PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Topkapı sanayi rot balansçı önerisi

Low-Rider
29-06-2011, 22:40
Topkapı sanayide bildiğiniz iyi rot balansçı var mı?Fiyatta üzmeyen:D

Yarın coilover'ı takıcam , birde 100km+hızlarda giderken bir titreme var ona baktırmak istiyorum.

Maslağa gitmek istemiyorum bu yakınlarda halletmek istiyorum.

Yine yakınlarda başka tavsiyede olabilir..

cagalazade
29-06-2011, 22:44
gaziantepli oto vardı hala duruyor mu bılmıyorum 212 481 83 54

Skyhawk34
29-06-2011, 22:46
benimde bi korsan taksici tandıığım vardı 4 parçaya bölünmüş audi jantını tamir eden bir usta hemen bakalım bulabilcemmi tel no yu

Vtec-SEDAN
29-06-2011, 22:47
Özgür sanırım sana söylemiştim. Gaziantepli kardeşlerin işçiliği falan oldukça iyi sadece biraz pahalı..

rot balans ön arka lastik değiştirme hepsini 90tl yaptırmıştım ama gayet memnun kaldım ben.

uygarr
29-06-2011, 22:49
Topkapılı oto Michelin Yetkili Bayisi..

Low-Rider
29-06-2011, 22:51
Özgür sanırım sana söylemiştim. Gaziantepli kardeşlerin işçiliği falan oldukça iyi sadece biraz pahalı..

rot balans ön arka lastik değiştirme hepsini 90tl yaptırmıştım ama gayet memnun kaldım ben.

abi yok 90tl çok ya,kardeş başımı işçilik alıyolar kaç kardeş bunlar:D

mmustu
29-06-2011, 22:51
kanka antepli var orda haberleşelim giderken bende gelirim :)

Dragger
29-06-2011, 22:58
50 liraya maslakta kralı var, bunlar ne yapıyor 90 liraya :D

tuner faruk
29-06-2011, 22:58
Pakten Mutluya gelirsen yaptırırz Özgür abi fiyattada üzmez daha dün yaptırdım sökme takma rot-balans herşey dahil 40 lira:)

Low-Rider
29-06-2011, 23:04
Pakten Mutluya gelirsen yaptırırz Özgür abi fiyattada üzmez daha dün yaptırdım sökme takma rot-balans herşey dahil 40 lira:)

Pakten'in girişte ki mi?

Ctesi gelicem oraya zaten melii ile işimiz var , orada hallediyim ozaman

tuner faruk
29-06-2011, 23:06
Pakten'in girişte ki mi?

Ctesi gelicem oraya zaten melii ile işimiz var , orada hallediyim ozaman

Çıkıştaki:D Eda rot-balans :)

altima
30-06-2011, 07:21
Topkapı sanayide bildiğiniz iyi rot balansçı var mı?Fiyatta üzmeyen:D

Yarın coilover'ı takıcam , birde 100km+hızlarda giderken bir titreme var ona baktırmak istiyorum.

Maslağa gitmek istemiyorum bu yakınlarda halletmek istiyorum.

Yine yakınlarda başka tavsiyede olabilir..

üstad selam.

buraya gelince 0530 540 77 28 beni ara,, 5 dakkaya yanında olurum,, topkapı ticaret merkezi onunde beklersin gelir alırım seni,, burda bi ustam var,,, rektefeyeci Faruk,, herkesi tanır,, gider bi cayını iceriz,, ordan bizi uygun bi yere gotururur :icon_tup:

hem muştuyuda al gel ne zamandır gormuyom özledim onu :D:D:D:D:D::D:D:D

Saygılar
Rıdvan :cool:

FiReWaLL
30-06-2011, 08:07
topkapıda levent rot balans tan başka bi yere gitme michelin bayisi ,

işçiliği 10 numaradır .

<<buğra>>
30-06-2011, 08:21
4 levent birlas'ta iyiydi, küçükköy'de var ama uzak kalır sana...

Day Walker
30-06-2011, 08:22
Özgür jantmax cem abiyle konuş o seni gönderir.

