PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öğrenci İşi-Ticaret

Burak K.
26-04-2011, 21:00
İyi akşamlar abiler,arkadaşlar... :)

Yaz yaklaşırken kendime araba almak için para biriktirmek istiyorum ama mâlum harçlıklarla pek mümkün olmadı bu. :D

Bende böyle ufak ufak toptancılardan vs. bu araba cilası,pastası,polisaj makinası falan alsam,onları internetten satsam olur mu diye düşündüm işin içinden çıkamadım sizlere sormak istedim.

Veya sizlerinde varsa bu tür iş yapacak önerileriniz,onlarıda değerlendirebilirim. :)

Şimdiden teşekkür ederim. :)

Low-Rider
26-04-2011, 21:04
Para kazanırsın ama satışın hızlı olmaz.

Bu cila işleri ilk popüler olmaya başladığı sırada satıyorduk ve inanılmaz hızlı satış vardı.Artık herkes çeyizini düzgü nerdeyse pek ihtiyacı olan yok , olanda nerde uygun fiyata satılır biliyor zaten:)

Emir_b16a
26-04-2011, 21:07
ciladan vs den araba alıcak parayı kazanmak gerçekten ya çok büyük şans yada çok kaliteli olmayan bi malzeme gerektiriyo eyer bulabilirsen öle bi malzeme satarsın ama ddiğin malzemelerden muhakkak 3 5 ekstra kazanırsın ama araba alıcak parayı biriktirmek büyük sabır ister :)

Burak K.
26-04-2011, 21:08
Para kazanırsın ama satışın hızlı olmaz.

Bu cila işleri ilk popüler olmaya başladığı sırada satıyorduk ve inanılmaz hızlı satış vardı.Artık herkes çeyizini düzgü nerdeyse pek ihtiyacı olan yok , olanda nerde uygun fiyata satılır biliyor zaten:)

Bi yerlerden bi şekilde başlamak istiyorum ama önce böyle bi konu açayım dedim herkesin görüşlerini almak açısından.

Az da olsa satış olsa benim için bi başlangıç açısından iyi olur diye düşünüyorum çünkü aklıma başka bir iş gelmiyor. :)

McS_R53
takipteyim :) s2000 için para biriktirmeye başlycam bende :)

onursumer
al sat yapıcaksan iyi kampanya kollamak lazım aslında

çünkü promosyon vs olduğu zaman bazı şeyleri piyasanın çok altında alabiliyorsun haliyle hem kar yapıp hem uygun fiyata satmanda mümkün oluyor ;)

Burak K.
26-04-2011, 21:09
ciladan vs den araba alıcak parayı kazanmak gerçekten ya çok büyük şans yada çok kaliteli olmayan bi malzeme gerektiriyo eyer bulabilirsen öle bi malzeme satarsın ama ddiğin malzemelerden muhakkak 3 5 ekstra kazanırsın ama araba alıcak parayı biriktirmek büyük sabır ister :)

Aynı zamanda bilgisayarcıdada çalışıcam inşallah ve biraz da babam ekleyecek özür dilerim o kısmı belirtmeyi unuttum. :)

Benim amacım,ilk arabamda benimde küçükte olsa katkım olsun. :)

multispace
26-04-2011, 21:12
bilgisayar işine gir derim.

cheers
26-04-2011, 21:13
Satışı hızlı olan birşeyler satmak senın açından daha ıyı olacaktır.

Emir_b16a
26-04-2011, 21:14

+ parça satışı vs den daha fazla kazanabilirsin heleki uygun fiyatlı bulup satabilirsen çok gzl paralar kazanırsın :)

Burak K.
26-04-2011, 21:14

çünkü promosyon vs olduğu zaman bazı şeyleri piyasanın çok altında alabiliyorsun haliyle hem kar yapıp hem uygun fiyata satmanda mümkün oluyor ;)

Al-Sat yapıcam. Alacağım yer hazır direk toptan fiyatına alacağım ama satılır mı diye düşünüyorum. Yarın denemek için 1-2 parça bir şey alıp ilan vereceğim bakalım...

