PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen okuyun.... !!!

aligoldenstone
17-04-2011, 14:38
Bundan 5 ay önce sahibinden.com sitesinde k04 turbo ilanını gördüm ve o zaman
k04 turbo hakkında pek bilgim yoktu aracımı alalı birkaç ay olmuştu ve ilan sahibi olan EGE TURBO yu aradım ve turbonun sıfır olduğunu yıllarca sıkıntısız kullanacağımı ve direk aracınıza uyacağını söylediler yani herhangi bir değişiklik yapmana gerek yok dediler ve yazılım olayınıda ayarlayacaklarını söylediler alışverişi yaptık ve ben turboyu k04 zannederek taktırdım işin ilginci bunu takan arkadaşlarda anlamadı..! performans olarak ta artış olmuştu böyle 4 ay kadar kullandım sonra k04 turbo kullanıyorum ya dedim basıncı arttırayım boost gauge mbc wide band aldım çalışmalara başladım basınç 1.3 barı peak görüyor 0.7 bar da continus devam ediyordu çevremdeki k04 kullanıcılarına soruyordum problem olduğunu iyice anladım EGE TURBO arabaya suç atıyordu bende aracın turbosunu söktürdüm turbo milinin ileri geri boşluk yaptığını ve TURBONUN SADECE EMİŞ PALLERİ BÜYÜLTÜLMÜŞ EGZOS PALLERİ AYNI (K03) olduğunu öğrenince tekrar EGE TURBOYU aradım onlar turbonun k04 olduğunu egzos ve emiş pallerinin k04 ölçülerinde olduğunu söyledi ben durumu anlatmama rağmen kabul etmediler turboyu İzmir’e gönderdim mil boşluğunu almışlar ve geri göndermişler sağolsunlar… turboyu tekrar taktık yine aynı durum devam ediyordu 15 gün sonrada turbo tamamen bozuldu turboyu söktük yine milde sıkıntı vardı turboyu tekrar İzmire gönderdim EGE TURBONUN CEVABI HAVA FİLTREN YÜZÜNDEN TURBO BOZULMUŞ DEDİLER…( 76mm AEM Açık hava filtresi kullanıyorum ve tertemiz durumda).
Şimdi burada anlattıklarım yaşadıklarım tamamen doğrudur bu kişilerle hiçbir münakaşam ve kötü sözüm olmamıştır olan…… BOLCA STRES VE APTAL YERİNE KOYULMAK CABASI...VS Bu nasıl esnaflıktır TAKDİR SİZİN..!

TünayK
17-04-2011, 14:44
bacak kadar cocukla ıs yapmamak lazım...

miniks
17-04-2011, 14:45
Geçmiş olsun

olur böle şeyler hemen sıkılmamak lazım

Bu işlere giriyosan paran hep gider turbon bozulur yaglaman gider vs vs

Neden hemen konu açılıyor anlamadım

Amacın EGE turbonun yaptıgı ayıbımı sölemek yoksa harcadıgın parayımı

Çünkü sen sıfır GT30 alır takarsın 2 gün sonra bozulabilir garrett en yenisini ancak gene para ödeyerek alırsın yada para vererek gönderirsin onlara onlarda sana tamir eder yıollarlar yine cok masraf edersin

bu para mevzularını paylaşmak hiç hoş degil bence

ozaman her yatak saran kol cıkaran yazsın buraya honda kötü motor toplamış kol çıkarttım olan 10 bin tl me oldu şikayetçiyim honda dan diyebilirmisin ?

Beni yanlış anlamam demek istedigimi anlamışsındır umarım

Sen şikayetini belirt buradaki insanları uyar ama harcadıgın para sana kalsın sonuçta armaızda yardım toplayıp senin aracını yaptırcak degiliz dimi

yan53
17-04-2011, 14:45
bu ege turbonnun daha oncede bole bı konusu acılmıstı..sanırım iyi bir esnaf değil burdaki ve daha önceki konu ile ilgili konusuyorum..

yavuz364
17-04-2011, 14:49
Tabii ki her zaman problem çıkabilir.
ama benim anladığım burada para mevzusu ek bilgi şeklinde verilmiş, verilmeyebilirdi, mühim olan Ege turbonun ayıbı..
Ve Ege turbonun ilk ayıbı değil, daha önce de okumuştuk.. Bizi de bilgilendirme açısından bu konular çok yararlı oluyor..

