PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kazası ile ilgili (Pert)

oguzhan999
03-04-2011, 01:10
Arkadaşlar peşembe akşamı arkadasımla bi kaza geçirdik avcılar eski sahil yolunda , aracı arkadasm kullanıyordu virajı alamayınca bir astraya ordanda döne döne bi ağaca vurup durduk,şükürler olsun bizdede karsı tarafta yaralanma vs. hiçbirşey yok,bizim araç mitsubishi l200 pick-up daha 5000bink de 2011 model tahmini 3 ay kadar oldu trafiğe çıkalı ve araç 0 dan kaskolu acın kasko bedeli 42bin küsür serviste çıkarılan hasar 30 bine tekamül ediliyormuş bize verilen bilgilere göre,...soracağım şudurki kaskodaki ibarelerinden birinde "

İKAME BEDELİ KLOZU =

Bu sigorta sözleşmesi ile temin edilen,hususi aracın tescil tarihinden itibaren 6 aylık süre içnde tam hasara uğraması halinde,ödenecek tazminat tutarı kasko sgorta genel şartlarının b.3.3.1.2 maddesi hilafına aracın pesin anahtar teslim yeni değeridir.Tscil tarihinden itibaren 6 aylık süre içerisinde ... die devam ediyor

Bu hüküm;

1.

2.

3.Tescil tarihinden itibaren herangi bir hasara maruz kalmamış olması kaydıyle geçerlidir.

Bu 3. madde ile ilgilidir asıl sualim arac bundan 2 hafta kadar önce ufak bi kaza sonucu 350 tl lik bir hasara maruz kalıp bu ücret kaskodan tanzim edildi,aracın pert olması durumunda bizde ödenecek miktar 2. el olarakmı yoksa maddenin ilk fıkrasındaki gibi bayi çıkş fiyatındanmı bize temin edilir,3.madde gayet açık ama sizlerdende bilgi almak istiyorum

Eğer bu konu hakkında bilgili sahibi olan arkadaslar var ise bizi aydınlatırlarsa çok sevinirim,

Saygılar

Oğuzhan Öksüz

oguzhan999
03-04-2011, 01:24
Ayrıca aracın kaskosu Zürich Sigorta

+bir soru daha,acın pert kararı verildikten sonra,pertini ilk olarak arac sahibinemi teklif olrak sunuyorlar almayı düşünüyormusnuz die" önceden bu şekildeydi halen geçerlimidir ? Uygulama bu yöndemidir

Mutu
03-04-2011, 01:28
Pert edildikten sonra ilk teklifin araç sahibine sunulma olayı hala aynı, 1 ay önce bir akrabam yaşadı oradan biliyorum. Diğer olay hakkında arayıp sigortadan bilgi alırsanız daha net olur görüşündeyim, hem aklınızda soru işareti kalmaz :)

oguzhan999
03-04-2011, 01:32
Pert edildikten sonra ilk teklifin araç sahibine sunulma olayı hala aynı, 1 ay önce bir akrabam yaşadı oradan biliyorum. Diğer olay hakkında arayıp sigortadan bilgi alırsanız daha net olur görüşündeyim, hem aklınızda soru işareti kalmaz :)

Açıkçası sigortadan bilgi almak için cok uraştık , söylediklerine nazaran belki iki katına kendi çabalarımızla ulaştık hiçbir yardım alamadık desek yeridir,

ufuck
03-04-2011, 01:36
kanka geçmıs olsun yaa.... :(:( üzüldümmm

SErhat.
03-04-2011, 01:36
Geçmiş olsun.

Vermiş olduğun maddelerden 3.maddede zaten yazıyor.Tescil tarihinden itibaren herhangi bir hasara uğramaması kaydıyla geçerlidir diye.Ee;araca da 350 TL'lik hasar onarım işlemi yapılmış bu 6 aylık süre zarfında;yani 2 hafta önce.
Şu durumda tam bedel iadesi yapılmaz diye düşünüyorum.

S.Saka
03-04-2011, 01:44
Geçmiş olsun abi..

oguzhan999
03-04-2011, 01:47
Geçmiş olsun.

Vermiş olduğun maddelerden 3.maddede zaten yazıyor.Tescil tarihinden itibaren herhangi bir hasara uğramaması kaydıyla geçerlidir diye.Ee;araca da 350 TL'lik hasar onarım işlemi yapılmış bu 6 aylık süre zarfında;yani 2 hafta önce.
Şu durumda tam bedel iadesi yapılmaz diye düşünüyorum.

