PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ipad usb şarj sorunsalı

mechanıcer
26-04-2011, 20:01
bu konu acıldımı bılmıyorum ama ıpad ı pc den sarj edemıyorum boyle bırsey yasayan varmı ? ne yapılabılır?

tesekkurler

BarBo
26-04-2011, 20:06
kabloyu değiştirdir.şarj aletinin ipad'e takılan yerlerini temizle.aynı şekilde ipad'in o kısmı temizle.usb girişlerini değiştir.

VoodooRush
26-04-2011, 20:07
Sorunsal değil, usblerin gücü yetmiyor. Yapılabilecek bir şey kapalı tutup en güçlü portundan şarj etmek. Uzun sürüyor ama yavaş yavaş doldurabiliyor bazı portlar.

deeperblack
26-04-2011, 20:08
Bendede aynı sıkıntı var hiçbir cihazdan şarj etmiyor ya duvar prizinden yada macbook tan şarj olabiliyor.

Birde versiyon kaç senin ? Ipad 1 mi 2 mi ?

XoR
26-04-2011, 20:12
Usb çıkışı 2.0 değilse ondan kaynaklı olabilir diyecem ama benim Usb 0,5 bile şarj ediyo :D

Usb çıkışında belki sorun vardır başka bişeyleri çalıştırıyomu uSB ?

Berkan
26-04-2011, 20:15
kabloyu değiştirdir.şarj aletinin ipad'e takılan yerlerini temizle.aynı şekilde ipad'in o kısmı temizle.usb girişlerini değiştir.

üstüne üfle ogiriş çıkışları bide sağına soluna tık tık vur kesin düzelir metin :D

deeperblack
26-04-2011, 20:17
Apple resmi açıklama yaparak soruna açıklık getirdi

Cumartesi günü piyasaya çıkan iPad, kullanıcılara USB'den şarj olma konusunda güçlükler çektiriyor. Kullanıcılar yeni iPad'lerinin USB'den şarj olmadığını söylüyorlar. Özellikleri arasında işletim sistemi farketmeksizin USB'den şarj olduğu belirtilen iPad için, Apple yeni bir döküman yayınladı.
Dökümana göre en hızlı şarj yöntemi iPad'in içinde gelen 10 Watt'lık USB güç adaptörü. Bu adaptör iPad'i birkaç saat içerisinde ful şarja ulaştırıyor. Son dönem Mac'lerde ve iPhone güç adaptöründeki gibi yüksek güçlü USB portlarıyla şarj edildiğinde kullanılsa bile şarj olabilen iPad, bu şekilde biraz daha yavaş şarj oluyor. Çoğu eski Mac ve Windows PC'lerde bulunan düşük güçlü USB portlarında ise iPad çalışırken şarj olmuyor. Uyku konumuna getirildiğinde ise şarj durumuna geçiyor. Çalışırken görülen "Not Charging"(Şarj olmuyor) ibaresi ise, iPad'in bu şekilde hiç şarj olmayacağını akıllara getiriyor ancak durum böyle değil.

Alıntıdır...

VoodooRush
26-04-2011, 20:17
Usb çıkışı 2.0 değilse ondan kaynaklı olabilir diyecem ama benim Usb 0,5 bile şarj ediyo :D

Usb çıkışında belki sorun vardır başka bişeyleri çalıştırıyomu uSB ?

Notebook USB'si mi Masaüstü mü? Benim hiçbir cihaz şarj etmiyor bu aleti o yüzden soruyorum.

mechanıcer
26-04-2011, 20:29
pc notebook ve daha 3 aylık sıfır . kablo vs onlarda yenı ama olmuyor sarj :S

VoodooRush
26-04-2011, 20:33
pc notebook ve daha 3 aylık sıfır . kablo vs onlarda yenı ama olmuyor sarj :S

Şimdi normal iPhonelar iPodlar falan 5w elektrik çekiyorlar. iPad 10w çekiyor. Şarj olmaması normal, kabloda falan sorun yok ama şarj ediyorum diyor XoR. Bir mesaj yazsın çözülür olay.

Araç şarjı içinde bazı 1000mahlık aletler şarj ediyor bazısı etmiyor. Garanti olanı 2000'liklerden almak.

mechanıcer
26-04-2011, 20:38
ya iksor sıırı ney gelem ıkı dakıka yap benımkınıde :D 2 efes calısır bak :D

XoR
26-04-2011, 20:47
Notebook USB'si mi Masaüstü mü? Benim hiçbir cihaz şarj etmiyor bu aleti o yüzden soruyorum.

Sadece tahmin yürüttüm sebep bu olmayabilir. Usb çıkışları aktarım hızı olarak farklılık gösterir eski tipler 1.0 olduğundan belki şarj etmeyebilir diye düşündüm.

ya iksor sıırı ney gelem ıkı dakıka yap benımkınıde :D 2 efes calısır bak :D

Kanka sadece tahmin ettim denemek lazım farklı makinelerde :)

mertk
26-04-2011, 20:49
aynı sorun bendede var . geceleri kapatıp sarj ediyorum :S arabada iphone,ipod sarj icin adaptor var ipad i taktığımda hic sarj etmeyior

mechanıcer
26-04-2011, 20:49
Sadece tahmin yürüttüm sebep bu olmayabilir. Usb çıkışları aktarım hızı olarak farklılık gösterir eski tipler 1.0 olduğundan belki şarj etmeyebilir diye düşündüm.

Kanka sadece tahmin ettim denemek lazım farklı makinelerde :)

acer etmıo :( hp etmıo :( herkes olanlar denesın :D

VoodooRush
26-04-2011, 21:04
Hadi deneyelim. Diyelim benim Asus G51 şarj etti usbsinde fazla güç var. Sırf iPad şarj ediyor diye laptop mu değiştireceksin?

mechanıcer
26-04-2011, 21:38
Hadi deneyelim. Diyelim benim Asus G51 şarj etti usbsinde fazla güç var. Sırf iPad şarj ediyor diye laptop mu değiştireceksin?

tabıkı hayır okadar luksumuz yok :D apple kınıyoruz :D

[RaCeR]
26-04-2011, 21:42
ipad ile alakalı değil ama özellikle iphone 4 ben bunu test ettim. İphone 4 kullanıcıları telefonlarını eğer vakit var ise mutlaka pc üzerinden şarj etsinler çünkü pc sarjı pili daha uzun sürede daha iyi şekilde dolduruyor ve daha uzun süre kullanmanıza imkan sağlıyor.Eğer adaptör ile sarj ederseniz pil çabuk sarj olup çabuk boşalıyor.