PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple, iOS 4.3.2'i yayınladı * Güncelleme yapmadan önce okuyun! *

Quantum
14-04-2011, 23:16
http://i51.tinypic.com/2zz24xy.jpg

iOS 4'ün 3.büyük sürümü 4.3 için ikinci güncelleme bugün yayınlandı.

İşletim sistemini 4.3.2 sürümüne yükselten güncelleme aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri içeriyor;

* FaceTime araması sırasında ara sıra boş veya donmuş video görünmesine neden olan bir sorunu giderir
* Bazı uluslararası kullanıcıların iPad Wi-Fi + 3G üzerinde 3G ağlarına bağlanmalarını engelleyen bir sorunu giderir
* En son güvenlik güncellemelerini içerir

iPhone 4 (GSM), iPhone 3Gs, iPad 2, iPad, 3. ve 4. Nesil iPod Touch ile uyumlu olan güncellemeyi, kullancılar iTunes üzerinden cihazlarına yükleyebilirler.

Lakin!

ITunes un kurulu olduğu bilgisayarda eğer orjinal host dosyası yoksa (yani youtube ve diğer yasaklı siteler için editlendi ise) 1013 hatası alıyorsunuz ve telefonunuz aniden ipod a dönüşüyor. :)

Restore, yedekler vsvs derken maceralı bir süreç yaşıyorsunuz..

4.3.1 de çalışan tüm JB versiyonları da çalışıyor ancak çok önemli güncellemeler yok.. Güncelleme yapıp macera aramayın..

redbaron
14-04-2011, 23:19
uyarı icin sagol.sahsen guncellemeyi dusunmuyorum.hala 4.1 kullanıyorum ve mutluyum:)

aliergun
14-04-2011, 23:22
teşekkürler. okumadan önce itunes a bağlasaydım kesin güncellerdim:)

arfy
14-04-2011, 23:26
bundan önce iphone4 kullanıyorumdum 4.2.1 e güncellerken böyle bişey başıma gelmişti 2 gün uğraşmıştm .. bide macintosh üzerinde çok deneyimli değildim .. host dosyaları terminal falan derken ebem öpüldü resmen .. aslında işlem basit host dosyasını orijinale çevir , yapıştırrrr :D

Kadyr
14-04-2011, 23:44
Bende guncelleyecektim baktim yedekler ucucak dedi ewde olmadigim
İcin yapmamistim:D

Quantum
14-04-2011, 23:51
Güncelleme yapmak isteyen varsa orj host dosyası var bende.. ihtiyaç olursa upload yapabilirim.

onursumer
15-04-2011, 00:59
kardeşimin 4 u yükselticektim hostun orjinal olması lazım ama emin olamadım şimdi

orjinali upload alim ben ya ne olur ne olmaz :)

YEY®
15-04-2011, 01:12
Jb düzgün çalışmıyor.Jb'siz yaşayamam diyenler girmesin.Ayrıca 4.3.1'ide şiddetle tavsiye etmiyorum ,bataryayı fena sömüyor.4.3.2'ye jb yaptım fakat tethered oldu ve kitlendi 1-2 kere dolayısıyla en güçlü en sorunsuz ve bataryanın en çok gittiği 4.1 sürümüne geri dönüyorum..Şöyle 4.5 falan gibi ana sürüm çıkmadıkçada 4.1'den vazgeçmicem.

Day Walker
15-04-2011, 07:17
walla hala 4.2 kullanıyorum 3 yapıcam ama vakit yok

Low-Rider
15-04-2011, 07:24
İlla orj host dosyasınada gerke yok diye biliyorum , host dosyasının son satırında aplle'la ilgili kısmı silmek yetiyordu diye hatırlıyorum.4-5kere aldım benzer hatalar:D

Quantum
15-04-2011, 09:23
İlla orj host dosyasınada gerke yok diye biliyorum , host dosyasının son satırında aplle'la ilgili kısmı silmek yetiyordu diye hatırlıyorum.4-5kere aldım benzer hatalar:D

ben bizzat sildim apple satırlarını sildikten sonra restart yaptım vsvsvs her türlü kombinasyonu denedim, yok.. :) orj dosyayı koydum olayı bitirdim :)

onursumer
15-04-2011, 09:39
ben kardeşin iphone 4 e jb de yapmadım yapmsammı acaba ya :D

Low-Rider
15-04-2011, 09:46
ben bizzat sildim apple satırlarını sildikten sonra restart yaptım vsvsvs her türlü kombinasyonu denedim, yok.. :) orj dosyayı koydum olayı bitirdim :)

JB hayırlı olsun o zaman:D

Dağhan
15-04-2011, 13:22
Şimdi bu orjinal host dosyası dediğimiz ne oluyor? JB ile mi ilgili?