Low-Rider
30-06-2011, 08:23
Tavsiyeler için sağolun , pakten mutluya gittiğimde halledicem heralde orda.Eğer orda halletmezsem bakıcam artık

Schumi
30-06-2011, 17:13
Pazartesi günü Gaziantep Otomotiv Topkapı'ya gittim rot balans için. Jantlarımın göbeği çıkmadığı için sadece orada gerekli aparat ile jantı söküp balans yaptırabiliyordum. Mecburiyetten gittim yani. Ama adamlar para basıyor valla. Biraz pahalılar ama sürekli dolular. :)

JDM VTİ
30-06-2011, 17:17
gazianteplilerde yaptırıyorum bende çok yakın bi abim orda ki rot balans ustası,başları filan.

istersen yönlendriym özgür seni ona,

XSi
30-06-2011, 17:36
gop bayrampaşa civarında olanlar..

eski edirne asfaltı üzerinde mas plaza civarında oto pratik var dinçbay lastik..

rot ayarı 20 tl.. çok özenerek yaptılar işi hatta denemeye çıktı geldi bi daha tezgaha çıkardı arabayı ustası, viraj lastikleri gitmiş ses yapıyor dedi..

tavsiye ederim..

maxpower
30-06-2011, 17:51
valla fiyat pahalı geldi bana. geçenlerde bi yerde rot ayarı yaptırdım 20tl üstelik adamların makineside yeniydi. balansda 20 tl. hadi ikisi 50 olsunda 90 ne ya.
arabasında çözülemeyen çekme, titreme gibi sorunu olan adam gider iyi rot ustası arar onu anlarımda böyle bi sorun yoksa bu kadar para vermek çok gereksiz

Schumi
30-06-2011, 18:39

eski edirne asfaltı üzerinde mas plaza civarında oto pratik var dinçbay lastik..

rot ayarı 20 tl.. çok özenerek yaptılar işi hatta denemeye çıktı geldi bi daha tezgaha çıkardı arabayı ustası, viraj lastikleri gitmiş ses yapıyor dedi..

tavsiye ederim..

Geçen gün oradan akü aldım. Mutlu akünün bayilerinden.

mmustu
30-06-2011, 18:43
kanku uzak demessen sanko sanayi fedai babanın yanında Murat Ralli selim abiye git işin sonu.

TarikS
30-06-2011, 18:52
Coil'i en dusuge alip takiyorsun dimi Low :D

levent
30-06-2011, 18:56

tavsiye ederim..

çok iyidirler hakkaten :icon_tup:

<<buğra>>
30-06-2011, 20:04
sılahtar'da yaptırıyosun galıba :)
müsait olmadığımdan uğrayamadım...

CGTY
30-06-2011, 20:22

+ Spoonları da takıyosun dimi :D

Low-Rider
30-06-2011, 21:28

+ Spoonları da takıyosun dimi :D

taktık kızanlar güzel oldu:D

lastik içeriye girecek kadar düşmedi ama parmak girmiyor

http://i55.tinypic.com/5mmgbq.jpg

CGTY
30-06-2011, 21:41
Oyhş diyorum :icon_tup:

Biraz daha düşerse nokta olur. :puha:

Low-Rider
30-06-2011, 21:45
valla iyi şimdilik konfor spec:D:D

ogunozcan
30-06-2011, 22:04
olm benımkı fena zıp zıp oldu yaa

Low-Rider
30-06-2011, 22:05
orjinal amortisöre 6cm yay takarsan normal:D

ogunozcan
30-06-2011, 22:06
hahahahahahah

maxpower
30-06-2011, 23:05
taktık kızanlar güzel oldu:D

lastik içeriye girecek kadar düşmedi ama parmak girmiyor

http://i55.tinypic.com/5mmgbq.jpg

jantlar beyaz olsa daha güzel olur sanki galiba yani heralde kesinlikle:D

Chatin
01-07-2011, 00:54
http://ressim.net/s/upload/12a10b3f.jpg

aknnn
01-07-2011, 08:16
bu konuyu esefle kınıyorum kardeşim :D

eser
01-07-2011, 11:48
yeşil'den aşagı ınerken hemen sağda yılmaz rot balans (deniz) bul orda yardımcı olur beni sölersen abi kardeş gibiyizdir

Yigit-Y
01-07-2011, 12:20
akınsalda dunlop bayisi iyi yapmakta....

greentooth
02-07-2012, 10:17
Murat Ralli'yi ben tavsiye etmiyorum açıkçası, ustalığı iyi olabilir fakat egosu ustalığının ve esnaflığının önüne geçmiş kesinlikle. Ki bu büyüklük hissi sanırım bir insanın sahip olabileceği en olumsuz özelliklerden.

