PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW E90 320Sİ Hakkinda

ocean0636
28-05-2011, 00:46
Arkadaslar E90 320si hakkinda detayli bilgiye ihtiyacim var. Kronik sorunlari nelerdir, yakit tuketimi performansi konforu vs. vs. gibi.. Yani insani sekilde kullanildigi taktirde bana ne gibi peoblemler yasatabilir ? ***** BMW'nin parca fiyatlari ciddi yuksek, alacagim aracinda garantisi bitmis olacak o yuzden tereddutte kaldim. Bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum :)

Örnek olarak asagidaki araci dusunuyorum. Boyasiz Antalya kosifler cikisli ve servis bakimli deniliyor.

BMW 3 Serisi 3.20Si 2006 Model 28.500 EUR Galeriden satılık ikinci el Mavi renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-hatasiz-bmw-320-si-173-hp-m-paket-manuel-vite-48542100/detay/)

hakan_akin
28-05-2011, 00:55
valla kanka bence bmw nin en büyük sorunu çok sağlam frenleri var kazık gibi :D type-r almadan önce 0 3.20d test sürüşü yapma imkanım oldu süper araba tek kelimeyle bayılmıştım

TarikS
28-05-2011, 00:59
Bence 320Si almisken mavisini almak lazim, iyice farki belli olsun, yoksa m paket yapilmis normal bir E90'dan farki kalmiyor pek. Ancak fiyatlari uygun degil sanirim ilanlarda 2 tane lemans mavi gordum onlar da 30bin eurolarda geziyor

ocean0636
28-05-2011, 01:00
valla kanka bence bmw nin en büyük sorunu çok sağlam frenleri var kazık gibi :D type-r almadan önce 0 3.20d test sürüşü yapma imkanım oldu süper araba tek kelimeyle bayılmıştım

Kanka frenlerine lafim yok, yol tutus prestij guvenlik konfor kisacasi huzur spec :D ama parca fiyatlari korkutuyor beni :)

hakan_akin
28-05-2011, 01:03
ya benzine bayıcan parayı yada parçalara yapıcak birşey yok ben senin yerinde olsam bu kadar para bayacaksam 320d alırım hiç olmassa yakıttan kaçarım

ocean0636
28-05-2011, 01:04
Bence 320Si almisken mavisini almak lazim, iyice farki belli olsun, yoksa m paket yapilmis normal bir E90'dan farki kalmiyor pek. Ancak fiyatlari uygun degil sanirim ilanlarda 2 tane lemans mavi gordum onlar da 30bin eurolarda geziyor

Evet mavisi cokk guzel harbi duruyor ama dedigin gibi fiyatlar ucuk kacik. Kafama gore s2k bulamiyorum bende prestijli arada bir iyi kotu arkasi kopacak arkadan itis biseyler ariyorum 320si'lar hosuma gitti. İlandakide fena degil aslinda carbon siyah canli olarak gormel lazim :)

ocean0636
28-05-2011, 01:06
ya benzine bayıcan parayı yada parçalara yapıcak birşey yok ben senin yerinde olsam bu kadar para bayacaksam 320d alırım hiç olmassa yakıttan kaçarım

Kanka cok para hani 40-45.000€ veremem :)
Yakitinin asiri oldugunh sanmiyorum eminim typerdan s2k'den az yakiyordur

hakan_akin
28-05-2011, 01:07
evet haklısın az yakıyorda basınca yaklaşıyor yine

ygtkrmdnz
28-05-2011, 01:09
4silindirli olduğu için tam soğuyacakken sesini duyup hemen ısındığım bir araba :) gerçekten çok güzel ve normal 320 lerden hemen farkını hiseetiriyor sprotifliği ile bence çok iyi bir tercih şimdiden hayırlı olsun :)