Burak K.
26-04-2011, 21:15

Zaten bilgisayar bölümü okuyorum o da olabilir dediğiniz gibi. :)

Satışı hızlı olan birşeyler satmak senın açından daha ıyı olacaktır.

Tavsiye edeceğiniz bir şeyler var mı ? :)

+ parça satışı vs den daha fazla kazanabilirsin heleki uygun fiyatlı bulup satabilirsen çok gzl paralar kazanırsın :)

Evet,dediğiniz gibi parça satışıda olabilir.. :)

Mutu
26-04-2011, 21:17
Ben de başlamayı düşünüyorum bakalım, yazın 3,5 ay çalışdıktan sonra umarım bi miktar olacak ve 2012'ye arabayla gireceğim :)

Burak K.
26-04-2011, 21:18
Ben de başlamayı düşünüyorum bakalım, yazın 3,5 ay çalışdıktan sonra umarım bi miktar olacak ve 2012'ye arabayla gireceğim :)

Bende öyle istiyorum. İnşallah olur. :)

onursumer
26-04-2011, 21:19
yanlız şunu soyliym eğer bilgisayar işine giriceksen toptancıdan pahalıya alırsın

herzaman büyük firmaların satış fiyatı toptancının sana vericeğinden az olur kampanya doneminde

mesela toptancının x firmaya 70dolar+ kdv den sattığı bi malı x firma gene kampanya ile 68dolar+kdv den satabilir bu tarz imkanlara sahipler :)

o yüzden kampanya kollarsan kesinlikle çok daha para kazanırsın :)

Burak K.
26-04-2011, 21:21
yanlız şunu soyliym eğer bilgisayar işine giriceksen toptancıdan pahalıya alırsın

herzaman büyük firmaların satış fiyatı toptancının sana vericeğinden az olur kampanya doneminde

mesela toptancının x firmaya 70dolar+ kdv den sattığı bi malı x firma gene kampanya ile 68dolar+kdv den satabilir bu tarz imkanlara sahipler :)

o yüzden kampanya kollarsan kesinlikle çok daha para kazanırsın :)

Büyük teknomarketleri takip etmek işe yarayacaktır o zaman bu konuda. :)

Teşekkür Ederim. :)

Frid
26-04-2011, 21:24
bazaarda don sat daha kolay olur ve işleri bütürsün :D

ufuck
26-04-2011, 21:26
pc topladım sattım korsan cd sattım tezgah actım anahtafrlık çakmak sattım.. liseye basladım hem okudum hemde şirkette eleman olarak calıstım.. çalısmayı hep sewdım we halada calısıyorumm...

Allaha sükür baba parasıyla almadık alnımızdan akan terle aldık :) yaz geldı tişört kap ucuzdann nette satt :):)

onn_dear
26-04-2011, 21:26
otomobil kısmında yazan arabalar seninse iş yapma :D :D

Alper_
26-04-2011, 21:28
yüksek gb lı flash bellek olabilir..uygun fiyata bulup piyasanın altında fiyata satabilirsen para bırakır.

bilalMW
26-04-2011, 21:29
piyasada ucuz ram-ekran kartı kovala al sat yap bence.

MBuğra
26-04-2011, 21:31
böyle bir konu bende açmak istiyordum. bende kıbrısta okuyorum. ve ben arabadan ziyade ailem üstündeki yükü biraz hafifletmek istiyorum. ortalamam şükür güzel ders sorunum yok bi roma hukuku dersim biraz sıkıntılı :D ancak biyerlerden başlamak istiyorum bende.

nakayama
2. el uygun rakamlara laptop alıp satabilirsin iyide para kazanırsın.Aynı şekilde PSP,PS3 vs.

onursumer
bende zamanında 4x -8x cd rw lerin olduğu donemde kimsedede yoktu fazladan

oyun ozellikle adult film kopyalayıp satardım lisede ne para kazanmıştım ya :D

24x rw almıştım lise 2 de :D nezaman uniye başladık bıraktım valla uğraşamadım :D

Burak K.
26-04-2011, 21:33
bazaarda don sat daha kolay olur ve işleri bütürsün :D

Olabilir. :D

pc topladım sattım korsan cd sattım tezgah actım anahtafrlık çakmak sattım.. liseye basladım hem okudum hemde şirkette eleman olarak calıstım.. çalısmayı hep sewdım we halada calısıyorumm...