34tb9544
15-04-2011, 13:44
4 3 1 kullanıyorum eskiden sarjim daha çok giderdi 4 1 Deyken yüklerdim eğer okumasam

otto985
15-04-2011, 15:38
uyarı icin sagol.sahsen guncellemeyi dusunmuyorum.hala 4.1 kullanıyorum ve mutluyum:)

Aynen katılıyorum :icon_tup:

Aps
15-04-2011, 17:21
4.3.1 de ne kadar süre dayanıyor pil?sürekli bitme eğiliminde sanki.

Dağhan
15-04-2011, 18:26
Şimdi bu orjinal host dosyası dediğimiz ne oluyor? JB ile mi ilgili?

Sorumun cevabına ulaşamadım hala biri açıklayabilir mi rica etsem :D

Quantum
15-04-2011, 19:36
:)
Arkadaşlar.. C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün altında host isminde bir dosya vardır.

Youtube ve diğer yasaklı sitelere girilebilmesi için bu dosya üzerinde oynama yapılabilir ki ben öyle DNS falan uğraşmamak için bu dosyanın içini değiştirdim baya bi..

apple da güncelleme yaparken, özellikle güvenlikle ilgili güncelleştirmelerinde bu dosyayı kontrol ederek güncellemesini yapıyor. Bu dosya eğer ki değişmiş ise hata veriyor telefona yükleme yaparken. JB li telefonlara zorluk çıkarıyor kısacası..

Eğer ki kullandığınız bilgisayardaki bu dosya üzerinde bir editleme yaptı iseniz 1013 hatası alıyorsunuz, telefonunuz bir daha açılmıyor restore yapsanız bile. illaki windows un orjinal host dosyasını istiyor.

Olay bundan ibaret.. :)

Şimdi diyorum ki ben, eğer ki güncelleme yapacaksanız, yapmak istiyorsanız ve çok daha önceden yukarıdaki saydığım sebeplerden dolayı "host" isimli dosyada değişiklikler yaptı iseniz, orjinal win dosyanız da yoksa, ben gönderirim. :)

Şimdi anlaşılmıştır umarım :)

onuRcbk
15-04-2011, 19:47
iphone 3G yi emekliye çıkarttılar artık 4 e çıkmanın vakti geldi demek :)

Dağhan
15-04-2011, 19:53
:)
Arkadaşlar.. C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün altında host isminde bir dosya vardır.

Youtube ve diğer yasaklı sitelere girilebilmesi için bu dosya üzerinde oynama yapılabilir ki ben öyle DNS falan uğraşmamak için bu dosyanın içini değiştirdim baya bi..

apple da güncelleme yaparken, özellikle güvenlikle ilgili güncelleştirmelerinde bu dosyayı kontrol ederek güncellemesini yapıyor. Bu dosya eğer ki değişmiş ise hata veriyor telefona yükleme yaparken. JB li telefonlara zorluk çıkarıyor kısacası..

Eğer ki kullandığınız bilgisayardaki bu dosya üzerinde bir editleme yaptı iseniz 1013 hatası alıyorsunuz, telefonunuz bir daha açılmıyor restore yapsanız bile. illaki windows un orjinal host dosyasını istiyor.

Olay bundan ibaret.. :)

Şimdi diyorum ki ben, eğer ki güncelleme yapacaksanız, yapmak istiyorsanız ve çok daha önceden yukarıdaki saydığım sebeplerden dolayı "host" isimli dosyada değişiklikler yaptı iseniz, orjinal win dosyanız da yoksa, ben gönderirim. :)

Şimdi anlaşılmıştır umarım :)

Tamamdır abi çok teşekkürler yordum senide.
Valla telefona jb yapmadım,youtubea girmek içinde şu ana kadar sadece dnsle oynadım yani host dosyasıyla henüz bir iletişimim olmadı 1e1 o zaman problem olmaz anladığım kadarıyla.
Teşekkürler yine :)

Quantum
15-04-2011, 21:19
Tamamdır abi çok teşekkürler yordum senide.
Valla telefona jb yapmadım,youtubea girmek içinde şu ana kadar sadece dnsle oynadım yani host dosyasıyla henüz bir iletişimim olmadı 1e1 o zaman problem olmaz anladığım kadarıyla.
Teşekkürler yine :)

hiç önemli değil.. :)
önemli olan sorun yaşanmaması :)

R-13239
15-04-2011, 21:34
iPad icin su anda 4.3.1 gorunuyor, gaza gelip yukleyeyim dedim :)

Duzeltme : 2-3 defa update tusuna basip tekrarlayinca islemi 4.3.2'yi gordu ...

Sh4rk
15-04-2011, 21:56
ben bu ıphone aldımalalı bu versıyon ısını analamdım az onec baktım neymıs dıye 4.2.1 su an aldıgımdan berı aynısı ben yuklemesem hep bu versıyonu kullansam nolur

emirhan sph
16-04-2011, 10:11
Simdi biraz konuyla alakasiz olcak ama cogu kisinin kafasina takilan bi kac soruyu sormak istiyorum kullanici arkadaslara :)

1.Bildigim kadariyla amerikadada iphone 4 unlock versiyonlari satiliyo. Bu unlock versiyonlari direk alip turkiyede pasaporta isletip calistirabiliyomuyuz ?