Son gidişimde araçta balans kesmedi, 130 gibi titreme devam ediyordu. Tekrar gittim, bir kez daha balans yaptılar ve kesmezse aksı kontrol edeceklerini söylediler.

Ben de servise gidip bir kontrol ettirdim, ön takımda boşluk ve sıkıntı yoktu fakat şanzıman alt kulağında bir tarafın koptuğunu ve yarım tuttuğunu söylediler, değiştirin dedim.

Bu sabah tekrar gittim Murat Ralli'ye ve durumu anlattım, parça değiştirdiğimi ücreti mukabilinde tekrar balans yaptırmak istedimi söyledim. Aynen şöyle söyledi "Usta olarak ben/biz yaptığım bir balansın olmayışını kendime yediremem, günde 40 araba balans yapıyorum hepsi oluyor, sizinkinde sorun var, o yüzden başka yere yaptırın lütfen"...

Madem ustasın o sorunu bulup, çözeydin keşke...

Şimdi ben de iyi bir "balans ustası" arıyorum.

__FrK__
02-07-2012, 10:24
Murat Ralli'yi ben tavsiye etmiyorum açıkçası, ustalığı iyi olabilir fakat egosu ustalığının ve esnaflığının önüne geçmiş kesinlikle. Ki bu büyüklük hissi sanırım bir insanın sahip olabileceği en olumsuz özelliklerden.

Son gidişimde araçta balans kesmedi, 130 gibi titreme devam ediyordu. Tekrar gittim, bir kez daha balans yaptılar ve kesmezse aksı kontrol edeceklerini söylediler.

Ben de servise gidip bir kontrol ettirdim, ön takımda boşluk ve sıkıntı yoktu fakat şanzıman alt kulağında bir tarafın koptuğunu ve yarım tuttuğunu söylediler, değiştirin dedim.

Bu sabah tekrar gittim Murat Ralli'ye ve durumu anlattım, parça değiştirdiğimi ücreti mukabilinde tekrar balans yaptırmak istedimi söyledim. Aynen şöyle söyledi "Usta olarak ben/biz yaptığım bir balansın olmayışını kendime yediremem, günde 40 araba balans yapıyorum hepsi oluyor, sizinkinde sorun var, o yüzden başka yere yaptırın lütfen"...

Madem ustasın o sorunu bulup, çözeydin keşke...

Şimdi ben de iyi bir "balans ustası" arıyorum.

sanko da ki mi bayrampaşadaki yere mi gittiniz ?

Low-Rider
02-07-2012, 10:27
Konu 1 senelik nerdeyse , o zaman muştu aracı olmuştu ralli'ye gitmiştik sağolsun.

Ama bir daha gitmem...

Maslakta Özteknik var , 5-6kere gittim oraya.İlgi alaka,işçilik 10 numara.Tavsiye ederim.

greentooth
02-07-2012, 13:11
sanko da ki mi bayrampaşadaki yere mi gittiniz ?

Sanko'ya gittim.

Şimdiye kadar bir çok kez gitmiş, arkadaşlarıma da tavsiye etmiştim.

Beklerdim ki adı tavsiye konularında geçen "usta" sorunu çözmeye çalışsın.

Önce alay eder gibi 1 ağustos'da gelirseniz bakarım, o zaman makinelerin kalibrasyonu yapılacak dedi.

Ben sorunun değişen parçadan -motor alt kulağı- kaynaklanıp kaynaklanmayacağını sorunca "%99,9 sebep odur" dedi. Tamam o zaman, kalibrasyonu beklemeye gerek yok, ücreti mukabili tekrar balans yapalım deyince, yukarıdakiler döküldü ağzından...

Bu konuda allem-i cihan olsa, bu tür bir ticari/insani anlayışına sahip birisini asla tavsiye etmem kimseye artık.

greentooth
02-07-2012, 13:12
Konu 1 senelik nerdeyse , o zaman muştu aracı olmuştu ralli'ye gitmiştik sağolsun.

Ama bir daha gitmem...

Maslakta Özteknik var , 5-6kere gittim oraya.İlgi alaka,işçilik 10 numara.Tavsiye ederim.

Özteknik'in adres bilgisi var mı acaba? Ya da kısa bir tarif?

!KO
02-07-2012, 13:19
kanku uzak demessen sanko sanayi fedai babanın yanında Murat Ralli selim abiye git işin sonu.

sımdı ben yazıyodum suana kadar arabalarımın hepsınde murat ralliye gittim on numara :icon_tup:

__FrK__
02-07-2012, 13:33
Sanko'ya gittim.

Şimdiye kadar bir çok kez gitmiş, arkadaşlarıma da tavsiye etmiştim.