TarikS
28-05-2011, 01:10
Evet mavisi cokk guzel harbi duruyor ama dedigin gibi fiyatlar ucuk kacik. Kafama gore s2k bulamiyorum bende prestijli arada bir iyi kotu arkasi kopacak arkadan itis biseyler ariyorum 320si'lar hosuma gitti. İlandakide fena degil aslinda carbon siyah canli olarak gormel lazim :)

2005-2006, bu Si'yla benzer km'lerde 320d kovalanabilir gibi, ilanlara cok hizli goz attim da, siz daha iyi bakmissinizdir illa ki ancak uzun vadeli de dusunmuyorsaniz satmasi da kolay olur, binerken de cok keyifli olur, citir bir yazilimla gobek de donersiniz genis genis yanlarsiniz da :)

Berkan
28-05-2011, 01:58
içi dışıyla tamamen M olup.Wtcc için yol versiyonu 2600 tane olan sayılı araç demeyi geçip bu konunun linkini veriyorum herşey yazıyor zaten

http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/34339-bmw-320-si-nedir-nasildir.html

devil_berk22
28-05-2011, 02:29
sınırlı sayıda üretilmiş manuel vites ve 175hp güçte olup diğer 3.20 lerden görünüş ve hafiflik olarak farklı duran alınası bir araçtır benim gözümde amma velakin 3.20si bile olsa 2011 tr sinde yaşadığımızı düşünerekten 3.20d alır 177hp ye chip yapar az yakar çok gezerim ve yazılımla 3.20si dan daha fazla zevk alırım
örneğin : BMW 3 Serisi 3.20d 2007 Model 31.500 EUR Galeriden satılık ikinci el Füme renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-2007-3-20d-50532832/detay/)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2007-bmw-3-20-d-siyah-orjinal-ceylan-oto-49232494/detay/

Arenimo
28-05-2011, 10:03
3 kasa alirsan suan cok kaybedersin 3 kasa yenileniyo s2k bakiyosun yeni kasasi cikmicak bekle s2k al beklentin bu yondeyse inan 3.20 senin isteklerini karsilamaz kaldiki yedek parca servis bakim cok ugrasirsin hondanin ole sorunu hem yas olarakta gencsin 3 20 ye herzaman binersin s2k artik yok nsx gelicek onada guc yetmez kisacasi 3 20 alma cok zarar ediceksin s2k zarar ettirmez uzerinede gezdiginle kalirsin;)

maxpower
28-05-2011, 10:26
parça fiyatlarının çok abartığı olmayacağını düşünüyorum. si için en büyük eleştiri çok sert olduğu hususunda

ocean0636
28-05-2011, 12:04
evet haklısın az yakıyorda basınca yaklaşıyor yine
Gene basinca da az yakar bence :)

4silindirli olduğu için tam soğuyacakken sesini duyup hemen ısındığım bir araba :) gerçekten çok güzel ve normal 320 lerden hemen farkını hiseetiriyor sprotifliği ile bence çok iyi bir tercih şimdiden hayırlı olsun :)
Dun aksam nette baya bi arastirdim sesi devir bandi vs baya bir agresif, bugun gidip canli olarak incelicem test surusu yapicam bakalim merak ettim :)

2005-2006, bu Si'yla benzer km'lerde 320d kovalanabilir gibi, ilanlara cok hizli goz attim da, siz daha iyi bakmissinizdir illa ki ancak uzun vadeli de dusunmuyorsaniz satmasi da kolay olur, binerken de cok keyifli olur, citir bir yazilimla gobek de donersiniz genis genis yanlarsiniz da :)
Haklisin ama 55-60.000 lira civarlarina satilan 320d'lerin kmleri cok yuksek ve bu araba kadar dolu olani ayni temizlikte(boyasiz vs) bulmak imkansiz gibi :(

içi dışıyla tamamen M olup.Wtcc için yol versiyonu 2600 tane olan sayılı araç demeyi geçip bu konunun linkini veriyorum herşey yazıyor zaten

http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/34339-bmw-320-si-nedir-nasildir.html
Tesekkurler linki baya inceledim guzel bilgiler var:icon_tup:

sınırlı sayıda üretilmiş manuel vites ve 175hp güçte olup diğer 3.20 lerden görünüş ve hafiflik olarak farklı duran alınası bir araçtır benim gözümde amma velakin 3.20si bile olsa 2011 tr sinde yaşadığımızı düşünerekten 3.20d alır 177hp ye chip yapar az yakar çok gezerim ve yazılımla 3.20si dan daha fazla zevk alırım
örneğin : BMW 3 Serisi 3.20d 2007 Model 31.500 EUR Galeriden satılık ikinci el Füme renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-2007-3-20d-50532832/detay/)
BMW 3 Serisi 3.20d 2007 Model 70.000 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2007-bmw-3-20-d-siyah-orjinal-ceylan-oto-49232494/detay/)
Haklisin 320d citir bi yazlimla az yakar cok kacar spec baya zevkli olur ama 320si paralarina ayni temizlikte km de donanimda vs. 320d bulmak imkansiz gibi

3 kasa alirsan suan cok kaybedersin 3 kasa yenileniyo s2k bakiyosun yeni kasasi cikmicak bekle s2k al beklentin bu yondeyse inan 3.20 senin isteklerini karsilamaz kaldiki yedek parca servis bakim cok ugrasirsin hondanin ole sorunu hem yas olarakta gencsin 3 20 ye herzaman binersin s2k artik yok nsx gelicek onada guc yetmez kisacasi 3 20 alma cok zarar ediceksin s2k zarar ettirmez uzerinede gezdiginle kalirsin;)
Yeni kasa ne zaman cikacak bilginiz varmi ?
Benimde kafama takilan seylerden birisi aslinda performansi yani tabiki typer s2k kadar giderli olamaz ama genede kendi capinda biseyler yapiyordur heralde :)
Typer'a gunluk binmiyordum ama simdi alacagim araca gunluk binecegim s2k'de gunluk kullanimda biraz zorlanabilirim 1.88cm boy 105kg'yum. Gunluk kullanim icin bmw daha mantikli ama tabiki s2k bambaska, mutlaka binilmesi gereken bir arac goruntusu sesi gidisi vs yonleriyle cok ustun. Fakat temizide yok. 2004 s2k 56 lira isteniyor kasko bedeli 46 lira, 320si a 58-59 istiyorlar kasko bedeli 98.000lira :)

parça fiyatlarının çok abartığı olmayacağını düşünüyorum. si için en büyük eleştiri çok sert olduğu hususunda
Bugun gidip detayli incelicem bakalim :)
Yanlis soyledim, parca fiyatlari degil de servis fiyatlarindan korkuyorum en basitinden kuzenin e60 525d'in 40.000km bakimi 1200€ mu 1200Tl mi ne oyle bisey tutmustu

ocean0636
28-05-2011, 12:18
Arkadaşımda var satıyordu 320si 14 lt gibi yakıt değerleri ve yukarılarada çıkıyor bu rakam,neden Rx-8 düşünmüyorsunuz ?

sakin kullanımda az yakar ya bence fab verisi 12.8lt arkadasınız sanırım baya gazlıyodu :)
Rx8'in yakıt tuketımı ve motoru korkutuyor benı 100k ye gelmeden bitiyormus sanırım tamırıde yok dırek sandık motor :)
Rx8 yerıne s2k daha mantıklı gelıyor bana ama onunda temızı yok 1 haftadır aradıgım adamların haddi hesabı yok ama araba yok :)

Kahraman castle
28-05-2011, 12:18
Arkadaslar E90 320si hakkinda detayli bilgiye ihtiyacim var. Kronik sorunlari nelerdir, yakit tuketimi performansi konforu vs. vs. gibi.. Yani insani sekilde kullanildigi taktirde bana ne gibi peoblemler yasatabilir ? ***** BMW'nin parca fiyatlari ciddi yuksek, alacagim aracinda garantisi bitmis olacak o yuzden tereddutte kaldim. Bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum :)

Örnek olarak asagidaki araci dusunuyorum. Boyasiz Antalya kosifler cikisli ve servis bakimli deniliyor.

