, kışın 18 litreyi geçemedim, 20 yaktıranı alkışlıyorum. Ki yeni kasa rx8 lerde 4,77 final var, eskisine oranla çok kısa (6. vites 3000 devir = 95km). Yani hep devirli kullanıyorsun hiç farketmeden 4000 devire gelmiş oluyorsun, daha erken vites atayım desen sıkılırsın değiştirip durmaktan, ya da 1 - 3 - 6 kullanacaksın. Alışkanlık meselesi tabii bu...

- Motor dayanıklılığı artık tamamen hurafe diyebiliriz. Yeni rx lerde toplam 70-80 kadar parçada değişiklik yapıldı ve bunların bir kısmı motor revizyonu. Yeni kasa rx8 lerde motor garantisi abd de 8 yıl 100.000 mil. Yani mazda bu konuda totosuna güveniyor. Yağ yakımı da kullanıma bağlı ama öyle masraflı bir yağ eksiltmesi yok. 1500 km de 20 liralık falan yağ koyuyorsun :)

- Modifiyeye gireceksen atmosferikte alacağın güçle aşağı yukarı stock s2000 e denk gidersin (egzoz, cai, pulley, headers), ötesi için çok para harcaman lazım. ya da aşırı beslemeye girişeceksin.

- Yol tutuşta alayını döver.
- Frenaj olarak da s2000 den daha iyi oldugunu soyluyor ikisini de kullanmış olanlar.

Neticeye gelirsek düzde uçarım kaçarım arabası değil ama viraj yaparım keyif alırım, yanlarım arabayı yolda tutmak için kasana kadar kıçına istediğim gibi hükmederim dersen alacağın araba bu. Düzde 2 rollde geçilip arabadan soğuyacaksan alma :) .

KSK-VTEC
07-03-2011, 00:09
Sıfırı ne kadar bu arabanın bide rx9 gibi bişey çıkma ihtimali varmı

teggy
07-03-2011, 00:10
ha bu arada yeni kasa alacaksan 2. elde de cok uyguna satanlar var, bu 1.3 diyip şekline vurulup turnayı gözünden vurduk zanneden cin arkadaşlar tüketimi görünce elden çıkarma yoluna gidiyorlar. Arabanın üstündeki 19' forged BBS, recaro koltuklar, bose ses, komple aliminyum kaput, kapılar, tavan vs.. derken mazdanın gerçekten bu işi öncelikle kar değil tutku ugruna yaptığını bilmenin verdiği keyifle aracına binersin. Ama buralarda bu değil, düzde uçar mı kaçar mı o ön planda. Ona göre ver kararını :)

s2k
07-03-2011, 00:10
Ben de Berk gibi 2010 r3 sahibiyim, haziran ayından beri biniyorum 9000 km oldu.
- Yakıt tüketimi: Ben hep iş - ev kullanıyorum 1 kere uzun yol yaptım. Önüm açıldımı basarım acımam, onun dışı hep sıkışık tıkışık trafik. Yazın 17, kışın 18 litreyi geçemedim, 20 yaktıranı alkışlıyorum. Ki yeni kasa rx8 lerde 4,77 final var, eskisine oranla çok kısa (6. vites 3000 devir = 95km). Yani hep devirli kullanıyorsun hiç farketmeden 4000 devire gelmiş oluyorsun, daha erken vites atayım desen sıkılırsın değiştirip durmaktan, ya da 1 - 3 - 6 kullanacaksın. Alışkanlık meselesi tabii bu...

- Motor dayanıklılığı artık tamamen hurafe diyebiliriz. Yeni rx lerde toplam 70-80 kadar parçada değişiklik yapıldı ve bunların bir kısmı motor revizyonu. Yeni kasa rx8 lerde motor garantisi abd de 8 yıl 100.000 mil. Yani mazda bu konuda totosuna güveniyor. Yağ yakımı da kullanıma bağlı ama öyle masraflı bir yağ eksiltmesi yok. 1500 km de 20 liralık falan yağ koyuyorsun :)

- Modifiyeye gireceksen atmosferikte alacağın güçle aşağı yukarı stock s2000 e denk gidersin (egzoz, cai, pulley, headers), ötesi için çok para harcaman lazım. ya da aşırı beslemeye girişeceksin.

- Frenaj olarak da s2000 den daha iyi oldugunu soyluyor ikisini de kullanmış olanlar.

Neticeye gelirsek düzde uçarım kaçarım arabası değil ama viraj yaparım keyif alırım, yanlarım arabayı yolda tutmak için kasana kadar kıçına istediğim gibi hükmederim dersen alacağın araba bu. Düzde 2 rollde geçilip arabadan soğuyacaksan alma :) .

Çok güzel özetlemişsin :D:D:D

Peki eski kasa ve yani kasa arasında hiç deneme oldumu nedir durum? gerçi yeni kasa düşünüyorum garanti olayından dolayı ama merak ettim :D

Onun dışındada I\H\E yapıp kullanırım en fazla daha fazlasını ıstedıgımı sanmıyorum haa bakarsın arabaya cok alısırım yada cok hosuma gıder o zaman belkı FI olayına gırebılırım ama sımdılık kafamdakı bu :D en cok yakıt ve motor olayı servıs benı dusunduruyordu sımdılık sadece servıs kaldı aklımda nasıldır servıs hızmetlerı o konudada bırseyler soylersenız sevınırım :icon_tup:

s2k
07-03-2011, 00:12
ha bu arada yeni kasa alacaksan 2. elde de cok uyguna satanlar var, bu 1.3 diyip şekline vurulup turnayı gözünden vurduk zanneden cin arkadaşlar tüketimi görünce elden çıkarma yoluna gidiyorlar. Arabanın üstündeki 19' forged BBS, recaro koltuklar, bose ses, komple aliminyum kaput, kapılar, tavan vs.. derken mazdanın gerçekten bu işi öncelikle kar değil tutku ugruna yaptığını bilmenin verdiği keyifle aracına binersin. Ama buralarda bu değil, düzde uçar mı kaçar mı o ön planda. Ona göre ver kararını :)

Zaten bır tane ankarada beyaz var o aklımı gelıyo :D:D:D

teggy
07-03-2011, 00:16
Çok güzel özetlemişsin :D:D:D

Peki eski kasa ve yani kasa arasında hiç deneme oldumu nedir durum? gerçi yeni kasa düşünüyorum garanti olayından dolayı ama merak ettim :D

Onun dışındada I\H\E yapıp kullanırım en fazla daha fazlasını ıstedıgımı sanmıyorum haa bakarsın arabaya cok alısırım yada cok hosuma gıder o zaman belkı FI olayına gırebılırım ama sımdılık kafamdakı bu :D en cok yakıt ve motor olayı servıs benı dusunduruyordu sımdılık sadece servıs kaldı aklımda nasıldır servıs hızmetlerı o konudada bırseyler soylersenız sevınırım :icon_tup:

Şöyle ki yeni kasa koltuk, tavan vs.. derken 50 kg ye yakın hafifletilmiş. Jantlar 18 den 19 a çıkmasına rağmen yarım kg her birisi hafiflemiş(19' forged 9.5 kg). Final drive da 4.77 ye çekilmiş. Yani hızlandırmak için bir şeyler yapılmış ancak deneme fırsatı olmadı. Servis dersen zaten motor harici göreceğin muamele mazda 3 de 6 da neyse o. Motorda da sıkıntı olursa zaten garantili değiştirecekler. Ama sen sen ol bakımlarda arabanın başında dur. Tüm marka ve modeller için geçerli bana göre... Servisine göre değişir araca özel bir durum yok kısaca... El kitabını güzelce oku oradakileri yaptır derim, her şeyi ustalardan bekleme, kimse senin arabana senin gibi bakmaz :D

Dou
07-03-2011, 00:18
Dexelia yağı servisler kullanıyor dimi yoksa rx ciler özel olarak mı sipariş ediyor?

teggy
07-03-2011, 00:22
Yağı servis getiriyor artık. 2009 öncesinde getirmemişler bir güzel sentetik yağları koymuşlar rx8 lere. Yetkili servis yapıyor bunu bir de. Sonra adı çıktı arabanın. Mermerler bıraktı mazdayı vs vs.. derken yağ da getirilmeye başlanmış.
Bu arada bu ankaradakinin plakası ne? Belki bilindiktir, patlağı pörtleği olmasın fiyat cok uygunsa ?

Dou
07-03-2011, 00:23
Yağı servis getiriyor artık. 2009 öncesinde getirmemişler bir güzel sentetik yağları koymuşlar rx8 lere. Yetkili servis yapıyor bunu bir de. Sonra adı çıktı arabanın. Mermerler bıraktı mazdayı vs vs.. derken yağ da getirilmeye başlanmış.
Bu arada bu ankaradakinin plakası ne? Belki bilindiktir, patlağı pörtleği olmasın fiyat cok uygunsa ?

Teşekkür ederim bilgilendirme için, bende böyle duymuştum da hala devam ediyormu acaba diye ondan sordum. :)

KSK-VTEC
07-03-2011, 00:23
sıfırı ne kadar bu arabanın bide rx9 gibi bişey çıkma ihtimali varmı

:d:d:d:d:d:d:d:d:d

s2k
07-03-2011, 00:24
Şöyle ki yeni kasa koltuk, tavan vs.. derken 50 kg ye yakın hafifletilmiş. Jantlar 18 den 19 a çıkmasına rağmen yarım kg her birisi hafiflemiş(19' forged 9.5 kg). Final drive da 4.77 ye çekilmiş. Yani hızlandırmak için bir şeyler yapılmış ancak deneme fırsatı olmadı. Servis dersen zaten motor harici göreceğin muamele mazda 3 de 6 da neyse o. Motorda da sıkıntı olursa zaten garantili değiştirecekler. Ama sen sen ol bakımlarda arabanın başında dur. Tüm marka ve modeller için geçerli bana göre... Servisine göre değişir araca özel bir durum yok kısaca... El kitabını güzelce oku oradakileri yaptır derim, her şeyi ustalardan bekleme, kimse senin arabana senin gibi bakmaz :D

Peki net olarak konusursak 65 lıtre deposu var dedınız sanırım masallah baya buyukmus :D:D:D merak ettıgım mesela benzın alırken 50-100tlmı alıyorsun yada dolduruyormusun ? mesela ben hep oyule hesaplarım kafamda sekıl olusması ıcın soruyorum ben genelde 100 lıra alırım kac km gıttıgıne bakarım bana gore hesabımı boyle yaparım :D:D:D varmı bu konuda yardımcı olabılecegın bırsey yada bır depoyla kac gıdıyorsun mesela ?

