PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ledli Stoplarımın Teki buhar yaptı nasıl Düzelir?

ÜSTÜNERC
09-04-2011, 19:56
Arkadaşlar stopların teki buhar yaptı ıcı acaba nasıl gecer 2 aydır öyle biraz azaldı ıcındekı buhar ama tamamen hala gecmedı nasıl düzeltebilirim şimdiden sagolun:o

ulasoztas1
09-04-2011, 20:06
camını söküp temizleyip tekrar takabilirsiniz tabi tekrar su girmemesi için iyice silikonlamanız gerekir. Yada biraz daha bekleyin yaz geliyor buhar kendiliğinden düzelir güneşi görünce o zaman camını sökmeden silikonlarsınız tekrarlamaz

Mr.K
09-04-2011, 20:17
al elıne bıtane fon makınesı buharın oldugu kısımı ısıt guzelcene zaten buharların yok oldugunu goruceksın..bu ıslemı uzun surelı degılde kısa aralıklarla tekrarla..(stopu sokebılırsen daha ıyı olur
) sonrasında buhar tamamen yok olunca cam sılıkonu ıle stopun etrafını guzelce donersın olur bıter. :) yada bı secenek daha stopları arka ampullerın oldugu kısım takılı olmadan,balkona gunesın alnına koy..sonra sılıkon ıslemını gerceklestır aynı sey yanı kısacası :)

ÜSTÜNERC
09-04-2011, 21:44
cok teşekkür edıyorum arkadaslar ikinizede.Gercekten can sıkıcı bır durum ledlerın yanmasını bıle etkıledı sankı daha az yanıyor gıbı gelıyor buhardan gercı azaldı sımdı az var ıcınde ama hala gorunuyor dıkkatlı bakınca

cagri-35
09-04-2011, 21:49
al elıne bıtane fon makınesı buharın oldugu kısımı ısıt guzelcene zaten buharların yok oldugunu goruceksın..bu ıslemı uzun surelı degılde kısa aralıklarla tekrarla..(stopu sokebılırsen daha ıyı olur
) sonrasında buhar tamamen yok olunca cam sılıkonu ıle stopun etrafını guzelce donersın olur bıter. :) yada bı secenek daha stopları arka ampullerın oldugu kısım takılı olmadan,balkona gunesın alnına koy..sonra sılıkon ıslemını gerceklestır aynı sey yanı kısacası :)

Yalnız bir tavsiyede bulunmak isterim, piyasada bazı kalitesiz angel ve ledli stoplarda dış plastik çok kalitesiz oluyor fön makınesine yada sıcaga pek gelmiyor. Formu bozulabiliyor, eğilip bükülebiliyor. Bazılarıda hemen problem yaşatmasada kısa süre sonra vernik vs. atabiliyor. Bunlarada dikkat etmek gerekir.

ÜSTÜNERC
09-04-2011, 22:09
markası FK 206 Ledli stop kırmızı zeminli.Stopları taktık cıkardık tekrardan taktık.Galıba bu yüzden ıcı buhar yaptı dıye dusunuyorum.Yaz gelıyor tamamen kurur belkı ıcı zaten az kaldı eskıden cok buhardı boyle led cok zayıf gorunuyordu sımdı azaldı Çok dikkatlı bakınca gorunuyor ama yınede can sıkıcı bır durum.Tavsiyen ıcın cok tesekkur ederım cagri-35 :):)

cagri-35
09-04-2011, 22:45
:) :)

Birde buharın cok olması bılmıyorum etkılermıde bu ledlı stopların bı beynı vs var. Gittimi tamırı falan baya ugrastırıyor ondan bence o buhar olayını halledıp sılıkonlayın bı an once :)

ÜSTÜNERC
09-04-2011, 23:02
en kısa zamandda halletcem ya sıkıntıya kaldık onlan zaten :):):):)

Murat Özcan
09-04-2011, 23:13
gene olmassa farın delık kısmından ınce hava tabancısı sok ıcerı hava üflet tamamdır

ÜSTÜNERC
09-04-2011, 23:15
stopları silikonlucaz hava almaması ıcın bıse fısfıs gıbı bıselerı varmıs onu sıkınca yapmıyormus buhar onları halletıkmı tamamdır :)

Mr.K
09-04-2011, 23:15
Yalnız bir tavsiyede bulunmak isterim, piyasada bazı kalitesiz angel ve ledli stoplarda dış plastik çok kalitesiz oluyor fön makınesine yada sıcaga pek gelmiyor. Formu bozulabiliyor, eğilip bükülebiliyor. Bazılarıda hemen problem yaşatmasada kısa süre sonra vernik vs. atabiliyor. Bunlarada dikkat etmek gerekir.

ondan dolayı yazdım zaten uzun uzun degılde ,kısa aralıklarla tekrarla dıye :D hehe tesekkur ederım genede duzeltme/ekleme/uyarı için :)

derece43
09-04-2011, 23:22
Stop çok kolay sökülüyo zaten kurutma makinası ok.. dir.. Fk su geçirmemesi lazım..

ulasoztas1
09-04-2011, 23:40
benim eski 106da stobun içine su dolardı yağmur yağdımı :) söküyoruz boşaltıyoruz silikonluyoruz gene giriyordu nerden giriyorsa en son usta aldı eline matkanı alttan deldi stobu giren su direk akıp gidiyodu :D

cagri-35
10-04-2011, 00:24
ondan dolayı yazdım zaten uzun uzun degılde ,kısa aralıklarla tekrarla dıye :D hehe tesekkur ederım genede duzeltme/ekleme/uyarı için :)

Ben o kısmı atlamısım valla kusura bakma o sekılde uygulandımı hıc bıseycık olmaz :)

ÜSTÜNERC
10-04-2011, 11:00
hepinize teşekkür edıyorum arkadaslar sagolun önerileriniz ıcın en kısa zamanda bu stopları temizlicez eski gorunumune kavussturcaz ıgrenc gorunuyor buharlı buharlı sınırlerım bozuldu vallaha:):):