BMW 3 Serisi 3.20Si 2006 Model 28.500 EUR Galeriden satılık ikinci el Mavi renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-hatasiz-bmw-320-si-173-hp-m-paket-manuel-vite-48542100/detay/)

slm kardeşim,bu aracı almak istersen sahipleri akrabam olur elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

ocean0636
28-05-2011, 12:21
slm kardeşim,bu aracı almak istersen sahipleri akrabam olur elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Bende zaten yakın bir arkadaşımın aracılıgıyla gıdıyorum, benden bahsetmıs bugun gıdıp ınceleyecegım. Anlaşamadığımız bir husus olursa sizden yardım isterim, ılgılendıgınız ıcın tesekkur ederım :)

ocean0636
28-05-2011, 12:51
Bende var Rx-8 söylediğin bilgiler kulaktan kulağa dolaşan rivayetlerden ibaret :) mişle muşlu zaman kelimelerine kalırsak :) S2000 diyorsun görüyoruz sıkıştırmadan motor onlarında ellerine alıyorlar.100.000 KM garantisi var zaten ayrıca Dünyada 300-400 bin km'de araçlar mevcut Mazda Honda arabalarından daha dayanıklıdır,emin ol buna Türkiyede Honda çok abartılan bir Marka biliyorsun bende Honda araçta var fanatiklik bir yere kadar Mazda ile tanışınca malzeme kalitesi olsun yol tutuş olsun Rx-8 S2000'le kıyas kabul edemez,zaten makyajlı kasa alırsan tadından yenmez sandık motor kaygın olmasın parça bol,tamir yok diyorsun,detonation aşınma problemi yoksa rebuild çok çabuk yapılıyor,sen pistonlu motorda tamir yapabiliyormusun bir çok parça alıp tekrar topluyorsun bu lafları söyleyenler artık fikirleri değişti önyargılı olmayınız s2000 sahip olup Rx-8 alan arkadaşlarımız var makyajlı Rx-8'ler daha seri biraz modifiye ve aracı hafifletince s2000le yürüyor İtalyada bir arkadaşım 1200 kg civarına düşürdü Rx-8'inin kg'sunu ve pistte Sti'lar Ferrariler kovalıyor yol tutuşu Amerikada geçtiğimiz sene 2010 yılında 100.000$ altında satılan en iyi 3. araba seçildi yol tutuş konusunda 1.Porsche 911 turbo 2.Bmw M3 3.Mazda Rx-8'dir.Yakıta takılma çünkü 14-15 lt yakıyor ortalama uzun yolda bu rakam 9-10 lt şehir içinde 15 lt civarı gazlama performanslı kullanımda çok fazla yaktığı doğru değil çünkü Rotary devirli kullanınca zevkli bir araçtir.Ben zamanında elektrik süpürgesi derdim Rx-8'e ama gittim aldım şimdi Rx-8 Türkiye olarak 2 tane organizasyon yaptım.Mazda Türkiye Genel Müdürü,Avrupa Satış Müdürleri olsun hepsi katılım gösteriyor.Destekliyorlar bizi yakın tarihlerde Rotary Türkiye koşullarında çok iyi yerlere gelecek.Motor konusunda hiç kafana takma önceden problem çıkaran araçlar yalnış yağ tercihinden bu şekle geldi.Turbo tune işlemlerinde Renesis motoru overheated olduğundan dolayı başarı alınamıyordu ama supercharger ile bu sorun oluşmuyor,13b msp Rx-8 motoru en teknolojik Rotary motorudur şuan ve ekonomi sağlamak adına exhaust portları ufak olduğundan ***** Turbo exhaust gazını işleyerek çalışan sistem olmasından pek sağlıklı araçlar ülkemizde yapamadılar.Ported Engine yapsalar o sorunda kalmaz.çok zor bir motor değil Rotary çok eğlencelidir.atmosferik yüklemelerinde 300whp'ye yakın 1.3 litre'den güç alıyorsun çok zevkli bir araba kesin seni tatmin eder..
S2000'de motor kıranların buyuk kısmı fıltreden su cekme muhabbetınden cok az bır kısmıda arabaya işkence yapıldıgından olmustur(youtube'a potomyali s2000 yazarsanız ne demek istediğimi anlarsınız :)). Rx8 de bu oran cok daha fazla ben sorunsuz olarak 100k yı gecmıs bır rx8 gormedım suana kadar. Bir zamanlar bende rx8 hastasıydım ama bu soyledıklerımı ben uydurmuyorum yada bır kısıden duymadım, bır suru kısı aynı seyı soyluyor.
Gecen yıl sanırım forumdan bır arkadas 207rc ile rx8 denedıler ıkısıde stock sanırım rx8 fıltrelı falan ama rc 5-10 boy atıyordu rx8'e. Bılmıyorum etrafta pek cok olumsuz ornek varken rx8 e bakmak bana fantazı gıbı gelıyor. Siz anladıgım kadarıyla rx8 e baya bır gonul vesmıssınız cıddı olarakda ugrasıyorsunuz İnş. gelecek yıllarda sorunsuz rx8ler goruruz bızde bırer tane alırız o zaman :)

