PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 306 GTİ Hakkında Bilgi ??

JDM VTİ
18-04-2011, 10:01
*Yol tutuş nasıldır ?

*Yakıt durumu nedir ?

*Parça sıkıntısı var mıdır OEM-Aftermarket ?

*Alırken dikkat edilmesi gereken husular nelerdir ?

*Şu servis pug konusunda noktadır dediğiniz yer var mıdır ?

*Kronik sorunları nelerdir, genelde nerelerde sıkıntı olur? halledilebilirlik durumu nedir ?

*Orj jantlar kaç kg'dir :) ?

*Araç kaç kg'dir ?

*Ph1 ve Ph2 var diye biliyorum. 2000-2001 model dşündüğüm araç. önce ki modellerden farkı nedir?

Bu aralar aracımı satma arefesindeyim inşallah. 306GTi'yi tatmak istiyorum ne kadar hondacı olsamda :)

Ama PUG'lar hakkında ağım şahım kaale alınacak bi bilgim yok malesef.

Kullanıcılardan özellikle karşılaştıkları sorunları yazmalarını da rica ediyorum.

Ayriyetten sorularımda eksik olabilir ekliyeceğiniz şeyler de varsa bekliyorum arkadaşlar.

Teşekkürler,

AlpyGti
18-04-2011, 10:41
Yol tutuşu mükemmel denilebilecek kadar iyidir aracın.
Yakıt konusuna gelirsek yakan bir araba emsallerine göre.
1200 kg üstünde olması gerekiyor arabanın .
Oem parça sıkıntısı pek olmaz ama modifiye parçaları konusunda hondalara göre sıkıntı çekebilirsin.
Performans bakımından ufak tefek eklemeler ile güzel sonuçlar alabilirsin ,
İngilterede kilit malzeme beyin ve throttle deniliyor 306 gti için.
eski model ile yeni model arasındaki farkıda maalesef bilemiyorm .

mur_84
18-04-2011, 10:45
en iyi cevabı erel verir herhalde bu konuyaa.. ;)

JDM VTİ
18-04-2011, 10:58
Yol tutuşu mükemmel denilebilecek kadar iyidir aracın.
Yakıt konusuna gelirsek yakan bir araba emsallerine göre.
1200 kg üstünde olması gerekiyor arabanın .
Oem parça sıkıntısı pek olmaz ama modifiye parçaları konusunda hondalara göre sıkıntı çekebilirsin.
Performans bakımından ufak tefek eklemeler ile güzel sonuçlar alabilirsin ,
İngilterede kilit malzeme beyin ve throttle deniliyor 306 gti için.
eski model ile yeni model arasındaki farkıda maalesef bilemiyorm .
teşekkürler bilgiler için..

en iyi cevabı erel verir herhalde bu konuyaa.. ;)
onun yorumunu bekliyorum zaten özellikle :)

sedan vtec'e geçicektik ama bütçeyi zorlamama kararı aldım inşallah bi 306GTİ beni fazlasıyla tatmin edecektir..

SekoLive
18-04-2011, 11:01
esk model ile yeni model arasında bildiğim özellik, ön farları ph2de birlşelik sinyalle diğerinde iki parça halinde olması gerekiyor ve ph2 görünüş olarak daha güzel alican...
bende civic bakıyorm ama bulamadım bakarsın bende standart 306 premium alırım. fiyatları makul

Ahmet_28
18-04-2011, 11:01
hacim olsun istiyorsan bence 172 clio rs daha cazip.306 gti ya göre ciddi iyi yuruyor sağlıklı rs

JDM VTİ
18-04-2011, 11:03
RS'ler sümbüllerin HB'i olduğu için düşünmüyorum bi ara o da vardı seçeneklerimiz arasında ama eledim...

Serkan abi GTİ almıycaksan hondadan devam et :D

HarunToprak
18-04-2011, 11:12
esk model ile yeni model arasında bildiğim özellik, ön farları ph2de birlşelik sinyalle diğerinde iki parça halinde olması gerekiyor ve ph2 görünüş olarak daha güzel alican...
bende civic bakıyorm ama bulamadım bakarsın bende standart 306 premium alırım. fiyatları makul

Konuyla alakalı değil özür dilerim ama.
Serkan abi senin araç aradığını forumdan biliyorum,2seneden fazla 306platinium kullandım 2001 model. Kesinlikle sana tavsiye ederim ve bakmanı öneririm o baktığın birçok hondalardan daha iyi ve daha güzel fiyatlara temizini bulur keyiflice binersin.

Emre Ekrem
18-04-2011, 11:13
frenleri çok iyidir. :D

__FrK__
18-04-2011, 11:26
clio rs türkçesi az yakar daha çok kaçar :D

JDM VTİ
18-04-2011, 11:27
Bana clio RS'ten bahsetme kanka, o iç görüntü midemi bulandırıyor.

Cliosportve
18-04-2011, 11:33
306GTİ yol tutuşu güzeldir
306GTİ çok yakar.
Bir arkadaşımda 306GTİ vardı adam artık benzin yetiştirememekten satmıştı arabasını oda doğru yolu bulup Clio RS aldı:)
İç görüntü bana göre iki arabanında vasat Clio RS kullandığım halde fanlık yapmıyorum:)

__FrK__
18-04-2011, 11:33
Bana clio RS'ten bahsetme kanka, o iç görüntü midemi bulandırıyor.

kafayı bibuçuğa 2006 yaparız bide :D ben deniycem şahsen :D:D

Emre Ekrem
18-04-2011, 11:38
hacim olsun istiyorsan bence 172 clio rs daha cazip.306 gti ya göre ciddi iyi yuruyor sağlıklı rs

Zevk meselesi, ikisinin de kendine has özellikleri var. :)

barışbazan
18-04-2011, 11:39
Bizde kullanmıştık zamanında 306 GTI.Gidişi, duruşu, yol tutuşu, sanzımanı gayet iyidir ama 2.el alıncağı için iyice baktırılması gerek çünkü nede olsa sert kullanılmıştır..99 modeldi bizim fakat ağırlığı 1215 kg olması lazım 1250 değil.Genelde karma devirli kullanımda 10.5 11 litre civarı benzin tüketir.Pek kronik sorunu da yoktur bildiğim kadarıyla..
Ekleme:Senesine göre de bi hayli donanımı mevcuttur alcantra koltuk, yağmur sensörü, sunroof vs.

JDM VTİ
18-04-2011, 11:39
Bilgiler için herkese teşekkürler.

Başka bi araç düşünmüyorum, 306GTİ'de karar kıldık.

Sadece 306GTİ ile ilgili bilgiler istiyorum lütfen.

Bone-crusheR
18-04-2011, 11:42
vergiden dusmedi die biliyorum 600 civarı olması lasım pejo parcası pahallıdır hondaya benzemez ama cok zevkli bi arac özellkle roll de cok iyi gider 3 vitesi cok zevklidir

JDM VTİ
18-04-2011, 13:01
Sıcak tutalım konuyu..

