PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaybedenler kulübü

cliver
13-05-2011, 09:40
FİLM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ ALALIM TECHTURKEY AİLESİ

http://www.cazforum.net/wp-content/uploads/2011/02/Kaybedenler-Kul%C3%BCb%C3%BC.jpg

Day Walker
13-05-2011, 09:41
Nejat işleri sevmiyorum uyuzum bu adama o yüzden sınıfta kaldı bu film

yunus_kg
13-05-2011, 09:47
benim hoşuma gitti değişik bir konusu var güzel olmuş

16EC813
13-05-2011, 09:48
behzat amirime çok çektirdi sevmiyom nejat işleri :D

Erol
13-05-2011, 09:50
bende sevmiyorum nejat işleri rolunden deilde kişiliginden

bide afişdeki ney öle yaaw

pompaya devam :D:D

lnd_samet
13-05-2011, 09:52
nasıl gidiyor-standart

iğrenç bir film

cembozbey
13-05-2011, 10:01
nejatın g.tunu cok kaldırdılar adam havalrda gişe rekoru kırsa gitmem

Low-Rider
13-05-2011, 10:10
Çok iyi bir film değildi , çok sıkıldım bir süre sonra

hasan çağri
13-05-2011, 10:24
Film genel olarak süper değildi konu olarak. ama bölüm bölüm çok eğlenceli sahneleri vardı...

Mesela Angut Kuşu şiirini okudukları bölüm gibi.

YouTube - Angut Kuşu - Kaybedenler Kulübü (http://www.youtube.com/watch?v=fP4EKKmNfJA)

erdemx
13-05-2011, 10:28
10 numara bi film deil ama izlenir bazı sahneler güldürüyo bazı sahneler duygusal

Low-Rider
13-05-2011, 10:28
Evde takılıp devamlı belgesel izleyen çocuğun olayı güzeldi ya ahahah hatunu bulduktan sonra açıldı

ALPER-VNS
13-05-2011, 10:36
nejat işlerden nefret ediyorum ama filmi baya beğenmiştim..

Mutlu KOÇER
13-05-2011, 10:39
Tavsiyelerle izlediğim bir film. Underground bir film olduğundan Nejat işler iyi seçim. Tolga Örnek, Devrim Arabalarında iyi iş çıkarmış, fakat bence hala belgeselci, tam olarak sinemacı olamadı daha ama gidişatı iyi. Şuda varki adam kitlelere hitap etmeye çalışan bir yönetmen değil. Hoşuma giden tek tarafı soundtrackler iyi seçilmiş.

Sonuçsa yerin dibine sokulacak bir filmde değil. :/

http://i55.tinypic.com/f3mkk.jpg

kurtbil
13-05-2011, 10:40
felsefeye kastırmıslar fılm ıcerısınde eger edebıyatına bakıcak olursa dıaloglar flan guzel ve degısık ama bızım ınsanımıza pek gıtmez bu fılm,sonunda kızla yenıden barısması flan lazımdı ama adamlar radyoyu kapadılar gıttıler:)

Burak İ
13-05-2011, 10:44
Tarz bir film. Oyuncuların seçimi nokta isabet. Bu arada film baya izlendi . Sosyal mesajlar veriyor. Ne iyi ne kötü arada .

emir91
13-05-2011, 10:49
Fena değildi bence.

Onurkk06
13-05-2011, 10:50
eğlenceliydi ama klasik türk filmi bu filmden sonra ff5i izledikten sonra gavur yapıyo yaa dedim :)

hddsheriff
13-05-2011, 10:50
ben beğendim valla :)

Onurkk06
13-05-2011, 10:51
bu arada nejat işlere uzun saç yakışmamış ve tamam karizmatik bi amca ama kızlar neden bu adama deli oluyorlar hala da anlamış değilim

alper_pug
13-05-2011, 10:52
O değilde , kim bu Erol Egemen?

hasan çağri
13-05-2011, 10:55

+ 1905 :D hakkaten kim yahu :)

cliver
13-05-2011, 12:43
BEN BEĞENDİM BİRAZ STANDARTIN DIŞINA ÇIKMAK LAZIM ARTIK INSANLARIN GERCEKTEN KENDI İÇİNDE IZLEMEK ISTEDIGI TARZ BI FILMDI TABULARI YIKTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM BENCE BENIM ARŞİVİME GİRMEYİ HAKKEDEN BIR FILM EROL EGEMEN KİM BENDE ÇÖZEMEDİM :D o kadar detaylı izlememe ragmen kim u len bu erol egemen :D

ulu_cupra
13-05-2011, 12:43
Ben de şu anda izliyorum :)

İbrahim Erdem
13-05-2011, 12:50
Ben nedense bişey anlamadım bu filmden. Ben de sevemedim nejat işleri.

