PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android işletim sistemli telefonlar..

mmustu
29-04-2011, 16:30
İ-Phone konusunu görünce kıskandım :)

android işlemciler için bir konu olsun.Sorunları ve bilgileri yazalım diye.

Mesela Samsung Galaxy i7500 aldık hanıma bunları Turkcell getirmiş versiyonları eski yeni versiyon yükleyemiyoruz ve İşcep yüklenmiyor.Bununla ilgili bilgisi olan varmı mesela :)

bir kaç market zımbırtısı ekledik bunlar için navigasyon vs vs gibi uygulamalar varmı

onursumer
29-04-2011, 16:42
onlar 2.1 geliyordu yanlış hatırlamıyorsam içerisindeki turkcell rom silinip 2.2 foryo yüklenebiliyordu hem flash desteği falanda geliyordu bu sayede ama android konusunda bu işlemlerde hiç tecrubem yok

Naman
29-04-2011, 17:25
Samsung Galaxy S2 satışa çıktı mı arkadaşlar bilen var mı?

özgür67
29-04-2011, 17:33
HTC Desire HD kullanıyorum android 2.2 cidden çok farklı ve hızlı.

imhotep
29-04-2011, 17:52
bende android tablet aldım çok fena cihaz gerçi çin malı ama olsun başarılı :)

Emre D.
29-04-2011, 18:25
bende samsung s5830 ace kullanıyorum 2.2 froyo yüklü sadece marketi açmak için ufak tefek değişklikler yapmak lazım ;)

som306
29-04-2011, 18:58
vallaha ben açicaktim konuyu şimdi gördüm:) bende galaxy gio i5660 var hatta bağliyim su anda.
inanılmaz zevkli işletim sistemi var.eminim şu andaki en iyi işletim sistemidir.ayrıca en hızlı işlemciye sahip telefonum.800mhz işlemciye sahip:)

Ahmet Saraçoğlu
29-04-2011, 19:00
bende android tablet aldım çok fena cihaz gerçi çin malı ama olsun başarılı :)

abi nerden aldın?nekadara aldın?İpad replikasımı görünüm olarak?Bide menüleri nasıl , ipad menülüleri falan varmı bunların?

som306
29-04-2011, 19:00
bir kaç market zımbırtısı ekledik bunlar için navigasyon vs vs gibi uygulamalar varmı
var tabiki.fakat benim telefon google destekli olduğu için kendisinde vardı,ayrıca adroit markettede var tam ismini bulunca yazarım:)

yan53
29-04-2011, 19:24
galaxy s kullanıyorum 2.2 foryo var cok memnunum androidden...

mmustu
29-04-2011, 19:28
abi nerden aldın?nekadara aldın?İpad replikasımı görünüm olarak?Bide menüleri nasıl , ipad menülüleri falan varmı bunların?

ahmet keldeki cihazı gördüm cidden mükemmel HD ekranı var video resim kalitesi müthiş fiyatıda uygundu sanırım

var tabiki.fakat benim telefon google destekli olduğu için kendisinde vardı,ayrıca adroit markettede var tam ismini bulunca yazarım:)

ya 2,1 de flash dalgası falan olmadığından bir çok uygulamayı açmıyor buna 2,2 yi nasıl yükleriz bikere denedim menüler falan ingilizce oldu 2,1 i hemen geri yükledim :D

onursumer
29-04-2011, 19:29
ahmet keldeki cihazı gördüm cidden mükemmel HD ekranı var video resim kalitesi müthiş fiyatıda uygundu sanırım

ya 2,1 de flash dalgası falan olmadığından bir çok uygulamayı açmıyor buna 2,2 yi nasıl yükleriz bikere denedim menüler falan ingilizce oldu 2,1 i hemen geri yükledim :D

evet genelde dil değişiyor türkçe dil paketi varmıdır bilmiyorum istersen detay elektronik cumhur gorurse forumda bilgisivarsa yonlendriri kesin :D

Ahmet Saraçoğlu
29-04-2011, 19:34

geçen hafta Ankarada kızarkadaşa laptop bakarken bi i-store a girelim dedik ,, orda inceleidm i-pad i harbi süper bişey , her eve lazım , elinin altında laptoptan büyük telefondan küçük internet için birebir bi alet.O ihtiyacı gidermek için sırf marka o kadar para verilmez ama çin replikalar falan düşünülebilir ev içinde kullanmaya.

mmustu
29-04-2011, 19:35
evet genelde dil değişiyor türkçe dil paketi varmıdır bilmiyorum istersen detay elektronik cumhur gorurse forumda bilgisivarsa yonlendriri kesin :D

evet yaaa cumhur panpam :D

geçen hafta Ankarada kızarkadaşa laptop bakarken bi i-store a girelim dedik ,, orda inceleidm i-pad i harbi süper bişey , her eve lazım , elinin altında laptoptan büyük telefondan küçük internet için birebir bi alet.O ihtiyacı gidermek için sırf marka o kadar para verilmez ama çin replikalar falan düşünülebilir ev içinde kullanmaya.

gülüm fiyatları 200 usd falandı sanırım bunların

onursumer
29-04-2011, 19:37

ya zaten ipad e okadar para verilmez bence en basitinden flash desteği yok

android işletim sistemli ozellikle tecra2 işlemcili birşey bulursanız of diyorum tadından yenmez :)

Jerky
29-04-2011, 19:48
İnşallah android'e HTC sensation ile geçicem, BB miadını doldurdu.

onursumer
29-04-2011, 20:01
bende çift çekirdek işlemcili android htc leri bekliyorum :D

Ahmet Saraçoğlu
29-04-2011, 20:08

valla süper fiyat

ya zaten ipad e okadar para verilmez bence en basitinden flash desteği yok

android işletim sistemli ozellikle tecra2 işlemcili birşey bulursanız of diyorum tadından yenmez :)
bunlarda donanım olarak neye dikkat etmemiz gerekiyo onu bilmiyorum işte.
Aynı pc gibi parametrelerine dikkat etmem gereken işlemci ram ekran kartı vss varmı

som306
29-04-2011, 20:10
işlemci yönünden en tamin edici i5660 var.işlemcisi şu anda telefonlarda en hızlısı.hertürlü oyun uygulamaları en son güncellemeleriyle çalıştırıyo.
size en basit tavsiyem.daha 5 6 gün önce indirdim marketten.Pocket Legends diye bir oyun.netten oynuyosun.Knight veya wow tarzı bir oyun inanılmaz oynanıyor.ama %80 yabancı playerları..lvl 6 akar :D

mmustu
29-04-2011, 20:13
evet şimdi bu türkçe 2,2 yi nasıl yükleyecez :D

WRX_STI
29-04-2011, 20:16
bizim müdür 3G 64 gb ipad aldı kanada'dan muhteşem bir alet.Şarzıda muhteşem uzun.
Bende samsung galaxy s 2.2 android froyo kullanıyorum.Çok memnunum

onursumer
29-04-2011, 20:19
valla süper fiyat

bunlarda donanım olarak neye dikkat etmemiz gerekiyo onu bilmiyorum işte.
Aynı pc gibi parametrelerine dikkat etmem gereken işlemci ram ekran kartı vss varmı

ya işlemcisi çok yavaş olmasın 600mhz falan minimum yeterli zaten :)

som306
29-04-2011, 20:22
bizim müdür 3G 64 gb ipad aldı kanada'dan muhteşem bir alet.Şarzıda muhteşem uzun.
Bende samsung galaxy s 2.2 android froyo kullanıyorum.Çok memnunum
froyo modelinin tek farkı birazdaha geniş ekran ve sağlam boyutta raminin olması.bi ona bakmıştım zaten arada 300 tl civarı oynuyordu:)

Day Walker
29-04-2011, 21:15
Cimri mustu alsana bi tane iphone yengeye boyle seylerle ugrasmasan hazi konu var orda iste :D

mirafiori
29-04-2011, 22:10
turkcell t10 kullanıyorum 2,1.bilindiği üzere piyasadaki en ucuz android.orta halli bana yetiyor.fiyatı göz önüne alırsak baya iyi sayılır.şarzı biraz sıkıntılı fazla kurcalasak telefonu her gün şarj(z)(neyse :D ) etmek gerekiyor.internet kapalı olduğunda ve kullanıma bağlı 2-2,5 gün gittiğide oluyor.

powERS
30-04-2011, 23:41
turkcell t10 kullanıyorum 2,1.bilindiği üzere piyasadaki en ucuz android.orta halli bana yetiyor.fiyatı göz önüne alırsak baya iyi sayılır.şarzı biraz sıkıntılı fazla kurcalasak telefonu her gün şarj(z)(neyse :D ) etmek gerekiyor.internet kapalı olduğunda ve kullanıma bağlı 2-2,5 gün gittiğide oluyor.