bunlar dısında lsd nasıl memnunmusun agresıfmı ne bılıyım anlat bıraz yarın gıdıp bakayım bırde mazdanın sıtesınde yokm bu baskasımı getırıyo :D

teggy
07-03-2011, 00:25
:d:d:d:d:d:d:d:d:d

2013 de rx7 ckacak min 300 hp diyorlar. Ama sınıfı yukarı çekince ulaşılabilirliği de ona göre değişecek mutlaka :D

s2k
07-03-2011, 00:26

arac bu :)

Mazda RX RX-8 2010 Model 57.500 TL Galeriden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-opandan-2010-mazda-rx8-renesis-25-000-km-de-43376100/detay)

teggy
07-03-2011, 00:31
Peki net olarak konusursak 65 lıtre deposu var dedınız sanırım masallah baya buyukmus :D:D:D merak ettıgım mesela benzın alırken 50-100tlmı alıyorsun yada dolduruyormusun ? mesela ben hep oyule hesaplarım kafamda sekıl olusması ıcın soruyorum ben genelde 100 lıra alırım kac km gıttıgıne bakarım bana gore hesabımı boyle yaparım :D:D:D varmı bu konuda yardımcı olabılecegın bırsey yada bır depoyla kac gıdıyorsun mesela ?

bunlar dısında lsd nasıl memnunmusun agresıfmı ne bılıyım anlat bıraz yarın gıdıp bakayım bırde mazdanın sıtesınde yokm bu baskasımı getırıyo :D

Hep dolduruyorum, her seferinde de o paraya ne kadar üst baş alabileceğimi hesaplayıp moralimi bozuyorum :D.
Hep fullediğim için de net tüketim değerleriyle konusuyorum. Yani şeyini çıkartsam 18 litre. Öyle diyim.
Valla her şeyinden memnunum, sağa sola parkedemiyorum kıyamadığımdan biri gelir sürter diye otopark kovalıyorum her gittiğim yerde, başka sıkıntım yok :).
Daha önce arkadan iter kullanmışlığım yok lsd cok kıyaslayamam ama nette çok test var kullanılabilirlik, pist performansı, yol tutuş vs...
Mazdanın sitesi de mermerlerden kalma, direk ona girme mazda-tr.com olması lazım doğru adresin. Diğeri için mahkemelik olmuşlar eski sahipleri domaini bırakmamış hala.
1 depoyla kibar kullanım 400 km gidiyorum, 4000 devir altı kullanırsam ama dediğim gibi trafik oluyor hep.

teggy
07-03-2011, 00:33
arac bu :)

Mazda RX RX-8 2010 Model 57.500 TL Galeriden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-opandan-2010-mazda-rx8-renesis-25-000-km-de-43376100/detay)

pm atayım...

yusufbatırel
07-03-2011, 00:35
5 sene mezar gıbı arabanın ıcınde dolastın yetmedı rx8 al canım benım mıllet hergun konu acıyor bı zam daha dıye:)))yuru be kım tutar senı kardesım

s2k
07-03-2011, 00:36
Hep dolduruyorum, her seferinde de o paraya ne kadar üst baş alabileceğimi hesaplayıp moralimi bozuyorum :D.
Hep fullediğim için de net tüketim değerleriyle konusuyorum. Yani şeyini çıkartsam 18 litre. Öyle diyim.
Valla her şeyinden memnunum, sağa sola parkedemiyorum kıyamadığımdan biri gelir sürter diye otopark kovalıyorum her gittiğim yerde, başka sıkıntım yok :).
Daha önce arkadan iter kullanmışlığım yok lsd cok kıyaslayamam ama nette çok test var kullanılabilirlik, pist performansı, yol tutuş vs...
Mazdanın sitesi de mermerlerden kalma, direk ona girme mazda-tr.com olması lazım doğru adresin. Diğeri için mahkemelik olmuşlar eski sahipleri domaini bırakmamış hala.
1 depoyla kibar kullanım 400 km gidiyorum, 4000 devir altı kullanırsam ama dediğim gibi trafik oluyor hep.

65 lıtre ıle 400km yanı masallah :D:D:D

teggy
07-03-2011, 00:37
65 lıtre ıle 400km yanı masallah :D:D:D

65 değil 57 litre falan alıyor dibe inince ibre...Ama o zaman rodaj yapıyordum ilk 2500 km, o zamandan beri pek öyle kullanmadım. Belki de düşmüştür biraz daha...:D

s2k
07-03-2011, 00:37
5 sene mezar gıbı arabanın ıcınde dolastın yetmedı rx8 al canım benım mıllet hergun konu acıyor bı zam daha dıye:)))yuru be kım tutar senı kardesım

senın avatara bakılırsa benzın konusunda benden assagı kalır yanın yok masallah :D:D:D

cabriolet
07-03-2011, 00:39
Ben 65 litre gtl ile 1000kmden fazla yol yaparim yav demek ki 320d mantikli arabaymis bide 1600 - 1700kg civari benim araba :) tabi gitmiyo orasi ayri :)

teggy
07-03-2011, 00:41
Ha bir de hesaplamıştım, yılda 15.000 km yol yapınca 2000 motor 12-15 (tatlı - sert kullanım) civarı yakan bir arabayla aynı para çıkıyordu cepten yıl sonunda vergi + benzin farkı. Ben 10-12 bini geçmiyorum yıllık. Kendime göre kardayım yani :D

yusufbatırel
07-03-2011, 00:41
senın avatara bakılırsa benzın konusunda benden assagı kalır yanın yok masallah :D:D:D
kardesım:)ben cıvıc e bınıyorum o bı oncekı arabamdı bıktım bende sattım:D:D
arabanın konforu cok guzel bende almak ıcın nıyetlenmıs baya bır ıncelemıstım az degılmı yınede 65lt 400km:))))

s2k
07-03-2011, 00:43
kardesım:)ben cıvıc e bınıyorum o bı oncekı arabamdı bıktım bende sattım:D:D
arabanın konforu cok guzel bende almak ıcın nıyetlenmıs baya bır ıncelemıstım az degılmı yınede 65lt 400km:))))

işte bende kendimi kandıracak birşeyler arıyorum bak 65 değilmiş 57 falanmış :D

yusufbatırel
07-03-2011, 00:47
aklını celmek gıbı olmım ama o paralara cok guzel coupe clk lar var konforsa yakıtsa dusundugun bırkez daha bak derım ben cok dusuk modelde almazsın hem sen demıstın gercı yazmasınlar dıyede kusura kalma

s2k
07-03-2011, 00:48
aklını celmek gıbı olmım ama o paralara cok guzel coupe clk lar var konforsa yakıtsa dusundugun bırkez daha bak derım ben cok dusuk modelde almazsın hem sen demıstın gercı yazmasınlar dıyede kusura kalma

yok o kadar konfor aramıyorum ama 2011 model bır arac sonucta bırazda gıtsın rahat durmam ben :D

cabriolet
07-03-2011, 00:53
65lt 400km diyince konuya kitlendim valla o kadar zengin degilim galiba :) benim gp bile sehiricinde 11ltden fazla yakamiyo bide cok yakiyo diyodum :)

s2k
07-03-2011, 00:59
Bu arada lınktekı arkadas kım :D:D:D

YouTube - RX8 R3 acceleration (http://www.youtube.com/watch?v=JAxjN3MzrgM&feature=related)

Eray Yümsel
07-03-2011, 00:59
Hacı bi benim pederin 4.6range vardı o bide rx8 böle yakan bi araba görmddim ben aman diyim benzın tavan ztn çökersin valla

s2k
07-03-2011, 01:06
Hacı bi benim pederin 4.6range vardı o bide rx8 böle yakan bi araba görmddim ben aman diyim benzın tavan ztn çökersin valla

pederın 4.6 derken benım 4.6nın yanına alayım dıyorum ıste :D:D:D

Eray Yümsel
07-03-2011, 01:09
Hangi istasyondu kayın pederinki :D

doush
07-03-2011, 01:10
Yazan var mı görmedim ben ama şöyle milyonda yapacak sorunlardan biri flood problemi rx8 in.. motor soğukken çalıştırıp hemen kapatınca, motorun içi yakıt doluyor ve bujiler ıslandığı için araç çalışmıyor.. biraz uğraşmak gerekiyor o yakıtı boşaltmak için :D tabi motoru çalıştırmayı becerebilirseniz :D

Flooded RX-8.. Diğerlerinden farklı bir yöntem ile aracı çalıştırmayı başarmış.. (bu videoda sadece flooded motoru gösteriyor, youtube dan izlerseniz açıklama bölümünde nasıl çalıştırdığı yazıyor)

YouTube - A Flooded RX8 (http://www.youtube.com/watch?v=dF_XMo0-J-s&feature=related)

dF_XMo0-J-s

Bu da uçan benzinler :D

YouTube - De-flooding an RX8 (http://www.youtube.com/watch?v=tZVVGOr8jRo&feature=related)

tZVVGOr8jRo

yoldash
07-03-2011, 02:20
Bende 2011 sahibiyim,

Arabanı 8000+ kullanırsan 20yide gecer ama devamlı :) ole 20lerde falan yakması yok arabanın abartıyolar herzaman.
5000kusur km lerdeyim hep 15 16lt lerde gezio boktan kağnı gibi giden salak adana trafiginde. Cokda akıllı suremezsin zaten cok zevklı bir araba
4kısılık olması ve kendisine baktırması guzel seyler.

Sole diyeyim sana aldıgına pişman olmazsın garanti veririm :) Ugrasılmıs ve yapılmıs bir araba aldıgına inanırsın.

