PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç içi tıkırtıdan kurtulmak için nereye gitmeliyiz?

ALPER-VNS
04-04-2011, 02:21
Bugün 520de arkadan gelen bi tıkırtı peydah oldu aracın içinden arka sağdan geliyo gibi duyuyorum.. arkada oturup dinleyince sanki önden geliyomuş gibi vs. delirtti bugün beni.. Belki başkası önemsemez biraz teybe ses verir olur biter ama ben iyice deliriyorum bu durumda teyp falan direk kapatıp o sese takılıyorum..

Ankarada biyerden ses geliyo usta diye gidebileceğimiz ve sorunu çözücek bi yer var mıdır?

ramo35
04-04-2011, 02:40
bende istanbul içinde aynı dertten müzdarip biri olarak cevap bekliyorum:D anadolu yakası olursa bomba olur:D

arfy
04-04-2011, 03:10
bi kıl ben değilim demekki :D

cagri-35
04-04-2011, 07:56
Bu yollarda sıfır araba alsan 1 ay sonra tıkırdamaya baslar. Son zamanlarda ozellıkle ızmırde kımın arabasına bındıysem herkesın arabasından ufakta olsa tıkırtı gelıyor.Bende eskıden onemsıyordum artık dedıgın gıbı ufak tıkırtılar zaten verıyorum teybe sesı gecıyorum :)

Günkut
04-04-2011, 08:07
Tesisatcıya güzel bir tesko tamamdır :)

Tıkırtı tam olarak nerden geliyor arac icindenmi yürürdenmi ?

xcel
04-04-2011, 08:18
tesko başlı başına tıkırtı sebebi. sağlam vidalarda gevşiyor. :D

flexamin
04-04-2011, 08:33
aynı şey benim pasattada war:D arka taraftan geliyor. arkaya geçiom bu sefer ses kesilio :) sinir oldum bende.. büyük ihtimalle arka kapının içinden geliyor söküp bakıcam:) bende fena uyuz olurum tıkırtı seslerine

punto_multijet
04-04-2011, 08:41
bizim jettada vardı aracın arka kısmından geliyordu. yıllarca ne biz nede servis sesin kaynagını bulamadı. en son bakıma girdikten snra ses kendi kendine gecti :D arka tarafta değişen sadece arka fren kaliperleriydi heralde ses onlardan dolayıydı

0M42
04-04-2011, 09:11
aynı şey benim pasattada war:D arka taraftan geliyor. arkaya geçiom bu sefer ses kesilio :) sinir oldum bende.. büyük ihtimalle arka kapının içinden geliyor söküp bakıcam:) bende fena uyuz olurum tıkırtı seslerine

Arkaya geçtiğinizde ses kesiliyorsa koltuktandır yüksek ihtimal.

Baran^
04-04-2011, 09:20
Yetkili servise götürün direk söler şurdan ses gelio olabilir veya geliyor diye.Baktınız hık mık ediyor sallıyor gidin özel servise.Burada Anadolu yakasında bmw ise bostancı sanayı batı oto çetin usta iyidir.Ama öle tıkırtı garage diye biyer yok bu işe bakan :)

serqan23
04-04-2011, 09:23
arabadan gelen tıkıtılar ruyalarıma gırıcek nerdeyse okadar takılıyorum o seslere :/ bigün heryeri söküp sünger tıkasım war. aslında bı tıkırtı garage olsa iyi olabılırdı :)

onursumer
04-04-2011, 09:36
arabamda çok uzun suredir yay var her servise verdiğimde tüm tıkırtıları kesiyorlar

1 ay sonra yollar yüzünden gene sağından solundan ses gelmeye başlıyor

slikon sprey,sünger onlarla sesleri kesmekten başka yol yok bence :D

Asimos
04-04-2011, 09:45
Spor yaylarla tıngırtının önüne geçebilen olursa alnından öpücem:D

onursumer
04-04-2011, 09:51
Spor yaylarla tıngırtının önüne geçebilen olursa alnından öpücem:D

sesi kesiyorum ama 1 ay en fazla 3 ay sonra gene başlıyor :D

KMR2-GT
04-04-2011, 09:52
Bu yollarda sıfır araba alsan 1 ay sonra tıkırdamaya baslar. Son zamanlarda ozellıkle ızmırde kımın arabasına bındıysem herkesın arabasından ufakta olsa tıkırtı gelıyor.Bende eskıden onemsıyordum artık dedıgın gıbı ufak tıkırtılar zaten verıyorum teybe sesı gecıyorum :)

siz o yollara varya kurban olun.tr de gordugum en guzel yollar ızmırde.adana sızınkı gıbı olsun yerle bır yapmazsam bısı bılmıom:)

tıkırtının onune gecmekcok zor ya bı yerı kesıon dıger taraftan gelıyor.ozellıkle yapan yoktur anca daha once ugrasmıs bırı yapar sanırım

