PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atmosferik C6 Corvette Z06 Projesi

Armageddon
23-03-2011, 01:43
Arkadaşlar, bir süredir bazılarınızın bildiği gibi Z06yla uğraşıyorum. Camaro'nun aksine Z06yı atmosferik yüklemeye karar verdim ve gerekli işlemler için Tork Garaj'ın yolunu tuttum :) Artık projede sona gelindiğinden ve aracın rodajı bile tamamlanmak üzere olduğundan sizlerle paylaşmak istedim :)

Önce motorun vb sökülmesi...

http://img846.imageshack.us/img846/5848/img0150m.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/2562/img0166xh.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/1203/img0161wx.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/8505/img0196sr.jpg
http://img30.imageshack.us/img30/3200/img0197b.jpg

Orjinal krank ve kollar yeterince sağlam olduğundan değiştirmeye gerek duymadık. Piston olarak Wiseco'da karar kıldık. Sıkıştırmayı yükselten ve nosa dayanıklı bir piston seti kulandık.

http://img535.imageshack.us/img535/874/img0349d.jpg
http://img97.imageshack.us/img97/9073/img0351wy.jpg

Egzantrik olarak Lingenfelter'in 700HPlik kitindeki egzantriği seçtim. Fotoğrafta 2 egzantrik var biri orjinal, öteki Lingenfelter...

http://img863.imageshack.us/img863/3552/img0170f.jpg

Egzantriğin lifti çok yüksek olduğundan uygun Ferrea subap yayları kullanıldı.

http://img145.imageshack.us/img145/612/img0615b.jpg

Stock debriyaj düşündüğüm güçleri kaldırmayacağından Mc Leod debriyaj kullandık.

http://img218.imageshack.us/img218/8562/img0495c.jpg

Değişmesi gereken diğer parçalar da tabi ki değişti :)

http://img862.imageshack.us/img862/1231/img0355cz.jpg
http://img546.imageshack.us/img546/7949/img0357x.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/3435/img0354ex.jpg
http://img64.imageshack.us/img64/2869/img0360w.jpg

Ve motor toplandı...

http://img825.imageshack.us/img825/2913/img0613e.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/8391/img0614iz.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/8408/img0617m.jpg
http://img837.imageshack.us/img837/7040/img0621j.jpg

Emme manifoldunu ve gaz kelebeğini ise Hakan Usta hünerli elleriyle elden geçirdi...

Bu da ilk çalıştırma videosu...

-Qzn6EQPgJc

Projedeki eksik kalan parçalar headers ve nos kiti. Headers şu an üretimde ve önümüzdeki hafta hazır olacak. Nos kitiyle birlikte 10 gün içinde elimizde olur bir terslik çıkmazsa.

Yazılım konusunu ise headers ve nos geldikten sonra tabi ki Dr Ecu çözecek ;)

Mükemmel işçilikleri, müthiş hızları ve yardımlarından dolayı Tork Garaj ailesine çok teşekkür etmek istiyorum, her birinin çok büyük emeği var bu projede :)

senna
23-03-2011, 08:14
maşallah:)

stock pistonlardaki etekteki coatingin aşınması ne seviyede fotoda pek göremedim ama merak ettim etek sesi vs varmıydı?

birde sıkıştırmayı arttırdınızmı?

JDM_5
23-03-2011, 08:18
maaşallah kasnakta ve tekerde kaç hp elde etmeyi düşünüosunuz....

TaGo
23-03-2011, 08:41
Çok güzel proje maaşallah. Yeni egzantriklerle stok devrin nekadar üzeri çevrilmeyi düşünüyorsunuz?

chiefkadir
23-03-2011, 08:42
Ankarada yaptırmakla en iyisini yapmışsın git gel helak oluyodun hem çarçabuk bitmiş hayırlı olsun kardeşim,nos kiti kaç hp olacak toplamda 850-900 olurmu :)

miniks
23-03-2011, 08:50
İlk fotoda silindir duvarının biri aşınmış gibi duruyor dogrumu görüyorum

Eger öle ise neden böle bişey geldi başına

Parcaları cok dogru secmişsin fakat pistonu neden wiseco aldın cok daha kaliteli pistonlar var yada ince conta ile sıkıştırma arttırıp oem pistonlara da nos basabilirdin ben piston tercihini beğenmedim abi

egzantrikler zaten en iyilerinden

Headers olarak long tube tercih etmişssindir inşallah sonrasına da dümdüz boruyu çektin mi tamamdır bu iş

Hadi Allah kolaylık versin darısı camaronun başına diyelim

senna
23-03-2011, 08:54

Parcaları cok dogru secmişsin fakat pistonu neden wiseco aldın cok daha kaliteli pistonlar var yada ince conta ile sıkıştırma arttırıp oem pistonlara da nos basabilirdin ben piston tercihini beğenmedim abi

Headers olarak long tube tercih etmişssindir inşallah sonrasına da dümdüz boruyu çektin mi tamamdır bu iş

miniks v8cilerin çoğu wisecoyu seviyor sanırım daha kolay bulabiliyorsun bazı koşullarda, birde sanırım segmanlar gfx, gfxide seviyorlar:)

miniks
23-03-2011, 09:05
miniks v8cilerin çoğu wisecoyu seviyor sanırım daha kolay bulabiliyorsun bazı koşullarda, birde sanırım segmanlar gfx, gfxide seviyorlar:)

Kanka ondan degil 8 adet ya en uygunu wiseco oldugu için seviliyor

senna
23-03-2011, 09:07
Kanka ondan degil 8 adet ya en uygunu wiseco oldugu için seviliyor

diğer markalarda uyguna geliyor yaw çoğu zaman ama eğer custom işe girersen dediğin doğru:)

MiaMi
23-03-2011, 09:19
Wiseco kötü bir marka değilki sizin bahsettiğiniz pistonlar top end projelerde tercih edilmiyormu,. Top fuel araçlarda vs.

Armageddon
23-03-2011, 09:28
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim :)

maşallah:)

stock pistonlardaki etekteki coatingin aşınması ne seviyede fotoda pek göremedim ama merak ettim etek sesi vs varmıydı?

birde sıkıştırmayı arttırdınızmı?

Aşınma fazla yoktu ama tabi bi miktar vardı. Etek sesi vb yoktu araçta.

Orjinal sıkıştırma 11:1, bu pistonlarla 12:1e çıkardık.

maaşallah kasnakta ve tekerde kaç hp elde etmeyi düşünüosunuz....

Teoride düzgün yakıtla ve nosla krankta 1000+HPlere ulaşabilmemiz lazım. Tekerde de 900+HP.

Çok güzel proje maaşallah. Yeni egzantriklerle stok devrin nekadar üzeri çevrilmeyi düşünüyorsunuz?

Yeni egzantrikle 7250dd dönecek motor.

Ankarada yaptırmakla en iyisini yapmışsın git gel helak oluyodun hem çarçabuk bitmiş hayırlı olsun kardeşim,nos kiti kaç hp olacak toplamda 850-900 olurmu :)

Sağol abicim, valla İstanbul'a da gidemiyorum zaten ne zamandır, Corvette'in burda olması cidden çok iyi oldu :) Nos için 300 shotı motor rahat kaldırır dediler, göreceğiz :)

Silindir duvarlarında biraz aşınma var ama çok değil, motor 100binkmdeydi sonuçta. Aslında motor epey iyi çıktı. Piston olarak Camaro'da diamond kullandık. Fiyat olarak amerikanlara hepsi uygun bi fark yok :D Wiseco bu piston setini yeni çıkarmış ve çok iddialıymış, nosu en iyi kaldıracak pistonun bu olduğunu söylüyorlar. Yoksa ben amerikanlarda kendini kanıtlamış diamond alacaktım yine. OEM pistonlar dökme olduğu için motordaki zayıf halka olarak kabul ediliyor o yüzden değiştirmek istedim.

Headers olarak Kooks longtube alıyorum, genelde o tercih ediliyor ve en verimlilerden diye gördüm.

Darısı Camaro'nun başına evet :)

miniks
23-03-2011, 09:31
Cevab yeterince aydınlatıcı Eyvallah :)

NOS direct port mu aldın

NX in Hitman ini inceledin mi

Cihan Çizmeci
23-03-2011, 09:49
Öncelikle maşallah özellikle sesi her zamanki gibi büyüledi beni :)

Yürüyen aksam sistemi orj. kalmayacağını düşünüyorum ama bahsetmemişsiniz herhangi bir değişikliğe gidilecek mi yoksa C6'da buna ihtiyaç duymayacak mısınız :)

Armageddon
23-03-2011, 09:50
Cevab yeterince aydınlatıcı Eyvallah :)

NOS direct port mu aldın

NX in Hitman ini inceledin mi

Nos için biraz ucuz yollu bir kit aldım :) Direct port değil boğazdan vereceğiz, uygulamalarda sorun çıkarmıyor.

