PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diz üstü pc yardım ( alınırmı )

yaşar
16-06-2011, 15:53
BİM A.Ş. > Aktüel Ürünler (http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/notebook-k52f-xe855o.html)

Ürün hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi yada daha iyisini tavsiye edermisiniz,çalındıgından buyana evde internete giremiyorum şimdiden sağolun.

arfy
16-06-2011, 15:54
ne amaçla kullancaksın abi o önemli abi .. oyun oynicakmısın mesela...

yaşar
16-06-2011, 15:56
ne amaçla kullancaksın abi o önemli abi .. oyun oynicakmısın mesela...

yok arifim oyun oynamıyorum,zaten oynasam senin eve gelirim :D

nakayama
16-06-2011, 15:58
işlemcisi düşük ilerisi için sıkıntı olabilir :)

mrtngn
16-06-2011, 16:01
Oyun oynanmıcaksa sadece internet için kullanılcaksa alınabilir. Biraz işletim sistemi kısıtlayabilir ama oda halledilmicek bisey değil:):)

yaşar
16-06-2011, 16:05
işlemcisi düşük ilerisi için sıkıntı olabilir :)
İlla bu olsun istemiyorum ileride sıkıntı olacaksa zaten istemem :( fiyat hakkında bilgim yok pc dende anlamam fiyat uygunsa almak isterim sıkıntı olacaksa ileriki aylarda olmasın daha iyi :)

Oyun oynanmıcaksa sadece internet için kullanılcaksa alınabilir. Biraz işletim sistemi kısıtlayabilir ama oda halledilmicek bisey değil:):)

Bazen resimleri açtıgımda içim açılsın istiyorum oyun yok ama çözünürlük yüksek olursa güzel olur benim için
Tavsiye edeceginiz pc varsa sevinirim yada bu cihaz cidden alıonır 2.el ama güzel diyebileceginiz cihaz varsa düşünebilirim . ;)

Şöyle bir laptopda var ama netde helede sahibindende görmeden almak yürek ister :) get ilan açarım demiş ama zor sıkıntılı bu işler :(

SON TC
16-06-2011, 16:08
Ooo yaşar başkan sen hala almadınmı pc yı yaa :)

mr.korhan
16-06-2011, 16:08
normalde bu laptop piyasada yok aynı özelliklerde bulunmuyor yani , işlemcisi 6100-6200 olarak ramide 3 v.s.olarak aynıya yakın özelliler bulunabilyor..genelinde iyi bi cihaz fiyat performans açısından, fakat burada unutulmaması gereken bir iki nokta var , sonuç itibariyle bimden alacaksınız ve ödemeniz peşin olacak, yakın modelinin piyasa fiyatıyla arasında sadece 30-40 lira var die tek ödemede üstelik herhangibir puan v.s kazanmadan alışveriş yapacaksınız..
Size Electroworld kampanyasını öneriyim 16-20 haziran arası babalar günü kampanyası olacak orada hatrı sayılır cihazlar var hemen hemen aynı,yada biraz daha farklı maliyetlerde..

Sorunuza gelirsek ,özellik olarak ise çift çekirdek bi işlemci , her ne kadar aksini iddia eden varsada bir P serisi her zaman T serisi işlemciden üstündür ,yani fiyatına göre işlemci ve ram yapısı güzel ,marka güvenilir, genel işlerinizi üstlenebilecek bir laptopdur. hatta çok yüklenmeyen oyunlarıda kaldırabilecektir PES v.s. gibi şahsi görüşüm netbook alınacağına kadar bu ürün tercih edilir..bir ufak tavsiye (ki buna bende dikkat edeceğim yarın) HDMi çıkışın var olup olmadığı bir muamma bu cihaz için, eğer varsa hdmi çıkış,,peşin olarakta almaya karar kıldıysanız alabilirsiniz bence..