Renç
28-05-2011, 12:51
EgeServiste vardı Geçen ay. 2009 trafiğe çıkışlı... km'si çok komikti, net hatırlamıyorum.
65bin tl internet rakamıydı. 60civarına gitmiştir.
o araba bu paralara gidince, bu ilanları duranlar şişirme oluyor :)

bence kesinlikle binilcek araç, bende çok istiyorum.
yarış arabası ruhu var bir kere. 320d'ye benzeyen tek yeri kaportası

Onuralp
28-05-2011, 12:59
Güzel araçtır eski-yakın bir arkadaşımda vardı. Gayet memnundu benzin fiyatları azıtınca 320 dizel'e geçti. Tatmin edici bir performansı var, görünümü de çok güzel.

ocean0636
28-05-2011, 13:13
EgeServiste vardı Geçen ay. 2009 trafiğe çıkışlı... km'si çok komikti, net hatırlamıyorum.
65bin tl internet rakamıydı. 60civarına gitmiştir.
o araba bu paralara gidince, bu ilanları duranlar şişirme oluyor :)

bence kesinlikle binilcek araç, bende çok istiyorum.
yarış arabası ruhu var bir kere. 320d'ye benzeyen tek yeri kaportası
Benımde merak ettıgım bırsey bu kadar dolu spor emsallerıne guclu bır bmw neden bu kadar düşük fiyatlarda seyredıyor :)

Güzel araçtır eski-yakın bir arkadaşımda vardı. Gayet memnundu benzin fiyatları azıtınca 320 dizel'e geçti. Tatmin edici bir performansı var, görünümü de çok güzel.

320d e gore nasıl performansı vs benım ıcın sorabılırmısın :)

ocean0636
28-05-2011, 13:15
Şöyle bir video buldum. E46 330cd - Rx8 - e90 320si Motorvision - Tracktest

pTIwNsqFQYc

YouTube - ‪BMW E90 320SI Tracktest - Motorvision‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=pTIwNsqFQYc)

Kahraman castle
28-05-2011, 13:16
eyvallah.birbirimize yardımcı olunmasını gerekebileceğini düşündüm.
insanlık görevi.