Nitrous Outlet » Online Catalog » Nitrous Outlet 05-09 ZO6 Corvette 90mm Plate System (10lb Bottle) (http://www.nitrousoutlet.com/catalog/product.asp?category=14&section=37&group=837&product=3954)

Aksesuarlarıyla yine 1000 USDlere dayandı o yüzden daha fazla para vermek istemedim. Gerekirse daha sonra değiştiririm kiti.

Armageddon
23-03-2011, 09:52
Öncelikle maşallah özellikle sesi her zamanki gibi büyüledi beni :)

Yürüyen aksam sistemi orj. kalmayacağını düşünüyorum ama bahsetmemişsiniz herhangi bir değişikliğe gidilecek mi yoksa C6'da buna ihtiyaç duymayacak mısınız :)

Teşekkür ederim :) Yürüyen aksamda sorun yaşamayacağım gibi duruyor. Aracın iletim organları vb yeterince iyi teoride. Pratikte göreceğiz, birşey gerekirse yapacağız artık yola çıktık bir kere :)

ferhat-a
23-03-2011, 10:31
Maşallah Abi.
Rodaj sonrası gazlama videosunu bekliyorum.

sword
23-03-2011, 10:44
Maşallah lagsız beygır canavarı duz kalkmaz bu araba:) pıston sayısı masraflı ama en azından subap yay takımı az:)

BlackEmperor
23-03-2011, 10:47
Kısa sürede projeyi bitirmene sevindim , camaro ne alemde bu arada?

997TT
23-03-2011, 11:24
Hayirli olsun,emekleri gecenlerin ellerine saglik...
En kisa surede zamanlari bekliyoruz sorunsuz...

Armageddon
23-03-2011, 11:46
Kısa sürede projeyi bitirmene sevindim , camaro ne alemde bu arada?

Dün İskender'le konuştum bu hafta sonuna kadar Savaş'a teslim edecek Camaro'yu. Savaş'ta ise işi çok az.

Maşallah lagsız beygır canavarı duz kalkmaz bu araba:) pıston sayısı masraflı ama en azından subap yay takımı az:)

Subap yay takımı az ama en pahalı parçası subap yayları oldu egzantriğin liftinin yüksekliği yüzünden :)

Hayirli olsun,emekleri gecenlerin ellerine saglik...
En kisa surede zamanlari bekliyoruz sorunsuz...

Çok teşekkür ederim, süreler vb çıkınca burada paylaşırım.

Armageddon
23-03-2011, 11:48
evet maaşallah Armağan, ilk çalıştırdığımız zamanki coşkumuz hala devam ediyor, rodaj da bitiyor.. gazlıycamız günleri bekliyoruz :)

Övgü'cüğüm çok teşekkür ederim, senin ve Sinan'ın da çok büyük desteğiniz oldu, sağolun :) O ilk çalıştırmamızdaki heyecanımız nasıl da güzeldi değil mi :D İnşallah hep beraber güzelce sorunsuz gazlarız :)

khan
23-03-2011, 12:22
Armagan hayirli olsun kazasiz belasiz kullan insallah.

Z06 nin motoru 100k daki bir spor otomobil motoruna gore oldukca iyi durumdaydi soktugumuzde genel goruntu itibari ile. Semih dedigin gibi eteklerde bir miktat asinti vardi coatingler bitme asamasinda idi, genel olcuden etekte 4 4.5 gibi asinmasi vardi. Dry sump olmasina ragmen karsilikli iki yatakta cizik vardi sanirim pislik almis ama calisma asintisi degildi. Onun haricinde oldukca iyi durumdaydi. Piston eteklerindeki asinti da bence sert forged malzeme kullanildigi icin. Cunku ovallesme veya krepaj yoktu.
Gt21 camlar cidden cok agresif araba bildigin vapur gibi calisiyor overlapten.
Miniks bende wisecoyu ozellikle japonlarda cok yuksek gucte tercih etmem ama amerikanlar icin olan pro serisi ciddi farkli malzeme, alakasi yok bizimkilerle.

senna
23-03-2011, 12:25
Armagan hayirli olsun kazasiz belasiz kullan insallah.

Z06 nin motoru 100k daki bir spor otomobil motoruna gore oldukca iyi durumdaydi soktugumuzde genel goruntu itibari ile. Semih dedigin gibi eteklerde bir miktat asinti vardi coatingler bitme asamasinda idi, genel olcuden etekte 4 4.5 gibi asinmasi vardi. Dry sump olmasina ragmen karsilikli iki yatakta cizik vardi sanirim pislik almis ama calisma asintisi degildi. Onun haricinde oldukca iyi durumdaydi. Piston eteklerindeki asinti da bence sert forged malzeme kullanildigi icin. Cunku ovallesme veya krepaj yoktu.
Gt21 camlar cidden cok agresif araba bildigin vapur gibi calisiyor overlapten.
Miniks bende wisecoyu ozellikle japonlarda cok yuksek gucte tercih etmem ama amerikanlar icin olan pro serisi ciddi farkli malzeme, alakasi yok bizimkilerle.

Korhan, gfx segmanlar ne üretimi? wiseconun bazı segman serileri çinde üretiliyor gfxe baktım ama yakından incelemedim, görüşlerini öğrenebilirmiyim segmanlar için mümkünse?

hakotech
23-03-2011, 12:37
41 kere maşallah,allah nazardan saklasın..armagan pm'den kooks headersı nekadara mal ettıgını yazabılırmısın bana..bende artık motora baslıym bıraz :)

Ozan'S
23-03-2011, 12:44
armagancım corvette c6 ıle uzun sure ugrasan bırı olarak allah utandırmasın dıyorum super proje z06 cok ayrı ve asıl bı makına zaten LS7 ne ls3 e benzer ne ls2 ye orjınalınde drysump olan nadır makınalardan parcalarıda cok guzel secmısın bende benım ls3 e wıseco almıstım... eagle kollarla 10 numara olmustu...

sorunsuz sıkıntısız bın...
tekrar hayırlı ugurlu olsun...

alp1903
23-03-2011, 13:13
Lastik takmayı düşünüyomusun Armagan abi tutunması zaten zor bi araçtı şimdi iyice zorlaşıcak ileride supercharger falan düşünmüyo muydun? Kazasız belasız kullan, camaroyuda bekliyoruz.

Armageddon
23-03-2011, 13:31
41 kere maşallah,allah nazardan saklasın..armagan pm'den kooks headersı nekadara mal ettıgını yazabılırmısın bana..bende artık motora baslıym bıraz :)

Sağolasın :) Hemen gönderiyorum özelden ;)

armagancım corvette c6 ıle uzun sure ugrasan bırı olarak allah utandırmasın dıyorum super proje z06 cok ayrı ve asıl bı makına zaten LS7 ne ls3 e benzer ne ls2 ye orjınalınde drysump olan nadır makınalardan parcalarıda cok guzel secmısın bende benım ls3 e wıseco almıstım... eagle kollarla 10 numara olmustu...

sorunsuz sıkıntısız bın...
tekrar hayırlı ugurlu olsun...

Çok teşekkür ederim Ozancım, sağolasın :)

Armagan masallah mukemmel olmus ... Allah kaza bela vermesin insallah sıkıntısız dertsiz binersin makine stock ken bile korkunc bi makine ama bukadar doluluk ve nosla nası bişi olur tahmin bile edemiyorum cok saka gibi olur heralde ... Yine bi video cekelim :)

Teşekkürler Teoman, o güzel video gibi yeni bir video çekeriz arabanın herşeyi tamamlanınca :) Nasıl olacak göreceğiz...

Lastik takmayı düşünüyomusun Armagan abi tutunması zaten zor bi araçtı şimdi iyice zorlaşıcak ileride supercharger falan düşünmüyo muydun? Kazasız belasız kullan, camaroyuda bekliyoruz.

Valla Alpcim ben de supercharger düşünüyormuşum diye çok duydum ama öyle birşey hiç düşünmedim :)

Aracı yolda tutmak zor değil, normal yollarda çok fazla sarıyor doğru ama şu anki bitik lastiklerle proje öncesi (yazılım, filtre, catback) otoban asfaltında birinci viteste zıpkın gibi ileri atılıyordu. Lastikler bitik olduğu için yenilemem gerekecek heralde ama bana asfaltı tutarmış gibi geliyor, göreceğiz :)

Kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle Armağan :)
videoları bekliyoruz

Çok teşekkür ederim :)

RUN
23-03-2011, 13:47
Armağancım kazasız belasız bin 10 numara olmuş :):) 2 gün önce istanbuldaydım iskender ustayada uğradım senin aracı gördüm maşallah oda 10 numara olmuş istersen o konuyuda yavaştan bir güncelle ;) z06 içinse benim tek aklıma takılan lastik. Yol tutuş için bence çok sağlam ve geniş bir lastik takmak lazım bu canavara :) Tekrar kazasız belasız..

videoları bekliyoruz

Arkadaşım son günlerde biraz fazla online olmaya başladın, hayırlısı olsun diyelim :D:D

Sinan'S2k
23-03-2011, 14:03
videoları bekliyoruz

Aybek gözlerimiz yaşardı ya online oluyorsun artık. Eski günlere dönüş sinyallerimi bu? :)

Armağan tanımamış seni :)

şu 10 gün geçsede özgünde gelsede ayarı versekte binsek :)

Armageddon
23-03-2011, 15:41
video bları bekliyoruz

Aybek sen misin?? Gözlerime inanamıyorum yaw :D Hala "temple of vtec" nickini kullandığını düşünmedim bile düşün yani :D

Seni yeniden aramızda görmek süper olur ben de güzel bi dönüş bekliyorum senden :D

Armağancım kazasız belasız bin 10 numara olmuş :):) 2 gün önce istanbuldaydım iskender ustayada uğradım senin aracı gördüm maşallah oda 10 numara olmuş istersen o konuyuda yavaştan bir güncelle ;) z06 içinse benim tek aklıma takılan lastik. Yol tutuş için bence çok sağlam ve geniş bir lastik takmak lazım bu canavara :) Tekrar kazasız belasız..

