PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook Problemi

Evrenoz
24-05-2011, 18:30
Çözemediğim bir başka durumla karşı karşıyayım.

Arkadaş listemde olmayan biri bana mesaj attığında mesajı okuyamıyorum. Gelmiyor herhangi bir mesaj. O kişiyi listeme eklediğimde ise daha önceden attığı mesajlar okunabilir oluyor.

Bunun çözümü tam olarak neredendir?

deeperblack
24-05-2011, 18:31
Facebook ta sanırım server la ilgili bir sorun var bu sıralar. Sürekli takılma ve refresh sorunu yaşıyorum.

Evrenoz
24-05-2011, 18:32
Yok takılma veya refresh değil bu.

Listemde yok ise mesaj da yok. Listeme girdiği an daha önce attığı mesajlar mesaj kutumda görülüyor.

Frid
24-05-2011, 18:37
gizlilik ayarlarından arkadaşlarım dışındakiler msj atmasını seçmiş olabilirmisin abi

Evrenoz
24-05-2011, 18:52
gizlilik ayarlarından arkadaşlarım dışındakiler msj atmasını seçmiş olabilirmisin abi

Nerde o :)

Öyle birşey arıyorum bulamıyorum.

Edit : Buldum, "herkes" miş..

Sana mesaj gönderme.

Bu, kişileri arkadaşın olarak eklemeden önce tanıdığından emin olmana yardımcı olur.

Herkes

Frid
24-05-2011, 19:14
sebebi ne olabilir ki :D

Evrenoz
24-05-2011, 20:00
Bilmiyorum ve uyuz oldum bulamadığım için

Oguzcan
24-05-2011, 20:31
facebook mesaj kutusu sistemini değiştirdi.Listenizdeki arkadaşlarınızla sohbet ettiğinizdeki yazışmalar,siz çevrimdışıyken arkadaşınız size yazarsa yeni mesaj sisteminde sohbet yazıları size msj olarak gelir.eğer gelmiyorsa yeni sisteme geçmediğinizdendir.mesaj olarak yzılanlarda size gelmez bundan dolayı.mesaj ayarlarınızı kontrol ediniz.

Evrenoz
24-05-2011, 20:55
facebook mesaj kutusu sistemini değiştirdi.Listenizdeki arkadaşlarınızla sohbet ettiğinizdeki yazışmalar,siz çevrimdışıyken arkadaşınız size yazarsa yeni mesaj sisteminde sohbet yazıları size msj olarak gelir.eğer gelmiyorsa yeni sisteme geçmediğinizdendir.mesaj olarak yzılanlarda size gelmez bundan dolayı.mesaj ayarlarınızı kontrol ediniz.

Mesaj ayarlarının değiştiğini farkettim. Dediğin gibi, sohbet yazışmaları mesaj olarak geliyor. Ancak benim sorunum bambaşka. Benim derdim arkadaş olmayan kişilerin attığı mesajların bana o kişiyi arkadaş olarak ekleyene dek ulaşmaması.

Mesaj ayarlarını kontrol edebileceğim bir yer var mı? Varsa neresi?

levent
24-05-2011, 20:59
abi sıkıntılı bende de benzer şekilde, mesaj geliyor ama 1 saat sonra okuyabiliyorum geldiği an tıklarsam yok oluyor ortadan, arkadaş listemde ekli olsun-olmasın karşı kişi durum böyle :) yine çalışmalar var facebookta şimdi de birinin profil fotolarına bakarken hata verdi ilginç bi şekilde yetkiniz yok bu alanı görüntülemeye diye :D

Evrenoz
24-05-2011, 21:02
MEsela şuan dayımı sildim listemden. Mesaj attı, ama gelmedi o mesaj bana. Eklediğim an gelecek mesaj..

cery
24-05-2011, 22:14
arkadaş olmayanların mesajları diğer mesajlar kısmına gelir.

http://ressim.net/s/upload/aad94db1.png

bnmki ingilizce gerçi ama ana sayfadan mesajları tıklayınca altında diğer diye bi kısım çıkar. arkadaşın olmayanların mesajları oraya gelir. en azından benimki oraya gelior :D

MuGeN_poWer
24-05-2011, 22:17
ya su sohbetteki msjlar msj kutusuna gelmemesi icin ne yapabilirim yakalanacam hatuna ya:D:D:D

levent
24-05-2011, 22:18
ya su sohbetteki msjlar msj kutusuna gelmemesi icin ne yapabilirim yakalanacam hatuna ya:D:D:D

sürekli sohbet geçmişini temizlemek lazım sanırım :)

Evrenoz
24-05-2011, 22:51
arkadaş olmayanların mesajları diğer mesajlar kısmına gelir.

http://ressim.net/s/upload/aad94db1.png

bnmki ingilizce gerçi ama ana sayfadan mesajları tıklayınca altında diğer diye bi kısım çıkar. arkadaşın olmayanların mesajları oraya gelir. en azından benimki oraya gelior :D

Budur, süpersin :)

Oguzcan
24-05-2011, 22:54
sürekli sohbet geçmişini temizlemek lazım sanırım :)

temizlenmiyor arşivleniyor oradan da silinmiyor.Yani ben bulamadım silmeyi.Aman dikkat uyanık kadınlar onuda çözer söyleyeyim.Arkadaşım tecrübe etti amann;)

cery
24-05-2011, 22:57
Budur, süpersin :)

yanlız bi sıkıntı var abi :D

üstte mesaj kısmında kırmızı 1 işareti çıkmıyor. ara ara girip kontrol etmek lazım :D

Evrenoz
24-05-2011, 23:43
yanlız bi sıkıntı var abi :D

üstte mesaj kısmında kırmızı 1 işareti çıkmıyor. ara ara girip kontrol etmek lazım :D

Evet çıkmıyor ben de farkettim. Olsun ulaşabilelim de varsın çıkmasın :)

Evrenoz
24-05-2011, 23:44
temizlenmiyor arşivleniyor oradan da silinmiyor.Yani ben bulamadım silmeyi.Aman dikkat uyanık kadınlar onuda çözer söyleyeyim.Arkadaşım tecrübe etti amann;)

Mesajın içerisine gir, sağ üst köşede işlemler menüsü altında silme seçeneği mevcut.

MuGeN_poWer
24-05-2011, 23:55
bu facein yeni icadı yuzunden cok yuva yıkılır hahahahah:D beyler dikkat

DEJ
30-04-2013, 20:26
yçççççççççççç