ocean0636
28-05-2011, 13:28
Buraya bir çok Rx-8 videosu koyarım :) sen bence yalnış anlama çok kulaktan laf duymaktan böle söylüyorsun bahsettiğin s2000'inide biliyorum.Honda arabaları neden motor bitiriyor söyliyim,Sıkıştırması fazla birde yükleniyorlar.Şimdi şu var ekonomik spor araba bu mantalite olunca arabanın motor bir yere kadar dayanıyor,anlatabiliyormuydum.Düşük afr demek motorda fazla yıpranma aşınmaya sebep olur s2000 az yakıyor çok kaçıyor sonra noluyor motorlar bitiyor,zengin afr'de motor problem sıkıntısı daha az yönde olur Rc-Rx videolarını buraya ekliyim istersen.100.000 km üstünde çok Rx-8 var :) Rx8club.com da haddiden fazla pettit sc stage 1 adamlar 120.000 mile'da bolt on şekilde biniyorlar.Türkiyede sıkıntı yağ kaynaklı.

Bahsettiğin videolar bunlar sanırım.Bak şu konuda hak veririm,Rx-8 rolling arabası değildir,pist arabasıdır.Drift konusunda çok zevklidir,s2000 gibi powerslide yapmaz.Drift yapar,lsd mevcut,şase rijit.Rx-8 R3'lerde makyajlı kasalarda flooding problemi kalmadı yani motoru stop ettikten sonra Rotor housinde biriken benzin tekrar marşa bastığınızda buji ıslatma ve flood olma olayı yeni kasalarda istediğin kadar uğraş flood olmaz.

YouTube - ‪mazda rx8 vs 207rc‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=fHBvqIktxQI)
YouTube - ‪RC-RX‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=7fakvcB2P78)

Yunanistan Avrupada en çok Rotary konusunda tecrübeli ülke çok yaygın orada yapılan na veya forced induction olmuş araçlar var çok güzel işler çıkarıyorlar.Önyargılı olma seveceksin eminim güzel bir video na olarak Rx-8.

YouTube - ‪TUNED RX8'S ROLLING BATTLE.wmv‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=IvWR1Jpwaio)

0-100 Na çok iyi dereceler yapmakta mümkün :)

YouTube - ‪FULLY BOLTED AND TUNED RX8 TIMES!!!‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=98lQoOA2RIQ&feature=related)

S2000 az yakıyor diye kım soyledı ılk defa duydum :)
S2k ım olmadı ama k prolu typerdan ornek vereyım 2000-3000rpm kullandıgım taktırde 30krş yakıyor ama redline 9000rpm dönersen bi 60-70krş yakıyor ama yaktığınıda sonuna kadar hakediyor. ''Az'' kavramı göreceli bir şey ama bence 70krş hiçte az bir tüketim değil :)
Honda gibi motorlarını dünyaya kanıtlamış bir markaya araçları çok fakirde çalışıyor hepsi motor kırıyor dıyosun gercekten cok komık valla ne dıyecegımı bılmıyorum :)

Bir yanlısında bu arabalar devır donmekten motor kırmaz her araçta olacağı gibi bakımsızlıktan kırılır, ve aksine gazlanmayı devir dönmeyi çok sever; gazlamazsan küser, yagını suyunu 3000-5000 de degıstırtıgın ve bilinçli gazladığın taktirde stock(egzoz fıltre vs) s2k typer ın motor kırması imkansız.

Benım soyledıklerıme ınanmıyorsan forumda yıllarca bu arabalarla uğraşmış halada uğraşan her yaştan her kesimden bir ton adam var, onlara da sorabilirsin..

ocean0636
28-05-2011, 13:29
eyvallah.birbirimize yardımcı olunmasını gerekebileceğini düşündüm.
insanlık görevi.

