PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel Üniversitede İngilizce İşletme Okumak?

BurakCengizhanoğlu
06-05-2011, 23:59
Zor mudur acaba dersleri? Okan üniversitesini düşünüyorum.Okuyanlardan yorum alabilirsem sevinirim?Dil okudum lisede ingilizcem yeterli olurmu hazırlık sınıfını geçmek için acaba?Öte yandan matematiği çok zor gelirmi?Teşekkürler şimdiden..

onursumer
07-05-2011, 00:09
çalıştıktan sonra sıkıntı olucağını sanmıyorum :)

krm
07-05-2011, 00:10
benim arkadaşlarım ing uluslararası ilişkiler okuyo hepsi perişan durumdalar :) gözünü korkutmak gıbı olmasın ama ne kadar ıngılızcen olsa da zor bır bolum bence.

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 00:10
Ya ben fransızca hazırlıktayım şu anda ama çok zor geldi sanırım bırakacağım ..Ama hiç bilgim yok işletme hakkında.

onursumer
07-05-2011, 00:12
zaten yabancı dilden çok bolum zorlar :)

bence dil seçenekleri dışında yapabiliceğin bolum konusunda tercih yapmalısın ;)

krm
07-05-2011, 00:13
ben radyo sinema tv deyım.tavsıye ederım cok eglencelı bölum :) cogu ders uygulama.gelecegı olan da bı meslek.

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 00:19
yeditepeyi düşünmüyorum kuzenimden dolayı kötü hatıraları var :D ama okanı düşünüyorum ingilizce işletme bölümünü..

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 00:24
teşekkür ederim ilginiz için.Ancak en uygun fiyatlı ve ulaşımı bana kolay olan okan gözüküyor..

Tnrylsl
07-05-2011, 00:26
türkçe işletme okuyorum zaman zaman zorlanıyorum ingilizceniz pek iyi değilseniz zorlanabilirsiniz

Ahmet Saraçoğlu
07-05-2011, 00:27
tobbda ing. Hazırlıklı işletme okuyan kız arkadaşımın 4 senesinede şahit oldukça istesende parayla başka biyerde bukadar eziyet çekilmez , onu anladım...çok iyi karar ver bence.

MBuğra
07-05-2011, 00:28
Özel üniversitede ya hukuk ya da tıp.

İbrahim Erdem
07-05-2011, 00:36
Yabancı dille aranız iyiyse İşletme zor bir bölüm değil. En azından ingilizce eğitim makine mühendisi okuyan ve işletmeci bir oda arkadaşına sahip ben için öyle :D

BthnKrkt
07-05-2011, 00:47
ben o hazırlıgın:D:D bende okandayım otomotiv muh %100 ing bölüm hazırlıgı gecmek okanda bile sıkıntı oldu bize:) eğer geçirmezlerse hazırlıgı yarısı kalır kalanlarında %90 nı bırakır heralde:)

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 00:47
Tedirginim biraz bu konuda..

cnzdmr
07-05-2011, 00:51
altı üstü işletme okucaksın ya millet tıp okuyo mühendislik okuyo ne var yapamıcak?

Kendine güvenin olsun ingilizceyide çalış zaten hayat boyu lazım olucak sana sıkıcaksın kendini biraz yok öyle kolay yoldan başarı:)

İşletme de çok güzel bölümdür, İngilizce işletme mezunuyum şimdi de MBA yapıyorum tavsiye ederim...

efe_
07-05-2011, 02:02
Kesinlikle katılıyorum yani tabiki her bölümün kendi içinde zorluğu vardır ama ...
Bilgisayar mühendisliği okuyorum kişiden kişiye değişir değil, zor bir bölüm , istikrarlı çalışma gerektiriyor mühendis olucaksın sonuçta veya tıp hukuk insan kendi için çalışmalı yani..
işletmede kafan rahat olsun çalıştıktan sonra başarı gelir;)

Enes-x
07-05-2011, 04:17
Ben okanda turizm ve otelcilik okuyorum..Lisede hep 4-5 di ingilizcem :) Çokta öğrenmek istiyordum açıkcası seviyordumda ingilizceyi.Hazırlığın ilk 2-3 ayı lise ingilizcesi yetiyor sonrasına çalışmak gerekiyor düzenli bi şekilde. Hazırlığı geçemedim 3 senedir allta bekliyor ve soğudum dilden :D

Zor mudur ? düzenli çalışıp kaytarmazsan hiçbirşey zor değil millet rusça çince okuyorda patır patır sınıf geçiyor :) İnsanın içinde olcak..

