PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo X yorum .

EvoX
23-03-2011, 18:31
Herkese merhaba.Bu mayıs gibi EVO X MR siparişi vermeyi düşünüyoruz . Bir kaç arkadaşımla konuştuktan sonra zahmetli iş olucağını söyledi . 5000 bakımları vs. . Aracı annem ve ben kullanıcaz. Çoğunlukla şehiriçi. Haftasonları zevkine ben kullanıcam. Sizce günlük kullanım için uygun mudur ? Annem açısından sorun olur mu ? Şehir içi fazla mı gelir ? Herkesin yorumu için şimdiden teşekkürler :).

alp1903
23-03-2011, 18:56
Valla ben anneme STI kullandırmıştım debriyaj agır geldigi için kullanamamıştı uzun süreli yoksa sürüyodu gayet güzel bi sıkıntı çekmedi, zamanında yengemde kardeşinin gc8 sw kullanıyodu oda debriyaj sıkıntısı yüzünden söyleniyodu. Sehir trafigi fazla ise çekilmez ciledir otomatik olmadıgınız sürece bide evo cok yakıyo onuda hesaba katmak gerek bence sıfır almaktansa annene otomatik dizel bi araç sende ikinci el temiz illa evo alıcaksan 2. el bakmanı tavsiye ederim.

EvoX
23-03-2011, 19:25
Otomatik olacak. Şehir içi trafik var fakat Ankra'da yaşıyorsunuz sanırım.Ankara veya İstanbul trafiği kadar çok değil :). O kadar şehiriçine girmezde zaten.Şuan araba ford 1.4 Ford fusion otomatik var, onu satıp yerine araba alıcaz işte. Yakıt olarak yakıt pek sorun değil . Annemin kullanabilmesi önemli. Evin tek aracı olacak fakat kullanamaması büyük sorun . Evin tek aracı olacak. 2.aracı kabul etmezlerse dediğiniz gibi kendime evo 9 , anneme Golf 1.4 122hp alabiliriz . Yorumunuz için teşekkür ederim :).

cembozbey
23-03-2011, 19:34
valla annenizi bilmemde suanda satılık cok dusuk kmde bi sst şanzuman bi evox var satılık
çok dolu ve gayet duzgun sitede yasarım nickli arakdasın arabası sıfır almakdan cok daha karlı olacaktır emin olun

Octane
23-03-2011, 19:35
Otomatik vites ralli homologasyon araç olmaz. Yani bence olmaz.

Bir ara annemle benim ortak bir aracımız vardı, her zaman için sıkıntı o. Sonra sattım üste biraz para kondu daha ucuz iki araç aldık o da rahat etti ben de. Arabasını sürersin tam biyerdesin araba benim de arabam beni gel al/arabayı getir binecem der, bütün bunlar sıkıntı. Ayrıca benim deneyimime göre evoX bir evo 8 ya da 9 kadar başarılı değil. Tıpkı 2.5 olduktan sonra STIların eski bugeyelar kadar başarılı olmadığı gibi.

Tercih tabii ki sizin ama ben sadece annesiyle yaşayan bir kişi olarak iki araçtan yanayım...

EvoX
23-03-2011, 19:39
valla annenizi bilmemde suanda satılık cok dusuk kmde bi sst şanzuman bi evox var satılık
çok dolu ve gayet duzgun sitede yasarım nickli arakdasın arabası sıfır almakdan cok daha karlı olacaktır emin olun

Onu biliyorum aklımda zaten :). Satılırsa sıfır Evo x Mr satılmazsa o :).

997TT
23-03-2011, 19:42
Evo X cok daha konforlu bır otomobıl ama MR daha sert set up lı...
Otom olarak herkes kullanabılır ama Annenıze sekıl olarak uymaz,tabı bu araclardan hoslanıyorsa,o ayrı...

EvoX
23-03-2011, 19:44

Bir ara annemle benim ortak bir aracımız vardı, her zaman için sıkıntı o. Sonra sattım üste biraz para kondu daha ucuz iki araç aldık o da rahat etti ben de. Arabasını sürersin tam biyerdesin araba benim de arabam beni gel al/arabayı getir binecem der, bütün bunlar sıkıntı. Ayrıca benim deneyimime göre evoX bir evo 8 ya da 9 kadar başarılı değil. Tıpkı 2.5 olduktan sonra STIların eski bugeyelar kadar başarılı olmadığı gibi.

Tercih tabii ki sizin ama ben sadece annesiyle yaşayan bir kişi olarak iki araçtan yanayım...

