PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden ep3 typer da fn2 değil ? performans mı yoksa ne ? sizce

cdc70
28-05-2011, 18:15
yorumlarınızı bekliyorum thanks .....:icon_tup:

said_
28-05-2011, 18:31
bu konu çok konuşuldu çok tartışıldı bi sonucada ulaşılamadı pek :)

By_Carizma
28-05-2011, 18:32
Fn2 de type-R diye biliyorum FN2 Type-R hatta :)

said_
28-05-2011, 18:33
ben yanlış anlamışım soruyu galiba karşılaştırmamı yoksa isim bazındamı bi soruydu bu ? :)

Ufuk
28-05-2011, 18:38
Fn2 de type-R diye biliyorum FN2 Type-R hatta :)

Hayır konu o değil.ikisinde de type-r seçeneği var.İkiside k20.Ama konuyu açan kişi neden aynı motorlu iki araç arasından bir önceki kasanın daha çok tutulduğunu soruyor.
Buyrun;
http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/23652-fn2-ler-ep3-lerin-tahtina-oturabilecek-mi.html

Cem.B
28-05-2011, 18:39
bence yenisi çok daha güzel

Serhat Y.
28-05-2011, 19:06
Bu konu cok tartisildi ama netice itibari ile ikiside k20 yapilan modifikasyonlara verdigi tepkiler benzer kullanim ozellikleri acisindan fn2 biraz daha guven veriyor bence yol tutus anlaminda daha keskin ep3 e kiyasla kokpit olarak daha kaliteli uretilmis yeni olmasi sebebiyle, dezavantaji agirligi ve elektronik gaz kelebegi oda tamamen roll odakli kullanimda ortaya cikiyor istenirse onunda cozumu var tabi, ep3 icin olan nekadar mod parca varsa fn2 yede var arastirilirsa tabi tr.de herhangi bir dukkanin tezgahinda hazir altak seklinde bulunmuyor ep3 gibi parca tuketimi cok olmadigi icinde ikinci elde fn2 nin mod parcalari cokcok sinirli yani yurutlmesi biraz maliyetli. Biraz daha kalite isteyene fn2 daha fazla gitme odakli olsun isteniyorsa ep3 ama ikisininde verdigi heyecan setuplar ayniysa cok benzer bence,,

JenGoO
28-05-2011, 19:44
FN2 de malzeme biraz daha kaliteli ben kendi nacizane fikrimi söylüyorum bir ep3 kullanıcısı olarak , FN2 lerin motoru bildiğin göğüsün altında alan dar..Performans olarak ta elektronik gaz kelebeği yüzünden tepkiler geç.. Ama koltukları olsun iç dizaynı olsun tartışılmaz FN2 nin..

Dou
28-05-2011, 19:50
Bu konu çok tartışıldı vaktinde ama katılmadığım noktalar var okuduğum mesajlarda, onlara cevap vereyim naçizane fikirlerimdir.

Serhat abiye katılmıyorum yol tutuş konusunda, standart vs. standart yol tutuşta ep3 çok daha iyi (ki aslında ep3 te yol tutuşta iyi değil standardı). FN2 ye yol tutturan şey esp den başka bir şey değil ve fn2 nin en önemli dezavantajlarından biri arka aksamı torsiyon.

Güven hissi vs.. FN2 çok daha iyidir orasını tartışmıyorum, sonuçta benim gözümde high-society bir type-r fn2. Belki saçma olacak ama evo ix ile evo x arasındaki değişim gibi bir değişim var 2 type-r arasında. fn2 kötü ep3 iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın, iki aracın tarzı çok farklı sadece.

Ama benim görüşüm, sürüş pozisyonu, direksiyon hissiyatı ve tasarımı fn2 nin çok daha iyi, kesinlikle gündelik kullanıma da daha uygun ep3 e kıyasla.

