PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : etik olmayan site alışverişi

DENON
05-04-2011, 16:12
ben çirkef bir insan oldugumdan bu konuyu açmassam ölürüm diye düşünerek hemen açmaya karar verdim, şimdi benım bu ticaretteki hatamı varsa söyleyin dostlar
konunun özü şudur: geçen perşembe günü yüklü mıktarda satılıklar olan bır konuda aracım için gerekli olan bır parcayı satıcı arkadaşla anlaşarak aldım, parasını satış yapıldıktan sonra 10 dakika içinde hesabına geçtim , satan arkadaş tamamdır para alındı malzemeyı bu aksam kargoluyoruz dedı, laakin ertesı gün oldu gelen gıden yok arkadasa tekrar pm atmak suretıyle malzemenın akıbetını sordum ve kardeşim malzemeler benım değil bır arkadasım adına satıyorum dedı ve tel numarasını verdı , malların asıl sahıbını aradım dedım kardeşim size ait olan şu malzemeyı aldım ne zaman yollarsınız ? arkadas bana abı bugun yogunum yarın aksam ancak yollayabılırım dedı ve tamam dedık olayı kapattık (günlerden cuma) cumartesı yollayacagını söylediği malın pazartesı bende olması gerekırken gelen gıden yıne olmadı ve butun aramalarıma karsın ne telefonunu açtı nede geri dönüş yaptı, bende mesaj cektım ve kardeşim malı yollamayacaksan söyle işimize bakalım yazdım, arkadaş geri mesaj çekerek kardeşim cenazem var ılgılenemedım ama yarın mutlaka yollayacagım dedı eeee insanız yaa doğru söylediğini düşünerek tamam kardeşim olur böyle şeyler deyıp yıne sıneye cektık , bugunde telefonla arıyor ve dıyor kı kardeşim malzeme aracın ustunde takılı ve oem parcasını bulamıyorum malzemeyı gönderemeyeceğim !!!!!
1: benım yolladıgım parayı sen 5 gün benı oyalayarak kullandın
2:satışı bu sıtede yapan arkadaşın sorumlulugundadır bu satış ve ben onu tanırım
3: böyle etik olmayan bir ticareti bu sitede yapan arkadaşın ismini verip vermemekte kararsızım ancak başkalarınında bu ınsandan malzeme alması halınde aynı sorunlarla karşılaşabılecegını düşünerek ismini veriyorum

malzemeyı satın aldıgım arkadaş BAR22 nickli arkadaştır

cem
05-04-2011, 16:13
Konuyu actigina gore ismi ver yoksa konunun anlamı kalmaz.. Bu sekilde , karşı tarafı bizi kullanarak tehdit etmiş oluyorsunuz "ismini yazarım bak " falan diye..

Ya hiç konu acmayin aranızda halledin, ya da isim verin diger uyelerimizde dikkat etsin.

Günkut
05-04-2011, 16:13
sitede negatif kullanıcı yorumları var oraya bir bak yusuf abi..

punto_multijet
05-04-2011, 16:14
bence isim vermelisin ki bizde aynı kişi ile aynı duruma dusebiliriz

imhotep
05-04-2011, 16:15
ismini vericeksin ki herkes dikaktli olsun. oyle tereyagından kıl ceker gibi sıyrılmak etik değil

DENON
05-04-2011, 16:16
........................................

imhotep
05-04-2011, 16:17
paran kimseymıs peki yusuf ?

Day Walker
bencede isim verin kim olduğu belli olsun

ayrıca belli bir miktar üstü satışlarda forum izni olsun yada forum direk satıştan komisyon alsın çünkü böyle durumlarda forumun adıda dışarda telafuz ediliyor.

