PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 SW hakkinda...

mgnPower
17-06-2011, 21:48
makyajli kasa 2006 model 307 SW hakkinda soyleyebileceginiz bisii varmidir ?
aracda panaromik cam tavan manuel klima yari otomatik sanzuman teleflex lpg (bagajda degil alttan muhafazali depolu) tekli cd calar gibi ozellikler mevcut. peugeot hakkinda cok bir bilgim olmadigindan genel bir bilgi almak istiyorum.

mgnPower
18-06-2011, 18:07
kimseden hic bir tik bile cikmamis hayret ?

TolgaEsentepe
18-06-2011, 19:02
307, gtı serısı harıc bence pejo nun yaptıgı en basarılı serılerınden.. Pısman olucagınızı sanmam bence gonul rahatlıgıyla alabılırsınız..

cagri-35
18-06-2011, 19:14
Hdi olsa daha iyi olabilirdi ama forumda sadece sw yerine direk 307 ciler ilede fikir alışverişi yapabilirsin sonuçta özellikleri ve kasa tipi farklı olsada aynı araç..

Bir akrabamda 407 sw var,sıfır aldı baya memnun yani genişliği yakıtı konforu vs. Ama tek hatırladıgım araçta elektronik bir sorun oluşmuştu serviste yatmıştı bir süre. Evde tek araç olmadığından o kadar takılmamışlardı diğer konuları çok detaylı bilmiyorum ama bebek arabası vs. konusunda genişliği yüzünden çok memnundu.

Range düşünülüyordu sanırsam vazmıgeçildi? Eğer vazgecıldıyse sebebi özel değilse öğrenebilirmiyim. O zaman baya hevesliydiniz,araştırıyordunuz bende merak ediyorum çünkü o kasaları. Hayırlısı olsun şimdiden.

Cimmeria
18-06-2011, 21:31
bizim sirkette sifir hb otomatik almis arkadad vardi beraber almislardi iki kisi, ikisininde yakasi elektronik arizalardan kurtulmamisti, illallah etmislerdi.

onlarinki disinda bilgi yok bende

_FrKn_
19-06-2011, 00:19
konuya göz atabilirsiniz.
http://www.techturkey.com/forum/genel/80019-307-otomatik-veya-triptonik-alinir-mi.html

ben de 2006 da 2004 307 sw 1,6 tiptronik vardı şehir içi o zmanın parası ile 50 kuruş yakıyordu çok hesapladım kimse yanlış dmesin ve arabam 60000 km civarındaydı baktırdım ettırdım baska bınenlere sordum sıkıntısız ve normalının bu oldugunu soyledıler bende 6-7 ay kadar kullanıp sattım. Ayrıca şanzuman arızası muhtemel arabalardan biri benimki silkelemeye şaşırmaya başlamıştı bile 307 fıyatına gore konforlu ve guvenlı bı arabadır ama otomatıgınden uzak durmanı tavsıye ederım aynı zmanda lpg için prof bi uyglamacı bulman lazım

turbo16
19-06-2011, 00:35
sakın amerikan al daha az yakar:)

mgnPower
19-06-2011, 01:37
Hdi olsa daha iyi olabilirdi ama forumda sadece sw yerine direk 307 ciler ilede fikir alışverişi yapabilirsin sonuçta özellikleri ve kasa tipi farklı olsada aynı araç..

Bir akrabamda 407 sw var,sıfır aldı baya memnun yani genişliği yakıtı konforu vs. Ama tek hatırladıgım araçta elektronik bir sorun oluşmuştu serviste yatmıştı bir süre. Evde tek araç olmadığından o kadar takılmamışlardı diğer konuları çok detaylı bilmiyorum ama bebek arabası vs. konusunda genişliği yüzünden çok memnundu.

Range düşünülüyordu sanırsam vazmıgeçildi? Eğer vazgecıldıyse sebebi özel değilse öğrenebilirmiyim. O zaman baya hevesliydiniz,araştırıyordunuz bende merak ediyorum çünkü o kasaları. Hayırlısı olsun şimdiden.

maalesef hdi olupda otomatik yada yari otomatik sanzumanli olani yok. varsada satan yok en azindan.

407 sw benimde hosuma gidiyor ama ikinci elde cok sorunlu ayrica arkasida freelander'in ici gibi cok kotu bence :)))

Range hala dusunuluyor. Lakin soyle bir sorun var. Temizi ne yazikki yok. 200bin tane gezdim servise goturduklerimizde oldu ama bir tane bile temizine rastlamadim. gerci iyikide rastlamadim diyorum bir yandanda.
soyle bir kac sorunu var. her ne kadar bakimli yeni degisti falan deselerde EAS sistemi bastan assagi sorunlu neredeyse tamami. iptal edebiliyorsunuz yurt disinda kitleri var TR'dede paran cok coksa tedarik etmesi kolay.
Sag on koltugun altindaki beyin 3-5bin lira civarinda. genellikle oksitlenme sorunu oluyor hele oksitlenmeden dolayi mudahale edilmisse daha once kesin degismesi gerekiyor. zaman zaman 1 ay kadar beklenebiliyor bu unitenin gelmesi icin.
ayrica yakiti konusunda kisa sureli tecrubemde gozume gozukmeyen ve hastasi konumunda oldugumda yaptigim bir yanlislik vardiki en buyuk hatam bu olmustur sanirim. 45-50 kurus civarinda hesapladigim yakit teknik verilerini inceledigimde hata yaptigimi bariz sekilde ortaya koyuyordu. 100 km sehir ici yakit tukemi 29kusur litre. yaklasik 1.5 liralik bir tuketim o zamandan bu zamana cok rahat bir sekilde 2 liralari bulmustur bile. lpgde en iyi ihtimalle 1 liralari gorecek hatta gazladiginda asabilecek kapasitede.
ayrica ortak bir abimiz vsitasi ile borusandan bir range rover ustasi bana temizini bulursan benzini dert etmeyeceksen alabilirsin ama temizi kalmadi , cok elleyen oldu , bilen bilmeyen mudahale etti , cok sahip degistirdi ve lpg ilede cok uyumlu makineler olmadigindan en az bir kere sekman yemistir cok cokda defalarca motor yapilmistir demisdi. bu lafi ondan duymak hevesimi cok kirsada amerikaya gittigimde alirim ucuz ucuz rakamlara gonlumce esek gibi gazlarim bedavaya yakin benzinle diye istahimi oraya sakliyorum.

