PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : banka kredisi (taban model sınırı?)

brkkksln
23-05-2011, 22:07
selam arkadaşlar.
taşıt kredisi çekmek istesek bankalar kaç modele kadar taşıt kredisi veriyor acaba?
alt sınır nedir? 2003 falan oluyor mu?
birde kredi için alınacak aracın hangi evraklarını istiyorlar?yani almayı planladığım aracın hangi evraklarını istemeliyim araç sahibinden?

yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Sh4rk
23-05-2011, 22:07
5 yas sınırı dıye bılıyorum

Mutu
23-05-2011, 22:27
Vw araçları için 10 yaşa kadar kredi sağlayan bir site vardı adı aklıma gelmedi :S

mgnPower
23-05-2011, 22:29
yer yer 10 yasa kadar veriyorlar. ruhsat fotokopisi yeterli oluyor. lakin tasit kredisi yerine tuketici kredisini tvsiye ederim. en azindan rehin koymuyorlar ve bunun ilave masraflari olmuyor. islemler cok daha kolay ve zahmetsiz oluyor.

devil_berk22
23-05-2011, 22:29
Taşıt kredilerinde yaş sınırı 5 ancak 5 yaşın üzerindeki araçlar içinde ihtiyaç kredisiyle alabilirsin buda faiz oranını bi miktar arttırır

ismail_karakas
23-05-2011, 22:31
8 yıla kadar veriyorlardı fakat yaş arttıkça kasko değeri üzerinden verdikleri para azalıyor. Mesela 0 aracın fiyatının tamamına kredi çıkarken 8 yaşındakinin %40'ına çıkıyor. Oranları tam bilmiyorum ama bu şekilde.

brkkksln
23-05-2011, 22:40
bankadan bankaya göre değişiyor sanırım.öyle anladım yazdıklarınızdan.

bir tane 2003 3.30ci ve bir tane 2005 1.20i var ama bakalım.1 in km az daha yüksek 3 ten ama gönlüm 3 e kayıyor açıkcası.

ihtiyaç kredisinin faizi azımsanmayacak kadar fark ettiriyordu diye duydum.
gerçi ben hala ara ara saxo vts 106 gti bakıyorum kendime ama bende anlamış değilim noluyo bana :D

mgnPower
23-05-2011, 22:44
ben lancer'i alirken mecburen tasit kredisi kullandim. sonra rahat duramadim tuketici cekip tasit kredisii kapattim. cekerken birazda fazla cektim bi kac kerede tatil yaptik uzerine :D ugrsmasi ayri bir sorun kredin bittiginde tafige verecegin rehin kaldirma yazisina 270 lira para verdim. birde ustune git gel oradan oraya kostur virik zirik offffff anlatmakla bitmez. devlet isi neticede oradan oraya bugun git yarin gel

brkkksln
23-05-2011, 22:45
ben lancer'i alirken mecburen tasit kredisi kullandim. sonra rahat duramadim tuketici cekip tasit kredisii kapattim. cekerken birazda fazla cektim bi kac kerede tatil yaptik uzerine :D ugrsmasi ayri bir sorun kredin bittiginde tafige verecegin rehin kaldirma yazisina 270 lira para verdim. birde ustune git gel oradan oraya kostur virik zirik offffff anlatmakla bitmez. devlet isi neticede oradan oraya bugun git yarin gel

compact noldu senin?

mgnPower
23-05-2011, 23:17
compact cok uzun zaman oldu ben satarken ** bir kupondu o arac ilk sahibinden 60binde almistik 17bin Euro vermistik o zaman. hata degisen boyanan hic bir sey yoktu. tamamen orjinaldi. lakin gel gelelim ben sattikdan sonra alan kisi alkolluyken refujde araci pert etti sonra 3000 liraya satildi alan topladi tekrar satiliga cikartti kmsi dusuruldu orjinal hatasiz diyerek tekrar satiliga cikti alan kisinin elinde patlamasi sonucu oda satiliga cikartti en son 20 lira gibi bir rakamla ikinci sahibinden hatasiz orjinal full+full ve orjinal km diyerek bizim sattigimiz kmden cok daha assagida bir kmde satilikdi. hepse emek 8 ve 4 uzerinde satilik olarak gordum arabayi. bir suredir denk gelmiyorum biri sahiplendi herhalde yine.