mmustu
bi alışverişte ben yazayım :D

sefa kardeşimden daaa istanbul garaj zamanı momo direksiyon aldım daha parasını vermedim :( parası hazır hatta yemiyim diye hanıma verdim :D bugünde aradım kanka görüşelim diye ama bi sıkıntı var dedim kaç paraydı benim sana borcum :D abi hatırlamıyorum dedi dedim bende hatırlamıyorum :D :D bakalım halledecez

despe
la olum madem vermicen ismini ne diye açtın konuyu :D

ha sana kazık atçaklarsa eğer vay haline deri okaa :D

Günkut
05-04-2011, 16:18
bi alışverişte ben yazayım :D

sefa kardeşimden daaa istanbul garaj zamanı momo direksiyon aldım daha parasını vermedim :( parası hazır hatta yemiyim diye hanıma verdim :D bugünde aradım kanka görüşelim diye ama bi sıkıntı var dedim kaç paraydı benim sana borcum :D abi hatırlamıyorum dedi dedim bende hatırlamıyorum :D :D bakalım halledecez

Bir yemekle çözülür abi o iş :D

despe
05-04-2011, 16:19
ürün gelse konuyu niye açsın

Evrenoz
05-04-2011, 16:21
Bu yüzden %7 fazla veririm her zaman GET ile alışveriş yaparım..

16EC813
yusuf parayı kimin hesabına eft yaptın ?

imhotep
aldım ürüünü yazmıs

satın aldıgım yazmıs. daha urun eline gecmemiş

__FrK__
var böyle bi işde benim başımda iki aydır bekliyorum iyi niyet suistimal ediliyor bazen ama ben inad ettım beklıyorum

JDM VTİ
05-04-2011, 16:23
BAR22..

onun kuzeninden evo koltuklarını almıştım. K20SWAP eg kırmızı typer motorlu. arka koltuklar dahil anlaştık sonra arka koltuklar çöp filan neyse fiyattan düşeriz dedim olur falan filan sonra yok öyle bişey demedimlere geldi olay.

negatif kullanıcı yorumlarını okuyun orada vardır benimde şikayetim.

DENON
05-04-2011, 16:23
satın aldık anlaştık bugun yarın bugun yarın oyalandık sonradan türlü bahanelerle eee paranı hesabına yatırayım dedı etikmi sizce, ben nerden bılcem yalandan bır ılan açıp ondan bundan para toplanıp iş görülüp sonra tekrar paranı iade edelım denmediğini ???

HaKo
05-04-2011, 16:24
arkadaşlar nerde bu negatif kullanıcı yorumları bulamadım ?

despe
05-04-2011, 16:25
satın aldık anlaştık bugun yarın bugun yarın oyalandık sonradan türlü bahanelerle eee paranı hesabına yatırayım dedı etikmi sizce, ben nerden bılcem yalandan bır ılan açıp ondan bundan para toplanıp iş görülüp sonra tekrar paranı iade edelım denmediğini ???

vay lan iyi taktik bak :hahaha: bi düşüneyim ben bunu :D

MiaMi
05-04-2011, 16:26
var böyle bi işde benim başımda iki aydır bekliyorum iyi niyet suistimal ediliyor bazen ama ben inad ettım beklıyorum

Aman diyim ve bu arada şükür bu siteden belki 100 ayrı kişi ile ticaretim oldu gram sorun yaşamadım allah c.c. razı olsun.

Günkut
05-04-2011, 16:26
http://www.techturkey.com/forum/site-bilgileri/73010-tt-uzerinden-yapilan-alisverislerde-yasanan-olumsuz-olaylar.html

DENON
05-04-2011, 16:29
ben bu sitede belkı 100 kişiden parca aldım 100 kısıye parca sattım biri cıksın desin ki imam bana yamuk yaptı , bana yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum

despe
05-04-2011, 16:30
yok aslında yine mesele olmaz, yusuf bunuda sorun yapmaz.

ama adam malzeme aldı diye arabasındaki parçayı söküp satılığa koydu, hem boşa vakit kaybı hem emek kaybı hem para kaybı.

madem satacağın parçanın yerine koymaya bişey yok, neden malzeme boşa çıkmadan satışa koyarsın, burası saçma.

