PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan Çantası işi..

Greentiger01
20-04-2011, 13:53
Selam arkadaşlar başlıktada yazdığı gibi bayan çantası işine girmeyi düşünüyorum. Bugün bir arkadaşım bu işi kafama soktu ne iş yapabilirim diye düşünürken şimdide bu iş aklımda bu iş hakkında her türl bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yorumlar alabilirmiyim.

SekoLive
20-04-2011, 13:56
oldugum odada 4 bayan arkadas var hepsi çanta hastası ve birbirini istemeden gazlıyolar 250-300 tl ye aldıkları cantalar var :D ben iş güzel ama tututanabilmek kaliteyi ve müşteriyi toplaman uzun sürer kısa vadede kar edemeyebilirsin. geniş düşünüp iyi hamleler yaparsan kadınlara yönelik tutmayan iş azdır :)

derece43
20-04-2011, 14:19
incik boncuk satsan dünya kadar paran olur.. ama benm tavsiyem ayakkabı işine girmelisin bu sektörede çakmasından tutta markasına kadar hepsi kazanır.. Bayanlardan en az ayakkabısı olanın bile 30 çifttir.:D

poseidon
20-04-2011, 14:23
İstanbul Gedikpaşadan 10 tl ye al kral gibi çantaları
sonra 40 tl ye çatır çatır sat.
Bir ara ben de sarmıştım. Baya bir dükkan açıyordum. Tavsiye ederim.

///KDrÖZER
20-04-2011, 14:23
incik boncuk satsan dünya kadar paran olur.. ama benm tavsiyem ayakkabı işine girmelisin bu sektörede çakmasından tutta markasına kadar hepsi kazanır.. Bayanlardan en az ayakkabısı olanın bile 30 çifttir.:D

bende katılıyorum canta ayakkabi kemer bu üçlüyü uyum halinde tutturursan başarılı olursun...Herşey gönlünce olsun

rodya
20-04-2011, 14:29
bilmediğin işe girme :)

Alican
20-04-2011, 14:40
Çinden getirmediğin sürece kar edemezsin neden diye sorarsan Ankarada işini yaptığım 3 tane büyük çanta firması var hepsininde avm lerde ve ilçelerde gösterişli dükkanları var bunlar büyük firma olmalarına rağmen Türkiyedeki imalatı kapatıp Çinde yaptırmaya başladılar çantaları ve yaklaşık 4-5 yıldır bu şekilde.

Çinden dandik mal gelir diye düşünme :)

Greentiger01
20-04-2011, 14:40
bilmediğin işe girme :)

Kafamın tek bastığı iş ticaret, Başka işte bilmiyorum mecburen bu tarz şeyler yapmam lazım :)

serkan_2120
20-04-2011, 15:04

urlada bi mağazanın bayisiyim incik boncuk toka çanta fular aklına ne gelirse var ve satmayacak ürün yok yeterki konu bayanlar olsun tavsiye eder her türlüde yardımcı olurum

multispace
20-04-2011, 15:25
bu iş tutar derim :)

poseidon
20-04-2011, 15:33

Ayakkabı da önemli ama düşünsenize bayana 2-3 model gösteremezsiniz en az 15 model ayakkabın olsa her birinden 4 numara olacak eder 60 ayakkabı her renkten 3 tane olsa 180 ayakkabı
sadece vitrin için 180 ayakkabı olacak
Her ayakkabıdan da 5 tane olsa sonuçta vitirinden ibaret olmayacak 900 kutu ayakkabı eder bu da ufak bir depo tutman demek olur ki bu da maliyeti artırır.

GKS
20-04-2011, 15:38
ben toptan yapmıştım o işi tavsiye etmem hiç girme laçka bi piyasa nakit dönmüyor vadeli hep

Shekil
20-04-2011, 15:44
Adamlar 50 liraya orjinal Tyger alip satior 130 a bu işe gir :)

Greentiger01
20-04-2011, 15:45
urlada bi mağazanın bayisiyim incik boncuk toka çanta fular aklına ne gelirse var ve satmayacak ürün yok yeterki konu bayanlar olsun tavsiye eder her türlüde yardımcı olurum

Tamda istediğm iş bu tarz bişe :icon_tup:

G R Unique
20-04-2011, 15:46
bir kadın olarak söyleyebilirim ki çanta ve özellikle ayakkabıya düşkünüz. bu işe girip dedikleri gibi çinden getirip burda da çok pahalı olmadan satarsan kazanabilirsin.

facebook da bile satış yapanlar var ve nerdeyse tüm arkadaşlarım (ben de dahil) aldı, dediğim gibi ayakkabı özellikle.

başlangıç için dükkan açmadan önce ürünleri netten satarsan daha mantıklı olur bence.

ama kadınlar hangi ürünleri alıyor iyi bilmelisin :)
kolay gelsin umarım başarılı olursun..