aslan
16-06-2011, 16:10
Yaşar abi tech turkey'e girse yeter abi sana ya

yaşar
16-06-2011, 16:15
Ooo yaşar başkan sen hala almadınmı pc yı yaa :)
Yok reis 106 alsam daha az ugraşırdım yemin ederim :)
Bilmedigim konu olunca ne tarafa iterlerse o tarafa gidiyoruz soyun deseler soyunacaz nerdeyse :) :D

normalde bu laptop piyasada yok aynı özelliklerde bulunmuyor yani , işlemcisi 6100-6200 olarak ramide 3 v.s.olarak aynıya yakın özelliler bulunabilyor..genelinde iyi bi cihaz fiyat performans açısından, fakat burada unutulmaması gereken bir iki nokta var , sonuç itibariyle bimden alacaksınız ve ödemeniz peşin olacak, yakın modelinin piyasa fiyatıyla arasında sadece 30-40 lira var die tek ödemede üstelik herhangibir puan v.s kazanmadan alışveriş yapacaksınız..
Size Electroworld kampanyasını öneriyim 16-20 haziran arası babalar günü kampanyası olacak orada hatrı sayılır cihazlar var hemen hemen aynı,yada biraz daha farklı maliyetlerde..

Sorunuza gelirsek ,özellik olarak ise çift çekirdek bi işlemci , her ne kadar aksini iddia eden varsada bir P serisi her zaman T serisi işlemciden üstündür ,yani fiyatına göre işlemci ve ram yapısı güzel ,marka güvenilir, genel işlerinizi üstlenebilecek bir laptopdur. hatta çok yüklenmeyen oyunlarıda kaldırabilecektir PES v.s. gibi şahsi görüşüm netbook alınacağına kadar bu ürün tercih edilir..bir ufak tavsiye (ki buna bende dikkat edeceğim yarın) HDMi çıkışın var olup olmadığı bir muamma bu cihaz için, eğer varsa hdmi çıkış,,peşin olarakta almaya karar kıldıysanız alabilirsiniz bence..
HDMİ çıkışı yok zannedersem :( Dediklerinde haklısın işletim sistemlerinden anlamıyorum bu konuda kime inanacagımıda bilmiyorum sadece güvenmek istiyorum satıcıya gittigimde elinde hangisi varsa onu saplamaya çalışıyor onun iççin burdan çıkacak sonuç ile eve laptop alacagım . :)

Yaşar abi tech turkey'e girse yeter abi sana ya

Yok bazen yetmiyor sadece tech olsa teldende girerimde ,ev hali çocuk derslerini vs vs araştırıyor, bir kere benim telefonu verdim kiltlendi hırsıza :D

mr.korhan
16-06-2011, 16:25
HDMİ çıkışı yok zannedersem :( Dediklerinde haklısın işletim sistemlerinden anlamıyorum bu konuda kime inanacagımıda bilmiyorum sadece güvenmek istiyorum satıcıya gittigimde elinde hangisi varsa onu saplamaya çalışıyor onun iççin burdan çıkacak sonuç ile eve laptop alacagım . :)

Siz ne istediğinizi söyleyin amaç olarak ben yönlendiriyim sizi zamanında bizde yaptık o işleri mağazalarda adamların ihtiyacı yokken yüksek ürün satmak v.s. gibi :) zira bazı ürünlerin primleri yüksekti, bazı ürünlerden o mağaza 50 tane satarsa 2 adet bedelsiz o mağazaya verilirdi, bu sebeplede müdürler sadece o malı sattırırlardı :)
siz bi bakın hdmi olabilir o cihazda..birde dediğim gibi electronun kampanyasına bakın..eğer maliyet önemliyse freedos cihazlarıda inceleyin daha uygun olur..