2. JB olayinin tam anlamiyla ise yararliligi nedir ? Sadece kilitli cihazlardami ise yariyor yoksa bahsettigim unlock versiyonlarada yuklenip bsiler yapilabiliyormu ?

3.Duydugum kadariyla kilitli olan 4.1 ve ustu versiyonlarda unlock islemi yapilmiyomus. 4.0 larida update ettigimizde tekrarda kitleniyormus dogrumudur ?

4.Ben mac ibookg4 kullaniyorum. Iphone unlock 4.... Herhangi bir serisini alsam updatelerde falan hic bi sorun yasamadan Turkiyede rahatlikla kullanabilirmiyim ?

Biraz fazla oldu bu sorular ama Yurtdisindan almayi dusunuyorum ve kesin bilgilere ihtiyacim var en azindan bilen arkadaslarda bilgi alirsam dogru karari veririm yoksa htc ye donmeyi dusunuyorum. Bundan once iphone 2g kulllandim sonra degisiklik olsun diye bb9700 aldim ama hic memnun degilim. Cok keyifsiz bi telefon.

Simdiden tesekkurler :)

onursumer
16-04-2011, 10:20
unlock bi cihaz alırsan zaten sadece pasaportuna kaydedip istedğin gibi kullanıp güncelleyebilirsin sıkıntı yaşamassın

jb de birçok programı ucretsiz kullanmanı sağlıyor binevi crack :)

YEY®
16-04-2011, 10:47
4 3 1 kullanıyorum eskiden sarjim daha çok giderdi 4 1 Deyken yüklerdim eğer okumasam

Aynen,4.1'e geri dönüş yaptım.Şarjım eski sağlığına kavuştu.4.3.1'deyken sabah şarjdan alıyordum akşama kapanıyordu.Şimdi sabah şarjdan aldım akşam %35 vardı.Çok büyük bir fark.Programlar mail ayarları birebir..

Quantum
16-04-2011, 11:07
Aynen,4.1'e geri dönüş yaptım.Şarjım eski sağlığına kavuştu.4.3.1'deyken sabah şarjdan alıyordum akşama kapanıyordu.Şimdi sabah şarjdan aldım akşam %35 vardı.Çok büyük bir fark.Programlar mail ayarları birebir..

4.3.1 i de 4.1 gibi çalıştırabilirsiniz ilave edilen servisleri kapadığınızda sanıyorum?

Schumi
16-04-2011, 11:09

ipconfig /flushdns yapsaydın gerek kalmazdı

YEY®
16-04-2011, 12:37
4.3.1 i de 4.1 gibi çalıştırabilirsiniz ilave edilen servisleri kapadığınızda sanıyorum?

Valla kısıtlamadığım birşey kalmadı,Ama yinede şarj aşırı çabuk bitiyor.D.h dede bir çok şikayet mevcut zaten.3 yıldır apple kullanıyorum böyle birşey görmedim.

emirhan sph
17-04-2011, 22:33
unlock bi cihaz alırsan zaten sadece pasaportuna kaydedip istedğin gibi kullanıp güncelleyebilirsin sıkıntı yaşamassın

jb de birçok programı ucretsiz kullanmanı sağlıyor binevi crack :)

Peki jb yi cihaza yuklemek zormu :) yanlis hatrlamiosm jbnin sitesine girip kurulum falan yapiyoduk. Indirmeye degermi :) ben eski iphone da baya kullaniodum jb yi :) appstoredan daha kullanisli sanirsam :)

Quantum
18-04-2011, 11:20
hala jb yapmadım.. biraz daha hakim olmam lazım bu haline.. jb konusu bambaşka bir dünya ve ciddi kafa yormak lazım tüm ayrıntılarını öğrenmeden jb yapmayacağım :)

ibooo
18-04-2011, 18:35
elimde bitane 3g var turkcell,3gs update etmeden onu edeyim dedim app lere giremiyorum tıklıyorum açılır gibi olup kapanıyor varmı bunun çaresi?4.2.3 update etttikten sonra oldu

turbo&quattro
18-04-2011, 18:42
Sadece 2 aydir iphone kullaniyorum ve 1 gunden az giden sarj disinda memnunum.Gecen ay JB yaptim telefonumu ve app indirdigimiz Appleapp ikonu kayboldu..Ayni sekilde arkadasimin iphone4 une JB yaptik ayni sekilde ancak onda duruyor...Cok fazla elektronikten anlamadigim icin hic kurcalamadim..Bunu geri getirmenin yolu nedir ?

Ersin YILDIZ
27-04-2011, 12:02
yenı versıyonu kullanan var mı ? benım cıhaz tr garantılı ıtunes ıle restore ve upload ıslemlerınde herhangı bı sorunla karsılasabılırmıyım ? eskı kullanıcının ıtunes bılgısı cıkıyo sureklı bundan kurtulmak ıcın restore vs yapsam kurtulurmuyum