Arkadaşım son günlerde biraz fazla online olmaya başladın, hayırlısı olsun diyelim :D:D

Emrecim sağolasın senin de çok emeğin var bu arabayı almamda :) Lastik işine bakacağım uygun birşey takacağım artık bu kadar yaptıktan sonra :)

Camaro da cidden bitmek üzere sanırım, İskender Savaş'a göndersin arabayı o konu tekrar aktifleşir heralde...

Sesi filan şahane motor konusunda atmosferik olması yerini ayrı tutuyor zaten :)
Tekrardan hayırlı olsun hiç denk gelmedik ancak görmeyi çok isterim :)

Teşekkür ederim :) Genelde Ümitköy-Konutkent vb civarında oluyorum şehre fazla inmiyorum.

Aybek gözlerimiz yaşardı ya online oluyorsun artık. Eski günlere dönüş sinyallerimi bu? :)

Sinan'cım Aybek daha fazla dayanamamış demek ki aramıza yeniden dönmeye karar vermiş :)

Headers ne zaman çıkacak tam bi kesinleşsin de ona göre Özgün'le konuşacağım :) Sonra da gazlarız güzel güzel inşallah :)

temple of vtec
23-03-2011, 17:36

Yok kardeşim benden geçti artık bu işler. Bu aralar boşluktan bi bakayım dedim yapılan araçları görünce helal olsun çok emekler harcanıyor çok yol katedilmiş :) videoları merakla bekliyoruz :)

Aybek sen misin?? Gözlerime inanamıyorum yaw :D Hala "temple of vtec" nickini kullandığını düşünmedim bile düşün yani :D

Seni yeniden aramızda görmek süper olur ben de güzel bi dönüş bekliyorum senden :D

Hehe evet kardeşim benim , herşey biter herşey unutulur vtec unutulmaz :P haha işin şakası bu nick sanırım 9-10 yıl oldu kullanalı başka forumlardada :)
neyse bitsin şu iki arabada gözümüz kulaklarımız şenlensin :)

997TT
23-03-2011, 19:25
Dün İskender'le konuştum bu hafta sonuna kadar Savaş'a teslim edecek Camaro'yu. Savaş'ta ise işi çok az.

Subap yay takımı az ama en pahalı parçası subap yayları oldu egzantriğin liftinin yüksekliği yüzünden :)

Çok teşekkür ederim, süreler vb çıkınca burada paylaşırım.
Armagan,Bu Z06 in plakası nedır?Sıyah olan 2006 mıydı?
Buarada sana yazdıgım Mesajdan ceza aldım,heralde herkese gonderdıler,5 puan...

mrtysn
23-03-2011, 19:31
Armagan,Bu Z06 in plakası nedır?Sıyah olan 2006 mıydı?
Buarada sana yazdıgım Mesajdan ceza aldım,heralde herkese gonderdıler,5 puan...

Efsane Hakki amca'nin eski Z06'si bildigim kadariyla arac :)

997TT
23-03-2011, 19:44
Aaa,hakkı amcanın mı,super...
Benım C63 ıle takas yapmıstık...
Km sıne gore cok temızdı.Yaklasık 4000km kullandım Z06'i...
Ama sımdı bambaska bır sey olmus...
Buarada Hakkı abıde hala C63 var,bunu daha nasıl hızlandırırız dıye tel actı.Dedım hersey yapıldı,tek motor ıcı kaldı :(
Hala aynı...
Ehlıyetı kaptırdı gecen ay...

ahmet3425
23-03-2011, 19:48
hayırlı ugurlu olsun armağan... sormak istediğim simdi bu araba bitince ZR1 den daha mı hızlı olucak ?

Renç
23-03-2011, 20:27
ya bende istiyorum Z06 :D Tebrik ederim:icon_tup: Hakan Ustamda ne güzel işlemiştir şimdi onu.
maşallah diyelimde nazar değmesin :)

Lastik mevzusuna bende katılıyorum. Hoş Ankara'nın asvalt kalitesi İzmir'den kat kat üstün ama, ister yinede lastik. Tutunmak güzel şey :p

Armageddon
23-03-2011, 22:32
Aaa,hakkı amcanın mı,super...
Benım C63 ıle takas yapmıstık...
Km sıne gore cok temızdı.Yaklasık 4000km kullandım Z06'i...
Ama sımdı bambaska bır sey olmus...
Buarada Hakkı abıde hala C63 var,bunu daha nasıl hızlandırırız dıye tel actı.Dedım hersey yapıldı,tek motor ıcı kaldı :(
Hala aynı...
Ehlıyetı kaptırdı gecen ay...

Evet, araç Hakkı Amca'nın eski aracı. Tamamen uzun yolda kullanılmış bir araç. Ben alırken kendisiyle de konuşmuştum cidden çok iyi birisi kendisi :) İzmir'deyken güzel videoları vardı Z06nın.

hayırlı ugurlu olsun armağan... sormak istediğim simdi bu araba bitince ZR1 den daha mı hızlı olucak ?

Teşekkür ederim :) Kesinlikle çok daha hızlı olacak diyebilirim... Nossuz halinin bile teoride daha hızlı olması lazım 700HP+ gücü ile...

ya bende istiyorum Z06 :D Tebrik ederim:icon_tup: Hakan Ustamda ne güzel işlemiştir şimdi onu.
maşallah diyelimde nazar değmesin :)

Lastik mevzusuna bende katılıyorum. Hoş Ankara'nın asvalt kalitesi İzmir'den kat kat üstün ama, ister yinede lastik. Tutunmak güzel şey :p

Teşekkürler :) Otobanda cidden çok iyi tutuyor Z06, ben ilk bindiğimde inanamamıştım. Ama ben yine de orjinal 325 yerine 345 takıp işi sağlama alırım belki lastiği değiştirirken...

Juggernaut
23-03-2011, 22:36
Hayırlı olsun hacim güzel birşey.
Oranları bayağı uzundu z06'nın onlarda bir değişiklik olacak mı?

Armageddon
23-03-2011, 22:44
Hayırlı olsun hacim güzel birşey.
Oranları bayağı uzundu z06'nın onlarda bir değişiklik olacak mı?

Teşekkürler :) Oranlarda bir değişiklik düşünmüyorum, uzun oranların avantajlı olduğunu düşünüyorum o güçlerde.

BaDCaT
23-03-2011, 23:30
Gaz kelebegi port polish mi oldu ? ls7lerde bildigim 90mm standart hali ?

102mm FAST emme manifoldu ve gaz kelebegi combo guzel giderdi :)

LSXR LS7 102mm intake manifold (Induction) (http://katechengines.com/katech_inc/catalog/lsxr-ls7-102mm-intake-manifold.htm)

Armageddon
23-03-2011, 23:34
Gaz kelebegi port polish mi oldu ? ls7lerde bildigim 90mm standart hali ?

102mm FAST emme manifoldu ve gaz kelebegi combo guzel giderdi :)

LSXR LS7 102mm intake manifold (Induction) (http://katechengines.com/katech_inc/catalog/lsxr-ls7-102mm-intake-manifold.htm)

Evet 90mmlik gaz kelebeği port polish oldu.... 102lik FAST cidden güzel bir parça, ilerde ekleyebilirim onu setupa :)

khan
23-03-2011, 23:40
Korhan, gfx segmanlar ne üretimi? wiseconun bazı segman serileri çinde üretiliyor gfxe baktım ama yakından incelemedim, görüşlerini öğrenebilirmiyim segmanlar için mümkünse?
Semih,

Gfx ler japon mali idi, yapisal olarak normal 4 silindir wiseco setlerde gelen npr segmanlardan baya farkli, kalin ve biraz daha sert malzeme, nitrit kaplama var alt segmanda, ust kompresyon segmanida krom alasim. Oturmasi biraz zaman alir bence segmanlarin ama guzel bir rodajla blowby oldukca dusuk olur ve omurlu olur diye dusunuyorum. Total seal in segmanlarina benziyor biraz genel olarak ama daha sert malzemeden uretilmis.