Linkteki arabanın fıyatlarına bı beyaz vardı baya bi degiseni olan. Eger oysa iyi arastırmak lazım

teggy
07-03-2011, 08:22
Bu arada lınktekı arkadas kım :D:D:D

YouTube - RX8 R3 acceleration (http://www.youtube.com/watch?v=JAxjN3MzrgM&feature=related)

Benim :D

COOLFEAR
07-03-2011, 09:03
Eski kasa olarak bazı seyleri düzelteyim :D benim arac 2007 model ama 2009 cıkıslı yag türkiyeye 2008 sonları geldi mazdanın kitapcığı şunu söylüyor bu araç sentetik yağ hariç her yağı kabul eder önemli olan ARACIN BULUNDUĞU ORTAMIN SICAKLIĞI yani arabistanda kullanılan rx8le rusyada kullanılan rx8in yağının ynı olamıyacagı bu yüzden dexelia en geniş sıcaklık aralığına denk geliyor.Ayrıca ornek avrupada mineral yağ satışı yasak ama bunun için yarı sentetik yani ester bağlı bileşikli yağ adı altında castrol satıyor mesela neyse önemli olan aldığınız adamın aracı ile ilgili nekadar bilgiye sahip olduğu ve ne kullandığı bir önemliside wankel yapısı itibari ile bir derdi problemi varsa kendi soyler ve rx8in ecusu oyle farklı dizayn edilmişki motorda bir problem varsa ya motor ışığı yanar kırmızı yada amber olan biraz dikkatli baktırmak lazım .Yeni kasadan bahsetmiş berk ama sorun ona onda koltuk ısıtma varmı :D bu arada ilandaki arkadas okadar kıs sürede bukadar yolu nasıl yapmış anlamadım benyklasık2 senede 18bin km yaptım.
2. konu ise flooding aslında bu aracı nasıl kullandığına gore değişiyor ilk calıstırmada aracın devri 1k ya dusene kadar beklemek yani gaza basmamak lazım he yaglanma için hemde motor omru için en onemli sey bu kapatırkende en az 1 dk a aracı rolentide calıstırmak lazım yada bagzılarının yazdığı 3 4bin devire getirip kapatın kontağı diyorlar ama ben 1. sekilde yapıyorum ve suan hala bir problem gormedim 2 kış geçti sonucta sahibinin arac hakkında nekadar bilgiye sahip olduğu ve nasıl davrandığı onemli istanbulda rx8 bakıcaksan musait oldugum zaman berki bilemiyorum ama araca bakmaya gelirz yardımcı olmak amacı ile

s2k
07-03-2011, 09:09
Hmmm 100tl 150 km ortalama yanı baya fenaymıs :D:D:D

pekı garantı suresı ne kadar bu aracın ? ozellıkle motor ıcın onemlı bırde sanzımanı cok ovmusler guzelmıs baya sanırım varmı bu konuda yazmak ıstedıklerınız :)

bahadırtelli
07-03-2011, 10:01
bende burdan sormak istiyorum eski kasa araçlara makyajlı olanların motorunu (r3) takabiliyormuyuz.

G_TT_I
07-03-2011, 10:05
Ozanım 4 ceker sevmıyorum bılıyorsun :D
BU arada sımdıye kadar ogrendıgımız arac cıddı anlamya yakıt tuketıyor onun dısındada yag yakıyor ( calısma prensıbı nedenı ıle) sıfır alınıp bır kac sene garantısı varken bınıp satmak aklımı celıyor hala :D:D:D garantısı kac sene bılen varmı ? bu arada yenı modellerde bır cok degısıklık olmus sanırım motor ve yuruyen aksamda ;)

Canlıyı alıp 2010 üstü RX-8'ler ile konuştum, sonuç
Fabrika verisi şehir içi tüketim 15.7 daha fazla söze gere yok,
Satanlar yağ lambası yandıktan sonra ekleme olayını öğrenmiş, her an servisle garanti kavgasına girişebilirsin
İç- dış donanım çok iyi ama kalite bakımından tam parasının ederi bir araç, ama bu özellikler + geri kamera koltuk ısıtma yeni kia sportage'da var.
Orta konsolda yazın sıcaklama durumları varmış, benzin tüketimine klimayı ekle :)
Sıfır fiyatları çok göreceli şuan bile mazda'lar içinde farklı fiyatlar teklif edenler var daha önce çok iyi kampanyalar yapılmış,
Son olarak 2010 üstü olanları bir kez bir daha peşini bırakmıyorlar sürekli arıyorlar ahlaksız teklif yapana kadar :) yani alıp satma olayını unut.

Eğer gerçekten Rx-8 fan'ı olduysan senin için bulunmaz eşsiz bir araç ise sıfır al yıllarca dikkat ederek, zevkle bin.

ahk
07-03-2011, 10:41
şöle yazayım 2005 yılı aralık ayında ilk gelen rx8'lerden almıştım yaklaşık 10.000km kullandım. 2007 eylül ayında da 2008 s2k aldım onu da 10.000 km kullandım. bunları yazma amacım hem s2k hem rx8 sıfır alıp ikisinide aynı oranda kullanmam.

Yakıt olarak rx8 normal kullanımda 12 litre s2k 10 litre arada yaklaşık %15-20 civarı oynuyor. Araba yağ yakar yakması kadar normal bişey yok rotorların sürtünmesini engellemek için buna mecbur.
Gidiş olarak tabiki s2k daha iyi ama arada type-r ile type-s arasındaki kadar bariz bi fark yok. Tek sorun rx8 tork fakiri olduğu için 5000d/d altında gerçekten ölüüüü.
S2k'dan kesinlikle daha konforlu en azından aksesuar olarak çok fazla artısı var. Yeni modelde görünüm halinde hiçbi değişiklik olmaması gerekir en azından fuarda sorduğumda bu cevabı almıştım.
Garantisi 3 yıl 100k km. Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

ahk
07-03-2011, 10:44
şanzımanda tek unutamadığım bi türlü ikinci vitese alışamadım :D sıfırdan kalkışda biçok kere 2. vitese atamadığım oldu :D

tabi çok yakıyor diyenlere bi evo x mr tavsiye ederim ne çok yakıyor ne yakmıyor görmek için ;) 2009'da izmir'de cuma akşamları için önce otoban girişinde 100TL 98 oktan alıyordum ortalama 50-60 km yapıyorduk eve dönerken ışık yanıyordu :D

AHMET1907
07-03-2011, 11:39
100 TL 50 km gerçekten iyimiş

Sercan K.
07-03-2011, 12:06
100 tl ye 50 km biraz abartı değil mi ya :s

ömeRC
07-03-2011, 14:39
çok samimi bir abimde vardı aem v2 taktıktan sonra 900 lira yaktı ama dip gaz,konfor yanlama gidiş filtreden sonra çok güzeldi herşeyiyle yakıt haricinde 10 numara araç.
torq garaj korhan abinin bir lafı vardı:)
rx-8 yediğini sıçsa ondan daha iyi araba yok:)

s2k
07-03-2011, 14:47
şöle yazayım 2005 yılı aralık ayında ilk gelen rx8'lerden almıştım yaklaşık 10.000km kullandım. 2007 eylül ayında da 2008 s2k aldım onu da 10.000 km kullandım. bunları yazma amacım hem s2k hem rx8 sıfır alıp ikisinide aynı oranda kullanmam.

Yakıt olarak rx8 normal kullanımda 12 litre s2k 10 litre arada yaklaşık %15-20 civarı oynuyor. Araba yağ yakar yakması kadar normal bişey yok rotorların sürtünmesini engellemek için buna mecbur.
Gidiş olarak tabiki s2k daha iyi ama arada type-r ile type-s arasındaki kadar bariz bi fark yok. Tek sorun rx8 tork fakiri olduğu için 5000d/d altında gerçekten ölüüüü.
S2k'dan kesinlikle daha konforlu en azından aksesuar olarak çok fazla artısı var. Yeni modelde görünüm halinde hiçbi değişiklik olmaması gerekir en azından fuarda sorduğumda bu cevabı almıştım.
Garantisi 3 yıl 100k km. Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

Satarken s2000demı sorun yasadınız rx8demı ?

s2k
07-03-2011, 14:48
rx-8 yediğini sıçsa ondan daha iyi araba yok:)

Çok iyi laf yerimden düştüm :D:D:D

COOLFEAR
07-03-2011, 17:06
bir gün benim düldülü yükliycem trden yanıma alıcagım tek adam berk zaten sabah aksam japon forumlarında adam:D

s2k
07-03-2011, 17:31
Mr.Kıvılcım yapıcaz sanada banada nasıl olsa herşeyi araştıra araştıra buluyoruz,rebuilt ve ported yapmak çok basit şablonları tedarik ederiz parçaları toplarız tamam :) tek eksik mapping japonyada oktan farkından 105 oktana göre yazılım yaptıklarında burada araç fakire kalabilir motor kırarız onun için map hariç herşeyi yaparız diyim :D

rotarylerın maplerını cok merak ettım sımdı :D

ef186
07-03-2011, 17:53
rotarylerın maplerını cok merak ettım sımdı :D

Bole bisiydir herhalde :D hahahhaha

http://medya.zaman.com.tr/2010/01/18/ekg.jpg

s2k
07-03-2011, 18:23
Bole bisiydir herhalde :D hahahhaha

http://medya.zaman.com.tr/2010/01/18/ekg.jpg

Eğer böyle ise işimiz kolay :D:D:D:D:D

ahk
07-03-2011, 18:34
Satarken s2000demı sorun yasadınız rx8demı ?

s2k'yı 81'e almıştım eylül 2007'de, nisan 2008'de 70k'e sattım...
rx8'i 2005 aralıkta 80'e almıştım (benden sonra 3 yıl kardeşim kullandı) 2009 hangi ay net bilmiyorum 45'e satıldı.
Sonuçta s2k'da tayyar gibi ilahlaştırılmasa edeceği rakamlar bu kadardır ama porsche boxter fiyatına s2k satılıyor :D

Yani anlıyacağın vergi sistemine göre inanılmaz alınası bi araç sonuçta 1.3 vergisi veriyorsun ama unutma rx8'lerin sıfırlarını bi ara 50-55 liralara sattılar ;)

s2k
07-03-2011, 18:37
s2k'yı 81'e almıştım eylül 2007'de, nisan 2008'de 70k'e sattım...
rx8'i 2005 aralıkta 80'e almıştım (benden sonra 3 yıl kardeşim kullandı) 2009 hangi ay net bilmiyorum 45'e satıldı.
Sonuçta s2k'da tayyar gibi ilahlaştırılmasa edeceği rakamlar bu kadardır ama porsche boxter fiyatına s2k satılıyor :D

Yani anlıyacağın vergi sistemine göre inanılmaz alınası bi araç sonuçta 1.3 vergisi veriyorsun ama unutma rx8'lerin sıfırlarını bi ara 50-55 liralara sattılar ;)

işte o 50-55 kampanyalarını yeniden görmek istiyoruz :D:D:D

ahk
07-03-2011, 18:41
valla s2k'da da 72'lik kampanyayı görmek isteruk ;)

initial-D
07-03-2011, 20:45
http://img695.imageshack.us/img695/6186/j4xmhr54.jpg (http://img695.imageshack.us/i/j4xmhr54.jpg/)

545,000km.tahmini 80,000litre benzin ve 3,5 liradan 15lt ortalama ile 270,000 lira benzin masrafı:D

araç almanyadan.2005 mayısta almış.ekim 2010a kadar 545.000e gelmiş.250km günlük yaptığı yol.buna ek olarak 25,000 km nordscleife'de yapmış:ramo.gerisi avrupada tatillerde gezerken katedilmiş:)