DENON
05-04-2011, 16:33
şimdi bunlardan aldıgım malzemeyı aldık diye görerek emrenın dedıgı gıbı aracımdakı malzemeyı satılıga cıkardım ve anlaştık gibi bişey bendemı bu ınsanlar gıbı yapayım şimdi benım malzememı alan arkadaşa , mecburen oem parcayı takıp yeni ürün bulana kadar kullancaz ben sözümden hiç dönmedim dönmemde

DENON
05-04-2011, 16:34
taktik iyi alıp borsa oynıyacan :D

vveya iddaya yatırıcan :D

not : şakasenın o dediğin taktiği yapacak biri varsa emın ol benımdır ama ben bile yapmıyorum düşün yani :D

despe
05-04-2011, 16:35
senin orjinal headers ı sat onlara bırçet :D

Spawn
05-04-2011, 16:35
ben bu sitede belkı 100 kişiden parca aldım 100 kısıye parca sattım biri cıksın desin ki imam bana yamuk yaptı , bana yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum

şimdi bunlardan aldıgım malzemeyı aldık diye görerek emrenın dedıgı gıbı aracımdakı malzemeyı satılıga cıkardım ve anlaştık gibi bişey bendemı bu ınsanlar gıbı yapayım şimdi benım malzememı alan arkadaşa , mecburen oem parcayı takıp yeni ürün bulana kadar kullancaz ben sözümden hiç dönmedim dönmemde

imam bana zamanında yamuk yapmıştı :)

sözünden de dönmüştü :)

despe
05-04-2011, 16:37

sözünden de dönmüştü :)

hacı imamın terminlerde sıkıntı çıkabiliyo. 2 sene oldu çeki demiri yapçak bana :D

BAR22
ben çirkef bir insan oldugumdan bu konuyu açmassam ölürüm diye düşünerek hemen açmaya karar verdim, şimdi benım bu ticaretteki hatamı varsa söyleyin dostlar
konunun özü şudur: geçen perşembe günü yüklü mıktarda satılıklar olan bır konuda aracım için gerekli olan bır parcayı satıcı arkadaşla anlaşarak aldım, parasını satış yapıldıktan sonra 10 dakika içinde hesabına geçtim , satan arkadaş tamamdır para alındı malzemeyı bu aksam kargoluyoruz dedı, laakin ertesı gün oldu gelen gıden yok arkadasa tekrar pm atmak suretıyle malzemenın akıbetını sordum ve kardeşim malzemeler benım değil bır arkadasım adına satıyorum dedı ve tel numarasını verdı , malların asıl sahıbını aradım dedım kardeşim size ait olan şu malzemeyı aldım ne zaman yollarsınız ? arkadas bana abı bugun yogunum yarın aksam ancak yollayabılırım dedı ve tamam dedık olayı kapattık (günlerden cuma) cumartesı yollayacagını söylediği malın pazartesı bende olması gerekırken gelen gıden yıne olmadı ve butun aramalarıma karsın ne telefonunu açtı nede geri dönüş yaptı, bende mesaj cektım ve kardeşim malı yollamayacaksan söyle işimize bakalım yazdım, arkadaş geri mesaj çekerek kardeşim cenazem var ılgılenemedım ama yarın mutlaka yollayacagım dedı eeee insanız yaa doğru söylediğini düşünerek tamam kardeşim olur böyle şeyler deyıp yıne sıneye cektık , bugunde telefonla arıyor ve dıyor kı kardeşim malzeme aracın ustunde takılı ve oem parcasını bulamıyorum malzemeyı gönderemeyeceğim !!!!!
1: benım yolladıgım parayı sen 5 gün benı oyalayarak kullandın
2:satışı bu sıtede yapan arkadaşın sorumlulugundadır bu satış ve ben onu tanırım
3: böyle etik olmayan bir ticareti bu sitede yapan arkadaşın ismini verip vermemekte kararsızım ancak başkalarınında bu ınsandan malzeme alması halınde aynı sorunlarla karşılaşabılecegını düşünerek ismini veriyorum

malzemeyı satın aldıgım arkadaş BAR22 nickli arkadaştır

ben alışverişe aracıyım sorun ile ilgili beni bilgilendir sıkıntın neyse hallederim demiştim sana.ürün gelmedi diye msj atmışsın bende hemen yasini arayıp haber verdim oda kargoluyorum dedi.
sizde zaten yasin ile konuşuyormuşsunuz sana yasinin telefonunuda verdim hatta ürünü almadan önce 4-2-1 mi diye arayıp konuşmuşsunuz.o saatten sonra benim bi işim kalmadı aranızda konuştunuz hallettiniz mevzuyu sende yasinin telefonu var neden arayıp halletmiyosunuz.
tamam yapılan doğru olmayabilir ama dolandırıcılık yapılmış gibi konu açmanın anlamı yok kardeşim paramı geri yatır dediğinde eğer yatırmadıysa bu sorunla ilgili mantıklı bi açıklaması yoksa eyvallah derim ama bu yazdıklarınla ilgili üstüme alıcağım tek şey başkası adına konu açmamdır alışveriş sonrasında seni satıcı ile birleştirip aradan çıkmışım sanada bi sorun olursa msj at hallederim demişim daha yapıcak bişeyim yok...