Benim gordugum wisecolarin tamaminda gfx gold segman haric hep npr segman cikti, sen cin deyince acaba bazi kisiler wisecoyu segmansiz temin edip segmani ayri alip takimliyormu diye aklimin ucundan gecmedi degil. Cunku yaklasik 7 yildir kullandigim belki 100 uzeri sette hep npr idi segmanlar, ha fakat yuksek guc uzerine nos kullanildiginda npr lerin
dayanmadigini ozelligini kaybettigini gordum. Cp ye nazaran wiseco segman montaji centikli oldugu icin daha kolay, cp deki gibi segman yonunu ters takma sansida yok, gfx lerdede hatirladigim kadar ile centik yoktu, montajida sert oldugu icin baya zordu, amerikali diycilardan zaten takarken catlatan cok oluyormus. Ondan sonrada aware of gfx rings diye baslik aciyorlar birde utunmadan, gul gibi malzemeyi yumusattiracaklar durduk yere imalatciya:)

ReßeL
24-03-2011, 00:04
Inanilmaz guzel bir ses. Masallah Masallah. Bu iyilestirmelerden sonra frenlere bir sey yapilacak mi?

Armageddon
24-03-2011, 03:17
Inanilmaz guzel bir ses. Masallah Masallah. Bu iyilestirmelerden sonra frenlere bir sey yapilacak mi?

Tesekkur ederim :) Frenler epey iyi aslında birsey yapmayı düşünmedim :) asıl camaronun çıkınca frene cok ihtiyacı olacak...

ahmet3425
24-03-2011, 09:30
Teşekkür ederim :) Kesinlikle çok daha hızlı olacak diyebilirim... Nossuz halinin bile teoride daha hızlı olması lazım 700HP+ gücü ile...

o zaman sorumu değistireyim ben stock zr1 i 750 hp sanıyordum k.bakma.

su dragtimes daki 850 hp lik switzer GT-R ları geriden gelip rahatca gecen ZR1 den daha mı hızlı olucak ?

miniks
24-03-2011, 09:56
Semih,

Gfx ler japon mali idi, yapisal olarak normal 4 silindir wiseco setlerde gelen npr segmanlardan baya farkli, kalin ve biraz daha sert malzeme, nitrit kaplama var alt segmanda, ust kompresyon segmanida krom alasim. Oturmasi biraz zaman alir bence segmanlarin ama guzel bir rodajla blowby oldukca dusuk olur ve omurlu olur diye dusunuyorum. Total seal in segmanlarina benziyor biraz genel olarak ama daha sert malzemeden uretilmis.

Benim gordugum wisecolarin tamaminda gfx gold segman haric hep npr segman cikti, sen cin deyince acaba bazi kisiler wisecoyu segmansiz temin edip segmani ayri alip takimliyormu diye aklimin ucundan gecmedi degil. Cunku yaklasik 7 yildir kullandigim belki 100 uzeri sette hep npr idi segmanlar, ha fakat yuksek guc uzerine nos kullanildiginda npr lerin
dayanmadigini ozelligini kaybettigini gordum. Cp ye nazaran wiseco segman montaji centikli oldugu icin daha kolay, cp deki gibi segman yonunu ters takma sansida yok, gfx lerdede hatirladigim kadar ile centik yoktu, montajida sert oldugu icin baya zordu, amerikali diycilardan zaten takarken catlatan cok oluyormus. Ondan sonrada aware of gfx rings diye baslik aciyorlar birde utunmadan, gul gibi malzemeyi yumusattiracaklar durduk yere imalatciya:)

Güzel açıklama olmuş teşekkürler korhan usta

senna
24-03-2011, 10:51
Semih,

açıklama için teşekkürler:)

wiseco segman işini bende ingiltereden duydum belki dediğin gibi komple set yerine, piston ve segmanı ayrı alıyorlardır

segmanıda takarken nasıl çatlatıyorlar saygı duydum :)

Armageddon
24-03-2011, 15:43

su dragtimes daki 850 hp lik switzer GT-R ları geriden gelip rahatca gecen ZR1 den daha mı hızlı olucak ?

O araç 750 HP sanırım. Eğer öyleyse cevap kesinlikle evet, çok daha hızlı olacak.... ZR1 biraz daha ağır Z06dan (özellikle 2006 Z06dan). Benim Z06nın atmosferik halinin aşağı yukarı o araçla aynı gitmesi lazım. Nos basınca ise açıp gitmem lazım.

teoman_rpm
24-03-2011, 16:36

benim bildigim o GT-R da hks 570 kit var . 850 lik degil diye biliyorum videodada yazıyordu.

ahmet3425
25-03-2011, 11:16
benim bildigim o GT-R da hks 570 kit var . 850 lik degil diye biliyorum videodada yazıyordu.

valla ben videonun yalancısıyım buyrun link;

bir duzeltme switzer r850 (800hp) yazıyor. videonun sonlarına bakın.

YouTube - Nissan GT-R R35 TTR Switzer R850(800 hp) vs. Nissan GT-R R34 900 hp (http://www.youtube.com/watch?v=OQNEMbJDnzQ&feature=related)

Emre İlbi
25-03-2011, 15:09
hey maşallah çok güzel bir makina olmuş,kazasız,belasız,draglarda görürmüyüz aceba?
bu arada konuyla alakasız bağışlayın,tork garajın amerikan araçlarıyla ilgilendiğini bilmiyordum,buda benim cahilliğim:)
hakan ve korhan usta başta olmak üzere tüm tork ekibinin ellerine sağlık:)

teoman_rpm
25-03-2011, 15:52
valla ben videonun yalancısıyım buyrun link;

bir duzeltme switzer r850 (800hp) yazıyor. videonun sonlarına bakın.

YouTube - Nissan GT-R R35 TTR Switzer R850(800 hp) vs. Nissan GT-R R34 900 hp (http://www.youtube.com/watch?v=OQNEMbJDnzQ&feature=related)

videonda zr1 le gt-r denerken sag ust kosedede yazıyor ;)

ahmet3425
25-03-2011, 16:07
videonda zr1 le gt-r denerken sag ust kosedede yazıyor ;)

simdi farkettim video o kadar guzel ki hiç dikkatimi cekmemiş kusura bakma...

Armageddon
27-03-2011, 11:00
hey maşallah çok güzel bir makina olmuş,kazasız,belasız,draglarda görürmüyüz aceba?
bu arada konuyla alakasız bağışlayın,tork garajın amerikan araçlarıyla ilgilendiğini bilmiyordum,buda benim cahilliğim:)
hakan ve korhan usta başta olmak üzere tüm tork ekibinin ellerine sağlık:)

Bu soruyu kaçırmışım kusura bakma :) draglara girmeye niyetim yok girsem de bunla degil camaroyla girerim heralde. Tork garaj bende 335 varken onun işlemlerini de yapmıştı, her türlü araçla ilgileniyorlar...

cenkr1
27-03-2011, 15:36
rodaj ne zaman bitiyor armağan deneyelim artık bişilerle :)

Armageddon
27-03-2011, 22:57
rodaj ne zaman bitiyor armağan deneyelim artık bişilerle :)

Rodaj km olarak bitti ama headers ve nosu bekliyoruz. Headersa seramik kaplama yaptırıyorum o yüzden 1 hafta ileri atacak, hersey yakın zamanda hazır olacak inşallah... Bu arada bu arabayı almamda senin de cok emegin var bu vesileyle tekrar tesekkur etmiş olayım :)

SpeedFreak
29-03-2011, 02:28
Camaro ya seçtiğiniz setup ile uzerindeki LS1 in aşırı beslemeli olarak C6 da ki atmosferik LS7 ile denk olacak sanki,bende de 2000 Z28 vardı, bitince karşılaştırırsanız merakla bekliyorum

Armageddon
29-03-2011, 13:31
Camaro ya seçtiğiniz setup ile uzerindeki LS1 in aşırı beslemeli olarak C6 da ki atmosferik LS7 ile denk olacak sanki,bende de 2000 Z28 vardı, bitince karşılaştırırsanız merakla bekliyorum

Teorik olarak Camaro'daki motorda çok daha yüksek güçler için potansiyel var. Üzerindeki turbo Supra'da 1600rwhp vermiş, LSX blok 2500HPye dayanıklı. Motorun içi de full yapılı. Benzin sistemi keza öyle. Potansiyeli tamamen kullanabilirsek Z06yla çok çok farklı araçlar olurlar. Z06nın sadece kilo avantajı ve tutunma avantajı var. Tabi gerçekler ne gösterecek, göreceğiz :)

Bu arada tabi Corvettle Camaronun motorunu yer değiştirebiliriz, uyumlular çünkü :)

mmustu
29-03-2011, 16:42
başkan camaro ne durumda peki :)

