PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koç allianz problem ...

yaşar
29-06-2011, 09:34
Ford focus marka otobolimiz arkadan kamyonun çarpması ile,bagaj sag sol çamurluk hasar görmüştü,işlemlerimizi yaptık yaklaşık 25 gündür ....eksperini bekledik geldiler rapor tuttular gittiler ,sonuç 1 hafta sonra elimize ulaştı ve hüsran,kaza alengilli oldugu için red oldu ,şimdi ben sövsem günah kamyoncuyu arıyorum cebinden yaptıracaksın diyorum benim sigortam var diyor karşılamadı diyorum benim sorunum değil diyor 5 kişi şahit kazanın orda oldugu gören,sigorta şirketi gidin mahkemeye verin diyor biz vermeyiz diyor,ne yapmalıyız araç benim değil kardeşimin aracı ,sinirden ölecegiz ................ :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

fatihtemizer
29-06-2011, 11:51
abi çok geçmiş olsun..yapacak bişi yok mahkemeye vereceksin gibi duruyor olay..ama sonucunda ne olur bilemiyorum tekrar gecmiş olsun..

Ahmet_28
29-06-2011, 11:54
yaşar yokmu oralarda mobesa felan kardeşim sokun gözlerine.verin mahkemeye gitsin şerefsizleri

Murat Özcan
29-06-2011, 12:00
cok gecmıs olsun arada boyle aksaklıklar oluyor,buna benzer bır olay benım basıma geldı ankara sıgorta tarafından zar zor halletmıstık aman allah kımsenın basına vermesın

volkan_gs
29-06-2011, 12:36
1-2 ay kadar önce ihtiyacım olduğunda(karşı taraf tutanak üzerinde oynama yapıp trameri yanıltmıştı) kasko firmasından hukuksal destek alamamıştım bende, kendiniz mahkemeye verip kovalayacaksınız gibi görünüyor..

TegB20VTec
29-06-2011, 12:52
Arkadan çarpma varsa %100 haklısın demektir. Anlayamadığım dosyayı kaskodan mı açtırdınız yoksa trafik sigortasındanmı. Kaskodan dosya açıldıysa birde trafik sigortasından dosya açtırın. Yok eğer trafk. sig. sındansa mecbur mahkeme yolu gözüküyor.

yaşar
29-06-2011, 14:09
Arkadan çarpma varsa %100 haklısın demektir. Anlayamadığım dosyayı kaskodan mı açtırdınız yoksa trafik sigortasındanmı. Kaskodan dosya açıldıysa birde trafik sigortasından dosya açtırın. Yok eğer trafk. sig. sındansa mecbur mahkeme yolu gözüküyor.

karşı tarafın sigorta poliçesinden :icon_tup:
Mehkeme ise ..klu degnek avukat tutacaksın mahkeme 2 yıl sürecek vs vs adaletin m.g

fatihtemizer
29-06-2011, 15:37
abi o zaman hangi yol daha karlıysa onu yapın..Allah sabır versin..kötü bir durum..

yaşar
29-06-2011, 16:01
abi o zaman hangi yol daha karlıysa onu yapın..Allah sabır versin..kötü bir durum..

Valla karlık bir durum zarardan kar var :( ama ilk aklımıza gelseydi direk servise çekerdik hiççççç sıkıntısız beklerddik nerden bilecegiz hiç başımıza gelmediki böyle şeyler :(yapanı görmezler yapmayanı fişlerler,maslakda osman geldi aklıma akşam arabayı temizler verirdim sabah araba kapının önünden kafadan hasarlı araba yapılıyor bir daha temizliyoruz veriyoruz sabah bir daha bu sefer arkadan yemiş yemin ediyorum aynı araba sanayide 2 ay dolaşıyor ve bunun gibi bir sürü örnek:icon_wack
Siz siz olun arabanıza başka biri vurduysa hiç ugraşmayın tanıdık kaportacı vs vs vs direk servise çekin oraya gelen ekspertizin dötü yemiyor böyle rapor vermeye ;) çıkma parçalar alındı 500 tl tutdu,boya,düzeltme,işçilik hepsi 2.000 kapanır inşallah :(

onursumer
29-06-2011, 16:16
aracı yaptırın peşinden makhemeye verin ilerdede olsa paranızı alın bir şekilde onlardan

ben boyle durumda direk kendi kaskomdan yaptırıyorum kaskom onlardan alsın beni bağlamaz :D

KA®ANLIK
29-06-2011, 16:35
kaskonuz yok mu ?