Haklısın bizde belki farklı bi olabilitesi varmıdır die düşünüyorduk veya örnekleri sonuçta geçmiş hasar miktarı çok düşük bir rakam ama dediğin ve yazdığım gibi madde gayet net ki , tersinin idda edilmesi durumundada el mahkum onların dedği kanun olacaktır sonuçta adamlar belgelemiş :) bizde imzayı çakmışız :hahaha: neyse hayırlısı neyse o olsun

oguzhan999
03-04-2011, 01:48
kanka geçmıs olsun yaa.... :(:( üzüldümmm

saol kanka...

Geçmiş olsun abi..

eyw kardsm

ruudvan
03-04-2011, 02:17
cok gecmıs olsun.kaza tutanagınız var ıse .kı vardır ehlıyette var alkol vs yok yanı ters bı durum yok ıse kı ole.paranın buyuk kısmını alırsınız.ufak bı mebla keserler ama onuda uste cıkma yoluyla guzel bı fıyata getırırsınız.5 sene once 38bınlık arabayı pert ettım arac 1 yasındaydı bnden once 2 tane kazası vardı kı bunların bırı camurluk degısımı ıkıncısı yan panel ve arka kapıydı araçta caddy idi.32bın lıra attıgım takla sonucu sıgorta odedı yanı sıgortaya bı caddy yaklasık 45bın tl ye gelmıs oldu sıkıntı yok.tekrar cok cok gecmıs olsun.

Emir_b16a
03-04-2011, 03:54
poliçede yazan ne kdr sa alma hakkına sahipsiniz biraz aşa teklif edebilirler kabul etmeyin araba toplanamıcak gibiyse

HkN
03-04-2011, 13:03
poliçede yazan ne kdr sa alma hakkına sahipsiniz biraz aşa teklif edebilirler kabul etmeyin araba toplanamıcak gibiyse

Bence pek altta kalma :)

mert_leon
03-04-2011, 13:11
olum desene dihhat laz var karşında verin paramu :D

Emre İlbi
03-04-2011, 13:14
geçmiş olsun,sizde yada karşı tarafta bişey olmaması sevindirici:)

elpadre
03-04-2011, 13:22
oguzhan oncelıkle gecmıs olsun

benım 2005 de pert ettım vw tuareg aklıma geldı ben 9000 km de aracı pert ettım kaskodan sıfır parasını almıstık bıraz baskı yapmanız gerekıyor ama ılk once yaptıgın 350 tl lık hasar kafa karıstırıyor o yuzden bılen arkadaslar yazar oguz gorunce konuyu yazar

SekoLive
03-04-2011, 14:31
pert konusunu bilmemde geçmiş olsn oğuzhan iyiki sizlere bişi olmamıs... aranın parası üç eksik beş fazla illaki alınır

oguzhan999
03-04-2011, 16:00

araba açıkçası çok çok büyük hasarlı gibi durmuyordu fakat aırbag leri vs. açıldı ve çıkan servis expertizi 31 bine yakın, dediğiniz gibi sanırm bi masaya oturulur

olum desene dihhat laz var karşında verin paramu :D

dikkat laz mertcim :D herkez dihhat diyor öle bşy yok :eek: tamamda o kadar laz deiliz vesselam :D

geçmiş olsun,sizde yada karşı tarafta bişey olmaması sevindirici:)

kesinlikle haklısnız

oguzhan oncelıkle gecmıs olsun

benım 2005 de pert ettım vw tuareg aklıma geldı ben 9000 km de aracı pert ettım kaskodan sıfır parasını almıstık bıraz baskı yapmanız gerekıyor ama ılk once yaptıgın 350 tl lık hasar kafa karıstırıyor o yuzden bılen arkadaslar yazar oguz gorunce konuyu yazar

saol meli abi

pert konusunu bilmemde geçmiş olsn oğuzhan iyiki sizlere bişi olmamıs... aranın parası üç eksik beş fazla illaki alınır

Çok çok teskkr ederm evet bizim tek tesellimiz o vurduğumuz arabayı kaldırımdan fırlatıp tellerle çevrili bahçeye kadar fırlattık , Allah"tan kaldırımdada kimse yoktu,

zıpzıp
03-04-2011, 16:15
geçmiş olsun :S :/