DENON

sözünden de dönmüştü :)beklenen gelmemişti efecim o konu istisna ama ben yınede senden cok özür dilerim kardeşim, hatta beklenen para daha bır hafta oldu geleli

DENON
05-04-2011, 16:38
ben alışverişe aracıyım sorun ile ilgili beni bilgilendir sıkıntın neyse hallederim demiştim sana.ürün gelmedi diye msj atmışsın bende hemen yasini arayıp haber verdim oda kargoluyorum dedi.
sizde zaten yasin ile konuşuyormuşsunuz sana yasinin telefonunuda verdim hatta ürünü almadan önce 4-2-1 mi diye arayıp konuşmuşsunuz.o saatten sonra benim bi işim kalmadı aranızda konuştunuz hallettiniz mevzuyu sende yasinin telefonu var neden arayıp halletmiyosunuz.
tamam yapılan doğru olmayabilir ama dolandırıcılık yapılmış gibi konu açmanın anlamı yok kardeşim paramı geri yatır dediğinde eğer yatırmadıysa bu sorunla ilgili mantıklı bi açıklaması yoksa eyvallah derim ama bu yazdıklarınla ilgili üstüme alıcağım tek şey başkası adına konu açmamdır alışveriş sonrasında seni satıcı ile birleştirip aradan çıkmışım sanada bi sorun olursa msj at hallederim demişim daha yapıcak bişeyim yok...
ben konuyu açanı satışı yapanı tanırım kardeşim

senna
05-04-2011, 16:40
şu konuda bile geyik çevirmeye çalışıyorsunuz oha

BAR22
05-04-2011, 16:41
ben konuyu açanı satışı yapanı tanırım kardeşim

ozaman beni arayıp benle görüşseydin kardeşim...yasinle neden konuşuyosun ?
ben sana malın benim olmadığını belirtmediysem suçluyumdur sana bunu söyledim sende ona göre aldın ürünü...

DENON
05-04-2011, 16:44
ozaman beni arayıp benle görüşseydin kardeşim...yasinle neden konuşuyosun ?
ben sana malın benim olmadığını belirtmediysem suçluyumdur sana bunu söyledim sende ona göre aldın ürünü...ürün senın olmayabılır ama satışını yapan sensın , yasın dediğin vatandaşla ben bır kere malzeme hakkında telefonla görüştüm sadece ve bır daha telefonlarıma bıle cevap vermedi

BAR22
05-04-2011, 16:45
BAR22..

onun kuzeninden evo koltuklarını almıştım. K20SWAP eg kırmızı typer motorlu. arka koltuklar dahil anlaştık sonra arka koltuklar çöp filan neyse fiyattan düşeriz dedim olur falan filan sonra yok öyle bişey demedimlere geldi olay.

negatif kullanıcı yorumlarını okuyun orada vardır benimde şikayetim.

sıkıntın BAR22 nickiylemi sorunun var? yoksa K20SWAP ilemi?
şikayet bölümüne yazmışın işte suçlu benmişim gibi yazma kalbini kırarım kardeşim...

DENON
05-04-2011, 16:46
hocam sen benımn kalbımı kır mesele değil k20swap kım kı ben tanımıyorum o söylediğin vatandaşı

imhotep
05-04-2011, 16:46
konuyu uzatmadan çözüme kavusturmak en mantıklısı beyler

srdralc
05-04-2011, 16:47
Ticaretine kefil olmayacağınız ADAMLARA ilan açmazsanız kimse sorun yaşamaz.

İnsanlar burda size güvenip birşeyler alıp birşeyler satıyor.