JDM VTİ
18-04-2011, 17:48
güncel...........

redlinemst
18-04-2011, 18:15
Benim bildiğim ph1 ler s16 lar oluyor.s16lar 156 bg ve 5 ileri olması lazım gtıdan farkı : silindir kapağı emmesi beyni falandı.Dıştan farlar ve jantlar içten ise koltukları falan değişikti birde şifreli çalıştırma sistemi vardır.Ancak 97 yılında 2. yarı galiba s16 olup gtı motor ve gtı şanzumanlı(6 ileri) olanlarda var tek tük.ph2 ler ise 99 a kadar üretilen gtı,farları cam olması lazım ph3 de 99-2001 arası olan kısımdı 4 aırbaglı olanları falanda var.Ben böyle biliyorum yanlışım varsa özürdilerim.

zaten erel abi görsün illaki detayın kralını verir :)

BthnKrkt
18-04-2011, 18:18
Alican inş istediğin gibi bi arac bulursun. Sende benim gibi hondadan sonra pug a bineceksin :) Bi ara 106 baktın fakat vazgeçtin sanırım

EMG
18-04-2011, 18:25
1250 kg sanıldığı fakat kantara çıkıldığında 1140-1150kg çıktığını duydum ben 306'nın.

kutsal
18-04-2011, 19:43
2000 2001 ler mk3 98 den öncesı mk1 98 99 mk2 yol tutus mukemmel zevk mukemmel yAkıt gözunu korkutucak kadar falza değil sedan vtı den daha ıyı konfor mukemmel sanruf derı koltuk acılır kelebek görus mesafesı vs ... senı en ıyı tatmın edıcek araba arkadasım

JDM VTİ
18-04-2011, 19:44
Bilgiler için teşekkürler.

Batuhan 106bakıyorum ama çok ufak gelicek o yüzden düşünmüyorum artık.

306GTİ nin 6ileri olması filan da beni cezbediyor görüntüsü olsun filan..

sinan-s
18-04-2011, 19:46
306 gtı peugeot un ürettiği en başarılı modellerden biridir..Fazla söze gerek yoktur herhalde :)

ÜSTÜNERC
18-04-2011, 19:52
306 GTİ ÖLÜM makınası :):):):)

TolgaEsentepe
18-04-2011, 20:07
hondadan inip pejoya bineceğin için birsürü gereksiz insan laf edicek sakın aldırma :) 2 tane hondaya sahip olduktan sonra 106gti aldım trafiğe bi düştüm oh dedim olay bu :o muhtemelen hiç pişman olmayacaksın tek zorlayan şey yakıt tüketimi olabilir

Anıl_Kuru
18-04-2011, 20:09
5 in bittiği yerde 6 başlıor dahası varmı?

JDM VTİ
18-04-2011, 20:10
Yakıt tüketimi önemli değil benim için yakıcağı 50kuruş olsun..

306GTİ-6 her zaman istediğim bi araçtır, sahip olunulması gerekilen bi araç diye düşünüyorum ne kadar hondacı olsakta...

ÜSTÜNERC
18-04-2011, 20:14
ama 306 gti harbı tehlıkelı makına :)::):):)

Anıl_Kuru
18-04-2011, 20:17
bende öncelikli olarak 306 istiodm ama temiz bişi bulamadık bulsakta çok para istediler 106 denk geldi yoksa her zaman hayalimde:D:D

maskaran
18-04-2011, 20:19
yaktığı kadar gitse uçan araba olur diyolar :D ne demek oluyosa

gökberk
18-04-2011, 20:26
Yakıt tüketimi önemli değil benim için yakıcağı 50kuruş olsun..

306GTİ-6 her zaman istediğim bi araçtır, sahip olunulması gerekilen bi araç diye düşünüyorum ne kadar hondacı olsakta...

Sen tav olmuşun başkan :D
Bu saatten sonra Temiz GTi arıyorum diye değiştir başlığı bence... :)

_FrKn_
18-04-2011, 20:28
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/18/12450.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

JDM VTİ
18-04-2011, 20:31
Sen tav olmuşun başkan :D
Bu saatten sonra Temiz GTi arıyorum diye değiştir başlığı bence... :)

:D GTİ bulmak mesele değil kullanıcı yorumları filan bilgilenmem açısından iyi oluyor.

arabayı satığımda alıcağım araçtır inşallah.

gökberk
18-04-2011, 20:33
Hadi hayırlısı diyelim o zaman...

(Sebebi Özel değilse) TEG'i neden satıyorsun...

JDM VTİ
18-04-2011, 20:34
Değişiklik için baska bi nedeni yok..

Sahip olmak istediğim araçlar var :)

gökberk
18-04-2011, 20:36
Tamam o zaman :) Allah gönlüne göre versin

JDM VTİ
18-04-2011, 21:31
Aminnn sağol kardeşim.

uGuR8505
18-04-2011, 22:00
kanka hyrlısı olsun şimdiden sen kafaya koymusun 306 ı sanırım =)

-ER-
18-04-2011, 22:06
*Yol tutuş nasıldır ?
Orjinal olarak sınıfında en iyi demiyelimde en eğlenceli araçtır.
Ama sınıfındaki araçlardan daha iyi yol tuttuğu yapılan testlerde dile getirilir.
kıçını koparmak kolay olmadığı gibi toplamasıda bi o kadar zordur :)
kıçı hep yana geliyormuş gibi his verir ama kopmaz ben bunca sene 2 kere koparttım birinde toplayamadım spin attım birinde vites küçültüp topladım :D

*Yakıt durumu nedir ?
Şuanki benzin fiyatı ile söyliyeyim
50lira benzinle 12 küsür litre geliyor
en az 80 km yaptım en fazla 168km yaptım.
Kullanım fena etki ediyor :D
deposu 65 litre yani 20 lira benzin gıdıklamıyor :D

OEM parçada hiç sıkıntı yaşamadım.
şanzıman dişli parçasında bi fransadan gelişini bekledim ***** 6 ileri
çıkmacılarda dağıtmıyor komple verim diyo :D bende 1 ay bekledim :)
bunun dışında bütün parçalar kolayca ulaşabiliyorsun.
Aftermarket TRde bulabilme ihtimalin çok az hep UK den alacaksın parçalarını burada olan parçalardanda ucuza geliyor zaten :)
aradığın herşey Ukde mevcut ve ebay.co.uk de ufak tefek şeyler bulabilirsin.
yada www.spoox.co.uk da güzel şeyler var.
Bİraz daha araştırmada daha farklı sitelerde bulabilirsin.
benim almanyadan aldığım bi firma var orası sadece fransız araçlarının parçalarını satıyor http://reichhard-motorsport.com

Alırken dikkat etmen gereken kaza tespit noktalarını kastediyorsan.
abs merkezinin oralara aşağılara doğru dalgalanma macun kontrolü yapabilirsin,
sigorta kutusu çevresi oralar düzeltilmiş olsada orada ufak bi boşlık var sinyallere ulaşılan noktayı ellede kontrol edebilirsin oradaki dalgaları düzeltmezler pek gözükmüyo die :)

Öyle önerebileceğim bi servis yok ama ben yedekparçamı ve ufak işlerimi yenibosnadaki CİTROEN SERHAN da yaptırıyorum. memnunum açıkcası ama modifikasyon motora girdiğim taktirde başka yerlere yönelirim diye düşünüyorum.