7 set lastik değiştirilmiş,8 set fren balataları değişmiş:)orjinal motorun 2 kere seal denilen rotorların uç kısmındaki parçalar değişmiş:)

initial-D
07-03-2011, 20:47
fazla mesaj

onursumer
07-03-2011, 20:51
5 yılda nasıl bi km oyle ya :D

ben 2006 mart da aldım 78bin yeni oldu :D

initial-D
07-03-2011, 20:53
5 yılda nasıl bi km oyle ya :D

ben 2006 mart da aldım 78bin yeni oldu :D

km zor bişey değil.haftanın 2 günü 1000er km yapan birini düşün yılda 100,000km eder zaten.o km yi yapmak extrem birşey değil,ama pahalı birşey:D

snan1910
07-03-2011, 21:29

bu ankaradaki 16 plakalı gri rx mi sizinkisi ?

teggy
07-03-2011, 21:40
bu ankaradaki 16 plakalı gri rx mi sizinkisi ?

hayır beyaz renk. Yeni kasada gri gelmedi, siyah - beyaz - kırmızı var sadece.

snan1910
07-03-2011, 21:48
hayır beyaz renk. Yeni kasada gri gelmedi, siyah - beyaz - kırmızı var sadece.

bir tane gri görüyorum sürekli de :) eski kasa sanırım o :)
mazda hayranı olunca yolda her türlü mazda dikkat çekiyor :)

doush
07-03-2011, 22:24
Konudaki eski mesajlarda yazdım Series 2 makyajlı Rx-8'lerde Flood yapamazsın olmuyor Rx8club'da çok konuşuldu..Makyajsızlarda flood yapmamak istiyorsan kapatırken açarken marşa basınca 4000 devire getireceksin gaz vererek açıp gaz vererek kapatıcaksın,motor ısınmasını bekliyceksin ısınmadan kapatmıycaksın stop ederkende 20-30sn kadarda stop ederken yağlama yapmasını bekliyeceksin..

Anladım.. Zaten yağlama vs. pistonlu motorlarda da yapılması gerek.. Makyajsız kasa alırsa dikkat etmesi gereken bir şey olarak dursun :)

,bunlara red line dahil yani günde 1-2 kere red line yapman gerek çünkü co emisyonu çok fazla carbon oluşumu motoru bitiren faktör,bakımlarda seafoam,premix yaparsan motor ömrü korunacaktır buna eminim

Bu kesici olayını söylemiştim zaten :) Hüseyin abi dışında bir rx8 sahibinin daha onaylamış olması bilgimin doğru olduğunu ve içimin daha rahat olmasını sağladı :)

Bende 2011 sahibiyim,

Arabanı 8000+ kullanırsan 20yide gecer ama devamlı :) ole 20lerde falan yakması yok arabanın abartıyolar herzaman.
5000kusur km lerdeyim hep 15 16lt lerde gezio boktan kağnı gibi giden salak adana trafiginde. Cokda akıllı suremezsin zaten cok zevklı bir araba
4kısılık olması ve kendisine baktırması guzel seyler.

Sole diyeyim sana aldıgına pişman olmazsın garanti veririm :) Ugrasılmıs ve yapılmıs bir araba aldıgına inanırsın.

Linkteki arabanın fıyatlarına bı beyaz vardı baya bi degiseni olan. Eger oysa iyi arastırmak lazım

Abi sağol yazdığın için.. Zahmet oldu ama :D

Hmmm 100tl 150 km ortalama yanı baya fenaymıs :D:D:D

pekı garantı suresı ne kadar bu aracın ? ozellıkle motor ıcın onemlı bırde sanzımanı cok ovmusler guzelmıs baya sanırım varmı bu konuda yazmak ıstedıklerınız :)

100.000 km 3 yıl abi.. km yi yazmıştım da yılı yeni öğrendim başkası yazdı mı görmedm :)

tmRR
07-03-2011, 22:40
böyle bişey yok..

s2k
07-03-2011, 22:44
Arkadaş ne zahmetli arabaymış bu rx8 ya :D:D:D

tmRR
07-03-2011, 22:44
Evet arkadaşlar başlıkta dediğim gibi sadece rx8 sahipleri yada rx8 sahibi olup satmış olanlar ( tercihim şu anda olanlar ), rx8 hakkında bilgi lazım bana özellikleee yakıt tüketimi :D:D:D şu efsaneye bir son getirelim gefçekten 20 litre yakıt tüketiyormu yoksa hurafemi :D ok s2000 kadar gidemiyor onu biliyorum konforu vs vs tartışılmaz o konuda üstün tek merak ettiğim yakıt ve tabi eğer varsa eksileri ve artıları ama en önemlisi YAKIT!!

Evet beyler rx8 sahipleri sizi dinliyorum :D:D:D

ps: LÜTFEN BİR ARKADAŞININ RX8INI KULLANMIS 1 HAFTA ONDA KALMIS KIRALAMIS VS VS OLANLAR YAZMASIN...

bir depo ile 290 KM ;)

MiaMi
07-03-2011, 22:45
Doctor sen ciddimisin,

ef186
07-03-2011, 22:50
Arkadaş ne zahmetli arabaymış bu rx8 ya :D:D:D

neguzel imana gelmistin arkadas msnden yazmasamiydim acaba :D

s2k
07-03-2011, 22:51
Doctor sen ciddimisin,

Kanka gayet ciddiyim :D:D:D korkutmayın lan beni :p

efe_
07-03-2011, 22:51
gerçekten farklı bir araç :)

MiaMi
07-03-2011, 22:52
Ya abi allahını seversen mis gibi araban var hadi 335i falan desen tamamda rx ne yahu s2000 varken rx'i kötülemiyorda s2k varkende değiştirilmez iki tuş 4 fazla hava yastığı için.

s2k
07-03-2011, 22:54
Ya abi allahını seversen mis gibi araban var hadi 335i falan desen tamamda rx ne yahu s2000 varken rx'i kötülemiyorda s2k varkende değiştirilmez iki tuş 4 fazla hava yastığı için.

Olum s2000mi kaldı bende :D:D:D

cem
07-03-2011, 22:55
gerçekten farklı bir araç :)

bunu demin canli yasadim , sokaga gelen rx8 i goren hatunlarin dibi dustu:)

stock s2000e bu kadar ilgi gostermemislerdi :d

MiaMi
07-03-2011, 22:56

eeee ufaklıktan beri sıçıyorum ben bazen :p

ef186
07-03-2011, 22:56
bunu demin canli yasadim , sokaga gelen rx8 i goren hatunlar dibine dustu arabanin :)

stock s2000e bu kadar ilgi gostermemislerdi :d

es ikibin var s2k var birader ne bu mazdacilik cumadan mi geliyon :D

ef186
07-03-2011, 22:57

dimi lan kalmadiydi :D

sonu8 olmasin 6 olsun sevaptir :D

cem
07-03-2011, 22:58
es ikibin var s2k var birader ne bu mazdacilik cumadan mi geliyon :D

euheuhe la cidden kizin kuzeninde s2k var zaten lan , rx8 fazla yok buralarda bi de kirmizi sole kizlar inceledi baya kartopu attim bende kafalarına bol bol ahhahaa :D

ef186
07-03-2011, 22:59
euheuhe la cidden kizin yigeninde s2k var zaten lan , rx8 fazla yok buralarda bi de kirmizi sole kizlar inceledi baya kartopu attim bende kafalarına bol bol ahhahaa :D

Ha sole kibleyi bul ya dedim noluyo soguk carpti herhalde :D ahhaha

clioGT
07-03-2011, 23:01
vallahi s2k dan sonra mesela ben rx8 almam, rx8 im olsaydı ardından s2k almayacağım gibi:)

COOLFEAR
07-03-2011, 23:02
Höyt arabama pok atmayın:D

s2k
07-03-2011, 23:03
illa içine etceksinşz konunu dimi imam efendiler :D:D:D

cem
07-03-2011, 23:04
Ha sole kibleyi bul ya dedim noluyo soguk carpti herhalde :D ahhaha

ehehe yok bro hondaciyizda hakkatten hatunlar rx8 i daha cok begeniyo sanrim suanlik goruslerim bunlar :D

zaten garip bi salak sevimlilik var arabada baktiriyo kendine falan ama alicak olsam ben almam sahsen, kullanana saygimiz var.S2KFTWOK.

s2k
07-03-2011, 23:05
Höyt arabama pok atmayın:D

Arkadaş sende ne fanatik çıktın ya bu aletin yaktığı benzini biriktirsen zaten bie rx parası daha çıkıyor nerdeyse :D:D:D

cem
07-03-2011, 23:08

süperge bende reyis , anında temizlik , tuşa basmaniz yeterrli :D

s2kci ruhunu kaybetmemen icin ugrasiyoruz burda hehehehee

ef186
07-03-2011, 23:13

dikkat et tohtor cemde supurge bende bu kavuk oldukca senin durum sakata baglar :D uahahhaha

sonu 6 li bisi allllllllll

s2k
07-03-2011, 23:15
dikkat et tohtor cemde supurge bende bu kavuk oldukca senin durum sakata baglar :D uahahhaha

sonu 6 li bisi allllllllll

aha lan ne ıbne adamsın ya :D:D:D olum o ıstedıgın 60euro bu 30 euro hayvan adam :D:D:D

ef186
07-03-2011, 23:18
aha lan ne ıbne adamsın ya :D:D:D olum o ıstedıgın 60euro bu 30 euro hayvan adam :D:D:D

dogru yolu sec gunesi gor nasil olsa aynisini yakicak hic olmazsa bosa yakmaz :D

izo
07-03-2011, 23:18
burda 9.000$ a bir elemana aldik, 6 ay sonra motor garantisi bitiyor, 90.000 milde fln, motoru bitirtip, motoru garantiden deistirmeyi planliyor ancak hala beceremedi:D

s2k
07-03-2011, 23:20
dogru yolu sec gunesi gor nasil olsa aynisini yakicak hic olmazsa bosa yakmaz :D

Ahahahah orasından emın degılım ben :D daha fazla yakacagı kesınnn onun dısında vergı ve kaskosuda adamı aglatır dıye gecıcı bı oyuncak arıyorum bebısım :D:D:D

ef186
07-03-2011, 23:22
Ahahahah orasından emın degılım ben :D daha fazla yakacagı kesınnn onun dısında vergı ve kaskosuda adamı aglatır dıye gecıcı bı oyuncak arıyorum bebısım :D:D:D

vergisi neysede kaskosu kanirtir :D
yakit olarakda bir otomobilin ortalama 35 litre yaktigini gordunmu hic (standarta yakin yol otomobillerinin ) ne yakicak ki yaksin yaksin 20-25 yakar

doush
07-03-2011, 23:26
Süpürge dediniz de hafiften elektrikli süpürge gibi orijinal sesi bu rx8 in :D

s2k
02-09-2013, 11:01
Hop haydi bi hort yapalım :D:D:D

Şimdii benim 530 a peder göz dikti :p o yüzden gene şu arabaya olan duygularım kabardı :D ama baştan bi okudum soğumadım desem yalan olur :)