onursumer
16-06-2011, 16:26
cihazın ozelliklerine gore fiyatı normal

ama bence baştan biraz fazla verin en azından ileriye donuk bir ürün alırsınız

yaşar
16-06-2011, 16:33
Siz ne istediğinizi söyleyin amaç olarak ben yönlendiriyim sizi zamanında bizde yaptık o işleri mağazalarda adamların ihtiyacı yokken yüksek ürün satmak v.s. gibi :) zira bazı ürünlerin primleri yüksekti, bazı ürünlerden o mağaza 50 tane satarsa 2 adet bedelsiz o mağazaya verilirdi, bu sebeplede müdürler sadece o malı sattırırlardı :)
siz bi bakın hdmi olabilir o cihazda..birde dediğim gibi electronun kampanyasına bakın..eğer maliyet önemliyse freedos cihazlarıda inceleyin daha uygun olur..

O zaman durum şu akşam eve geldim yemegi yedim pc açtım sahibinden tech donanım haber vs vs forum siteleri ,bir kaç video,çözünürlüğü yüksek resimlere bakarım araç doga vs eray olsa şimdi o vs yerlerini başka şeylerle doldururdu :D durum bu baglantı sorunu haricinde açtıgımda siteleri beklemek yoruyor insanı sıkılıyorum o yönde hızlı olsun harddisk önemli değil evde 2 tb haricim var zaten pc de birşey bulundurmam agırlaştırmam ,ayrıca 10 yaşında bir kızım var derslerine ve okulun internet sitesine giriyor 5 yaşındaki erkek evladıda telefonu verip asfalt5 oyunu ile kandırıyoruz :D kısaca anlattım inşallah açıklayıcı olmuştur :)

cihazın ozelliklerine gore fiyatı normal

ama bence baştan biraz fazla verin en azından ileriye donuk bir ürün alırsınız

Sağolasın onurum ;)

mr.korhan
16-06-2011, 17:04
peki en önemli beklenti nedir ? ürünün fiyatı ne aralıkta olsun :)

onursumer
16-06-2011, 17:35
bence ev kullanımı için en ideal ürün büyük ihtimalle oyun falan oynamyacaksın ama çok basit birşeyde olmasına gerek yok

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - RV511 CORE İ3-380M 2.53GHZ-4GB DDR3-320GB-1024MB G315M-15.6''-DVDRW-CAM-BT-W7BAS - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-rv511-s03tr-rv511-core-i3-380m-2.53ghz-4gb-ddr3-320gb-1024mb-g315m-15.6-dvdrw-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=53852#divDigerResimler)

samsung zaten kalite olarak ta ayrıca geri donmeyen ürünlerden satıpta geri gelen olmadı hiç arada 1-2 fabrikasyon arıza dışında ;)

yaşar
17-06-2011, 07:54
peki en önemli beklenti nedir ? ürünün fiyatı ne aralıkta olsun :)

600 1000 idealdir benim için :)

Bi arkadaşda bunu tavsiye etti packard bell tk 85 i5 işlemci ?

onursumer
17-06-2011, 09:33
p.bell = acer

fiyat performans olarak oldukça iyidir 1000tl seviyelerine i5 şlemcili bir makinesini almak mümkün

tasarım ve marka takıntınız yoksa verdiğiniz paranın hakkını fazlasıyla verir ;)

Ahmet_28
17-06-2011, 09:37
senin önceki laptop iyiydi hırsızı bulsaydık pazarlık eder kelepir fiyata alırdık :D

maxpower
17-06-2011, 13:07
.:.NOVA Bilgisayar.:. ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410M 2.30Ghz, 4GB RAM ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410M 2.30Ghz, 4GB RAM ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410M 2.30Ghz, 4GB RAM ASUS K53SV-SX144D, INTEL i5-2410M 2.30Ghz, 4GB RAM ASUS K53SV-SX144D, INTEL (http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=7223)

bunun aynısından var, geçen ay aldım. 5hafta fln oldu. çok kullanılmadı. düşünürseniz nakit yada sahibinden.com üzerinden taksitle satabilirim