Geçmiş olsun

olur böle şeyler hemen sıkılmamak lazım

Bu işlere giriyosan paran hep gider turbon bozulur yaglaman gider vs vs

Neden hemen konu açılıyor anlamadım

Amacın EGE turbonun yaptıgı ayıbımı sölemek yoksa harcadıgın parayımı

Çünkü sen sıfır GT30 alır takarsın 2 gün sonra bozulabilir garrett en yenisini ancak gene para ödeyerek alırsın yada para vererek gönderirsin onlara onlarda sana tamir eder yıollarlar yine cok masraf edersin

bu para mevzularını paylaşmak hiç hoş degil bence

ozaman her yatak saran kol cıkaran yazsın buraya honda kötü motor toplamış kol çıkarttım olan 10 bin tl me oldu şikayetçiyim honda dan diyebilirmisin ?

Beni yanlış anlamam demek istedigimi anlamışsındır umarım

Sen şikayetini belirt buradaki insanları uyar ama harcadıgın para sana kalsın sonuçta armaızda yardım toplayıp senin aracını yaptırcak degiliz dimi

Spawn
17-04-2011, 14:52
benimde kendisiyle uzun süren prob lemlerim oldu geçmişte. bu satıcı firma ile ilgili belki 4. konu . ben açmadım zira ardadan kaynaklanan bir problem içn dükkanı kötülememek adına.

miniks
17-04-2011, 14:52
Herkes kadar bende bilgileniyorum

Kimle alışveriş yapılır ne edilir ona lafım yok benim anlatmak istedigim farklı birşey

Burada EGE turbo nun yapmış oldugu K04 diye Emme pali degişmiş K03 vermek hatası bu

Onun hatası bozulan turbo degil yada turbo bozuldugu için verilen sökme takma parasının sorumlusu da o degil

Her sıfır turbo da sorun olabilir bozulabilir boşluk yapabilir keçe patlatabilir

aligoldenstone
17-04-2011, 15:09
Burada anlatmak istediğim K04 turbo diye k03 HYBRİT turbo satılmasıdır...
Turbonun bozulması umrumda değil benim için kandırılmak ağrıma gitti...
ben olayı genel itibariyle özetledim...

Time-R
17-04-2011, 15:16
Birilerini kandirmak gercekten hos degil hepimiz insaniz ve uc gunluk dunyada yasiyoruz..

By_HaNNibaLL
17-04-2011, 15:21
Turboyu size arda mi satti ?

Evrenoz
17-04-2011, 15:39
X firma bir malı farklı bir şekilde müşteriyi kandırarak satıyorsa bu paylaşılmalıdır. Konuyu açan arkadaş Ege turbonun k04 diye sattığı turbonun aslında k03 olduğunu belirtmiş. Bu durum söylenmeli, netleşmeli ki o firma ile iş yapmayı düşünenler bu olasılığı, esnaflığı da iyi etüd etsin.

timmaah
17-04-2011, 15:45
daha önce de vardı bunun gibi bir konu hatta ilk o konu hortladı sandım ama demek bu farklı bir konu ama satıcı yine aynı dikkat etmek lazım...

turbo&quattro
17-04-2011, 15:47
Bu kacinci egeturbo konusu...Ates olmayan yerden duman cikmaz dikkatli olmak gerek.

DetailEF
17-04-2011, 15:56
Turboyu size arda mi satti ?

Yok cinler periler satmış ona turboyu, o da geldi buraya boş boş konu açtı bu kadar insanda boş boş cevap verdi :)

SekoLive
17-04-2011, 16:00
iki tarafıda tanımam sitedende muhabbetim yoktur ama arda için daha önce acılan konular oldu 3-5 tane okudum açanların hepsimi haksızdı merak ediyorum...

By_HaNNibaLL
17-04-2011, 16:01
Yok cinler periler satmış ona turboyu, o da geldi buraya boş boş konu açtı bu kadar insanda boş boş cevap verdi :)

Pardon atlamişim okurken.

