PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza ile ilgili gelen yazı

JOCCO
29-03-2011, 11:22
Böyle bir yazıyla karşılaşan var mı?

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/29/3730.jpg
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/29/3735.jpg

tarantino
29-03-2011, 11:38
aynı yazıdan 5 dk önce geldi dükkana karşılaştırdım aynısı

geçmiş dönemlerde vergi borcun var ise taksitlendirme gibi bir yol gösteriyorlar

tdipower
29-03-2011, 11:48
ben dilekçe verdim 1800tl borcu 1200 e düşürüp 18 aya bölmüşler :D cezalar gitmiş

Semii
29-03-2011, 11:51
trafik cezalarının faizini kaldırıyolar anaparada taksitlendiriliyor bildigim kadarıyla

JOCCO
29-03-2011, 14:54
Az önce muhasebecimizi maliyeye gönderdim. Detaylı çıkarmışlar herşeyi. Ödediğim fakat ödememiş gibi göründüğüm cezalarım var. Allahtan dekontları saklıyorum. Yarın da gidip itiraz edeceğim. Bakalım ona ne kulp takacaklar..

SONE-R
29-03-2011, 16:52
aynı mektuptan bana da geldi.. zamanında ödemediğim cezalar için sanırım...
Dragger_Yavuz sana da gelmiş olması lazım bu yazıdan :D :D

mmustu
29-03-2011, 16:55
maalesef ödemediğim hiç cezam yok :(

ogs kaçak geçişlerimi bile 800 liraya yakın bir rakam eşim sağolsun yatırmıştı :mad:

SONE-R
29-03-2011, 17:06
ilgili borçların ödenmesi için başvuru dilekçesini bradan indirebilirsiniz:

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/6111_basvuru_formlari.html

FT106
29-03-2011, 19:27
3000 tl olan borcumu 1300 e indirip 18 e böldüler :D

SONE-R
29-03-2011, 19:29
3000 tl olan borcumu 1300 e indirip 18 e böldüler :D

trafik cezası mıydı hepsi?
benim sanırım bir tane aliağadan ankaraya dönerken ablamın corsa ile 2007 yılında yediğim radar cezası, bir kaç tane de havalimanında yazılan otopark cezaları var... onlar kaça düşürülür sizce?

FT106
29-03-2011, 19:32
yok mtv+trafik cezaları.oldukça fazla 62 ve 120 tl cezam vardı.onlar sistemde gözükmüyor.

SONE-R
29-03-2011, 19:40
yok mtv+trafik cezaları.oldukça fazla 62 ve 120 tl cezam vardı.onlar sistemde gözükmüyor.

sistemde görünmeyenler hangileri? trafik cezaları m görünmüyor?

samet_61
29-03-2011, 19:42
bana dırek vergı daıresınden geldı 7 gun ıcınde odeme yapmasanız ıcra ıslemı balıcaktır dıye 17 gun oldu odemedım

Ahmet Saraçoğlu
29-03-2011, 19:46
mercedes i aldığım adamın 8000 e yakın bu araç ve üzerinden devretmediği eski bikaç aracının mtv+diğer cezaları+faizi vardı.Onları kapatmadan satış yapamadığı için ciddi çerez parası denilecek bi rakam kendine kalacak biçimde devlete vermişti arabanın parasını... başını taşlara vuruyodur şimdi :D

omR35
29-03-2011, 21:14
Bugün banada gelmiş , eve bırakmışlar. :)

Chatin
29-03-2011, 23:21
mercedes i aldığım adamın 8000 e yakın bu araç ve üzerinden devretmediği eski bikaç aracının mtv+diğer cezaları+faizi vardı.Onları kapatmadan satış yapamadığı için ciddi çerez parası denilecek bi rakam kendine kalacak biçimde devlete vermişti arabanın parasını... başını taşlara vuruyodur şimdi :D

ahaha olay bu :D

wekoo
29-03-2011, 23:53
banada geldi bugünnn

Selcuk_RoL
29-03-2011, 23:55
banada gelmiş ne yapmak lazım acaba??

darkred
30-03-2011, 00:03
Vergi dairesine gidince 6111 sayılı kanuna göre dilekçe örneği isterseniz oradan temin edebilirsiniz.Linkte verileni inceledim.Af cıkmadan önce taksitlendirme yaparak faizle birlikte ödeme yapmış veya yapanların faiz ödemelerinin iadesini içeren dilekçe var burada...