Siteden yada eşinde dostunda olan 2010 sonrası r3 satılık olan var mı ? fiyatlar ne durumda vs vs bi güncel çekelim :icon_tup:

GökhanO
02-09-2013, 11:02
Hop haydi bi hort yapalım :D:D:D

Şimdii benim 530 a peder göz dikti :p o yüzden gene şu arabaya olan duygularım kabardı :D ama baştan bi okudum soğumadım desem yalan olur :)

Siteden yada eşinde dostunda olan 2010 sonrası r3 satılık olan var mı ? fiyatlar ne durumda vs vs bi güncel çekelim :icon_tup:

530d sonra yakıt tuketimi konusunda cok mutlu olursun :D

s2k
02-09-2013, 11:05
530d sonra yakıt tuketimi konusunda cok mutlu olursun :D

Hemen ordan vurun zaten :D:D:D

Peder niye göz dikti sanıyosun, e200 komp satılığa çıkardı benim arabaya musallat oldu :eek:

8 litre yakıyor şehir içii sen hesap et işte :)

GökhanO
02-09-2013, 11:47
Hemen ordan vurun zaten :D:D:D

Peder niye göz dikti sanıyosun, e200 komp satılığa çıkardı benim arabaya musallat oldu :eek:

8 litre yakıyor şehir içii sen hesap et işte :)

8 iyimis harbiden :D benzin koymicaksa al bencede keyifli araba

nakayama
02-09-2013, 11:50
Birazcık yakıyor (c6 kadar) :D ama zevkli araba

s2k
02-09-2013, 12:15
Durum su ki 2 araba arasindayim ama ikisi birbirinden alakasiz, yakita bakarsan nerdeyse ayni :D

E39 M5 yada R3 rx-8 :D

Tunç
02-09-2013, 12:29
rx8 de 2 lira bile yaktırdım en düşük 0.70 kuruş

dragon07
02-09-2013, 12:30
doktor amca DEPARLI Bİ e39 m5 al komple SS egzozlu yazılımlı Caili ne yapacan rx8i sen giderli adamsın .

bn kullandım sürdüm egzoz filtre chipli 106 kadar gidiyor . ama karizması duruşu heleki beyazssa efsanevii :)

nakayama
02-09-2013, 12:30
Yakıt durumu değişiyor valla ben şu aralar 50 lira ile 60 65 km gidiyorum max sürekli sakin kullanım

Yigit-Y
02-09-2013, 12:33
RX8 yakıt dışında hiçbir sıkıntısı olmayan araç

yeterki arabanın motor değerleri yürüyeni sağlam olsun.

Pişman değilim aldığıma bağcılar ilçesinde kırmızı olursa ferrari olarak anılıyor bu arada :D:D

eğer haftasonu aracı olucaksa çok mantıklı...

nazarlara çok geliyor bu arada :(

amaç roll ise uzak durulmalı hp sevindirsede tork üzüyor :)

s2k
02-09-2013, 12:35
rx8 de 2 lira bile yaktırdım en düşük 0.70 kuruş

doktor amca DEPARLI Bİ e39 m5 al komple SS egzozlu yazılımlı Caili ne yapacan rx8i sen giderli adamsın .

bn kullandım sürdüm egzoz filtre chipli 106 kadar gidiyor . ama karizması duruşu heleki beyazssa efsanevii :)

Yakıt durumu değişiyor valla ben şu aralar 50 lira ile 60 65 km gidiyorum max sürekli sakin kullanım

Yakıtı M5 kadar, konfor desen M5 tarışmasız önde olur, gidiş desek zaten onuda konuşmaya gerek yok, bi avantajı vergi başkada bişey yok lanet arabanın ama neden kanıma giriyor bilmiyorum :D

Yigit-Y
02-09-2013, 12:41
m5 dışarıdan bir albenisi yok :D

http://www.m5videoguide.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/bmw_e39_m5-3.jpg

http://www.itusozluk.com/image/mazda-rx-8_517334.jpg

s2k
02-09-2013, 12:42
m5 dışarıdan bir albenisi yok :D

http://www.m5videoguide.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/bmw_e39_m5-3.jpg

http://www.itusozluk.com/image/mazda-rx-8_517334.jpg

Brings More Women

:D:D:D:D

Yigit-Y
02-09-2013, 12:44
Brings More Women

:D:D:D:D

o dediğin bunun için geçerli olabilir :D

http://2.bp.blogspot.com/-tlfm28k3-jw/TvT8RSqGqpI/AAAAAAAGLxA/P0HB1LSpDOk/s800/2013-BMW-M5-30Carscoop.jpg

BaDCaT
02-09-2013, 12:46
Bisikletle gelir yine alırsın kızları fiziğin varsa...... :D:D:D

s2k
02-09-2013, 12:47
o dediğin bunun için geçerli olabilir :D

http://2.bp.blogspot.com/-tlfm28k3-jw/TvT8RSqGqpI/AAAAAAAGLxA/P0HB1LSpDOk/s800/2013-BMW-M5-30Carscoop.jpg

Lan sanki bunun tipi çok mu güzel :D:D:D

Bisikletle gelir yine alırsın kızları fiziğin varsa...... :D:D:D

bırak bu işleri :D:D:D

Yigit-Y
02-09-2013, 12:48
http://www.blogcdn.com/uk.autoblog.com/media/2009/07/00_rx8garage.jpg

bu o kadar iyidir ki anlatamam keşke r3 sahibi olabilseydim :)

yearone
02-09-2013, 12:48
Al M5 doktor :D

BaDCaT
02-09-2013, 12:49
Lan sanki bunun tipi çok mu güzel :D:D:D

bırak bu işleri :D:D:D

doktor avuntusu bmwmiş bring more womenmiş geçç geçç plaja da arabayla mı giricen :D:D

m5 al iyidir m5..

Yigit-Y
02-09-2013, 12:50
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/163062-prf-rx-8-a.html

benim ki müdür :)

Tunç
02-09-2013, 12:57
bence r3 derim fazlasıyla gösterişli konforlu ve keyifli tek kötü yanı yakıt e39 m5 çok güzel eyvallah biri 2000 model biri 2010 yada 11 olacak

s2k
02-09-2013, 12:58
Al M5 doktor :D

Dimi kardeşim biz anca sığarız rahat rahat yayıla yayıla ohhh :D:D:D

doktor avuntusu bmwmiş bring more womenmiş geçç geçç plaja da arabayla mı giricen :D:D

m5 al iyidir m5..

İyidir iyi dimi :D

Maşallah fena resimler falan ama kardeşim zamanında 55e sıfırını verdiler o zaman almadık şimdi masallah 65-70e çıkmış fiyatlar bende ona ayar oluyorum :D:D:D

Tunç
02-09-2013, 12:58

buda benimki :)

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/159258-mazda-rx-8-rotary-renesis.html

s2k
02-09-2013, 12:59
bence r3 derim fazlasıyla gösterişli konforlu ve keyifli tek kötü yanı yakıt e39 m5 çok güzel eyvallah biri 2000 model biri 2010 yada 11 olacak

Çok pis gözüm var ama fiyatı çok yüksek :soru:

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-emsalsiz-sterling-grey-m5-135328659/detay/)

Tunç
02-09-2013, 13:00
Çok pis gözüm var ama fiyatı çok yüksek :soru:

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-emsalsiz-sterling-grey-m5-135328659/detay/)

rakam gercekten cok benım gözümde m5 50.000 bi kuruş fazla etmez

YunuscanVg
02-09-2013, 13:00
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-acill-satilik-m5-135841547/detay)
buna bak abi hem kırmızı

s2k
02-09-2013, 13:02

buda benimki :)

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/159258-mazda-rx-8-rotary-renesis.html

Eğer özel değilse kaça aldınız araçlarınızı söyleyebilir misiniz ? pmde olur ;) sırrınız bende kalır :D

rakam gercekten cok benım gözümde m5 50.000 bi kuruş fazla etmez

Ağzın bal yesin :D:D:D ben biraz daha üstüne rağzıyım ama iyi mal iyi para malesef inmiyor millet :Deli:

Tunç
02-09-2013, 13:04
ben 57 gibi aldım daha gecen hafta izmire 61e sattım 2011 24.000 km de 2.5 parça boyalı

s2k
02-09-2013, 13:11
ben 57 gibi aldım daha gecen hafta izmire 61e sattım 2011 24.000 km de 2.5 parça boyalı

Ulan neye niyetlensek kaçırıyoruz :Deli:

efe_
02-09-2013, 13:30
Yakıtta m5 ne kadar ekonomik olabilir mazda'dan? O derece fark olacağını sanmıyorum.
+ olarak bmw yaşından ve bmw olmasından dolayı sağından solundan sıkıntılar yaratacaktır,gazlarken kafa rahat olması lazım mazda derim ben

GökhanO
02-09-2013, 13:30
doktor s2k al :D

s2k
02-09-2013, 13:34
Yakıtta m5 ne kadar ekonomik olabilir mazda'dan? O derece fark olacağını sanmıyorum.
+ olarak bmw yaşından ve bmw olmasından dolayı sağından solundan sıkıntılar yaratacaktır,gazlarken kafa rahat olması lazım mazda derim ben

Ekonomik olur demiyoruz ki zaten, en azından yaktığının hakkını veriyor ;) bmw neden sağından solundan sıkıntı yaratsın ki ? sence mazda çok daha sağlam bir araç mı bmw ye göre ?

doktor s2k al :D

Yeter topraaam gına geldi s2k dan :D

batu35
02-09-2013, 13:44
abi m5 çok eskidi artık bence birde piyasada çok m5 görünümlü araç var albenisi pek kalmadı ama mazda rx-8 özel bir araç öyle trafikte kolay rastlanılcak araçlardan değil hem daha dolu ve güncel araç benim tavsiyem beyaz bir rx-8 :icon_tup:

s2k
02-09-2013, 13:51
abi m5 çok eskidi artık bence birde piyasada çok m5 görünümlü araç var albenisi pek kalmadı ama mazda rx-8 özel bir araç öyle trafikte kolay rastlanılcak araçlardan değil hem daha dolu ve güncel araç benim tavsiyem beyaz bir rx-8 :icon_tup:

M5i görüntüsü için almadığımız aşikar :icon_tup:

Zaten rx in en büyük avantajı yeni, modern ve dikkat çeken bir dizaynı olması, geriş kalanı çöp :D:D:D şaka şaka :p

Murcielago
02-09-2013, 14:13
2-3 senedir forumda rx atışmalarından bir çok kişi şimdi RX düşünüyor ve alıyori hayırdır inşallah :D taş yağacak taşş :D

s2k
02-09-2013, 14:17
2-3 senedir forumda rx atışmalarından bir çok kişi şimdi RX düşünüyor ve alıyori hayırdır inşallah :D taş yağacak taşş :D

Valla ben 2011de açmışım bu konuyu demekki bahsettiklerin içinde ben yokum :beuj:

Murcielago
02-09-2013, 14:23
Valla ben 2011de açmışım bu konuyu demekki bahsettiklerin içinde ben yokum :beuj:

Şaka bir yana ama s2k alın bencede 2 yıllık düşünmek bile almaya değmez, yakıtıda fazla zaten yalan yok bu araba anlayan adamın işi :)

s2k
02-09-2013, 14:29
Şaka bir yana ama s2k alın bencede 2 yıllık düşünmek bile almaya değmez, yakıtıda fazla zaten yalan yok bu araba anlayan adamın işi :)

Sen bi anlatsana bakiyim nası oluyo bu araba işi ? Hayır sen ete mama alete kama derken biz bu işleri koşturuyordukta merak ettim ne ayaksın diye.