__FrK__
07-05-2011, 08:54
Başbakanlığa bağlı yarı özel gibi düşün yeni bir kurumuz kadro gerçekten çok sağlam amerikaya vs dil eğitimine de gönderiyorlar ihtiyaç ve başarı durumuna göre web sitesinden falan bi bak istersen
Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Resmi İnternet Sitesi (http://www.fatihsultan.edu.tr/)

rdmmm
07-05-2011, 10:00
İzmir Ekonomi Üni de halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum. Sözde eğitim dili İngilizce ama çoğu dersi hocalar Türkçe işliyor kasıntı hocalar hariç ama onlarda takılan anlamayan olursa Türkçede anlatıyor. Sınavlar kesinlikle İngilizce oluyor. Lisede benimde İngilizcem iyidi fakat çoğu özel üni olaya parasal baktığından hazırlık atlama sınavını zor tutuyor biraz çalışırsan sınavdan önce geçebilirsin. Hazırlık atlama sınavında essay yazdırıyorlar 3 5 tane çeşiti var onların kurallarına göre yazılıyor, reading, listening ve grammer oluyor

TheAce
07-05-2011, 10:02
ne olursa olsun, okuduğun bölüm değil senin çaban geleceğini belirler kardeşim,

eğer okurken girebileceğin şirketleri gözüne kestirip paralı yada parasız stajlara başvurup oralarla iyi ilişkiler içinde olursan biyere kapak atarsın, yoksa sende işsizler kervanına katılırsın şimdiden bil bunu, iş emek ister :D

|STI|
07-05-2011, 11:03
bilgi de ingilizce işletme okudum...bitiremedim :) ingilizcem cok iyi olmamasına ragmen bir kerede hazırlık sınıfını geçtim kalmadan ama sonrası daha zor geldi...yaptıgım en buyuk hata ingilizce bi bolume girmekti :) ama ingilizceniz yeterliyse sorun olmayabilir...

rodya
07-05-2011, 11:09
İşletme okuma.

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 12:02
İşletme okuma.

neden böyle dediniz ??

crxvtec
07-05-2011, 12:10
Ben 7tepede yi biliyorum afedersinde iflağımı s..ti :D boyle bi hazırlık olamaz sankı ıngılızlerle rap yapıcam :D

BurakCengizhanoğlu
07-05-2011, 12:12
Ben 7tepede yi biliyorum afedersinde iflağımı s..ti :D boyle bi hazırlık olamaz sankı ıngılızlerle rap yapıcam :D

yeditepe zaten...Kuzenim 13 yıldır geçemedi..:D Birazda geçmek istemediğinden sanırım ama çok zor.

crxvtec
07-05-2011, 12:18
yeditepe zaten...Kuzenim 13 yıldır geçemedi..:D Birazda geçmek istemediğinden sanırım ama çok zor.

okulun hazırlıgını geçersen fakulte çocuk oyuncağı gibi gelirde C level den A ya kadar okumaya başladıysan C den başlıyosun kalmaya zaten :D sadece 6 yılda fakulte bıtıren blırım her kurda 2 sene kala kala :D

TünayK
07-05-2011, 12:21
walla bırader kımse alınmasın gucenmesın okan unı. de ısletme okumak baya bı gereksız olur. ayrıca ısletmeden korkuyosan unıversıteyıde bır daha dusun derım, cunku ısletme en kolay bolumlerden bırıdır.

redbaron
07-05-2011, 13:16
okan universitesinde okuyan arkadaslarima gore cogu uni ye gore kolay oldugunu duydum.fakat bolum zor .lise ingilizcesiyle o is zor sular seller gibi ingilizcenin olmasi lazim, matematik ten de kacis yok nerdeyse her bolumde karsina geliyor

TünayK
07-05-2011, 13:20
okan universitesinde okuyan arkadaslarima gore cogu uni ye gore kolay oldugunu duydum.fakat bolum zor .lise ingilizcesiyle o is zor sular seller gibi ingilizcenin olmasi lazim, matematik ten de kacis yok nerdeyse her bolumde karsina geliyor

vereceklerı sadece mat1 ya muhendıs olsa nolcak? mat1-mat2-diferansıyel denklemler-sayısal analız-matematıksel modelleme alıcak:)

maxpower
07-05-2011, 13:23
walla bırader kımse alınmasın gucenmesın okan unı. de ısletme okumak baya bı gereksız olur. ayrıca ısletmeden korkuyosan unıversıteyıde bır daha dusun derım, cunku ısletme en kolay bolumlerden bırıdır.

katılıyorum.

işletmeye zor diyen arkadaşlar zor görmemiş bence :D

crxvtec
07-05-2011, 13:52
katılıyorum.

işletmeye zor diyen arkadaşlar zor görmemiş bence :D

bencede işletme kolay bi bölüm. Hukuk fakültesine gidenin elinde bi kitap gördüm ben bu ne andaçmı dedim yok ders kıtabımız dedı koşarak kaçtım yanından benım hayatımdakı butun okudugum kıtapları ust uste koy hukık ders kıtabından ıncedir :D

SekoLive
07-05-2011, 13:54
bana sorarsan ingilizce olan bütün bölümler zor arkadas :) işletme diyorsan türkce bitir sonra dil yapar ingilizce işletmeyi kendin çevirirsin :D

efe_
07-05-2011, 13:56
ingilizce bilmeyen işletme mezunu ne bileyim bugünki sadece ingilizce bile yterli olmuyor yanında ispanyolca vb diller istiyor işverenlerr insan kendisi için gece gündüz çalışmalı imkanlar çok