OnurD.
28-05-2011, 19:58
Fn2 nin tasarımı falan ep3 e göre çok daha güzel Bence. Ancak Bendeki mantık; Herşeyin az elektroniklisi makbuldür :) Keşke olsada Ek9 desek ;)

ali_utku
28-05-2011, 20:04
fn2 daha modelli daha yeni bir araç.elektronik olarak daha dolu. ve bence fn2 , ep3 e göre daha geniş bir kitle tarafından beğenildi tasarım olarak.ep3 ü biz beğeniyoruz ama fn2 yoldan geçen herkesin dikkatini çekecek bir kozmetiğe sahip.

emek harcanırsa fn2 lerde gayet güzel yürüyor.örnekleri var.tek dezavantajı ağırlık.

bence fn2 ep3 e göre üstün bir araç.burdan ep3 ler kötü diye anlaşılmasın.ep3 benim alınacaklar listemin en başında :) . fn2 iyinin iyisi :)

Serhat Y.
28-05-2011, 20:23
dou vsa nın devreye girdiği yere kadar yapmıştım ben yorumumu zaten halada savunuyorum iki aracıda kullandım hatta şööle örnek vereyim senin aracın yılmazdayken daha kullanma şansım olmuştu ordan kıstas alıyorum fn2 nin verdiği tepkiler çok daha keskin, senin nasıl bir tecrüben var bilemem tabi ama benim şahsi görüşüm bu şekilde, bizim gibi amatör kullanıcıların kesin hüküm getirmesi zor çok fazla etken var yol tutuş konusunda ve gündelik hayatta hertürlü yol şartında kullanıyoruz aracı, en güzeli kullanıcıların yaptığı yorumlara bakmak bu konuda çoğunluk nediyor acaba,,

Dou
28-05-2011, 20:29
dou vsa nın devreye girdiği yere kadar yapmıştım ben yorumumu zaten halada savunuyorum iki aracıda kullandım hatta şööle örnek vereyim senin aracın yılmazdayken daha kullanma şansım olmuştu ordan kıstas alıyorum fn2 nin verdiği tepkiler çok daha keskin, senin nasıl bir tecrüben var bilemem tabi ama benim şahsi görüşüm bu şekilde, bizim gibi amatör kullanıcıların kesin hüküm getirmesi zor çok fazla etken var yol tutuş konusunda ve gündelik hayatta hertürlü yol şartında kullanıyoruz aracı, en güzeli kullanıcıların yaptığı yorumlara bakmak bu konuda çoğunluk nediyor acaba,,

Yakın zamanda kullandıysan (ilk aldığı zaman değil), o konilerin 2 si ya da 3 ü patlaktı ve alındığı günden beri üstünde idi abicim :) Normal yani patlak amortisörle tepkisiz bir araba. Ayrıca aracın ilk sahibi Güneş'in tercihi yanlıştı Koni + eibach kesinlikle uyumsuz yayın karakteristiğinden ötürü.

Ben KW coilover taktım o patlak konilerden sonra arabanın dünyası değişti haliyle. Her arabanın değişir tabi coiloverdan sonra ama görevini iyi yapamayan amortisörden sonra tabi ki inanılmaz fark oluyor.

Ha bahsettiğin direksiyon hissiyatı ise evet fn2 daha iyi. Sadece fn2 değil tüm yeni civicler baya baya başarılı bence eskiye nazaran.

Standart vs. standart karşılaştırırsak mesela top gear'in testi iyi bir örnek, Jeremy çok güzel özetliyor olayı

http://www.youtube.com/watch?v=XEbe7TGP7OY&feature=related

Dediğim gibi fn2 kötü muhabbeti değil demeye çalıştığım, sadece iki arabanında belirli avantajları var birbirine göre. FN2 daha soft bir type-r donanımlı ve çeşitli teknik farklılıklarından ötürü bu da normal yani :)

Cem.B
28-05-2011, 20:31

knka napıon evde çıkmıomusunuz sıkıldım evde ya :)boşver fn2 ep3 ü :)

Serhat Y.
28-05-2011, 20:34
kanka valla inanırmısın bende sıkıldım çok çıkalımmı napalım?

cdc70
28-05-2011, 20:59
kanka valla inanırmısın bende sıkıldım çok çıkalımmı napalım?