*Kronik sorunları nelerdir, genelde nerelerde sıkıntı olur? halledilebilirlik durumu nedir ?
Kronik olarak aslında pek birşeyi yok herkez der ama benim başıma çok gelmiş bi rahatsızlığı yok.
iticileri kronik derler hidrolik itici olduğundan ama rahatsızlık yapar az yağda ona dikkat :)
Sert amörtisöre geçtiğinde dikkatli olmalısın konsol sarsıntılara bir süre sonra salıyor kendini biraz narin çünkü :)
Sunroof'ı genelde bozarlar nasıl başarırlan anlamadım ama hep gördüklerim bozuktur giderlerini tıkanmadığından emin ol içeri su alabilir.
kızaklarıda temiz olduğu sürece bozulmaz ama kimse o temizliği yapmaz :)
Çok sert vites (hırslı) atışlarda şanzıman üstündeki vites çubuğunun kavuçuğundan koparabilirsin ki oda bişi değil 20 lira bişi :D
Rotillerde narindir sert amörtsörde ama Parhtner burçları kullanırsan daha sağlam kalırlar :)

11 küsür dü hatırladığım

*Araç kaç kg'dir ?
Araç 1,250 kg

*Ph1 ve Ph2 var diye biliyorum. 2000-2001 model dşündüğüm araç. önce ki modellerden farkı nedir?
PH1(faz1)
PH2(faz)
PH3(faz3)
diye ayrılır.
2000 ve 2001 arıyorsan Ph3 baktığın araç farkları
2000'in bir dönemden sonrası tam Ph3 olmuştur yada ufak değişiklerle tam olarak Ph2den ayrılmıştır.
Kadranlar farklıdır yazı karakterleri, bir bölümü 230 son sürat yazılıdır bi bölümü 210 ama ikisininde aşağısında bi çizgi daha vardır. tek sayıdan gider eskiler ikişer gider.
Ph3'ün kaput hatları 2 ye göre daha serttir.
Depo kapağı anahtarlıdır.
tampon altı çıtaları yoktur.
Farlar ve sisler cristaldir ve mercekleri biraz daha farklıdır.
Isı yansıtıcılı Ön cam vardır.
Yan çıtalar farklıdır.
yan sinyaller.
Motor içinde ufak tefek değişiklikler var bazı parçaların üretim tarihleri kulelerin üzerinde belirtilmiştir.
Trigiyer yaışı ve gergisi farklıdır.
Arka silicek kolu ve su fıskiyesi farklı yerdedir.
en büyük fark bagaj kapağında belirgindir bagaj açma logosu kabarıktır.
kitli bijon kitleri vardır ve bijonların üstü muhafazalıdır.
Konsol ekipmanlarında gri tonu hakimdir.
Airbag on/off kontrolü vardır.
Direksiyondaki aslan kabartık kromdur.
direksiyonun altındaki sigorta kutusunda eskiye göre farklılık vardır ve motor içindekindede
Kapı kumandasındaki ultra sonik diye geçer, eski kumandalar ledli infiraredlidir ve hiç kullanışlı değil :D
A-B-C stünları siyah renkldedir.
Kapı ve bagajda ışıkların algılıyacısı butonlu değildir civalımı ne diolar. tuşa göre yanmaz ve ışık yavaş yavaş söner.
Koltuk başlıkları daha kabarıktır ve koltuk arkasında cep vardır.
Arka koltuğpun altında çoğunda CD değiştirici hazırlığı vardır.
şimdilik aklıma gelen bunlar :D

herkeze teşekkürler
:D

umarım yardımcı olmuşumdur

BLuEBoY
18-04-2011, 22:18
bu kadar açıklamadan sonra 306 alasım geldi :D

SekoLive
18-04-2011, 22:23
erel standartları için ne diyorsn anlat hele :) 306 ya kayabilir heran arayısımız :)

Schumi
18-04-2011, 22:23
Uzun uzun arabayı övmeye gerek yok. Ben madde madde aklıma ilk gelenleri yazayım.

Yol tutuş için:
Değişen boya yerine şaselerine mutlaka ama mutlaka baktır.
Önden çekişli Peugeot'ların yol tutuş için en önemli kısımları ön aksam değil arka dingildir. Torsiyon olsun arka aksın bağlantı takozları olsun bunların aşınmış olması arabayı gemi gibi yolda gezdirir. Teker bilyalarıda öyle. İyi bir rot balansçıda ve serviste bunların kontrollerini yaptır. Masrafı varsa korkma her parçası var ama fiyattan düş.
106-206-205 yayları birbirleri uyumludur aslında ancak 306 ile pek uyumlu değildir bu yaylar. Piyasada 306 için 6 lık yay olmadığından bu araçların yayları takılıyo. O yüzden bu 3 araçtan birisinin yayı varsa ses yapar çoğu zaman. Birde orjinal amortisör bu yaylar ile çok yorulur. Sekme yapar çabuk patlar vs. Bunlarada dikkat et.

Motor için
Mümkünse kapağı açılmamış araç olsun.

Bilerek üç kere yazdım. He olaki kapak açılmış. Peki açılmış olsun ama kapak sıfır (0) ölçü olsun. Taşlanmış olmasın.

Araca bakmaya gideceğin zaman adamın iş yerine gidiyorsan çıkış saatine doğru gitmiş ol ki sabah işe gittikten sonra araç uzun süre çalışmamış olsun. Yani sabah soğuk motora marş basarmış gibi marş basın. Yağ pompası yağı silindir kapağının en ücra köşelerine basana kadar soğuk motordan gelen sesi dinlemek gerekir. Hafif bir itici sesi normaldir. Ama şakırdama sinir bozucu ise fincan takımı değişmesi gerekir. Sanırım 400-500 tl civarıdır.

Türkiye'de sanırım en çok motor yaptırmış GTI sınıfı Peugeot'lar yaşı itibari 205 arkasındaın 306GTI'dır. Ama hala ustalar güzel motor yapamıyor. O yüzden motor yapılmışsa nerde yapıldığını sor. Çoğu Konya üretimi piston ile yapıyo. Kapak blok 50 kere taşlanıyo vs.vs. 7-8 kere motor yaptıran tanıdığım 306GTI'lar vardı.

Motor yapılmış alıcaksanda fiyatı düşük tutki yarın bir gün kendin adam akıllı birşey yapıcaksan kenarda birikmişin olsun.