üstünde 1.5 le geliyo sanırım benmi yanlıs hatırlıyorum?

2.1 e nasıl yukselttınız ? bırde bu alete appstore yada ovi gibi androidinde bi magzası var sanırım o yuklenebılıomu ben tam bulamadım sanırım.

Mustafa Birsesli
30-04-2011, 23:58
evet yaaa cumhur panpam :D

kanka salla nasıl olsa kaybedecen bulanamı yarasın :)

mirafiori
01-05-2011, 10:20
üstünde 1.5 le geliyo sanırım benmi yanlıs hatırlıyorum?

2.1 e nasıl yukselttınız ? bırde bu alete appstore yada ovi gibi androidinde bi magzası var sanırım o yuklenebılıomu ben tam bulamadım sanırım.
ben herhangi bir yükseltme yapmadım orjinal olarak 2.1di aldığımda :)

onursumer
01-05-2011, 10:38
Android Türkiye Forum (http://forum.androidturkiye.net/)

Google Android (http://www.googleandroid.gen.tr/index.php)

bu iki forumda aslında fazlasıyla bilgi var ;) sw falan paylaşımı yapılıyor yükleme konusunda anlatımlar mevcut

hondafit
01-05-2011, 11:26
samsung galaxy ace s8530 kullanıyorum acayip rahat kullanımı yaklaşık 1 ay oldu şuana kadar hiçbir sorun çıkarmadı

fatiii
01-05-2011, 11:31
Allah ını seven biri soylesin bu HTC HD2 ye programları nasıl yukleyip çalışır duruma getircez?

som306
01-05-2011, 12:14
Allah ını seven biri soylesin bu HTC HD2 ye programları nasıl yukleyip çalışır duruma getircez?
markette htc hakkında bişeyler buldum ama işine yararmı bilmiyorum..market/uygulamarla htc diye arat çıkıyor bişeyler..

yavuz364
01-05-2011, 12:18
telefonun içinde kendi marketi var zaten :S
Eğer windows tan bahsediyorsanız öncelikle yukarıdaki forumlara flan girip Android yükleyin ondan sonra marketiniz hazır oluyor zaten :)

fatiii
01-05-2011, 12:33
ya mesela mmc diye bi program var bu 3G yi manuel kapatma olanagı falan saglıyo o marketplace de yok bilgisayara indiriyorum onu telefona nasıl kurcam bilmiyorum..yada başka oyunlar falan oluyo marketplacede olmıyan onlar için soruyorum

mirafiori
01-05-2011, 12:38
telefona attıktan sonra telefonda o dosyayı bulup tıkladığında kurulmaya başlaması gerekir.

fatiii
01-05-2011, 12:43
bı dunya dosyası oluyo bitanesine tıklanabiliyo oda internet sayfası gibi bisayfa açıyo oyle duruyo telefon yukleme falan yok

som306
01-05-2011, 16:04
bı dunya dosyası oluyo bitanesine tıklanabiliyo oda internet sayfası gibi bisayfa açıyo oyle duruyo telefon yukleme falan yok

senin olay tamemen sürüm ile alakali.çünkü markette bulunan her türlü oyun program vs son versiyonları ile birlikte sunuluyor.hatta indirdiğinin programlara bile guncellemeler geliyor..

crxvtec
01-05-2011, 17:42
Satılık HTC hahaha :hahaha:

emretorlak
01-05-2011, 17:57
htc desire kullanıyorum fazlasıyla memnunum

C!N
01-05-2011, 23:43

Dostum HTC forumlarından istediğin programları bulabilirsin marketplacenin dışında. bunları önce bilgisayarına indirip sonra hafıza kartına atarak kurabilirsin. PC'ne atınca cab dosyaları rar dosyası gibi görünüyor bazen, sakın çıkarıp program arama derim, direkt o rar gibi görünen cab dosyasını atıp kurmalısın...

mmustu
02-05-2011, 08:19
ya galaxy i7500 e 2,2 Türkçe yi nasıl yükleyecezzz :D

::ZaFeR::
03-05-2011, 14:19
Hepsiburada.com : Samsung P1000 Galaxy Tab 16 GB | Telefon (http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-p1000-galaxy-tab-16-gb/ProductDetails.aspx?productId=telcepsamp1000&categoryId=371946)

Arkadaşlar,şöyle bir şeyi Suudi Arabistandan 650 TL karşılığında getirtme şansım var şu an.
Aramızda kullanan var mı ?

som306
03-05-2011, 14:21
Hepsiburada.com : Samsung P1000 Galaxy Tab 16 GB | Telefon (http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-p1000-galaxy-tab-16-gb/ProductDetails.aspx?productId=telcepsamp1000&categoryId=371946)

Arkadaşlar,şöyle bir şeyi Suudi Arabistandan 650 TL karşılığında getirtme şansım var şu an.
Aramızda kullanan var mı ?
daha dün teknosa extrada elime aldım,menüsüne internete filan girdim.menüsü zaten aynı hiç farkı yok ama galaxy s modeliyle görünüşü aynıydı..sadece büyüğü gibi bişey olmuş:) fiyatıda 950 civarındaydı

::ZaFeR::
03-05-2011, 14:33
Bir arkadaşımda gördüm.Hem tel hem de laptop görevi görsün istiyorum biraz.

RottingChrist
03-05-2011, 19:10
arkadaşlar şu anda galaxy s i9000 nin türkçe en son versiyonu hangisi? telefonumun hangi versiyon olduğunu nasıl öğrenebilirim? güncelleme yapmak için ne yapmam lazım? yardımcı olablirmisiniz. ben biraz android kaldım bu telefona :)

uğur
06-05-2011, 09:01
HTC ler icin 2.3 gingerbread yaması cıktı. Baya bi hızlanıyor. Tavsiye ederim.

imhotep
06-05-2011, 09:13

pm attım kardesım

OnurD.
10-05-2011, 22:46
Galaxy Ace aldıım 2gün önce, kurcalamaktan şaşı olcam yakındır :)

Biri bana hayrına; Telefona attığım videoların %90 ınını neden seyredemediğimi, Syretmek içinde hangi programı kullanmam gerektiğini bir anlatsın.

yavuz364
10-05-2011, 22:52
Ben 720p avi leri bile izliyorum ya :)
bi kere bi video açılmamıştı ama marketten uygun bi program buldum onun da ismini hatırlamıyorum, marketteen bulabilirsiniz..

Galaxy Ace aldıım 2gün önce, kurcalamaktan şaşı olcam yakındır :)

Biri bana hayrına; Telefona attığım videoların %90 ınını neden seyredemediğimi, Syretmek içinde hangi programı kullanmam gerektiğini bir anlatsın.

OnurD.
10-05-2011, 22:54
Ben 720p avi leri bile izliyorum ya :)
bi kere bi video açılmamıştı ama marketten uygun bi program buldum onun da ismini hatırlamıyorum, marketteen bulabilirsiniz..

İşte o program ne, olay onu bulmada :D Denemekten yoruldum artık... Program ismi olsa çok iyi olur :)

yavuz364
10-05-2011, 22:56
telefona format atmış olmasaydım söylerdim ama şuanda hiç bi program yok :) pazardan bulucam hepsini tekrar..