Çok haklısınız. Hafta içi zaten kullanamıycam. Hafta sonu 2 gün var onda da bir işi çıkar o zamanda süremiycem . Sıkıntı :).Şuan bile tek araç var tartışıyoruz :). Ve evet evo 9 bana göre daha başarılı bir araç fakat otomatik şanzıman desteği yok :/ . Annem otomatik vites kullanabiliyor. Yoksa tercihim EVO 9 tabiyki.Teşekkür ederim yorumlarınız için , 2.araç teklifimi suniyim o zaman :).

EvoX
23-03-2011, 19:46
Evo X cok daha konforlu bır otomobıl ama MR daha sert set up lı...
Otom olarak herkes kullanabılır ama Annenıze sekıl olarak uymaz,tabı bu araclardan hoslanıyorsa,o ayrı...

Mr dvd,vcd vs. vs. donanım farkları var ama ?

Hayır hoşlandığından değil evde tek araç olma taraftarı . Evo 9 istiyordum . Otomatik olsun bende kullaniyim dedi . Evo X düşündük . Onun için foruma sordum kullanabilir mi,sıkıntı olur mu ? Yorumlara göre hem kullanamaz,hemde sıkıntı sanırım :).

GokhanE.
24-03-2011, 21:37
evoyu tek araba kullanmak başlı başına sıkıntı,bir de iki kişinin tek arabası olcaksa ayrıyeten sıkıntı olur..bence kendine de bir ikinci araba al :)

alicancalis
24-03-2011, 21:46
bence Audi s3 de alabilirsin. hem çok yumuşak hemde hızlı bir araba. üstelik içi dışı çok kaliteli.

alp1903
24-03-2011, 22:24
Bencede S3 veya Golf R o kadar para verilirken Golf R süper olur 4kapı hemde otomatik DSG.

Volkswagen Golf R 2.0 TSI 2010 Model 41.500 EUR Galeriden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hatasiz-boyasiz-volkswagen-golf-r-2-0tsi-320-ps-45365933/detay)

Volkswagen Golf R 2.0 TSI 2010 Model 96.000 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-sahibinden-2010-golf-ar-2000-turbo-38077653/detay)

997TT
24-03-2011, 22:29
Knfor ıcın Golf R olabılır ancak EVO nun tadını vermeyecek...
Otom bır EVO X harıka olur,ne sıs yana ne kebab...
Golf R cok ıddıalı yurumuyor,gecen hafta kullandım,yol tutusu harıc etkılenmedım...

ReFiK
24-03-2011, 22:29
evoyu tek araba kullanmak başlı başına sıkıntı,bir de iki kişinin tek arabası olcaksa ayrıyeten sıkıntı olur..bence kendine de bir ikinci araba al :)

aynen 1 karının 2 tane kocası olmaz...

Dou
24-03-2011, 22:36
bir arabanın birden çok sahibi olunca işin suyu çıkıyor.

bunu der bunu bilirim, ne istersen al sana kalmış orasına karışmam

bilalMW
24-03-2011, 22:39

neden abi? bilmediğimden soruyorum :)

EvoX
25-03-2011, 16:27
Annemle konuştum 2.araç işine sıcak bakıyoruz. Anneme 1.4 tsi 122 hp golf alıcaz. Bu kesinleşti. Bana ne önerirsiniz peki ? Sricco uygun mudur ? 1.4 tsi 160 hp dsg ? Veya evo 9 ? Scricco nun sıfırı Evo 9un 2.el fiyatına nerdeyse.

Ufuk
25-03-2011, 16:29
Evo 9 scırocco ile kıyaslanmaz..bence evo

EvoX
25-03-2011, 16:33
Kıyaslama amacıyla değil . Bu gün arkadaşlarla konusu geçti. Sıfır Scirocco almak daha mantıklı dediler. Evo 9 kadar olamaz tabiyki . Sıfır mı ikinciel mi meselesi gibi oluyor. Evo 9un temizini bulmakta zor zaten.

ahmet3425
25-03-2011, 16:41
madem imkanın var ailende musade ediyorsa evo 9 al kardes yada sti. scirocco falan daha cok ortam arabası ne amacla kullanacaksın bilmiyorum ama ben olsam scirocco almazdım gosterisi seven bi adam değilim.

EvoX
25-03-2011, 17:07
Teşekkür ederim yorumun için. Haftasonları gazlamak için.

997TT
25-03-2011, 17:25
Sizde evo x mu var?
Otom mu?

dirk
25-03-2011, 17:36
Anneye Her zaman el alt ında buluncak bi dizel araba alınır ... BKNZ POLO TDI Golf Tdı.. 207 307 dizel Kalan parayla Civic turbolanabilir =) yada evo 9 Akar :d

EvoX
25-03-2011, 18:50
Herkese teşekkürler yorumları için. :)

EvoX
27-03-2011, 17:11
Arkadaşlar Evo X da stop etme sorunu hala var mı ? Yama yukarı,park ederken,gazladıktan sonra ışıkta dururken,normal giderken vs. stop etme sorunu varmış devam ediyor mu ? Ve 4b11'in 4g63 den dayanıksız olduğunu okudum doğru mudur ? At nin sorun çıkarıcağı deniyor ?