Beklerdim ki adı tavsiye konularında geçen "usta" sorunu çözmeye çalışsın.

Önce alay eder gibi 1 ağustos'da gelirseniz bakarım, o zaman makinelerin kalibrasyonu yapılacak dedi.

Ben sorunun değişen parçadan -motor alt kulağı- kaynaklanıp kaynaklanmayacağını sorunca "%99,9 sebep odur" dedi. Tamam o zaman, kalibrasyonu beklemeye gerek yok, ücreti mukabili tekrar balans yapalım deyince, yukarıdakiler döküldü ağzından...

Bu konuda allem-i cihan olsa, bu tür bir ticari/insani anlayışına sahip birisini asla tavsiye etmem kimseye artık.
Onlarda abilerimiz tanırız ama inanırım diyeyim.
GOP civarında yaşıyorsanız yada size orası yakınsa Küçükköy stadının arkasında Selim abi var Sadullah ustanın oğlu çok yoğun bir yerdir ama adamına ve arabasına göre çözümler sunar müşteri memnuniyeti garanti diyorum tavsiye ederim.

Low-Rider
02-07-2012, 13:37
Özteknik'in adres bilgisi var mı acaba? Ya da kısa bir tarif?

nam'ın karşı sokağında sanırım ezbere gittiğim için hatırlamıyorum

burada adresi var

ÖZTEKNİK BİLGİSAYARLI ROT EKSANTRİK BALANS SERVİSİ (http://www.ataturkotosanayisitesi.com/otosanayi/firmalar/rot-balans/item/857-%C3%B6zteknik-bilgisayarli-rot-eksantrik-balans-servisi.html)

"Porschem" diye bir yer var onun karşısında direk

greentooth
02-07-2012, 19:09
Bilgileri aldım arkadaşlar, teşekkür ederim :)
İkisi tavsiye de benim için ulaşılabilir yerlerde. Küçükköy evime yakın, maslağa bakıma gidiyorum.

Çarşamba muayene randevum var, önce oraya gideyim, ondan sonra kısmetse birisine gideceğim.

Tekrar teşekkürler...

greentooth
18-07-2012, 23:32
Evime de yakın olmasının etkisiyle, Sadullah usta'nın yerine gittim. Dışarıdan bakıldığında içerideki cevheri anlayamayacağınız, sıradan bir yer gibi görünüyor ama hakikaten işi biliyorlar ve ilgi alaka çok çok iyi.

Balans işine Ali usta bakıyor, işini gerçekten severek yapıyor.

İlk kez geçen cumartesi günü gidip sıkıntımı anlattım, 1 saate yakın arabayla uğraşıp eğer devam ederse mutlaka gelmemi, düzeldiyse bile yine de haber vermemi söyledi. Açıkçası çok memnun kaldım bu tavırdan.

Pazar günü epeyce bir yol yaptım ve titremenin azalmakla birlikte tam olarak geçmediğini fark ettim. Bugün tekrar gittim ve durumu anlattım. Yine çok ilgilendi Ali usta, 1 saat uğraştı belki arabayla. Ön akslardan birinde çok az boşluk olduğunu, titremenin bundan kaynaklanabileceğini ama emin olmadan bu pahalı parçayı değiştir diyemeyeceğini söyleyerek gönlümü daha da fetih etti.

Bu sefer ayrılırken cep telefonunu verdi ve deneme yaparken ara beni dedi :)

O sürate çıkabilmek için akşamın ilerleyen saatlerini bekledim. Geç olduğu için kendisini arayamadım ama titreme sorunum çözüldü.

Balans problemi yaşayanlara ve iyi bir "usta" arayanlara kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

hddsheriff
18-07-2012, 23:45
Pazartesi günü Gaziantep Otomotiv Topkapı'ya gittim rot balans için. Jantlarımın göbeği çıkmadığı için sadece orada gerekli aparat ile jantı söküp balans yaptırabiliyordum. Mecburiyetten gittim yani. Ama adamlar para basıyor valla. Biraz pahalılar ama sürekli dolular. :)

o aparattan kocasinan sanayinin içinde ki otogaz istasyonunun karşısında ki prelli bayisinde de var. Rot balans işlerimi orada yaptırıyorum ben.