İşte o program ne, olay onu bulmada :D Denemekten yoruldum artık... Program ismi olsa çok iyi olur :)

Ahmet Saraçoğlu
11-05-2011, 01:06
arkadaşlar , pcde proje çizimi harici sadece internet kullanıyorum...pc ye yüklenen oyun , pcye müzik yokleyip media playerden dinleme , dvd seyretme falan gibi alışkanlıkalarım yok.müziği youtube den dinler , filmi netten izler kaparım..hatta proje çzimi yapmayacaksam hiç pc açmayıp nokia e72 nin opera mini sinde takıldığımı farkettim..(şu an da küçük bi burun operasyonu sebebiyle babamın refakatçisiyim ve işim olmadığı için cepten giriyorum:D )

onun için şu android işletim sistemli tabletler baya mantıklı gelmeye başladı..ipad kılıfı fiyatına bi tane çakma alır işimi görürüm diyorum..

Ama donanım konusunda hiç bi fikrim yok.konuda bi arkadaş işlemci minimum 600 mhz olsun demiş... Sahibindendeki ürünleri 200 liraya kadar filtrelediğimde 800 lük aletler dahi çıkıyo.Onda sıkıntı yok..ama başka nelere dikkat etmeliyim... şu aralıktaki en mantıklı üron hangisidir özellik olarak link atabilirmisiniz?

www.sahibinden.com/search.php?a=2&&b[search_text]=ipad&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[minprice]=100&b[maxprice]=250&b[pricecurr]=1&b[page]=1&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&c2=7&c=7&search_result_page_limit=20&sKlasik=1&b[page]=1&c=2&c2=2

Bazı ürünlerde ivmeölçer olduğu söylenmiş..ama ivmeölçer den kasıt ekranın dikey-yatay konum sensörü sanırım.Böyle bi ürün alsam android marketten yada dışardan dynolicius un htc(android) versiyonu türevi bi dyno programı çalıştırabilirmiyim?

Bu android ürünlerin illaki ipad çakması değilde , kendine özgü tasarımı olan , birazdaha eli yüzü düzgünleri varmı?

Bide son olarak bu aletlerin özellikleri android işletim sistemli telefonlara kıyasla çok düşükmüdür? kullanılan programlarda , internette gezinme esnasında vss telefona kıyasla çok kasma yaparmı?

Ahmet Saraçoğlu
11-05-2011, 01:46
sahibinden den link atamdım , search e ipad yazın , fiyatı 180 le 250 arasına getirin , çıkan ürünlerden en mantıklısını kardeşinze link atın lütfen:D

OnurD.
11-05-2011, 10:27
Arkadaslar film seyredebilmek icin program ismi ariyorum hala. Bi yardim ediverin.

SifirinciMurat
11-05-2011, 10:33
rockplayer

SifirinciMurat
11-05-2011, 10:36
onun için şu android işletim sistemli tabletler baya mantıklı gelmeye başladı..ipad kılıfı fiyatına bi tane çakma alır işimi görürüm diyorum..

1ghz tegra2 işlemcili exper tablet kullanıyorum, istediğin işlerin hepsini hatta fazlasını yapıyor.

onursumer
11-05-2011, 10:41
sahibinden den link atamdım , search e ipad yazın , fiyatı 180 le 250 arasına getirin , çıkan ürünlerden en mantıklısını kardeşinze link atın lütfen:D

şoyle bi goz gezdirdimde hepsi aynı cihaz zaten :D

burda güzel cihazlar var

android tablet arama sonuçları 1/3, GittiGidiyor (http://arama.gittigidiyor.com/?aramakelime=android+tablet&aramakategori=)

bu arada samsung glaxy pro inceleyen varmı

E72 gibi klavyeli dokunmatik ekran ve android bir cihaz hasta oldum :D

OnurD.
11-05-2011, 13:27
Birde arkadaslar; avea 3g kullaniyorum ***** e71de hiz konusunda bir sıkıntım yoktu(opera, ovi,msn facebook tarzi) uygulamalari acarken baglantiyla ilgili. Ama bunda(galaxy ace) devamli bir connection problem sıkıntısı cekiyorum. Wifi baglanirken ise acayip hizli sorum yok yani. 11yillik bir simkart kullanmamla alakali olabilirmiki. Telefonun kendi browseriyle yine sorunsuz gezinebiliyorum nette 3g baglantim ile, ama dedigim gibi uygulamalrda sıkıntı var. Mail programi olarak ne kullanicam birde (hotmail) onu sorayim :)

çok soru sordum ama mazur görün beni. Ilk defa nokia harici bir telefon kullanıyorum. :)

yaşar
11-05-2011, 13:37
geçen cumartesi aldım Android işlemci değil lakin cidden çok memnun kaldım telefondan ,netde çok dolaşan biri olmadıgımdandır herişimi gördü şu ana kadar samsung s8500 wave

Görüntüsü videosu sesi özellikle çok hoşuma gitti sıfır aldım 400 tl 4 tane aldım 3nü sattım aynı gün :D :D :D

Ahmet Saraçoğlu
11-05-2011, 19:50
şoyle bi goz gezdirdimde hepsi aynı cihaz zaten :D

burda güzel cihazlar var

android tablet arama sonuçları 1/3, GittiGidiyor (http://arama.gittigidiyor.com/?aramakelime=android+tablet&aramakategori=)

hocam sahibindendeki linklerle bunların farkı ne?yani ne eksik ne fazla onu öğrenmeye çalışıyorum.

Bide işin aslı bilen anlayan arkadaşlar 250 liraya kadar bi ürünü direk linkle tavsiyede bulunursa bu akşamdan yada yarın sipariş veriym diyorum , tez calıyım biraz bu konuda.Niyetlenmişken alayım.

Bugün vınn aboneliğimi kapattırmak için başvuru yaptım , ödenmemiş faturalarım , cayma payı vss vergilerle hesabımı çıkarttırdım...öyle bi rahatladımki , tefeciden aldığım borcu kapamış kadar huzurluyum:D ,,, yarın da ilk iş eve tekrar telefon hattı çektirip ttnet sınırsıza geçicem.vınn ı kapatmaktan ettiğim karka iki ayda bir tablet alsam yine kardayım:D (ayda sektirmeden üstlimit olan 170 lira ödüyodum...)

onursumer
11-05-2011, 19:53
hocam sahibindendeki linklerle bunların farkı ne?yani ne eksik ne fazla onu öğrenmeye çalışıyorum.

Bide işin aslı bilen anlayan arkadaşlar 250 liraya kadar bi ürünü direk linkle tavsiyede bulunursa bu akşamdan yada yarın sipariş veriym diyorum , tez calıyım biraz bu konuda.Niyetlenmişken alayım.

Bugün vınn aboneliğimi kapattırmak için başvuru yaptım , ödenmemiş faturalarım , cayma payı vss vergilerle hesabımı çıkarttırdım...öyle bi rahatladımki , tefeciden aldığım borcu kapamış kadar huzurluyum:D ,,, yarın da ilk iş eve tekrar telefon hattı çektirip ttnet sınırsıza geçicem.vınn ı kapatmaktan ettiğim karka iki ayda bir tablet alsam yine kardayım:D (ayda sektirmeden üstlimit olan 170 lira ödüyodum...)

aslında şoyle bi konu açıldı

takip et istersen :D

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/83709-android-tablet-pc-bilgisi.html

Ahmet Saraçoğlu
11-05-2011, 19:56
Tam benlik konuymuş , gün içinde dışardaydım , taki etmediğim için gözden kaçmış saolasın,,,,adroit işletim sistemli telefon konusunu daha fazla çip etmiym o zaman:D ,,okuyorum şimdi.

kado
12-05-2011, 10:15
samsung s5670 galaxy fit kullanan var mıdır ???

özgür67
12-05-2011, 10:17
arkadaşlar HTC Desire HD kullanıyorum.Android işlemci özelliği ve hızı inanılmaz derecede iyi kesinlikle tavsiye ederim.

Ahmet Saraçoğlu
10-09-2011, 19:32
bayramdan iki gün önce desire hd aldım , bugünde silikon kılıfla mat ekran koruyucu aldım komple korumaya almış oldum:D , genel lolarak pili gözardı edersek gayet memnunum....

İlk sorum ; androidinizde hangi navigasyon programını kullanıyorsunuz?i go kurdum ama bağlanamıyor , arayüzünü de hiç sevmedim ,, google maps te de konumu çok ama çok geç görüyor ,, ayrıca rota çizdirdiğimde sadece gidilecek güzergahı liste biçiminde yazıyor ,,,, haritada rota görmeyi beceremedim...siz hangisini kullanıyorsunuz??

bidde adyno ve türevi programlardan birini kullanıp gerçeğe yakın ölçüm sonuçları alabilen varmı?