Allaha sükür baba parasıyla almadık alnımızdan akan terle aldık :) yaz geldı tişört kap ucuzdann nette satt :):)

Bende araba sevdasına yapıyorum. :) Düşünüyorum bakalım bulucam bir şeyler inşallah. :)

Arabalar biz'e ait. Ben bana ait bi araba olmasını istiyorum,kendi emeğimin olmasını istiyorum. :D :)

yüksek gb lı flash bellek olabilir..uygun fiyata bulup piyasanın altında fiyata satabilirsen para bırakır.

Olabilir. :) Teşekkür ederim. :)

piyasada ucuz ram-ekran kartı kovala al sat yap bence.

Ama şöyle bir şey var; Bilgisayar parçası olunca sıfır olmalı. Sıfır parçayıda ucuza bulmak sıkıntı olur diye düşünüyorum.

modhib
26-04-2011, 21:38

hahhaha cok ıyıydı önder abiii :)

ebay dan toplu parca da getırtebılırsıın belkıı

Boost Up
26-04-2011, 21:43
olmayan şeyleri bulup satmayı dene:)

messi
26-04-2011, 21:49
Arabalar biz'e ait. Ben bana ait bi araba olmasını istiyorum,kendi emeğimin olmasını istiyorum.

boşversene bmw varmış işte ne güzel 5 kasa.
başını ağrıttığına değmez bence.
atla bmwye sürüş keyfi yaşa.
sen yakıt parasına bak, boşver araba parasını. :)

Burak K.
26-04-2011, 21:52
boşversene bmw varmış işte ne güzel 5 kasa.
başını ağrıttığına değmez bence.
atla bmwye sürüş keyfi yaşa.
sen yakıt parasına bak, boşver araba parasını. :)

Neden bilmiyorum ama kendime ait arabam olsun istiyorum. :D Babama ait olan arabaya istediğim şeyleri yaptıramıyorum,istediğim zaman alıp gidemiyorum vs. vs. bir sürü sıkıntı. :D

F.Dogan
26-04-2011, 22:00
hurdadan araba al parçala sat hem sanayi çevren genişler hemde ucuza aldığın bir arabadan paralar kazanırsın..ucuza alabilmek önemli

alırken üzerindeki parçaların kaç para edeceğini iyi hesaplamak lazım

bir arkadaşım hurdadan 500 tl ye vosvos aldı..kendi arabası için lazım olan parçaları söktü..

jant lastiği 200,benzin deposunu 50,kaporta aksamını toplamda 600,şanzumanını da 150 ye sattı :)

biraz zaman isteyen bir iş ama bir arabadan ortalama 500-1000tl kazanman mümkün.tabi bunları yapmaya yer lazım bide..

herzaman varmıdır böyle arabalar bilmiyorum ama hep yapmak istedim bende :D

Akın Sarıkaya
26-04-2011, 22:02
ya ticaret falan değilde, internette upload işinden çok fena para kaldıranlar var, eğer iyi bir kitle yakalarsanız tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek paralar kazanırsınız.. bende bu aralar bu işi düşünüyorum ama bi türlü o kitleyi nasıl yakalarım onu bulamıyorum :D

mesela bir örnek

turbobit.net/partner

Burak K.
26-04-2011, 22:04
hurdadan araba al parçala sat hem sanayi çevren genişler hemde ucuza aldığın bir arabadan paralar kazanırsın..ucuza alabilmek önemli

alırken üzerindeki parçaların kaç para edeceğini iyi hesaplamak lazım

bir arkadaşım hurdadan 500 tl ye vosvos aldı..kendi arabası için lazım olan parçaları söktü..

jant lastiği 200,benzin deposunu 50,kaporta aksamını toplamda 600,şanzumanını da 150 ye sattı :)

biraz zaman isteyen bir iş ama bir arabadan ortalama 500-1000tl kazanman mümkün.tabi bunları yapmaya yer lazım bide..

