PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taşıt Kredisi ?

Tnrylsl
12-04-2011, 02:23
Arkadaşlar perşembe günü bankaya araç kredisi için başvuruda bulundum cevabını pazartesi vericeklerini söylediler bende bayiye pazartesi dedim ve bugün bi cevap alamadım ... Bu kredi kaç günde onaylanır ? cevap kaç güne kadar verilir ? işlemler nasıl olur ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim ona göre bayiye bi cevap vericem ...

Mutu
12-04-2011, 02:47
Biz de alırken beğendiğimiz bir araba opsiyonluydu, kaç güne sonuçlanır dediğimde bankanın kıllığına bağlı olarak değişir demişti satış temsilcisi:D

BLuEBoY
12-04-2011, 02:57
alcagınız yetkılı marka bayisi ise onlardan sizin adınıza kredi çıkartmalarınıda isteyebilirsiniz

dayıma müşterisi oldugu 3 bankadan 1hafta ugraştıgı halde kredi vermediler. Durumu bayiyle görüştü. Aracı alcagı bayi ertesi sabah krediniz onaylandı ödeme yapmak için sizi beklıyoruz diye telefon açtı :D :D

BoraRS
12-04-2011, 07:24
Arkadaşlar perşembe günü bankaya araç kredisi için başvuruda bulundum cevabını pazartesi vericeklerini söylediler bende bayiye pazartesi dedim ve bugün bi cevap alamadım ... Bu kredi kaç günde onaylanır ? cevap kaç güne kadar verilir ? işlemler nasıl olur ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim ona göre bayiye bi cevap vericem ...

Eğer sen başvurduysan 19 yaşındasın anladığım kadarıyla, belgeleyebileceğin bir gelirin yok ise iş uzayabilir. Zaten senin yaşındaki birisinden banka kefil ister. Annenin babanın maaş bordrosu ev tapusu ıvır zıvır. Eğer bunları verdiysen pedere sorarlar danışırlar. Pederin kredi skoruna bakarlar. Yani iş uzar.

abdullahçöllü
12-04-2011, 07:38
kredi çeken kişinin skoru ve gelir durumu yaptığı iş önemli kredi alma işinde.. normalde 2 günü geçmemesi lazım.. ama bankadan bankaya değişiyo.. bölgeye onaya gittiyse bölgede yoğunluğada bağlı.. bu gibi durumlarda biz muhattap olduğumuz banka müşteri temsilcisine baskı yapıyoruz oda bölgeye soruyor sürekli.. almak istediğiniz tutar şube yetkisindeyse 1 günlük iş.. bölgeye düşerse 2-3 gün. aslında bayiideki satış temsilcisi sizin iş gelir durumunuza göre bu kredinin çıkıp çıkmayacağını bilir. neden sizi kendi başınıza bırakmış ki? kendi adıma söleyim ben kredisi çıkacak müşteriyi kendi başına bırakmam bi temsilci olarak.. en azından müşterimin kredi alacağı bankanın iletişim bilgilerini alır bende bankayı sıkıştırırım sürekli.. sonuçta araba satıcam...

CasabLanca
12-04-2011, 07:43
böyle durumlarda bayi satış temsilcileri iş bitirici oluyor. kendinizin uğraşarak 5 günde çıkardığı krediyi temsilciler bir telefonla çıkarıyor

Ferhat_V
12-04-2011, 08:48
bayilerin anlaşmalı yada tanıdık banka şubeleri yada finans kuruluşları vardır zaten onlar evraklarla sizin adınıza başvurur eğer olumlu ise gider imzanızı atarsınız..

ahk
12-04-2011, 09:10
1 saattede çıkar 1 haftada da bankayla olan diyaloğuna bağlı birde tutara bağlı sonuçta bi işyeri sahibiysen banka düzenli olarak senin kredi limitlerini belirler ve sen kullanmak istediğin an kullandırır.

Sadece evo'yu kredi ile almıştım 1 saat kadar sonra hesaba yatırmışlardı.

Tnrylsl
12-04-2011, 09:53
kredi çeken kişinin skoru ve gelir durumu yaptığı iş önemli kredi alma işinde.. normalde 2 günü geçmemesi lazım.. ama bankadan bankaya değişiyo.. bölgeye onaya gittiyse bölgede yoğunluğada bağlı.. bu gibi durumlarda biz muhattap olduğumuz banka müşteri temsilcisine baskı yapıyoruz oda bölgeye soruyor sürekli.. almak istediğiniz tutar şube yetkisindeyse 1 günlük iş.. bölgeye düşerse 2-3 gün. aslında bayiideki satış temsilcisi sizin iş gelir durumunuza göre bu kredinin çıkıp çıkmayacağını bilir. neden sizi kendi başınıza bırakmış ki? kendi adıma söleyim ben kredisi çıkacak müşteriyi kendi başına bırakmam bi temsilci olarak.. en azından müşterimin kredi alacağı bankanın iletişim bilgilerini alır bende bankayı sıkıştırırım sürekli.. sonuçta araba satıcam...

bankadaki kredi için belgeleri vericeğimiz temsilci 2 güne %90nına çıkartırım dedi . Gelir durumu konusunda babamın işleri üzerime olduğu için sıkıntı olucağını düşünmüyorum . Aracı VW'den alıcağım için onların kredi koşulları pek bize uymadı kendimiz ayrı çalıştığımız bankayla çıkarmaya çalışıyoruz inş bir iki gün içinde sonuçlanır ...

Tnrylsl
12-04-2011, 09:59
Eğer sen başvurduysan 19 yaşındasın anladığım kadarıyla, belgeleyebileceğin bir gelirin yok ise iş uzayabilir. Zaten senin yaşındaki birisinden banka kefil ister. Annenin babanın maaş bordrosu ev tapusu ıvır zıvır. Eğer bunları verdiysen pedere sorarlar danışırlar. Pederin kredi skoruna bakarlar. Yani iş uzar.

bu konu hakkında sıkıntı olucağını düşünmüyorum kefil felanda istemediler oda gelirimin yeterli olmasından herhalde

barisy
12-04-2011, 10:04
Ben araba almaya gitmemiştim, tesadüfen showroomu gezmeğe gittiğimde gördüm , akşam 6 gibi bir saatti , aracı beğendim çalıştığım bankayı aradım ihtiyacım olan krediyi söyledim , satıştaki müşteri temsilcisi arkadaşa bankadaki müşteri temsilcimin bilgilerini verdim , konuştular, sonra plakaların gelmesini bekledim.

Burada senin bankadaki müşteri temsilcin ile satın alacağın mağazadaki satış temsilcisini birbirleriyle irtibatlayıp kenara çekil bence , onlar birbirinin dilinden anlıyorlar çünklü. en fazla senden birkaç ek evrak isterler.

Tnrylsl
12-04-2011, 14:18
Ben araba almaya gitmemiştim, tesadüfen showroomu gezmeğe gittiğimde gördüm , akşam 6 gibi bir saatti , aracı beğendim çalıştığım bankayı aradım ihtiyacım olan krediyi söyledim , satıştaki müşteri temsilcisi arkadaşa bankadaki müşteri temsilcimin bilgilerini verdim , konuştular, sonra plakaların gelmesini bekledim.

Burada senin bankadaki müşteri temsilcin ile satın alacağın mağazadaki satış temsilcisini birbirleriyle irtibatlayıp kenara çekil bence , onlar birbirinin dilinden anlıyorlar çünklü. en fazla senden birkaç ek evrak isterler.

bugün dediğinizi yapıcam normal süresi sanırım 3-4 günmüş benimki 3 gün oldu bugün itibariyle bakalım ...