Evrenoz
02-09-2013, 14:38
Alete kama tehlikeliymiş

s2k
02-09-2013, 14:39
Alete kama tehlikeliymiş

Sanırım Ceasarınkinden bahsediyor yazar burada :D:D:D

aslan
02-09-2013, 15:07
Doktor abi bu otomobil kısmında yazan araçlar daha önce sahip oldugun araçlarmı yada halen elinde duruyormu bu araçlar?

s2k
02-09-2013, 15:15
Doktor abi bu otomobil kısmında yazan araçlar daha önce sahip oldugun araçlarmı yada halen elinde duruyormu bu araçlar?

Son yazan duruyor digerleri gitti

aslan
02-09-2013, 15:19
Son yazan duruyor digerleri gitti

O zaman anketimizi rx8 den yana kullandım

s2k
02-09-2013, 15:22
O zaman anketimizi rx8 den yana kullandım

Mutlaka bi tadına bakmak lazım diyrosun yani :icon_tup::D

aslan
02-09-2013, 15:32
Mutlaka bi tadına bakmak lazım diyrosun yani :icon_tup::D

Aynen abi baya farklı araçlara binmişsin aklında kalacagına alıp denemek binmek daha iyi olur bayadır kafamı kurcalıyordu aldım bindim dersin :icon_tup:

bmwberkan
02-09-2013, 15:59
kesinlikle m5 m ayrı bir dünya birde bmw temiz güzel bir e39 halen dikkat çeker

s2k
02-09-2013, 16:01
Bu arada söyle birşey yapalım o zaman M5 yada rx diyenler varsa eşinizde dostunuzda satılık araç onlar konusundada bilgi verirseniz bir sonuca bağlamış oluruz ;)

Onrcn
02-09-2013, 16:04
M5 candir, 3 oda 1 salon. Pistte baya gittik m5 le, cok feci yatiyor cok tehlikeli gozukuyor ama tek bir yerde koptu duman silahini kullandi onumu goremedim, direksyon kitlendi :D

dragon07
02-09-2013, 16:35
daha siz portakalda vitaminken doktor amca pistlerde yardırıyordu ayık olun kardej ;) :D :D doktor amca malların resmini arşivden cıkartta bi koy heleki civicgin :))

S.Özeren
02-09-2013, 16:48
rx8 sadece fazla yakıyor 70 kuruşta yakar , 2 tl de ancak bu anketten ben rx8 i alırdım

e39 m5 'in yakıt konusunda farkı olcağınıda zannetmiyorum açıkcası.

s2k
02-09-2013, 16:50
daha siz portakalda vitaminken doktor amca pistlerde yardırıyordu ayık olun kardej ;) :D :D doktor amca malların resmini arşivden cıkartta bi koy heleki civicgin :))

Ne resim var ne vid :D:D:D bi kaç resim olacaktı şurda http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/142641-trquot-de-iz-birakanlar.html

Emre Abdik
02-09-2013, 16:51
RX-8 farklı yakıt üzer ama keyiflidir. Tunç'un ve Aziz'in (Nires) R3 lerinden biliyorum bence gayet güzel :)

s2k
02-09-2013, 16:51
rx8 sadece fazla yakıyor 70 kuruşta yakar , 2 tl de ancak bu anketten ben rx8 i alırdım

e39 m5 'in yakıt konusunda farkı olcağınıda zannetmiyorum açıkcası.

Zaten az olur demiyoruz ki, amaç lna zaten yakıyo bari geceleri milletin arasına karışalım amaç o :D:D:D

s2k
02-09-2013, 16:52
Bu arada söyle birşey yapalım o zaman M5 yada rx diyenler varsa eşinizde dostunuzda satılık araç onlar konusundada bilgi verirseniz bir sonuca bağlamış oluruz ;)

Hatırlatma yapayım bari :D

M5 candir, 3 oda 1 salon. Pistte baya gittik m5 le, cok feci yatiyor cok tehlikeli gozukuyor ama tek bir yerde koptu duman silahini kullandi onumu goremedim, direksyon kitlendi :D

Duman silahı bendede var şu an ama egsozdan atıyo :D:D:D Buuraya sor anlatır :p

Murcielago
02-09-2013, 17:05
Sen bi anlatsana bakiyim nası oluyo bu araba işi ? Hayır sen ete mama alete kama derken biz bu işleri koşturuyordukta merak ettim ne ayaksın diye.

Doğru diyorsunuz haklısınz 2 senedir araç sorgusu mu olur :)

kelalper
02-09-2013, 17:06
tohtor sen kafayı mı yedin. İkisi karşılaştırılır mı? E39 M5 dünya kadar ödül almış araç. Zamanının en hızlı Sedanı. Hala çok hızlı. RX8 kadar yakar 10 katı gider. Bi vergisi yüksek. Rx8 alırsan valla kolonoskopi cihazıyla dalarım sana.

kelalper
02-09-2013, 17:07
Doğru diyorsunuz haklısınz 2 senedir araç sorgusu mu olur :)

doğru; olmaz, o nedenle 2011 den beri konu kapalıydı zaten.

s2k
02-09-2013, 17:21
tohtor sen kafayı mı yedin. İkisi karşılaştırılır mı? E39 M5 dünya kadar ödül almış araç. Zamanının en hızlı Sedanı. Hala çok hızlı. RX8 kadar yakar 10 katı gider. Bi vergisi yüksek. Rx8 alırsan valla kolonoskopi cihazıyla dalarım sana.

Hep laf hep laf hani nerde akilli bi fiyat isteyen temiz M5 sahibi :D

kelalper
02-09-2013, 17:27
limitin ne hemşiiireee

s2k
02-09-2013, 17:37
limitin ne hemşiiireee

Limit hakki neyse o :D 55 ustu hatam bence ;)

tool
02-09-2013, 18:10
Hep laf hep laf hani nerde akilli bi fiyat isteyen temiz M5 sahibi :D

ankaradan seyran vardi sonra istanbulda jet pilotu(ticari) olmus , m5 m3 ne varsa almis kitle kazan
:D

Onrcn
02-09-2013, 18:12
ankaradan seyran vardi sonra istanbulda jet pilotu(ticari) olmus , m5 m3 ne varsa almis kitle kazan

Beyaz M3 le piste cikan mi :D

tool
02-09-2013, 18:15
Beyaz M3 le piste cikan mi :D

Bbs jantli 316.evet :D

s2k
02-09-2013, 18:18

Ondan 200sx i aldim ben yalan olmasin ama biri vefat etti o dedi bana :(

BoraRS
02-09-2013, 18:32
Dohtur bey alıyosan yeni model beyaz renk al başkasına bakma küserim sonra :D

s2k
02-09-2013, 18:35
Dohtur bey alıyosan yeni model beyaz renk al başkasına bakma küserim sonra :D

Tabi sende kirmizi sikibin var doydun kirmiziya dimi :D

Duserse alicaz bakalim bu sefer ne denk gelecek :p

BoraRS
02-09-2013, 18:38
Kanka doymadım. 3 tane aldım dibine kadar kullandım çok ekmeğini yedim ama doymadım kırmızı düzgün sikibine :) Ama alırsam artık yine kabriyo alıcam ama modlamıcam. Üstünü açıp şekil yapçem :D

s2k
02-09-2013, 18:50
Kanka doymadım. 3 tane aldım dibine kadar kullandım çok ekmeğini yedim ama doymadım kırmızı düzgün sikibine :) Ama alırsam artık yine kabriyo alıcam ama modlamıcam. Üstünü açıp şekil yapçem :D

Guzel arabaydi namissiz ama kanka yeter hem temizi kalmadi hemde tamiz kalana sifirindan fazla para istiyo arkadaslar😜

Onrcn
02-09-2013, 19:22
bbs jantli 316.evet :d

3.16? :ddd

öskür
02-09-2013, 19:42
doktor rx8 eyudur eyu ama makyajlı ve az km de olanından mümkünse:)

Sinan
02-09-2013, 19:50
M5 ile kıyaslanamaz bile.

s2k
02-09-2013, 20:06
doktor rx8 eyudur eyu ama makyajlı ve az km de olanından mümkünse:)

Bizde sendeki kayserilik yok mudurum ayarla bi tanede binek soole makyajli az kmde esnaf fiyatli :D hani kendine bulduklarindan :D

cnzdmr
02-09-2013, 20:37
Dohtor bey 2015 de yepisyeni bir rotary motor geliyor rx serisine.

Al kullan bir buçuk yıl içinde kalmasın, çok seversen yenisini alırsın satıp.

Mazda mühendislerinin yeni motorda önceliği güç artışı ve yakıt tüketiminin azaltılması olucakmış.

İnternette yabancı bi oto programında denk geldim bende bulursam koyarım linki buraya.

e bide bi zahmet bi kaç merdiven inde sporda görüşelim nası bişe oldun merak ediyorum :))

s2k
02-09-2013, 20:39
Dohtor bey 2015 de yepisyeni bir rotary motor geliyor rx serisine.

Al kullan bir buçuk yıl içinde kalmasın, çok seversen yenisini alırsın satıp.