Asimos
04-04-2011, 09:54

3ay sessiz kalıyosa wallaha çok iyi ***** ist. cadde sokakları çok kötü

drag mrag roll hikaye warsa benle slalom yapcak alayına gider :hahaha:

serqan23
04-04-2011, 09:56

1 ay dayanıyorsa cok iyi. ben seslerı cumartesı kesıyorum pazartesı benımle beraber sesler tekrar mesaiye baslıyo :D :D

onursumer
04-04-2011, 10:03
seslerden kurtulamnın en kolay yolu güzel bi playlist :D biraz ses verdinmi duymuyorsun hiçbirşeyi :D

TEQUILA
04-04-2011, 10:33
Bostancıda benim elektikçim ile arabayı aldığımız ilk hafta bu tıkırtı operasyonunu gerçekleştirdik. İzolasyon badı ile ses yapabilecek her yere uygulama yaptık.
Kapının kapanma sesi bile değişti bir tok sesle kapanıyor. Çok memnunum.

utkuselamoglu
04-04-2011, 10:49
getir bakalım alper:D bagaja bineriz gerekirse önemli olan o sesi bulmak..:)

cagri-35
04-04-2011, 15:18
siz o yollara varya kurban olun.tr de gordugum en guzel yollar ızmırde.adana sızınkı gıbı olsun yerle bır yapmazsam bısı bılmıom:)

:) En son İzmir'e ne zaman geldiğinizi ve nerelerini gördüğünüzü sorabilirmiyim. Geçen hafta Karşıyaka sahilde bir çukura düştük, içine siper diye gir yunan askeri ile savaş. Şu bir gerçekki bu söyledikleriniz bir kaç yıl öncesi için geçerliydi :)

CasabLanca
04-04-2011, 15:23
2 kişi binip iyice dinlemek lazım bulunur o zaman ya koltuklar felan olabilir

benim mercedesle eskişehirden geliyoruz 4 kişiyiz (freeman, R-Turbo, CGTY) arabada bir ötme var böyle vıyak vıyak benden başka kimse duymadı deli oldum :hehe: en son ankaraya girdik herkes arabadan indi sesi çözdük sağ koltuk başlığından geliyormuş, deri deriye sürtüyormuş :D:D

ALPER-VNS
04-04-2011, 16:23
getir bakalım alper:D bagaja bineriz gerekirse önemli olan o sesi bulmak..:)

buldum sesi bugün arka koltukla pandizottan geliyo galiba yani ikisinden birinden bilemedm.. arıyorum en kısa zamanda seni madem :icon_tup::icon_tup:

GokhanRS
04-04-2011, 16:29
bu sene geldim izmire. istanbulla kıyaslarsak, süper izmirim öyle söyliyim.

istanbula göre çok mükemmel yer. illaki bozuk yeride vardır ama genel olarak şehir merkezleri süper.

douu
04-04-2011, 16:34
:) En son İzmir'e ne zaman geldiğinizi ve nerelerini gördüğünüzü sorabilirmiyim. Geçen hafta Karşıyaka sahilde bir çukura düştük, içine siper diye gir yunan askeri ile savaş. Şu bir gerçekki bu söyledikleriniz bir kaç yıl öncesi için geçerliydi :)

2 ay önce ordaydık.. adanayı gördünüzmü hiç ? :D türkiyenin her yerinde yollar cok cok kötü fakat adanadan daha kötü yolu oldugunu idda eden bir şehir olmamalı bence :D

cagri-35
04-04-2011, 16:41
2 ay önce ordaydık.. adanayı gördünüzmü hiç ? :D türkiyenin her yerinde yollar cok cok kötü fakat adanadan daha kötü yolu oldugunu idda eden bir şehir olmamalı bence :D

Adana'yı görmedim malesef :) Ama valla en kötü şu ana kadar gördüğüm yol 2007 2008 yılı civarı diyarbakır ve mardin'dir.