Kaybedenler kulübü diyince insan tek tabanca gezen elemanlar bekliyoır böyle üzgün takılan ama bunlar bildiğin hergün pompa :D kafalarına göre yaşıyorlar:D Yaptıkları radyo programının isminden dolayı bunu vermişler sanırım.

cliver
13-05-2011, 12:55
“Sayın dinleyenler, ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?”

Kaybedenler Kulübü 1990’larda yine aynı adla Kent Fm’de yayınlanan aykırı bir radyo programından uyarlanmış sıradışı bir film. Filmde Nejat İşler ve Yiğit Özşener’in canlandırdığı karakterlerin gerçek kahramanları ise hala aramızda. Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı günümüzde filmiyle bile yankı uyandıracak bir hikâyeyi bundan yıllar önce tüm gerçekliğiyle yaşamışlar. Döneminde kült bir radyo programı haline gelen Kaybedenler Kulübü’nün hikâyesi ise Kent Fm’in kapatılmasıyla son bulmuş.

Gelibolu belgeseli ile gündeme gelen Tolga Örnek’in yazıp yönettiği film, gerçek hikâyesi ve samimi oyuncularının da desteğiyle sıradışı olmayı başarıyor. Günübirlik yaşanan ilişkiler, hayal kırıklıkları ve yalnızlık; insanın kendisiyle olan imtihanı.

Filmde Mete karakterini canlandıran Yiğit Özşener’in ağzından “Biz sadece birbirinin muhabbetinden hoşlanan iki insanız.” İfadesi 90’ların efsane olmuş radyo programının da filmin de konusunu özetliyor gibi. Bu film, birbirinin muhabbetinden hoşlanan iki insanın hikâyesi. Ancak bu hikâye insanlarla paylaşılınca bir kuşağın hikâyesi olmuş.

Film, düşündüren, güldüren replikleriyle izleyicinin aklında yer etmesini biliyor. Onu sıradışı kılan bir başka özelliği ise filmde kullanılan müzikler. Orijinal radyo programının şarkı listesinden alınanların yanı sıra, özgün besteler de filmin öyküsünü destekleyen türden. Gülce Duru tarafından yazılıp bestesini Can Gox ve Erdem Tarabuş’un yaptığı “My Woman” şarkısının kendine özgü bir tınısı var. Ayrıca izleyiciyi eskilere götürecek Ferdi Özbeğen’den “Dilektaşı” ile bar sahnesinde herkesin eşlik ettiği Asu Maralman’dan “Sigaramın Dumanı” gibi şarkılar bir süre seyircinin diline dolanacağa benziyor. Ancak bunu bir rutine dönüştürmemekte de fayda var, zira;

“Rutine dönüşen her şey sıkıcıdır aslında.

Bu yüzden, komşunun bahçesindeki çimen bize hep daha yeşil görünür, her zaman.”

Aysun BARUT
Boğaziçi Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı 2.Sınıf Öğrencisi

İbrahim Erdem
13-05-2011, 13:07
“Sayın dinleyenler, ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?”

Kaybedenler Kulübü 1990’larda yine aynı adla Kent Fm’de yayınlanan aykırı bir radyo programından uyarlanmış sıradışı bir film. Filmde Nejat İşler ve Yiğit Özşener’in canlandırdığı karakterlerin gerçek kahramanları ise hala aramızda. Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı günümüzde filmiyle bile yankı uyandıracak bir hikâyeyi bundan yıllar önce tüm gerçekliğiyle yaşamışlar. Döneminde kült bir radyo programı haline gelen Kaybedenler Kulübü’nün hikâyesi ise Kent Fm’in kapatılmasıyla son bulmuş.

Gelibolu belgeseli ile gündeme gelen Tolga Örnek’in yazıp yönettiği film, gerçek hikâyesi ve samimi oyuncularının da desteğiyle sıradışı olmayı başarıyor. Günübirlik yaşanan ilişkiler, hayal kırıklıkları ve yalnızlık; insanın kendisiyle olan imtihanı.

Filmde Mete karakterini canlandıran Yiğit Özşener’in ağzından “Biz sadece birbirinin muhabbetinden hoşlanan iki insanız.” İfadesi 90’ların efsane olmuş radyo programının da filmin de konusunu özetliyor gibi. Bu film, birbirinin muhabbetinden hoşlanan iki insanın hikâyesi. Ancak bu hikâye insanlarla paylaşılınca bir kuşağın hikâyesi olmuş.