Şanzıman
Şanzıman Peugeot'ın en eski şanzımanlarından BE3 tip şanzımanın 6 ileri versiyonudur. Citroen'de karşılığı yoktur. Sadece Peugeot'ta ve sadece 306GTI'da kullandıkları 6 ileri bir vites kutusu. Bazı parçaları ortaktır ama bir çok parçasıda 6 ileriye özeldir. Çıkmasını ararken GTI6 diye araman gerekir. BE şanzımanlar çok sağlamdırlar ama 5 ileri olanı 6 ileri olandan daha sağlamdır. Diferansiyeller bütün 5 ve 6 ileri BE şanzımanları ile ortak ancak ayna mahruti farklıdır. Kısa şanzıman yapamazsın gidipte bir Partner, Berlingo dişlileri ile.

Cırtlama felan varsa senkromenç değişecek kaçarı yoktur. Ama her parçası vardır.

Sadece Ph1 ve Ph2 yoktur. Birde Ph3 vardır. Tüm farkları hasta arkadaşımız Erel zaten vericektir.

Yakıt ve Performans.
Az yakmaz. Otomatik vites 3.20 kadar yakar ama. Öyle bir M3 gibi yakmaz yani. Performansı iyidir. Zamane makinaları yanında atarlı giderli olmayabilir ama kesinlikle yavaş bir araç değildir. GTI sürdüğünü anlarsın. Onu geçer bunu geçer şunun gerisine kalır ama kendini ezdirmez gibi polemiklere girmeyeceğim.

Hiç kimse yazmamış ama frenleride çok iyidir aracın.

Kısacası.
Hızlı, yol tutan, sürüşü eğlenceli, gittiği kadar durabilen, yakıtta cimri olmayan bir araçtır.

Ama sınıfının en hızlısı değildir ancak yolda geçen görebileceğin araçların %90'ından hızlıdır sonuçta. İlk alırken motoruna çok çok dikkat etmen gerekir. Üst kapak bunların başında geliyor. Yürüyen aksama bakman gerekir. vs.vs.

Son olarak Peugeot kullansamda samimi bir itiraf. Eğer iç güzellik önemli değil diyorsan ClioRS bak derim. Ama onunda içi çok çok kötü.

Edit: Ben yazana kadar Erel gelmiş yazmış. :D

EMG
18-04-2011, 22:24
*Yol tutuş nasıldır ?
Orjinal olarak sınıfında en iyi demiyelimde en eğlenceli araçtır.
Ama sınıfındaki araçlardan daha iyi yol tuttuğu yapılan testlerde dile getirilir.
kıçını koparmak kolay olmadığı gibi toplamasıda bi o kadar zordur :)
kıçı hep yana geliyormuş gibi his verir ama kopmaz ben bunca sene 2 kere koparttım birinde toplayamadım spin attım birinde vites küçültüp topladım :D

*Yakıt durumu nedir ?
Şuanki benzin fiyatı ile söyliyeyim
50lira benzinle 12 küsür litre geliyor
en az 80 km yaptım en fazla 168km yaptım.
Kullanım fena etki ediyor :D
deposu 65 litre yani 20 lira benzin gıdıklamıyor :D

OEM parçada hiç sıkıntı yaşamadım.
şanzıman dişli parçasında bi fransadan gelişini bekledim ***** 6 ileri
çıkmacılarda dağıtmıyor komple verim diyo :D bende 1 ay bekledim :)
bunun dışında bütün parçalar kolayca ulaşabiliyorsun.
Aftermarket TRde bulabilme ihtimalin çok az hep UK den alacaksın parçalarını burada olan parçalardanda ucuza geliyor zaten :)
aradığın herşey Ukde mevcut ve ebay.co.uk de ufak tefek şeyler bulabilirsin.
yada Spoox Motorsport Ltd - Online (http://www.spoox.co.uk) da güzel şeyler var.
Bİraz daha araştırmada daha farklı sitelerde bulabilirsin.
benim almanyadan aldığım bi firma var orası sadece fransız araçlarının parçalarını satıyor Reichhard Motorsport - Renault, Tuning, Peugeot, Citroen, Ersatzteile, Devil (http://reichhard-motorsport.com)

Alırken dikkat etmen gereken kaza tespit noktalarını kastediyorsan.
abs merkezinin oralara aşağılara doğru dalgalanma macun kontrolü yapabilirsin,
sigorta kutusu çevresi oralar düzeltilmiş olsada orada ufak bi boşlık var sinyallere ulaşılan noktayı ellede kontrol edebilirsin oradaki dalgaları düzeltmezler pek gözükmüyo die :)

Öyle önerebileceğim bi servis yok ama ben yedekparçamı ve ufak işlerimi yenibosnadaki CİTROEN SERHAN da yaptırıyorum. memnunum açıkcası ama modifikasyon motora girdiğim taktirde başka yerlere yönelirim diye düşünüyorum.

Kronik olarak aslında pek birşeyi yok herkez der ama benim başıma çok gelmiş bi rahatsızlığı yok.
iticileri kronik derler hidrolik itici olduğundan ama rahatsızlık yapar az yağda ona dikkat :)
Sert amörtisöre geçtiğinde dikkatli olmalısın konsol sarsıntılara bir süre sonra salıyor kendini biraz narin çünkü :)
Sunroof'ı genelde bozarlar nasıl başarırlan anlamadım ama hep gördüklerim bozuktur giderlerini tıkanmadığından emin ol içeri su alabilir.
kızaklarıda temiz olduğu sürece bozulmaz ama kimse o temizliği yapmaz :)
Çok sert vites (hırslı) atışlarda şanzıman üstündeki vites çubuğunun kavuçuğundan koparabilirsin ki oda bişi değil 20 lira bişi :D
Rotillerde narindir sert amörtsörde ama Parhtner burçları kullanırsan daha sağlam kalırlar :)