Dou
07-05-2011, 13:59
Yeditepenin hazırlığına zor diyenleri koç a beklerim :D

Yeditepede hazırlığı geçmenize yarayan proficiency i geçmeniz yetiyor (zordur tabi ona lafım yok)

Bizde toefl vermek zorundasınız -- ki 2. senenin sonunda veremesseniz şutluyolar direk çok arkadaşım gitti öyle bilgi ve yeditepeye geçti,
+ olarak : ve comm derslerinden ortalama c ve altı gelirse bir de proficiency vermek zorundasınız 2. sınıfta

Double penetration da denir buna aslında :hehe:

Edit: işletme kadar kolay bir bölüm yok keşke işletme okusaydım diye içime oturmasın diye elective işletme dersleri almıştım çok kez :D

hukuk kadar da zor bir bölüm yok nefret ettim resmen hukuk derslerinden

Aps
07-05-2011, 14:18

1.5 senede şırıngayla kan aldılar resmen :S

Dou
07-05-2011, 14:30
1.5 senede şırıngayla kan aldılar resmen :S

Bizim zamanımızda daha kötüydü ankaraya koşturuyoduk şehir şehir gezip anadolu turu yapıyorduk toefl verebilmek için :D

Toefl ı verdik gpa kötü diye geçirmediler bu sefer

Yakacaktım kendimi kulenin tepesinde :hehe:

osman87
07-05-2011, 14:40
bende izmir ekonomide ingilizce işletme okuyorum 1 ay sora kısmetse mezun olucam. dil den çok hocalar daha önemli bazı hocaların notları bol oluyo onları bulursan sorun olmaz. kıl hocada denk gelirse biraz çalışman lazım. ama çok zorlancağını sanmıyorum.

İbrahim Erdem
07-05-2011, 14:48

Katılıyorum.

Tıp , Hukuk ve Makine mühendisliği. Bu 3ü varken diğerlerinin zorluk konusunda esamesi okunmaz bence.

SinanTT
07-05-2011, 17:03
Ben de okan da okuyorum 4. yılım bitiyor ve hazırlığı geçen sene aftan yararlanarak muaf olarak geride bıraktım.Bence büt olan bi okula gitmen daha yararlı olur,yoksa not ortalamasından benim gibi çok tekrar edersin.

onursumer
07-05-2011, 17:34

Yeditepede hazırlığı geçmenize yarayan proficiency i geçmeniz yetiyor (zordur tabi ona lafım yok)

Bizde toefl vermek zorundasınız -- ki 2. senenin sonunda veremesseniz şutluyolar direk çok arkadaşım gitti öyle bilgi ve yeditepeye geçti,
+ olarak : ve comm derslerinden ortalama c ve altı gelirse bir de proficiency vermek zorundasınız 2. sınıfta

Double penetration da denir buna aslında :hehe:

Edit: işletme kadar kolay bir bölüm yok keşke işletme okusaydım diye içime oturmasın diye elective işletme dersleri almıştım çok kez :D

hukuk kadar da zor bir bölüm yok nefret ettim resmen hukuk derslerinden

benim kuzen çalışkan baya ozaman :D

yarım donemde geçti ingilizceyi

gerçi oyun manyağı wow oynamaktan ciddi bi yabancı dili vardı hahah :D

şimdi orda bilgisayar müh. okuyor

01ASU
07-05-2011, 17:39
ben okuyordum emekliye ayrıldım aldırdım kaydımı valla uğraşılınacak gibi dğeil :)

Aps
07-05-2011, 19:23
Bizim zamanımızda daha kötüydü ankaraya koşturuyoduk şehir şehir gezip anadolu turu yapıyorduk toefl verebilmek için :D

Toefl ı verdik gpa kötü diye geçirmediler bu sefer

Yakacaktım kendimi kulenin tepesinde :hehe:

bende ufak bir tur yaptım :P ankaraya gittim+ibt e girdim falan

ocaktaki ilk sınavım 517 idi ağladım baya dekana ama ,neyseki geride kaldı o günler :D

Dou
07-05-2011, 19:24
bende ufak bir tur yaptım :P ankaraya gittim+ibt e girdim falan

ocaktaki ilk sınavım 517 idi ağladım baya dekana ama ,neyseki geride kaldı o günler :D

2007 ocak 397

2007 kasım 557

gelişime bak vuuuuu :D

Aps
07-05-2011, 19:27
2007 ocak 397

2007 kasım 557

gelişime bak vuuuuu :D

487-540 :D

okul seve seve insanı geliştiriyor

haftasonunu yakıp kütüphanede mat 106 çalıştırabiliyor mesela

redbaron
09-05-2011, 12:16
vereceklerı sadece mat1 ya muhendıs olsa nolcak? mat1-mat2-diferansıyel denklemler-sayısal analız-matematıksel modelleme alıcak:)

isletme soyledigi icin onun adına düsünüyorum yoksa bende bilgisayar müh okuyorum bana fazla zor gelmez.ama tm den girenlere zor gelebilir.

TheAce
09-05-2011, 12:43

vahayt be bu kadar rahatını görememiştim cidden :D

yeditepenin matematik bölümünü bi ziyaret etsin girecek arkadaşlar...