Armageddon
29-03-2011, 20:02
başkan camaro ne durumda peki :)

İskender'de hala Savaş'a verecek bakalım yarım günlük işi kalmış :)

SpeedFreak
29-03-2011, 22:29
evet LSX blok çok gücü kaldırmaya kadir, lingenfelter in sitesinde 98-02 ss ve Z28 lerin LS1 lerini LS7 ye cevirme recetesi yazıyor zaten, tebrik ederim sizi iki projede muhteşem, C6 için diyeceğim hiç bişey yok bencede tam olması gerektiği gibi uzman ellerde mükemmel bir proje çıkmış atmosferik olarak, cidden camaro yu daha çok mrk ediyorum sabit arka aks vites geçişlerinde nasıl zorlayacak sizi çok merak ediyorum ben 2 den 3 e atarken stock haliyle strese giriyordum aletin arka kısmı geziyordu, hakikaten swap mantıklı olabilir, tebrik ederim tekrar

Armageddon
30-03-2011, 15:35
başkan istersen molotof kokteyli falan temin edebilirim :D :D

Yok aman arabam çıksın lütfen :D

evet LSX blok çok gücü kaldırmaya kadir, lingenfelter in sitesinde 98-02 ss ve Z28 lerin LS1 lerini LS7 ye cevirme recetesi yazıyor zaten, tebrik ederim sizi iki projede muhteşem, C6 için diyeceğim hiç bişey yok bencede tam olması gerektiği gibi uzman ellerde mükemmel bir proje çıkmış atmosferik olarak, cidden camaro yu daha çok mrk ediyorum sabit arka aks vites geçişlerinde nasıl zorlayacak sizi çok merak ediyorum ben 2 den 3 e atarken stock haliyle strese giriyordum aletin arka kısmı geziyordu, hakikaten swap mantıklı olabilir, tebrik ederim tekrar

Teşekkür ederim. Camaro'da Strange S60 Dana rear end var. Sabit aks değil, coil overlar hala aktif. Araştırmama göre yol tutuş vb konusunda ağırlık dağılımı vbyi etkilediği için dezavantajından çok avantajı var.

Bu arada Camaro'nun proje konusunu aktifleştirsek fena olmayacak, bu konunun içine iyice işlemeye başladı :)

çok güzeller 2side ama ne zman yürürken göreceğiz :) ben bile burdan sabırsızlandım, meraklandım size Allah kolaylık versin :)

Corvette için herşeyin bitmesi heralde nisan sonunu bulur, parçaların takılması, ayarı vb. Camaro'nun işi İskender'de bitmiş, Savaş son ayarları yapacak, onun da yakında çıkmaması için bir neden yok :)

Sinan'S2k
31-03-2011, 14:26
http://img189.imageshack.us/img189/6374/img7467y.jpg (http://img189.imageshack.us/i/img7467y.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img232.imageshack.us/img232/279/img7470u.jpg (http://img232.imageshack.us/i/img7470u.jpg/)

http://img827.imageshack.us/img827/2035/img7476b.jpg (http://img827.imageshack.us/i/img7476b.jpg/)

http://img690.imageshack.us/img690/4020/img7503v.jpg (http://img690.imageshack.us/i/img7503v.jpg/)

http://img859.imageshack.us/img859/2056/img7505k.jpg (http://img859.imageshack.us/i/img7505k.jpg/)

http://img705.imageshack.us/img705/9920/img7542x.jpg (http://img705.imageshack.us/i/img7542x.jpg/)

http://img820.imageshack.us/img820/7775/img7543t.jpg (http://img820.imageshack.us/i/img7543t.jpg/)

http://img130.imageshack.us/img130/5268/img7545h.jpg (http://img130.imageshack.us/i/img7545h.jpg/)

http://img263.imageshack.us/img263/4049/img7547g.jpg (http://img263.imageshack.us/i/img7547g.jpg/)

http://img31.imageshack.us/img31/3592/img7549d.jpg (http://img31.imageshack.us/i/img7549d.jpg/)

http://img696.imageshack.us/img696/7059/img7554c.jpg (http://img696.imageshack.us/i/img7554c.jpg/)

997TT
31-03-2011, 20:17
Guzel resımler gercekten,keyıf makınaları dıze dıze...

thule
07-04-2011, 14:16
konuyu biraz geç gördüm.öncelikle hayırlı olsun armağan.parçalar çok güzel yalnız headers'ı kooks değil de american racing almanı öneririm.Ben kooks kullanıyorum çok bi problemim yok ama işçilik olarak american racing veya Lg pro long tube daha iyi headerslar.102 mm ported fast intake göremedim parçaların arasında.port ettirmek istiyosan amerika'da spinmonster diye bi eleman var uygun fiayata portlayıp gönderiyor.bilgilerini verebilirim.kooks headers aldıysan eğer contaya dikkat et ben 2 defa conta değişmek zorunda kaldım.

seko
10-04-2011, 17:29
tr de daha hızlı yada yakın NA arac varmı acaba ?
birde top speed 6 sonları ne olur merak icindeyim ..

Armageddon
11-04-2011, 09:31
konuyu biraz geç gördüm.öncelikle hayırlı olsun armağan.parçalar çok güzel yalnız headers'ı kooks değil de american racing almanı öneririm.Ben kooks kullanıyorum çok bi problemim yok ama işçilik olarak american racing veya Lg pro long tube daha iyi headerslar.102 mm ported fast intake göremedim parçaların arasında.port ettirmek istiyosan amerika'da spinmonster diye bi eleman var uygun fiayata portlayıp gönderiyor.bilgilerini verebilirim.kooks headers aldıysan eğer contaya dikkat et ben 2 defa conta değişmek zorunda kaldım.

Teşekkür ederim :) Artık Kooks aldım ne yazık ki hala üretimde headers ve x-pipe. Üstüne de ceramic coating yapılıyor. Fast intake almadım daha ilerde düşüneceğim bir parça, almadan önce senle iletişime geçerim, portlatır öyle getiririz :) Conta konusunda önereceğin birşey var mı, başka bir conta mı kullanalım?

tr de daha hızlı yada yakın NA arac varmı acaba ?
birde top speed 6 sonları ne olur merak icindeyim ..

Güzel bir soru açıkcası hiç düşünmedim daha hızlı NA araç olacak mı diye... Top speed olarak normal şartlarda 5. viteste 300 yapıyor zaten araç, 6. vites ise çok uzun teorik son hızını ölçmeye gerek bile yok, pratikte ise ne yapar bir ölçüm yaparız Allah kısmet ederse :)

miniks
11-04-2011, 09:38
Teşekkür ederim :) Artık Kooks aldım ne yazık ki hala üretimde headers ve x-pipe. Üstüne de ceramic coating yapılıyor. Fast intake almadım daha ilerde düşüneceğim bir parça, almadan önce senle iletişime geçerim, portlatır öyle getiririz :) Conta konusunda önereceğin birşey var mı, başka bir conta mı kullanalım?

Güzel bir soru açıkcası hiç düşünmedim daha hızlı NA araç olacak mı diye... Top speed olarak normal şartlarda 5. viteste 300 yapıyor zaten araç, 6. vites ise çok uzun teorik son hızını ölçmeye gerek bile yok, pratikte ise ne yapar bir ölçüm yaparız Allah kısmet ederse :)

Egzozt - filitre - headers(ama kiddracing) - RBC - BDL - egzantrik - Kpro lu

Taypar ile yürür bence

puuhahuahuauhauhhuahuaaa

KMR2-GT
11-04-2011, 09:39
avk nın yaptıgı bı corvette vardı n/a. araba burda.100-200 7sn fln cıkarmıstı.bakalım bu ne cıkarıcak maşallah tekrar:)

Armageddon
11-04-2011, 11:51
avk nın yaptıgı bı corvette vardı n/a. araba burda.100-200 7sn fln cıkarmıstı.bakalım bu ne cıkarıcak maşallah tekrar:)

Teşekkürler :) Corvette'in özellikleri nedir acaba, bilgi varsa yorum yapabiliriz.

aposport
11-04-2011, 12:44
kolay gelsin Armağan.

Onuralp
11-04-2011, 15:56
Dün duyduk sesi tatsızdı. Eskişehir yoluna çıkarken önündeki siyah Astra :D. Kazasız belasız.

ProdriveSTI
11-04-2011, 16:24
bi gtr200 bi de bu projeyi merakla bekliyorum yazılanları okumak bile büyük keyif,araçları yürürken görürüz inş.