Mazda mühendislerinin yeni motorda önceliği güç artışı ve yakıt tüketiminin azaltılması olucakmış.

İnternette yabancı bi oto programında denk geldim bende bulursam koyarım linki buraya.

e bide bi zahmet bi kaç merdiven inde sporda görüşelim nası bişe oldun merak ediyorum :))

İnsanin basina ne girse meraktan :D link koyda izliyelim yoksa M5e dogru gidiyoruz ordan hesabini yap iste nasi bisey oldugumu :D love Bulk :p

cnzdmr
02-09-2013, 20:45
İnsanin basina ne girse meraktan :D link koyda izliyelim yoksa M5e dogru gidiyoruz ordan hesabini yap iste nasi bisey oldugumu :D love Bulk :p

40. saniyeden sonra bahsediyor. 2016 imiş motorun gelişi :p

2015 Mustang, Acura NSX Concept GT, Bugatti Veyron Legends, New Mazda Rotary, & Doing It Wrong! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FnPC5D1VX_c)

Bulk seviyosan m5 al hacim iyidir :D

PS: http://www.roadandtrack.com/go/future-cars/2014-mazda-rx-8

Burda da 2014 diyo kancıklar :)

BoraRS
02-09-2013, 20:52
Ya hacı bırak M5 i filan eski araba yakıt makıt yürüyen aksam vs sıkıntı olur. Al yeni teknoloji bişey tertemiz pırıl pırıl bin. Ne macera arıyosun. At gacıları yan koltuğa gazla mıs gibi.

H.KELEŞ
02-09-2013, 20:59
konuyu en başından beri okudum önce sitedeki arkadaşlara bravo uzun uzun yazmışlar.fikrimi beyan etmek isterimki m5 kullandım r3 de bi arkadaşımda vardı görüntü olarak konfor güzel ancak bi zaman sonra yakıtı gözünüze gelmeye başlıyor m5 tede aynı şekilde günlük kullanımlarda bence şöle bişet düşünebilirsiniz e39 kullanıyorsunuz zaten bendede var manuel bi 5.40 bulup amaç yanlamak sa birazda gitsin diyosanız lpg li esnaf esnaf binin bence:d hemde yarı paralarına hemde m5 ayarında dolu arabalar var 16'9 ekran ısıtma bel kırma hatta karşıda bitane sinde airmatik vardı şahsi fikrim dersenizki ikisi arasında bi seçim ben fanatik bmw ciyim her zaman kapımda olur bmw ama m makina sıkıntılı biraz rx8 alıp biraz mod larsanız bence keyif alırsınız tabi yakıt probleminiz yok ise ..

Mutu
02-09-2013, 21:06
Berk isimli bi kullanıcı vardı, kullanıcı adı daha farklıydı. O ilk sayfadaki bütün sorulara cevap vermişti aslında. Konuyu bulamadım.

s2k
02-09-2013, 21:06
konuyu en başından beri okudum önce sitedeki arkadaşlara bravo uzun uzun yazmışlar.fikrimi beyan etmek isterimki m5 kullandım r3 de bi arkadaşımda vardı görüntü olarak konfor güzel ancak bi zaman sonra yakıtı gözünüze gelmeye başlıyor m5 tede aynı şekilde günlük kullanımlarda bence şöle bişet düşünebilirsiniz e39 kullanıyorsunuz zaten bendede var manuel bi 5.40 bulup amaç yanlamak sa birazda gitsin diyosanız lpg li esnaf esnaf binin bence:d hemde yarı paralarına hemde m5 ayarında dolu arabalar var 16'9 ekran ısıtma bel kırma hatta karşıda bitane sinde airmatik vardı şahsi fikrim dersenizki ikisi arasında bi seçim ben fanatik bmw ciyim her zaman kapımda olur bmw ama m makina sıkıntılı biraz rx8 alıp biraz mod larsanız bence keyif alırsınız tabi yakıt probleminiz yok ise ..

Hocam sen cok yanlis gelmissi :D 50-60 lira arasinda kyifli binilecek biseyler ariyorum olay o ;) 540 alip hele ki lpg hayatta isim olmaz.

turbo&quattro
02-09-2013, 21:08
rs4 vardi b5 50tl miydi neydi. Yikik dokuk degilse degerlendirilebilir adamim :)

H.KELEŞ
02-09-2013, 21:13
Hocam sen cok yanlis gelmissi :D 50-60 lira arasinda kyifli binilecek biseyler ariyorum olay o ;) 540 alip hele ki lpg hayatta isim olmaz.

yok ben amaç yanlamaksa diye dedim manuel 5.40 kullandınızmı hiç ondan fiikrimi söledim m3 baksanız istediginiz rakamlarda ankarada bi arkadaşimda var komple csl araba sag çamurluk degişik 10.000 bi kaydı var 110.000 de 1 senedirde kullanmıyor inşaat mühendisi çoçuk kayıtlarıda degişenide kendisi yaptı ben mesela 300c kullanıyorum dizel acaip keyifli onuda tavsiye ederim gene yanlış gelebilir ama..

ceyhun737
02-09-2013, 21:17
Berk isimli bi kullanıcı vardı, kullanıcı adı daha farklıydı. O ilk sayfadaki bütün sorulara cevap vermişti aslında. Konuyu bulamadım.

Thunder berk ti galiba onda da r3 vardı bu rx8 forumunun adminiydi sanırsam , baya donanımlı bir arkadaş.

Mutu
02-09-2013, 21:19
Thunder berk ti galiba onda da r3 vardı bu rx8 forumunun adminiydi sanırsam , baya donanımlı bir arkadaş.

Evet aynı kişiden bahsediyoruz. :icon_tup:

s2k
02-09-2013, 21:47
yok ben amaç yanlamaksa diye dedim manuel 5.40 kullandınızmı hiç ondan fiikrimi söledim m3 baksanız istediginiz rakamlarda ankarada bi arkadaşimda var komple csl araba sag çamurluk degişik 10.000 bi kaydı var 110.000 de 1 senedirde kullanmıyor inşaat mühendisi çoçuk kayıtlarıda degişenide kendisi yaptı ben mesela 300c kullanıyorum dizel acaip keyifli onuda tavsiye ederim gene yanlış gelebilir ama..

M3 de olabilir tabi ama durumu onemli genelde hepsinin cani alinmis oluyor M5 amca arabasi oldugundan daha temiz kaliyorlar :) arkadasinin M3 model kac ?

Evet aynı kişiden bahsediyoruz. :icon_tup:

Bi bulamadiniz adami :D

İbrahim Erdem
02-09-2013, 21:53
rx8 in tasarım ve modelli olması dışında kağıt üstünde bir + sı yok.

e39 diyorum. Gerçek bir sleeper. Özellikle etrafta m paket e39 lar cirit atarken.

Mutu
02-09-2013, 22:04
M3 de olabilir tabi ama durumu onemli genelde hepsinin cani alinmis oluyor M5 amca arabasi oldugundan daha temiz kaliyorlar :) arkadasinin M3 model kac ?

Bi bulamadiniz adami :D

http://www.techturkey.com/forum/members/1742-thunderberk.html

Sorun bizde değilmiş ki doktor bey abicim. :D Mesaj sayısı falan sıfır adamın. Bi sıkıntı olmuş olsa gerek.

s2k
02-09-2013, 22:08

Sorun bizde değilmiş ki doktor bey abicim. :D Mesaj sayısı falan sıfır adamın. Bi sıkıntı olmuş olsa gerek.

Adam kayip :D

ceyhun737
02-09-2013, 22:09

Aynen abi en son baya bir tartışma çıkmıştı ben öyle hatırlıyorum sonra da daha da yazmam buraya gibi bir söz söylemişti sonuç bu galiba:D:D

cnzdmr
02-09-2013, 22:22
Aynen abi en son baya bir tartışma çıkmıştı ben öyle hatırlıyorum sonra da daha da yazmam buraya gibi bir söz söylemişti sonuç bu galiba:D:D

Aynen böyle bi durum olmuştu. Adam rotary e gönül vermiş birisiydi ve çok tecrübeliydi. Arada hafif fanatizm yaptığıda oluyodu ama verdiği bilgilerin yanında solda sıfır kalır.

En son ciddi bi tartişma oldu dahada buraya yazmam dedi gitti. Biraz fazla gittiler üstüne çocuğun.

İşte bunlar hep s2k yüzünden, ne arabaymış gerçekten forumdan adam kovdurttu bilemiyorum yuva yıkmışlığıda var mıdır:D:D

Mutu
02-09-2013, 22:26
Adam kayip :D

Aynen böyle bi durum olmuştu. Adam rotary e gönül vermiş birisiydi ve çok tecrübeliydi. Arada hafif fanatizm yaptığıda oluyodu ama verdiği bilgilerin yanında solda sıfır kalır.

En son ciddi bi tartişma oldu dahada buraya yazmam dedi gitti. Biraz fazla gittiler üstüne çocuğun.

İşte bunlar hep s2k yüzünden, ne arabaymış gerçekten forumdan adam kovdurttu bilemiyorum yuva yıkmışlığıda var mıdır:D:D

Aynen, insanları bilgilendirmk istiyordu, fakat yanlış verilen bilgiye pek töleranslı değildi. Erken parlıyordu hatırladığım kadarıyla.
Ama illa tanıyan vardır, irtibata geçip yine de bilgi alınabilir.

Nameless34
02-09-2013, 22:42
Hocam aradığın tüm bilgileri RE78.NET Rotary Engine Mazda Rx-7 & Rx-8 Forum (http://www.re78.net) te bulabilirsin hatta bu hafta sonu buluşma olacak katılıp kullanıcılardan direkt olarak bilgi de alabilirsin. (Forumun kurucusu da konuda adı geçen Berk arkadaşımızdır)

Şahsi yorumum olarak M5 hiç kullanmadım hatta koltuğuna dahi oturmuşluğum yok ama hem model yılı olarak hem de dış görünüm ve donanım olarak Rx-8 sizi daha mutlu edecektir.

Ben 1 yıldır 2006 model rx-8 sahibiyim yakıt konusunda söylenenler aşşağı yukarı doğru.
Motor konusunda ilk seri makyajsız kasa da çok sorun yaşayan olmuş(ben aracın motoru değişip 300 km de iken aldım) bu da rastgele yağ kullanımından ve bu aracın motorunun az da olsa yağ ile çalışmasını kabullenemeyen sıradan pistonlu motor muamelesi yapıp gazlayıp gazlayıp yağına bakmayan bilinçsiz kullanıcılardan kaynaklanıyor geneli.