herzaman varmıdır böyle arabalar bilmiyorum ama hep yapmak istedim bende :D

Sıkıntı olacak bölümleri işaretledim direk ben. :D

Flash bellek vs. alıp-satmak aklıma geldi ama Bursa'da en ucuz alabileceğim yere sordum,sonra bir de sahibinden.com'a baktım fiyatlara adamlar 1 lira kâr koyup satıyorlar zaten. :D

F.Dogan
26-04-2011, 22:07
takipçisi olursan bulursun gerekirse şehir dışında da araştır eşe dosta.. :) güzel fırsatlar oluyor gerçekten bende kendi vosvosum için aldım bitane hurda çektirdim kenara ortadan ikiye kestim yarısını satıcam inşallah :D

GKS
26-04-2011, 22:08
cins köpek al-sat

Ufuk
26-04-2011, 22:10
mesela örnek veriyim captivaların DPF'si 10milyar..Sanayiye pert düşen bir araçtan dpf sökülür güzel bir fiyata satılır.. :D Bu sadece örnekti bunun benzeri örneklerde var mesela ucuza kıyı köşede kalmış araçlardan 200sx düz şanzıman bulunur.İst.'da ankarada veya büyük şehirlerde swap yapacak abilere uygun fiyattan verilir(uygunluk görecelidir :D)

Low-Rider
26-04-2011, 22:12
mesela örnek veriyim captivaların DPF'si 10milyar..Sanayiye pert düşen bir araçtan dpf sökülür güzel bir fiyata satılır.. :D Bu sadece örnekti bunun benzeri örneklerde var mesela ucuza kıyı köşede kalmış araçlardan 200sx düz şanzıman bulunur.İst.'da ankarada veya büyük şehirlerde swap yapacak abilere uygun fiyattan verilir(uygunluk görecelidir :D)

Çıkmacılar hangi parçasının fiyatının ne olduğunu biliyor o yüzden öyle parçalar düşeş gelmez

Ufuk
26-04-2011, 22:14
Çıkmacılar hangi parçasının fiyatının ne olduğunu biliyor o yüzden öyle parçalar düşeş gelmez

Pardon o zaman abi.kusur ettiysek affola..

Burak K.
26-04-2011, 22:15
cins köpek al-sat

O köpeğin bende kaldığı sırada bakımı sıkıntı olur. :D Ben daha bakamam diye kendime köpek almıyorum,öyle olursa hayvana yazık olur. :)

Bu iş bayağı takip ister sanki. :soru: Kafam çok karıştı. :(

messi
26-04-2011, 22:16
cins köpek al-sat
kediden örnek vereyim ben.
ankarada arkadaşım iran kedisi besliyo.
her sene bikaç yavru alır.
her bi yavru 500 liraya falan hemen alıcı bulur.
daha çok çift, daha çok çiftlerşme falan...
daha fazla yavru, daha fazla para... :)
gelsin typerlar, gitsim m3ler ondan sonra. :D

iran kedileri gerçekten temiz ve doğuştan eğitimli kedilerdir.
hani sıkıntı yaratacak hayvanlar değildirler.

fastchild
26-04-2011, 22:19

gerçekten öyle geçen yıl yaz girişinde carrefour'dan 50 liraya aldığım şişme yatak şimdi 90 lira

cheers
26-04-2011, 22:19
Teknoloji ürünleri alıp satabilirsin.Eğer imkan varsa güzel tshirtler yaptırıp satabilirsin.Yada bayanlara yönelik bişeyler satabilirsin.

onursumer
26-04-2011, 22:21
gittigidiyor üzerinden satabiliceğin şeylere ağırlık ver derim

çok fazla derdin olmaz yedek parça vs işi zor çabuk para kazandırmaz

Emre İlbi
26-04-2011, 22:24

sende iyi taktın haa M3 & type R'a:D
forumun etkileri:D

Murat Özcan
26-04-2011, 22:25

abicim bu iyimiş ya heheheh çok güldüm :D

ayrıcada parca işine giriceksen forumdan bır cok arkadasımız var boyle ıslerle ugrasıyorlar onlarla ırtıbat kurup işin formülünü ogrenmeyı dene kolay gelsın

Low-Rider
26-04-2011, 22:27
Pardon o zaman abi.kusur ettiysek affola..

Yahu bu ne şimdi?