Ardayla konustum işi bitince bakacak konuya

Kadyr
17-04-2011, 16:04
Ardaya yakistiramadim bu ilk olmadi cunku

Jam da Joker
17-04-2011, 16:11
Sıfır diye satılan K04 ün emme palinin K03 olmasıda iyiymiş..
Hani turbo ikinci el falan desen bi nebze anlarımda..

lnd_samet
17-04-2011, 16:14
ismim Samet YUMURTACI
telefon numaram şu 0533 258 54 98
ankaradan izmir geleli 4 ay oldu.
bundan sanırım 6-7 ay önce Aynı olayı birebir aynısını hemde bende yaşadım...
aynı bu şekilde oldu.
emiş kısmı büyütülmüşmü büyütülmüş evet ama egsoz kısmı tornalanmış acılmış.
ve telefon konuşmaları şu şekilde
Arda bak kardeşim ben sıfır olarak k04-23 istiyorum (cupra turbosu istiyorum) defalarca söyledim bunu parasını gönderdim 1 hafta sonra turbo geldi ve araca rodaj yapmam gerekiyordu(1.5 ay sürdü toplama işlemi) neyse bu turbo konuşuldugu gibi değil ama takalım dedik ve aradım söyledim öyle taktım bak bu böyle böyle ben takıyorum ama senin yaptıgın ayıp diye.
sonra aracın rodajı bitti yagını değiştirdim basınç actım 1.4 basıncı görünce turbo sizlere ömür.
turbocu ümiti herkes bilir ankarada
ona götürdük Ümitin söylediği bak kardeşim mil+paller filan hep çin malı yoksa orjinal k04 olsa hayatta dağılmaz zaten k04 değil bu söylüyeyim dedi.(turbonun kimde yapıldıgını bile bilmeden)ardayla konuştum izmire gelince telefonla turboma işçiliğime laf söyleyeninde şöyle yaparım böyle yaparım diyince nasıl bi zihniyette esnaf olduğunu anladım ve burnumun dibinde olmasına rağmen aramadım peşine düşmedim!
bu saattten sonra elimden gelen birşey yok
arac ankarada turboyu sökücem getiricem yine yok bu böyle şöyle diyecek geri gidecek takılacak ee araç 3 gün yatacak?ne gerek var?
giden gitti ama kimin ne olduğunu öğrenmiş olduk.
yine kendi aracım için 2 tane turbo siparişi verdim-iş düzgün olsaydı gözüm kapalı isterdim;)ama bir dahamı tövbeee:]]]...
kimseyi eleştirmiyorum suclamıyorum-esnaflık tarzı böyle çoğu kişinin maalesef....

cagri-35
17-04-2011, 16:31
ismim Samet YUMURTACI
telefon numaram şu 0533 258 54 98
ankaradan izmir geleli 4 ay oldu.
bundan sanırım 6-7 ay önce Aynı olayı birebir aynısını hemde bende yaşadım...
aynı bu şekilde oldu.
emiş kısmı büyütülmüşmü büyütülmüş evet ama egsoz kısmı tornalanmış acılmış.
ve telefon konuşmaları şu şekilde
Arda bak kardeşim ben sıfır olarak k04-23 istiyorum (cupra turbosu istiyorum) defalarca söyledim bunu parasını gönderdim 1 hafta sonra turbo geldi ve araca rodaj yapmam gerekiyordu(1.5 ay sürdü toplama işlemi) neyse bu turbo konuşuldugu gibi değil ama takalım dedik ve aradım söyledim öyle taktım bak bu böyle böyle ben takıyorum ama senin yaptıgın ayıp diye.
sonra aracın rodajı bitti yagını değiştirdim basınç actım 1.4 basıncı görünce turbo sizlere ömür.
turbocu ümiti herkes bilir ankarada
ona götürdük Ümitin söylediği bak kardeşim mil+paller filan hep çin malı yoksa orjinal k04 olsa hayatta dağılmaz zaten k04 değil bu söylüyeyim dedi.(turbonun kimde yapıldıgını bile bilmeden)ardayla konuştum izmire gelince telefonla turboma işçiliğime laf söyleyeninde şöyle yaparım böyle yaparım diyince nasıl bi zihniyette esnaf olduğunu anladım ve burnumun dibinde olmasına rağmen aramadım peşine düşmedim!
bu saattten sonra elimden gelen birşey yok
arac ankarada turboyu sökücem getiricem yine yok bu böyle şöyle diyecek geri gidecek takılacak ee araç 3 gün yatacak?ne gerek var?
giden gitti ama kimin ne olduğunu öğrenmiş olduk.
yine kendi aracım için 2 tane turbo siparişi verdim-iş düzgün olsaydı gözüm kapalı isterdim;)ama bir dahamı tövbeee:]]]...
kimseyi eleştirmiyorum suclamıyorum-esnaflık tarzı böyle çoğu kişinin maalesef....