:))) hahaha cıkın cıkın bakalım

berkayGLRN
28-05-2011, 21:28
bence ep3 çünkü görünüş açısından birde rahat kurcalanıp oynanıldıgı ıcın..

Murat Özcan
28-05-2011, 22:14
her zaman tercıgım ep 3 olmustur hem performans hemde gorunus acısından daha guzel bence

seko
28-05-2011, 22:20
cunku daha ucuz :)

TünayK
28-05-2011, 22:34
cunku daha ucuz.

HaKo
28-05-2011, 22:40
bencede en büyük etken fiyatıdır..

cdc70
28-05-2011, 22:53
Hayır konu o değil.ikisinde de type-r seçeneği var.İkiside k20.Ama konuyu açan kişi neden aynı motorlu iki araç arasından bir önceki kasanın daha çok tutulduğunu soruyor.
Buyrun;
http://www.techturkey.com/forum/karsilastirmalar/23652-fn2-ler-ep3-lerin-tahtina-oturabilecek-mi.html

beni mükemmel özetlemişsin kardeşim eyw....:icon_tup:

cdc70
28-05-2011, 22:55
bencede en büyük etken fiyatıdır..

arkadaslar 2002 ve 2005 model typer ep3 rakamları neredeyse 2008-2009 fn2 typer la aynı .fiyatı söz konusu ise ep3 bence daha pahalı

cdc70
28-05-2011, 22:58
Bu konu çok tartışıldı vaktinde ama katılmadığım noktalar var okuduğum mesajlarda, onlara cevap vereyim naçizane fikirlerimdir.

Serhat abiye katılmıyorum yol tutuş konusunda, standart vs. standart yol tutuşta ep3 çok daha iyi (ki aslında ep3 te yol tutuşta iyi değil standardı). FN2 ye yol tutturan şey esp den başka bir şey değil ve fn2 nin en önemli dezavantajlarından biri arka aksamı torsiyon.

Güven hissi vs.. FN2 çok daha iyidir orasını tartışmıyorum, sonuçta benim gözümde high-society bir type-r fn2. Belki saçma olacak ama evo ix ile evo x arasındaki değişim gibi bir değişim var 2 type-r arasında. fn2 kötü ep3 iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın, iki aracın tarzı çok farklı sadece.

Ama benim görüşüm, sürüş pozisyonu, direksiyon hissiyatı ve tasarımı fn2 nin çok daha iyi, kesinlikle gündelik kullanıma da daha uygun ep3 e kıyasla.

benim tek derdim spor bi araba da bu s2ooo de dahil digital göstergeler sinir bozucu bence .
tempra gibi ya ne biliyim analog gösterge olucak görüceksin ibrenin çarptığını :D

levent
28-05-2011, 23:07
fn2 derim ben, gündeliğe çok daha uygun bir araç, ep3 daha safkan ve parça olarak daha kolay bulunabilir konumda ülkemizde. o yüzden ep3 tercih ediliyor ve sayıları belli olduğu için 2. el performansı 2008-2009 fn2 ile eşdeğer düzeyde gidiyor ama tabi olması gereken bu değil.

dou güzel açıklamış diğer hususları da.

cdc70
28-05-2011, 23:14
fn2 derim ben, gündeliğe çok daha uygun bir araç, ep3 daha safkan ve parça olarak daha kolay bulunabilir konumda ülkemizde. o yüzden ep3 tercih ediliyor ve sayıları belli olduğu için 2. el performansı 2008-2009 fn2 ile eşdeğer düzeyde gidiyor ama tabi olması gereken bu değil.

dou güzel açıklamış diğer hususları da.

bence de fn2 typer gerek donanım gerek iç ve dış dizayn bakımından hakkettiği rakamların cok altında

belkide bu yüzden tutulmadı gibi geliyor insanlara

GokhanE.
28-05-2011, 23:16
ep3 ün karizması.

cdc70
28-05-2011, 23:18
ep3 ün karizması.