11 küsür dü hatırladığım

*Araç kaç kg'dir ?
Araç 1,250 kg

PH1(faz1)
PH2(faz)
PH3(faz3)
diye ayrılır.
2000 ve 2001 arıyorsan Ph3 baktığın araç farkları
2000'in bir dönemden sonrası tam Ph3 olmuştur yada ufak değişiklerle tam olarak Ph2den ayrılmıştır.
Kadranlar farklıdır yazı karakterleri, bir bölümü 230 son sürat yazılıdır bi bölümü 210 ama ikisininde aşağısında bi çizgi daha vardır. tek sayıdan gider eskiler ikişer gider.
Ph3'ün kaput hatları 2 ye göre daha serttir.
Depo kapağı anahtarlıdır.
tampon altı çıtaları yoktur.
Farlar ve sisler cristaldir ve mercekleri biraz daha farklıdır.
Isı yansıtıcılı Ön cam vardır.
Yan çıtalar farklıdır.
yan sinyaller.
Motor içinde ufak tefek değişiklikler var bazı parçaların üretim tarihleri kulelerin üzerinde belirtilmiştir.
Trigiyer yaışı ve gergisi farklıdır.
Arka silicek kolu ve su fıskiyesi farklı yerdedir.
en büyük fark bagaj kapağında belirgindir bagaj açma logosu kabarıktır.
kitli bijon kitleri vardır ve bijonların üstü muhafazalıdır.
Konsol ekipmanlarında gri tonu hakimdir.
Airbag on/off kontrolü vardır.
Direksiyondaki aslan kabartık kromdur.
direksiyonun altındaki sigorta kutusunda eskiye göre farklılık vardır ve motor içindekindede
Kapı kumandasındaki ultra sonik diye geçer, eski kumandalar ledli infiraredlidir ve hiç kullanışlı değil :D
A-B-C stünları siyah renkldedir.
Kapı ve bagajda ışıkların algılıyacısı butonlu değildir civalımı ne diolar. tuşa göre yanmaz ve ışık yavaş yavaş söner.
Koltuk başlıkları daha kabarıktır ve koltuk arkasında cep vardır.
Arka koltuğpun altında çoğunda CD değiştirici hazırlığı vardır.
şimdilik aklıma gelen bunlar :D

herkeze teşekkürler
:D

umarım yardımcı olmuşumdur

ama yinede sınıfındaki astra gsi'ı geçemez hauhuahuah:hahaha:

JDM VTİ
18-04-2011, 22:47
Uğur@ kanka inşallah 306gti, kararı verdim yani :)

- ER - , Schumi@ bilgiler için çok teşekkür ederim aradığım cevapları aldım.. herşey eksiksiz çok teşekkürler...

+'ları; Yol tutuş/Fren/Yürüyüş/Görsellik

- 'leri; Yakıt/Satılabilirlik/Temizinin bulunması/Ağırlık/Bazı parçaları

Ben aracımı sattıktan sonra inşallah 306GTİ-6 alıcam.

Aracı tatmak istiyorum, hep istemişimdir ne kadar hondacı olsam da.

PUG'lar arasında en merak ettiğim araç 206RC ve 306GTİ-6.

Özellikle 306GTİ-6.

Aracın kg'si baya varmış, jantlarda baya ağırmış 11kg.

Roll gecelerinde yapılması gereknlerde belli oldu ayrıca :D

Tekrar teşekkürler bilgiler için.

alfonso4474
18-04-2011, 23:03
şimdiden hayırlısı olsun denenmesi gereken bi araç alın deneyın hevesiniz merakınızı gidermiş olursunz hem :) zaten bi sıkıntı oldumu ki inş olmaz güvence techturkey:)

JDM VTİ
19-04-2011, 19:19
:D:D techturkey piyasası bu işlerin zaten..

Temz ve sağlıklı olduktan sonra hiçbir aracın üzümeyeceğini düşünüyorum bilinçli kullanıcısını..

*AddO*
19-04-2011, 20:16
Hks Hi power ve düz borulu bir 306 GTI'ın, gazlarken içindeki sesi duyarsan başka arabayı düşünmezsin zaten. :) bence parasının hakkını sonuna kadar veren bir araç.

JDM VTİ
20-04-2011, 14:23
Egzos konusunda Airmass'ı- Apex-i'yi vtec'te HKS'yi de pug'lar da tek geçerim bende :)

som306
20-04-2011, 14:32
kardeşim sana attığım videoları aç izle karar verirsin:):D
306 cidden çok başka bir araçtır.Kafamı taşlara vuruyorum sattığım için..bindiğin zaman yoldan gelen ufak tefek şeyleri hissetmezsin.arabanın kendine göre harika bir ağarlıgı vardır.yolda giderken hayvanlık hissdersin.gerekenleri söylemişler ama duruşu teknik özellikleri özellikle şanzımanı şaheserdir..:)şimdiden hayırlı olsun

JDM VTİ
20-04-2011, 14:36
kardeşim sana attığım videoları aç izle karar verirsin:):D
306 cidden çok başka bir araçtır.Kafamı taşlara vuruyorum sattığım için..bindiğin zaman yoldan gelen ufak tefek şeyleri hissetmezsin.arabanın kendine göre harika bir ağarlıgı vardır.yolda giderken hayvanlık hissdersin.gerekenleri söylemişler ama duruşu teknik özellikleri özellikle şanzımanı şaheserdir..:)şimdiden hayırlı olsun

senle vtec mi 306tı mı konularını konusmustuk baya doğrudur deniyelim dedik bakalım bizde nasılmış:D

baktım geciyorum vtec'leri gazı bırakıyorum hemen hafiften uzayıp gitsinler uahuah :D

som306
20-04-2011, 14:56
senle vtec mi 306tı mı konularını konusmustuk baya doğrudur deniyelim dedik bakalım bizde nasılmış:D

baktım geciyorum vtec'leri gazı bırakıyorum hemen hafiften uzayıp gitsinler uahuah :D
hainlik yapma :D al efendi gibi geç boy boy hahaha:D

JDM VTİ
20-04-2011, 15:03
Hayırlısıyla inşallah alırız da boy boy geçeriz SAĞLIKLI vtecleri ama açık konuşiyim öyle bi umudum yok :)

Anıl E.
20-04-2011, 16:44
İnşallah aradıgın aracı bulursun,ben de iç ve dış görünüşünü çok severim.Egzoz sesinin en çok yakıştıgı gti'dir bence :)

-ER-
20-04-2011, 17:17
ama yinede sınıfındaki astra gsi'ı geçemez hauhuahuah:hahaha:

Hadi gazla bakalalım bebek :D

erayakar
20-04-2011, 18:44
5 yıl sürdüm hala tadı damağımda ..çocuklar büyüsün yine alıcam ..

Emre Ekrem
20-04-2011, 19:58
Evlendikten sonra kıyıp ta satamadım, başka araba aldım, gti-6 ım gene duruyor. Anca 2001 gti-6 için satarım.

JDM VTİ
20-04-2011, 22:59
:D bu 306gti-6 aşkı banada bulaşmasın umarım vtec'ciyken pug'cu olmak istemiyorum:D

JDM VTİ
23-04-2011, 16:54
güncel eklemek istedikleriniiz var mıdır?

orj cd çalarlı teyp fiyatları servste nedir bilgisi olan var mı?

BthnKrkt
23-04-2011, 22:14
güncel eklemek istedikleriniiz var mıdır?

orj cd çalarlı teyp fiyatları servste nedir bilgisi olan var mı?

206 nın rd3 u oluyosa verıyım benımkını:)

JDM VTİ
23-04-2011, 22:17
kardeşim dur arabayı almadım daha önce arabayı alıyım diğerleri kolay:D :D

orj 306tının ki olmalı bana, oemciyim :)

BthnKrkt
23-04-2011, 22:18
:D:D ıns en kısa zamanda alırsın:) bu arada rc dusunsene bence tabı sadece bı fikir:)

JDM VTİ
23-04-2011, 22:21
kararı verdim 306tı da ben:) bi sedan vtec arıyım dedim sağda solda satan olur ı ıhh kafama göre bulamadım. temiz bi gti-6 var inşallah kısmetse pzt alıcaz yarın baktığımızda aracta sıkıntı cıkmaz ise.