Anıl E.
20-04-2011, 16:32
Sadece çanta degilde,bayanlar için takılar küpeler satan kaliteli bir yer her zaman işler,çanta takı küpe kolye..birkaç spor ayakkabı.İş yerinin dizaynı kaliteli olursa,ve malların fiyatları çok çok pahalıya kaçmaz orta derecede olursa,ilk başta kar olmasada yavaş yavaş kar yapılır :)
Bence tutar bu iş

__FrK__
20-04-2011, 16:49
ben 3 yıl bu ve deri vb işi yapan firmanın sahibiyle çalıştım iyi bi piyasa moda takipcisi olursan kesinlikle kazanırsın ama bayanlarla uğraşabılmen cıddı sabır işi toptancılarının yeri belli zaten beyazıt tiyatro caddesi uzerındekı han ve dukkanlar

Greentiger01
20-04-2011, 17:04
Arkadaşlar çok güzel yorumlar alıyorum, Herkese Teşekkür ederim Uzun zamandır işimi değiştirmek istiyordum Ama hiçbir iş kafama yatmıyordu, Bu iş gerçekten kafama yattı Kolalrı sıvayıp işe koyulmak lazım artık.

serkan_2120
20-04-2011, 17:36
bu işin kötü yanı sürekli kendini yenilemek zorundasın ve ürün çeşidinde sınır yok bayanlarla uğraşmak zor değil aslında hele bide biraz güler yüzlü olun o zaman sizi severler gırgır şamata ile geçer günleriniz aslında çok zevkli bir iş ama boş boş bakınmakla olmaz enerjik olacaksınız karşınızdakini mutlu ettikçe sizde bundan zevk alacaksınız yoksa 2. müşteriden sonra sinir krizi geçirmeye başlarsınız malları genelde uzun vade ile alırsınız zaten ilk çalışmaya başlayınca bi miktar nakit gerekir sonrası hep vadelidir vereseyi mal vermezsiniz ki teklif etmezler zaten bi bankadan post makinesi alın pazarlık yapmayı çok severler ya aynı ürün şurda bu para sizde niye demeyi çok severler (halbüki ordaki üründe aynı fiyattır).... daha nice şeyler ama genede ben işimi seviyorum

34btr1907
20-04-2011, 17:42
kadınlara koyunu kırp fino diye satarsın kadın a hitap eden her iş iş yapar ya bismillah de gir olur hayırlısıyla.

messi
20-04-2011, 17:44
ekonomiden bihaber kadın çok.
çanta ve ayakkabı. ;)
inşallah başarılı olursunuz.

ido
20-04-2011, 17:54
sahte olan çantaları 300-400-500e satılıo ve bunları alan olduktan sonra bence yapılcak bi iş güzel bi yer olduktan sonra

lnd_samet
20-04-2011, 17:58
o iş gıda işi gibi.getirdin ilk 2 ay sattın sattın parayı kazandın kazandın sonrası kötü-yaa mal depoda çürüyecek yada geliş fiyatına-aşagısına yada tutturabildiğin fiyata satacaksın.
çünkü sezonu geçen ürünü bedava versen kimse giymiyor.
hakikaten zevk sahibi olman ve bayan çevre(fikir almak her zaman danışmak için şart)
yanii denildiği gibi değil 10 a al 40 a sat.
100 ayakkabı aldın evet bunların 40 tanesini 20-25 e satarsın sonrasını eritmek mesele.
özel imalat yapan firmalarla çalışman-tamirat(bol geldi dar geldi) atölyeleriyle irtibatın olmalı.
toptancısını bilmiyorsan 10 liralık mala 20 verirsin.
bu işi yapanlar (toptan) hep çok eski esnaflar ve yeni işe başlayanları sevmezler pahalı verirler.
sonra senin aldıgın fiyata satan perakandeci görebilirsin.
-ki eğer bulunduğun şehirde yapacaksan hiç oradaki toptancılara bulaşmayacaksın bile direk istanbuldan asortik-fantezi ürünler getireceksin.
dekoraston 10 üzerinden 12-13 olmalı;).
zahmetli iş karı güzel ama zahmetli;)
herşey parayla çözülmüyor.
velevki o işte trilyonluk adamlar çek senet davasından 1 gecede meteliksiz kaldı.
gözünü korkutmak istemem ama bilmediğin işe -ki böyle bir sektöre girerken uzun bir etüt gerekiyor....

serkan_2120
20-04-2011, 18:21
ben ayakkabı ve giyim işini hep riskli görmüşümdür çünkü bunlar seri almak zorunda olduğun ürünler ve genelde ayakkabıda 36-37 satılı diğer seriler elinde şişer kıyafette l-xl satılır diğerleri tampon mallardır ama bujiteri işi öyle değil işte elinde tampon olan tek mal parfümdür kolye küpe saat yüzük bunlar sürekli satılan ürünlerdir özellikle tokada yetişmekte zorlanırsın çünkü sürekli satacağın yegane ürün budur bunların yanında günde 2 tane çanta sattığın zaman bu sana ek gelirdir tek başına çanta açmaktansa çantayı ek kalem olarak açmanı şiddetle tavsiye ederim toka gurubu ucuzdur ama 50 kuruşla 1 tl ile günde 500 tl iş yaparsın ve kar oranı çok yüksektir

bü işin temel kuralı iyi bir dekordur dükkan ne çok pahalı görünecek nede ucuz duracak arada çok ince bir çizgi var bunu yakalamak zorunadasın

Anecdote
20-04-2011, 18:54
Adamlar 50 liraya orjinal Tyger alip satior 130 a bu işe gir :)

Nerede bu yer :D

Shekil
20-04-2011, 18:57
Nerede bu yer :D

bi arkadas vardi ögreneyim sana dönerim ;)

Anecdote
20-04-2011, 19:14
süper olur teşekkür ederim ;)

Greentiger01
20-04-2011, 19:17
Tabki riski göze almak lazım, Riske girmezsekde olmaz

Anecdote
20-04-2011, 19:23
Tabki riski göze almak lazım, Riske girmezsekde olmaz

bugün yönetim ve organizasyon dersinde hoca bastıra bastıra söylüyordu
Risk yoksa parada yok :D