Thracian
10-09-2011, 20:39
google maps ta adresleri girip bul dedikten sonra madde madde komutları sıraladığında üstten 2. sekme haritada göster var.
bu arada android kaç kullanıyorsun.

MBuğra
10-09-2011, 22:24
sony ericsson xperia mini pro ne vakit gelecek güzel ülkeme tam tarih bilen var mı? parayı denkleştirdim bekliyorum.

volume81
25-09-2011, 14:27
Güncelto çekelim android unutulmasın :D

bu arada market'i hâlâ değişmeyen var mı ? yeni markette baya güzel olmuş yeni yeni birçok uygulama buldum :)

ve İOS'daki bazı uygulamalar yapılmıyor malesef mesela sahibinden.com'un ve bazı kargo şirketlerinin app'ları var ama android'de fazla bulamadım

Maxi
25-09-2011, 14:42
Yeni marketin adresi nedir

volume81
25-09-2011, 14:49
Android Market v3.1.5 Yayınlandı, İndirin! | Akıllı Robot Android (http://www.akillirobot.com/android-market-v3-1-5-yayinlandi-indirin-2650/)

burada var benimki kendiliğinden değişti :)

|KaAn|
25-09-2011, 14:50
Yaklaşık 3haftadır htc sensation kullanıyorum. iphone ibb app. tarzında trafik durumunu görebileceğim bir uygulama varmı android için?

volume81
25-09-2011, 15:11
https://market.android.com/details?id=com.tr.piranha&feature=search_result

şöyle bişey buldum ama ibb trafik gibi bişey yok malesef daha :(

Alican
25-09-2011, 15:14
Benim markette yaklaşık 1 ay önce değişti.
Şuan telefonumda yüklü olan oyunları diğer telefona yüklemek ıstıyorum fakat ısmı yazdıgımda markette çıkmıyor :) Fikri olan varmı?

Maxi
25-09-2011, 15:20
https://market.android.com/details?id=com.tr.piranha&feature=search_result

şöyle bişey buldum ama ibb trafik gibi bişey yok malesef daha :(
Var var ben indirdim ama marketten degil
yanlis hatirlamiyorsam ibb den indirdim
calisiyor ama dandik bi arayuzu var

volume81
25-09-2011, 15:30
evet varmış şimdi kendi sayfasından indirdim :)

bu arada ben HTC HD2 kullanıyorum ve yüklediğim rom'da simgeler ufacık ekrana çok şey sığdırabiliyorum ama bazı uygulamalarda tam ekran olmuyor herhalde çözünürlük'le alakalı bişey bunu halletmenin bir yolu varmı ? yoksa yeni rom arayışlarına mı giricem :D

porschemurat
25-09-2011, 15:56
Arkadaşlar bende HTC Desire HD kullanıcısıyım.
Ve androidi iliklerine kadar en iyi şekilde faydalanarak kullanıyorum.
Bazı arkadaşlar navigasyon yazılımı istemişler.
Benim kendi denemelerim sonucunda en iyisinin İGO navigasyon olduğunu anladım.
Sizlerde kendi cihazınıza aşağıdaki linkten cihazınıza uygun olan versiyonunu yükleyebilirsiniz.
iGo My Way v8.4.2.139242 Başarsoft 2011.3 Q1 (110502) R3 TR + Poi+ Buildings + KKTC (http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-igo-my-way-v8-4-2-139242-basarsoft-2011-3-q1-110502-r3-tr-poi-buildings-kktc?highlight=igo)

Birde Desire HD de gps sinyali bulamayanlar varmış bu cok doğru çünkü telefon 2,2 versiyondayken cok zorlanıyor uydu bulmakta.
Sizlere tavsiyem dışarda sabitken igo yazılımını veya google mapsı acıp cihazın 15-30 dk lık bir zaman içinde uyduyla bağlanmasını bekleyin.
İlk denemelerde zaman alıcaktır sonraki bağlantılarda zaman 1-2 dk düşücektir.
Veya uyduya bağlanırken cihazınızda mobilnet paketiniz varsa daha kolay uyduya bağlanabilirsiniz.

volume81
25-09-2011, 16:01
İGO'yu hiç denemedim deneyeyim bari şuanlık sygic kullanıyorum full sürümü gerçekten çok iyi :)

ccoskun
25-09-2011, 16:11
Pc ye kiesi indir yükle ama son sürüm olsun otomatik sana yeni güncellemeler yapılsınmı diye sorar zaten k.et 10-15 dkya güncelleniyor. Sakın romlarla oynama derim

Naman
25-09-2011, 16:35
Selamlar,

Ben de Samsung Galaxy S 2 kullanıyorum.. Tabi rooted bir şekilde ;)
Rootu sadece Markette diğer ülkelere sunulan ve paralı olan uygulamaları da yükleyebilmek için yaptım.

Google Maps ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar muhtemelen 5.5 veya daha eski bir sürüm kullanıyorlar.. Bir şekilde 5.10 veya üstünü edinmenizi tavsiye ederim. Normalde Markette güncellemesi var ancak Türkiye'ye verilmiyor.. Google Earth, Plus+ vb. yazılımlar da aynen..

ccoskun
25-09-2011, 16:39
İnternet paketi olanlar için bence viber cok güzel ücretsiz konusma ve mesajlasma yapılabiliyor ama sadece o programı kullananlar arasında.

Dayı2
25-09-2011, 16:41
bu androidler de dynolicious ayarında bi uygulama varmı bilen varmı ?

volume81
25-09-2011, 17:35
Pc ye kiesi indir yükle ama son sürüm olsun otomatik sana yeni güncellemeler yapılsınmı diye sorar zaten k.et 10-15 dkya güncelleniyor. Sakın romlarla oynama derim

kies sonradan android yüklenmiş cihazları tanıyıp rom update yapabiliyor mu ? rom'a elleme derken zaten telefonu aldıkdan 2 saat sonra rom'unu silip custom rom kurdum sikinti yok o konuda zaten ama rom'u silmek işime gelmiyo bu ara güzel uygulamalarım var :)

onu geçtim az önce HTC sync indirip denedim o bile görmüyo şuan telefonu HD2 orj. win mo 6.5 ile geldiği için sanırım :)

bu androidler de dynolicious ayarında bi uygulama varmı bilen varmı ?

Adyno var markette :) dynolicius'dan daha kesin gibi geldi gözüme :) grafikleri vs hoşuma gitti ve kullanıyorumda :)

Maxi
25-09-2011, 18:30
Bu benim s2 de internet upload hizi acayip yavas
daownload 3000 kusur kbps
upload 67 falan

vodafon var
ekranda su an H+ yaziyor net icin
3g herzaman olmuyor

onursumer
25-09-2011, 18:31
başka telefonla deneme şansınız varmı ?

o an kullandığınız baz istasyonundan kaynaklı bi yavaşlık olabilir büyük ihtimalle

Maxi
25-09-2011, 18:44
Baska tel malesef yok

mcanx
25-09-2011, 19:38
htc desire s için önerebileceğiniz,ücretsiz, sesli navigasyon var mı?

Maxi
26-09-2011, 11:12
İgomyway kullandim
sygic bence igoya 10basar bilginize.

Birde cok merak ediyorum
siz yuklediginiz bedava programlarin neleri kontrol edebilecegine dikkat ediyormusunuz?
Bazilari en detay seyleri gorebiliyor
kimi aradin? Telwfon rehberi hatta disardan arama bile yaptirabilirler.

Boyle bir program varmi?
Hangi yazilim neleri kontrol ediyor gosteren?

Ranthor
26-09-2011, 11:14
android açık kaynak kodu değil mi?
güvenlik ayarları diye birşey vardır kesin
blackberry'de bile var

MiaMi
26-09-2011, 11:17
Güvenlik sorgulamaları var hatta her program nerelere erişebiliyor uygulama penceresinden görebiliyorsunuz.