BthnKrkt
23-04-2011, 22:24
hayırlısı olsun ıns ıstedıgın gibi olurda beraber yazlarız:)

JDM VTİ
24-04-2011, 19:43
inşallah kardeşim :)

BthnKrkt
25-04-2011, 19:18
alican nerde gtı:)

106arts
25-04-2011, 19:21
97 model 306 gti ile 2000 2001 modelin motorları arasnda fark varmı?

redlinemst
25-04-2011, 20:21
97 model 306 gti ile 2000 2001 modelin motorları arasnda fark varmı?

s16 diye geçenlerin motorları farklıdır 2.sayfada yazmıştım.Emmesi,silindir kapağı falan filan.arada yaklaşık 10-12 bg var işte

JDM VTİ
25-04-2011, 22:10
gün içinde sıkıntılarım vardı yarın sabahtan konusunu görürsünüz inşallah batu:)

BthnKrkt
25-04-2011, 22:32
gün içinde sıkıntılarım vardı yarın sabahtan konusunu görürsünüz inşallah batu:)

hayırlı olsun diyelim o zaman:) ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin

TolgaEsentepe
25-04-2011, 22:50
zamanında bur kiraz kırmızı gti, tb 2002siyah gti oyy oyyy :)

JDM VTİ
25-04-2011, 23:20
2002 306gti var mı ki hiç ben 2001 biliyorum en son.

TolgaEsentepe
25-04-2011, 23:33
yok plakası 2002 :)

onursumer
25-04-2011, 23:50
yok plakası 2002 :)

kiraz kırmızı bur 52 el değiştirmeden once çiçekti çiçek :D

tb 2002 de oyle :D

redlinemst
26-04-2011, 00:09
bur52 fenaydı tb de aynı şekil ama tb pert oldu benim bildiğim kadarıyla.

bu arada aldınız galiba bi gtı :) hayırlı olsun

M///maniac
26-04-2011, 00:59
nerde 306m yegen almadınmı hala:D

Resat106
26-04-2011, 07:31
ilk arabam 306 gtı alınacak bı araba deıl pıyasası zayıf he deyınce satılacak bı araba deıl onu gectım yakıtının hakkını veren araba deıl 106yla rahat 10 boy gecerım artı 306 yla fazla oynayamıyosun ben bosuna satmadım kardesım vergısı yuksek yakıtı yuksek parcası zor bulunuyor vsvs kesınlıkle en son alıcam araba..hatta arabasız gezmeyı tercıh ederım.......

JDM VTİ
26-04-2011, 09:03
kararı coktan verdim ben teşekkür ederim bilgilendirmenize :)

aksama Allah bi mani keder vermezse konusu geliyor :D

-batu-
26-04-2011, 09:08
arasana beni bi kanka

RottingChrist
26-04-2011, 09:08
hayırlı olsun alican.

JDM VTİ
26-04-2011, 09:13
arasana beni bi kanka
oğlum arıyom hep kapalı lan :D:D dönüyorum .

hayırlı olsun alican.

eyvallah abi dur bi satışı alıyım öncede hayırlısıyla ondan sonra konu da iyi dileklerinizi kabul edicem abi:D

SONE-R
26-04-2011, 09:29
RS i düşünmemekle hata ediyorsun.. RS al kesinlikle pişman olmayacaksın.. ben yıllarca boşuna hakkını yemişim RS in :D :D

RottingChrist
26-04-2011, 09:34
RS i düşünmemekle hata ediyorsun.. RS al kesinlikle pişman olmayacaksın.. ben yıllarca boşuna hakkını yemişim RS in :D :D

ben SI dan önce hep RS düşünüyordum ama fazla bilgim yoktu araç hakkında. RS al son sahibi ol ocağını söndürür elinde patlar gibi bir sürü laftan sonra vazgeçtim. dinlemez olaydım...

SONE-R
26-04-2011, 09:36
ben SI dan önce hep RS düşünüyordum ama fazla bilgim yoktu araç hakkında. RS al son sahibi ol ocağını söndürür elinde patlar gibi bir sürü laftan sonra vazgeçtim. dinlemez olaydım...

alacağın RS temiz olduktan sonra hiçte son alıcısı falan olmazsın.. mesela ben, aldım sonra zorlanmadan sattım.. benzin ucuz olsa tekrar alırdım...

JDM VTİ
26-04-2011, 09:44
abi rs'in iç görüntüsü yüzünden almadım... düşündüm bende ama bildiğin sümbül ya :D

RottingChrist
26-04-2011, 09:50
abi rs'in iç görüntüsü yüzünden almadım... düşündüm bende ama bildiğin sümbül ya :D

ona birşey demiyorum valla. zevk meselesi ne desen haklısın.

SONE-R
26-04-2011, 10:00

kullandıkça alışırsın.. hem 306dan çok daha hızlı hem de daha az yakıt tüketiyor.. yemişim iç görüntüsünü :D mantığın sesini dinle.. tamam 306 gti daha yakışıklı ama sadece bu kadar..

__FrK__
26-04-2011, 10:59
kullandıkça alışırsın.. hem 306dan çok daha hızlı hem de daha az yakıt tüketiyor.. yemişim iç görüntüsünü :D mantığın sesini dinle.. tamam 306 gti daha yakışıklı ama sadece bu kadar..

o da çok ıyı bılıyorda işte yakışıklı olsun ıstıyor tikican :D

JDM VTİ
26-04-2011, 11:10
abi araba işinde hiç mantığımı dinlemiyorum valla, zevkime göre hareket ediyorum:)

o da çok ıyı bılıyorda işte yakışıklı olsun ıstıyor tikican :D

oğlum ben yakısıklı araba çirkin olmaz :D :D

__FrK__
26-04-2011, 11:12
oğlum ben yakısıklı araba çirkin olmaz :D :D

aldın mı canım ferrarini

JDM VTİ
26-04-2011, 11:14
aldın mı canım ferrarini

1-2saate gidiyorum inşallah kanka

__FrK__
26-04-2011, 11:17
1-2saate gidiyorum inşallah kanka

hadı hayırlı ugurlu olsun bakalım

JDM VTİ
26-04-2011, 11:18
hadı hayırlı ugurlu olsun bakalım

Allah razı olsun kardeşim.

ykavcioglu
26-04-2011, 11:22
JDM VTİ 306 gti
hiç uyuşmadı Ali can:)
alda deneyelim, vtecler kesmiyor:P

JDM VTİ
26-04-2011, 11:23
JDM VTİ 306 gti
hiç uyuşmadı Ali can:)
alda deneyelim, vtecler kesmiyor:P

hauahuah ilk pejom hondadan baska araba düşünmüyordum baktım temiz yok vtec, 306gti'nin en temizini alıyım dedim :):)

ykavcioglu
26-04-2011, 11:26
iyi yapmışsın hayırlı olsun, bir tane vardı lacivert sedan vti, aklıma geldin ama satmıyor şuan:)

306 nın sesi, duruşu, karizması yeter..