ep3 daha vahşi ve o kasası uzun böle transporter min gibi :D egzos sesi zaten değişik yani fn2 lerde ben o sesi duyamıyorum belkide bana rast gelmedi hiç ama :soru:

orkun-07
28-05-2011, 23:29
Değişik bir yorum yapayım arkadaslar.fn2nin bildiginiz gibi çıkış yılı 2007.ve hepsinin garanti süreleri 6yil. Buda demektirki en az2013 e kadar garantileri devam edecek.fn2nin parça maaliyeti kimsenin kolay karşılayabileceği paralar degil.kimse araçla oynayamiyor.oynasa garantiden çıkacak ve bu büyük bir risk olacak.inaniyorumki 2013den sonra fn2 çok daha popüler bir araç olacaktir.birde ek olarak bu fn2nin Dis görüntüsü ile ep3 U kiyaslayip ep3 daha hoş gözüküyor diyen arkadaşları hayretle karşılıyorum..:p:p

OnurÖzden
28-05-2011, 23:37
FN2 Typer ilk çıktığında herkes tasarımına yumurta diyordu.Şimdi aracın tasarımını beğenen çok insan var.Demek ki insanlar alışıyor :)
Benim görüşüm , hala yumurta :D

BoraRS
28-05-2011, 23:39
FN2 benim daha çok hoşuma gidiyor. Torsiyon morsiyon gaz kelebeği olsun. İstersen onu da çözersin. Sadece illa roll odaklı olsun diyorsanız zaten iki araba arasında modeline göre 10-20 milyar arası fiyat farkı var. Hangisi ucuz ise onu alır yürütürsün. Ama genel olarak kesinlikle FN2 derim ben.

Enes-x
28-05-2011, 23:41
Değişik bir yorum yapayım arkadaslar.fn2nin bildiginiz gibi çıkış yılı 2007.ve hepsinin garanti süreleri 6yil. Buda demektirki en az2013 e kadar garantileri devam edecek.fn2nin parça maaliyeti kimsenin kolay karşılayabileceği paralar degil.kimse araçla oynayamiyor.oynasa garantiden çıkacak ve bu büyük bir risk olacak.inaniyorumki 2013den sonra fn2 çok daha popüler bir araç olacaktir.birde ek olarak bu fn2nin Dis görüntüsü ile ep3 U kiyaslayip ep3 daha hoş gözüküyor diyen arkadaşları hayretle karşılıyorum..:p:p

Garanti olayı çok mantıksız bir bakış açısı , yetkili serviste periyodik bakım maliyetini bir öğren istersen anlayacaksın ne demek istediğimi :)

cdc70
28-05-2011, 23:48
Garanti olayı çok mantıksız bir bakış açısı , yetkili serviste periyodik bakım maliyetini bir öğren istersen anlayacaksın ne demek istediğimi :)

belki de orkun'un dediği şeye gelicek fn2 typer da yani garantisi bittiği zaman ve yeni kasa typer cıktığı zaman belki periyodik bakımları da yumuşar enes ? ep3 e göre daha pahalı maliyeti oldugunuda yeni öğrendim thanks...

2 si arasında kalıyorum bakalım kısmet kırmızı yada siyah bi fn2 de alırsam süpriz olmaz ama fn2 typer da güsel gelmeye başladı çünki ilk zamanlar bende özellikle arka bölümünden hiç hoşlanmıyordum

Enes-x
28-05-2011, 23:57
belki de orkun'un dediği şeye gelicek fn2 typer da yani garantisi bittiği zaman ve yeni kasa typer cıktığı zaman belki periyodik bakımları da yumuşar enes ? ep3 e göre daha pahalı maliyeti oldugunuda yeni öğrendim thanks...