messi
04-04-2011, 16:58
pajeroda ön kısımdan arada bir gelen tangırtı vardı.
servisdeki amca :) kullanmış beş dakka.
davlumbazdan geliyo bu ses demiş.
iki tane vida sıkılamış tamamdır...

ramo35
04-04-2011, 18:18
Bostancıda benim elektikçim ile arabayı aldığımız ilk hafta bu tıkırtı operasyonunu gerçekleştirdik. İzolasyon badı ile ses yapabilecek her yere uygulama yaptık.
Kapının kapanma sesi bile değişti bir tok sesle kapanıyor. Çok memnunum.

abi nerede yeri tam olarak ben cidden sıkıldım ön kapı içinden ve arka direklerin içinden(sanırım stoplara giden kablolar vuruyor veya emniyet kemeri yerleri) bunlar hallettirmek istiyorum anadolu yakasında ki tüm önerilere açıgım delircem:D

TEQUILA
04-04-2011, 20:03
abi nerede yeri tam olarak ben cidden sıkıldım ön kapı içinden ve arka direklerin içinden(sanırım stoplara giden kablolar vuruyor veya emniyet kemeri yerleri) bunlar hallettirmek istiyorum anadolu yakasında ki tüm önerilere açıgım delircem:D

Bostancı köprüsünden yukarı çıkarken mezarlığın civarında Kısmet Oto var. Oradan Mustafa bu işin piri :)
Beyaz HB Honda Bülent dersen mutlaka yardımıcı olur. Gideceğin zaman haber verirsin önceden onla konuşurum veya müsaitsem birlikte gideriz.
ben genelde Cumartesi günleri oralardayım :D

krm
04-04-2011, 20:05
sağ ön lastıgın ordan sureklı bı tıkırtı gelıyo ama onla yasamaya alıstım artık.o tıkırtı olmayınca bıseyler eksık :D

EREN34
04-04-2011, 20:16
İstanbul için....

Atatürk Oto sanayi 2. kısım sokağını tam anımsayamıyorum ancak 2. kısımın en büyük özel Alfa Romeo servisi diyebilirim.Alfa servisin tam karşısındaki oto camcı.

Araç boyutunu göre 70-150TL arası+1 gün süre ile araçta ne kadar ses varsa kesiyorlar...

Schumi
04-04-2011, 20:29
Bir ben çok geniş ve gamsızım herhalde. Hiç takmam öyle şeyleri.

PimPCaR
05-04-2011, 02:15
ses konusunda bende aşırı derece takıntılıyım. en ufak tıkırtı duysm deliriyorum resmen :) bide beton gibi yay takmışken artan tıkırtılar hasta ediyor. :) sünger, izolasyon köpüğü, dolgu köpüğü, bez bant, aktivatörlü yapıştırıcı ve bilimum işe yarayacak her türlü malzeme ile o tıkırtıyı bulup kesmeye çalışıyorum. sök tak sök tak herşeyi elden geçiriorum mutlaka..

chaylak
05-04-2011, 02:20
Diger arabalari bilmem ama hondasi olup tikirti duymayan varsa alnindan operim:))

Perili kosk gibi her yerinden ayri bi ses geliyor zikkimin:))

cabriolet
05-04-2011, 02:57
sağ ön lastıgın ordan sureklı bı tıkırtı gelıyo ama onla yasamaya alıstım artık.o tıkırtı olmayınca bıseyler eksık :D

amortisör kafa takozuna bak çatlayınca ses yapar :)

can2k
05-04-2011, 03:16
alt takımı yuruyeni degisiosun komple bitio :D serviste bi kaldırtıp baktır bence her yerine

kv661
05-04-2011, 06:45
stres yapmayın bu kadar.tıkırtı gelmezse korkun

Berkan
05-04-2011, 06:49
Bir ben çok geniş ve gamsızım herhalde. Hiç takmam öyle şeyleri.

bende bende :D bagaj yada o civarlardan gelen bir ses var aylardır :D kaldırım taşlı yolda geliyor bi her garajdan cıktımda gelio 1 dk sora unutyorum :D

MKT
05-04-2011, 09:15
adananın yolları arabasından soğutuyor insanı benim diyen adam 1000 mt direksiyonu hiç sağ sol yapmadan düz gidemez.lanet olsun ki bana bu yollar 1,400 tl ye mal oldu.ve her gün yeni bir ses türüyor.20 yaşında araba tamam kabul ediyorum ama.araba izmirden geldiği ilk 2-3 gün tık ses yoktu. adana bu arabanın katili oldu resmen. :(