Emre Ekrem
26-09-2011, 11:17
Süper olmuş, bende htc wildfire var fakat markete tcell yüzünden giremiyorum, şimdide menüde bulunan gmail içerisinden gmail hesabımı açamıyorum ama web browser dan açılabiliyor.

ORKUN D.
26-09-2011, 12:19
Süper olmuş, bende htc wildfire var fakat markete tcell yüzünden giremiyorum, şimdide menüde bulunan gmail içerisinden gmail hesabımı açamıyorum ama web browser dan açılabiliyor.

bende wildfire kullanıyorum 2.1 bi telefoncu tanıdığımla 2.2 sürüm attık gmail hesabını açınca market kendiliğinden telefon menüsünde çıktı

volume81
26-09-2011, 12:23
İgomyway kullandim

Birde cok merak ediyorum
siz yuklediginiz bedava programlarin neleri kontrol edebilecegine dikkat ediyormusunuz?

Boyle bir program varmi?

bende yüklerken program'ın neleri kullanması gerektiğini gösteren bişey çıkıyor ordan ok dersen kuruluyor program :)

mesela fotoğraf programı için SD kart yetkisi ve internet kullanım izni felan istiyor ok dersen yükleniyor kabul etmezsen iptal ediyor :)

kullandığım android'lerin hepsinde gördüm bunu :)

mcanx
26-09-2011, 12:27
İgomyway kullandim

Birde cok merak ediyorum

Boyle bir program varmi?

bu konuda içime kurt düştü şimdi :soru:

volume81
26-09-2011, 12:34
ekliyorum buyrun :D

ayarlar/uygulamalar/görmek istediğiniz uygulamaya girin sayfanın en altında izinler bölümünde programın yetkileri listeleniyor :)

Emre Ekrem
26-09-2011, 12:45
bende wildfire kullanıyorum 2.1 bi telefoncu tanıdığımla 2.2 sürüm attık gmail hesabını açınca market kendiliğinden telefon menüsünde çıktı

Çok teşekkür ederim, tanıdık yok ama bir şekilde bir yolunu bulacağım.

powERS
26-09-2011, 15:18
droidli arkadaslardan yardim.

Androidlerde güzel sözlük varmi arkadaslar tavsiye edermisiniz?

İphone icinde sormustum onun cevabini aldim alternatifler ariyorum.

58oo xm deki sozluk kadar iyi olmasi lazim en az. Varmidir androidde buna esdeger sozluk.

volume81
26-09-2011, 15:38
markette bir çok sözlük var ama hiç birini kullanmadım deneyip bakmak lazım :)

svtec
26-09-2011, 15:42
bendede lg p9720 var 3D görüntülü android var ** tam anlayamadım baya kafa karışstııryor :D çift işlemci çift ram herşey çift çift... progtam paylaşabilirsek güzel olur aslında...

omer_yildir
26-09-2011, 15:44
google translate var. Sözlük gibi :D

powERS
26-09-2011, 18:48
google translate var. Sözlük gibi :D

Bunun icin cevirim ici olmani istiyormu?

Kaldıki google translate performansı ortada eger oyleyse hic girmeyelim.

5800Xm de yada iphone da kelimenin anlami türü okunusu kök ü filan veriyo baya boyle birseylazim. :)

Benim icin onemli bi durum ona gore tel alincak icinde bu olmasi lazim arkadaslar.

Ve birde

450 550 fiyat araliginda androidli eli yuzu duzgun performansi iyi hangi tel i tavsiye edersiniz. Bir suru secenek var biliyorum fakat son donemlerde pek hakim degilim teknolojiye..

|KaAn|
26-09-2011, 21:43
Var var ben indirdim ama marketten degil
yanlis hatirlamiyorsam ibb den indirdim
calisiyor ama dandik bi arayuzu var

Mobil yazıp 1530a sms gönderimi gerekiyormuş şimdi sitesinden baktım. 488model destekliyor liste var ama sensation yok :S tcellden vodafona geçiş yapmıştım internet bağlantımda eskiye göre moral bozucu oldu,arayüzde tat verici değilse sanırım biraz daha beklemeli..

uluckaban
26-09-2011, 22:11
Bizde T20 ile android dünyasına merhaba dedik :) Biraz daha eskittikten sonra roomu falan kurcalamayı düşünüyorum :D

Kakus
27-09-2011, 21:05
Hayırlı olsun. Whatsapp, viber gibi görüşmeleri beleşe indirgeyen uygulamaları indirin android market'ten. : ) Ayrıca telefonunuzda radyo bulunuyor fakat Turkcell rom'unda kaldırılmış durumda bilginiz olsun. Rom değişikliği ise garanti dışı bırakıyor. : )

zübeyir
27-09-2011, 21:28
Arkadaşlar türkcell t20 için şöyle güzel işe yarayan program varmıdır bildiğiniz?

porschemurat
27-09-2011, 21:41
Arkadaşlar sözlük olarak COLORDİCT öneririm cok mükemmel..

B.Koçer
27-09-2011, 21:43
Hetece desire hd kullanan varmı aramızda :)

uluckaban
27-09-2011, 22:24
Hayırlı olsun. Whatsapp, viber gibi görüşmeleri beleşe indirgeyen uygulamaları indirin android market'ten. : ) Ayrıca telefonunuzda radyo bulunuyor fakat Turkcell rom'unda kaldırılmış durumda bilginiz olsun. Rom değişikliği ise garanti dışı bırakıyor. : )

Whatsapp, viber? nedir bunlar biraz bilgi alabilirmiyim :D

Onurkk06
27-09-2011, 22:24
Hetece desire hd kullanan varmı aramızda :)

ben kullanıyorum :)

gfb01
27-09-2011, 22:30
Whatsapp, viber? nedir bunlar biraz bilgi alabilirmiyim :D

wlan 3g varsa bunları kullanan arkadaşlarınla mesajlaşabilir birbirinizi arayabilirsiniz

uluckaban
27-09-2011, 22:57
wlan 3g varsa bunları kullanan arkadaşlarınla mesajlaşabilir birbirinizi arayabilirsiniz

Hmmm iyiymiş:D indirip biraz kurcalayalım

ben kullanıyorum :)

Arkadaşa arka kapaktaki htc logosu lazım abi :D

Maxi
28-09-2011, 16:15
Sygic gps kullananlara birşey sormak istiyorum
istanbul -> bodrum yol tarifi alıyorum, adam ısrarla beni izmit körfeze sokuyor
arabalı vapur neden bir türlü seçilmiyor bilen varmı ?

yoksa bunu programlayanlar kuduz suyu sevmiyorlarmı ? :D
(evet iğrenç espiri ama olsun)

JDM_5
28-09-2011, 18:53
wildfire s kullanan warmı kullannanlar memnunmu...

Serkan06
28-09-2011, 19:19
iki hafta kadar önce huawei ideos x5 aldım, şimdi bu ne diyeceksiniz. turkcell'in sattığı ürünlerden biri aslında, t20'nin üretici firması. yani aynı marka ama t20'nin abisi diyelim, 512mb ram 800 mhz işlemci var üzerinde, 2gb dahili hafızası ve 32gb kadar destekleyen sd yuvası var. android 2.2.1 froyo ile geliyor. bu arada 3.7 inç, uzun süre araştırdım f/p oranı çok iyi zaten bu tarz cihazların incelemelerini yapan çoğu kişi tavsiye ediyor. bende 2 haftalık kullanım sonucu sizlere tavsiye ediyorum. fiyat 569/12 taksit :D galaxy s2 boyut olarak büyük ve çok tuzlu geldi, özellikleri tabi bunun iki katı gibi bişey ama çokda kullacağımı düşünmedim, desire s 'e baktım onunda sadece işlemcisi bundan farklı olarak 1 ghz ve sense özelliği var, onuda salladım. işte böyle paylaşim dedim sizlerle.

volume81
28-09-2011, 21:39
Sygic gps kullananlara birşey sormak istiyorum
istanbul -> bodrum yol tarifi alıyorum, adam ısrarla beni izmit körfeze sokuyor
arabalı vapur neden bir türlü seçilmiyor bilen varmı ?

yoksa bunu programlayanlar kuduz suyu sevmiyorlarmı ? :D
(evet iğrenç espiri ama olsun)