JDM VTİ
26-04-2011, 11:29
iyi yapmışsın hayırlı olsun, bir tane vardı lacivert sedan vti, aklıma geldin ama satmıyor şuan:)

306 nın sesi, duruşu, karizması yeter..

dün sağlam bi abimden onayını aldım zaten makinenin ya kullandı baktı etti sağolsun ..

vtec devrini kapadım artık ilerde typer'a geçerim kısmetse..

Anıl_Kuru
26-04-2011, 11:33
en iisini yaptn 306 bambaşka...temiz olması yeterliii

BLuEBoY
26-04-2011, 13:15
hayırlısı olsun merakla beklıyoruz konusunu :)

kutsal
26-04-2011, 14:10
çoktan neyın ne olduüunu söylemıştım gec bıle kaldın

JDM VTİ
26-04-2011, 22:34
Aracımız aldık cok şükür, bikaç ufak eksiğini hallettikten sonra fotolarını çekip koyucaz inşallah..

som306
26-04-2011, 22:35
Aracımız aldık cok şükür, bikaç ufak eksiğini hallettikten sonra fotolarını çekip koyucaz inşallah..
hayırlı uğurlu olsun fotoları bekliyoruz....;)

HarunToprak
26-04-2011, 22:35
Hadi hayırlı uğurlu olsun,bekliyoruz fotoları.

JDM VTİ
26-04-2011, 22:38
yol tutuş fren görüntü kullanım zevki 10 numara.

yol tutuş ve fren hondaya göre acayip iyi özellikle yoltutuşa daha koni amörtisör olmamasına rağmen
aman diyorum:D

onursumer
26-04-2011, 22:43
hayırlı olsun kazasız belasız inş

resimleri bekliyoruz ;)

Semii
26-04-2011, 22:45
renk ne alican ?

JDM VTİ
26-04-2011, 22:55
füme semih.

sağolasın onur

uGuR8505
26-04-2011, 22:57
hyrlı olsn moruk allah kaza bela gostermesn

Semii
26-04-2011, 22:57
hadi hayırlı olsun bakalım :) İnş. umdugunu bulursun bu araçta

JDM VTİ
26-04-2011, 22:58
eyvallah arkadaşlar :)

umduğumu buldum zaten ya,yürüyen 306 videosu izleticez Allah'ın izniyle:D

ykavcioglu
26-04-2011, 23:12
hayırlı olsun, maltepedenmi geldi araç:)
39 plaka olan

BthnKrkt
26-04-2011, 23:14
alican tekrar hayırlı olsun:) yunus abi dikkat et hondadan pug a donen 2 etti:P

ykavcioglu
26-04-2011, 23:17
alican tekrar hayırlı olsun:) yunus abi dikkat et hondadan pug a donen 2 etti:P

batu ben ztn 2000 yılında oturdum pug koltuğuna:D
altıma minder alıp kullanıyordum, ne günlerdi ya:D:D
ozmn 206 ya ilginç araba diyorlardı..
yol tutuş ve frenler gerçekten başarılı..
ben daha dönmem, astra sfi kısalı vteclerle deniyorum Sİ ile.
sizi bekliyorum pugcular:)

EMG
26-04-2011, 23:18
batu ben ztn 2000 yılında oturdum pug koltuğuna:D
altıma minder alıp kullanıyordum, ne günlerdi ya:D:D
ozmn 206 ya ilginç araba diyorlardı..
yol tutuş ve frenler gerçekten başarılı..
ben daha dönmem, astra sfi kısalı vteclerle deniyorum Sİ ile.

maşallah maşallah :D

JDM VTİ
26-04-2011, 23:18
evet maltepeden aldım ss plaka olan..

ykavcioglu
26-04-2011, 23:19
maşallah maşallah :D

4 boy yerim dedik bi çıktım yan yanayız:D

araçta ekstralar mevcuttu fakat ne kadar kondisyonu iyi bilemiyorum:D

ykavcioglu
26-04-2011, 23:21
evet maltepeden aldım ss plaka olan..

hayırlı olsun, canlıda gördüm ok gibi duruyor..
kazasız belasız bin, ekşın oldumu haber verin:)

JDM VTİ
26-04-2011, 23:23
eksiği var ufak ufak. onları halledeyim cıkarıcaz inşallah ya;) merak etme deneriz ama anadoluda değil ben bidaha oraya gelmem ya nefret ediyorum heryerde polis gündüz bile

ykavcioglu
26-04-2011, 23:27
eksiği var ufak ufak. onları halledeyim cıkarıcaz inşallah ya;) merak etme deneriz ama anadoluda değil ben bidaha oraya gelmem ya nefret ediyorum heryerde polis gündüz bile

buluruz bi yer, bende çıkmıyorum o bölgeye..
haberleşiriz

JDM_5
26-04-2011, 23:32
hayırlı olsun kardeşim...

JDM VTİ
26-04-2011, 23:42
eyvallah kanka sağolasın..

BthnKrkt
26-04-2011, 23:54

abi aramıyosunkı:D gel dedin gelmedıkmı:D ben cagırınca hep yagıs diosun:D cekinir gordum seni:D (ciddi değilim:D)

Cliosportve
27-04-2011, 00:02
Hayırlı olsun bir SS daha mı eklendi rollingçilere :D
Ayrıca 2 defa çıktım lanetli bölgeye rolling için
Hiç birşey anlamadım kamyon dolu yol dolu gece bile olsa doluydu
Lanet olsun bazıları arabası reklam olsun diye ille ***** bölgeye gidiyorlar

kutsal
27-04-2011, 02:29
39 SS 068 kardeşim hayırlısı olsun o aracın kıymetını bıl hala o arabanın yerı bende başkadır.inşallah kazasız belasız bınersın

APO
27-04-2011, 06:43
hayırlı olsun Alican ...306-vtec videolarını bekliyorum sabırsızlıkla..:)

Emre Ekrem
27-04-2011, 09:05
Hayırlı uğurlu olsun, Dekerine daş deymesin :D

JDM VTİ
27-04-2011, 10:46
teşekkürler arkadaşlar abiler.

apo abi ilk seninle deniycem aracı bitirdiğimde inşallah stersen sende :)

kutsal bu arada kardeşim araban emin ellerde, benden önceki sahibi bu işlerden anlamayan biri bariz belliydi yani 1-2 aya inşallah zıpkın gibi yapıp şaşırtıcaz herkesi..

ykavcioglu
27-04-2011, 10:52
abi aramıyosunkı:D gel dedin gelmedıkmı:D ben cagırınca hep yagıs diosun:D cekinir gordum seni:D (ciddi değilim:D)

gelde çekinme, vtec varken boy boy yedik, Si la göremeyiz seni:D
ama dragda yoracam seni batu, kategoriyi çok yükselttiniz ya:mad:

Anıl E.
27-04-2011, 10:58
Hayırlı olsun kutsal'ın eski aracını almışsın.Güzel bir karar bence çok hoş bir arabaydı.

