PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım 2004 subaru impreza (1.6 ts hakkında bilgi)

jdm039
11-04-2011, 20:33
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ken-block-un-arabasi-44146528/detay#

Slm arkadaşlar 2004 model -1.6 ts -105***bg-çok temiz subaru impreza buldum ,otomobilimi sattığımdan dolayı 3-4 aydır japon aramaktayım bu bahsettiğim otomobil de takılı kaldım çok temiz ve km çok düşük garaj otomobili ..
benim sizlerden yardımınızı istediğim konu
*trakyada subaru servis ve ustası yok en yakın istanbulda ve bu otomobilin bakımı honda yada toyota gibi servislerde yaptırabilirmiyim?
*bu otomobil i almamı tavsiye edermisiniz yakıtı gidişi ve kullanımı albenilimidir yani masraflımı yoksa temiz kullanıldığında sorun çıkarmayan bir otomobilmidir?ayrıca yedek parça sorunu yaşatırmı ?
*lpg takılırmı bunun motoruna?
*ikinci eli nasıldır?
kısaca arkadaşlar bu aracı kullanan bilgisi olan daha önceden sahibi olan yada hala sahibi olan arkadaşlardan artıları eksileri ile bana bilgi yazabilirlermi?

jdm039
11-04-2011, 20:50
arkadaşlar bilen kullanan tüketen alan satan yokmu bu otomobilden bana tavsiye edermisiniz yoksa hiç bulaşmamı dersiniz?

hasan çağri
11-04-2011, 20:54
Biz şirkette 2007 wagon kulanıyoruz aynı motor... Yol tutuşu muhteşem ama çok devirli kullanman lazım ki normal gitsin... Araç yürümüyor hiç.... Ama yaktığı benzinde cabası... ^kişi tavan taşıyıcısı ve bagaj full dolu uludağ istanbul ve dağdan busaya iniş 1 depo tam... üstelik pendik yalova arası hızlı feribot...

Yani ben olsam almam :D

Kapıları kapatıyosun tangır tungur teneke sesi ayrı... Hani giden bişey olsa eyvallah denirde 105hp olana gerek yok :)

maskaran
11-04-2011, 20:57
son sahibi olmak ıstemıyosan alma

CinAli_06
11-04-2011, 20:59
hocam valla servisini iyi araştır sizin yakınlarda varsa al derim yoksa sanayide hiç ederler arabayı baskı balata değişimi bile olaydır ama uzun gider bir çok arabaya oranla =) . ben bir fiil 4-5 ay kullandım çok keyifli bi arabadır kışın 1.6 bile olsa keyfinden 4 köşe olursun heleki yer az biraz buz tutsun =)

diğer sorularına gelirsek yedek parça bulunduğun yere bağlı ama istanbul ankarada tanıdık varsa maksimum 1-2 gün kargosunu beklersin.bildiğim kadarıyla tüp takılıyor bir sıkıntı yaşanmadığını duydum,ben benzinli kullanmıştım. bence tek dezavantajı biraz fazla yakar 4 çeker olduğundan ama hertürlü değer.onun harici 2.eli biraz ağırdır yani hastası alır oda alırken 3üne5ine bakmaz.

Yiğit Ş.
11-04-2011, 21:06
şirket arabası olarak kullandım bi süre. patronun arabasıydı. otomatik viteslisi şehir içi 1 depoyla 400km yapıyordu :)

F.Esen
11-04-2011, 21:08
Bende bir subaru kullanıcısı olarak subaruyu binin derim ancak spor segmentte binin derim bu gibi 1.6 tarzlarını tavsiye etmem buarada bende yazları keşana çiftliğimize geliyorum yağını değiştiricek olsam sıkıntı oluyor inanın...

ProdriveSTI
11-04-2011, 21:14
hani 2006 ve üstü 2.0 modeli (1.5'den 10-15 bin daha pahalı) olsa belki,1.6 için gelen düşüncelerden biraz daha farklı yaklaşım olabilirdi ama yakıt açısından tasarruf düşünen biriysen hiç bulaşma o fiyata az yakan bir sürü araçlar var onlara bak

JapanVsGermany
11-04-2011, 21:19
subaru sahibiysen, sen aracından fazla bir şey beklemesen bile görenler aracından birşeyler bekler... Yani Az Kaçar Çok YAKAR bir araç almak tamamen keyfiyete kalmış...

LPG lisi war mı, warsa kaç yakar bilemiyorum ama benzinli olarak yaktığına değecek mi?
Şimdiden kolay gelsin :)

jdm039
11-04-2011, 23:17
:( :o ;) pes ediyorum konu kilitlenebilir yorum yapan fikrini paylaşan emeği geçen herkesten Allah razı olsun bana max 18-20bine kadar bir otomobil tavsiy edin gönlümde 1.6 ies sedan civic var gerçi onlarda yaşına göre çok fazla istenilio ,kısaca 1.6 otomobil arıyorum neyse konuyu kilitleyebilirsiniz teşekkür ediyorum:icon_tup:

Mutu
11-04-2011, 23:23
Eniştemde vardı 1.5 awd 2007. En son dayanamadı lpg taktırdı :) Fakat memnun aracında, bi ara 2008 kasa hb alıcam diyodu vazgeçti, hala 2007yi sürüyor :)