önce iskeleyi seçip sonra iskeleden bodrum'a tarif al :D bendede bazen yapıyor benzer şeyleri 2 ayrı rota belirleyip gidiyorum :)

Maxi
28-09-2011, 22:09
önce iskeleyi seçip sonra iskeleden bodrum'a tarif al :D bendede bazen yapıyor benzer şeyleri 2 ayrı rota belirleyip gidiyorum :)

onu nasıl yapıyorsun

volume81
28-09-2011, 22:44
onu nasıl yapıyorsun

direk kalkış istanbul varış bodrum yazıyosun ya

onun yerine kalkış istanbul varış vapur iskelesinin olduğu yeri seç
daha sonra vapurdan indikden sonra bulunduğun konumdan bodrum :)

aslında alternatif yol seçenekleri çıkara bilse çok iyi olucak 1 sokak geçsem harita değişip dolaştırıp yine yerini buluyor ama...

volume81
29-09-2011, 12:28
Dolphin browser yükledim şimdi telefona videolarda görmüştüm ama bu efektlerle çok yavaş çalişir dedim ama şuan cepden yaziyorum hiçbir sikinti yok arkada 5 tane sekme açik hiç birşey yok çok hoşuma gitti tavsiye ederim mutlaka deneyin ;)

TEQUILA
29-09-2011, 12:39
Viber uygulası ile ilgili bir kaç şey sormak istiyorum. Mutlaka aranızda kullananlar vardır. Bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.

viber uygulaması sadece iphone4 için geliştirilen bir uygulamamıdır? iphone3 te de kullanılabilirmi? Eğer kullanılabilir ise iphone3 almak ne kadar mantıklıdır? İphone4 ile aralarında yaklasık 800-900 TL fark var....

viber başka telefonlardan da kullanılabilir ise, hangileridir?

özgür67
29-09-2011, 12:41
viber ı htc de kullanıyorum abi sıkıntı yok

TEQUILA
29-09-2011, 12:42
viber ı htc de kullanıyorum abi sıkıntı yok

bu güzel haber bak :) Htc nin hangi modelini kullanıyorsun?

Ahmet Saraçoğlu
29-09-2011, 12:48
viber nedir?

Maxi
29-09-2011, 12:53
yüklediğim programları tavsiye ederim bilmeyen varsa kullanabilir

tunein radio pro
network üzerinden canlı radyo yayını, çok iyi ama

mxvideo player
gene çok iyi bu da, sg2 nin kendi playerında alt yazılarda türkçe sorunu vardı bunda yok.

droid camx
gene network veya bluetooth üzerinden webcam özelliği + msnde webcam olarak kullanabilme

wifi file explorer
wifi üzerinden telefona bağlantı, usb kablosuna falan gerek yok

Sygic navigasyon
bence süper, tek eksiği vapurlar ile arası yok

Garanti bankası
internet bankacılık programı

viber
wifi üzerinden canlı telefon konuşması, ip telefon gibi

imo
msn yerine kullanılır, çok iyi

whatsapp
bir tür mesajlaşma programı, çok iyi

ibb trafik
istanbul trafiğini canlı izle, vasat program ama ne yapalım

lock
ekranı kapamak için tuşa basmaya gerek yok

flashlight
tek dokunuşla flaşı yak

gauge battery
pil seviyesini gör, ibreli mibreli, hoş

set dns
bazı yerlere giremeyince :) farklı dns adresi belirtmek için

juicedefender ultimate
pil ömrünü uzatır, uzatıyorda.

winamp
biliyorsunuz ne olduğunu

istanbul nöbetçi eczane
akşam nerede hangi eczane nöbetçi?

ulysse spedometer
gps hız gösterge gauge

Ahmet Saraçoğlu
29-09-2011, 12:56
phone my pc kesinlikle tavsiye edilir arkadaşlar...uzak masaüstü programı...
ev dışında pc den veri aktarmak veya bi programın , downloadın seyrini takip etmek için birebir...mouse ve klavyesi de var

TEQUILA
29-09-2011, 12:59
@maxi

Hangi cihazı kullanıyorsunuz?

Maxi
29-09-2011, 13:00
phone my pc kesinlikle tavsiye edilir arkadaşlar...uzak masaüstü programı...
ev dışında pc den veri aktarmak veya bi programın , downloadın seyrini takip etmek için birebir...mouse ve klavyesi de var

team viewer yükledim android için
daha denemedim, iyi bir alternatif olabilir

Maxi
29-09-2011, 13:01
@maxi

Hangi cihazı kullanıyorsunuz?

samsung galaxy s2

TEQUILA
29-09-2011, 13:13
samsung galaxy s2

teşekkürler, viber ile sıkıntısız ve kesintisiz konuşma yapabiliyormusunuz?

Maxi
29-09-2011, 13:17
teşekkürler, viber ile sıkıntısız ve kesintisiz konuşma yapabiliyormusunuz?

biraz hızlı network gerekiyor
evde arka odadan çok kesilme yaşadım, modemin yanında normal konuşabiliyorum mesela
* modem-telefon arası mesafe artııkça hız düşer biliyorsunuz.

TEQUILA
29-09-2011, 13:22
Bilgi için çok teşekkürler.

Viber hakkında bu kadar çok soru soruyorum çünkü şu dönem telefon konuşmalarım çok fazla ve bu görüşme yoğunluğu genellikle Iphone kullanıcıları ile.
Bu dönemde bende telefonumu yenilemek istiyorum fakat bütçem kısıtlı.
Aslında tüm Android işlemcili telefonlarda viber kullanabilirmi o sorunun cevabını aramaktayım.
Arayışımı ondan sonra netleştireceğim.

punto_multijet
29-09-2011, 13:26
Bilgi için çok teşekkürler.

Viber hakkında bu kadar çok soru soruyorum çünkü şu dönem telefon konuşmalarım çok fazla ve bu görüşme yoğunluğu genellikle Iphone kullanıcıları ile.
Bu dönemde bende telefonumu yenilemek istiyorum fakat bütçem kısıtlı.
Aslında tüm Android işlemcili telefonlarda viber kullanabilirmi o sorunun cevabını aramaktayım.
Arayışımı ondan sonra netleştireceğim.

htc wildfire s kullanıyorum ve viber yuklu. gayet rahat konusuluyor sıkıntı yok

Maxi
29-09-2011, 13:34
Is your Android compatible with Viber (system requirements)? | Viber Support (http://helpme.viber.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/45/10/is-your-android-compatible-with-viber-system-requirements)

TEQUILA
29-09-2011, 13:45
Is your Android compatible with Viber (system requirements)? | Viber Support (http://helpme.viber.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/45/10/is-your-android-compatible-with-viber-system-requirements)

süper oldu bu, çok teşekkürler :)

Mr.K
29-09-2011, 13:56
netten gorusmek icin fring kullanin/ses gec gitmiyo/normal telefonla konusuyomussunz gibi oluyo+video call destegide mevcut.fringi yaklasik 2senedir kullaniyorum.daha oncesinde viber kullandiim iiih yramaz :)

bu arada maxi cihazin rom`lu mu ? yani yazdigin programlar free mi yada oyle soruyim.aksam bend indircem sg2 kullaniyorum bende..

Maxi
29-09-2011, 14:04
netten gorusmek icin fring kullanin/ses gec gitmiyo/normal telefonla konusuyomussunz gibi oluyo+video call destegide mevcut.fringi yaklasik 2senedir kullaniyorum.daha oncesinde viber kullandiim iiih yramaz :)

bu arada maxi cihazin rom`lu mu ? yani yazdigin programlar free mi yada oyle soruyim.aksam bend indircem sg2 kullaniyorum bende..

yok hayır romlu değil henüz
bu programların bazıları free , bir kısmıda crackli versiyon

edit:
baktımda bu fring programı biraz sakat gibi, uzaktan telefon numarası falan arayabilme özelliği var ? sms mesajları gönderme alma vs vs

Mr.K
29-09-2011, 14:09
yok hayır romlu değil henüz
bu programların bazıları free , bir kısmıda crackli versiyon

edit:
baktımda bu fring programı biraz sakat gibi, uzaktan telefon numarası falan arayabilme özelliği var ? sms mesajları gönderme alma vs vs

sygic indirdim ondada ayni durum mevcut :D

valla ben surekli kullaniyorum bilemicem :S

android biraz bu yonlerdn guvensiz gldi yahu bana..

evrenalpar
29-09-2011, 16:16
Blip.me de baskonuş programı, işe yarıyor..