Teşekkür ederım valla sağolun, anlaşamadıgımız bir konu olursa size pm atarım :)

redbaron
28-05-2011, 14:50
320 si cok ozel bir arac evet 320d kadar gitmiyorsada limited seri koleksiyon olabilecek ozel bir arac. Normal 320 i den farklı parcaları var, limited yazılı bolmeleri komple m paket, motor kapagı orjinal karbonfiber vsvs... ve onemlisi harika jantları :) motoru daha güclü 175 hp iyi gidiyor ama 320d ile kıyaslama 163lugun bile gececegini düsünüyorum.Ozellikle standart motor ve eksoz sesi homurtuları cok güzel, insanı cezbediyor.Bence en kotu yani kilitli diff olmaması,boyle ozel bir aracta olmalıydı. ozet olarak 320si duygusal, 320d mantıksal...

emre yeşil
28-05-2011, 16:05
parasına göre araç hem özel hemde güzel ama istanbulda al bunu manuel vites dur kalk yap falan 15 litre yaksın gitmesin kimsenin işine gelmez o yüzden piyasasınn zayıf olduğunu düşünüyorum istanbul harici trafiksiz şehirlerde bu araba insana büyük keyif verir güç olarak bir şey beklemeye gerek yok bence genel olarak fiyatına göre çok güzel bir araba.

levent
28-05-2011, 16:29
320 si cok ozel bir arac evet 320d kadar gitmiyorsada limited seri koleksiyon olabilecek ozel bir arac. Normal 320 i den farklı parcaları var, limited yazılı bolmeleri komple m paket, motor kapagı orjinal karbonfiber vsvs... ve onemlisi harika jantları :) motoru daha güclü 175 hp iyi gidiyor ama 320d ile kıyaslama 163lugun bile gececegini düsünüyorum.Ozellikle standart motor ve eksoz sesi homurtuları cok güzel, insanı cezbediyor.Bence en kotu yani kilitli diff olmaması,boyle ozel bir aracta olmalıydı. ozet olarak 320si duygusal, 320d mantıksal...

tamamen kilitli olmasada düşük dereceli bir kilit var .

ocean0636
28-05-2011, 17:08
Ben sana yardımcı olmaya çalıştım arkadaşım merak etme hangi araba nasıl motor kırar görüyoruz,uzak değiliz s2000'lere fln yükleyip fabrika ayarnda araba yürütüp zamanında motor indirenlerde vardı maksat yardımcı olmak,hondaların içinde büyüdüm bana hondaları anlatma lütfen,alacağın araba ne olursa olsun,hayırlı uğurlu olsun..

Yardimlarin icin tesekkur ederim rx8'i usenmeden uzun uzun anlatmissin sagolasin. Ama rx8'i ovmek adina hondalari kotulemen hic etik olmadi. Kazasiz belasiz surusler dilerim sanada..

ocean0636
28-05-2011, 17:15
Az once galerideydim 10km kadar kullandim. Gercekten cok guzel bir arac, yol tutusu prestiji vs zaten tartismasiz ve performansida gayet tatminkar arabada 4 tane 100kg luk adam olmasina ragmen sakir sakir vitesleri bitiriyordu :)

163'lugune binmedim fakat 177 lige gore kiyaslarsak tork farki cok hissediliyor. Genel olarak cok donanimli mantikli bir arac :)

parasına göre araç hem özel hemde güzel ama istanbulda al bunu manuel vites dur kalk yap falan 15 litre yaksın gitmesin kimsenin işine gelmez o yüzden piyasasınn zayıf olduğunu düşünüyorum istanbul harici trafiksiz şehirlerde bu araba insana büyük keyif verir güç olarak bir şey beklemeye gerek yok bence genel olarak fiyatına göre çok güzel bir araba.
Tabi konfor dusunulunce otm olmasi daha iyi fakat antalyada fazla trafik yok zaten birde cok devir dondugu icin manuel daha zevkli olabilir. Fakat ist.'da olsaydim otm dusunurdum bende :)

ErBAY
29-05-2011, 11:06
Eski 3.20 si kullanıcısı olarak type-r'dan inip 3.20si'ye bindiğinizde arabanın gitmedgının farkına varıcaksınz. 3.20Si'nın kronık sorunu 3 vıtes sekromeci ve catalıdır. Onun harıcınde konfor , yol tutusu guzel bı aractır. Hayırlısı olsun.

mad_max1978
29-05-2011, 17:26
bu aracın coupesi yokmu?