KMR2-GT
11-04-2011, 16:59
Teşekkürler :) Corvette'in özellikleri nedir acaba, bilgi varsa yorum yapabiliriz.

konuda egzantrık kapak headers ve bı kac sey daha oldugu yazıyordu tam neler var net ögrenırım.sıtede buldugum bı kac vıdeo.:)

corvette stockken

http://www.techturkey.com/forum/videolar/30035-2009-corvette-c6-vs-ferrari-f430-adana.html

n/a hali

AVKSERVIS N/A Corvette C6 (ls3) vs Ferrari F430 - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/avkservis-na-corvette-c6-ls3-vs-ferrari-f430_698291.htm)

100-200 7.92sn

http://www.techturkey.com/forum/videolar/32908-n-a-corvette-c6-100-200km-h-792sn-turkiye.html

AVKSERVIS N/A Corvette C6 100-200km/h 7.92secs - Car Videos on StreetFire (http://user.streetfire.net/video/AVKSERVIS-NA-Corvette-C6_693940.htm)

miniks
11-04-2011, 17:03
İyide burdaki Vette ZO6 degilki kamer

400 hp lik Vette bu

Yani armaganın arabası rahat rahat 6 saniyeleri görür inşallah daha altını bile görür

KMR2-GT
11-04-2011, 17:05
hakkaten ya pardon hıc dıkkat etmemişim özür dilerim.boşuna heveslendırdık ıyımı :)

997TT
11-04-2011, 20:41
6 sec Atmosferık Z06 icin harıka sure olur...

Sinan'S2k
12-04-2011, 12:02
N/A olarak 6.5 un altını görecektir. İyi bir lastik ve shot la da 6 altı bence kesin içini ferah tut armağan çok hızlı olcak :)

thule
12-04-2011, 17:40

sevgili armağan en son şu contayı aldım kooks'tan.çünkü onların en büyük sıkıntısı conta.her sene yeni bir conta yapıyolar.benim araba z06 olmadığı için contalar farklı .sanırım sen 1 7/8" boru çaplı olanı aldın.bendeki 1 3/4" boru çaplı.

coating'i ücretsiz yapmaya başladılar diye duydum.çok faydası olacaktır ama yine de sen burda sargıyla sardır :)

https://www.kooksheaders.com/show.php?pid=394&year=&make=&model=

linkteki contayı bi incele lütfen.aynısı varsa dikkate alma ama yoksa bu contadan getirtebiliyosan getirt.sıkıntı oluyosa ben yardımcı olurum.ben de şu anda benim c6'yı komple grand sport bodykitine çeviriyorum.bu hafta sonu çıkmış olacak.jantları orjinal zr1 jantlarından aldım.fren sistemim z06'in üzerindekilerle aynı.senin de kafanda ufak tefek şeyler olursa haberim olsun.gerek performans parçalarında,gerekse diğer parçalarda çok tanıdık var orda.hepsiyle memnuniyetle tanıştırırım seninle..neticede corvette'yi senin gibi kullanan çok az insan var :)

Armageddon
15-04-2011, 10:02
sevgili armağan en son şu contayı aldım kooks'tan.çünkü onların en büyük sıkıntısı conta.her sene yeni bir conta yapıyolar.benim araba z06 olmadığı için contalar farklı .sanırım sen 1 7/8" boru çaplı olanı aldın.bendeki 1 3/4" boru çaplı.

coating'i ücretsiz yapmaya başladılar diye duydum.çok faydası olacaktır ama yine de sen burda sargıyla sardır :)

https://www.kooksheaders.com/show.php?pid=394&year=&make=&model=

linkteki contayı bi incele lütfen.aynısı varsa dikkate alma ama yoksa bu contadan getirtebiliyosan getirt.sıkıntı oluyosa ben yardımcı olurum.ben de şu anda benim c6'yı komple grand sport bodykitine çeviriyorum.bu hafta sonu çıkmış olacak.jantları orjinal zr1 jantlarından aldım.fren sistemim z06'in üzerindekilerle aynı.senin de kafanda ufak tefek şeyler olursa haberim olsun.gerek performans parçalarında,gerekse diğer parçalarda çok tanıdık var orda.hepsiyle memnuniyetle tanıştırırım seninle..neticede corvette'yi senin gibi kullanan çok az insan var :)

Çok teşekkür ederim bu conta bilgisi çok iyi oldu hemen haber gönderdim conta bundan olacak. Evet headers 1 7/8". Senin Corvette de çok güzel olacak grand sport ve ZR1 jantları süper durur. Fotoğraflarını görmek isteriz :) Bakalım inşallah artık parça ihtiyacım olmaz bi süre, olursa da ilk sana sorarım, teşekkür ederim tekrar :)

M3CSL
15-04-2011, 13:39
na 6 kesın yapar altına bıle ıner bence.. nosla ztn dereceye gırebılcek sureler gelıcektır herhalde.. maşallah tekrardan..

thule
19-04-2011, 16:35
Çok teşekkür ederim bu conta bilgisi çok iyi oldu hemen haber gönderdim conta bundan olacak. Evet headers 1 7/8". Senin Corvette de çok güzel olacak grand sport ve ZR1 jantları süper durur. Fotoğraflarını görmek isteriz :) Bakalım inşallah artık parça ihtiyacım olmaz bi süre, olursa da ilk sana sorarım, teşekkür ederim tekrar :)

Faydam olacaksa ne mutlu bana.Benim araba bu hafta bitecek.Biter bitmez Tolgayla resimleri çekicez inşallah. :)

Armageddon
21-04-2011, 09:29
Evet arkadaşlar yarın nos kiti ve headers amerikadan yola çıkıyor inşallah kısa zamanda proje tamamlanacak bakalım :)

997TT
21-04-2011, 21:43
Merakla beklıyoruz...
Insallah hedeflerıne ulasırsın,bızde keyıfle ızlerız....

thule
03-05-2011, 10:29
Evet arkadaşlar yarın nos kiti ve headers amerikadan yola çıkıyor inşallah kısa zamanda proje tamamlanacak bakalım :)

parçaların resimlerini bekliyoruz :)

Armageddon
05-05-2011, 13:44
Arkadaşlar, parçalar sonunda elime ulaştı. Önümüzdeki hafta sonuna herşey takılmış olacak inşallah :)

http://img856.imageshack.us/img856/9464/img1195f.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/2525/img1196za.jpg http://img853.imageshack.us/img853/343/img1197rf.jpg http://img685.imageshack.us/img685/7093/img1198m.jpg http://img543.imageshack.us/img543/8974/img1199e.jpg

basar13
05-05-2011, 14:15
Aman aman masallah nos kaclik basicaksn 200 ustu basicakmisin gercekten? :)) 400 metrede arkadan itis favorim bu iki lastik sallayip kesin ama kesin girmelisin...
Ek olarakra fwd tabiki hulk 4 cekerde speedy evo favorilerim

Armageddon
05-05-2011, 14:35
Nosa bakıcaz kardeşim enjektörde sorun yok da pompa sıkıntı yaratcak gibi, pompa belirleyecek kaç basacağımı bi de onla uğraşamayacağım şimdi, belki ilerde :) Lastik gerekecek bir de dediğin gibi, zaten kabak üstündeki lastikler...

BocuQ
11-05-2011, 03:36
Kanka naaptın sen burnumun dibinde :D .. hafta sonları 2günde dışardayım cepte açık bnm görüşelim en kısa zamanda :) maşallah öküz gibi bi z06 yapmışın : )))

Yogi
11-05-2011, 07:55
İskender'de hala Savaş'a verecek bakalım yarım günlük işi kalmış :)

camaro ne durumda:)

29-03-2011, 20:02 tarihinde yazmışsın 1 aydan fazla olmus umarım bitmiştir

Armageddon
11-05-2011, 13:39
Kanka naaptın sen burnumun dibinde :D .. hafta sonları 2günde dışardayım cepte açık bnm görüşelim en kısa zamanda :) maşallah öküz gibi bi z06 yapmışın : )))

:) tamam kardesim su parçalar bir takılsın Ozgun de yazılımı yapsın beraber gezeriz :)

Armageddon
11-05-2011, 13:43
camaro ne durumda:)

29-03-2011, 20:02 tarihinde yazmışsın 1 aydan fazla olmus umarım bitmiştir

Camaro son kez Savasta son dönemeçte yani. Ne zaman bitecek ne olacak tabi ki bilemiyorum göreceğiz.

Z06 yarın Tork Garaja gidiyor yeni parçaların takılması için.

RUN
11-05-2011, 15:34
Armağancım doğum günün kutlu olsun :)

Bu arada manifoldu kaplamalı istedim demiştin vazmı geçtin?

ahmet3425
11-05-2011, 16:08
z06 ların hararet problemlerinin oldugunu duymustum bu tarz bi durum soz konusumudur?

miniks
11-05-2011, 16:15
z06 ların hararet problemlerinin oldugunu duymustum bu tarz bi durum soz konusumudur?

z06 larda kapak asırı taslanırsa hareret problemı oluyor. bununla ılgılı vette forumda yazılar mevcut. yenı nesıl z06 ıyı devır donuyor. armaganın hareret problemı yasayacagını sanmıyorum.

senna
11-05-2011, 17:51

sanırım kaplı zaten:) aluminum coated gibi geldi bana

Armageddon
13-05-2011, 08:57

Sağolasın Emrecim :) Manifold aluminum coated.