2 si arasında kalıyorum bakalım kısmet kırmızı yada siyah bi fn2 de alırsam süpriz olmaz ama fn2 typer da güsel gelmeye başladı çünki ilk zamanlar bende özellikle arka bölümünden hiç hoşlanmıyordum

Sen yanlış anlamışsın , her ikisi içinde geçerli bu.. yetkilide bakım maliyeti oldukça yüksek.Yedek parçalarınında iki araç için fiyat olarak pek farklı olacağını sanmıyorum serviste.

cdc70
29-05-2011, 00:02
Sen yanlış anlamışsın , her ikisi içinde geçerli bu.. yetkilide bakım maliyeti oldukça yüksek.Yedek parçalarınında iki araç için fiyat olarak pek farklı olacağını sanmıyorum serviste.

hımm anladım . napalım kısmet artık gülü seviyorsak dikenine katlanıcaz

orkun-07
29-05-2011, 07:49
Ben ep3un parçaları ucuz demedimki:) demeye çalıştığım birinde garanti karşılarken digerinde kendi cebinden ödeyecek oldugundu.2sininde parça maliyetleri yüksek bir araç sonuçta:icon_tup:

bilalMW
29-05-2011, 11:33
EP3 daha hafif olduğundan tercih nedeni de olabilir.

Melih-Ö
29-05-2011, 11:44
Şahsi olarak tamamen görünüş. EP3 daha bi gösterişli daha bi oturaklı geliyor bana FN2nin kasasını beğenmiyorum ŞAHSİ olarak :)

messi
29-05-2011, 12:06
biri dolmuş diğeri çarpışan araba gibi.
yinede ep3 derim.
fn2den bi sus bi dbs çıkmaz daha. :)

kado
29-05-2011, 13:16
YouTube - ‪Honda Civic Type R car review Top Gear‬‏ (http://www.youtube.com/watch?v=PaYW1mUE8RI)

Swift
29-05-2011, 13:45
benzer speclerde 60-200 ne oluyor?

coolvtec
29-05-2011, 13:47
ep3 daha bi araba, diğeri oyuncak gibi geliyor bana.

FiReWaLL
29-05-2011, 22:01
benzer speclerde 60-200 ne oluyor?

ep önde oluyo ;)

mrtngn
30-05-2011, 00:27
Bende Fn2'nin sahsen dıs kasayı hiçmi hiç sevmiyorum ön farlar olsun arka stop,arka cam olsun..Ep3 daha babacan duruyor.

Ama Fn2'nin kadranlar haric iç tasarımı Ep3'te olsa muazzam birsey olurdu :(:( Burdan Ep3'ün içi cirkin anlamına gelmesin :D

SekoLive
30-05-2011, 00:31
biri dolmuş diğeri çarpışan araba gibi.
yinede ep3 derim.
fn2den bi sus bi dbs çıkmaz daha. :)

dbs ve sus 2002den beri olan araçların kasaları hem parça olayında avantajlılar yaş itibariyle, hem modlamada deneme yanılma yapılmış araçlar, sen fn2leri 2-3 sene sonra gör bence fn2 ep3den daha güzel kasa olarakda özellik olarakda :)

tuner faruk
30-05-2011, 00:42
EP3 ün görüntüsü bana daha Japon aracı daha asi karakteristik olarak geliyor safkan yarış aracı tipi var ve Type-R alıyorsam görüntüye değil performansa önem veririm o nedenle ben EP3 derim :) FN2 daha gündelik görmeye alıştığımız bi karaktere sahip :)

crxvtec
30-05-2011, 01:05
tahminimce genelde mıllet konfor dışında daha çok performans aradıgı için ep3 seçiliyor. Gene benım fıkrımce eğer Honda alıyor olsam kı alıcam bikaç zaman sonra konfor aramıyorum genelde daha çok performans arıyorum. E arkadaşlarında dedıgı gıbı yururu kuvvetlı olan Ep3 oldugu ıcın ep3 seçiliyor. Belkı ılerde yururu ep3 kadar geliştirildiginde mod parçaları çıkarıldıgında fn2 de populerleşecektir.

demokena
02-06-2011, 23:16
Honda kullanan birisi konfor felan aramasın. :) çünkü standart kullanmıyoruz. Dünya genelinde FN2 , ep3 satışını yakalayamadı bunu herkes biliyor. Gaz kelebegi elektronik, arka amortisorleri burulma kirisi, torpidosunda buzdolabi olan arabadan ne kadar type r olur ki...ben sırf karizması için ep'yi tercih ettim.
buda benim şahsi fikrim.