cagri-35
19-06-2011, 20:48
Anladım o zaman binilmez yani zaten o modelde o fiyatlara alternatifler var teşekkür ederim bilgiler için. Bagajı buyuk aracmı lazım bırde butce nasıl. Yanlıs anlamayın ama 307 yı secmenızın ozelsebebı varmı , dızayn , buldugunuz aracn fıyatı vs. Eger ımkan varsa alman sw daha iyi olabilir sanki...

mgnPower
19-06-2011, 21:15
cam tavan olabilir sunroof olabilir yeterki ustu sac olan bisii olmasin arti olarak otomatik olmasi lazim. klima sart kasko yapilabilecek bir model olmasida sart. geri kalan ise hiz sabitleme olursada tadindan yenmez. AWD secenegi simdilik rafda. bgaj ise cok buyuk problem. sedan ve hb arac o yuzden aramalarimizin disinda. fiyat icinse kararsizim bilmiyorum acikcasi 40-50lere cikamam ama bunu biliyorum :)

EM-RE
19-06-2011, 22:14
307 sw bnm ortagimda vardi oturma poz. Guzelik cam tavanin altindaki zimbirtinin otomatik acilip kapanmasi cok eglenceli...ic kalitesi orta seviyede idare eder.bunlar artilari..ökuz gibi yakiyor,igrenc bi sanzimanimi var ama sanzimanin sucu yok araba gitmio sport modu kafi fakat o cusseye o motor sport tusu ne yapsin araliksiz 30 dakka manuel tarzi sportta kullandim,yarim saat sonunda kafasi karisti sanzimanin ayrica klasik bir sorunu varmis sanzimandan bir parca kronik olarak sorunluymus 500 tl ye degismisti sma servis kronik demisti alicaginiz arabada degisnemis ise muhtemelen degistirirsiniz.onun disinda kendi cabalarimizla 3 ayda satamadik en son doda birakmisti orada satildi.araba genel anlamda guzel kullanisli fakat baska motor baska sanzimanla alinabilir...

EM-RE
19-06-2011, 22:15
Telden yazdim sacma sapan bi turkce olmus umarim derdimi anlatabilmisimdir :)

mgnPower
20-06-2011, 20:07
yaa bu makyajsiz eski kasasi ile yenisi arasinda hicmi fark yok bu peconun yaa

Schumi
20-06-2011, 23:02
Otomatik Peugeot hayatta almam. 307 SW bende düşünüyorum ama otomatik imkansız.

ggtoker
03-07-2014, 17:00
Konu hort....

307 sw almayi düşünüyorum....

Dizel mi alsam yoksa benzin+lpg mi
Kullanan arkadaslar varsa otomatik mi tercih edilmeli yoksa manuel mi???? Kronik sorunlari varmidir alirken en cok neye dikkat edilmelidir

huseyinturk
03-07-2014, 17:47
6 yıllık 1.4hdi 307 kullanıcısıyım.
Kullanıcı ihmalleri dışında yaşattığı sıkıntılar hep çok basit kronik sıkıntılar. Mesela şöför kapısı cam açma düğmeleri bozuluyor hepsinde zamanla 70 liraya yan sanayisini alıp takıyorsunuz sıkıntı kalmıyor.
silecek sinyal kolları kısmı (com2000) sıkıntı çıkarıyor belli bir zaman sonrası ondada yan sanayi yada tamiri ile sıkıntı çözülüyor.
Kullanıma gelince 307 kadar ön cam ferahlık veren bir araca bindiğimi hatırlamıyorum ben.
Otomatik şanzumanlarla ilgili çok şikayet görüyorum ama iyice baktırmadan almayın.

Manuel 1.6 110luk dizel motor dertsiz tasasız binin.

rahmi
03-07-2014, 18:10
Arkadaşımın annesinde benzin+otom. var, ilk sahibiler arabanın, şanzımanı dışınında ciddi bir sorun çıkarmadı, panoramik tavan var içi çok ferah , yakıt olarak gereğinden fazla yakıyor şehir içinde.

junkers
03-07-2014, 18:38
307 SW guzel araç ama otomatikten uzak durmak lazım bencede

DelSolOnur
03-07-2014, 20:05
Bugün 2004 model otomatik benzinlisini sattım 3 senedir bizdeydi genel bakım dısında hiç sorun çıkarmadı.Araç yakıt tüketimi biraz fazla yoksa konfor bakımından donanımı yüksek bir araçtı Benzin+lpg li 307 sw öneririm