PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Geri alma mevzu ?

arfy
05-05-2011, 03:38
tam 2 ay önce bugün ehliyetimi ceza puanından almışlardı .. yani 5.3.2011 de bugün saat 00:00 itibariyle 2 ayım doldu .. muhakkak başına gelen veya konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar vardır .. şimdi bilmek istediğim ben ehliyetimi 5.5.2011 demi alıcam 6.5.2011 demi alıcam.. ? almak için nereye gidicem .. resmi süreç nedir vs .. ilk defa böle bişey geldi başıma hiç bir bilgim yok ..

ne benim nede kimsenin başına gelmesin inş. bidaha .. davamızı açtık 1 ayada sonuçlanıcak bakalım ne çıkıcak :)

maahmut
05-05-2011, 07:27
Surucu kursuna gidip 1 ay trafikten ders alacaksin ondan sonra sana sertifika verecek o sertifika ile trafikten ehliyetinizi geri aliyorsunuz.

CRUEL
05-05-2011, 08:07
2ay olarak değil 60gün olarak hesaplayın.eğer ay 31 çekiosa yada 30 çekiosa farklı günler olablr tam tarih turkiye.gov.tr de yazıyor

dirk
05-05-2011, 08:10
sürücü kurslarından saatini bilmiyorum ama 20 saat felan kurs alman lazım yani senin ehliyet bir ay daha yok acele etme :) geçmiş olsun...

mmustu
05-05-2011, 08:11
oha be yeni kanun bu şekilde mi ?

ben 2005 te alkolden verdiğimde ehliyeti Şarköyde almışlardı günü dolduğunda tekrar şarköye gidip geri aldım o kadar

Bulut Y.
05-05-2011, 08:13
puandan gidince ehliyet, kursa gonderiolar ya. benimde gitmem lazım bi ara kursa :D

dirk
05-05-2011, 08:13

ben 2005 te alkolden verdiğimde ehliyeti Şarköyde almışlardı günü dolduğunda tekrar şarköye gidip geri aldım o kadar

100 ceza puanını doldurduğunda ders alıyorsun Alkolde sıkıntı yok gidip alabiliyorsun ilk seferinde

mmustu
05-05-2011, 08:14
heee ok şimdi oldu :D

tolgakaynak
05-05-2011, 08:15
arif senin niye uyumadığın belli oldu şimdi :)

arfy
05-05-2011, 12:06
oha harbiden mi ... bu ne ya s.ctik ozaman.. mahkeme sonuclanana kadar ehliyetsiz kullanirim daha iyi.. tanidik ehliyet kursu vs biseklde varmidir sekli bu isin.. ?

Bulut Y.
05-05-2011, 12:08
valla bn ehliyetsiz girdim cewirmeye ruhsatı werdim ehliyet sizde dedim. gunu bitti fakat gidip alamadım fırsatım olmadı falan filan üfledim sorgulattı dediğim gibi cıkınca salıverildim :D hala da ehliyetim yok 5 ay oldu :D

SekoLive
05-05-2011, 12:18
oha harbiden mi ... bu ne ya s.ctik ozaman.. mahkeme sonuclanana kadar ehliyetsiz kullanirim daha iyi.. tanidik ehliyet kursu vs biseklde varmidir sekli bu isin.. ?

arif bunuda araştır , senin ehliyet içerdeyken ehliyetsiz yakalanırsan belki ehliyet alma olayı uzatabilirler şimdiki cezayla birleştirerek. ona göre ehliyetsiz sür sürerkende yakalanırsan ne olacağını bilerek yap.

halilkarakas
05-05-2011, 12:21
ben geçen sene ağustosta almam lazımdı ehliyetimi....puan aldılar 6. ayda geçen sene 8. ayda almam lazımdı....beni polis durduruyor ben ehliyet numaramı söyledim bişey yapmadılar....alkoldende aldırmıştım onda sürücü kursu v.s mevzusu yoktu...ama bunda var :D puandan kaptırdığın zaman trafik ve çevre bilgisi dersine gidiyorsun kursa ordan belge veriyorlar kursa girdi gibisinden sonra gidip gayrettepeden alıyorsun ehliyeti...kurs ücreti ben bulmuştum tanıdık 100 lira dedi ...tanımıyosanız 150 lira para ödeyeceksiniz :)

GKD
05-05-2011, 12:25
bende ceza puanından aldırdım gittim günüm dolduğu gün bi kağıt veriyolar bunu sürücü kursuana gidiyorsun belli bir ücreti var onu ödüyorsun normal ehliyet alma dönemlerinden birine seni kaydediyo sonra gidip o kağıdı alıyorsun şubeden onla gidip alıyorsun ehliyetini... nerden baksan 1ay daha atıyo..

arfy
05-05-2011, 12:40
ohoooo bi ton iş gene .. nerden baksana en az 1 ay daha yok bizim ehliyet .. abimin kayınço aynı bana benziyo ben onun ehliyetle gezerim hacı başka yolu yok .. 2 aydır direksiyon başına geçmedim yeter valla gına geldi .. bi yavşak yüzünden verdik ehliyeti .. mahkeme olumlu sonuçlanırsa 3 ay boşa ehliyetsiz durduk yani .. ee parodn mu dicekler sonra ?