İnsan gibi cevap yazıyoruz verdiğin cevaba bak hastamısınız nesiniz arkadaş.

Kusur mu ettin dedik azarladık mı?

İnsanı sinirlendiriyosunuz zorla , neyin tribi bu?

messi
26-04-2011, 22:27
sende iyi taktın haa M3 & type R'a:D
forumun etkileri:D
olumsuz etkileri.. :D

Alper_
26-04-2011, 22:43

valla iyi fikir beğendim bunu :)

Emre İlbi
26-04-2011, 22:46
olumsuz etkileri.. :D

:cool:
http://i56.tinypic.com/11ch1z9.jpg

Burak K.
26-04-2011, 22:50
valla iyi fikir beğendim bunu :)

Fikir güzel ancak o kediyi aldığımda satana kadar benim bakmam gerekecek. :) E onuda yapamam yapabilsem zaten köpek alırım kendime. :) :D

Şu an için şu cila vb. işine girmeyi düşünüyorum.

Teknoloji düşündüm anca teknomarketlerde büyük indirimler olursa oradan bi kaç parça alıp orada ki indirim bittikten sonra satabilirim ancak sarf malzemede maalesef kazanç olmuyor ki zaten en ucuza almak imkansız gibi bir şey geldi bana. :)

Olmadı ufak-tefek anahtarlık,toptan t-shirt alıp satma vb. işlerede el atabilirim araba almak için. :)

Teşekkür ederim herkese yorumları için. :)

onursumer
26-04-2011, 22:54
Fikir güzel ancak o kediyi aldığımda satana kadar benim bakmam gerekecek. :) E onuda yapamam yapabilsem zaten köpek alırım kendime. :) :D

Şu an için şu cila vb. işine girmeyi düşünüyorum.

Teknoloji düşündüm anca teknomarketlerde büyük indirimler olursa oradan bi kaç parça alıp orada ki indirim bittikten sonra satabilirim ancak sarf malzemede maalesef kazanç olmuyor ki zaten en ucuza almak imkansız gibi bir şey geldi bana. :)

Olmadı ufak-tefek anahtarlık,toptan t-shirt alıp satma vb. işlerede el atabilirim araba almak için. :)

Teşekkür ederim herkese yorumları için. :)

aklıma gelmişken

ebaydan iphone4 için sticker vs de getirebilirsin

orda 3 dolar burda gittidiyorda 30tl ye satıyorlar :D

yani bu tarz şeyler araştırısan para kazanabilirsin :)

Ufuk
26-04-2011, 22:54
Yahu bu ne şimdi?

İnsan gibi cevap yazıyoruz verdiğin cevaba bak hastamısınız nesiniz arkadaş.

Kusur mu ettin dedik azarladık mı?

İnsanı sinirlendiriyosunuz zorla , neyin tribi bu?

Abi kötü birşey demedimki.Ben o dpf hakkında çok bilgiye sahip değildim.Yazdım sende hemen peşimden onun fiyatını biliyorlar yazdın bende hani yanlış bilgi verdiysek affola dedim.

BurakCengizhanoğlu
26-04-2011, 22:55
Dostum en güzeli derslere çalışıp okulu bitirmek :D

ef186
27-04-2011, 01:52
gittigidiyor üzerinden satabiliceğin şeylere ağırlık ver derim

çok fazla derdin olmaz yedek parça vs işi zor çabuk para kazandırmaz

gittigidiyor isi sonradan vergi cezasi olarak aci sonuclar dogurabiliyor aman dikkat ...

baymustang
27-04-2011, 10:26
sana ticareti söyledim ama....

emre.ates
27-04-2011, 11:40
kasap et ten anlar, doktor hastanın derdini anlar bilir ,sen hangi konuda bilgili oldugunu veya yapabıleceğini düşün ama sana yakın olan konulara yönver kendını bilgisayar okuyorum demişsin ozaman o alana yönel web tasarım yap teknık servıs işleri yap bnm aklıma bılgısayarla ilgili birton iş geliyo arkadaslar yazmıs kedı köpek sat dıye bu işden emek kazanan evınde 5 tane sibirya kurdu besleyen bılıyorum veterınerin yanında çalışan arkdaslarım var köpek satarak araba aldı ama adamın potansıyelı var gelıp soran var sipariş veren var sen şimdi nerde satcan köpeği pazara götürüp köpek mi satcan :) her ağaçtan bi meyve koparmaktansa bı ağaç ek onu büyütmeye calış derim.