Sametim geçmiş olsun, valla benımde gördüğüm ilk değil daha önceki konuya yazıcaktım yazdım yazdım sildim. Şaşırmıyorum açıkçası. Kişiliğine bişey diyemem hevesli,yardımcı olmayı seven bir arkadaşımız ama çok anlamamama rağmen daha önce çok yakın bir arkadaşımın 1.6 turbo gtc sine blow off takmaya çalışmış başarısız olmuştuk.Arkadaşlardan sonra dükkana gittim baktım 4-5 tane boruyu kesip kelepçeyle tutturmayı deniyorlar.Yıllardır opel kullanıyorum zaten en ufak birşeyde sensör arıza verir basınç kaçırıcak belliki.Yaşı benden ufaktırda ardanın kardeşim yaşında.Araç başında muabbet ederken bu şekilde yapmayın bak kesin arıza ışığı yakar dediğimde hiç unutmam bu işi banamı öğretiyosunuz tarzında bir yaklaşımı olmuştu hiç yakıştıramadığım.Kaldıki taktılar teste çıkar çıkmazda motor arıza ışığı yandı ilk turbo devreye girdikten sonra ve araç kendini safe moda aldı.Ama arkadaş inat etti tekrar dükkana döndüler bir daha denediler sonuç aynı.Birde üstüne bu işlemden 6 aylık araç iki kere yetkili servise girdi tekrar normale dönsün diye yazılımı güncellediler arıza sildiler. Çok hoşlandığım bir durum değil ogün araç başında o yuzdende dememiştim ben söylemedimmi diye ama az çok bu işşi yapan bilir bunları bence bilmeside gerekir.

Tekrar diyorum yardım etmesini seven elindede bolca imkanı olan bir arkadaş çünkü bu iş aileden gelen birşey ve teknik bilgisi yaşına göre gayet iyi zmanla dahada iyi olucaktır.Ama sadece iş bilgi ile olmuyor piyasada tutunabilmek ve isim yapmak adına esnaflık ve sergilenen tutumda çok ama çok önemlidir. Umarım bu başlık vesile olur ve taraflar aralarında halledilir bazı sıkıntılar.Bir dahada yaşanmamasını umuyorum.

multispace
17-04-2011, 16:37
çok kötü olmuş geçmiş olsun :(

focus musty35
17-04-2011, 16:46
ben ege turbo arda yı cocuklugundan berı tanırım yanımızda büyümüştür arabaya olan ilgisini ticarete döküp bu işten gecımını saglamayı secti eger bır yanlısı varsa bilerek deıldir emın olun hatası varsa düzeltmk ıcın elınden geleni yapıcaktır ve eminim bundan 4 5 sene sonra izmirde güzel işlere imza atacaktır

BAŞAR
17-04-2011, 16:53
geçmiş olsun kral EGE TURBO nun daha öncede böyle konularını gördüm ben takdir edilecek bir esnaf degil demekki...

oğuz
17-04-2011, 17:06
birini tanımak istiyorsanız alışveriş yapın... (yada yapanların yorumuna başvurun :)

A.Cem
17-04-2011, 17:13
geçmiş olsun...

Evrenoz
17-04-2011, 18:49
ben ege turbo arda yı cocuklugundan berı tanırım yanımızda büyümüştür arabaya olan ilgisini ticarete döküp bu işten gecımını saglamayı secti eger bır yanlısı varsa bilerek deıldir emın olun hatası varsa düzeltmk ıcın elınden geleni yapıcaktır ve eminim bundan 4 5 sene sonra izmirde güzel işlere imza atacaktır

Konudan okuduğum kadarıyla,

Burda bir bilgisizlik yok ki. Anlatılana göre bariz bir şekilde oynanmış k03, sıfır k04 diye kakalanmış. Olay bu şekilde ise buna bilgisizlik değil dolandırıcılık denir.

elpadre
17-04-2011, 19:00
arda gelsın bakalım durumu ızha edıcektır umarım bekleyım gorelım bence yargısız ınfaz yapmıyalım

miniks
17-04-2011, 21:27
BU işin yargısız infazı yok

K04 turbo yerine oynanmış K03 vermek ve bunu alan kişiye sölememek sahtekarlıktır

Ben dünyevi tarafını geçtim vicdanen nasıl rahat olabiliyor böle yapanlar onu anlamıyorum