DENON
05-04-2011, 16:47
işte benım dıyecegim odu kii, biri adına bişey satıyosanız onun yaptıgı yamuktanda mesulsünüz

SertacTDemir
05-04-2011, 16:48
Benimde başıma çok benzer olay gelmişti, sorun yaşadık fakat sorunu halletmiştik.

Konuya uzaktan bakarak şu yorumu yapabiliyorum;
Burada yanlış olan şey, malı hazır etmeden satmaktır. Etik olarak satıcı parasını aldığı malı anında göndermelidir. Madem aracın üzerinde, madem sökülemiyor madem oem parçası yok o zaman satılık ilanı açılmamalıydı diye düşünüyorum.

Parası geri alınsa bile bu durum zaman kaybı ve sinir bozmaktan başka birşey değil bence.

Umarım taraflar anlaşır problem çözülür.

MiaMi
Ortamı germeyin halledilmeyecek sorun değil sitenin müdavinlerindensiniz uzatmadan halledin arada olur butür olumsuzluklar.

BAR22
ürün senın olmayabılır ama satışını yapan sensın , yasın dediğin vatandaşla ben bır kere malzeme hakkında telefonla görüştüm sadece ve bır daha telefonlarıma bıle cevap vermedi

peki kardeşim...
sana ürünün benim olmadığını belirttimmi? belirttim.
ürünü satan adamla seni görüştürdümmü? görüştürdüm
siz aranızda konuştunuzmu? konuştunuz.
yine bi sıkıntın olursa haber ver kardeşim hallederim dedimmi? dedim
ürünle ilgili sıkıntı çıkarsa paranı geri yatırtırım rahat ol dedimmi? dedim

dün bana ürün gelmedi diye mesaj atmışsın işi gücü bırakıp yasini aradım bu işi halledin adam ürün bekliyo dedim.oda ben mesaj attım ona dedi bende çok üstüne düşmedim konuşuyosunuz diye...

__FrK__
05-04-2011, 16:50
Aman diyim ve bu arada şükür bu siteden belki 100 ayrı kişi ile ticaretim oldu gram sorun yaşamadım allah c.c. razı olsun.

aynen agam sende dahil olmak üzere kimlerden ne rakamlara neler aldık sattık şimdi seninde tahmin edebileceğin bi vatandaşın ınsafına kaldık, allah hepinizden razı olsun

DENON
05-04-2011, 16:51
peki kardeşim...
sana ürünün benim olmadığını belirttimmi? belirttim.
ürünü satan adamla seni görüştürdümmü? görüştürdüm
siz aranızda konuştunuzmu? konuştunuz.
yine bi sıkıntın olursa haber ver kardeşim hallederim dedimmi? dedim
ürünle ilgili sıkıntı çıkarsa paranı geri yatırtırım rahat ol dedimmi? dedim

dün bana ürün gelmedi diye mesaj atmışsın işi gücü bırakıp yasini aradım bu işi halledin adam ürün bekliyo dedim.oda ben mesaj attım ona dedi bende çok üstüne düşmedim konuşuyosunuz diye...tamam kardeşim tamam sen haklısın ben eşşeklik ettim bütün suç benım affet

senna
05-04-2011, 16:51
ürünün sahibi neden kendisi konu açmıyor ?

JDM VTİ
05-04-2011, 16:53
sıkıntın BAR22 nickiylemi sorunun var? yoksa K20SWAP ilemi?
şikayet bölümüne yazmışın işte suçlu benmişim gibi yazma kalbini kırarım kardeşim...

haklıyı haksızı ayırt etmen lazımdı, o zaman ki konuda söylemlerin belliydi yazdıklarında.

akraban olabilir. ortada bi haksızlık varsa haklı olana hakkını vermek erdemdir.

neyse konu kaymasın, dediğin gibi şikayetimi yazdım ben zamanında orada duruyor.

despe
05-04-2011, 16:54
bence senin mal başka ellere yar olmuştur bırçet, bulunamıycak bi parça değil çünkü :)

DENON
05-04-2011, 16:56
bence senin mal başka ellere yar olmuştur bırçet, bulunamıycak bi parça değil çünkü :)
aynen ortada bır dalavere döndü de ne döndü bilemıyorum

BAR22
05-04-2011, 16:59
Ticaretine kefil olmayacağınız ADAMLARA ilan açmazsanız kimse sorun yaşamaz.