VTİ1035
29-06-2011, 16:52
kaza anına ait fotoğraf yokmu ? hem arkadan çarpma sonucu siz %100 haklısınız nasıl oluyorda red veriliyor anlamıyorum ... bu sigorta işinin iyice b.ku çıktı peşini bırakmayın derim yasal yollardan mutlaka sonuca varırsınız.

Cliosportve
29-06-2011, 16:59
Geçmiş olsun Yaşar abi
Bu nasıl bir alengirli muabbetidir anlamıyorum gerekirse 5 sene bekle abi mahkemede boşver o parayı onlara yedirtme

sinan-s
29-06-2011, 17:04
Ne şerefsizmiş bunlar yaw..

yaşar
29-06-2011, 17:08
aracı yaptırın peşinden makhemeye verin ilerdede olsa paranızı alın bir şekilde onlardan
Ben işyerini mahkemeye verdim 2 yıl ugraştım avukatdan zor kurtuldum 2 yıl önceki ana paramı anca alabildim :(

ben boyle durumda direk kendi kaskomdan yaptırıyorum kaskom onlardan alsın beni bağlamaz :D
Bizde malesef kasko yoktu :(

kaskonuz yok mu ?

malesef :(

kaza anına ait fotoğraf yokmu ? hem arkadan çarpma sonucu siz %100 haklısınız nasıl oluyorda red veriliyor anlamıyorum ... bu sigorta işinin iyice b.ku çıktı peşini bırakmayın derim yasal yollardan mutlaka sonuca varırsınız.
Bilinçli yapılmış deniyor kısacası :icon_wack
foto var şahit var herşey tamam vuran imzası var bugün yine görüştük abi ben ne yapayım,elimden birşey gelmez diyor oda haklı kendince .

Geçmiş olsun Yaşar abi
Bu nasıl bir alengirli muabbetidir anlamıyorum gerekirse 5 sene bekle abi mahkemede boşver o parayı onlara yedirtme

Burda yiyecek ama ahiretde benim onayım olmadan o eksperti raporunu veren bir ALLAH ın kulu o köprüden geçemeyecek .

Ne şerefsizmiş bunlar yaw..
söyleyecek sözü söyledik ama nafile .

Osman Bahadır
29-06-2011, 17:18
Geçmiş olsun.

Kamyonun son sigorta dönemindeki kaçıncı kazası acaba?

Sizin son sigorta dönemi içindeki kaçıncı kazanız?

Aracın tamirine eksper gelmeden başlanmış mıydı?

Araç anlaşmalı servise mi çekildi(yetkili olması şart değil)? Yoksa anlaşması olmayan, dışarıdan bir kaportacıya mı?

Aracın tahmini hasarı ve piyasa değeri nedir?

Sigorta şirketine yazılı bir itirazın oldu mu? Onlar buna yazılı olarak geri dönüş yaptılar mı?

Mahkemeye gitmek zorunda değilsin. Öncesinde sigorta tahkime gidebilirsin;

Sigorta Tahkim Komisyonu - Ana Sayfa (http://www.sigortatahkim.org)

initial-D
29-06-2011, 17:22
100,000tl den düşük bir hasar olduğu için önce sigorta tahkim komisyonuna gidebilirsin.

aynı dönem içerisinde çok sayıda kazaya karışmamışsan, alkolsüzsen, ehliyetin varsa, tutanakta açıkça sen sana çarpıldığını, kamyoncuda kendisinin çarptığını kabullendiyse bir problem olmamalı

yaşar
29-06-2011, 17:43
Geçmiş olsun.

Kamyonun son sigorta dönemindeki kaçıncı kazası acaba?

Sizin son sigorta dönemi içindeki kaçıncı kazanız?

Aracın tamirine eksper gelmeden başlanmış mıydı?

Araç anlaşmalı servise mi çekildi(yetkili olması şart değil)? Yoksa anlaşması olmayan, dışarıdan bir kaportacıya mı?

Aracın tahmini hasarı ve piyasa değeri nedir?

Sigorta şirketine yazılı bir itirazın oldu mu? Onlar buna yazılı olarak geri dönüş yaptılar mı?