120TL ve altı olan trafik cezalarınız zaten otomatikman suanda iptal yani göremezsiniz istesenizde...

Örneğin 350 TL ceza yediniz ve faizle birlikte cezanız suan 600TL olmus bunun simdiye kadar işlemiş faizi iptal ediliyor yani 250 TL si iptal ediliyor ve 350 lirayı ister tek seferde ister taksile ödeyebiliyorsunuz...

GKD
30-03-2011, 00:15
banada geldi korktum birden peki bu sorguluyabileceğimiz bir yer varmı biri benim adıma yaparsa sevinirim 2005den bu yana bir ayakkabı kutusu ceza var biri öğrenip bana alıştıra alıştıra sölerse sevinirm...

Ahmet Saraçoğlu
30-03-2011, 00:19
bu arada araç harici normal vergi borçlarınada aynı prosedür uygulanıyor dimi?Babam 36 diye duymuş ama 18 ay sanırım max.

darkred
30-03-2011, 00:21
banada geldi korktum birden peki bu sorguluyabileceğimiz bir yer varmı biri benim adıma yaparsa sevinirim 2005den bu yana bir ayakkabı kutusu ceza var biri öğrenip bana alıştıra alıştıra sölerse sevinirm...

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Plaka no - Rusat sahibinin TC kimlik nosu ve aracın ruhsattaki tescil tarihini girerek Ceza bilgilerinizi ve Bandrol borçlarınızı sorgulayabilirsiniz...

GKD
30-03-2011, 00:23

Plaka no - Rusat sahibinin TC kimlik nosu ve aracın ruhsattaki tescil tarihini girerek Ceza bilgilerinizi ve Bandrol borçlarınızı sorgulayabilirsiniz...

teşekkürler benim adıma gelen cezaları nasıl öğrenebilirim 4üncü aracım bu hep başkasının üstüneydi..

darkred
30-03-2011, 00:25
teşekkürler benim adıma gelen cezaları nasıl öğrenebilirim 4üncü aracım bu hep başkasının üstüneydi..

Onu netten sorgulayabilirmisiniz bilmiyorum.Ancak motorlu taşıtlar vergi dairesine gidip orada TC kimliğinizden sorgulatabilirsiniz...Vergi dairesinde tescil tarihi vs de gerekmiyor araç plakası vererekte aracınıza ait cezaların tutarını öğrenebilirsiniz...

TC vererek ve plaka vererek 2 ayrı sorgulama yapmanızıda tavsiye ederim...

deeperblack
30-03-2011, 01:33
Şimdiye kadar olanları affediyoruz ama bundan sonra ayağınızı denk alın yepyeni uygulamalarla karşınızdayız yasası :) Ödeyenler ne oldu peki şimdi.?

FT106
30-03-2011, 06:43
sistemde görünmeyenler hangileri? trafik cezaları m görünmüyor?

Aynen abi.Trafik cezaları görünmüyor.MTV sorgulamadan baktım.2 tane cezam kalmış.ikiside 120 tl nin üstü cezalar.

SONE-R
30-03-2011, 07:10

buradan cezaları göremiyosunuz.. benim eski cezalar burada görünmüyor..

VTec_king
30-03-2011, 07:51
type r da 568 tl lik bir ceza gelmişti,polisin dur emrine uymamakdan dolayı
tabi imza filan atmadım bu cezaya plakaya gelmiş
arabayı satarken çıkmadı üzerindende 5 ay geçti herhangi bir bildirimde gelmedi
bir daha karşıma çıkmıcak anlamınamı geliyor bu acaba?

SONE-R
30-03-2011, 07:54

benim cezalar 4-5 yıllık cezalardı karşıma çıktı.. senin ceza da birgün çıkar ortaya.. no where to run :D you can run but you can't hide :p

TolgaEsentepe
30-03-2011, 07:54

çok önemli bunun cevabı :)

mmustu
30-03-2011, 07:57
ya banada geldi yazı ama benim borcum var mı yok mu bunu nasıl öğreneceğim ben ?

illiaki vergi dairesine dilekçe yazıp vermek mi gerekiyor borcum olup olmadığını öğrenmem için

SONE-R
30-03-2011, 08:00
ya banada geldi yazı ama benim borcum var mı yok mu bunu nasıl öğreneceğim ben ?