KMR2-GT
05-04-2011, 09:33
Adana'yı görmedim malesef :) Ama valla en kötü şu ana kadar gördüğüm yol 2007 2008 yılı civarı diyarbakır ve mardin'dir.

evet dıyarbakırda çok kötü ama gene adananın yanında almanya otobanı kalır.ızmıre typerı almak ıcın gelmıstım 2 ay once.gene dıorum kıymetını bılın süper yollarınız var

aynı sekılde antalyadan vtı almıstım tık ses yoktu adanaya geldı araba dagıldı resmen

jap typerı da aldıgımızda ıstanbuldan gene cok ses yoktu ve yıne burda ıptal oldu.

OmeR-FE
05-04-2011, 10:08
İstanbul anadolu yakasında birinden bahsediyorlardı.
50-60 TL karşılığında, yaklaşık 2 saat araç içindeki bütün civataların yenilenmesi gerekenleri yenileyip, gerekmeyenleri sıkıp, ses yapabilecek yerlere ufak yalıtımları v.s. yaptığı geldiydi kulağıma. Bi araştırır, bulabilirsem adresini ve telefonunu yazarım bu konuya.

Schumi
05-04-2011, 11:19
Bagaj kapağının kilidi gevşemiş. Alyan ile 30 sn lik bir işi var. Ama ben hala 6 aydır belki lok-lok-lok sesi ile dolaşıyorum. :D

ramo35
05-04-2011, 12:25
Bostancı köprüsünden yukarı çıkarken mezarlığın civarında Kısmet Oto var. Oradan Mustafa bu işin piri :)
Beyaz HB Honda Bülent dersen mutlaka yardımıcı olur. Gideceğin zaman haber verirsin önceden onla konuşurum veya müsaitsem birlikte gideriz.
ben genelde Cumartesi günleri oralardayım :D

teşekkürler abi cevabın için haftasonu giderim gidersem tavsiyen için tekrar teşekkürler ugrucam kesinlikle

ramo35
05-04-2011, 12:28
İstanbul için....

Atatürk Oto sanayi 2. kısım sokağını tam anımsayamıyorum ancak 2. kısımın en büyük özel Alfa Romeo servisi diyebilirim.Alfa servisin tam karşısındaki oto camcı.

Araç boyutunu göre 70-150TL arası+1 gün süre ile araçta ne kadar ses varsa kesiyorlar...

valla eğer yaptıkları işi iyi yapacaklarsa tüm sesleri kesçeklerini sölüyorlarsa tam adresi edinebilirsem iyi olur tekki gitsin o sesler:)

ALPER-VNS
05-04-2011, 14:00
Bagaj kapağının kilidi gevşemiş. Alyan ile 30 sn lik bir işi var. Ama ben hala 6 aydır belki lok-lok-lok sesi ile dolaşıyorum. :D

kendi 206mı hatırladım.. sünger sıkıştırırdım sürekli kilidin üstüne :rolleyes:

eanday
05-04-2011, 14:19
ilk başlarda cok gıcık gelen tıkırtı sesleri zamanla alışkanlık haline geliyo. arabadan ses gelmese bi gariplik var diye müziği kapatıp ses gelene kadar dinliyorum :D

mmged_jan
05-04-2011, 15:23
döşemelerden oluyo arada platik aksam sorunu renault kangoo kullanıyorum istanbulda bi kaç gündür şirket arabası onun ön konsoldan ses geliyor tık tık tık tık :)

messi
05-04-2011, 15:38
tek çözümü var: audi. :D
taş gibi ya kokpiti falan...

EREN34
05-04-2011, 20:26
valla eğer yaptıkları işi iyi yapacaklarsa tüm sesleri kesçeklerini sölüyorlarsa tam adresi edinebilirsem iyi olur tekki gitsin o sesler:)

Adamlara bir iki iş yaptıran arkadaşlarım olmuştu.Memnunlardı.Arnavut kaldırımda ses gelmediğini söylüyorlardı araçlarını aldıklarında.Detayları öğrenip yazarım buraya

gambit49
05-04-2011, 20:48
01 s40im var tıkırtı sıkıntım pandizotdan gelen sesti cozdum onuda :) muzigi kapatip dinleyerek gidiyorum bir sıkıntı yok :) mutluyum