APO
27-04-2011, 11:20
teşekkürler arkadaşlar abiler.

apo abi ilk seninle deniycem aracı bitirdiğimde inşallah stersen sende :)

kutsal bu arada kardeşim araban emin ellerde, benden önceki sahibi bu işlerden anlamayan biri bariz belliydi yani 1-2 aya inşallah zıpkın gibi yapıp şaşırtıcaz herkesi..

olm ben sana 306 vtec videosu bekliyorum diyorum :D sen hemen aleti SBL ye doğru çeviriyosun..:D:D ayıptır ilk günden ..:D

M///maniac
27-04-2011, 11:21
gelde çekinme, vtec varken boy boy yedik, Si la göremeyiz seni:D
ama dragda yoracam seni batu, kategoriyi çok yükselttiniz ya:mad:

dragda yenimi çıktı:D

-ER-
27-04-2011, 11:46
Hayırlı olsun hadi gözün aydın umarım düzgün bir araç almışsındır pişman olmayacağın :)

Konunu bekliyorum :)

__FrK__
27-04-2011, 11:55
herşey umduğun gibi olsun kardeşim tekrar hayırlı olsun gece rüyamda seni gördüm pompa soruyordun :D:D hallettınmı cok bısey varmıymış

JDM VTİ
27-04-2011, 12:04
olm ben sana 306 vtec videosu bekliyorum diyorum :D sen hemen aleti SBL ye doğru çeviriyosun..:D:D ayıptır ilk günden ..:D
abi ilk önce yürüyen bi kendi speclerimdeki 306gti ile denemem lazım vtec cok var zaten:)

Hayırlı olsun kutsal'ın eski aracını almışsın.Güzel bir karar bence çok hoş bir arabaydı.
teşekkür ederim ..

Hayırlı olsun hadi gözün aydın umarım düzgün bir araç almışsındır pişman olmayacağın :)

Konunu bekliyorum :)
ufak tefek eksikleri var vites topuzunu değişmem lazım, sağ en öndeki ufak çıtayı çalmışlar falan filan sol kapının camı gevşemiş heralde otomatik indirme tuşunun rollesi mi yandı kablosu mu kopuk bilmiyorum otomatik indirmiyo acıyor camı ama otomatik indirip kaldırmıyor.. bu gibi eksikler var işte ufak ama benim gıcık olduğum şeyler :) görüşürüz kısmetse zaten ya:) arabadan cok memnunum suan.

herşey umduğun gibi olsun kardeşim tekrar hayırlı olsun gece rüyamda seni gördüm pompa soruyordun :D:D hallettınmı cok bısey varmıymış
zhauhzauh pompacı olduk :D :D çivi girmiş anasını satıyım yama yaptırdım ufak bişeydi zaten sabah sabah ayak pompası aradım gittim benzinliğe buldum

__FrK__
27-04-2011, 12:30
nazarlık olmuş :D
hadi foto isteruk yapıştır konuyu :D

-ER-
27-04-2011, 12:40
ufak tefek eksikleri var vites topuzunu değişmem lazım, sağ en öndeki ufak çıtayı çalmışlar falan filan sol kapının camı gevşemiş heralde otomatik indirme tuşunun rollesi mi yandı kablosu mu kopuk bilmiyorum otomatik indirmiyo acıyor camı ama otomatik indirip kaldırmıyor.. bu gibi eksikler var işte ufak ama benim gıcık olduğum şeyler :) görüşürüz kısmetse zaten ya:) arabadan cok memnunum suan.

Yetkili serviste vites topuzu 110 lira :)
Kapıdaki ufak çıta ise 10 lira :)
Cam kaldırma geneli abanıldığı için üstüne ufak bi kademesi oluyor normalde auto butonunda,
onu zorluyorlar yada pislik doluyo auto ya giremiyor ben eski arabamda söküp temizlemiştim daha rahat çalışır olmuştu.
Tabi seninkide öyle bir durummu bilemiyeceğim belki bozulmuşta olabilir.
Bozuksada o parça komple 150 lira :)

JDM VTİ
27-04-2011, 13:57
güzel ya o zaman. cam açmada sıkıntı olmadığına göre auto fonksiyonunda vardır bişey dediğklerinden biri olabilir.

vites topuzunu yetkili servis hariç alabileceğimiz bi yer var mı peki??

bu arada çıta boyalı mı oolluyor? siyah şekilde mi veriyorlar?

DetailEF
27-04-2011, 14:02
güzel ya o zaman. cam açmada sıkıntı olmadığına göre auto fonksiyonunda vardır bişey dediğklerinden biri olabilir.

vites topuzunu yetkili servis hariç alabileceğimiz bi yer var mı peki??

bu arada çıta boyalı mı oolluyor? siyah şekilde mi veriyorlar?

Fabrikadan modifiyeli yan çıta oluyomuş alican :D Allah kahretmesin seni lan ne güldüm :D Siyah gelir siyah :D

JDM VTİ
27-04-2011, 14:05
kanka aracın boya kodu var bilmem nesi var ne biliyim daha yeni pecocuyuz belki şase no söyleyip veriyorlar boyuyorlar filan diye şey ettim:D

DetailEF
27-04-2011, 14:06
kanka aracın boya kodu var bilmem nesi var ne biliyim daha yeni pecocuyuz belki şase no söyleyip veriyorlar boyuyorlar filan diye şey ettim:D

Yakışıklısın in bi caddeye de cicişlerden kap gel :D

JDM VTİ
27-04-2011, 14:14
hauahua :D :D hafta sonu :P

essad
25-09-2011, 22:42
aracın bildigim kadarı ile kronik hastalığı yok ve yedek parça konusunda da sıkıntısı yookk,
eski bir GTI kullanıcısı olarak,sadece yakıtının fazla olduğunu soyleyebilirim,
sıralı sistem lpg diyicem ama GTI lara takılıyor mu bilmiyorumm
torkları yuksek olduğu için sıkıntı olabilecegini duymuştum
genel olarak bakıldığında zevkli bir araçtırr..

şahsen ben tekrar düşünüyorummm
yakıt sorununu çözebilirsem??
konuyuda dagıtmak istemem bilen var ise bilgisini almak isterim
GTI'a lpg takılır mı
tesekkurler....

JDM VTİ
25-09-2011, 22:45
lpg takılcağına almayın daha iyi açıkcası:)

450-500krş yakıyorum benzinin lt'si 4.50 diyin işte..

normal bi yakıt.

emre_
25-09-2011, 22:54
lpg bitirir bence gti yı yazık olur tabi keyif sizin yaksın ama gitsin :)