Motorumu sağlıklı tutmak için yaptıklarım;

Zorunda kalmadıkça motor normal sıcaklığına gelene kadar aracı hareket ettirmemek,
Özellikle gazladıktan sonra en az 1 dk soğutup stop etmek,
h.sonu kullandığım için garajdan çıkarmadan yağını suyunu kontrol etmek (100-150 km)
Bu araçla pek düz gidilmiyor ama yanlarken özellikle birinci viteste çok devire abanmamak 8000 i geçmemeye çalışmak
Ve Dexelia yağdan başka herhangi bir yağı kullanmamak

Genel olarak dikkat edilmesi gerekenler bunlar.

kelalper
02-09-2013, 22:47
Donanım olarak herkes RX8 diyorda M5 den haberleri yok sanırım. Şu anda kullanılan çoğu teknolojik yenilik M5 de zaten mevcut.

M3CSL
02-09-2013, 23:14
konfor donanımları vardır. teknolojık farklar nolucak. esp vs
goruntu olarak rx8 daha sportıf surus keyfı olarakta oyleç uzunyol konforlu surusler ıcın m5 tercıh ederım ama..

Firat.M3
03-09-2013, 01:57
konuya göz gezdirdim de rx8 ile v10 m5'in aynı yakması ilginçmiş. Ben şehir içinde 14.7 - 15.7 aralığında geziyorum v10 ile. 1800kg boş ağırlığını da hesaplayınca saygı duydum tekrar.

E39 M5 hem günlük kullanımda hem de uzunda çok daha keyiflidir. fakat Rx8 kadar ateşli ve eğlenceli olamaz. aradığınız şey bol hareketli dakikalar geçirmekse m3, rx8 gibi araçlar ideal. konfor da olsun canım isterse basarım ben çok ateşli olmasına gerek yok diyorsanız m5'ler güzel. donanım ve teknolojisi fazla bile..

noVankel
03-09-2013, 09:49
eski bir rx8 kullanıcısı olarak yorum yapmak istedim...
2007 rx8'im vardı...pist kullanımı çok zevkli ve yol tutuşu gerçekten hayret verici şekilde iyi bir araç..yapılan parça tedariği ile pulley headers filtre egzos biraz performans artışı almak mümkün..
ama bence 2 rotor yerine türkiye de 4 rotor projeleri çıkarsa asıl vankel gücünü gösterir..
motorları düzenli bakım ile gayet uzun süreli dayanır..şehir efsaneleri var..doğru motoru yiyor ama tamir kiti ile side platelerde ve rotorlarda zarar olmadığı zaman çok komik fiyatlara tamir ediliyor..
hele ki güzel ülkemde biri peripheral port olayanı yaparsa o zaman 2 rotor ve doğru yazılım ile 300-400 beygirler atmosferik olarak yakalanabileceğini düşünüyorum...
BMW ile ilgili söyleyeceğim tek şey...adamlar adam gibi araç yapıyor...

Yiğit G.
03-09-2013, 09:58
konuya göz gezdirdim de rx8 ile v10 m5'in aynı yakması ilginçmiş. Ben şehir içinde 14.7 - 15.7 aralığında geziyorum v10 ile. 1800kg boş ağırlığını da hesaplayınca saygı duydum tekrar.

E39 M5 hem günlük kullanımda hem de uzunda çok daha keyiflidir. fakat Rx8 kadar ateşli ve eğlenceli olamaz. aradığınız şey bol hareketli dakikalar geçirmekse m3, rx8 gibi araçlar ideal. konfor da olsun canım isterse basarım ben çok ateşli olmasına gerek yok diyorsanız m5'ler güzel. donanım ve teknolojisi fazla bile..

başta pek inanamadım da m5e39.net den baktım şimdi speclerine 13.7 diyor karışık olarak inanılmaz bir rakam.. Arkadaşımda focus 2.0 var 11-12 den aşagı düşmüyor şehir içinde (130 luk) basmadıgı zaman oda ... m5 in böyle yakması bence teknoloji veya mühendislik harikası diyebiliriz.. Ama şuna takıldım sport modda 27.9 lt diyor karışıkda :) sport modu ayrımı o 13 lt economy modda diyor çünkü..

Tunç
03-09-2013, 10:05
bana e39 m5 takası geldi kabul etmedim acıkcası ama suan yine bende r3 rx8 bakıyorum olursa yıne alırım hiç düşünmeden

tool
03-09-2013, 15:24
eski bir rx8 kullanıcısı olarak yorum yapmak istedim...
2007 rx8'im vardı...pist kullanımı çok zevkli ve yol tutuşu gerçekten hayret verici şekilde iyi bir araç..yapılan parça tedariği ile pulley headers filtre egzos biraz performans artışı almak mümkün..
ama bence 2 rotor yerine türkiye de 4 rotor projeleri çıkarsa asıl vankel gücünü gösterir..
motorları düzenli bakım ile gayet uzun süreli dayanır..şehir efsaneleri var..doğru motoru yiyor ama tamir kiti ile side platelerde ve rotorlarda zarar olmadığı zaman çok komik fiyatlara tamir ediliyor..
hele ki güzel ülkemde biri peripheral port olayanı yaparsa o zaman 2 rotor ve doğru yazılım ile 300-400 beygirler atmosferik olarak yakalanabileceğini düşünüyorum...
BMW ile ilgili söyleyeceğim tek şey...adamlar adam gibi araç yapıyor...

4 rotor renesis icin parca maliyeti nedir?

s2k
03-09-2013, 15:25
4 rotor renesis icin parca maliyeti nedir?

3 rotor bitti 4 eksik kaldı haamınaa :D:D:D

aslan
03-09-2013, 15:28
Doktor abi rx demi karar kıldın?

tool
03-09-2013, 15:28
3 rotor bitti 4 eksik kaldı haamınaa :D:D:D

ins cnm yaa :D

s2k
03-09-2013, 15:31
Doktor abi rx demi karar kıldın?

valla kafamda şu var ;

Mantıklı rakam isternirse rx isterim almak ama aynı parayı vereceksem kıçım hazır e39a alışmışken bi M5 ekliyim listeye istiyorum :)

aslan
03-09-2013, 15:41
O zaman sana eş dosttan güzel bir rx bulmak lazım birde onun tadına bakmak için hakkı neyse o olan

s2k
03-09-2013, 15:43
O zaman sana eş dosttan güzel bir rx bulmak lazım birde onun tadına bakmak için hakkı neyse o olan

Hayırsever arkadaşları bekliyoruz :D:D:D

aslan
03-09-2013, 15:53
Renk takıntın varmı abi hangi renk olursa kabulmü?

karsiyakaliozi
03-09-2013, 17:09
yenı aldım 1 ay olmadı ıstanbul ve ankara da fıyatlar yuksek ben kayserıden aldım aracı gayet makul fıyata anadoluya bakın yada bekleyın çok kolay el değiştirmiyor rx-8 ler

ziya46
03-09-2013, 20:08

2006 model rx8 sahibiyim 3.000 kmde 1,5 gazlamaya göre 2 litre yağ yakıyor zaten motor sistem olarak yağ ile çalışıyor bu kadar eksiltmesi çok normal görünüyor.

s2k
03-09-2013, 21:29
yenı aldım 1 ay olmadı ıstanbul ve ankara da fıyatlar yuksek ben kayserıden aldım aracı gayet makul fıyata anadoluya bakın yada bekleyın çok kolay el değiştirmiyor rx-8 ler

Ozel degilse kac model ve kaca aldiniz paylasabilir misin ?

BoraRS
03-09-2013, 21:32
Ya kankacim o paralara git Audi TT al 2006-2007. Arada bizi de gezdirirsin :D Bi yazilim downpipe filtre egzoz ondan sonra herkese izdirap olursun :) Sekil desen sekil guc desen guc. E bi de senin seksiligin eklendi mi Andromedada sana vermeyecek kiz kalmaz :D

Onrcn
03-09-2013, 22:44
Ya kankacim o paralara git Audi TT al 2006-2007. Arada bizi de gezdirirsin :D Bi yazilim downpipe filtre egzoz ondan sonra herkese izdirap olursun :) Sekil desen sekil guc desen guc. E bi de senin seksiligin eklendi mi Andromedada sana vermeyecek kiz kalmaz :D

Aha en mantikli fikir geldi :D

s2k
03-09-2013, 23:29
Ulan akliniz fikriniz mokoko :D

s2k
03-09-2013, 23:32

Bi bakiyim dedim bakmaz olaydim nalet guzel duruyo :D
Audi TT 2.0 TFSI 2007 Model 69.500 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 136295549 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-masrafsiz-2007-tt-s-line-136295549/detay)

S.Özeren
03-09-2013, 23:38
TT candır gerisi .. :)

SmT
04-09-2013, 05:21
M5'in dip gazda yaktığı RX-8'i bile aratır size..
Kıvraklığını ve görünümünü bir kenara bırakırsak V8'in tadını,sesini,uzamasını veremez RX-8 bana göre :)

Ömürlük donanıma ve motora sahip ancak sıkıntı şu ki alınabilecek M5 kalmadı :) Geriye kalan birkaç araçta yüksek fiyat istiyor haliyle.Bide km'ler uçmuş hep.Düşeş bir araç gelmedikçe macera olur malesef..
Bide kükreme olayı var tabi :)

dmgqDURRmD4

turbo&quattro
04-09-2013, 05:32
Olm sen nasil sigiyon roadster araca ? :D

BoraRS
04-09-2013, 09:00
Bi bakiyim dedim bakmaz olaydim nalet guzel duruyo :D
Audi TT 2.0 TFSI 2007 Model 69.500 TL Galeriden satılık ikinci el Lacivert renk - 136295549 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-masrafsiz-2007-tt-s-line-136295549/detay)

Kankacım sen kardeşinin zevkine güven ;) Hiç bindin mi bilmiyorum ama ben RED 11' i almadan önce çok gittim geldim çok baktım TT. Hele bitanesine bindim arabada filtre egzoz downpipe intercooler ve Özgünün yaptığı yazılım vardı. Yaklaşık 280hp civarlarındaydı. Belki daha da fazla bile olabilir. Böyle bir tork yok hacı. S2000 gibi rahatsız da değil. Konfor temizlik lüks şekil hız ve hepsinden önemlisi az yakıt tüketimi (Quattro' larını bilmiyorum.) hepsi var. Ama ben illa bitaraflarım kaşınıp kabrio alıcam üstünü açıcam diye RED' i almıştım. Şimdiki aklım olsa direk üç kuruş fazla verir en temizinden TT alırım. Her an alabilirim de bak şimdi TT aşkım kabardı :D

Sen git bak beğen temiz bitanesine yap pazarlığını koy kitle garajına. Çok memnun kalırsın.