illiaki vergi dairesine dilekçe yazıp vermek mi gerekiyor borcum olup olmadığını öğrenmem için

mustafa borcun varki gelmiş... :)
benim mektubun altında Yeğenbey VD ve Aliağa VD yazıyordu.. aliağa trafiğine kayıtlı 35 plakalı Corsa'yla izmir çıkışı hız cezası yemiştim.. ;) arabayı ablamdan almıştım, plakayı ankara yaptırmıştım ceza çıkmadı, 2 ay sonra arabadan sıkıldım sattım yine ceza çıkmadı.. 4 yıl sonra geldi beni buldu :D :D

mmustu
30-03-2011, 08:04
vay arkadaş yaaa
şimdi hatırladım bi lavuğa kefil olup motorsiklet almıştık ödemeyince motor bana kaldı bende satmıştım o lavukta üstüne almamış bide yakalanmıştı ehliyetsiz motoru bağlamışlardı :D ordan epeyce bişiler yaslamışlardı bana kesin odur :D

VTec_king
30-03-2011, 09:29
benim cezalar 4-5 yıllık cezalardı karşıma çıktı.. senin ceza da birgün çıkar ortaya.. no where to run :D you can run but you can't hide :p

off sıkıntı yaratıcak desene sıçtık..

mmustu
30-03-2011, 09:32
ulen ne zaman elime 3 krş para geçse muhakkak ottan boktan bi yerden bi borç çıkıyo ayar oluyorum :D

darkred
30-03-2011, 17:46
buradan cezaları göremiyosunuz.. benim eski cezalar burada görünmüyor..

Gecen yıl yediğim 62 TL lik cezamın faizini tüm yıl boyunca buradan takip ettim yasa cıkınca sistemden silindi cezaların bu adresten görüntülenemediğine eminmisiniz ? Benim takip edip gördüğüm neydi peki ? Dediğim gibi bazı cezalar araç plakasından değil tc no dan görüntülenebiliyor.

@mmustu

Mustu abim dilekçe vermene gerek yok.Bazı cezalar araç plakasından bazıları ise tc kimlik no dan cıkıyor.Dilekçeye gerek olmadan VergiDairesine gidip araç plakası ve tc kimlik numaranı ordaki bankolarda çalışanlara söylediğinde sistemden bakıp plakada su kadar ceza var veya yok , TC kimlik üzerinde su kadar ceza var veya yok diye söylüyorlar...Dilekçe mevcut borcun işlemiş faizinden kurtulup sadece anaparayı taksitli veya nakit ödemek için veriliyor ?

SONE-R
30-03-2011, 17:49
Gecen yıl yediğim 62 TL lik cezamın faizini tüm yıl boyunca buradan takip ettim yasa cıkınca sistemden silindi cezaların bu adresten görüntülenemediğine eminmisiniz ? Benim takip edip gördüğüm neydi peki ? Dediğim gibi bazı cezalar araç plakasından değil tc no dan görüntülenebiliyor.

benim cezaları bul o zaman arkadaşım.. vereyim tc numaramı bul...

darkred
30-03-2011, 17:55
benim cezaları bul o zaman arkadaşım.. vereyim tc numaramı bul...

Yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım.Birşey biliyorumki konuşuyorum.Babamın arabası benim üzerime ve hem verdiğim linkten hemde vergi dairesine giderek oradaki yetkilinin bilgisayarından araç plakası vererek sorgulama yaptım aracın borcu cıkmadı.

Babamın TC numarasıyla VERGİ DAİRESİNE BİZZAT GİDEREK sorgulama yaptırdığımda ceşitli zamanlarda yine bizim arabayla yani plakasını sorgulattığım arabayla yenmiş toplam 2.571TL trafik cezası cıktı.O yüzden diyorumki VERGİ DAİRESİNE GİDEREK hem plaka hem TC numaranızı vererek sorgulama yaptırırsanız gözükmeyen cezalarınızı bulursunuz....

Verdiğim linktede cezalar görünüyor ama hepsi değil bunu zaten önceki mesajımda belirttim...

cnzdmr
30-03-2011, 17:59
ben sistemnden baktım 2009da bi cezam var 128 tl faiziyle 268 tl olmus faiz indirimi vs nasıl talep ediyoruz?

darkred
30-03-2011, 18:02
ben sistemnden baktım 2009da bi cezam var 128 tl faiziyle 268 tl olmus faiz indirimi vs nasıl talep ediyoruz?

Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesine gidip 6111 sayılı kanun için dilekçe örneği istiyorsunuz...O dilekçeyle indirim talebinde bulunabilirsiniz...Muhasebeciniz varsa eğer ondanda konuyla ilgilenmesini talep edebilirsiniz...

cnzdmr
30-03-2011, 18:04
Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesine gidip 6111 sayılı kanun için dilekçe örneği istiyorsunuz...O dilekçeyle indirim talebinde bulunabilirsiniz...Muhasebeciniz varsa eğer ondanda konuyla ilgilenmesini talep edebilirsiniz...

teşekkür ederim pek bu dilekçeyi vermek için bir son tarih fln var mı?

yoksa bir an önce yapmalı mıyız?

darkred
30-03-2011, 18:09

Son tarihi bilmiyorum malesef bir an önce yapsanız iyi olur...

ccc_mk1
30-03-2011, 18:14
banada gelmiş dün ne ayaksa?

SONE-R
30-03-2011, 18:26
Yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım.Birşey biliyorumki konuşuyorum.Babamın arabası benim üzerime ve hem verdiğim linkten hemde vergi dairesine giderek oradaki yetkilinin bilgisayarından araç plakası vererek sorgulama yaptım aracın borcu cıkmadı.

Babamın TC numarasıyla VERGİ DAİRESİNE BİZZAT GİDEREK sorgulama yaptırdığımda ceşitli zamanlarda yine bizim arabayla yani plakasını sorgulattığım arabayla yenmiş toplam 2.571TL trafik cezası cıktı.O yüzden diyorumki VERGİ DAİRESİNE GİDEREK hem plaka hem TC numaranızı vererek sorgulama yaptırırsanız gözükmeyen cezalarınızı bulursunuz....

Verdiğim linktede cezalar görünüyor ama hepsi değil bunu zaten önceki mesajımda belirttim...

be güzel arkadaşım asıl sen benim dediğimi okumamışsın.. ah bu gençler.. ben internetten göremedim dedim yoksa vergi dairesinden görünmez demedim.. ki zaten bugün vergi dairesine gidip cezalarımı gördüm..

Cıhat YAVAS
30-03-2011, 21:22

banada gelmiş yazı son başvuru tarihi2 mayıs 2011 mesai bitimine kadar diye belirtiliyor

JOCCO
30-03-2011, 22:21

son tarih 2 mayıs..

MKT
30-03-2011, 22:44
aynı kağıt banada gelmiş.bakalım en son 785 tl radar cezasından sonra busefer ne çıkacak başımıza:(

GKD
30-03-2011, 22:47
dün tek bana gelmişti bugün apartmanın kapıda aynı zarftan 4 tane daha gördüm yardırıyolar:D açık çok herhalde :D

darkred
30-03-2011, 22:49
be güzel arkadaşım asıl sen benim dediğimi okumamışsın.. ah bu gençler.. ben internetten göremedim dedim yoksa vergi dairesinden görünmez demedim.. ki zaten bugün vergi dairesine gidip cezalarımı gördüm..

Zaten bende aynısını diyorum netteki sorgulamada ceza cıkmazsa vergi dairesinden TC no ile sorgulamada cıkar baska sekilde göremezsiniz diye söyledim zaten önceki mesajımda :) Netten TC no ile sorgulama yaparak cezaları göremezsiniz demek istemiştim :)

Meslek muhasebe olunca az bucuk biliyoruz baba sağolsun :icon_tup: Aynı şeyi söylüyoruzda anlam karmaşası olmus neyse anlaştık galiba sonunda :D :D

SONE-R
30-03-2011, 22:51
Zaten bende aynısını diyorum netteki sorgulamada ceza cıkmazsa vergi dairesinden TC no ile sorgulamada cıkar baska sekilde göremezsiniz diye söyledim zaten önceki mesajımda :) Netten TC no ile sorgulama yaparak cezaları göremezsiniz demek istemiştim :)

Meslek muhasebe olunca az bucuk biliyoruz baba sağolsun :icon_tup: Aynı şeyi söylüyoruzda anlam karmaşası olmus neyse anlaştık galiba sonunda :D :D

şunu sorayım herkese: şimdi ben bu cezalarla araba alıp satarken hiç karşılaşmadım. acaba yine ödemesem bir şekilde unutulur mu? :D :D

230 lira bir arabama, 222 lira da başka arabama gelmiş.. 230 liralık ceza faizi ile 586.50 liraya, 222 lik ise 666 liraya çıkmış.. bu yasadan faydalanırsam 230+222 lira tahsil edilecek değil mi.