UĞUR YUMAK
11-04-2011, 23:28
Bu başlığı açacak şüphelerin varsa hiç alma derim. Al bi sivik tak lpg yi mutlu mesut gez. nasılsa her sokakta 5 tane sivik var. Herkes gibi olursun, her usta kurcalaya kurcalaya çözer düz sıralı motoru.
Şimdi kalkıp bu Subaru'yu alacaksın. Yolda boxer sesi ile herkesden farklı olacaksın. Park halindeyken çocuklar gelip fotoğraflarını çekecekler. Hava filtresi 10 lira, yağ filtresi 20 lira, istanbuldan kargo ile gelecek 1 gün bekleyeceksin, 4 çeker çok yakacak, kaç defa buzda gideceksin ki symetric 4 çeker işine yarayacak ?
Sivikle kalırsan çoluk çocuk anne baba ile , çağırırsın bi traktör , boynuna tasma takılmış yavru golden gibi çeker hondayı kurtarır olur biter. Bi de egzoz yaparsın hondaya , spoon jantların zaten alayı 300/500 lira takar geçersin. Şimdi Subaruyu alsan arayıp duracaksın 5x100 bijon jant vs vs vs

Ne gerek var Subaruya ...

UĞUR YUMAK
11-04-2011, 23:31
heee bu arada 1.5 lpg ile şehir içinde 22/23 krş yakıyor :)

Jem89
11-04-2011, 23:33
Gitmez.. Kahreder.. Birde üstüne çok yakar.. :) Tek avantajı 4 çeker olması..

jdm039
11-04-2011, 23:37
Bu başlığı açacak şüphelerin varsa hiç alma derim. Al bi sivik tak lpg yi mutlu mesut gez. nasılsa her sokakta 5 tane sivik var. Herkes gibi olursun, her usta kurcalaya kurcalaya çözer düz sıralı motoru.
Şimdi kalkıp bu Subaru'yu alacaksın. Yolda boxer sesi ile herkesden farklı olacaksın. Park halindeyken çocuklar gelip fotoğraflarını çekecekler. Hava filtresi 10 lira, yağ filtresi 20 lira, istanbuldan kargo ile gelecek 1 gün bekleyeceksin, 4 çeker çok yakacak, kaç defa buzda gideceksin ki symetric 4 çeker işine yarayacak ?
Sivikle kalırsan çoluk çocuk anne baba ile , çağırırsın bi traktör , boynuna tasma takılmış yavru golden gibi çeker hondayı kurtarır olur biter. Bi de egzoz yaparsın hondaya , spoon jantların zaten alayı 300/500 lira takar geçersin. Şimdi Subaruyu alsan arayıp duracaksın 5x100 bijon jant vs vs vs

Ne gerek var Subaruya ...

kesinlikle haklısın ama şunu bil servis olayı en yakın istanbulda olduğu için sorun burda zaten ve inanmazsınız japondan anlayan bi usta yok koca trakyada ..civic i bile korka korka götürürlerken tanıdıklar imprezayı nasıl emanet edebilirsinki fransız marka servislere ..

UĞUR YUMAK
11-04-2011, 23:47
kesinlikle haklısın ama şunu bil servis olayı en yakın istanbulda olduğu için sorun burda zaten ve inanmazsınız japondan anlayan bi usta yok koca trakyada ..civic i bile korka korka götürürlerken tanıdıklar imprezayı nasıl emanet edebilirsinki fransız marka servislere ..

Tamamen haklısın. Bu arabaya binmek için fanatiği olman lazım. Yakın bir arkadaşım Tunceli de subay ve Subaru'ya biniyor. Gül ve diken olayı.

impreza_can
12-04-2011, 04:57
Bence alınır ve babalar gibide binilir hemde 2004 diyosun bir scoop bir kanat ve bir kaç sticer ile bulunduğun yerin gözbebeği olursun herkes seni tanır hele birde güzel bir son susturucu ve 17'' advan rg2 replikalar ve 3,5 cm yay,xenonlar ile tabi aracın rengi 555 jantlar bronz olacak camlardada ön cam dahil 3m kalite film bence tadından yenmez,,,Awd nin sürüş zevki çok farklıdır 1.6 motor hacmine sahip olsa bile bence o duyguyu bir tad ondan sonrası zaten TURBO İMPREZA...

Jem89
12-04-2011, 05:00
Bence alınır ve babalar gibide binilir hemde 2004 diyosun bir scoop bir kanat ve bir kaç sticer ile bulunduğun yerin gözbebeği olursun herkes seni tanır hele birde güzel bir son susturucu ve 17'' advan rg2 replikalar ve 3,5 cm yay,xenonlar ile tabi aracın rengi 555 jantlar bronz olacak camlardada ön cam dahil 3m kalite film bence tadından yenmez,,,Awd nin sürüş zevki çok farklıdır 1.6 motor hacmine sahip olsa bile bence o duyguyu bir tad ondan sonrası zaten TURBO İMPREZA...

bu kadar masraf yapılacağını..Gidip gc8 almak daha mantıklı değil mi :)

levent
12-04-2011, 05:23
:( :o ;) pes ediyorum konu kilitlenebilir yorum yapan fikrini paylaşan emeği geçen herkesten Allah razı olsun bana max 18-20bine kadar bir otomobil tavsiy edin gönlümde 1.6 ies sedan civic var gerçi onlarda yaşına göre çok fazla istenilio ,kısaca 1.6 otomobil arıyorum neyse konuyu kilitleyebilirsiniz teşekkür ediyorum:icon_tup:

tertemiz 2001 corolla vvti alınır, dolusundan, hatta benim kasa 2002-2007 e12 1.6 vvti bile denk getirebilirsin o bütçelere ;) bakımı da kolay parçası da bulunur, o 1.6 az kaçar çok yakar subarudan çok daha tatminkar gider hemde..

jdm039
12-04-2011, 18:09
emeğinize fikirlerinize düşüncelerinize sağlık arkadaşlar çok teşekkür ettim :)