İnsanlar burda size güvenip birşeyler alıp birşeyler satıyor.

tamam kardeşim tamam sen haklısın ben eşşeklik ettim bütün suç benım affet

ya demogojiye dökmeyelim işi yukarıda yazdım cevapları yinede bi sıkıntın olursa bana dön dedim daha ne diyim anlamadım kardeşim?
paran yattımı geri?

DENON
05-04-2011, 17:01
mesele para değil ki , sen bunu anlamıosun, sızden kesın aldık dediğimiz ürünü takacaz dıye kendı headersımızı sattık headerssız kaldım
bendemı sızın yaptıgınızı yapıp sattıgım adama vazgectım kıl oldu yün oldu diyeyim kardeşim

srdralc
05-04-2011, 17:07
BAR22 , Şahsına yazmadım genel olarak bir kanıdan bahsettim.

Demogojiyle bir alakası yok ki bunun sadece net şekilde ifade ettim sonuçta adam arabasını boşaltmışta olabilir ki malzemesini satmış.

Bazen para herşeyi çözmüyor bunu herkese net biliyor.

BAR22
05-04-2011, 17:12
haklıyı haksızı ayırt etmen lazımdı, o zaman ki konuda söylemlerin belliydi yazdıklarında.

akraban olabilir. ortada bi haksızlık varsa haklı olana hakkını vermek erdemdir.

neyse konu kaymasın, dediğin gibi şikayetimi yazdım ben zamanında orada duruyor.

kuzenle alakası yok satışta yanınızdaki adamlardan duyduğum kadarıyla yazdımki bunlardan biri İbrahim Kısa'dır ayışığından biçok hondacı tanır kendisini...
neyse şikayetin devam ediyorsa ilgili bölüme yaz kardeşim burayı kirletme..

BAR22
05-04-2011, 17:15
mesele para değil ki , sen bunu anlamıosun, sızden kesın aldık dediğimiz ürünü takacaz dıye kendı headersımızı sattık headerssız kaldım
bendemı sızın yaptıgınızı yapıp sattıgım adama vazgectım kıl oldu yün oldu diyeyim kardeşim

kendi headersını sattığını gördüm hatta onu görünce aldın diye düşündüm...
neyse uzatmanın anlamı yok başkası adına ilan verdim sorumlusu benim ama her türlü bilgiyide paylaştım.yinede kendi adıma özürdilerim seninle daha önce alışverişimiz olmuştu diye hatırlıyorum yine vtec 2 için ben seninle bi sorun yaşamadım.kusura bakma...

JDM VTİ
05-04-2011, 17:17
kuzenle alakası yok satışta yanınızdaki adamlardan duyduğum kadarıyla yazdımki bunlardan biri İbrahim Kısa'dır ayışığından biçok hondacı tanır kendisini...
neyse şikayetin devam ediyorsa ilgili bölüme yaz kardeşim burayı kirletme..

yanlış duymuşsun o zaman.

ibrahim kısa'nın bu konuyla alakası bile yok.

koltukları söktü verdi arabaya koyduk senin kuzenle biz aynı yöne o da kendi yoluna gitti;)

ortada yanlışlık olmasaydı yazmazdık dimi.
neyse son postumdur.

herkese keyifli forumlar umarım sıkıntın çözülür denon.

senna
05-04-2011, 19:36
ürünün sahibi niye konu açmıyor başkası açıyor?

DENON
05-04-2011, 19:46
daha önce sicili olmasa açardı heralde öyle tahmin ediyorum

106arts
05-04-2011, 20:15
artık baban olsa güvenme bende sitemızden arkadasa kapora gönderdım arabası için ama başkasına sattı aracını ....

C!N
05-04-2011, 21:40
Bir işe adını koyuyorsan ki aracı olmak dahil sonuna kadar gitmek lazım diye düşünüyorum, zaten burada dolandırılma vs. değil, etik olup olmaması söz konusu ki pek etik olmamış bence...

YEY®
05-04-2011, 21:51
Bu yüzden %7 fazla veririm her zaman GET ile alışveriş yaparım..

+1 veya araya referans olacak birine sordururum satıcıyı.