onursumer
27-04-2011, 11:47
gittigidiyor isi sonradan vergi cezasi olarak aci sonuclar dogurabiliyor aman dikkat ...

evet bu detayı atlamşım çok büyük işlerde sürekli alım satımda fatura olamdığından sıkıntı olabilir :)

TheAce
27-04-2011, 12:07
ne olursa olsun en iyi bildiğin yada bildiğini düşündüğün işe gir....

işi bilmeden işe kalkışırsan, kardan çok zarar edersin, yapıcağın ticarete başladığında hep batacağım diye başla... çünkü işi bilmeden girdiğinde karşılaşacağın sonuç genellikle bu oluyor.

buralarda pek olmayan şeyleri getirip satabilirsin ama herkesin daha önceden yatpığı işlere girersen belli bir gelir elde etmen cidden zor.

Allah yolunu açık etsin ne diyeyim...

_sinan_
27-04-2011, 12:07
basit düşünme yeter yani gidipde tekno marketlerde fiyat arama zamanında bende aynı yola girmiştim webtasarım ın patlama yaptığı dönemdi (şirketlere zorunluluk kanunu çıktığı zaman) zamanında o işi yaptım güzeldide yapmasıda zor değildi ama sonra biçok insan girince 3kuruş para için 80 takla atması zor geldi açıkcası.. ama dediğim basit düşünme bende şuan aklımda planlar var hatta başladık bile ufak bi ticaret işine kısaca sana söylemek istediğim basit düşünme ve elindeki fırsatları değerlendir mesela yurtdışından müşteri bulabilirsen ***** tr de tekstil çok ucuz değerlendirilebilir sen parça başı fiyatı en uyguna bulabilirmisin veya ayakkabı aynı şekil bu şekilde iranda bi mağzaya uzun bi süre çakma mal göndermiştik oda güzel para getirmişti.. demek istediğim bu sen mağzadan alıpda (yurtdışından getirmekten bahsetmiyorum) satmaya kalkarsan hem çok uğraşırsın hemde uğraştığına değmez bence..

ST
27-04-2011, 12:14
telefon kasaları falan getir,örnek veriyorum x3 kasa getir ebaydan,
onur'un dediği gibi sticker falan getir.
bide oem makina topla,ben bu aralar sardım bu işe , hem satış yapıyorum 2.el makina toplayıp satıcam,güzel para var :)

peace
27-04-2011, 18:12
cila işini bilmem de mikro fiber bezler ciladan daha fazla gider bence.imalattan halka yapabilirsin ;)

bilalMW
27-04-2011, 18:50
Ama şöyle bir şey var; Bilgisayar parçası olunca sıfır olmalı. Sıfır parçayıda ucuza bulmak sıkıntı olur diye düşünüyorum.

olsun baboli 2.el ucuz az kullanılmış al-sat yeter ki kart-ram neyse temiz ve güncel modeller olsun zamanında yaptım vaktimi çalıyordu babam dan daha sağlam iş geldi bıraktım ama asıl neden insanlarla fazla dialog etmeyi sevmiyorum. birde mezarcı müşteriler bezdirdi.lisede netten kovalayım üzerine kar marjı kouyp sattıgımda oluyordu okulda millete. :D milet 1 gb diyor bana tamam diyorum 1 gb 64 bit çak :D Bellek hızı çekirdek hızı bit hızı v.s pek dikkat etmiyordu lisedeyken. :)

olcay_bora
27-04-2011, 18:58
sanayide maaşlı bi iş bul gir ;)

CTG
27-04-2011, 21:51
dealextreme.com göz at ;)
ama kabloyla stickerla tshirtle araba zor sanki :)

Schumi
27-04-2011, 23:55
Diğerlerini bilmemde bilgisayar satışında felan para yok. Büyük firmaların tek eline girdi nerdeyse o iş. Bilgisayar sektörü hizmet ağırlıklı artık.