Mahkemeye gitmek zorunda değilsin. Öncesinde sigorta tahkime gidebilirsin;

Sigorta Tahkim Komisyonu - Ana Sayfa (http://www.sigortatahkim.org)

Tahmin komisyonu değil itiraz ettigimizde tekrar eksper geldi ama karar değişmedi :(
araç halen eski sahibinin üstüne kayıtlı kişerin kaç kaza yaptıgını bilmiyoruz ama bizimki ilk :(

100,000tl den düşük bir hasar olduğu için önce sigorta tahkim komisyonuna gidebilirsin.

aynı dönem içerisinde çok sayıda kazaya karışmamışsan, alkolsüzsen, ehliyetin varsa, tutanakta açıkça sen sana çarpıldığını, kamyoncuda kendisinin çarptığını kabullendiyse bir problem olmamalı

ilk kazamız bu araç ile araç sahibi başka biri bunları kontrol etmemiştik şu anda işlem yapabiliyormöuyuz parçaları aldık yardımcı olursanız sevinirim
Saygılar.

Osman Bahadır
29-06-2011, 17:52
Her ne işlem yaparsanız yapın, parasını bir şekilde almak istiyorsanız her işlem için faturanız elinizde olsun. Tabi ki araç sahibi adına olacak fatura. Faturasız parçanın ve işçiliğin parasını alamazsınız.

Araç sahibi tahkim komisyonuna başvuracak. Bu başvuruyu araç sahibinin yapması gerekiyor. Islak imza şart.

Önceki eksperi sigorta şirketi göndermiştir. Tahkim komisyonu değil. Ama tahkim komisyonu sigorta şirketiyle önceden irtibata geçtiğinizin ispatını ister. Yani anlaşamamışsanız bana gelin der. Bu yüzden sigortadan yazılı bir itirazın elinizde olması iyi olur.

Umarım araç sahibi tüm bu işlerde size yardımcı olur. Yoksa zor.

XSi
29-06-2011, 20:18
işte böyle bir olaydan dolayı ben hiç sıcak bakmıyorum bu tutanak işlerine..

çağırcaksın polisi..

@JapoN
12-07-2011, 02:15
Neyseki araba sonunda halledildi....

ceco
12-07-2011, 08:31
policeyı yapana kadar dötlerını elletıyo adiler. yaptıktan sonra basına bı ıs geldımı oralı bıle olmuyo şerefsizler.

yasarım geçmış olsun kanka.

emr_
12-07-2011, 08:55
Tramerden bi bak dosyana...Bende bu işle ugraşıyorum hemen hemen bütün sıgortaların anlaşmalı oldugu bi serviste mali işlerdeyim...Burda şu önemli kaza tutanagını kim yaptı anlaşmalımı yoksa polis zabıtımı...sanrım anlaşmalı doldurdunuz.sizin sandıgınız gibi o geldi carptı karşı tarafta göremedim çarptım ifadesiyle haklı oldugunuz anlaşılmıyor.sen bi itiraz et eksperin telini bulursan olay yerini incelemeye davet et gider ...olmadı itiraz edersin bi üst kurul bi daha inceler...

alp1903
14-04-2015, 10:41
Koç Allianz'da çalışan bir arkadaş varmı yardım edebilicek?

Kahraman castle
14-04-2015, 12:57
Ford focus marka otobolimiz arkadan kamyonun çarpması ile,bagaj sag sol çamurluk hasar görmüştü,işlemlerimizi yaptık yaklaşık 25 gündür ....eksperini bekledik geldiler rapor tuttular gittiler ,sonuç 1 hafta sonra elimize ulaştı ve hüsran,kaza alengilli oldugu için red oldu ,şimdi ben sövsem günah kamyoncuyu arıyorum cebinden yaptıracaksın diyorum benim sigortam var diyor karşılamadı diyorum benim sorunum değil diyor 5 kişi şahit kazanın orda oldugu gören,sigorta şirketi gidin mahkemeye verin diyor biz vermeyiz diyor,ne yapmalıyız araç benim değil kardeşimin aracı ,sinirden ölecegiz ................ :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

elinizde tutanak varsa bana özelden atarmısın bi bakayım

Onamdar
14-04-2015, 13:09
elinizde tutanak varsa bana özelden atarmısın bi bakayım

Abi 2009 da üye olmuşsun konu 2011 de açılmış keşke o zaman isteseydin tutanağı ***** 4 sene geçti :D

alp1903
14-04-2015, 13:18
Konuyu hort ettim kusura bakmayın, başka konu açmamak için. Bir arkadaş sağolsun ilgilenicek.