YEY®
27-03-2011, 17:46
Bu arada evo x'i samsunda hangi yollarda kullanacaksın yahu ? Yaşında genç gördüğüm kadarıyla bence yanlış tercih yaparsın.Samsunda ne baktıracak adam bulursun evo'yu ne düzgün yol var viraj/roll yapacak ne de deneyecek adam..

p.s samsunlu sayılırım.

EvoX
27-03-2011, 18:08
Bu arada evo x'i samsunda hangi yollarda kullanacaksın yahu ? Yaşında genç gördüğüm kadarıyla bence yanlış tercih yaparsın.Samsunda ne baktıracak adam bulursun evo'yu ne düzgün yol var viraj/roll yapacak ne de deneyecek adam..

p.s samsunlu sayılırım.

Ankara yolu vs. gibi düşünüyorum . Dediklerinizde haklısınız fakat istek . :) hız tutkusu . Ne kadar olursa , dediğiniz gibi kullanıcak alan ve deniyecek adam az , baktirmaya yer yok . Çok istediğim araç :) . Siz ne önerirsiniz ?

Wolkan
27-03-2011, 18:20
Bence cok buyuk bır sorun olmadıkca yanı motor kırılmadıkca bırsey olmaz.bakımını yapamıyacak tamırcı o meslegı yapmasın zaten sonucta yag fıltre falan fılan samsunda parcalar bulunmuyorsa verırsın sıparısı kargo ıle gelır

EvoX
27-03-2011, 18:25
Bence cok buyuk bır sorun olmadıkca yanı motor kırılmadıkca bırsey olmaz.bakımını yapamıyacak tamırcı o meslegı yapmasın zaten sonucta yag fıltre falan fılan samsunda parcalar bulunmuyorsa verırsın sıparısı kargo ıle gelır

Haklısınız :) . Bakımları yapılır . Motorla ilgili herhangi sorunda göstericek yer yok :( . Servis zaten evo görmüyor . Ne olucagi muamma , onun için soruyorum kronik sorunu vs. Stop etme varmış mesela gecti mi onlar ? Olmazsa evo 9 alıcaz .

redbaron
27-03-2011, 18:31
su an 1.4 Ford fusion otomatik var demissiniz onu satsanız tahmini 17-18bin tl eder. 60-70 bin euroluk bir arac baktıgınıza gore fusionun ettigi 17 bin tl lik paraya ihtiyacınız olacagını sanmıyorum.mantıksız olur.fusion dursun anneniz kullansın.sizde düz vites evo X alın hem otomatik vites almadıgınız icin ve MR almadıgınız icin 8bin euro yani 17bin tl yi tasarruf etmis olur hemde 2 aracınız olmus olur.

Ufuk
27-03-2011, 18:37
Ya bence hiç uğraşmayın gidin evo 9 alın en kırmızısından.Geri kalanla paraylada motora dalın..Ohh mis geçmeyeceğiniz stock/stock'a yakın evo kalmaz

__FrK__
27-03-2011, 18:38
bak hemşehrim wolkan abide bi evo9 var hazır araba rica et satarsa onu al yanına bi tane daha günlük aracın olsun en iyisi olmuş olur nacizane fikrim ...

EvoX
27-03-2011, 18:43
Herkese yorumları için tesekkur ederim . Fusion şirket arabası gidecek . Annem öğrensin diye aldık . Şimdi bende alicam Evo 9 alırsam kalan parayla anneme otomatik bir araç alıcaz . 10 alırsak otomatik olucak annemle beraber kullanıcaz . Dediğim gibi haftaicleri pek kullanamiycam çoğunlukla haftasonu. Evo anneme sorun çıkarır mı onu da düşünüyorum . Günlük araç olacak . İse gidip gelicek annem . Veya evo 9 alıcaz anneme golf dizel veya benzinli ben hafta sonları kullanıcam. Evo X da kronik sorun yoksa ve anneme sorun çıkarmazsa evo x ilk tercihim , 2 araca gerek yok haftasonları için . Bu arada evo x oto veya manuel için motor sorunlu diyorlar ve yükleme yapılmazmis bilgisi olan var mı ?

YEY®
27-03-2011, 18:50
Ankara yolu vs. gibi düşünüyorum . Dediklerinizde haklısınız fakat istek . :) hız tutkusu . Ne kadar olursa , dediğiniz gibi kullanıcak alan ve deniyecek adam az , baktirmaya yer yok . Çok istediğim araç :) . Siz ne önerirsiniz ?