CamScanner , işim gereği çok kullanıyorum, foto ile tarama programı.

Dropbox, internet üzerinden dosyalarınızı hem pc'den hem de cepten izleyebilirsiniz.

JuiceDefender, gerçekten pilde oldukça tasarruf sağlıyor. En az %20

MP3 downloader, istediğiniz mp3'leri indirin ya da dinleyin..

Sound Hound, radyoda ya da başka bi yerde dinlediğiniz müziğin ne olduğunu bulmaya yarar

Viber, açıkçası pek işe yaramıyor, wireless kuvvetli iken anca konuşabiliyorsunuz.

(Cihazım: HTC Sensation)

imparatoR
29-09-2011, 20:23
arkadaşlar ;
Nokia C5-03 ne diyosunuz ?bu akıllı telefon olayına yeni giriyorum başlangıç ve 1 kaç yıl kullanım için nasıl bi cihazdır?
yada ne tavsiye edersiniz 400-500 aralığında?

teşekkürler..

senna
01-10-2011, 08:33
mobicontrol denen bir program var kurduk ama kaldıramıyoruz nasıl kaldırabiliriz acaba alternatif program ne var?

Maxi
01-10-2011, 08:42
mobicontrol denen bir program var kurduk ama kaldıramıyoruz nasıl kaldırabiliriz acaba alternatif program ne var?

galaxy s de mobi control nasil kaldı rilir (http://forum.donanimhaber.com/m_52449851/tm.htm)

VTEC®
01-10-2011, 09:21
Soru sormak istiyorum Galakxy SII aldık 2. el aldım hatta siteden Emreden aldım. kayıtlı herhangi bir problemi olmayan telefon ancak WIFI'dan nete bağlanamıyoruz. Error veriyor? içinde bi MAC şifresi olması gerekirmiş ancak bu telefonda o şifre kısmı boş. çokta ilgimi çeken cihazlar olmadığı için bilmiyorum detayını falan, bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Maxi
01-10-2011, 09:52
mac adresi bir şifre değidir
ama olmadan olmaz

eğer cihazın içinde önemli birşey yoksa program-data fabrika ayarlarına dönün
veya hard reset atın .
Samsung i9100 Galaxy S2 hard reset - PDA Smartphone PNA hard reset soft reset (http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html)

tekrar ediyorum herşey uçar, pırıl pırıl olur telefon, öenmli birşey varsa yedek alın .

o da olmazsa root yapılmıştır rom yüklenmiştir falan
o zamanda orjinal fabrika yazılımını geri yüklemek lazım

VTEC®
01-10-2011, 09:57
Valla hard resetmi bilmem ama telefonun içinde fabrika ayarlarına dönüş yaptık ancak sonuç alamadık halen WIFI girişi sağlanamıyor sizin dediğinizi deniyorum

VTEC®
01-10-2011, 10:02
Bu mac adresi başka telefonla aynı olabilirmi? veya indirilebilir birşeymi?

Maxi
01-10-2011, 10:29
mac adresi her üründe farklıdır
her notebookta - her telefonda -her bilgisayarda yoksa çakışır
he illaki aynı olan vardır ama rastlaması çok zordur

MAC adresi - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/MAC_adresi)

Mr.K
01-10-2011, 10:30
gorkem emreninchaziromluydu

VTEC®
01-10-2011, 10:32
Teşekkürler.

Wifi'dan girememe sorunu devam etmekte aklınıza gelen başka bir çözüm mevcutmu?

Maxi
01-10-2011, 10:47
baştan anlatsan ?

adsl modem var, onun şifresi biliniyor atıyorum şifre "honda"
başka bilgisayarlar buraya sorunsuz bağlanıyor
ama modemde mac adresi korumasımı var ? neden mac adresi soruyorsunuz ?
eğer öyle ise bu telefonun mac adresini oraya (modeme) kayıt etmek şart
olmadı modemden mac adres korumasını kaldırıp bir deneyin

sonra telefonda sizin modem listede görünüyormu ?
onu seçince size şifre soruyor "honda" şifresini kabul etmiyormu ?
yoksa ediyor ama internete mi çıkamıyorsun ?

tam olarak nedir ?

edit:
pardon error veriyor demişsin de detay ne
sadece ekranda error mu yazıyor ?

VTEC®
01-10-2011, 10:58
Tabiki.

Telefonumuz tamamen 0 yeni kutusundan çıkardık diyelim (Hard reset atıldığı için söylüyorum) içinde kayıtlı bir mac adresi ayarlardan kontrol edildiğinde yok. WIFI tuşu tıklanıyor. fakat arama işlemi 5-10 sn sonra error vererek iptal oluyor. yani hiç bağlanamıyoruz. 3g den nete bağlanabiliyor. şifresiz free bağlantılardada, veya WIFI şifresi bilinen yerlerdede hiç bir şekilde girilmiyor yani arabamız var yakıt akü tam marş dönüyor araba çalışmıyor ilk adımda kaldık.

bi nevi böyle anlatabildim. anlatım durumum için kusura bakmayın inanın ilgimi çeken bir cihaz değil eşim kullanmaya çalışıyor bende çözüm aramaya çalışıyorum

VTEC®
01-10-2011, 11:01
bağlanılan modemde mac adresi olup olmadığını bilmiyorum ama diğer kullanıcılarda bu numara farklı farklı biçimlerde kayıtlı. modemde diğer tüm wireless iletişimi olan cihazlar sorunsuzca bağlanılıyorki zaten tek modemde değil birçok modemde denemeler yaptık

Maxi
01-10-2011, 12:45
mac adresi ile ilgili olduğu kesin değil bence

siz nereden bakıyorsunuz mac adresine ?

ayarlar>telefon hakkında>durum>wi-fi mac adresi

doğrumu ?

artık bundan sonrasını bilemiyorum ama eminim ya modem veya telefonun ayarları ile ilgili bir durum olması lazım

VTEC®
01-10-2011, 12:53
İlginize çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz sıralamada bakıyoruz ve kayıtlı mac adresi görünmüyor. Servisle görüştük, sanırım yazılımsal bir yenileme gerektiğini belirttiler p.tesi günü servise bırakacağız. tekrar teşekkür ederiz.

DoguErdogan
01-10-2011, 13:45
İlginize çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz sıralamada bakıyoruz ve kayıtlı mac adresi görünmüyor. Servisle görüştük, sanırım yazılımsal bir yenileme gerektiğini belirttiler p.tesi günü servise bırakacağız. tekrar teşekkür ederiz.

görkem *2767*3855# yap gerçek hard reset budur fabrika ayarına geri dönmeden farklıdır bi dene yüksek ihtimal çalışır ondan sonra wifi

Maxi
01-10-2011, 13:59
ben olsam götürmezdim servise
kesin para alacaklar

yeni rom yüklemeyi denerdim ne kaybederim ?

Litening ROM V6.1
bu arada sorayım, bunu yükleyip deneyen oldumu ? son versiyon

Download Lite'ning Rom for the Galaxy S II (http://litepro.github.com/Litening/)

bu da yükleme programı odin V1.85
Odin 1.85 by haruni.zip (462,67 KB) - uploaded.to (http://ul.to/jxc7cala)

Yükleme:

Öncelikle odin yükleyicimizi indiriyoruz.

Arkasından Litening Rom dosyamızı indiriyoruz.

indirdikten sonra Odin Açıyoruz.

Telefonunuzun USB hata ayıklama modunda olduğuna emin olunuz.( Ayarlar – uygulamalar-Gelişim-USB hata ayıklama )

Telefonunuzu kapatın ve yükleme moduna geçin ( orta tuş + ses kısma tuşu + açma kapama tuşuna aynı anda basıyoruz )

Devam etmek için ses açma tuşuna basıyoruz.

USB kablosunu cihaza takın ve Odin açın.Alttaki gibi sarı işaretle bağlandığını teyit edin.