slowmotion
23-05-2011, 23:33
bence ihtiyaç kredisi çekmek daha mantıklı, faizi yüksek olsa bile araç rehinli olmuyor

brkkksln
23-05-2011, 23:56
bence ihtiyaç kredisi çekmek daha mantıklı, faizi yüksek olsa bile araç rehinli olmuyor

öyle gibi duruyor.yarın bankayla bir konuşacağım bakalım 12 aydaki bindirecekleri fark iki kredi arasında ne kadar.bir takım bbs alınmıyorsa yiene iyidir :)

compact cok uzun zaman oldu ben satarken ** bir kupondu o arac ilk sahibinden 60binde almistik 17bin Euro vermistik o zaman. hata degisen boyanan hic bir sey yoktu. tamamen orjinaldi. lakin gel gelelim ben sattikdan sonra alan kisi alkolluyken refujde araci pert etti sonra 3000 liraya satildi alan topladi tekrar satiliga cikartti kmsi dusuruldu orjinal hatasiz diyerek tekrar satiliga cikti alan kisinin elinde patlamasi sonucu oda satiliga cikartti en son 20 lira gibi bir rakamla ikinci sahibinden hatasiz orjinal full+full ve orjinal km diyerek bizim sattigimiz kmden cok daha assagida bir kmde satilikdi. hepse emek 8 ve 4 uzerinde satilik olarak gordum arabayi. bir suredir denk gelmiyorum biri sahiplendi herhalde yine.

allah allah işlere bak ya.şu km düşürme işi beni o kadar kıllandırıyor ki artık.önceden km ye bakardım elektronik göstergelerde.şimdi artık motorun açılıp açılmamış olmasına bakar oldum yemin ediyorum.
bakalım benim eski vts i ne zaman görcez 70000 80000km lerde :)

Emir_b16a
24-05-2011, 00:01
bankadan bankaya göre değişiyor sanırım.öyle anladım yazdıklarınızdan.

bir tane 2003 3.30ci ve bir tane 2005 1.20i var ama bakalım.1 in km az daha yüksek 3 ten ama gönlüm 3 e kayıyor açıkcası.

ihtiyaç kredisinin faizi azımsanmayacak kadar fark ettiriyordu diye duydum.
gerçi ben hala ara ara saxo vts 106 gti bakıyorum kendime ama bende anlamış değilim noluyo bana :D

olum hastasın sn :D daha geçen hafta rover bakıoduk 3 18ti sordun falan prelude du bi ara hatta si falan ddin :D şimdide 3 le 1 çıktı hayırlısı :D

brkkksln
24-05-2011, 00:04
olum hastasın sn :D daha geçen hafta rover bakıoduk 3 18ti sordun falan prelude du bi ara hatta si falan ddin :D şimdide 3 le 1 çıktı hayırlısı :D

olum bende bilmiyorum ne yaptığımı valla bak :D

araba al oyna mıncır diye uğraşacağıma motoruda satar üstüne koyar alırım dedim :)

bakalım ya bakarsın bi saxo vts almışım yeniden belli olmaz benim sağım solum :D

yalnız baktığım kategorilerdeki farka gel.si 220tc 106gti 3.30ci lude 1.20i saxo vts clio rs e34 m5.

bi tedavi olmam lazım :D

Emir_b16a
24-05-2011, 00:07
olum bende bilmiyorum ne yaptığımı valla bak :D

araba al oyna mıncır diye uğraşacağıma motoruda satar üstüne koyar alırım dedim :)

bakalım ya bakarsın bi saxo vts almışım yeniden belli olmaz benim sağım solum :D

yalnız baktığım kategorilerdeki farka gel.si 220tc 106gti 3.30ci lude 1.20i saxo vts clio rs e34 m5.

bi tedavi olmam lazım :D

seni istanbula davet ediorum bn edicem tedavi gel hele sen :)

brkkksln
24-05-2011, 00:10
seni istanbula davet ediorum bn edicem tedavi gel hele sen :)

bakalım kanka orda 2 araç var gözüme kestirdiğim 1 ve 3 olmazsa eğer onlara yeltencem ufaktan. aslında ankarada bi s14 var ama bilemedim şimdi :D

bankayla konuşmam lazım ya benim ilk önce.sabah 7 de gitsem açılmış olurmu bankalar :D