Öyle bir problem yok çok şükür.

BocuQ
14-05-2011, 21:50
Armağan şöyle bi içimizin yağları erir inşallah bittiğinde.. kazasız belasız binersin inşallah

basar13
17-05-2011, 18:40
Merak eden arkadaslar icin ..

http://imageshack.us/m/852/7292/img2268.jpg

http://imageshack.us/m/850/4791/img2269g.jpg

http://imageshack.us/m/856/2370/img2271z.jpg

cenkr1
17-05-2011, 21:15
armağan bittimi şimdi ?

Armageddon
17-05-2011, 21:25
armağan bittimi şimdi ?

Bitti :) Bir tek Ozgunun yapacagı ayar kaldı. O da bu hafta sonuna kadar inşallah...

Sinan'S2k
17-05-2011, 23:00
2 günde bitti be araba ahahah süper. Manifoldaların ceramic kaplamasına da hayran kaldım çok güzel yapmışlar... Yarın Özgün ayarı yaptımı otobanda alırız soluğu :)

Sinan'S2k
17-05-2011, 23:13
Bu arada Armağan bahsetmemiş.
150 lik jetler takıldı. Tahmini 800hp krank bir güce ulaşmasını umuyoruz :)
Merakla bekliyorum kanka :D

BocuQ
18-05-2011, 00:37

ohhh tadına doyum olmaz :D Armağan özgün bitirir bitirmez görüşelim : ) koordinatları ver ordayım ahhaha

thule
18-05-2011, 09:37
Armağan maaşallah.kaplatmakla en güzelini yapmışsın.arabanın sesinden çok memnun kalacaksın.long tube headers gerçekten çok değiştiriyor arabayı.hararetle ile ilgili de şunu söyleyebilirim yağ sıcaklığı 270 fahrenayta kadar normal.280-300 fahrenayt arası kritik.radyatöre konan additive'ler ile 10-15 fahrenayt arası düşüşler sağlanabiliyor.Z06 çok güzel bir makine.yaklaşık 300k verip ZR1 almak yerine armağanın ki gibi bir yatırımla daha güzel performans alınabilir.bodykit ile ilgili de ZR1 front splitter,ZR1 side skirts ve ZR1 rear spoiler alırsan araba çok yakışıklı durur..bana güven :)

cenkr1
18-05-2011, 10:14
Bitti :) Bir tek Ozgunun yapacagı ayar kaldı. O da bu hafta sonuna kadar inşallah...

deneyek miii? :D

mrtysn
18-05-2011, 13:07
Armağan maaşallah.kaplatmakla en güzelini yapmışsın.arabanın sesinden çok memnun kalacaksın.long tube headers gerçekten çok değiştiriyor arabayı.hararetle ile ilgili de şunu söyleyebilirim yağ sıcaklığı 270 fahrenayta kadar normal.280-300 fahrenayt arası kritik.radyatöre konan additive'ler ile 10-15 fahrenayt arası düşüşler sağlanabiliyor.Z06 çok güzel bir makine.yaklaşık 300k verip ZR1 almak yerine armağanın ki gibi bir yatırımla daha güzel performans alınabilir.bodykit ile ilgili de ZR1 front splitter,ZR1 side skirts ve ZR1 rear spoiler alırsan araba çok yakışıklı durur..bana güven :)

Aytac bey bahsettiginiz zr1 kiti turbodan atmosferige dondurulen avcilardaki siyah c6 daki kit mi ? :)

thule
19-05-2011, 11:31
yok o kiti adana'da kırmızı bi c6'ya taktılar.o kötü görünümlü arka kuyrukla birlikte..benim bahsettiğim parçalar sadece ön tamponun altında dil gibi uzanan bir aparat ve yan marşpiyelller..zr1'in orjinal arka spoiler'i de çok hoş duruyor.2011 Z06 Carbon Edition'da söylediğim parçaları görebilirsiniz.Arabanın karakterini bozmamak kaydıyla tabii.mesela zr1'in ön çamurlukları bence çok gereksiz olur.ben kendi arabama bahsettiğim yan marşpiyelleri de taktım.Tolga bana kızacak belki ama bi resimden bişey olmaz :)

http://i56.tinypic.com/auv87p.jpg

Armageddon
19-05-2011, 11:58

Ben şu pompa işini de halledeyim de ilerde şöyle güzel 300-400lük basalım, boşuna mı yaptık o kadar motoru :)

Armageddon
19-05-2011, 12:06

Teşekkür ederim, senin fotoları göremedik diyecektim ki ikinci mesajın geldi. Maşallah mükemmel olmuş süper duruyor cidden :icon_tup: Bir bakayım belki ilerde ZR1le ilgili şeylere bakarım, Özgün bir ayarı yapsın da öncelikle :D

deneyek miii? :D

Deneriz tabi :)

BaDCaT
19-05-2011, 13:26
Ben şu pompa işini de halledeyim de ilerde şöyle güzel 300-400lük basalım, boşuna mı yaptık o kadar motoru :)

Araba diyorki 400 shot basma ondan önce FAST 102mm intake ve throttle'indan tak :)

mrtysn
19-05-2011, 21:17
yok o kiti adana'da kırmızı bi c6'ya taktılar.o kötü görünümlü arka kuyrukla birlikte..benim bahsettiğim parçalar sadece ön tamponun altında dil gibi uzanan bir aparat ve yan marşpiyelller..zr1'in orjinal arka spoiler'i de çok hoş duruyor.2011 Z06 Carbon Edition'da söylediğim parçaları görebilirsiniz.Arabanın karakterini bozmamak kaydıyla tabii.mesela zr1'in ön çamurlukları bence çok gereksiz olur.ben kendi arabama bahsettiğim yan marşpiyelleri de taktım.Tolga bana kızacak belki ama bi resimden bişey olmaz :)

http://i56.tinypic.com/auv87p.jpg

Cok basarili :) Jantlar kesinlikle HRE'lerden daha iyi durmus

Armageddon
23-05-2011, 10:09
Arkadaşlar ne yazık ki ayar falan yapamadık araca daha. Fakat yağını suyunu vb değiştirdik widebandimizi taktık AFR 11-11.3 diye küçük bir deneme yapayım dedim toplamda 2-3 kere gazladım, bir de ufak video çektim öylesine. Dikkat ederseniz fazla kasmadım, vitesler yavaş ve kesiciye epey uzak vb. Ama yine de fikir verir... Bu arada nos falan denemedim tabi...

UNPIUGFcql4

ahmet3425
23-05-2011, 10:25
valla ayarsız mayarsız ama ipini koparmış deli dana gibi gidiyor masallah :D tam net değil ama 60-130 mph 7,5 sn gibi olctum:D

yapılacak ayar ve nosla birlikte bu arabayı yolda tutamassın armağan aman dikkat :D

thule
23-05-2011, 10:27
Arkadaşlar ne yazık ki ayar falan yapamadık araca daha. Fakat yağını suyunu vb değiştirdik widebandimizi taktık AFR 11-11.3 diye küçük bir deneme yapayım dedim toplamda 2-3 kere gazladım, bir de ufak video çektim öylesine. Dikkat ederseniz fazla kasmadım, vitesler yavaş ve kesiciye epey uzak vb. Ama yine de fikir verir... Bu arada nos falan denemedim tabi...

UNPIUGFcql4

maşallah :) ayarlardan sonraki halini de bekliyoruz...

BocuQ
24-05-2011, 14:00
tutunur tutunur : ) maşallah Allah nazardan saklasın kardeşim..

TurboM3
01-06-2011, 21:59
nitrous olmadan 100-200 km/h drift box ile ölçtünüz mü?

Cem.B
01-06-2011, 22:20
headers ve egzozun markası nedir acaba

bizim arkadasın c6 ya corsanın z06 için olan egzozunu taktık ses inanılmaz oldu

orbay
03-06-2011, 15:34
hocam fotoğraflardan karakteri belliydi ama videodanda kanıtladı harika bir iş çıkarmışsınız

umarım ankara caddelerinde denk gelir canlı canlı duyarız

kazasız belasız....

Armageddon
06-06-2011, 00:21
nitrous olmadan 100-200 km/h drift box ile ölçtünüz mü?

Hayır ölçmedik. O videodaki ve ogünkü 1-2 gazlama dışında araçla deneme yapmadım.

headers ve egzozun markası nedir acaba

bizim arkadasın c6 ya corsanın z06 için olan egzozunu taktık ses inanılmaz oldu

Headers ve X-pipe Kooks, son susturucu Borla. Borlanın x-pipeı elimde kaldı, isteyen varsa verebilirim :)

hocam fotoğraflardan karakteri belliydi ama videodanda kanıtladı harika bir iş çıkarmışsınız

umarım ankara caddelerinde denk gelir canlı canlı duyarız

kazasız belasız....