Ekrandaki gibi Auto Reboot ve F.Reset Time seçenekleri haricinde hiçbir şeyin seçili olmamasına dikkat edin.

PDA yazan yere tıklayın ve indirdiğiniz rar dosyasından çıkan tar uzantılı dosyayı gösterin.(indirdiğimiz Rom dosyası )

Yükleme işleminden sonra cihaz kapanıp açılacak ve S harfinde iken biraz bekleyecek.

* birkaç yerden alıntıdır
* SAMSUNG GALAXY S2 İÇİNDİR

VTEC®
01-10-2011, 17:08
Görkemin eşi olarak ben cevap vereyim..

Sorun tam olarak şöyle; Ayarlar - wi-fi ayarları - wi-fi yi seçtiğimizde arıyor diyor ancak 20sn geçtikten sonra arıyor yazdığı yerde error yazıyor. Normalde hiç bir ağ olmasa bulunamadı yazması gerekirdi.
Daha sonra gelişmiş ayarları incelediğimde MAC adresinin boş olduğunu gördüm. Wi-fi özelliğini kullabilmemiz için Mac adresi olması gerekir.

Buna istinaden fabrika ayarlarına döndürdüm, *2767*3855# ile hardreset yaptım, ses açma+menü tuşu+kapama tuşuna basarak sistemi yeniden yükledim, odinle firmware olarak I9100XWKE7 - Android 2.3.3 başarılı bir şekilde yükledim. Hiçbirinden sonuç alamadım son olarak az önce yukarıdaki romu yükledim ondanda sonuç alamadım yine error veriyor..

Açıkçası sorunun yazılımsal değilde donanımsal olduğunu düşünmeye başladım.

volume81
01-10-2011, 18:45
rom'da sorun vardır wi-fi kartının MAC adresini tanıyamıyorsa wi-fi üzerinden hiç bir yere bağlanamaz :)

eğer MAC adresini elinizle girme şansınız varsa bataryayı çıkartıp seri no vs yazan kısımda belki MAC adresi yazar oradan bakıp girebilirsiniz :)

Ahmet Saraçoğlu
04-10-2011, 02:42
arkadaşlar birden fazla mail hesabını aynı anda yonetebilecek pratik bi program varmi?

volume81
04-10-2011, 09:39
kendi mail sisteminde hesaplarını ekleyebilirsin :) ayrı ayrı hesaplarını görebilirsin diye biliyorum ama kurcalamadım pek fazla :)

onun yerine bi mail adresine yönlendiriyorum hepsini onuda cep'e atıyorum mis gibi :)

Ahmet Saraçoğlu
04-10-2011, 09:58
kendi mail sisteminde mevcut ama her telefonun maili gibi saçmalıyor ,, 20 gün önceki mailleri güncel mailmiş gibi gösteriyor ve güncellemiyor...Ona güvenemiyorum açıkçası...Onun için opera mininin bi tab i hotmail ve sürekli ordan takip ediyorum ama izin vermiyor opera iki maili ayn anda kaydetmeye.

volume81
04-10-2011, 10:31
4 hesabım var 3'ünü yönlendirdim kalan 1'ini telefondan bakıyorum hiç sorun olmuyor çat diye düşüyor mailler :) bazen edge'ye düşünce saçmalayabiliyor :)

Emre Ekrem
04-10-2011, 10:50
arkadaşlar bir keresinde google hesabımı aktif etmiş sonra başka bir problem yüzünden telefonu fabrika ayarlarına çevirmiştim, şuan ise google hesabını aktif edemiyor, dolayısıyla markete giremiyorum. Ne yapabilirim ?

HTC wildfire

onursumer
04-10-2011, 12:08
arkadaşlar bir keresinde google hesabımı aktif etmiş sonra başka bir problem yüzünden telefonu fabrika ayarlarına çevirmiştim, şuan ise google hesabını aktif edemiyor, dolayısıyla markete giremiyorum. Ne yapabilirim ?

HTC wildfire

aktive etmek derken ne gibi bir sorun yaşıyorsun şifreni mi unuttun ?

eğer oyleyse

gmail.com adresinden şifremi unuttum deyip alabilirsin

Emre Ekrem
05-10-2011, 13:27
aktive etmek derken ne gibi bir sorun yaşıyorsun şifreni mi unuttun ?

eğer oyleyse

gmail.com adresinden şifremi unuttum deyip alabilirsin

keşke öyle olsa, gmail acc yi açamıyorum serverlara bağlanamıyor diyor, markette gmail acc olmadığı için açılmıyor.

punto_multijet
05-10-2011, 13:30
htc wildfire s cihazda android 2.3.3 yuklu orjinal mail programıya şirket mailına baglanırken bazen sacmalıyor. durduk yerde artık e posta sunucuda değil gibi hata veriyor ve baglanmıyor bir sure ama msn mail acc falan devam onda sıkıntı olmuyor. bu tarz bir problem yasayan oldu mu içinizde?

Ahmet Saraçoğlu
05-10-2011, 23:17
uzak masaüstü gibi masaüstünü görerek değilde ; teledondan file explorer mantığında evdeki masaüstünü görebilecğeimiz , istediğimizi telefona aktarabileceğimiz bi program varmı arkadaşlar?

TEQUILA
06-10-2011, 13:39
HTC Desire Z (http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/htc-desire-z_02.044.9066.0028.htm?utm_source=Mailing&utm_medium=0610_266_telefon&utm_campaign=desire&refid=266#tabs)

Yukarıdaki ürün hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.
Yukarıda belirtilen fiyata alınabilecek bir ürünmü? Veya bu ürüne muadil tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün varmı? Teşekkürler.

Maxi
06-10-2011, 13:49
HTC Desire Z (http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/htc-desire-z_02.044.9066.0028.htm?utm_source=Mailing&utm_medium=0610_266_telefon&utm_campaign=desire&refid=266#tabs)

Yukarıdaki ürün hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.
Yukarıda belirtilen fiyata alınabilecek bir ürünmü? Veya bu ürüne muadil tavsiye edebileceğiniz başka bir ürün varmı? Teşekkürler.

ben tuş takımı mekanizmasının bozulduğunu duydum (sadece duyum)

fakat ayrıca artık tuş takımı mantığı tarihe karıştı gibi birşey
zaten ekranlar eşşek kadar, ekranda çıkan dokunmatik tuş takımı kullanımı çok daha kolay bence

TEQUILA
06-10-2011, 14:14

zaten ekranlar eşşek kadar, ekranda çıkan dokunmatik tuş takımı kullanımı çok daha kolay bence

harici klavye olayından bende hoşlanmadım. Ekran üzerindeki tuş takımını kullanabileceğimi düşünüyorum.
Bir ay daha bekleyip Iphone3 GS de düşünebilirim.
amacım çok para bağlamadan internete girebileceğim, maillerime bakabileceğim, ücretsiz konuşma yapabileceğim (viber tarzı prg. kullanabileceğim), kamerası tatminkar sorunsuz bir telefon almak. Sürekli telefonuyla yaşayan ve telefon teknolojisini çok aktif takip eden biri değilim.

Muadil fiyatlarda diğer marka model önerilere de açığım.

Maxi
06-10-2011, 14:36
harici klavye olayından bende hoşlanmadım. Ekran üzerindeki tuş takımını kullanabileceğimi düşünüyorum.
Bir ay daha bekleyip Iphone3 GS de düşünebilirim.
amacım çok para bağlamadan internete girebileceğim, maillerime bakabileceğim, ücretsiz konuşma yapabileceğim (viber tarzı prg. kullanabileceğim), kamerası tatminkar sorunsuz bir telefon almak. Sürekli telefonuyla yaşayan ve telefon teknolojisini çok aktif takip eden biri değilim.

Muadil fiyatlarda diğer marka model önerilere de açığım.

Huawei U8800 IDEOS X5

Ahmet Saraçoğlu
06-10-2011, 16:01

+ yeni alacaksanız 1ghz aşağısı cihazlara pek bakmayın derim.

TEQUILA
06-10-2011, 16:03
Huawei U8800 IDEOS X5

şuan inceliyorum, öneri için teşekkür ederim.

+ yeni alacaksanız 1ghz aşağısı cihazlara pek bakmayın derim.

dikkate alacağım, teşekkürler.