PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aynı şehirde plaka değişimi!

ÜmiTCaN
07-07-2011, 13:41
slm arkadaşlar,aynı şehirde plaka değiştirmenin hiçmi imkanı yok acaba?bi yolu olmalı diye düşünüp bu konuyu açtım,aydınlatırsanız sevinirim :soru:

Y.Emre
07-07-2011, 13:59
düzenleme değiştimi bilmiyorum ama bikaç sene önce kozandan araba alıp (RA plakaydı) merkeze getirdiğimizde AP plaka yapmıştık merkez ilçe değişimi olabilir belki hala?..

Yigit-Y
07-07-2011, 14:03
mevcut plaka ile alacağınız plaka aynı ilçede ise değiştiremezsiniz.

ÜmiTCaN
07-07-2011, 14:03
ben merkezden aldım,merkezden değişemem galiba.

ÜmiTCaN
07-07-2011, 14:04

Yigit-Y
07-07-2011, 14:06
Araç merkez ilçe dışında başka ilçede bulunan birisine plaka değişecek şekilde satış verilir mevcut plakası o ilçedeki herhangi bir plaka ile değişir...

Plaka değiştikten sonra size tekrar satış verilir yine plaka değişecek şekilde satışını aldıktan sonra o zaman merkez ilçeden istediğini plaka alınır.

Başkada formülü yoktur.

slowmotion
07-07-2011, 14:06
ikamet adresi mersin yada tarsus olan birine devir edip sonra geri alacaksınız

ÜmiTCaN
07-07-2011, 14:08
Araç merkez ilçe dışında başka ilçede bulunan birisine plaka değişecek şekilde satış verilir mevcut plakası o ilçedeki herhangi bir plaka ile değişir...

Plaka değiştikten sonra size tekrar satış verilir yine plaka değişecek şekilde satışını aldıktan sonra o zaman merkez ilçeden istediğini plaka alınır.

Başkada formülü yoktur.

hdedeoglu
07-07-2011, 14:46
ikamet adresi mersin yada tarsus olan birine devir edip sonra geri alacaksınız

aracı mersine veya kozana devir vereceksin sonra geri alacaksın ve istedigin plakayı alıp takabilirsin yani sadece 2 defa devir işlemleri için para verceksin okadar tabiki bunu tanıdıgın biri güvendigin biri ile yap kardeşimn

ÜmiTCaN
07-07-2011, 14:47
teşekkürler

ouzs
07-07-2011, 14:51
yiğit in dediği gbi olur. ortalama maliyet te 500 tl ye yakın bişi çıkar.

MeRtCaN
07-07-2011, 15:00

Ankara içinde biz degıstırdık
başka bir ilçeye ikamet eden bir arkadasın uzerıne aldık
plakayı degıstırdık
daha sonra ankara merkezden kendı ustumuze aldık ve ıstedıgmız plaka oldu :)

ortlama 400 tl gıbı bı malıyetı oluyor

Yigit-Y
07-07-2011, 15:12
Ankara içinde biz degıstırdık
başka bir ilçeye ikamet eden bir arkadasın uzerıne aldık
plakayı degıstırdık
daha sonra ankara merkezden kendı ustumuze aldık ve ıstedıgmız plaka oldu :)

ortlama 400 tl gıbı bı malıyetı oluyor

1-) Diyelimki alacağınız plaka aracın bulunduğu ilçe içinde 06 AHT 06 plakanız diyelim Ankara Mamak ilçesinde 06 ATT 03 istiyorsunuz diyelim oda Mamak da bunu yapamazsınız. Ankaranın Mamak ilçesi dışında ikamet eden birisine satış yapıp oradanda şu plaka örnek 06 PR **** gibi birşey olsun bu şekilde olduktan sonra o arkadaş siz tekrar satış yapacak ve siz mamak dan 06 ATT 03 plakasını alabileceksiniz...

Böyle bir örnek vereyim :D

2-) Diyelimki alacağınız plaka aracın bulunduğu ilçe dışında o zaman alacağınız plakanın bulunduğu ilçedeki bir vatandaşa satış yapacaksınız.Oradan istediğiniz plakayı çıkardıktan sonra aracı tekrar üstüne alacaksınız.

ben bu plaka işiyle payağa uğraştım İstanbuldaki prosedür her ilde aynıdır zannımca...

MeRtCaN
07-07-2011, 15:13
evet senın dedıgın dogru yıgıt ben bısı demedım :)

aynı ılce ıcınde ancak baska bır ılceye satıp sonra tekrar o ılce ıcınde ıstedıgı plakayı alır :)

gfb01
07-07-2011, 18:04
Umit dışarı sat geri al aradım acmadın müsait olunca ararsin

G R Unique
22-03-2016, 09:46
Arkadaşlar selam.. bu konuyla ilgili son düzenleme nasıl bilginiz var mı acaba?

aynı ilde ve aynı ilçede ikamet eden kişiler plaka değişimi yapabiliyor mu?
satıcı ankara Çankaya da ikamet ediyor, alıcı da o şekilde olursa, aracın plakasını değiştirmek mümkün mü yoksa değil mi? bilenler yardım edebilir mi?