Teşekkür ederim :)

emrah arıcan
07-06-2011, 18:00
maşşallah ayarsızda olsa deli gibi gidiyor.Kazasız belasız gazlamalar.

hakotech
07-06-2011, 18:20
armağan x-pipe c5 z06 ya uyuyormu??

Armageddon
11-06-2011, 00:42
armağan x-pipe c5 z06 ya uyuyormu??

Öğrenmem lazım, bakıp haber vereyim.

hakotech
11-06-2011, 00:49
Öğrenmem lazım, bakıp haber vereyim.

tamamdır senden haber beklıyorum ozaman

Armageddon
13-06-2011, 23:20
tamamdır senden haber beklıyorum ozaman

Borladan cevap geldi, benim X-pipe C5 Z06ya uymuyormuş. Ama istersen bir göndereyim x-pipeı bak, belki kolay bi şekilde uyduruluyordur, direct fit olmayabilir. Sen bilirsin.

hakotech
13-06-2011, 23:23
Borladan cevap geldi, benim X-pipe C5 Z06ya uymuyormuş. Ama istersen bir göndereyim x-pipeı bak, belki kolay bi şekilde uyduruluyordur, direct fit olmayabilir. Sen bilirsin.

ben arabayı yarın teslım alıyorum armağan,ıkı dakka bı ıskender ustaya gotururum orda sorarım,eger uymuyorsa senıde yormamıs olurum,yada borla nın turkıye dıs.atahan abıye sorarım eger uyar olur derse telleşiriz,keza suan sonlar borla uyacagını tahmın edıyorum..

Armageddon
14-06-2011, 00:00
Hayırlı uğurlu olsun diyelim kazasız belasız kullanırsın inşallah :) Ben daha geçen gün iskenderdeydim sordum o bilmiyor denememiş. Atahan Bey bilebilir belki. Sen bir sor bana haber ver o zaman, dediğim gibi en kötü yollarım bakarsınız iskenderin orda.

hakotech
14-06-2011, 00:08
Hayırlı uğurlu olsun diyelim kazasız belasız kullanırsın inşallah :) Ben daha geçen gün iskenderdeydim sordum o bilmiyor denememiş. Atahan Bey bilebilir belki. Sen bir sor bana haber ver o zaman, dediğim gibi en kötü yollarım bakarsınız iskenderin orda.

tesekkur ederim cok saol iyi dileklerin için :) yarın öğlen gibi arıycam atahan abiyi,uyar derse veya aksını solerse ıkı sekıldede haber verırım sana,uydurma bısey yapmak ıstemıyorum acıkcası,ki zaten senın yardımınla headers sıparısı vermek ıstıyorum,kıt ingilizcemle bıraz zorlanıyorum :)

miniks
14-06-2011, 08:45
Harika gidiyor beyaaa :)

Maşallah camaroya gerek kalmadı armagan :)

BaDCaT
14-06-2011, 11:53
tesekkur ederim cok saol iyi dileklerin için :) yarın öğlen gibi arıycam atahan abiyi,uyar derse veya aksını solerse ıkı sekıldede haber verırım sana,uydurma bısey yapmak ıstemıyorum acıkcası,ki zaten senın yardımınla headers sıparısı vermek ıstıyorum,kıt ingilizcemle bıraz zorlanıyorum :)

hako,headers alıcaksan american racing headers al ağır amerikancıdan bir tavsiye :D,

Bu arada z06 çok güzel oluyor 100-200 60-130 güzel değerler çıkarıcaktır..

Armageddon
14-06-2011, 12:35

Rica ederim :) Haber bekliyorum senden. Headers konusunda her türlü yardımı seve seve yaparım tabi ki :)

PunisherKP
14-06-2011, 13:56
Rica ederim :) Haber bekliyorum senden. Headers konusunda her türlü yardımı seve seve yaparım tabi ki :)

son dakika talihsizligi oldu'arabayi almaktan vazgectim armagan..satan arkadasimiz cok yogun is adamiymis vakit ayirip devretmeye bile 3 gundur gelmiyo,toplantim var bilmem neyim var..sinirime hakim olamadim ipler koptu ne yazikki..hayirlisi degilmis diyelim :)

((hakotech))

PunisherKP
14-06-2011, 13:57
hako,headers alıcaksan american racing headers al ağır amerikancıdan bir tavsiye :D,

Bu arada z06 çok güzel oluyor 100-200 60-130 güzel değerler çıkarıcaktır..

aga yukarda armagana izah ettigim gibi ufak bi sorusn yasandi ne yazikki arabayi almaktan vazgectim :( ((hakotech))

Armageddon
14-06-2011, 14:22
son dakika talihsizligi oldu'arabayi almaktan vazgectim armagan..satan arkadasimiz cok yogun is adamiymis vakit ayirip devretmeye bile 3 gundur gelmiyo,toplantim var bilmem neyim var..sinirime hakim olamadim ipler koptu ne yazikki..hayirlisi degilmis diyelim :)

((hakotech))

Vardır bir hayrı kısmet değilmiş demek ki :)

Armageddon
04-03-2013, 23:55
Arkadaşlar araçta epey bir değişiklik oldu. Araçtaki malzemelerin son hali şöyle:

-LS7 7.0l blok
-Callies Dragonslayer krank
-Callies I-beam kollar
-Wiseco pistonlar
-ACL coated yataklar
-Katech LS7 yağ pompası
-Manley subaplar
-Ferrea subap yayları
-Lingenfelter GT21 egzantrik
-K&N filtre kiti
-FAST LSXR 102mm emme manifoldu
-FAST benzin rayları
-Aeromotive A1000 pompa kiti
-Bosch 1000cc enjektörler
- -10AN teflon benzin hortumu
-Mc Leod RXT debriyaj
-2 stage kuru NOS kiti ilki 75 whp, ikincisi yaklaşık 300 whp.
-Nick Williams 102mm gaz kelebeği
-Kooks headers ve X-pipe
-Borla egzoz
-Önlerde 285/30/19 arkalarda 335/30/20 Pirelli Pzero lastikler.

Aklımda kalanlar bunlar, tek tük başka parçalar olabilir.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/856281_10151356291336032_1398217143_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/733903_10151343263826032_367596941_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/857243_10151314899566032_66388914_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/205773_10151277334471032_706321179_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/798429_10151274694916032_1228348337_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/778767_546304192076904_111344093_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/529874_546304998743490_1521341880_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/23764_10151248960641032_312882711_n.jpg

STP
04-03-2013, 23:58
öööhhh dıyorum :) masallah kanka

Armageddon
05-03-2013, 00:04
öööhhh dıyorum :) masallah kanka

Sağolasın Selçuk :)

ümitech
05-03-2013, 00:54
maşallah ls7 z06 nın orjinal blogu değil değil mi ?
güle güle kullanın..

Armageddon
05-03-2013, 01:08
maşallah ls7 z06 nın orjinal blogu değil değil mi ?
güle güle kullanın..

Evet öyle, orjinal blok kaldı anlamında yazmıştım :)

SULTANOGLU
05-03-2013, 01:11
Muhtesem :) soylenecek hic birsoz yok. Kazasiz belasiz kullanin

AHMET1907
05-03-2013, 10:04
Kesenize bereket, çok zevkli bişey çıkmış ortaya

Armageddon
05-03-2013, 10:05
.............

Armageddon
05-03-2013, 10:11
Muhtesem :) soylenecek hic birsoz yok. Kazasiz belasiz kullanin

Kesenize bereket, çok zevkli bişey çıkmış ortaya

Teşekkürler :)

EM-RE
05-03-2013, 10:15
yazıcak fazla bir şey yok..
Kazasız belasız maşallah...

arsenikli
05-03-2013, 11:05
emeğinize saygı çok güzel olmuş kazasız belasız kullanınız

Semii
05-03-2013, 11:12
Valla süper :) kesenize bereket

Maşallah

umu_vtec
05-03-2013, 11:14
Maasallah hocam allah kaza bela vermesin gucude durusuda asaletide mukemmel

athem
05-03-2013, 11:22
Masallah korkutucu olmus

M3CSL
05-03-2013, 11:36
oy oy arka lastıklere gel,
bir kaç video lazım artık..:)

OLMECA
05-03-2013, 15:19
maşallah aman nazar değmesin :)

Schumi
05-03-2013, 20:40
Liste çok iyi gerçekten. Aşağı yukarı ne veriyor bu liste şimdi ?

Armageddon
05-03-2013, 21:01
Hepinize çok teşekkür ederim :)

Liste çok iyi gerçekten. Aşağı yukarı ne veriyor bu liste şimdi ?

Şu an atmosferik olarak 700hp civarı olması lazım nosla 1000hp üstü olmalı...

mrtysn
05-03-2013, 21:15
Hakki amca gorse taniyamaz valla eski arabasini, ciddi guzel olmus kazasiz belasiz :)

DoganSuper
06-03-2013, 20:29
armagan abi sen ve projelerin harikasınız masallah. :)