Frank
05-05-2011, 13:30
20 gün herhangı bır surucu kursundan trafik ve çevre bilgisi dersi alacaksın bunun sonunda kurs sana bir belge verecek meb onaylı.Onunla trafıge gıdıp ehlıyetını gerı alacaksın

arfy
05-05-2011, 17:43
peki tanıdık bi kurs bulsak atıyorum cezam 5/3/2011 de başladı bende bu mevzuyu bildiğim için hemen 6/3/2011 de gittim kursa düzenli vs gibi kağıt alamazmıyım .. ? sanki önceden gitmişim gibi ? zaten olmayan bişeyden ceza yedik mahkeme sonuçlanana kadar yaşlanıcam anasını satiyim :)

baretta
05-05-2011, 17:46

O Şarköy'deki trafikler yok mu zaten , 1 saat ara ile 2 tane ceza yediğimi biliyorum aynı araba ile :)

CRUEL
05-05-2011, 19:11
kullan be kardeşm ben 6ay inmedim araçdan işim şöförlük:D kursa sadece kayıt olup belgeyi alıyosun gitmenede gerek yok..

arfy
05-05-2011, 22:59
kullan be kardeşm ben 6ay inmedim araçdan işim şöförlük:D kursa sadece kayıt olup belgeyi alıyosun gitmenede gerek yok..

ya valla kardeşim bende öyle bi şans var ki .. 2 ay direksiyona geçmedim .. bi kere gece kimse yok yanımdada arkadaş var otobanda sıkıyim dedim .. tam otobana çıkıcaz.. arabayı otoparktan çıkardım 20 metre gitmeden çevirmeye girdim .. ehliyetsiz , stresli kullanmak istemiyorum açıkcası ..

yarın gidicem trafik şubeye .. hoş nereye gitmem gerekiyor onu da bilmiyorum ama bakıcaz artık .. al şu kağıdı kursa git derseler 1 ay daha beklicez .. ama kursa gidip kağıt aldınmı derseler aldım dicem .. sanki kursa önceden gitmişim gibi tanıdık kurstan kağıt getiricem .. prosedür ne bilmiyorum .. 2 ay geçtikten sonramı kursa gitmek zorundayız yoksa ceza sürecinde kursa gidip 1 ay dersi alabiliyormuyuz .. bakıcaz artık

CRUEL
05-05-2011, 23:08
ya valla kardeşim bende öyle bi şans var ki .. 2 ay direksiyona geçmedim .. bi kere gece kimse yok yanımdada arkadaş var otobanda sıkıyim dedim .. tam otobana çıkıcaz.. arabayı otoparktan çıkardım 20 metre gitmeden çevirmeye girdim .. ehliyetsiz , stresli kullanmak istemiyorum açıkcası ..

yarın gidicem trafik şubeye .. hoş nereye gitmem gerekiyor onu da bilmiyorum ama bakıcaz artık .. al şu kağıdı kursa git derseler 1 ay daha beklicez .. ama kursa gidip kağıt aldınmı derseler aldım dicem .. sanki kursa önceden gitmişim gibi tanıdık kurstan kağıt getiricem .. prosedür ne bilmiyorum .. 2 ay geçtikten sonramı kursa gitmek zorundayız yoksa ceza sürecinde kursa gidip 1 ay dersi alabiliyormuyuz .. bakıcaz artık

önce bi kurs a gidip danışmanı tavsiye ederim.2aylık süreç içinde kursunu tamamlamışsın gibi bi belge veriyor kurslar bildiğim kadarıyla.

TarikS
06-08-2012, 03:15
Arif naptin mevzuyu kursa gitmeden alabildin mi ehliyeti? :D

Benimkini alan memur 2 ay sonra bu kagitla Gayrettepe'ye git al deyip yesil kagit vermisti, bu aksam kagidin arkasini okurken gordum bu kurs mevzusunu da, halledilebiliyodur insallah ya yoksa sictik valla

arfy
06-08-2012, 04:03
dediğim gib allah kolaylık versin :) umarım sen benden daha şanslı olursun ..