Bakım vesaire sorun değilde evo alıp stok binen/binecek adam pek yoktur.İllaki kurcalıcaksın.Anladığım kadarıyla evo ilk aracın olacak.Pek iç açıcı yorum olmayacak ama 300 beygir arabayla başlamanı kesinlikle tavsiye etmiyorum.En kontrollüsü yine gazlar dayanamaz..Madem hızlı bişiyler istiyorsun,manuel scirocco,cooper s falan alabilirsin.1,4-1,6 aşırı beslemeler iyidir yani ilk araç için.

EvoX
27-03-2011, 19:02
Yaklaşık 1,5 , 2 senedir zaten araç kullanıyorum :) . İlk araç sayılmaz . Benim ilk aracım olucak . Güçlü araç kullanmadım. Onlarda geldi aklıma . Fakat evo kadar olamaz hiç biri . :) yorumunuz için tesekkur ederim .

yasarım
27-03-2011, 20:46
merhaba
öncelikle bi evo x kullanıcısı olarak sana sunu söliyebilirim.evo x larda kronık bı sorun yok gönül rahatlığıyla evo x u alabilirsin bunu neye göre sölediğimi merak edebilirsin cevremde en az 8 10 tane evo x sahibi arkadasım var ve evolara ait bi forumun yöneticiliğini yapmaktayım içini ferah tut derim makınalar sağlam aynı zamanda turkıyenın en dolu 450 hp civarı sst sanzımanlı evo x una sahibim aracımda şanzımanla alakalı en ufak bı problem yasamadım.

yukarıda anlattıklarım bıyana bence senın suruculuk deneyımıne ve amacına uygun bı arac değil evo x düzde olsa otomatıkte olsa özelliklede anne için hiç uygun değil.
belki stok 300 hp gözüne az gelebilir ama pıyadakı bı çok aracdan guclu ve hızlı

EvoX
28-03-2011, 20:30
Forumada üyeyim mod55 olarak orda da konu açmıştım :) . Zaten mayısa kadar satılmazsa sizin aracınız ilk tercihim. :) Teşekkür ederim yorumunuz için. Annem işten eve , evden işe gidecek sorun yaratıcağını sanmıyorum ? Stok 300 hp de yeterli düşünüyorum. Hız yapan biri değil pek arabada kullanmaz. Benim sayılır gibi bir şey :). Mayıstan sonra satılmazsa modifiyeli araç kabul ederse sizinki,etmezse sıfır Evo X MR hayırlısı :). Tekrar teşekkür ederim yorumunuz için. Stop etme sorunu vs. ilk kasalarda varmış ama çözüldü sanırım ?

EvO 86
28-03-2011, 21:33
Forumada üyeyim mod55 olarak orda da konu açmıştım :) . Zaten mayısa kadar satılmazsa sizin aracınız ilk tercihim. :) Teşekkür ederim yorumunuz için. Annem işten eve , evden işe gidecek sorun yaratıcağını sanmıyorum ? Stok 300 hp de yeterli düşünüyorum. Hız yapan biri değil pek arabada kullanmaz. Benim sayılır gibi bir şey :). Mayıstan sonra satılmazsa modifiyeli araç kabul ederse sizinki,etmezse sıfır Evo X MR hayırlısı :). Tekrar teşekkür ederim yorumunuz için. Stop etme sorunu vs. ilk kasalarda varmış ama çözüldü sanırım ?

İlk test ettiğim de verdiğim tepki (o zaman 6.5 vardı) annem çok rahat kullanır bunu oldu :D sst şanzıman drive modunda çok konforlu. Zaten çekiş kontrol sistemleri var. Araç da konforlu (gerçi test ettiğim mr mıydı emin değilim ama tam dolusuydu). Ses sistemi güzel, bagajı var. 4 çeker ekstra güvenlik. Annen kullanır hiç bir sorun olmaz. Yalnız evo yu günlük kullanmak masraflar açısından biraz anlamsız olur. Benzin basmasan da hatırı sayılır yakacak, bakım masrafları serviste çok ekonomik değil bir de balata vs gibi sarf malzemeleri de pahalı. Ayrıca annen kullanırken illaki sürtmeler başka bir şey olacak (ondan kaynaklı olmasa bile), için gidecek. Hem yüksek km hem de böyle ufak tefek boyalar yüzünde çok değer kaybedecek.

İlk araç mevzusunda ise diğer arkadaşlara katılıyorum. Bence nazarını ve güç acemiliğini başka araçta atmalısın. Gerçi ben prensip olarak sıfır araca karşıyım o ayrı :D

EvoX
28-03-2011, 21:47
Haklısınız arkadaslar sıfır evo x anneye fazla :D . Yorumlar için tesekkur ederim annem için golf 1.6 tdi . Bende2.el temiz scricco bakicam :) . Herkese tesekkur ediyorum . Cevabımı aldım :) .