Bildigin haram lokma

Allah ıslah etsin

Özgür Ozan
17-04-2011, 22:38

K04 turbo yerine oynanmış K03 vermek ve bunu alan kişiye sölememek sahtekarlıktır

Ben dünyevi tarafını geçtim vicdanen nasıl rahat olabiliyor böle yapanlar onu anlamıyorum

Bildigin haram lokma

Allah ıslah etsin

eğer durum buysa miniks abinin dediklerine bende aynen katılıyorum

JenGoO
17-04-2011, 22:46
Bu adam bunlari yapiyorsa nasil iyi esnaf olur? Esnaflik malinin arkasinda durmaktir, yanlis bilgilendirme yapmadan insanlari kandirmadan tuketicinin memnuniyeti ve menfaatlerini dusunen kisidir.. Burda esnaflik degil, " Cin olmadan adam carpma" mevzusu goruluyor.. Ben olsam hakkindan iyi gelirim.. Kimse parayi kolay kazanmiyor.. Ayip bee!

aligoldenstone
17-04-2011, 23:00
Ben bu turboyu taktıktan sonra ailevi sebebten aracı satılığa çıkarttım satılık ilanımda
"AGU MOTOR K04 TURBO+++ VS" idi sonra turbo arıza yaptı allahtan.. durum açığa çıkınca ilanı değiştirdim iyiki aracım satılmamış çünkü ben aracı alan kişiye yalancı duruma düşecektim buna şükrediyorum...

Onurkk06
18-04-2011, 00:28
hala tanıyan kişiler iyiydi fln die bahsediyor bu nasıl iyilik ? insanları kandırmak dolandırmak ne zamandan beri hoş görülmeye başladı daha öncede böyle konular vardı hoş değil bu

Tolga-R
18-04-2011, 00:33

konunun anafikri budur :icon_tup:

Emir_b16a
18-04-2011, 02:39
ticaret kiminle yapılırsa yapılsın kendi şahsi kanaatim alınan mal her zaman bir bilene gösterilmeli eyer hakkında yeterli bilgi yoksa

k04 yerine k04 muadili diye yollandı die de gelebilir cwp yanlış turbonun yollanması evet çok yanlış ama kontrol etmemek güvenmek daha büyük yanlış :)

dmts
18-04-2011, 07:51

Bildigin haram lokma

Allah ıslah etsin

arkadaşın yorumuna katılıyorum; esnaflığa değil insanlığa yakışmaz. .ancak kendi ismini ve bir sonraki alışveriş yapıcak arkadaşların devamını sağlaması adına satan kişininde mutlaka mantıklı bir açıklaması olmalıi, sonuçta bu işten bu kişi ekmek yiyor. .

Caesar
18-04-2011, 13:39
EGETurbo ardamıdır nedir tanımam etmem gelipte konuya kendini svunma cesaretinde bile bulunamamış. Şu dakkadan sonra kendisinide alışveriş yapılmaması gereken kişilere ekliyorum.

Ve burdanda uyarıyorum bu tür kişilerle kesinlikle alışveriş yapmayınız.

dragon07
18-04-2011, 13:45

@2 sen nerelerdeydin özlenen beklenen kişiydin....

k03 turboyu k04 diye satmak sahtekarlıktır....öbür tarafta sorarlar sana....

5500
18-04-2011, 13:59
yazık günah vAllahi. ne zorluklarla kazanıyor herkes parayı. parayı geçtim, ekmek yediği insanı enayi yerine koyuyorsun.

TünayK
18-04-2011, 14:00
@2 sen nerelerdeydin özlenen beklenen kişiydin....

k03 turboyu k04 diye satmak sahtekarlıktır....öbür tarafta sorarlar sana....

askerdeydım 2-3 ay oldu gelelı hep takıp edıyorum ama cok yazmıyorum:)

anGaralı106
18-04-2011, 18:53
ege turbo....

aligoldenstone
19-04-2011, 17:32
Techturkey'e ve ilgilenen arkadaşlara teşekkürler bundan sonra başka arkadaşlar zarar görmeyecek inşallah...

srdralc
19-04-2011, 17:35
Techturkey'e ve ilgilenen arkadaşlara teşekkürler bundan sonra başka arkadaşlar zarar görmeyecek inşallah...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/81687-lutfen-siz-okuyun.html

Burda bir cevap verilmiş Egeturbo tarafından.