PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BlackBerry SİM kilit

FunnyCorpse
31-05-2011, 12:47
MERHABA arkadaslar

21.10.2010 da aldıfım BB 9700 bold telefon
25.04.2011 de bozuldu ve garantiye verdim TELESERVİCE İZMİR e verdim
29.04.2011 degişim onayı aldı

30.05.2011 de yeni sıfır cihaz geldi yalnız gelen cihaz sim kilitli çıktı başka hatta calısmıyor
benim aldıgım cihaz simkilit yoktu sıfır peşin aldım herhangi bir kampanya ile almadım

4440542 ara dediler 1saat 27 dk . :eek:
ayrıca ptt den 10 liralık konusma yaptım

müşteri temsilcisi yeni imei numarısını verdim onu göremedigini ve onunle şifre olusturamadıgını söyledi eski imei verdim hemen gördü olusturdu dene dedi :soru:
denedim olmadı

VADOFONE den aldım cihazı gittiim onlara biz yapamayız dedi
TELESERVİCE aradım 1 kişi bile muhattap olup konusma

Anlıcanız ben telefon 1 ay bekledim telefonsuz kaldım
SIFIR TEL GELDİ diye sevinirken cihazı kullanamıyoruz NE YAPABİLİRİM

SAYGILAR

34tb9544
31-05-2011, 12:59
Elindeki fatura ve tamir kagidiyla birlikte bulunduğun belediyenin beyaz masasına gidiyosun tüketici hakları masası var onlara bütün belgeleri sunuyosun eksiksiz bı sekilde onlar hallediyo

otuzdört
31-05-2011, 13:11
hangi operatörü kullanıyorsan musteri hizmetlerini ara. de böyle böyle bir cihaz kullanıyorm sim kilit istiyor sana bir kod vericek. ben türkcell bold9700u aveaya acmıstım aveayı arayıp bir kod vermişlerdi.

cumhur
31-05-2011, 13:27
hangi operatörü kullanıyorsan musteri hizmetlerini ara. de böyle böyle bir cihaz kullanıyorm sim kilit istiyor sana bir kod vericek. ben türkcell bold9700u aveaya acmıstım aveayı arayıp bir kod vermişlerdi.

Arkadasın dediği gibi yaparsan sorun kalmıcaktır ama onemli olan senın hangı operatörü kullandığın değil cihazın hangi operatöre kayıtlı olduğudur. Hangi sim kartı takınca sim kilit istemiyorsa o operatörü ararsan yardımcı olurlar.

FunnyCorpse
31-05-2011, 14:12
ben avea kullanıyorum taktım olmadı
turkcell taktım oda olmadı
telefon vadofone den alındı

vadofone aradım görüştüm onlar imei numarasını istediler verdim cihazı göremiyoruz dediler
eski imei istediler verdim bana kod verdiler ama olmadı
yeni iemi sonucta sıfır ürün geldi

FunnyCorpse
31-05-2011, 14:17
Elindeki fatura ve tamir kagidiyla birlikte bulunduğun belediyenin beyaz masasına gidiyosun tüketici hakları masası var onlara bütün belgeleri sunuyosun eksiksiz bı sekilde onlar hallediyo

izmir de ögrenciyim ve final haftası zamanım yok dün zorla zaman yarattım :) tel. almay agittim heyecanla ama dediginizi yapacam
yapılmazsa

netten bakıyorum yerine :icon_tup:
tesekkur ederim

FunnyCorpse
31-05-2011, 14:21

aradım avea yı cihazınız VADOFONE dedi onları arayıp şifre alıcaksınız dedi :D

13 dk sürdü toplamda :ofk:

teskkur ederım yinede :icon_tup:

ef186
31-05-2011, 17:44
eger ugrasicam dersen daha coook arar sorarsin ...
ama imei no su kayitli ise simkilit olayini dert etme 15 dolar gibi birseye kendinde internetten halledebilirsin omurboyu formatta atsan versyonda guncellesen bidaha cihaz simkilitli hale geri donmez ...

Unlock mobile phone | Unlock code | Mobile unlock code | Unlock Blackberry GSM (http://www.unlock2go.com) dan gir hallet dedigim gibi ugrasamam bunlarla telefonu kullanmam lazim diyorsan ...

ben 4 bb yi busekilde sorunsuz kullaniyorum ...

ef186
31-05-2011, 17:46
bu arada bu sitede alisveris yaparken indirim kodu yazan yere de blackberry10 yazarsan %10 iner odedigin para ;)

FunnyCorpse
31-05-2011, 18:54
arkaadaşlar ben telefonu sım kıdırıcaktım garanti dışı kalır dedi
bende gittim servise verdim :)

istanbula yolluyoruz dediler orda yapılıp yollanacakmış
dün geldi bugun geri gitti :)

bekliyecegim artık çok tesekkur ederım ilgilendiginiz için :D

cumhur
31-05-2011, 22:38
Altibustu bi sim kilit 5 dak bile surmez calculate etmesi gonderirsen ayni gun icinde yardimci olurum arkadasim. Bilmedigin sitelere abuk subuk paralara gerek yok. (not: kilit hakkini 10 kereden fazla denersen bloke olur tekrar anakart degisimi gerekir)