Film, düşündüren, güldüren replikleriyle izleyicinin aklında yer etmesini biliyor. Onu sıradışı kılan bir başka özelliği ise filmde kullanılan müzikler. Orijinal radyo programının şarkı listesinden alınanların yanı sıra, özgün besteler de filmin öyküsünü destekleyen türden. Gülce Duru tarafından yazılıp bestesini Can Gox ve Erdem Tarabuş’un yaptığı “My Woman” şarkısının kendine özgü bir tınısı var. Ayrıca izleyiciyi eskilere götürecek Ferdi Özbeğen’den “Dilektaşı” ile bar sahnesinde herkesin eşlik ettiği Asu Maralman’dan “Sigaramın Dumanı” gibi şarkılar bir süre seyircinin diline dolanacağa benziyor. Ancak bunu bir rutine dönüştürmemekte de fayda var, zira;

“Rutine dönüşen her şey sıkıcıdır aslında.

Bu yüzden, komşunun bahçesindeki çimen bize hep daha yeşil görünür, her zaman.”

Aysun BARUT
Boğaziçi Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı 2.Sınıf Öğrencisi

Jeton düşmeye başladı gibi. :) neyse bi daha izleyeyim o zaman :)

Sondaki sözü çaldım bu arada :D

_FrKn_
13-05-2011, 19:19
sondaki söz öyle böyle değil yaw bende çaldım :)
edit:böyle bi atasözü var hatta ''komşunun tavuğu komşuya kaz görünür'' la aynı anlama sahip :)

34btr1907
13-05-2011, 20:55

2. filmde çıkar belki karşımıza genel ortalamaya göre gişesi fena olmadı sanırım 2.film muhtemel gelir bence.

ygtkrmdnz
13-05-2011, 20:58
En güzel türk filmlerinden bence 2 defa izledim ama kalktı burada gösterimden :)

Çok iyi sahneler vardı eğlenceliydi :)

Frid
13-05-2011, 21:02
pompa derken :D

tuner faruk
13-05-2011, 21:23
Bence güzel bir filmdi edebi ve felsefi yönleri bence filmin tadını veren kısımları:)

_sinan_
13-05-2011, 21:25
beğenilmemsine şaşırdım bana kalırsa 10 numara film..

VoodooRush
13-05-2011, 21:34
Ya bu Erol Egemen'i var ya....

Film iyiydi de DVD'si falan mı çıktı da konusu şimdi açıldı? Ben sinemada izleyeli baya oluyor bunu?

merve
13-05-2011, 21:35
izlemedim, ama çok ilgimi çekti. muhtemelen benim beğenebileceğim bi tarz. kaçırdığıma inanamıyorum

CaTLaK_HKO
13-05-2011, 21:54
torrent değil ama filmi indirmek isteyenler için link verebilirim.(rapid share)

ygtkrmdnz
13-05-2011, 21:57
pompa derken :D

ilk pompa
la pompa
la pompino
la pompier

:D

cliver
13-05-2011, 22:22
filmin orjınal 90 senesındekı kayıtlarını buldum aynı konusmalar nerdeyse cok ıyı yaa :)

YouTube - Kaybedenler Kulübü Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı Kent FM - Hüseyin ( Orjinal Kayıt ) (http://www.youtube.com/watch?v=Y-2RyJtBPIg)

http://www.youtube.com/watch?v=AHuxAOzFK3U&feature=related

YouTube - Kaybedenler Kulübü - Kent fm ses kaydı (http://www.youtube.com/watch?v=LSgs9YKqCfE)

gökberk
14-05-2011, 02:04
Ben de beğendim yav...
Şarkılar hele çok güzeldi...İyi sahnelerde girdiler....
Ne bileyim boş vakti olan izlesin :)

levent
14-05-2011, 02:07
izlemedim, ama çok ilgimi çekti. muhtemelen benim beğenebileceğim bi tarz. kaçırdığıma inanamıyorum

torrent değil ama filmi indirmek isteyenler için link verebilirim.(rapid share)

online izleme sitelerine de düşmüş :)

ErBAY
14-05-2011, 02:10
izlicem izlicem unutuyodum ıyıkı hatırlattınızı başlıyorum sımdı ızlemeye :):)

kutsal
14-05-2011, 02:13
kendine has değişik bir okadarda güzel bir film

Tnrylsl
14-05-2011, 02:14
güzel bi film bence konusu biraz dağınık olsada